Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 ΝΟ 13 ΛΕΜΕ!!!


Recommended Posts

καλημερα!!

εμεις παμε απο το κακο στο χεοροτερο..

η κατασταση με τους εμετους επιδεινωθηκε..

ψαχνω και την γαστρεντερολογο αλλα δεν την βρισκω..

μαλλον διακοπες ειναι η γυναικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 954
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άντε, ρε Ελένη και είχε καλυτερεύσει η μικρή...

Ελπίζω να περάσει γρήγορα!!!

Ντομ, ακόμη μπομπονιέρες φτιάχνεις;

Άντε, κάνε κανένα διάλειμμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

h kanei mpompo....η της εδωσε στη γειτονισσα γιατι δε παλευε να της κανει μονη της..

ρε ντομ μηπως μετα απο αυτο να πας εθελοντρια μετα στο χαμογελο;;και να τους πεις οτι εσυ δε κανεις διακοπες/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλοχα!!! καλε τη ζεστη ειναι παλι αυτη...

και ειχα την ιδεα να ψησω φαϊ στο φουρνο και η θερμπκρασια εφτασε 38.8!!! επιγοντως ανοιξα το κλιματικτικο! εφτιαξα πατατες με φρασκα μανιταρια στο φουρνο. με ριγανη-μουσταρδα και λεμονι. μιαμ! πολυ καλο και νηστησιμο!

πριν λιγο ηρθε ο αντρας μου και μας πηρε και πηγαμε στην τραπεζα να παρω το λειψό ποσο απο τον ΟΠΑΔ για τη γεννα. τελικα που πηγε και ρωτησε χθες ο αντρας μου που πηγαν τα +500Εγια τα διδυμα, του ειπαν οτιμαλλον καποια υπαλληλος απο το τοπικο γραφειο του Υπ.Οικον. μπερδευτικε και αντι για 1500 που ηταν η εγκριση εγραψε 1000!!! ξαναεκανε αιτηση να παρουμε και τα υπολοιπα. καλα πιοα ειναι αυτη ρουφιανα που ξεχναει ετσι 500Ε να τη σκισω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα τα λες βαγκ..ε το εχουν παραχεσει..μα 1 σωστος να μην κανει τη δουλεια του σωστα;;τι να πω..

αυτην την ξανα εδωσα ψαρ και δε θελει..

αστην..τι να την κανω..

πηγαμε για αιμοληψια αλλα ηταν κλειστο το μικροβιολογικο..οταν γυρισουμε απο θεσ νιηκ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια μη με κοροιδεψετε..

αλλα οτνα εχεις περιοδο σου ανοιγει η ορεξη;;εγω ξερω οτ πριν την περιοδο σου ανοιγει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Ντομ ο αντρας μου επαθε πλακα με το αρθρο σου!!! ειπε οτι δεν παιζεσαι!

χθες το απογευμα ηρθε και η εξ αγχιστειας ξαδερφη μου (ο μπαμπας της παντρευτηκ τη θεια μου) με τα δυο κοριτσακια τησ 6-4 χρονων που λατρευουν τα μωρα. ολες οι κουκλες τους ειναι μωρα που τις τᴨιζουν, τις αλλαζουνκλπ. ε, λοιπον νομιζαν οτι και τα μωρα μου ειναι κουκλες!!! χαμος εγινε!! το Σπυρο, επιδη τις τραβουσε τα μαλια και δε γουσταρε πολλα πολλα τον αφησαν γρηγορα ησυχο, αλλα τη δολια τη Μαριαννα.... ουτε να χεσει την αφησαν! πηγε η κακομοιρα σε μια γωνια, εκανε κανενα δυο κατσικοκουραακια, τις ελεγα αφηστε την βρε κοριτσια να κανει τα κακα της ηρεμη, τιποτα! ολο τη σηκωναν, την εβαζαν να κατσει οπου καιοπως ηθελαν αυτες, μαλωναν για το ποια θα την εχει, τη στουμπωναν με την πιπιλα... ειπαμε να κανουμε καμια βολτα με το καροτσι να ηρεμισουν... μαλωναν ποια θα σκουνταει το καροτσι! εμπειρια ζωης να σκουντανε διπλο καριτσι!

τη ωρα που φευγανε τελικα, ειχα αγκαλια τη Μαριαννα, να δειτε τι χαρα εκανε που φευγανε!!! και ενω δεν ειχε βγαλει αχνα ολο το απογευμα, αρχισε τη λογοδοιαρια! περασε δυσκολο απογευμα! αλλα ενταξυ, απο την πολλη αγαπη το κανανε τα κοριτσια. αλλα αν ξαναρθουν, βλεπω τη Μαριαννα, ενω τρελενεται οταν βλεπει παιδακια, με τα συγκεκριμενα να βαζει τα κλαματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι υπαρχει μερα που να ειναι κλειστη η ορεξη σου;;;

εμενα παντως οχι!

αιμα τοσο μικρα τα παιρνουν απο το δαχτυλο;

δε νομιζω απο φλεβα!

γιατι εγω θυμαμαι μικρη, που λογω αναιμιας με κανανε εξετασεις στο ΠΙΚΠΑ (! το θυμαστε οι γριες;;;) με τσιμπουσανε το δαχτυλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα τι να πρωτοσχολιασω???

Ελενη ολοψυχα ευχομαι περαστικα σας...γμτ ταλαιπωρειται η μικρη αδικως..

Σοφη χρονια πολλα καλα και πολυ πολυ ευτυχισμενα!!!!

Σωσω εμενα οχι απλως ανοιγει η ορεξη αλλα ξεχναει να κλεισει..

Βαγκ και ομως τετοιες ηλιθιες ειναι δημοσιοι υπαλληλοι :angry::angry:

Καλυψω οντως η δουλεια σε ανεβαζει..συμφωνω οπως και στο τελευταιο ερωτημα σου :silly: :silly:

Χαρα το καλυτερο ειναι να μενεις αμετοχη..ειναι ψυχοφθορες τετοιες καταστασεις!!

Αλεκα πολυ σας ζηλευω που μενετε σε νησι..αν ημουν διορισμενη θα καναμε αποσπαση με τον αντρα μου σιγουρα για ενα νησακι.. :(

Νανουκα , Αλεκακι Ισμηνη Μαρακι φιλακια πολλα..

Ντομ χιουμορ καταπληκτικο!!!!!

Εμεις πολυ καλα αν εξαιρεσετε τον ανησυχο υπνο..ξυπναει τουλαχιστον 3 φορες ανησυχος..δεν ξερω τι πρωτοειναι..μαλλον το αρθρο πιανει και εμενα..τρωει μονο κατα τις 5 βεβαια..νερο παρα πολυ..συνολικα ομως το διατηρει το 11ωρο..

παντως οπως τα σκεφτομαι οταν με το καλο περπατησουν πρεπει να ειμαστε ολη την ωρα διπλα τους..

ξεκιναω δουλεια την αλλη εβδομαδα :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω δημοσιος υπαλληλος ειμαι Χρυσουλα, αλλα δουλευα σα σκυλι. η χαζη. επαθα και τενοντιτιδες και στα 2 χερια. σας εχω πει οτι τη δουλεια που εκανα εγω μονη μου, οταν σταματησα, την κανανε 3 ανθρωποι!

Σοφακι ξεχασα! Χρονια σου πολλα με υγεια και δυναμη!

και κατι αλλο ηθελα.... αλλα το ξεχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε ρε βαγκ;;κανεις για 3;;;εγω το πιστευω..εξου και η γαμπα...

και γω δημοσιος ειμαι..εννοω για τους γνωστους δημοιουσ υπαλληλους του γραφειου..

χρυσουλα πας δουλεια;;αληθεια;;ελα ρε...

παιδια ψαρι την εδωσακαι εφαγε 5 κουταλιες και μετα σφραγισε..ε δεν την πιεζω..α ξανα δω και την αλλη βδομαδα..σημερα θα την βγαλουμε με γιαουρτια και κρεμες..

δε πειραζει..το απογ μαλλον α παω σε χωριο για καφε..σε 1 φιλης..αλλα κατα τα αλλα τρελη βαρεμαρα..

μαλλον γιαυτο σαβουριαζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας!

Ξυπνησε 10 μιση αφου κοιμηθηκε 12 και κατι.

Ευχαριστω πολυ κοριτσακια μου για τις ευχες σας!Και εσεις να χαιρεστε τις οικογςνειες σας.Σημερα γινομαι 30.Αλλα ολα οκ νιωθω πολυ καλα.

Επισης οσο περνανε τα χρονια αυτη η μερα μου φαινεται σαν ολες τις αλλες δεν ξερω αν συμφωνειτε.

Το βραδυ θα βγουμε για φαγητο και αυριο φευγει ο αδερφουλης μου.Αλλα οκ θα τον ξαναδω ακριβωσ σε ενα μηνα στην βαφτιση.

Σωσω εγω οταν ειχα περιοδο ετρωγα οτι υπηρχε στο ψυγειο και στα γυρω περιχωρα μη σου πω.

Ελενη τι να πω για την Ρηνουλα μας ευχομαι να μην ειναι τιποτα σοβαρο.Περαστικα.

Επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περασε ο μηνας Σωσω... :S:S

η αληθεια ειναι οτι καθε Αυγουστο που ξεκιναμε ειναι καλα...εχεις ορεξη.. και φυσικα να αρχισουμε να πληρωνομαστε γιατι εμεις οταν καθομαστε δεν πληρωνομαστε..χαχαχαχ!!!

αλλα οσο να 'ναι μετα κουραζεσαι..

εχουμε με τον αντρα μου βγαλει ενα προγραμμα να ακολουθησουμε γιατι και σπιτι και παιδι και δουλεια δε βγαινουν ευκολα..!!!

ο δικος μου το ψαρι το τρωει παρα πολυ ...τα αλλα τα βαρεθηκε φαινεται..

θα αρχισω να του δινω απο τα δικα μας περισσοτερο σιγα σιγα..ετσι και αλλιως τα απαραιτητα δοντια τα εχει..

οταν χρονιασει με το γαλα δεν ξερω τι να κανω..αλλες λενε εβαπορε αλλες φρεσκο...αυτη τη σκονη την εχω σιχαθει πλεον !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω νομιζω θα της δινω μετα το χρονο σκονη...μεχρι 1,5 και μετα μαλλον κατσικισιο..

τα παιδια τα ρυπανε κανονικα..παλια μπορει να να παιρναν και με το καλαμακι..

2 μηνων που καναμε εξετασεις παντως..απο το χερακιμε την τριτη το πετυχαν..καλα ειναι 3..απο 3 και πανω ειναι μαλακια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίγα λόγια για τους δημοσίους υπαλλήλους που δουλεύουν σε γραφείο!!!

χαχαχα!!!

Πωπω ρε Χρυσούλα... τελειώσανε οι διακοπές σου;

Πολύ γρήγορα ρε γμτ...

Βαγκ, φαντάζομαι τι χαρά που θα είχαν τα 2 κοριτσάκια... χαχαχα!!!

Παίζανε με 1 κούκλα που έκανε τα πάντα!!!

χαχαχα!!!

Για γάλα θα σας πρότεινα το φρέσκο...

&η κουμπάρα μου και η νύφη μου, δίνανε φρέσκο μετά το χρόνο και όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θυμηθκκα τι ηθελα να πω πριν...

δε θυμαμαι ποια ειπε οτι φοβαται τη στρατα μη φαει τα μουτρα του αν τσουλησει μπροστα. για το λογο αυτο, εγω εβαλα τα φρενα που εχει στις πισω ροδες και θελει σκουντημα για να προχωρισει γιατι οι μπροστα κυλανε αλλα οι πισω σερνονται. και οταν φυγει μπροστα και αυτος ξεμεινει πισω , αφηνει το ενα χερι και γονατιζει σιγα σιγα. δεν ειναι χαζα. οτι θα φαει τρελες σαβουρντες, αυτο ειναι σιγουρο! και εμεις φαγαμε. αρκει να μη χτυπησουν ασχημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paidia koimhuhka sxedon 1 vra...επιζω να μη τραγουδαω το βραδυ...αι να με πιασουν οι αυπνιες..και δε μπορει να κανει παρεα και η νανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι καλα που προλαβες να κοιμηθεις.....

εγω επιδη επεσε πολη ησυχια εδω ειπα να διαβασω καμια ειδηση...

σημερα και αυριο το βραδυ αν εχεις αϋπνιες βγες στην ταρατσα να δεις τα πεφταστερια...

Αλεκα. αν δεν εισαι Χαλκιδικη, πανε παραλια.χθες παρουσιαστηκε κοπαδι δελφινιων μπροστα στο Μεγαρο Μουσικης!!!! καλα πως δν ψωφισαν απο τη βρωμα;;;

Αλεκα 234. ψαχνουν εναν 41χρονο δημοτικο υπαληλο απο Αλονησο που εκλεβε χρηματα του δημου. ηταν οδηγος στα τουριστηκα λεωφορεια και εκοβε δικα του εισητηρια στους τουριστες αντι τα κανονικα του δημου. ο μαγκας ειχε και βοηθεια απο μια 44χρονη αλβανιδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε τη ρουφιανα εισαι ρε βαγκ..ολα τα νεα τα διαβασεςχαχαχα;;;;

εγω ηταν να παμε σε 1 κοπελα στο χωριο της..αλλα κοιμαται..πως μου την ινουν οι ανευθυνοι ανθρωποι..και αυτη το εχει...στο πετσι της..αλλα ειναι φιλη ,.τι να την κανω..την εχω κανει κατι ξεχεσιματα..αλλλα....τα ιδια..

αλεκα 234 ..μο την δινει οταν επαναλαμβανω ερωτησεις;;τελικα προχτες πηγες δουλεια;;ειχε;;;χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω την ενημερωση...

ανακαλουνται οι γρανιτες φραουλα της αλτζιντα και εβγα γιατι ειχαν μεσα μια αλλεργικη πρωτεϊνη.

Σωσω και εμενα μου τη σπανε οι ασυνεπεις ανθρωποι.,

Σοφη σημερα εχει γεννεθλια και η πεθερα μου! τωρα χτυπισε η υπενθυμηση στο κιν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια...εγω λεω μετα το χρονο να του δωσω φρεσκο γαλα...ουτε και σε εμενα μ'αρεσει η ανευθυνοτητα....εγω τσακωθει κιολας για τετοιο λογο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να χαιρεσαι και το πεθερι..αληθεια για τις γρανιτες;;γω παιδια εχω κολημα με αυτες.δλδ αν εναι να φαω παγωτο γρανιτα θα ναι.τισ δοκιμασα ολες..κατεληξα εννοειται στη κρικρι..

μακραν καλυτερες..αλλα δεν εχει πολλα ψυγεια εδω..οποτε εχω σταμπαρει τα 5-6 που υπαρχουν στο ηρακλειο και τις παιρνω απο εκει..

τελικα θα παμε τζαμπο να παρουμε θηλες για πλαστικα μπιμπερο..

εχει αφορητηζεστη λεμε..

τι θα την παρεις τη πεθερουλα βαγκ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

heloo!

τι κάνετε κοπελιές?

εμεις καλά!

Σοφάκι Χρόνια Πολλά οτι επιθυμείς, να χαίρεσαι τη ζουζούνα σου!!

:kiss: :kiss: :kiss:

κορίτσια βάλτε τα τα μωρά στη στράτα άφοβα!

εμένα τα δικά μου οταν πάνε γρήγορα συνήθως πέφτουν με τα γόνατα

και να φάνε και καμιά βούτα με τα μούτρα δεν πειράζει θα ξανασηκωθούν..

σας είπα.. περπάτησε και ο μικρός

κάνει 3-4 βηματάκια..

ο μεγάλος σούπερ

περπατάει και χωρίς να του πούμε, έτσι απο μόνος του σηκώνεται και φεύγει..

εγώ πάλι όλη μέρα τα κυνηγάω..

καινούργιο κόλλημα..

πάνε στην τραπεζαρία, παίρνουν από μια καρέκλα και τις σέρνουν..

χαμός

εχω και πάτωμα και κάνει απίστευτο θόρυβο..

αχ βρε κορίτσια, φέτος ηταν το πιο βαρετό καλοκαίρι που πέρασα..

δεν πήγαμε πουθενά :(:(

σπίτι και πάλι σπίτι και καμια βόλτα εδώ τριγύρω

δεν ξέρω σήμερα μ' έπιασε απίστευτη βαρεμάρα...

με κούρασε αυτή η καθημερινή ρουτίνα..

εχω γίνει και λίγο σπαστική τον τελευταίο καιρό, προσπαθω να είμαι κουλ οταν οι κοπέλες κάνουν φασαρίες ή οταν γκρινιάζουν τα αγόρια, αλλά δεν τα καταφέρνω..

χάλια τα νεύρα μου..

και ο άντρας μου οταν γυρνάει το βράδυ έχει την απαίτηση να είμαι με το χαμόγελο..

ε δε γίνεται..

είμαι πτώμα και συνήθως όλα τα μικρά ξύπνια..

τέσπα σας έπριξα..

αλλά τα' πα και ξεθύμανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...