Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

fotinoula..και βεβαια θα μπεις στη λιστα!!!

μεγεια τα πραγματακια..με το καλο να τα χαρεις!!Για τα frezyderm εχω ακουσει απολες τις φιλες μου καλα λογια!!θα παρω κι εγω για το συγκαμα!αα και εχω παραγγειλει απο κατι φιλους Γερμανους WELEDA!

Ντορα .. να πας..γιατι εγω το εχω αφησει..και εχω αγχωθει..δεν τα εχω παρει ολα!!οι συσπασεις αν ειναι να ερθουν θα ερθουν και στο κρεβατι σου..Εξαλλου στα JUMBO εχει δροσσια φουλ!mono κοιτα μην ξεμυαλιστειτε εκει μεσα! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αγγελικουλα..μου πως εισαι σημερα ψυχολογικα?η μικρη κανει καθολου κρουση?τι λες?θα ακολουθησει τα καλα της καραμελιτσας?

Κατερινακι..φιλια κι απο μενα στην Αλκμηνη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλως την κατρινα με τον παιδαρο :woohoo: :woohoo:

εγω χαλαρα... ηρθε μετα το βραδακι και η πεθερα μου..

kuo μου ελπιζω να ηταν το τελευταιο βραδυ που ταλαιπωρηθηκε η μικρουλα σου :(

τωρα πια δεν κουνιουνται πολυ τα μικρα μου... ο χωρος περιοριστηκε... :blush:

ελενα δεν εχετε ζεστη εκει κι εχεις τετοιο κουραγιο?????

ντορουλα με το καλο να δεις τον μικρουλη σου το μεσημερι :woohoo:

και χαλαρα στα ψωνια....

αγγελικουλα μου θα ακολουθησεις τελικα την αναστασια ??? :kiss:

φωτεινη εγω την ετοιμασα απο την εβδομαδα σου...

οσο για τη φωτο... που να την προσεξεις ετσι μικρη που ειναι :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

μπελλα κι εσυ πρηξιμο εε???

υπομονη σε ολες μας κοριτσια!!!!

κοντευουμε!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

asta katrinaki mou polu fovamai oti sa tin anastasia kai gw mas vasanizoun oi koroules mas

na sou pw oti einai nyxterinos tupos ta prwina sinithws koimate tou kalou kairou :P

aurio to prwi tha paw sto nosokomeio na me dei o giatros, fantazomai tha me kratisei alla i mpempa einai akoma polu psila :(:(:(

exw kata stenaxwrithei me tin oli katastasi, na mi milisw gia to priksimo pia de gnwrizomai, oute kai xoraw pouthena :angry:

i elena sou giortaze xtes?? na ti xairesai kali mou na einai panta gero to koritsaki sou :):):)

are katrina esy pragmatika de ksexnas kanenan mas prepei na exeis ontos megali psixi, polu xairomai pou se gnwrisa estw kai diadiktiaka :)

alla poy tha mas paei olo kai kapoia sinantisoula tha kanoume oles mazi afou gennisoume ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια...Τι καλημέρα;Καλησπέρα πλέον...

Είμαι 2 ώρες μέσα και δεν κατάφερα να σας διαβάσω...

Το μικρό μου υποφέρει απο τα πονάκια και μια κοιμάται, μια ξυπνάει, μια ξανακοιμάται, μια κλαίει μέσα στον ύπνο...ουφφφφ...Καίγεται η ψυχή μου που τον βλέπω έτσι...Αλλά τρώει πολύ..φτου φτου έκανε κάτι μαγουλάκια το σκατουλίνι μου για φίλημα...Οποτε ξυπνάει και κλαίει, του δίνω το μπουκάλι και ηρεμεί...Πλέον έχασα την μπάλα στο πόσα ml τρώει... :blink:

Εγώ είμαι καλύτερα ευτυχώς γιατί αλλιως με βλέπω να καταρρέω απο το ξενύχτι και απο το περπάτημα μεσα στο σπίτι αγκαλίτσα με το μικρούλη μου για να ηρεμήσει...

Φιλιά σε όλες...

Συγνώμη που δεν σας διάβασα...Θα προσπαθήσω να επανορθώσω το απόγευμα (το εύχομαι) :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω ακούσει και εγώ για τα weleda, ότι είναι βιολογικά, αλλά ρώτησα το φαρμακοποιο μου και δεν τα φέρνει και επειδή δεν έχω όρεξη να γυρίζω τα φαρμακεία για να τα βρω πήρα τα frezyderm.

Βόλτα στο jumbo ακούω και ξεμυαλίζομαι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: . θέλω και εγώ αλλά "η δε σαρξ ασθενής". Άλλωστε σίγουρα θα πάω στις 30 Αυγούστου μετά το ραντεβού με τον γιατρό και ελπίζω να έχουν πια φθινοπωρινά και όχι ακόμα μόνο καλοκαιρινά.

Να ρωτήσω κάτι όλες κάνατε ντόπλερ;; Γιατί στο τελευταίο ραντεβού ρώτησα το γιατρό πότε θα κάνω εγώ και μου είπε ότι πρώτον ό,τι χρειάζεται να ελεγχθεί αυτός το ελέγχει και δεύτερον το μωρό είναι ήδη 2,5 κιλά στην 32η άρα θέμα τροφοδοσίας δεν υπάρχει και να μην ανησυχώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα και εσυ μια απο τα ιδια ακομη ε?τι τραβανε κι αυτα τα μωρακια!!παλι καλα ομως που θηλαζεις τελικα!εσυ τελικα τι ειχες?ιωσουλα?ηη κατι σε πειραξε?Περασε?

Αγγελικη μου μη μου στεναχωριεσαι καλη μου!οσο μενει μεσα ειναι για καλο της..πιστεψε με..και μενα η Ελενα μου..βγηκε 41 και 2 υγειεστατη και ολοκληρο παιδι 58 ποντους!!δοξα το θεο μεχρι να φτασει τα 3μιση δεν ειχε αρρωστησει ουτε μια φορα!και μου ειχε πει η παιδιατρος οτι βοηθησε σε αυτο ..το οτι εμεινε μεσα ολο το μηνα!εγω που πρεπει να το βγαλω πριν την ωρα του ..επειδη θα φυγει ο γιατρος τι πρεπει να κανω?? :(:(:( με το ζορι ντε και καλα....χωρις καν να χρειαζεται να βγει!!Αλλα..δεν θελω να με αφησω και σε χερια αλλου γιατρου παλιιι!!μακαρι να μπορουσα να το κρατησω ολο το μηνα μεσα καλο θα του κανει!!θα εβγαινε 4,5 κιλα παιδι!(αφου θα κανω Καισαρικη δεν με ενοχλεικαθολου)!απολαυσε λοιπον αυτες τις τελευτιαιες μερες..οσο μπορεις..και θα ερθει η μικρουλα σου..να την αγκαλιασεις!!εγω ψαχνω απεγνωσμενα ..μια πλαστικη πισινουλα να πλατσουριζω μονη μου στη ταρατσα ..ετσι για να κανω κατι ευχαριστο αυτες τις μερες και να μη το σκεφτομαι!! ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

καλημέρα κορίτσια...Τι καλημέρα;Καλησπέρα πλέον...

Είμαι 2 ώρες μέσα και δεν κατάφερα να σας διαβάσω...

Το μικρό μου υποφέρει απο τα πονάκια και μια κοιμάται, μια ξυπνάει, μια ξανακοιμάται, μια κλαίει μέσα στον ύπνο...ουφφφφ...Καίγεται η ψυχή μου που τον βλέπω έτσι...Αλλά τρώει πολύ..φτου φτου έκανε κάτι μαγουλάκια το σκατουλίνι μου για φίλημα...Οποτε ξυπνάει και κλαίει, του δίνω το μπουκάλι και ηρεμεί...Πλέον έχασα την μπάλα στο πόσα ml τρώει... :blink:

Εγώ είμαι καλύτερα ευτυχώς γιατί αλλιως με βλέπω να καταρρέω απο το ξενύχτι και απο το περπάτημα μεσα στο σπίτι αγκαλίτσα με το μικρούλη μου για να ηρεμήσει...

Φιλιά σε όλες...

Συγνώμη που δεν σας διάβασα...Θα προσπαθήσω να επανορθώσω το απόγευμα (το εύχομαι) :blush::blush:

Αχ αυτοί οι παλιοκολικοί. Περαστικά στον μικρούλη. :kiss::kiss:

Περαστικά και στην μικρή ναζιάρα Αλκμήνη :kiss::kiss: . Και πολύ υπομονή και δύναμη στις μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω να βρεξω λιγο βεραντα και ποδαρακια..Ενα πεντικιουρ..που θα βρω κοπελα να ερθει να μου κανει??ελεος δε φτανω πια! :S:S

see ya later girls!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasoula mou upomoni kai se sas me tous paliokolikous :angry:

katrinaki mou tha kanw upomoni kai tha elpizw na pane ola kala :)

an kai lew oti tha me kratisei aurio logo tou meiwmenou aminiakou, de nomizw na me afisei na parw oli ti vdomada

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.

Αλλη μια εγκυουλα και ταυτοχρονα μανουλα που σερνεται σημερα κυριολεκτικα. :S Εκτος απο τα γνωστα καλα της εγκυμοσυνης, εχω και το αγορακι μου που θελει ταισμα, μπανακι, παιχνιδια κλπ. και εγω δυστυχως εχω τρομερη υπνηλια (παλι δεν κοιμηθηκα το βραδυ... :( )Προσπαθω να ανταπεξελθω οσο μπορω, αλλα οι δυναμεις ψιλοεγκαταλειπουν...

Κουουλα και Βασουλα ταλαιπωρουνται ακομα τα μωρουλινια σας? :S Κριμα ρε γαμωτο, ξερω πως ειναι, τα εχω περασει και εγω στο μεγιστο βαθμο. :( Τι αλλο να πω, κουραγιο και περαστικουλια τους. :) Φιλια να τους δωσετε! :kiss:

Αγγελικουλα εμεις που ειμαστε κοντα στην πητ μας μαλλον τελευταιες θα γεννησουμε μου φαινεται...Εγω σε καταλαβαινω απολυτα, ειμαστε πολυυυυυ κοντα, και τον Γιωργο τον γεννησα 40+1, σου λεει κατι αυτο? Στα χναρια του Γιωργακη και της καραμελιτσας και εμεις λοιπον!

Η ιστορια επαναλαμβανεται... :woohoo: :silly:

Ντορα με το καλο να δεις το μικρουλι σου και καλα ψωνια, θα σου κανει καλο. Περιμενουμε νεα σου.

Φωτεινη με γεια τα πραγματακια σας!

Κατρινακι η κορουλα σου ειναι ακομα σε mood διακοπων? Τυχερουλα, εχεις και παρεουλα, εγω εδω ειμαι μοναχουλα μου... :(

Βασιλικουλα μου, μηπως να εκανα και εγω τις θαυματουργες σου ενεσεις?? :woohoo: Μου χρειαζεται λιγη τονωση!

Σορι αλλα δεν θυμαμαι αλλα, κουτουλαω απο τη νυστα,αν τα καταφερω θα επενελθω το απογευμα με λιγοτερο 'καμμενο' εγκεφαλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

annoula mou de to pisteuw exoume tilepatheia des poio panw :ohmy::P

oson afora tis gennes mas, teleutaies meiname annoula mou apo tis gennes tou augoustou, provlepete talepwria :dry:

tha dw ti tha mou pei kai o giatros aurio alla i mpempa ekei, exei voleutei kai de katevenei :dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia i annoula(mannoula) pou einai simera?????

lete na exoume mpemaki kai allo sti parea mas apo simera????????? :woohoo: :woohoo:

ΤΣΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! :woohoo: Να μαι και εγω! Απο το στομα σου και στου Θεου τ΄αυτι καλη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

παω να βρεξω λιγο βεραντα και ποδαρακια..Ενα πεντικιουρ..που θα βρω κοπελα να ερθει να μου κανει??ελεος δε φτανω πια! :S:S

see ya later girls!!

Κατρίνα μου εγώ έβαλα χτες τον άντρα μου να μου ξεβάψει τα νυχάκια, να τα κόψει και να κάνει με ελαφρόπετρα τις φτέρνες και το αποτέλεσμα ήταν για γέλια και για κλάματα :P:P:P:angry::angry::angry: .

Αγγελική με το καλό να πάνε όλα τέλεια αύριο και να μην αγχώνεσαι καθόλου. Πάντως άρχισε από σήμερα να βάζεις λόγια στο μωράκι να μην ταλαιπωρήσει τη μανούλα του :P:P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

annoula mou de to pisteuw exoume tilepatheia des poio panw :ohmy::P

oson afora tis gennes mas, teleutaies meiname annoula mou apo tis gennes tou augoustou, provlepete talepwria :dry:

tha dw ti tha mou pei kai o giatros aurio alla i mpempa ekei, exei voleutei kai de katevenei :dry::dry::dry:

Αγγελικουλα ταυτοχρονα γραφαμε! :laugh: :laugh: :laugh: Θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη εμεις! Οντως μειναμε τελευταιες (και καταιδρωμενες!) Μακαρι καρδουλα μου να εχεις ευχαριστα αυριο που θα πας στον γιατρο σου, και οσο ψηλα και αν ειναι η μπεμπουλα σου, να σου πω οτι και εμενα ο Γιωργακης ψηλα ηταν (παρα τα καθημερινα χλμ που εκανα), αργησα μεν να τον γεννησω, αλλα και γεννησα και με φυσιολογικο τοκετο τα καταφερα. Σε ενθαρρυνα λιγακι??? ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

aggelike. έγραψε:

Αγγελικουλα ταυτοχρονα γραφαμε! :laugh: :laugh: :laugh: Θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη εμεις! Οντως μειναμε τελευταιες (και καταιδρωμενες!) Μακαρι καρδουλα μου να εχεις ευχαριστα αυριο που θα πας στον γιατρο σου, και οσο ψηλα και αν ειναι η μπεμπουλα σου, να σου πω οτι και εμενα ο Γιωργακης ψηλα ηταν (παρα τα καθημερινα χλμ που εκανα), αργησα μεν να τον γεννησω, αλλα και γεννησα και με φυσιολογικο τοκετο τα καταφερα. Σε ενθαρρυνα λιγακι??? ;)[/quote:1ep3jtc5]

makari giati polu fovamai oti i proklisi de tha me piasei kai tha paw anagkastika gia kaisariki enw tha upostw kai tous ponous :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

aggelike. έγραψε:

Αγγελικουλα ταυτοχρονα γραφαμε! :laugh: :laugh: :laugh: Θα δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη εμεις! Οντως μειναμε τελευταιες (και καταιδρωμενες!) Μακαρι καρδουλα μου να εχεις ευχαριστα αυριο που θα πας στον γιατρο σου, και οσο ψηλα και αν ειναι η μπεμπουλα σου, να σου πω οτι και εμενα ο Γιωργακης ψηλα ηταν (παρα τα καθημερινα χλμ που εκανα), αργησα μεν να τον γεννησω, αλλα και γεννησα και με φυσιολογικο τοκετο τα καταφερα. Σε ενθαρρυνα λιγακι??? ;)[/quote:1y9qopu8]

Τέλεια!!Δύο ακόμα μωράκια καθ'οδόν :):):):)

Κορίτσια ζηλεύω... :evil::evil: . θέλω και εγώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουχούυυυυυ κορίτσιαααααααα βρήκα χρόνο να μπω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Έχουμε τόσα πολλά να πούμε και να μάθω και εγώ τα νεά σας......

Λοιπόν, καταρχήν ένα μεγάλο 81458.jpg

σε όλες σας για τις θερμές ευχές σας για τον ερχομό της μπουμπούκας μου και της γιορτής μου :kiss::kiss: Χαίρομαι πολύ που είμαι στην σκέψη σας!

Να σας γλυκάνω και λιγάκι (μην βαράτε αν σας λιγούρεψα αλλά ένα κερασματάκι επιβάλετε :P )

berry-sweet.jpg

Να ευχηθώ και εγώ με την σειρά μου στα κορίτσια που γέννησαν τις ίδιες μέρες με εμένα ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΠΕΜΠΑΚΙΑ ΣΑΣ, ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΚΑΛΟ ΣΑΡΑΝΤΗΣΜΟ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΙΛΗΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΤΟΥΣΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!

618675i3zh2xyk4f.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μην σκεφτεσαι αρνητικα! THINK POSSITIVE! Γιατι να μη σε πιασει η προκληση αγαπη μου? Εμενα με επιασε τοοοοσο πολυ που αναγκαστηκαμε να τη φρεναρουμε κιολας λιγο!

Φωτεινη και εγω εκανα ντοπλερ, οι περισσοτερες, αν οχι ολες, οι κοπελες εδω εχουν κανει, αλλα εμπιστοσυνη να εχεις στον γιατρο σου.

Κατρινακι καλα πλατσουρισματα! :woohoo: Α, και οσο για το πεντικιουρ...εγω ουτε μεχρι μπικινι για ξυρισμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι!

Καλωστην φρεσκομανουλα και εορταζουσα! Να ξαναευχηθω??? ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ το κοριτσακι σου, να ειναι παντα γερη τυχερη και ευτυχισμενη στη ζωη της και να την δεις οπως επιθυμεις! Και οσο για τη γιορτουλα σου, να χαιρεσαι το ονομα και την 4μελη πλεον οικογενεια σου! Πολλες ευχες! Για το κερασμα ευχαριστω πολυ (δεν θα σε προσβαλλω, αληθεια!) μονο που επειδη δεν μπορω να διαλεξω, μπορω να παρω απ ολα??? ;)

Περιμενουμε οποτε μπορεις την ιστορια του τοκετου σου καθως και φωτο απο το κοριτσακι σου! Η Ελλη πως πηρε τον ερχομο της μικρουλας? Πες τα μας οοοοοολα!

its_a_girl_balloon_bouquet.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Μαρακι!

Καλωστην φρεσκομανουλα και εορταζουσα! Να ξαναευχηθω??? ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ το κοριτσακι σου, να ειναι παντα γερη τυχερη και ευτυχισμενη στη ζωη της και να την δεις οπως επιθυμεις! Και οσο για τη γιορτουλα σου, να χαιρεσαι το ονομα και την 4μελη πλεον οικογενεια σου! Πολλες ευχες! Για το κερασμα ευχαριστω πολυ (δεν θα σε προσβαλλω, αληθεια!) μονο που επειδη δεν μπορω να διαλεξω, μπορω να παρω απ ολα??? ;)

Περιμενουμε οποτε μπορεις την ιστορια του τοκετου σου καθως και φωτο απο το κοριτσακι σου! Η Ελλη πως πηρε τον ερχομο της μικρουλας? Πες τα μας οοοοοολα!

its_a_girl_balloon_bouquet.jpg

Σε ευχαριστώ σε ευχαριστώ πάααααρα πολύ !!! Πάρε απ' όλα τα γλυκάκια, είναι τόσο λαχταριστάααα :silly: :silly: :woohoo: :woohoo:

Πάω να πάρω την μπουμπού γιατί ξύπνησε και επανέρχομαι να σας τα ομολογήσω όλααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι τις καλύτερες ευχές του κόσμου σου στέλνω. :):):) Από του χρόνου θα έχετε γενέθλια της μικρής και γιορτή δική σου πολύ κοντά. Πωπω γλυκά που θα υπάρχουν τότε στο σπίτι :lol::lol::lol::lol:

Εγω πάω να φάω τώρα γιατί με αυτά που κερνάς μου άνοιξες την όρεξη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...