Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

Μαράκι, να χαίρεσαι τη γιορτή σου!!!!!

Θέκλα, να είστε πάντα ευτυχισμένοι!

Βασιλική, δεν είναι για έξω αυτές τις μέρες... Καλύτερα να μη σηκώνεσαι καθόλου από το aircondition...

Εμείς θα πάμε σε κανένα δίωρο για φαγητό στο σπίτι κάτι φίλων και σκέφτομαι τη διαδρομή με τη ζέστη πώς θα καταφέρω να φτάσω...ουφ... Το μόνο καλό ότι απλώνεις ρούχα και σε 10 λεπτά είναι ολόστεγνα :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα κοριτσακια μου. Και του χρονου με υγεια. Η Παναγιτσα να φυλαει και εμας και τα μωρακια μας. Μαρακι μου χρονια σου πολλα να χαιρεσαι τα παιδακια σου και τον αντρουλη σου.

Σταυρουλα μου ειμαι καλυτερα με τις καουρες. Που θα παει θα περασει και αυτο.Πραγματι ο υπνος εχει γινει δυσκολη υποθεση. Δυσκολευομαι να γυρισω στο κρεβατι και ανυπομονω να ξημερωσει να σηκωθω.

Βασουλα μου,κουκλος ο γιοκας σου,να τον χαιρεσαι κοπελα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου....

Μαρακι μου χρονια πολλα να χαιρεσαι την γιορτουλα σου κ τα παιδακια σου... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Βασιλικουλα μου το ιδιο παθαινω κ εγω αγανακτησα μεχρι να παω στο ελενα προχτες κ πηγα κ με αμαξι...ασε κ αυριο εχω να παω για ντοπλερ κ ειναι λιγο μακρια.... :unsure::unsure::unsure::unsure:

εγω εδω οι συσπασεις στον κοσμο τους αλλα νορμαλ...

βρηκα ενα ωραιο τραγουδακι για να κανω βιντεακι του μπεμπη οταν με το καλο ερθει θα το τρελανω στις φωτο για να εχω μπολικο υλικο... :):):):):):) βασικα τα λογια μου αρεσουν αν κ θα ψαξω κι αλλο θελω το καλυτερο ακουστε το κ θελω γνωμες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου γλυκα!Χρονια πολλα,με υγεια!η Παναγιτσα μας παντα να σκεπη ολο τον κοσμο!

Μαρακι μου χρονια σου πολλα!ο,τι επιθυμεις!καθε ευτυχια προσωπικη και επεγγελματικη επιτυχια ευχομαι!με οτ καλο το νινακι σου και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!

Βασιλικη με τετοιες ζεστες μη το κουνας απο το σπιτι σου!

Θεκλα να ζησετε!να τα χιλιασετε!παντα ευτυχισμενοι και αγαπημενοι να ειστε!με το καλο το μωρουλι σου!

Κατερινοσουπιτσα μου υπομονη μωρε..ανοιξε παραθυρο στο αμαξι αν δεν αντεχεις το ερ κοντισιον.

Σταυρουλα μου αρχισαν τα οργανα σχετικα με τον υπνο ε?θυμαμαι κ γω πως ημουν..ειναι μαρτυριο οντως..λιγο εμεινε ακομα,κοντευεις!

εμεις σημερα κοιμηθηκαμε πολυ καλα!(φτου φτρου) κ αυτοι γιατι κατα τη διαρκεια της ημερας ηταν ξυπνια η μπεμπουλιτσα μου.ελπιζω κ σημερα να εχουμε ενα ησυχο βραδυ.ειμαι ξεκουραστη κ εφτιαξα κ καρυδοπιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια μου....

Μαρακι μου χρονια πολλα να χαιρεσαι την γιορτουλα σου κ τα παιδακια σου... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Βασιλικουλα μου το ιδιο παθαινω κ εγω αγανακτησα μεχρι να παω στο ελενα προχτες κ πηγα κ με αμαξι...ασε κ αυριο εχω να παω για ντοπλερ κ ειναι λιγο μακρια.... :unsure::unsure::unsure::unsure:

εγω εδω οι συσπασεις στον κοσμο τους αλλα νορμαλ...

βρηκα ενα ωραιο τραγουδακι για να κανω βιντεακι του μπεμπη οταν με το καλο ερθει θα το τρελανω στις φωτο για να εχω μπολικο υλικο... :):):):):):) βασικα τα λογια μου αρεσουν αν κ θα ψαξω κι αλλο θελω το καλυτερο ακουστε το κ θελω γνωμες...

:):):):):):):):):):):) λαικ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από εμάς. Προσπαθώ εδώ και πολύ ώρα να σας διαβάσω και να γράψω πέντε κουβέντες αλλά είναι εξαιρετικά δύσκολο. Η μικρή σήμερα είναι πολύ ανήσυχη και ανά μία ώρα σχεδόν αλλάζουμε και θηλάζουμε :blink: Βγήκαμε την Παρασκευή το βράδυ τελικά με τιμή χολερυθρίνης 13,4. Το Σάββατο πήγαμε για επανεξέταση και ήταν ανεβασμένη κατά 0,2. Δεν το κρίναν ανησυχητικό και έτσι φύγαμε και θα ξαναπάμε τη Δευτέρα. :unsure: Είμαι λίγο ανήσυχη να σας πω την αλήθεια γιατί φτάσαμε να έχει επίπεδα χολερυθρίνης έως και 20 που είναι αρκετά ανεβασμένη τιμή. Δεν ξέρουν που οφείλεται. Ενοχοποιείται πιθανώς και ο αποκλειστικός θηλασμός, παρόλο που η μικρή αυξάνει συνεχώς το βάρος της. Από την κλινική φύγαμε μόλις 50 γραμμ. λιγότερο απ'ότι γεννήθηκε και εχτές τα είχε ξαναπάρει. Σας ευχαριστώ όλες για το κουράγιο που μου δίνετε και τις ευχές. :kiss::kiss::kiss:

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω πολλά οπότε να με συγχωρέσετε αν ξεχνάω ή παραλείπω κάποια.

Μαρία μου θα ξεκινήσω από εσένα. Χρόνια σου πολλά κούκλα μου και να σου ζήσει το κουκλί σου!!! Δεν νομίζω να υπάρξει ποτέ καλύτερο δώρο ;):kiss::kiss:

Happy Bebaki, να σου ζήσει κι εσένα. Να είναι γερό και καλότυχο.

Ελπιδάκι μου, επειδή λόγω αϋπνίας δε θυμάμαι αν σου ευχήθηκα, να πω και σ'εσένα να χαίρεσαι το μωράκι σου και να έχεις καλή λοχεία.

Φωτεινή, καλώς μας ήρθες και με το καλό να υποδεχτείς το μωρό σου. Εγώ είμαι η Άννα, από Θεσ/νίκη και στις 9/8 γέννησα ένα κοριτσάκι.

Kuo μου, εσείς πώς τα πάτε; Όλο και καλύτερα; Να σου πω ότι σε θυμήθηκα χτες που μας είπε η νεογνολόγος να αρχίσουμε τις βόλτες για να χτυπήσει ο ήλιος τη μικρή. Οπότε μάλλον καλά κάνετε που παίρνετε τον αέρα σας.

Κατρίνα, επιτέλους επιστρέψατε. Μας είχατε λείψει. Τι κάνει ο τζουτζούκος σου; Αποφάσισε να σπάσει όλα τα ρεκόρ; :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αναστασία μου. Πόσο καιρό έχουμε να τα πούμε... Πώς πάτε με την καραμελίτσα σου; Βλέπω και ως λεχώνα βρήκες τον παλιό καλό σου εαυτό, υπερδραστήρια!!! Μπράβο κοριτσάρα μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και διαβάζοντας συνεχίζω...

Θέκλα μου, να ζήσετε!!! Ελπίζω να περάσετε υπέροχα σήμερα :kiss::kiss:

Συμπεθερούλα μου, επιστρέψατε; Εμείς θα βάλουμε τα δυνατά μας να γίνουμε σύντομα καλά και θα σας περιμένουμε ;):kiss:

Βάσω, αυτό για τη στάση του ύπνου, το πρόσεξα κι εγώ χτες το βράδυ. Την είχα πάνω στο κρεβάτι όπου μόλις είχα τελειώσει το θήλασμα και δίπλα της κοιμόταν ο μπαμπάς της. Ήταν σαν να βλέπω την μικρογραφία του :lol: :silly:

Kuo μου, πλάκα κάνεις; Μια χαρά η κοιλίτσα σου. Κρίνοντας από τη δική μου και όσες είδα στην κλινική... ούτε του παπά μην το πεις.

Α, και δεν ξεχνάω, ότι σας χρωστάω και την δική μας περιγραφή γέννησης. Απλά περιμένω μια μέρα που θα είμαι με λιγότερο "καμένο" εγκέφαλο :blink:

Συνεχίζεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!!

Να ευχηθώ αρχικά χρόνια πολλά στο Μαράκι!!!Υγεία σε σένα και στην οικογένειά σου εύχομαι κοπέλα μου!!!

Η Παναγίτσα ας μας προστατεύει όλους μας και κυρίως τα παιδάκια μας!Μεγάλη η Χάρη Της!!!

Αννούλα welcome back!!!Θηλάζετε,εεε;Μπράβο σας που τα καταφέρατε...Ο δικός μου έμαθε στο μπουκάλι και δεν κάθεται στο στήθος :( Κλαίει με λυγμούς το γλυκό μου...Οπότε του το βγάζω με θήλαστρο και του το δίνω...Οχι οτι είναι πολύ αλλά αυξάνεται μέρα με την μέρα!

Εδώ σήμερα είμαι χάλια...Πονοκέφαλος, πυρετός, διάρροια και απίστευτη αδυναμία.Βγάζω το γάλα με το θήλαστρο και το πετάω.Φοβάμαι να το δώσω στο μικρούλη μου έτσι όπως είμαι μην τυχόν και του μεταφέρω το παραμικρό...

Ολα τα είχαμε για τον θηλασμό, μου ήρθε κι αυτό...Δεν μας θέλει το πράγμα... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Σημερα εχει πολύ ζεστη να δω πως θα περάσει η μέρα και εχουμε πολλούς που γιορτάζουν σήμερα και πρέπει να τους δούμε.

Φαντάζομαι πως θα ειστε ολες κατω από κλιματιστικά ε?Παω κα εγω.φιλιά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μαράκι μας χρόνια σου πολλά με υγεία και μόνο χαρές για σένα και την οικογένειά σου :kiss: Χρόνια πολλά και στην mk23 και στη Μαριέττα μας! Πού είστε βρε κοπελιές; :dry:

Θέκλα, σήμερα δεν είναι η επέτειος; Να ζήσετε! Τα καλύτερα τώρα έρχονται :)

Άννα :kiss: Καλώς μας ήρθες και πάλι, +1 πλέον :) Περαστικούλια στη μικρή σου! Αυτό το άτιμο πράγμα "τερματίζει" κάπου και πέφτει, οπότε λογικά τη Δευτέρα θα σας πουν ότι όλα είναι ΟΚ :kiss: Γι' αυτό σας είπε να τη δει ο ήλιος μάλλον ε; Αν και με αυτή τη ζέστη... :S Μπράβο πάντως για το θηλασμό! Είναι μεγάλη υπόθεση. Εδώ τζίφος, αλλά θα γίνει μια ύστατη απόπειρα :)

Βασούλα μου, συμπεθερούλα, περαστικά σου κοριτσάρα! Γιατί έτσι βρε; Πήρες γιατρό τηλέφωνο, να ρωτήσεις και για το γάλα; Εύχομαι την επόμενη φορά που θα μπεις να αισθάνεσαι πολύ πολύ καλύτερα :kiss:

Ντόρα, πολύ όμορφη ιδέα! Τα μουσικά μας γούστα δεν συμπίπτουν, άρα δεν έχω κάποια πρόταση, αλλά θα είναι σούπερ να ετοιμάσεις στο μπεμπάκι σου κάτι τέτοιο, να το χαίρεται όταν μεγαλώσει!

Παιδιά, εδώ δράμα η κατάσταση από χθες το βράδυ. Η μικρούλα αγκομαχά και πρέπει να πονάει πολύ. Πριν δεν σταματούσε να κλαίει :( Τι χαμομηλάκι, τι αγκαλίτσα... στο τέλος της έδωσα για πρώτη φορά πιπίλα (που δεν τη γουστάρω καθόλου, αλλά τέλος πάντων) μήπως και ηρεμήσει λίγο και αποκοιμηθεί, αλλά τίποτα... Τελικά κάποια στιγμή κουράστηκε και την πήρε ο ύπνος τη γλυκούλα μου :( Το βράδυ αν είναι καλύτεραη λέω να την αφήσω 1-2 ώρες με τον μπαμπά της (επίσης για πρώτη φορά) να πάμε για ένα γρήγορο μπυράκι με την κολλητή εδώ κοντά! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσιααα!!!ηρθα!τι μου κανετε;γεννησε καμια;εγω εμεινα χωρις υπολογιστη,καηκε ο σκληρος....Μαρακι να σας ζησει!!!Αννουλα να σς ζησει;και οποιες αλλες γεννησατε!αχ!τι ωραια!!εγω συσπασεις εχω 4-5 την ημερα,κουφο!βλεπω να πηγαινω σεπτεμβριο...αν και παρατηρω αυτες τις μερες φευγει βλεννα,θα δειξει λοιπον!μου λειψατε βρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

Κοριτσιααα!!!ηρθα!τι μου κανετε;γεννησε καμια;εγω εμεινα χωρις υπολογιστη,καηκε ο σκληρος....Μαρακι να σας ζησει!!!Αννουλα να σς ζησει;και οποιες αλλες γεννησατε!αχ!τι ωραια!!εγω συσπασεις εχω 4-5 την ημερα,κουφο!βλεπω να πηγαινω σεπτεμβριο...αν και παρατηρω αυτες τις μερες φευγει βλεννα,θα δειξει λοιπον!μου λειψατε βρε!

Επιτέλους ρε συ! Ανησυχήσαμε μέχρι που μας είπε η Κατερίνα ότι είσαι ΟΚ :) Κι εσύ μας έλειψες πολύ... Καταραμένε σκληρέ! Αν και... απορώ πώς δεν έχουμε κάψει φλάντζες ομαδικώς τόσες ώρες που περνάμε εδώ μέσα, οπότε μια χαρά σε βρίσκω :P:P Καλά όλα; Την παλεύεις από κούραση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά είναι η μικρούλα. Με κολικούς, αλλά... προβλεπόταν :silly: Άντε να πάρεις κι εσύ το αγοράκι σου αγκαλίτσα όπου να 'ναι (λες να κάνει τα κόλπα της καραμελίτσας; ) να λέμε χαζομανουλιές :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπελλα!!! επιτελους ειχαμε πιστεψει οτι μας εκανες ξεπαρεου... :P:P

βασουλα τι επαθες???? εφαγες κατι και σε πειραξε μωρε???περαστικουλια :kiss:

κατερινακι μου ελπιζω σημερα το αλκμηνακι να εχει ενα ησυχο βραδυ και να μην παιδευεται το γλυκουλι μου :kiss::kiss:

αννα μου θα συνελθει τελειως η μικρουλα σου!!! αλλα με αυτη τη θερμοκρασια που να το βγαλεις εξω το παιδι :blink:

βαζε την ομως κοντα στο παραθυρο να την βλεπει ο ηλιος ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑ ΚΙ ΑΠΟ ΜΑΣ!!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΚΙ ΑΠΟ ΔΩ..ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΙΣ ΚΟΡΑΚΛΕΣ ΣΟΥ!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΜΠΕΛΛΑΑΑΑΑ ..ΓΥΡΙΣΑΤΕΕΕΕ???ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΒΡΕ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ..ΑΝΕΥ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!

ΠΑΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ..ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Βασιλική :kiss: Κατρίνα :kiss: (το δίδυμο του "Έλενα" :P )

Πριν λίγο συνειδητοποίησα ότι η ΠΗΤ μου ήταν... σήμερα :blink: αλλά η ζουζούνα είναι... παιδάκι πια :)

δεκαπενταυγουστο ειχες πητ?????

ειναι αργια σημερα, ταλαιπωρια θα ετρωγες :P:P:P

πωπω και τωρα εχεις τη ζουζου διπλα.....

αντε με το καλο ολεςμας... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!

Εμεις σημερα ξεκουραζομαστε. Αργια σε ολα μας. Ειμαστε απο το πρωι στην πεθερα μου, φαγαμε εδω το μεσημερι και κοιμηθηκαμε. Ευτυχως ανελαβαν και τον Γιωργακη για να ξεκουραστει η μανουλα και ο μπαμπας. Ωραιο πραγμα οι γονεις!!!

Μαρακι χρονια σου πολλα, να χαιρεσαι τη γιορτη σου και την οικογενεια σου! Πολλα φιλια στις κουκλιτσες σου!

Αννουλα ακομα ταλαιπωρειστε μωρε με τον ικτερο ε? Υπομονη,δεν ειναι τιποτα θα περασει. Ειναι θεμα ημερων. Κατα τα αλλα σε βλεπω γερη, δυνατη.

Αναστασια τι κανει το καραμελακι? Σας αφησε να κοιμηθειτε το αγγελουδι, μπραβο. Μηπως της εταξες την καρυδοπιτα χρυσοχερα μου?

Βασουλα τι σε βρηκε κοριτσακι μου? Κρυωσες μεσα στον καυσωνα? Ή καμια ιωσουλα? Περαστικα και γρηγορη αναρρωση ευχομαι, σε εχει αναγκη ο μικρουλης σου!

Κουακι και εσεις παιδευεστε με κολικους...Κριμα το Αλκμηνακι...Που θα παει, θα περασει και αυτο...Θελουμε να τη βλεπουμε ναζιαρα και γατουλα στα βιντεακια τα ξελιγωτικα!

Μπελλα επιτελους! Σε χασαμε...Εκανα και κατα λαθος τσατ με τον αντρα σου, αλλα ευτυχως με ενημερωσε οτι ολα καλα, ευτυχως δηλαδη, απλα δεν ειχες ιντερνετ.

Θεκλα να χαιρεστε την επετειο σας και παντα ευτυχισμενοι.

Κατρινακι να χαιρεσαι την κορουλα σου. Πολυχρονη και ευτυχισμενη να ειναι παντα και με το καλο ο αδερφουλης της.

Βασιλικουλα και εσυ να χαιρεσαι τη μαμα σου. Και μην κανεις πειραματα, ξερεις που ειναι η θεση σου (κατω απο το αιρ κοντισιον φυσικα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που εισαστε παλι ολες?τι αποχη ειναι αυτη κ εχτες κ σημερα???

εγω εδω παλι μονη :(:(:(:( ο αντρουλης μου εχει παει σε εναν φιλο που γιορταζει....

αυριο εχω το ντοπλερ αντε να δω το αντρακι μου.... :):):):):)

η foufou ακομα τιποτα κανενα νεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΥΓΝΩΜΗ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΔΩ ΕΙΜΑΙ ΑΛΛΑΑΑ..ΣΤΟ ΤΗΛ!!ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΝΑ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ ..ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥς..ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΣΗΜΕΡΑ!ΜΑΛΛΟΝ ΠΙΟ ΑΡΓΑ ΘΑ ΜΠΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...