Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 17


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Annoula να σας ζησει το κοριτσακι σας....

με το καλο να πατε σπιτι σας κ να μας τα πεις αναλυτικοτατα...

πολλα φιλικια σε εσενα κ την μπουμπουκα σου....

σημερα γεννηθηκαν αλλα δυο μωρακια της Ελπιδας κ της Μαριας.... :):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μήπως με ψάχνατε;;;;;;; Κοριτσάκια μου γέννησαααααααα!!!!!!! Το αγγελούδι μας ήρθε στον κόσμο χτες, στις 13:45 με φυσιολογικό τοκετό. Γεννήθηκε με βάρος 2.790 (έπεσαν τραγικά έξω οι υπέρηχοι) και ύψος 1,48 εκ. Είναι μία κούκλα!!!!!! Τα πράγματα εξελίχτηκαν από την Κυριακή το βράδυ πάρα πολύ ραγδαία και τη Δευτέρα (μόλις είχε επιστρέψει ο γιατρός -ούτε ραντεβού να είχαμε :blink: )πήγαμε στην κλινική με συσπάσεις ανά πεντάλεπτο και γεννήσαμε σε 5 ώρες. Την ιστορία μας και φωτογραφίες τα χρωστάω μόλις επιστρέψουμε. Είστε όλες καλά; Τα μωράκια σας καλά; Είχαμε καμία εξέλιξη;

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!! Να σας ζήσει!!! Τι τέλεια νέα! Η κουκλίτσα σου δεν σε ταλαιπώρησε πολύ η κορούλα σου! Ανυπομονούμε να μάθουμε λεπτομέρειες! Καλή ανάρρωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και παλι mommies and mommies to be...

Ειδα εκαναν και την εμφανιση τους αλλες δυο μωρομανουλες, Αναστασια και Βασουλα :kiss: . Τι κανουν τα κουκλακια σας? Να ρωτησω, ποιο θηλαστρο πηρατε?

Σουπιτσα μου, τις καουρες τις εχω αποκλειστικα στον οισοφαγο νομιζω, τις νιωθω απο τη βαση του λαιμου μεχρι την κορυφη του στηθους. Υποφερωωωω...ΚΑΙΓΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! :angry: Εγω εκανα κυτταριτιδα αλλα μετα την γεννα περιοριστηκε αρκετα. Εμφανισα κυτταριτιδα λογω κατακρατησης υγρων και πρηξιματος. Τωρα παλι τα ιδια, ελπιζω να εχω την ιδια τυχη με πριν. Εκανα και ποδηλατο ομως, ενα στατικο που ειχα, τωρα παει και αυτο, το εδωσα λογω ελλειψης χωρου πλεον. Ηρθαν και τα πραγματακια σας απο Ιταλια? Μπραααβοοο! Καλα, οι Ιταλοι ειναι συννενοημενοι? Σημερα με πηραν τηλ. και εμενα και μου ειπαν οτι ηρθε η κουρτινα μας. Αυριο πιστευω θα την εχω! Τα μαθα τα σκηνικα με τον ουρολογο, καλα, που εχεις το μυαλο σου??? :woohoo:

Βασιλικη και Ποπη :kiss::kiss::kiss:

Βασιλικη τις τελευταιες δυο μερες σκεφτομαι τα μικρουλια σου. Ο δικος μου μπεμπακος ισα που κουνιεται πλεον λιιιιιιιγο, λογω ελλειψης χωρου, φανταζομαι τα δικα σου νινακια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλααααααα μουυυυυυ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ κοριτσακι μου!!!Καλε ποτε εγιναν ολα αυτα, προχθες τα λεγαμε!!!ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ κοριτσακι μου η κουκλιτσα σου! Να την καμαρωσεις οπως επιθυμεις! Γερη και καλοτυχη να ειναι. Τι εκπληξη καλε μας εκανες εσυ? Τριτωσε το...καλο για σημερα? :woohoo: Δεν πρεπει να ταλαιπωρηθηκες ετσι? Εννοεται οτι περιμενουμε αναλυτικα την περιγραφη σου, τα νεα σου, φωτο κλπ, ξερεις... ;)

bebe30606.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσακια, επειδη μαλλον εγω προβλεπεται να παρω ολο τον μηνα μου, θα κατσει καμια σας να με περιμενει ή θα εχετε γεννησει ολες και θα μεινω μονη μου??? :ohmy: Δεν μου αρεσει η μοναξια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ρε κοριτσακια, επειδη μαλλον εγω προβλεπεται να παρω ολο τον μηνα μου, θα κατσει καμια σας να με περιμενει ή θα εχετε γεννησει ολες και θα μεινω μονη μου??? :ohmy: Δεν μου αρεσει η μοναξια... :(

Εγώ, εγώ θα έχω μείνει μάλλον :P Αν και έχω ζηλέψει που όλες γεννάνε νωρίτερα και θέλω και εγώωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλάκα κάνεις!!! Να σου ζήσει γλυκιά Αννούλα :woohoo: :woohoo: Πάντα καλά να είστε κι εσείς και το παιδάκι σας για να το χαίρεστε και να το καμαρώνετε! Καλή λοχεία να έχεις κοριτσάρα :kiss: Τι όμορφα νέα! Να ηρεμήσεις λίγο να μας πεις και τις λεπτομέρειες!

Καλά ε, πολύ wired παρέα είμαστε! Από το net cafe του μαιευτηρίου κι εσύ; :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Εγώ, εγώ θα έχω μείνει μάλλον :P Αν και έχω ζηλέψει που όλες γεννάνε νωρίτερα και θέλω και εγώωωωωωωωωω[/quote:iss5ppv5]

Ευχαριστω Κατερινα μου για την συμπαρασταση! :kiss: Και εγω εχω ζηλεψει που ολες γεννανε και κρατανε αγκαλιτσα τα μπεμπακια τους, αλλα ο μπεμπακος μου εχει αλλα σχεδια... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Από το net cafe του μαιευτηρίου κι εσύ; :P:P

έχουν net cafe τα μαιευτήρια??? :ohmy: Μου φαίνεται πολύ αστείο- ένα net cafe γεμάτο λεχώνες να σερφάρουν :laugh: :laugh: :laugh:

Νόμιζα ότι έχει wi-fi στα δωμάτια :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ρε κοριτσακια, επειδη μαλλον εγω προβλεπεται να παρω ολο τον μηνα μου, θα κατσει καμια σας να με περιμενει ή θα εχετε γεννησει ολες και θα μεινω μονη μου??? :ohmy: Δεν μου αρεσει η μοναξια... :(

Αννούλα μου εγώ εδώ θα μαι μέχρι τέλος του μήνα... για να τα λέμε !

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Αννούλα μου εγώ εδώ θα μαι μέχρι τέλος του μήνα... για να τα λέμε !

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :kiss:[/quote:1u1xj29p]

Ευχαριστω πολυ Λαμπρινη μου, ουυυυυυυφ! :woohoo: ανακουφιση! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου να σου ζήσει το μωράκι σου! Να το δεις όπως επιθυμείς και να είστε πάντα ευτυχισμένοι. Με το καλό σπιτάκι σου τώρα κ περιμένουμε λεπτομέρειες... όταν ηρεμήσεις ! Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες έχω κάτι σφιξίματα στην κοιλίτσα... που δεν μπορώ να δεχτώ ούτε το εσώρουχο να με ακουμπάει,κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι όπως είμαι στη φωτό (του προφίλ). Κάνω κανα περπάτημα γύρω γύρω κ έξω στη βεράντα... λίγο ξάπλα, άντε πάλι τα ίδια. Γι αυτό κ όλο το απόγευμα δεν μπήκα. Να δούμε πως θα περάσει το βράδυ μας...

Τι να ναι άραγε αυτό ? ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

κοριτσάρες έχω κάτι σφιξίματα στην κοιλίτσα... που δεν μπορώ να δεχτώ ούτε το εσώρουχο να με ακουμπάει,κυκλοφορώ μέσα στο σπίτι όπως είμαι στη φωτό (του προφίλ). Κάνω κανα περπάτημα γύρω γύρω κ έξω στη βεράντα... λίγο ξάπλα, άντε πάλι τα ίδια. Γι αυτό κ όλο το απόγευμα δεν μπήκα. Να δούμε πως θα περάσει το βράδυ μας...

Τι να ναι άραγε αυτό ? ? ?

Οταν λες σφιξιματα εννοεις πετρωματα? :huh: Μηπως ειναι η μικρουλα που μαζευεται σε μια μερια? Ή συσπασουλες? Εκανες κατι σημερα και κουραστηκες ή αγχωθηκες? Οπως και να εχει, ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να περασεις ενα ομορφο και ησυχο βραδακι. :) Αυριο το πρωι θα εισαι περδικι! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλεεεε...????Γεννησε η Αννουλα μας??εμ δικιο ειχε η Βασιλικουλα που την αναζητησε!!2 μερες δεν ειχε φανει!!

Αννουλα μου ..να σας ΖΗΣΕΙΙΙΙΙ!!!να τη χαιρεστε και να τη δειτε οπως επιθυμειτε!!Χαιρομαι που ..μαλλον δεν σε ταλαιπωρησε!!μπραβο κουκλιτσα μου!Με το καλο να πατε σπιτι σας..καλη λοχεια να εχεις!

τα αλλα τα κοριτσακια μας κανενα νεο?

μιλησα και με τη νανα..καλα ειναι ..ειχε παει στη μαμα της!σας χαιρετα!

εγω πηγα για νυχτικα..kai εσωρουχακια και μαζι..με αυτα πηρα και κατι..πιο πικαντικο για after.. :whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

LabriniB έγραψε:

Οταν λες σφιξιματα εννοεις πετρωματα? :huh: Μηπως ειναι η μικρουλα που μαζευεται σε μια μερια? Ή συσπασουλες? Εκανες κατι σημερα και κουραστηκες ή αγχωθηκες? Οπως και να εχει, ευχομαι να μην ειναι τιποτα και να περασεις ενα ομορφο και ησυχο βραδακι. :) Αυριο το πρωι θα εισαι περδικι! ;)[/quote:34qxxtrh]

Μου φαίνεται η μικρούλα δεν κάθεται καλά... :P:P πότε από δω, πότε απο κει. Σε κάποια φάση μαζεύτηκε πάνω στο στομάχι μου... :S:S:S Αλλά κ μικρές συσπασούλες είναι πολύ πιθανές ! Πήρα κ το γιατρό τηλ τώρα και μου είπε ότι δεν είναι τπτ. Το Σάββατο μου έκλεισε πάλι ραντεβουδάκι για να δούμε πως πάμε... τώρα θα πηγαίνουμε κάθε βδομάδα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Καλεεεε...????Γεννησε η Αννουλα μας??εμ δικιο ειχε η Βασιλικουλα που την αναζητησε!!2 μερες δεν ειχε φανει!!

Αννουλα μου ..να σας ΖΗΣΕΙΙΙΙΙ!!!να τη χαιρεστε και να τη δειτε οπως επιθυμειτε!!Χαιρομαι που ..μαλλον δεν σε ταλαιπωρησε!!μπραβο κουκλιτσα μου!Με το καλο να πατε σπιτι σας..καλη λοχεια να εχεις!

τα αλλα τα κοριτσακια μας κανενα νεο?

μιλησα και με τη νανα..καλα ειναι ..ειχε παει στη μαμα της!σας χαιρετα!

εγω πηγα για νυχτικα..kai εσωρουχακια και μαζι..με αυτα πηρα και κατι..πιο πικαντικο για after.. :whistle::whistle:

Καλοφόρετα να ειναι όλα... και πριν... και μετά !!!

;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LabriniB έγραψε:

[Μου φαίνεται η μικρούλα δεν κάθεται καλά... :P:P πότε από δω, πότε απο κει. Σε κάποια φάση μαζεύτηκε πάνω στο στομάχι μου... :S:S:S Αλλά κ μικρές συσπασούλες είναι πολύ πιθανές ! Πήρα κ το γιατρό τηλ τώρα και μου είπε ότι δεν είναι τπτ. Το Σάββατο μου έκλεισε πάλι ραντεβουδάκι για να δούμε πως πάμε... τώρα θα πηγαίνουμε κάθε βδομάδα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα, πολύ ενημερωμένη σε βρίσκω! Για τον ομφάλιο λώρο τα διάβασα πολύυυ αργά. Δεν ήξερα ότι υπήρχε και αυτή η επιλογή. Ομολογώ ότι αν είχαμε ενημερωθεί νωρίτερα και είχαμε προλάβει να οργανωθούμε λίγο καλύτερα οικονομικά, μάλλον κι εμείς εκεί θα καταλήγαμε :dry: Όσο για τη γατούλα σου, από τη στιγμή που είναι στο μπαλκόνι (=όχι τρίχες και όχι κίνδυνος... απρόβλεπτων ενεργειών), πού το πρόβλημα; Παραμονές της γέννας του είχαμε κάνει και το τελευταίο εμβόλιο και μια αποπαρασίτωση προληπτικά και ήταν ΟΚ. Τα άλλα ήταν το πρόβλημα, αλλά από τη στιγμή που το δικό σας είναι ούτως ή άλλως έξω...

Παρεούλα εμείς θα σου κάνουμε βρε! Εδώ θα είμαστε όλο το μήνα κι αυτόν και τον επόμενο και θα μετακομίσουμε όλες μαζί στο νέο μας μανουλοθεματάκι :cheer:

Αναστασία μου, και η παιδίατρος από τρίτη εβδομάδα μου είχε πει, όμως σήμερα που την πήρα και της είπα πώς έχουν τα πράγματα μου είπε ότι είναι αρχή κολικών και πως θα επιδεινωθεί η κατάσταση... Η καραμελίτσα είχε one-off τέτοιο επεισόδιο; Σπάραξες κι εσύ μαζί της ε; :( Τρώνε και λαίμαργα τα άτιμα!

Κατερινοσουπίτσα, η συμβίωση δεν πάει καλά... Μας αποκάλυψε η πεθερούλα ότι μια μέρα του πιάστηκε η ουρά στην πόρτα και μια άλλη τον έχασαν και τους είχε φύγει στο δίπλα μπαλκόνι :angry::angry: Αυτό για την κυτταρίτιδα κάνω ότι δεν το είδα... :( Όσο για το νετ καφέ, πλάκα έκανα ε (αν και μπορεί και να 'χει, who knows?). Πάντως στο Μητέρα όντως είχε wireless ;)

Βασούλα, κι εσύ μια από τα ίδια βλέπω σε όλα! Αυτά τα παιδιά είναι πλασμένο το ένα για το άλλο :P Ρε γαμώτο γιατί τόσο λίγο γάλα; Κι εδώ τόσο και λιγότερο παρότι είμαι με το στήθος έξω όλη μέρα :unsure: Το θήλαστρο τι λέει; Τελικά ποιο πήρες; Μήπως να πάρω κι εγώ ένα νοσοκομειακό;

Αγγελικούλα, το βάρος του υπέρηχου έχει κάποια απόκκλιση από το πραγματικό. Εμάς τη μέρα που γέννησα τελικά την έβγαζε 2400 αν θυμάμαι καλά, ο γιατρός έλεγε θα γεννηθεί μέχρι 2350 και τελικά γεννήθηκε 2580... Όχι κάτι τραγικό, αλλά και πάλι, δεν είναι απαραίτητο ότι θα σου βγει λιγότερο. Μπορεί να βγει αρκετά γραμμάρια συν ;)

Κατρινάκι :woohoo: :woohoo: Κολασμένο ανσάμπλ! Καλοφόρετο να 'ναι :))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

:silly: :silly: :silly: :silly: :silly: __100_3810.JPG

ΟΥΟΥΥΥΥΥΥΥΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΥΥΥΥΥΥΥΥ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: ΣΕΞΙ ΜΑΜΑ !!!:woohoo: :woohoo: !!! :woohoo: Κατρινα με μετρο γιατι με αυτο, σε βλεπω παλι συντομα εγκυο!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...