Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γονική Βία...


Sandy7280

Recommended Posts

Το έλαβα με e-mail...Θα σας αγγίξει όσο κι εμένα... Ελπίζω κι εύχομαι να γίνεται όλο και πιο σπάνιο... (αλλά δυστυχώς αμφιβάλλω.... :( :( :unsure:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω,πω Sandy μου, τρελαινομαι στην ιδεα των κακοποιημενων παιδιων... ειναι τοσο τρομερο... :( :( :( δεν αξιζουν να λεγονται ανθρωποι, οσοι κακοποιουν σωματικα ή ψυχικα ενα ανυπερασπιστο παιδακι...:angry: :angry: :angry: κτηνη! :angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω,πω Sandy μου, τρελαινομαι στην ιδεα των κακοποιημενων παιδιων... ειναι τοσο τρομερο... :( :( :( δεν αξιζουν να λεγονται ανθρωποι, οσοι κακοποιουν σωματικα ή ψυχικα ενα ανυπερασπιστο παιδακι...:angry: :angry: :angry: κτηνη! :angry: :angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποειες φορες τα ζωακια ειναι καλυτεροι γονεις απο τους ανθρωπους. τι να πουμε? ευχομαι να εξαλειφθουν τετοια φαινόμενα...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καποειες φορες τα ζωακια ειναι καλυτεροι γονεις απο τους ανθρωπους. τι να πουμε? ευχομαι να εξαλειφθουν τετοια φαινόμενα...:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω τη αληθεια χαιρομαι που καποιος μιλα για την κακοποιηση παιδιων.. δυστχως τετοιοι γονεις υπαρχουν πολλοι σημερα.. και ζωα υπαρχουν που επειδη μισουν τα μικρα τους τα τρωνε ή τα σκοτωνουν... ομως υποτιθεται οτι ειμαστε το πιο εξυπνο ζωο.. το ζωο που καταφερε να μορφωθει και να καταφερει πολλα.. δυστυχως ομως μερικες φορες ειμαστε τα χειροτερα ΖΩΑ!! δουλευω σε τμημα παιδιων και φηβων και ωφειλω να ομολογησω οτι ειναι το πιο συχνο φαινομενο να ερχονται παιδια, κακοποιημενα τοσο σωματικα αλλα και σεξουαλικα... και να σας πω ειναι το χειροτερο να ακους απο το στομα και να καταλαβαινεις απο την συμπεριφορα ενος παιδιου οτι εχει κακοποιηθει.. γιατι το εχεις μπροστα σου και καταλαβαινεις τον πονο του!! που πιστεψτε με ειναι παρα πολυς!! να προσεχετε τα μωρακια σας... και απο τους γυρω αλλα και απο τους ιδιους τους εαυτους σας!!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω τη αληθεια χαιρομαι που καποιος μιλα για την κακοποιηση παιδιων.. δυστχως τετοιοι γονεις υπαρχουν πολλοι σημερα.. και ζωα υπαρχουν που επειδη μισουν τα μικρα τους τα τρωνε ή τα σκοτωνουν... ομως υποτιθεται οτι ειμαστε το πιο εξυπνο ζωο.. το ζωο που καταφερε να μορφωθει και να καταφερει πολλα.. δυστυχως ομως μερικες φορες ειμαστε τα χειροτερα ΖΩΑ!! δουλευω σε τμημα παιδιων και φηβων και ωφειλω να ομολογησω οτι ειναι το πιο συχνο φαινομενο να ερχονται παιδια, κακοποιημενα τοσο σωματικα αλλα και σεξουαλικα... και να σας πω ειναι το χειροτερο να ακους απο το στομα και να καταλαβαινεις απο την συμπεριφορα ενος παιδιου οτι εχει κακοποιηθει.. γιατι το εχεις μπροστα σου και καταλαβαινεις τον πονο του!! που πιστεψτε με ειναι παρα πολυς!! να προσεχετε τα μωρακια σας... και απο τους γυρω αλλα και απο τους ιδιους τους εαυτους σας!!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως υπάρχουν και αυτα.....τι να πω......δεν αντεχω ουτε να το βλεπω αυτο το θεαμα.....με στεναχωρει παρα πολυ που ξερουμε οτι υπάρχουν και τετοιοι ανθρωποι που κακοποιουν τα παιδια τους......πραγματικα τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δυστυχως υπάρχουν και αυτα.....τι να πω......δεν αντεχω ουτε να το βλεπω αυτο το θεαμα.....με στεναχωρει παρα πολυ που ξερουμε οτι υπάρχουν και τετοιοι ανθρωποι που κακοποιουν τα παιδια τους......πραγματικα τι να πω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι φρικτό. Δεν ξέρω πως μπορουν και κάνουν κακό σε παιδάκια ανυπεράσπιστα μα τι ψυχές εχουν? Δεν μπορώ να καταλάβω. Και σημερα ακουσα πάλι στην τηλεόραση για εναν 23χρονο ο οποιος διακινουσε υλικό με αγοράκια που τα βιαζαν άντρες και ζώα. Είναι απαισιο να εχουμε μωρά και να ξέρουμε οτι υπάρχουν γυρω μας τετοιοι ανθρώποι οι οποιοι θα μπορουσαν να κάνουν κακό στο παιδί μας αλλα κ σε οποιαδήποτε αλλη ψυχούλα. ¨Οσο γι αυτους που τα κάνουν αυτα δεν υπάρχει καμία τιμωρία που να μπορει να τους τιμωρήσει οπως πρεπει. Λυπάμαι πολύ με στενοχωρούν κατι τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι φρικτό. Δεν ξέρω πως μπορουν και κάνουν κακό σε παιδάκια ανυπεράσπιστα μα τι ψυχές εχουν? Δεν μπορώ να καταλάβω. Και σημερα ακουσα πάλι στην τηλεόραση για εναν 23χρονο ο οποιος διακινουσε υλικό με αγοράκια που τα βιαζαν άντρες και ζώα. Είναι απαισιο να εχουμε μωρά και να ξέρουμε οτι υπάρχουν γυρω μας τετοιοι ανθρώποι οι οποιοι θα μπορουσαν να κάνουν κακό στο παιδί μας αλλα κ σε οποιαδήποτε αλλη ψυχούλα. ¨Οσο γι αυτους που τα κάνουν αυτα δεν υπάρχει καμία τιμωρία που να μπορει να τους τιμωρήσει οπως πρεπει. Λυπάμαι πολύ με στενοχωρούν κατι τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΖΩΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΕ ΖΩΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΖΩΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΕ ΖΩΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika pisteyw k lypamai gi'auto oti ta zwa symperiferontai

pio omorfa apo orismenous an8rwpous.

makari o 8eos na kovei apo ton wmo ta xeria autwn twn an8rwpwn

pou tolmane k kakopoioun etsi ta paidia..:angry: :angry:

den a3izei se kanena plasma na tou ferontai etsi!!:angry::evil: :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

telika pisteyw k lypamai gi'auto oti ta zwa symperiferontai

pio omorfa apo orismenous an8rwpous.

makari o 8eos na kovei apo ton wmo ta xeria autwn twn an8rwpwn

pou tolmane k kakopoioun etsi ta paidia..:angry: :angry:

den a3izei se kanena plasma na tou ferontai etsi!!:angry::evil: :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw 8elw na tonisw oti toksilo einai bia eite sou melaniazei to mati eite aplws sou xtupaei ton popo. EGw den 8elw na lew megala logia, alla ksulo den 8a dwsw. Protimw na fwnaksw para na deirw. Den mporw na blepw ena paidi na klaiei epeidi i idia tou i mama to xtupise! Episis prepei na proseksoume ta logia mas se ena paidi. POte den tou leme "den se agapaei i mama" i "ti i8ela k se gennisa!!!" Alla tonizoume oti i praksi pou ekane einai anepi8imiti. Episis meta apo ena kaugadaki kalo 8a einai na pigainoume konta k na to sizitame giati etsi to boi8ame na katalabei oti oloi oi an8rwpoi kanoin la8oi, akomi k emeis arkei na siniditopoioume to la8os mas egkairws k na to dior8wnoume. Ka8olou ksulo omws, oute kan sto xeraki! Opws k na to kanoume einai mia mikri morfi bias.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw 8elw na tonisw oti toksilo einai bia eite sou melaniazei to mati eite aplws sou xtupaei ton popo. EGw den 8elw na lew megala logia, alla ksulo den 8a dwsw. Protimw na fwnaksw para na deirw. Den mporw na blepw ena paidi na klaiei epeidi i idia tou i mama to xtupise! Episis prepei na proseksoume ta logia mas se ena paidi. POte den tou leme "den se agapaei i mama" i "ti i8ela k se gennisa!!!" Alla tonizoume oti i praksi pou ekane einai anepi8imiti. Episis meta apo ena kaugadaki kalo 8a einai na pigainoume konta k na to sizitame giati etsi to boi8ame na katalabei oti oloi oi an8rwpoi kanoin la8oi, akomi k emeis arkei na siniditopoioume to la8os mas egkairws k na to dior8wnoume. Ka8olou ksulo omws, oute kan sto xeraki! Opws k na to kanoume einai mia mikri morfi bias.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις απολυτο δικιο τυρογαρυδακι.

ειναι απαραδεκτο να ασκουμε βια σε ενα απροστατευτο πλασμα.

αλλα πρεπει να σκεφτουμε ποσο ανεπανορθωτα πληγωνουμε πολλες φορες με τα λογια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις απολυτο δικιο τυρογαρυδακι.

ειναι απαραδεκτο να ασκουμε βια σε ενα απροστατευτο πλασμα.

αλλα πρεπει να σκεφτουμε ποσο ανεπανορθωτα πληγωνουμε πολλες φορες με τα λογια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
    • Από την ώρα που γυρίσαμε σπίτι , έχω κλειστεί στο δωμάτιο, δεν θέλω να με βλέπει η μικρούλα μου μέσα στα κλαματα. Πήρε ο άντρας μου τον γιατρό και του είπε ότι δεν θα μου κάνει καλό τώρα ναε βάλει στο νοσοκομείο για 3-4 μέρες και να πάρω κάτι χάπια για να αποβάλλω. Στην προηγούμενη παλινδρομη είχα μείνει λίγες ώρες στο μαιευτήριο,όπου φυσικά πονούσε η ψυχήου να βλέπω γυναίκες ετοιμογεννες. Τώρα γιατί να χρειαστούν 3-4 μέρες; Λόγω της εβδομάδας που βρίσκομαι; Δεν ρώτησε ο άντρας μου και δεν ήθελα να τον καλέσω ξανά για λεπτομέρειες. Φοβάμαι πολύ την αποβολή στο σπίτι... Από την άλλη δεν θα αντέξω ψυχολογικά να ξαναπεράσω τη διαδικασία βλέποντας και ακούγοντας μωράκια νεογέννητα. Αχχχ βρε κορίτσια, ενώ έχω τον θησαυρό μου, πονάω τόσο πολύ. Μου έχει μείνει η εικόνα του υπερήχου, με το μωράκι κουλουριασμένο σχεδόν, ενώ διέκρινα ξεκάθαρα τα ποδαράκια του. Ήταν εκεί ακίνητο και σκέφτομαι ότι δεν θα το αγκαλιασω ποτέ. Η καρδιά μου έχει γεμίσει πληγές από τις απώλειες, και απλά αναρωτιέμαι γιατί;;; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...