Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

Καλημέρα Αναστασία - είναι αρκετά μεγάλη!! Απο τον δεύτερο μήνα είχα κάνει κοιλίτσα, οπότε ήταν αναμενόμενη η εξέλιξη της. Φαντάσου πως θα γίνω μέχρι να γεννήσω - μεταφορική εταιρεία θα θέλω για να την μεταφέρω!!

Για αυτό και βιάζομαι να τελειώσω με τα του μωρού - γιατί δεν θα μπορώ μετά να κουνηθώ!! Εσύ φτού σου, είσαι μια κουκλίτσα με μια πολύ μικρή κοιλίτσα.. Έτσι ήμουν εγώ στον 4ο μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ημουνα πολύ αδύνατη πριν την εγκυμοσύνη μωρε γι' αυτό. Πιστεύω πως παίζει ρόλο το σώμα μας και το ύψος μας για το πόσο κοιλιά κάνουμε. Να μπορεί να την στηρίξει κιόλας. Μην κλατάρουμε!

Καλά κάνεις και θες να τελειώσεις με τα του μωρού. Εγώ δεν έχω ξεκινήσει ακόμα και ανυπομωνώ! Μάλλον απ' την άλλη εβδομάδα.

Εσύ τι έχεις κλείσει μέχρι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κούνια, αλλαξιέρα, προίκα και καρότσι. Επίσης έχω πάρει και τα αυτοκόλλητα που θα βάλω στο δωμάτιο. Έχω ξεκινήσει και με ρουχαλάκια, αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο ακόμα! Τα περιμένω τέλος Σεπτεμβρίου με το καλό!! Να έχει έρθει και η μητέρα μου να κάνουμε μια γενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kataifaki εσύ κοντεύεις στον 8ο. Φώτο από εσένα έχουμε δεί???

Τώρα που πλησιάζει ο καιρός, έχεις άγχος για τον τοκετό? Εγώ είμαι πολύ πολύ χαλαρή, ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεία! Εσύ σχεδόν ξεμπέρδεψες! Άντε με το καλό να τα παραλάβεις. Να μας τα βάλεις φώτο όταν τα έχεις ε;

Πω πω αυτη την γενική στο σπίτι πως την σκέφτομαι κι εγώ Ευγενία μου. Βουνό μου φαίνεται!

Καλημέρα Kataifaki. Τι κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

kataifaki εσύ κοντεύεις στον 8ο. Φώτο από εσένα έχουμε δεί???

Τώρα που πλησιάζει ο καιρός, έχεις άγχος για τον τοκετό? Εγώ είμαι πολύ πολύ χαλαρή, ακόμα...

Ευγενία μου άγχος για τον τοκετό (τουλάχιστον προς το παρόν) δεν έχω. Ίσα ίσα που ανυπομωνώ κιόλας. Μακάρι να κοιμόμουν σήμερα και αύριο να ήμουν στον 9ο και να ξεκινούσαν οι πόνοι :dry::dry:

Εχω όμως πολύ άγχος για το μετά. Εκεί μου βγαίνει εμένα. Φοβάμαι μήπως δεν τα καταφέρω. Σκέφτομαι ότι δεν ξέρω τίποτα από μωρά και δεν θα έχω και καμία βοήθεια από γιαγιάδες. Τέλως πάντων. Θα την βρούμε την άκρη. Εξάλλου είσαστε και εσείς και όσο έχουμε χρόνο θα τα λέμε.

Εγώ από ετοιμασίες έχω κάνει μόνο τα χοντρά. Επιπλα, καρότσια κτλ. Από ρουχαλάκια δεν έχω δει τίποτα. Έχω όμως καιρό. Θα ξεκινήσω λίγο πιο αργά γιατί με τα κοριτσίστικα με πιάνει αμόκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!! :):):)

Guess who???? B)B)

Η Crazy είμαι, από το λογαριασμό της Mariakap75!! :laugh: :laugh: :P

Μου έστειλε τον κωδικό της για να μπω να σας βάλω τη φωτογραφία της με την κοιλίτσα της.

Είναι μια κουκλίτσα και το Μαράκι μας, με μια όμορφη κοιλίτσα!!! Δείτε την!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα και ας αργησα

γιατι καταιφακι παθαινεις σοκ με τα κοριτσιστικα ??

εγω ειμαι μια χαρα την επομενη εβδομαδα ξεκινα η 31 οποτε μπαινουμε σιγα σιγα στον 8ο πηρα αρκετα πραγματακια ρουχακια μεχρι και μπιμπερο και ο Θεος βοηθος.

Απο βδομαδα παραγγελνω επιπλακια οχι βρεφικα αλλα παιδικα τωρα θα παρω ντουλαπα συρταριερα και κατι ραφακια και αργοτερα η κυρια θα παρει γραφειο και κρεβατι και τελος δεν θελω να περνω πραγματα και να τα πεταω.βαψιμο καθαρισμα και τελος (ελπιζω σε καμια εικοσαρια μερες)

ετοιμαζω και τη βαλιτσουλα μου σιγα σιγα θα πιασει σκονη μεχρι να γεννησω αλλα δεν μπορω να παρω τα ποδιαμου σιγα σιγα .αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε;;

Καταϊφάκι κι εγώ τις ίδιες αγωνίες με σένα έχω. Για το μετά... Τον τοκετό δεν τον σκέφτομαι καθόλου (τουλάχιστον μέχρι στιγμής).

Ούτε εγώ έχω πάρει τίποτα... Από ρούχα σε πρώτη φάση δεν σκοπεύω να πάρω πολλά πράγματα, αφενός γιατί θα'ναι χειμώνας και δεν πρόκειται να βγαίνουμε πολύ έξω, αφετέρου να δω και τι θα μας φέρουν. Ήδη μου'χουν φέρει κάποια ρουχαλάκια, ζιπουνάκια και κορμάκια.

Θέλω από βδομάδα να βγω για τα διάφορα (σελτεδάκια, σεντονάκια κλπ κλπ).

Εντωμεταξύ, συνεχίζει να'ναι πολύ ήσυχος βρε κορίτσια... ίσα που τον καταλαβαίνω... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενώ εμάς μας έβγαλαν νομίζεις φωτογραφία - μόνη μου την τράβηξα απο καθρέφτη - την γκαντεμιά μου μέσα! Έρχεται ο άντρας μου χθες το βράδυ και του λέω τώρα (με νεύρα) θα με βγάλεις φωτογραφία - οκ μου λέει. Ανοίγει την φωτογραφική και δεν είχε μπαταρία...μετά φύγαμε και τελικά την τράβηξα στις 12 το βράδυ μόνη μου που είχε γεμίσει η μπαταρία!!! Σήμερα δεν θα την γλιτώσει όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα χοντρουλες

τι ωραιες κοιλιτσες!!!!!

τον παρακαλαω να με βγαλει και εμενα για να σας βαλω να με θαυμασετε!!!! :laugh:

σημερα πηγα στο ικα ...απιστευτο δεν ειχε καθολου κοσμο :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Ειρήνη! :)

Κι εγώ του έλεγα να με βγάλει και δεν.. και στο τέλος χτες, αυτοφωτογραφήθηκα!! :P :laugh:

Δεν είχε κόσμο στο ικα;; Ακόμα διακοπές είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

καλε ποσα εχετε γραψει...παμε για το Νο4 ε????

Εγω σημερα πηγα για την καμπυλη και για γενικες.Θα ειναι το απογευμα ετοιμες αλλα μαλλον θα τις παρω αυριο τοπρωι πριν παω στον γιατρο μου.

Καλε τι ωραιες κοιλιτσες εχετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

INA 2006 έγραψε:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα και ας αργησα

γιατι καταιφακι παθαινεις σοκ με τα κοριτσιστικα ??

Καλέ παθαίνω παράκρουση. Τα θέλω όοοοολα. Αλλά όλα. Προς το παρόν δεν έχω δει κάτι και να μην μου αρέσει. Αν ξεκινήσω από τώρα θα ξοδέψω περιουσία!!!

Μαμά Παναή που είσαι εσύ? Μέρες σε ψάχνω αλλά έλεγα ότι μπορεί να μην έτυχε να σε δω γιατί με πετάει πολύ συχνά έξω. Τί κάνεις φιλενάδα? Παίξε και ένα τζόκερ γιατί σε πάει. Να μην βρεις κόσμο στο ΙΚΑ? :silly: :silly: :silly:

Ελίζα καλά αποτελέσματα να έχεις κοριτσάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφες κοιλίτσες που έχετε βρε? :woohoo: και εμένα η δική μου κάπως έτσι είναι,τεράστια :woohoo:

οσο για το ικα ,τυχερή μαμαπαναη!και εγώ εκεί ήμουν σήμερα στις 11 και τελείωσα απίστευτα γρήγορα!

αντε να δείξω την Τρίτη στο γιατρό την εξέταση σακχαρου να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας το λέω και σας δίνω το δικαίωμα να με βρίσετε.

Σήμερα από το πρωί με έχει πιάσει μία τρελή διάθεση για να καπνίσω ένα τσιγάρο. Όλο εκεί γυρνάει το μυαλό μου. Θέλω να πάω να πάρω ένα malboro 100 (να το ευχαριστηθώ κιόλας). Παλεύω με τον εαυτό μου.

Βρίστε με, φωνάξτε μου σας το επιτρέπω. Μπας και βάλω μυαλό. Στον άντρα μου δεν το λέω γιατί θα τσακωθούμε. Από εσάς θα το πάρω πιο καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera-kalhspera koritsia, ti mou kanete?? Shmera kai emena den tha thn glitosei o antras mou tha vgw fotografia teeeloooooosssss...Kalh epitixia me tis eksetasois euxome se oles sas :) Crazy eutixos eminan liges wres mexri to apogevma giati alios tha pigena na ton dw na iremisw me 1 epigon rantevoudaki,esena einai panta isixos h twra exei valthei na se trelanei??? Egw anxonome perisotero me thn valitsa gia to maieftirio,ti prepei na parw? Ti tha xriastw?? Mia gnosth mou gennhse 13 augoustou 7 evdomades noritera apo thn hmera pht kai me exei piasei ena anxos mhn tixon kai den prolavw na ta kanw ola osa thelw :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kataifaki miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, mhn to kaneis kopela mou skepsou thn psixoula pou exeis mesa sou eksartate mono apo esena twra kai an kapniseis einai san na ths vazeis ena tsigaro sto stoma :( Den tha to ekanes auto sto mwraki sou an to eixes mprosta sou fantazome :huh::huh: Kai egw thelw para pola pragmata pou kserw pos den kanei na faw h na piw kai kratieme,ligos kairos emhne kane ipomonh..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσουδια τι κανετε???ειστε ολες υπεροχες αυτο εχω να πω εγω με τελειες κοιλιτσες μπραβο σας κοριτσια :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: και απο εξετασεις μια χαρα πατε...αρα δεν εχω να ανυσηχω για καμια σας...κανετε και τα ψωνια σας αρα μια χαρα σας βρισκω...εγω ξεμπερδεψα το μονο που μου μενει ειναι να ψωνισω για μενα βρακια και σουτιεν θυλασμου..δεν νομιζω να θελω και τιποτα αλλο..κριμα παντως τζαμπα πηγαν τελικα οι ετοιμασιες για το δωματιο του μπεμπη...λιγο θα το χαρει δεν πειραζει χαλαλι του στο καινουριο σπιτι θα του φτιαξω αλλο δωματιο καινουριο...για την ωρα ασχολουμαι με την μεση μου η οποια με πεθαινει το βραδυ με το ζορι αλλαζω πλευρο το πρωι σηκωνομαι περδικι και το μεσημερι αμα ξαπλωσω δεν ξανασηκωνομαι...σας ειπα το σπιτι γεμισε κουτες...τα πιο αχρηστα τα εχω ηδη αμπαλαρει και κανω τον σταυρο μου τελικα να μπουμε πιο νωρις απο οτι υπολογιζουν...αφου σχεδον μονο τα ξυλουργικα μενουν να μπουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταϊφάκι μου... δεν τρως καλύτερα ένα ταψί καταϊφάκια;;;; :P :p

Λιγότερο κακό θα κάνουν στη μπεμπούλα σου!! :dry:

Εύη, γενικώς ήσυχος είναι, αλλά τις τελευταίες μέρες το'χει παρακάνει!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...