Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εγκυουλες Νοεμβριου-Δεκεμβριο 2010 Νο3


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 986
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Apo auto to domatio den iparxei tpt pleon to exoume kanei galazio kai to mono pou tha kratisw einai to xali, shmera me piran thlefono kai apo to magazi einai etimh kai h kourtina mas...Twra pou ta katafera tha sas valw foto apo to kainourio domatio ths mikrhs otan alla prota prepei na traviksw merikes fotos.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Γελάω γιατί προσπαθούσα να αυτο-φωτογραφηθώ και να φαίνομαι ταυτόχρονα!! :P:P:P

Αυτή είναι η καλύτερη που κατάφερα να βγάλω!! Φανταστείτε τις υπόλοιπες!! :P:P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια να ρωτησω κατι:

υποτιθεται στην εγκυμοσυνη τα μαλλια μας δυναμωνουν και δεν πεφτουν..

γιατι τα δικα μου εχουν αρχισει να πεφτουν εδω κι ενα μηνα περιπου,συγκριτικα με τους πρωτους μηνες που δεν επεφτε τριχα?

μη φανταστειτε μεγαλη τριχοπτωση,αλλα οσο να'ναι πεφτουν...

λέτε να εχω ελλειψη σιδηρου;αντε να κανω τις εξετασεις την αλλη εβδομαδα να δω τι μου γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσακια μου?

Μαρακικαπ μου ,Ειρηνακι Μαρια κρητη που ειστε?καιρο εχουμε να τα πουμε...

Crazy πολυ ομορφη κοιλιτσα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Μαρίνα παίρνεις σίδηρο;;

Κι εμένα μου πέφτουν κάπως τις τελευταίες μέρες, αλλά νομίζω έχει να κάνει που τα 'χω συνεχώς μαζεμένα κι αυτές που είναι να πέσουν φυσιολογικά, φεύγουν όλες μαζί όταν χτενιστώ, οπότε μου φαίνονται περισσότερες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Ευχαριστώ κορίτσια!!! :kiss: :kiss: :kiss:

Μαρίνα παίρνεις σίδηρο;;

Κι εμένα μου πέφτουν κάπως τις τελευταίες μέρες, αλλά νομίζω έχει να κάνει που τα 'χω συνεχώς μαζεμένα κι αυτές που είναι να πέσουν φυσιολογικά, φεύγουν όλες μαζί όταν χτενιστώ, οπότε μου φαίνονται περισσότερες..

Ρούλα παιρνω σιδηρο και ασβεστιο απο τον τεταρτο μηνα..ισως και αυτο που λες οτι τα εχουμε μαζεμενα να παιζει τον ρολο του..παντως διαβαζα τωρα στο internet οτι ειναι φυσιολογικη η τριχοπτωση και κατα την διαρκεια της εγκυμοσυνης,οχι μονο μετα τον τοκετο..

ευχαριστω παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοιλιτσες!καλε ποσες σελιδες γραψατε σε μια μερα??δε πιανεστε πλεον!!!εκανα ποση ωρα να διαβασω τι γραψατε απο χθες!μην επαναληφθει

:laugh: :P panayota με το καλο ο μπεμπακος σου!marimax Κι εγω εχω τριχοπτωση άλλα εχω διαβασει ειναι της εγκυμοσυνης!ρηνιο και μαρια κρητη μας κανατε τη τιμη να μαθουμε νεακια σας :P:P απ'οτι βλεπω ειστε ολες καλα και πολυ χαιρομαι,οσες ομως φτιαχνετε το παιδικο τωρα με το μαλακο!γιατι εχει ακομα πολυ ζεστη και δεν κανει να ταλαιπορουμε τα μωρακια μας!κοριτσια με το στηθος τι κανετε?εγω πλεον λεκιαζω της μπλουζες μου με γαλα :blush: πηρα κατι επιθεματα της τζονσον να βαζω αλλα ειναι τεραστια (ειναι μαλλλον για το θηλασμο).χρησιμοποιω τα πον πον που ξεβαφομαστε προστοπαρον μεσα απο το σουτιεν,εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα.αυριο εχω παλι ραντεβου με το γιατρο και θα ξαναδω το μπεμπη μου :)

εχει καμια βρει τιποτα σαιτ με παιδικα αυτοκολητα τοιχου να παρω καμια ιδεα??πρεπει να παρω καποια στιγμη μπρος με το παιδικο δωματιο!θελω σαν τρελη να ξεκινησω αλλα απογοητευομαι που ο αντρας μου δεν εχει ορεξη και μου χαλαει τη διαθεση.μου φαινεται ολα μονη μου θα τα κανω στο τελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Κατερίνα μας!! Είδες πολυγραφία;! :P :laugh:

Αφού να φανταστείς, είχα περίπου μια ώρα να κάτσω στο κομπιούτερ και βρήκα 4 καινούριες σελίδες!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Δες εδώ για αυτοκόλλητα, έχει πολύ ωραία! http://www.cosycorner.gr/products/index ... =gr&ctg=71

Εγώ έχω κολλήσει με αυτά:

http://www.cosycorner.gr/products/detai ... =gr&id=388

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Μαρία, στο προφίλ σου έχεις μόνο τη φωτο με τα αγόρια σου - αυτήν που έχεις και ως avatar. Δεν βρήκα κάποια που να'σαι εσύ...

Kουκλιά by the way!!! ;):) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katerina_85 έγραψε:

καλησπερα κοιλιτσες!καλε ποσες σελιδες γραψατε σε μια μερα??δε πιανεστε πλεον!!!εκανα ποση ωρα να διαβασω τι γραψατε απο χθες!μην επαναληφθει

:laugh: :P panayota με το καλο ο μπεμπακος σου!marimax Κι εγω εχω τριχοπτωση άλλα εχω διαβασει ειναι της εγκυμοσυνης!ρηνιο και μαρια κρητη μας κανατε τη τιμη να μαθουμε νεακια σας :P:P απ'οτι βλεπω ειστε ολες καλα και πολυ χαιρομαι,οσες ομως φτιαχνετε το παιδικο τωρα με το μαλακο!γιατι εχει ακομα πολυ ζεστη και δεν κανει να ταλαιπορουμε τα μωρακια μας!κοριτσια με το στηθος τι κανετε?εγω πλεον λεκιαζω της μπλουζες μου με γαλα :blush: πηρα κατι επιθεματα της τζονσον να βαζω αλλα ειναι τεραστια (ειναι μαλλλον για το θηλασμο).χρησιμοποιω τα πον πον που ξεβαφομαστε προστοπαρον μεσα απο το σουτιεν,εσεις τι κανετε με αυτο το θεμα.αυριο εχω παλι ραντεβου με το γιατρο και θα ξαναδω το μπεμπη μου :)

εχει καμια βρει τιποτα σαιτ

με παιδικα αυτοκολητα τοιχου να παρω καμια ιδεα??πρεπει να παρω καποια στιγμη μπρος με το παιδικο δωματιο!θελω σαν τρελη να ξεκινησω αλλα απογοητευομαι που ο αντρας μου δεν εχει ορεξη και μου χαλαει τη διαθεση.μου φαινεται ολα μονη μου θα τα κανω στο τελος

AA, ΟΣΟ ΓΙΑ ΓΑΛΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΑΛΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΤΗΣ CHICCO ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΕΙΔΙΚΑ ΟΤΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΩ---ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΜΟΥ---ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΓΑΛΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ! :cheer::cheer: ---ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΨΑΞΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ COSY CORNER ΟΠΟΥ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΔΩΡΕΑΝ---ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΚΟΛΛΗΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΑΚΤΙΚΕΡ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικό μου στήθος είναι σχεδόν σαν να μη συμβαίνει τίποτα... Ούτε πονάει, ούτε βγάζει τίποτα... Μόνο φλέβες έχει περισσότερες και φαίνεται ίσως λίγο πιο "γεμάτο"... Λέτε πρέπει να το πω στο γιατρό; :dry::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρινακι και Crazy thanks για τα site!ασε μαρινα ευτυχω τη πρωτη φορα που λεκιασα τη μπλουζα μου ημουνα σπιτι και δεν ηρθα σε δυσκολη θεση!!crazy Απ'οτι μου εχει πει ο γιατρος μου δεν εχει σχεση αν τωρα εκρινουμε λιγο γαλατακι με τη ποσοτητα που θα εχουμε οταν γεννησουμε οποτε μην ανησυχεις!μαριακαπ που εισαι κοριτσακι ολα καλα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και πάλι.

Από το πρωί όλο με πετάει έξω. :(:( Απορώ μόνο εμένα? Γιατί εσείς έχετε γράψει ένα σωρό σελίδες.

Για το θηλασμό και το γάλα που λέτε σας παραθέτω ένα λινκ που είναι πολύ ενθαρυντικό. Η παραγωγή δεν έχει να κάνει καθόλου με το πόσο έχει μεγαλώσει το στήθος μας. Αν και εμένα κοντεύει να εκραγεί :P:P

http://moroudocosmos.blogspot.com/p/blog-page_21.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν... πήρα τα αποτελέσματα της καμπύλης:

0' 98 (95)

60' 172 (180)

120' 133 (155)

180' 69 (140)

Στην παρένθεση το ανώτατο όριο που δίνει το μικροβ. εργαστήριο.

Νομίζω καλή είναι, αν εξαιρέσεις ότι νηστική είχα πάνω από το όριο.

Στις 3 ώρες... υπογλυκαιμία! Φέρτε μου καταϊφάκια!!! :P :laugh:

Καταϊφάκι πολύ ενδιαφέρον το link!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kataifaki polu kalo to link, thelw pollh na ta kataferw authn thn fora..Crazy to zaxaro sou mia xara kai esena :) Kale esena h kilitsa einai polu simazemenh pos ta kataferes??? Kai emena to stithos mou den exei kai megalh alagh :( h diafora me thn alh fora einai pos twra vgazei kai apo kamia stagona otan to pataw,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη μου μάλλον έχει να κάνει με το ότι δεν έχω βάλει κιλά.. φαντάζομαι δηλαδή.. Ξεκίνησα 71, έπεσα στα 68 μέχρι τον 3ο μήνα και τώρα είμαι 72.

Δηλαδή, από τότε που έμεινα έγκυος είμαι στα +1. Aπό αρχές του 5ου και μετά, έχω βάλει 4.

Τελικά πόσα κιλά να λέω ότι έχω βάλει;; :dry: 1 ή 4;;; :P :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Axxx vre koritsia ti psixoplakoma einai auto shmera :( Mexri na erthei to avrio tha skasw kai to rantevou mou einai apogevma....Sas exw priksei to kserw alla etixe kai o antras mou na lipei olh mera shmera kai prepei kapou na pw ton pono mou..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύη θα'ναι το μυστικό μας!! :laugh: :P :p

Δείτε εδώ ένα link:

"Πόσα κιλά πρέπει να βάλετε κατα την εγκυμοσύνη"

http://www.babyonline.gr/egimosini_info ... timicat7=0

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε!!! Τι είναι αυτά τώρα;;;;

Αντί να χαίρεσαι που θα δεις το μπεμπάκι σου αύριο, σ' εχει πιάσει η αγωνία;;; Όλα μια χαρά θα'ναι, τι αφήνεις κακές σκέψεις να σε ψυχοπλακώνουν;;; Εεεε;;;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αύριο έχω ραντεβού με την αιματολόγο.. μεσημεριάτικα κιόλας... 3.30..

Και την ψιλιάζομαι τη δουλειά, θα μου αυξήσει τη δόση των ενέσεων... :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...