Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!! Νο 3


Recommended Posts

για μενα σαν χρυσα το ποιο σιγουρο ειναι να κανω προεμφυτευτικη αλλα δεν ειναι κ πολυ σιγουρη η μεθοδος...με αυτα που εχω διαβασει ααφηνει περιθωρια λαθους...

η ληψη χοριακης λαχνης το ποιο ευκολο κ σωστοτερο για τους γυναικολογους εχει μονο την αποφαση να κανεις διακοπη...αυτο με φοβιζει...το ποσο γκαντεμο ειμαι που παλι μπορει να μου τυχει κατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 925
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

χρυσανθη ειπαμε....συγκρατημενα αισιόδοξες ,οχι απαισιοδοξες.

το λοιπόν ΠΗΤ μου ειπε 23/3/2011 :dry: λιγο μακρια δεν πεφτει ρε κοριτσια?πως θα περασει ο καιρός???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα Νίνα τέλειες οι μπλούζες!!! Εγώ είχα παραγγείλει στην φίλη μου απο την Αγγλία κάτι πολύ ωραίες με δίδυμα και για μένα και για τον άντρα μου...αλλά δεν πρόλαβε η κοπέλα να τα αγοράσει... :( την επόμενη φορά με το καλό θα ξαναπαραγγείλω... μου αρέσουν πολύ!!! θα πάρω και για σένα!!! χααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...Λίγο έλειψα και βρήκα αυτά τα υπέροχα νέα!

Τεση μου όλα να πάνε καλά κουκλίτσα μου!Να έχεις μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!

Πολύ χάρηκα!!Γεμίζει η κάτω λίστα σιγά-σιγά!!Άντε μέχρι τέλος Αυγούστου να έχει τουλάχιστον διπλασιαστεί!!!!

Χρυσάνθη μου καλά κάνεις και το ψάχνεις!Δεν νομίζω ότι είσαι τρελή προς Θεού!Απλά εγώ πιστεύω ότι θα αγχωνόμουν ακόμα περισσότερο!

Στην περίπτωσή μου όταν άρχισα να ψάχνω τα γιατί ,τα πώς σάλταρα!Απο την στιγμή που μίλησα όμως με τους γιατρούς και βγήκανε όλες οι εξετάσεις καλές τα παράτησα!Δεν άντεχα άλλο!Βέβαια η κάθε περίπωση είναι και διαφορετική!Εγώ δεν μπόρεσα να βρω κάτι συγκεκριμένο!Καλή επιτυχία ότι κ αν επιλέξεις να κάνεις!!

Τέλειες οι μπλουζίτσες Νίνα μου! Είχα πάρει κ εγώ 2 όσο ήμουν έγκυος!

Η μια είχε κάτι πατουσάκια στην κοιλιά και η άλλη έλεγε ότι υπάρχει μωράκι μέσα!!Ήταν πολύ ωραίες!Εύχομαι να τις φορέσω σύντομα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tesh έγραψε:

χρυσανθη ειπαμε....συγκρατημενα αισιόδοξες ,οχι απαισιοδοξες.

το λοιπόν ΠΗΤ μου ειπε 23/3/2011 :dry: λιγο μακρια δεν πεφτει ρε κοριτσια?πως θα περασει ο καιρός???????

Χρυσάνθη μου συμφωνώ με την Τέση....

Τέση μου θα περάσει ο καιρός και ούτε που θα το καταλάβεις... :):)

Τέση μου αν δεν ζητάω πολλά μπορείς να μου πείς πως νιώθεις?? Πως νιώθεις τώρα που είσαι έγκυος για την κατάσταση σου πρίν μείνεις έγκυος? Μην με παρεξηγείς...απλά θέλω κάποιος να μου πει αν μπορεί να ξανανιώσει το ίδιο...Αν δεν θέλεις μην απαντάς... δεν θέλω να σε στεναχωρήσω... αν απορείς γιατί δεν ρώτησα τις άλλες κοπέλες και ρωτάω εσένα είναι γιατί με εσένα ταυτίζομαι απόλυτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΑΜΕ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!!!

1.DIOSA

2.maraki24

3.nikulina

4.Χρυσα82

5.andria

6.Maimoudaki

7.Anemosss78

8.christinne

9.persia

10.stedim

11.rinio23

12.σαγαπω

13.PIPITSAZOUZOUNA

14.anastasia32

15.rose25

16.mina2

17.ζουμπι

18.nefeloula

19.maria12

20.Χρυσάνθη

21.Μωρουλινη

22.ΖΑΧΑΡΕΝΙΑ

23.dafni08

24.vasso78

25.Κ.Τ.Κ

26.giotatzo

Ψηλά το κεφάλι κούκλες-κούκλοι!!!!

Όλοι θα γίνουμε γονείς!!!!

Η ΑΡΧΗ ΕΓΙΝΕ!!!

ΟΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ!!!

1.Lollipop

2.gioulaki

3.523 georgia

4.Tesh

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματι φιλη μου diosA κι εγω ταυτιζομαι μαζι σου απόλυτα λογω του οτι ζησαμε ακριβως το ιδιο πραγμα.

Η αλήθεια ειναι οτι ειμαι πολυ μπερδεμενη κ δεν τοχω συνειδητοποιήσει για τα καλά...τωρα θα σου πω οτι ναι ο πονος κ η νοσταλγια για τις μικρες μου ειναι εκει...ακλονητος,ασταματητος...νομιζα οτι τωρα θαναι διαφορετικά,αλλα όχι αυτο δεν αλλάζει με τιποτα. |Πηγα σημερα στο μνηματακι τους κ ενιωσα ακριβως το ιδιο οπως καθε φορα...εναν βαθυ πονο στην καρδια σαν μαχαιρι.Ελεγα σημερα δεν θα κλάψω αλλά μολις πλησίασα ακριβως το ιδιο...οπως πάντα. Μου λειπουν πολυ,τις σκεφτομαι καθε μερα κ προσευχομαι κ κλαιω καθε μερα γιαυτες. Μακαρι να τα ειχα κοντα μου :(:(:(

Τωρα οτι αφορα το αδερφακι τους χαιρομαι πολυ,χαρηκα πολυ σημερα στον υπερηχο,ενιωσα υπεροχα...υπάρχει ομως κ μια ανησυχια κρυφη για το τι με περιμενει στην συνεχεια, για το αν θα καταφερω αυτην την φορα να κρατησω ενα παιδακι αγκαλια. ΟΘεος να μας φυλαει ολες κ να μας χαρισει υγιη παιδακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο χρυσα μου...εγω περισυ ακουσα τους γιατρους τυχαιο γεγονος...οντως ηταν τυχαιο αλλα κ παλι τυχαιο μου ηρθε...απλα προσπαθω να βρω λυσεις πριν φτασω 22 εβδομαδων παλι κ φυσικα ποσοστα που θα εχω να πανε ολα καλα....

π.χ. μου λεει ο γενετιστης εχεις πιθανοτητα να το ξαναπαθεις 25%..οκ θα προχωρησω με τροφοβλαστη...

αν μου πει ομως 75%...οχι ευχαριστω δεν θα παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστώ πολύ Τέση μου που μου απάντησες... Το είχα ανάγκη να ακούσω ότι θα μπορέσω να ξανανιώσω αυτή την ευτυχία... και ας μην φύγει ο πόνος για τα αγοράκια μου ποτέ!!!

Όλα Θα πάνε τέλεια κούκλα μου!!!!! Και για σένα και για όλες μας!!!! Απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και να δείς που όταν κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά θα είσαι πιο ευτυχισμένη απο ποτέ!!! Σε φιλώ!!!! και σε ευχαριστώ και πάλι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

ασχετο χρυσα μου...εγω περισυ ακουσα τους γιατρους τυχαιο γεγονος...οντως ηταν τυχαιο αλλα κ παλι τυχαιο μου ηρθε...απλα προσπαθω να βρω λυσεις πριν φτασω 22 εβδομαδων παλι κ φυσικα ποσοστα που θα εχω να πανε ολα καλα....

π.χ. μου λεει ο γενετιστης εχεις πιθανοτητα να το ξαναπαθεις 25%..οκ θα προχωρησω με τροφοβλαστη...

αν μου πει ομως 75%...οχι ευχαριστω δεν θα παρω...

Εχεις δίκιο κουκλιτσα μου! Είναι κρίμα να το ξαναπεράσεις!

Φτάνει τόσο!!!

Πραγματικά εύχομαι μεσα παο την καρδιά μου να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσάνθη_ραφαέλ έγραψε:

το ασχετο παει σε αυτο που γραφω....μην παρεξηγηθεις.

Εγώ καλέ να περεξηγηθώ???

Δεν παρεξηγούμαι τόσο εύκολα! ;)

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως οταν εμεινα εγκυος ενιωθα τελεια...δεν εκλαιγα συνεχεια, φοβομουν πολυ αλλα πιστεψα οτι θα την κρατησω στα χερια μου...ποσο πολυ την αγαπησα ποτε δεν θα το μαθει....γιατι αυτη η μπεμπα θα αναπληρωνει το κενο της περσυνης....

τωρα δεν προεκειτε να το αναπληρωσει τιποτε κ ποτε.

σημερα ο γιος μου πηρε το πορτοφολι μου να παρει λευτα..κ εβγαλε τον υπερηχο...κ ελεγε μπεμπα μου μεγαλωσεις καλα ειναι η κοιλιτσα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα καλό μου...καθε ψυχουλα ειναι ξεχωριστή κ εχει την αγαπη μας. Και αυτες που φευγουν κ αυτες που ερχονται κ μενουν. Και αυτο που λενε οτι η μανα δεν χωριζει κ αγαπαει ολα τα παιδια της το ιδιο αληθευει. Και στις μικρες μου μιλαω για να ξερουν οτι τις σκεφτομαι κ τις αγαπω κ στο ζουζουνι που ερχεται μιλαω για να ξερει ποσο το λαχταρω κ το περιμενω. αλλο το ενα αλλο το αλλο. Συντομα ...θα δεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωρες ωρες νομιζω οτι δεν εγινε τιποτε....δεν ημουν ποτε εγκυος κ ολα ειναι ενα ψεμα...μετα ξυπναω κ ξερω οτι ζω εναν εφιαλτη...ενα το αντεχα δυο ομως ειναι πολυ για μενα...τωρα θα ημουν 27 εβδομαδες κ θα εκανα ετοιμασιες για να γεννησω κ εγω τωρα ψαχνω πως θα αποτρεψω να μου ξανασυμβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τέση μου τα νέα σου είναι υπέροχα! Με το καλό κορίτσι μου! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κατά την οποία το μόνο πράγμα που θα σε απασχολήσει είναι τι χρώμα θα κάνεις το βρεφικό δωμάτιο! :kiss:

Χρυσάνθη... Πάντα είμαι υπέρ στο να ψάχνουμε την αλήθεια... Εμείς πρέπει να γίνουμε γιατροί κ να "διαβάζουμε" όσα μας λέει το σώμα μας. Αρκεί αυτό να μην μας κρατάει πίσω...

Κοριτσάκια σας καληνυχτώ! Θα πάμε για ποτάκι. Αύριο δεν ξέρω αν θα μπω, δεν ξέρω πότε θα γυρίσουμε. Θα μου λείψετε πάντως!

Φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

stedim έγραψε:

Τέση μου τα νέα σου είναι υπέροχα! Με το καλό κορίτσι μου! Σου εύχομαι να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη κατά την οποία το μόνο πράγμα που θα σε απασχολήσει είναι τι χρώμα θα κάνεις το βρεφικό δωμάτιο! :kiss:

Χρυσάνθη... Πάντα είμαι υπέρ στο να ψάχνουμε την αλήθεια... Εμείς πρέπει να γίνουμε γιατροί κ να "διαβάζουμε" όσα μας λέει το σώμα μας. Αρκεί αυτό να μην μας κρατάει πίσω...

Κοριτσάκια σας καληνυχτώ! Θα πάμε για ποτάκι. Αύριο δεν ξέρω αν θα μπω, δεν ξέρω πότε θα γυρίσουμε. Θα μου λείψετε πάντως!

Φιλάκια!

Καληνυχτα Δημητρούλα μου καλά να περάσετε!!!!!!! Κ εμας θα μας λειψεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Teshaki μου.............

Κι από εδώ κουκλί σου στέλνω ευχούλες!!!!!!!!!!!!

Να πάνε όλα "τζάμι"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να γεννήσεις ένα υπέροχο στρουμπουλό bebe....................

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Έλα................

Να..... αναδιαρθρώνεται η λίστα λέμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Ααα τότε λαθος θυμάμαι θέλει να κλεισεις και την 37 εβδομάδα τότε 
    • Πρόωρο ονομάζεται κάθε μωρό που γεννιέται πριν τις 37 εβδομάδες κύησης. Μεγάλο (ή όψιμο) πρόωρο είναι το 34-36 εβδομάδων, πολύ πρόωρο είναι το 28-32 εβδομάδων και εξαιρετικά πρόωρο το <28 εβδομάδων κύησης. Συνήθως τα πρόωρα μωρά έχουν και χαμηλό βάρος γέννησης, δηλαδή ζυγίζουν λιγότερο από 2,5 κιλά. Εν έτη 2023 ένα μωρό μπορεί να γεννηθεί στις αρχές του 6ου μήνα της εγκυμοσύνης (ή την 22η εβδομάδα κύησης) με εξαιρετικά χαμηλό βάρος γέννησης 500 γραμμάρια ή και λιγότερο και να επιβιώσει. 
    • Αν γεννήσεις πριν την 36 εβδομάδα θεωρείτε πρόωρο  Αν γεννησεις μετα την 36 είναι τελειομηνη έτσι κατάλαβα γιατί μετά την 36 εβδομάδα μπορούν να σου σπάσουν τα νερά οποιαδήποτε στιγμή 
    • Ναι λαθος μου από την βιασύνη μου δεν το έγραψα σωστά μπερδεύτηκα 😅 Όταν μπήκα στην 31 εβδομάδες  (8ο μήνα )  πηγαινα 1 επίσκεψη κάθε 2 βδομαδες δηλαδή μέσα σε ένα μήνα πήγαινα 2 φορές  μετα όταν μπήκα στον μήνα μου στις 36 εβδομάδες πήγαινα μια φορά την εβδομάδα 
    • Να μη χαλιέσαι καθόλου κοριτσάκι μου! ΣΠΩ και εγώ και προσπάθειες ενάμιση χρόνο! Έκανα δυο σπερματεγχυνσεις και έμεινα έγκυος και τις δυο φορές απλά εμένα δεν πήγαν καλά και είχε μια βιοχημικη και μια παλινδρομη στην 9η εβδομάδα! Τώρα περιμενω να αδιαθετησω μετά την απόξεση και να κάνω και Τρίτη σπερματεγχυνση! Καη επιτυχια σου ευχομαιιιιι🙏❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...