Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

στην δική μου την βαλίτσα το μόνο πράγμα που υπάρχει, είναι 2 νυχτικές!! όλα τα υπόλοιπα (τα οποία ούτε καν ξέρω τι θα είναι τελικά) βλέπω να μου τα φέρνουν οι μαμάδες! :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα :)

Δε θυμάμαο πια κοπέλα ρώτησε γιατί καισαιρική,ο λόγος είναι πως έπεσε μαχαιράκι στην 1η γέννα.

Για μπυζαμονυχτικά, πήρα μαζί μου ότι φοράω ήδη & για να μη λέω ψέμματα πήρα & ενα βαμβακερό νυχτικάκι με μπολερό (απλό όχι με δαντέλες) απο under colorl of benetton.Όλα όσο έχω στη βαλίτσα είναι πυζαμούλες, βαμβακερά φορεματάκια σα νυχτικάκια ,εσώρουχα,σερβιέτες (του μαιευτηρίου είναι σα pampers),πετσέτες,καλλυντικά κλπ & ρούχα εξόδου.Α! πήρα & ενα ραδιοφωνάκι ίσως αγοράσω & κανένα βιβλίο ή σταυρόλεξο θα δω.

Τα ετοίμασα εχθές τα ξημερώματα μιας & την Παρασκευή θα τον έχω αγκαλιά μου! :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Τζένη!!!έχεις δίκιο τα benetton δεν τα είχα σκεφτεί...

την Παρασκευή είναι η μεγάλη μέρα;;

άντε με το καλο!!!εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou kalimera :):):)

na euxithw prwta ap' ola sti rozi

rozi mou na sas zisei o mikroulis sas!!!! na ton kamarwsete opws epithimite :kiss::kiss::kiss::kiss:

kali loxeia :)

anastasia mou ti travikses koritsaki :(

ax! peismatara i karamelitsa opws leei kai to katerinaki

elpizw grigora na ti kratiseis agkalitsa :kiss::kiss::kiss:

kai twra ta neakia mas, piga xtes sto giatro, mou leei tha kaneis mikro mwraki i mpempa einai 2600gr kai mou leei to polu na ftasei 2800 :dry:

alla samati egw pou gennithika 2700 de megalwsa :P

telos panton allo me anisixise, i mikri exei miwmeno aminiako pragma pou simenei steni parakolouthisi, anapasa stigmi gennaw :woohoo:

na sas pw epeisis oti sinantisa mia uperoxi maia oxi auti pou sas elega kapoia alli kopela i opoia mou fanike polu kali ;)

me pige kai sto nosokomeio kai eida tous xorous kala i pteriga konsola den exei tpt na zilepsei apo ta idiotika!!! koritsia eilikrina polu wraia

eida kai mwrakia kai milisa kai me mia polu glikia mannoula :):):) trellathika me ta mwrakia

ax!!!!

ksexasa na sas pw o giatros mou leei polu perpatima kai polu sex gia na xalarwsei o traxilos kai na gennisoume ;)

a! kai ena euxaristw mallon epeidi i mikri einai arketa adinatoula de tha xreiastw tin perineotomi :) afiste pou o giatros mou einai polu kata ;)

auta sygnwmi gia to terastio post :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

καλημέρα :)

Δε θυμάμαο πια κοπέλα ρώτησε γιατί καισαιρική,ο λόγος είναι πως έπεσε μαχαιράκι στην 1η γέννα.

Για μπυζαμονυχτικά, πήρα μαζί μου ότι φοράω ήδη & για να μη λέω ψέμματα πήρα & ενα βαμβακερό νυχτικάκι με μπολερό (απλό όχι με δαντέλες) απο under colorl of benetton.Όλα όσο έχω στη βαλίτσα είναι πυζαμούλες, βαμβακερά φορεματάκια σα νυχτικάκια ,εσώρουχα,σερβιέτες (του μαιευτηρίου είναι σα pampers),πετσέτες,καλλυντικά κλπ & ρούχα εξόδου.Α! πήρα & ενα ραδιοφωνάκι ίσως αγοράσω & κανένα βιβλίο ή σταυρόλεξο θα δω.

Τα ετοίμασα εχθές τα ξημερώματα μιας & την Παρασκευή θα τον έχω αγκαλιά μου! :):)

αυτό με το σταυρόλεξο είναι πολύ ενθαρρυντικό :P:P

λες να έχουμε χρόνο για σπαζοκεφαλιές :lol:

αλήθεια εσένα δεν σε έχω στην λίστα μου!!! τι ΠΗΤ έχεις? αλλά απότι διαβάζω θα πας προγραμματισμένα την Παρασκευή έτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

koritsia mou kalimera :):):)

na euxithw prwta ap' ola sti rozi

rozi mou na sas zisei o mikroulis sas!!!! na ton kamarwsete opws epithimite :kiss::kiss::kiss::kiss:

kali loxeia :)

anastasia mou ti travikses koritsaki :(

ax! peismatara i karamelitsa opws leei kai to katerinaki

elpizw grigora na ti kratiseis agkalitsa :kiss::kiss::kiss:

kai twra ta neakia mas, piga xtes sto giatro, mou leei tha kaneis mikro mwraki i mpempa einai 2600gr kai mou leei to polu na ftasei 2800 :dry:

alla samati egw pou gennithika 2700 de megalwsa :P

telos panton allo me anisixise, i mikri exei miwmeno aminiako pragma pou simenei steni parakolouthisi, anapasa stigmi gennaw :woohoo:

na sas pw epeisis oti sinantisa mia uperoxi maia oxi auti pou sas elega kapoia alli kopela i opoia mou fanike polu kali ;)

me pige kai sto nosokomeio kai eida tous xorous kala i pteriga konsola den exei tpt na zilepsei apo ta idiotika!!! koritsia eilikrina polu wraia

eida kai mwrakia kai milisa kai me mia polu glikia mannoula :):):) trellathika me ta mwrakia

ax!!!!

ksexasa na sas pw o giatros mou leei polu perpatima kai polu sex gia na xalarwsei o traxilos kai na gennisoume ;)

a! kai ena euxaristw mallon epeidi i mikri einai arketa adinatoula de tha xreiastw tin perineotomi :) afiste pou o giatros mou einai polu kata ;)

auta sygnwmi gia to terastio post :kiss::kiss::kiss::kiss:

Αγγελικουλα δεν πειραζει μικρα μωρακια θα κανουμε!!!πραγματι υπαρχει πιθανοτητα να μην σκιστεις και καθολου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικούλα μου πλησιάζει και εσένα η ώρα σου!!!!!

μια χαρά είνια η μικρούλα σου, μην σε ανυσηχεί το βάρος...

αυτό με το αμνιακό υγρό που είπες να προσέχεις και όλα θα πάνε τέλεια!!!

άντε θα γλιτώσεις και το κόψιμο που το φοβόσουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεστρεψα και εγω!!! Εβαλλα ενα πλυντηριο ρουχων,ενα πλυντηριο πιατων και σκουπισα το χωλ,το μπανιο και την κουζινα-καθιστικο. Περιττο να σας πω οτι τωρα αισθανομαι πολυ κουρασμενη. Τις τελευταιες μερες ειδικα τα πρωινα ανεβαινουν πολυ οι σφυγμοι μου. Τωρα εβαλλα το κλιματιστικο και ειμαι καλυτερα :):):)

Τζενη με το καλο μα παρεις την παρασκευη το μπεμπη σου αγκαλιτσα. Ολα θα πανε τελεια!!!!!!!!!

Αγγελικη μου κοντευεις και εσυ ε??? Με το καλο κοριτσακι μου.

Χρυσανθεμακι βλεπω οτι και εσυ εισαι πολυ κοντα στη γεννα. Αντε μια-μια να παιρνουμε σειρα...

Το απογευματακι θα παμε για κατι τελευταια ψιλοπραγματακια και μεχρι την Παρασκευη θα φροντισω να εχω τη βαλιτσα μου ετοιμη. θελω οταν μπω στο μηνα μου να μην εχω εκκρεμοτητες απλα να περιμενω το μεγαλο γεγονος :):):)

Τωρα θα ερθει η μανουλα μου να απλωσει τα ρουχα και να σφουγγαρισει γιατι δεν την παλευω ;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας φουσκιτσες μου!

Αγγελικουλα, με το καλοοοοοοοο! Οπου να ναι γεννας δηλαδη!!! Η μπεμπουλα σου δεν ειναι και τοσο μικρο μωρακι οσο νομιζεις, μια χαρα θα βγει και το σημαντικοτερο, δεν θα χρειαστει και θερμοκοιτιδα και εσυ περινεοτομη! Σουυυυυπεεεεερ!Χμμμ...εγω τι θα κανω, που 36 εβδ. ο δικος μου ηταν ηδη 3.100 και προβλεπεται να παρω ολο το μηνα! :woohoo:

Βαλιτσουλα εγω δεν εχω ετοιμη ακομα (ειπαμε, αργω ακομα!...)

Θεη καλα αποτελεσματα και με το καλο να δειτε το νινακι σας!

Τζενη πλησιαζει και η δικη σας ωρα ε? Αντε με το καλο να γεννησεις και να το κρατησεις στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αννουλα!!! Σιγουρα ο μπεμπης σου θα ειναι μεγαλο μωρακι. Εγω στις 11 Αυγουστου εχω γιατρο για να δουμε ποσα κιλα εφτασε ο δικος μας. Εσυ ποτε θα ξαναπας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou sas euxaristw polu oles :kiss::kiss::kiss:

mpella mou esy, i kuoula kai gw nomizw oti exoume ta poio elafria

kala o g :kiss: iatros de to thewrei thema auto apla to anefere

pantos pisteuei oti tha gennisw prin tis 15 augoustou

mou evale ksana rantevou stis 12 alla mou leei ama den exoume gennisei mexri tote :P

twra gia to aminiako mou eipe na pinw polu polu nero :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες :kiss::kiss::kiss:

αμαν αυτο το μαμμυ... παλι χθες βραδυ κολπα εκανε :angry:

kuo μου φιλακια στο αλκμηνακι σου :kiss::kiss::kiss::kiss:

μιλαμε λιγοθηκα και μονο που διαβασα οτι κοιμηθηκες μπρουμητα :P

ποσο μου εχει λειψει.. καθε βραδυ που ξαπλωνα αυτο σκεφτομαι...

αγγελικουλα μια χαρα το μωρακι σου και τα νεα σου!!!

αντε με το καλο!!!

jenny bill εφτασε κι εσενα η σειρα σου ;)

τι ωραια!!!! με το καλο λοιπον να παρεις κι εσυ αγκαλιτσα το κουκλι σου!!!

αννουλα μου δεν το ξερεις αν εχεις τοσο καιρο οσο νομιζεις ;)

οι δευτεροτοκες μανουλες ειναι απροβλεπτες.....

η αδελφη μου στον πρωτο γιο αργησε ενω ο δευτερος και πιο γρηγορος ηταν και πολυ ευκολη γεννα....

σημερα η αυριο θα ετοιμασω κι εγω βαλιτσα...

να ειμαι ετοιμη!!! τωρα μετα την ενεση και με το βαρος των μωρων εχω ηρεμησει πολυ....

επειδη στα διδυμακια παιζει πολυ προωροτητα... το ειχα αγχος αλλα ευτυχως τα βλασταρακια μου ειναι θρεμενα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

...Μαρια τα ring sling δεν πειραζουν το βρεφος,οσο τα΄επιρρεοαζει η αγκαλια τοσο επιρρεαζουνκαι οι συγκεκριμενοι μαρσιποι,και φυσικα παντα στηριξη με το χερι απο κατω,εξαλλου εννοειται δεν θα το χεις μεσα με τις ωρες,οι μαρσιποι που καθονται δεν κανουν.

Καλέ και εγώ αυτό εννοούσα....ότι ενώ είχα μάρσιπο δεν τον χρησιμοποίησα και πήρα ring sling :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

vaster έγραψε:

Καλέ και εγώ αυτό εννοούσα....ότι ενώ είχα μάρσιπο δεν τον χρησιμοποίησα και πήρα ring sling :kiss:[/quote:28kbz7vb]

καλε με μπερδεψες!!!!!και τα ring slings μαρσιποι ειναι :P !

Αννουλα μου, :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μολις τηλεφωνησε η γυναικολογος μου και μου πε πως θα φυγει 3μερο Χαλκιδικη,ειχαμε ραντεβου Δευτερα 9 και μου το αλλαξε για Τριτη,λετε να αποφασισει ο μπομπιρας να βγει;;;χαχαχαχα!θα της χαλασω και το 3μερο!ρε κοριτσια παντως παλι εχω συσπασεις,δεν σταματανε και εντελως με τα χαπια ε;1 εβδομαδα εμεινε για να μπω στις 36 εβδομαδες,ελπιζω να κατσει το σκατουλακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

μολις τηλεφωνησε η γυναικολογος μου και μου πε πως θα φυγει 3μερο Χαλκιδικη,ειχαμε ραντεβου Δευτερα 9 και μου το αλλαξε για Τριτη,λετε να αποφασισει ο μπομπιρας να βγει;;;χαχαχαχα!θα της χαλασω και το 3μερο!ρε κοριτσια παντως παλι εχω συσπασεις,δεν σταματανε και εντελως με τα χαπια ε;1 εβδομαδα εμεινε για να μπω στις 36 εβδομαδες,ελπιζω να κατσει το σκατουλακι!

μπελλα μου καλημερα!! κι εγω βρε εχω συσπασεις εδω και 3 εβδομαδες κι ας παιρνω χαπια...

δεν σταματανε φανταζομαι τελειως...

προφανως ειναι χρησιμες αλλωστε...!!!! σκεφτομαι πως δεν ξερει το σωμα μου πως θα κανω καισαρικη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα :laugh: :laugh: :laugh: μπερδέψαμε τα μπούτια μας :P

Ελπίζω ο μπομπιράκος να κάτσει φρόνιμα και να μην αποφασίσει την μεγάλη έξοδο....τουλάχιστον η Χαλκιδική είναι κοντά......εμένα που την προηγούμενη εβδομάδα ο δικός μου γιατρός αποφάσισε να φύγει 4ημερο στο Καρπενήσι 14 με 17 και εγώ έχω ΠΗΤ στις 18 :ohmy: πολύ τσατίστηκα :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια θα μπω κατευθειαν στο θεμα.....

μιλησα με τον γιατρο μου ολο το βραδυ δεν εχω κοιμηθει ποναγε η μεση μου η πλατη μου ειχα ενοχλησεις στην κοιλια οι συσπασεις συνεχιζουνε κ μου ειπε να παω απο το νοσοκομειο ο ιδιος ειναι σε αδεια κ εκτος αυτο δεν μπορω να παω στο ελενα γιατι το τμημα πρωορου τοκετου εχει κλεισει :blink::blink::blink: οχι οτι θα γεννησω αλλα λογο συσπασεων σε αυτο τον μηνα πρεπει να με αναλαβουν απο το τμημα πρωορου κ πρεπει να παω στο Αλεξανδρα η στο Αττικο που εφημερευουν...τελικα θα παω στο Αττικο που ειναι κοντα μου αλλα μετα τις 2μιση τοτε ξεκιναει η εφημερια θα μου κανουν καρδιοτοκογραφο κ αν χρειαστει θα με κρατησουν μεσα για παρακολουθηση κ για ενδοφλεβια.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα σε ολες!!

εχω αραιωσει τις επισκεψεις διοτι επιτελους μετα απο τοσους μηνες ξεφυγα το κινδυνο προωροτητας κ με αφηνει ο γιατρος να βγαινω ακομα κ να πηγαινω για μπανιο!!!!

ΣΥΓΧαΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΣΕς ΓΕΝΝΗΣΑτε,ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΕΥΤΥΧΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΜΑΤΑ!!!! :silly: :silly: :silly: :silly:

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ KYO που της εχω μια αδυναμια χιλιες ευχες...διαβασα τη περιγραφη τοκετου ειναι μοναδικη!αποτι βλεπω η ζωη συνεχιζεται κ τιποτα δε φανταζει τοσο τραγικα δυσκολο ε???το ελπιζω κ ευχομαι σε ολες μας να ειμαστε δυνατες κ γεματες αγαπη για τη νεα μας ζωη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γύρισα και εγώ... Έκανα τις εξετάσεις μου και πήγαμε με τον κουνιάδο μου να πάρει δώρο στη μπέμπα. Εγώ τα έχω πάρει τα πιο πολλά και έτσι πήραμε καθισματάκι φαγητού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ντορακι μου φανταζομαι τι αγχος σου... Πηγαινε ομως να σε δουνε στο νοσοκομειο και να σκεφτεσαι οσο μπορεις θετικα γιατι στεναχωριεται και το νινακι σου. Οποτε μπορεσεις ενημερωσε μας για τις εξελιξεις. Να θυμασαι οτι η Παναγιτσα τα φυλαει τα μωρουλια μας :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ βρε Ντοράκι μου ξέρεις ότι το άγχος κάνει τα πράγματα χειρότερα, έτσι όπως ήρθαν μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, έχε στο μυαλό σου μόνο ότι θα πας να δεις πως το νινάκι σου είναι καλά και ότι και αν χρειαστεί να γίνει θα είναι για καλό! Η σκέψη μας μαζί σου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου καλοριζικο το καθισματακι της νυφουλα μου... με το καλο να το γεμισει η κουκλιτσα σου. Και εμεις εχουμε παρει καθισματακι φαγητου για τον πριγκιππα μας :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...