Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

vasiliki76 έγραψε:

κουκλες εγω θα σας την κανω....

παω σιγα σιγα για νανι... :blush:

καληνυχτα :kiss:

κ να ηθελες δεν θα μπορουσες να πας γρηγορα γρηγορα.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

δεν υπονοω κατι για την μικρη κοιλιτσα προς θεου... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παω κ εγω για νανι κουραστηκα καθηστη κ αρχισα να νυσταζω για πρωτη φορα απο τοσο νωρις κακομαθα στο νοσοκομειο.... :blink::blink::blink::blink::blink:

φιλακια σε ολες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

σήμερα ξύπνησα από τις 6 κι εγώ! :huh:

Τελικά χθες δεν πήγαμε πουθενά, πήγαμε μέχρι το μπαλκονάδικο φάγαμε καρπουζάκι και πεπονάκι και μετά την έπεσα για ύπνο!!!

Αχ νομίζετε ότι δεν θέλω να βγω??? :huh::huh: ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ! ίσως να μη σας έδωσα να καταλάβετε ότι δεν μπορώ να κάνω βήμα, κυριολεκτικά! :unsure: την Τρίτη έχω ραντεβού στον γυναικολόγο μου, εύχομαι να μου πει ότι πονάω επειδή έχει εμπεδωθεί το μωράκι μας στην λεκάνη και γεννάω σύντομα :side: μόνο αυτό θα με παρηγορήσει :dry::dry:

Κορίτσια να σας ρωτήσω λίγο κάτι? τα σελτεδάκια στους πόσους βαθμούς μπορώ να τα πλύνω? γράφουν στους 30,αλλά αν λερωθούν με ούρα ή κρεμούλες ή οτιδήποτε άλλο,θα καθαρήσουν στους 30???

το ίδιο και για κάποια ρουχαλάκια,λένε για 30 αλλά αν αυτό αρχίζει και ρεύεται και ξερνοβολάει :blink::blink: που θα βγούνε στους 30 :blink::blink::blink: θα βγούνε? :blush:

εδώ θα βοηθήσουν οι παλιές μαμάδες!!!

Βασούλα μου, τι κουκλίστικο δωματιάκι του φτιάξατε του μπέμπη! :woohoo: τα χρώματα είναι πολύ ωραία συνδυασμένα μεταξύ τους!

Αλλά όλα τα λεφτά είναι το γραφείο :silly: μήπως να τον γράψεις κι από τώρα στο σχολείο??? :P:P:P

Κι ύστερα ο άντρας μου,κοροιδεύει εμένα που αγόρασα κάτι παιδικά βιβλία με ήχους και τέτοια! :blush: μωρέ υπάρχουν κι άλλες χαζομαμάδες στον κόσμο :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Κορίτσια η Τζένη τελικά γέννησε?? τι έκανεε? έχουμε κανένα νέο της?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεκλα μου καλημερα, τι κανεις? Βλεπω εισαι η μονη που ειναι εδω.

Τελικα μπαλκονακι τη βγαλατε χθες ε? Δεν πειραζει καλα ειναι και εκει, αν εχεις καλη παρεα! ;) Και το καρπουζακι ειναι οτι καλυτερο! :silly:

Αντε, ευχομαι την Τριτη που θα πας στον γιατρο σου να σου πει οτι το μωρο εχει παρει θεση και κοντευεις! Ολα καλα να πανε!

Οσο για το πλυσιμου των ρουχων, εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει πλυσιμο σε ολα οσα χρησιμοποιει το παιδι (ρουχα, σεντονια κλπ) στους 60 βαθμους με βρεφικο απορρυπαντικο και χωρις μαλακτικο. Αυτο θα πρεπει να γινεται μεχρι το παιδι να αρχισει να βαζει πραγματα στο στομα του (ειναι σχετικο για καθε παιδι αυτο). Αυταααα....

Που ειναι και οι υπολοιπες υπναρουδες? Καλε ξυπνηστε... :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!

αννουλα εσυ εδω εισαι????

θεκλα κι εγω στους 30 τα επλυνα αλλα η αδελφη μου μου ειπε οτι τα επλενα ολα στους 40.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες...

Βασούλα μου πολύ ωραίο το δωματιάκι σας.Να το χαρείτε όσο τπτ!

Είδα ότι είχατε αυπνίες χθες? Εγώ πάλι ξεκίνησα το πέρα δώθε... ξάπλωσα νωρίς κ σηκώθηκα γύρω στις 4-5 φορές όλη νύχτα! Όσο για το σκαμπανέβασμα της διάθεσης... αφήστε το... πικρή ιστορία!Αλλά καλύτερα να μην το αναφέρω καθόλου.

Να έχουμε όλες μια καλή μέρα κ να κάνουμε ευχάριστα πραγματάκια !!!

ΑΑΑΑΑΑΑΑ σήμερα θα πάρω το γιατρό να μου κλείσει ραντεβού για να πάω να δούμε τη μπουμπούκα μου... :) :) :) :)

Από φαγητάκι τι φτιάχνεται ? Εγώ μπριζολίτσες με πατατούλες στο φούρνο... ΜΙΑΜ ΜΙΑΜ έχει αρχίσει κ μυρίζει η κουζίνα κ με τρελαίνει! Μέχρι να βγει θ' αρκεστώ σ' ένα κοκάκι.... πάω κ έφτασα... χ χ χ χ χ χ χ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Πώς κοιμήθηκαν τα κοριτσάκια μου; Εγώ δεν έχω παράπονο. 3 επισκέψεις στις στανταρ ώρες στην τουαλέτα, αλλά κατά τα άλλα ΟΚ.

Τα σελτεδάκια κι εγώ στους 40 τα έπλυνα. Τώρα αν αρχίσουν τις "βρομοδουλειές" τους...χμ δεν ξέρω, κι εγώ τη βοήθεια της μαμάς θα πάρω. Αννούλα μου στους 60, το πλαστικό από κάτω λες να αντέξει; Γιατί είπαμε, "όσα ξέρει η μανούλα..." :kiss:

Σήμερα λογικά πρέπει να γυρνάει και η Κατρίνα. Άντε γιατί απώλειες λόγω γέννας, απώλειες λόγω διακοπών μείναμε τρεις κι ο κούκος.

Από τη Τζένη προβλέπεται να έχουμε νέα μεσοβδόμαδα. Και η Ρόζη όμως εξαφανίστηκε. Μάλλον τρέχει και δε φτάνει... :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τυχερη αννα!!!

μονο τρεις επισκεψεις στην τουαλεττα?!?!?!

εγω τον τελευταιο καιρο απο 5 εως 8 :blush:

λαμπρινη λιγουριτσες πρωι πρωι??? :P

εμενα σημερα φτιαχνει η μαμα παστιτσιο!! ( δεν εχει κι ενα smile που να γλιφεται....)

κοριτσια τα καλυματα απο τα καθισματακια αυτοκινητου τα πλυνατε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιγουρίτσες ναι ναι...

τα καλύμματα τα έπλυνα με το ίδιο απορρυπαντικό που έπλυνα κ τα ρουχαλάκια της μπεμπούλας.Αλλά για καλό κ για κακό όταν θα την βάζω μέσα (με το καλό) θα βάζω πρώτα μία πάνα κ μετά τη μπουμπού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου, εγώ από το σετ του καροτσιού δεν έπλυνα τπτ.

5-8 επισκέψεις; :ohmy::ohmy: Αφού καταφέρνεις και κοιμάσαι...

Λαμπρινή, μας ξελίγωσες με τα μπριζολάκια και τα γλυκάκια. :P Εγώ σήμερα δεν ξέρω τι να μαγειρέψω. Βαριέμαι και να βγω να ψωνίσω... Τέλος πάντων, θα αγχωθώ αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Βασιλική μου, εγώ από το σετ του καροτσιού δεν έπλυνα τπτ.

5-8 επισκέψεις; :ohmy::ohmy: Αφού καταφέρνεις και κοιμάσαι...

Λαμπρινή, μας ξελίγωσες με τα μπριζολάκια και τα γλυκάκια. :P Εγώ σήμερα δεν ξέρω τι να μαγειρέψω. Βαριέμαι και να βγω να ψωνίσω... Τέλος πάντων, θα αγχωθώ αργότερα.

ναι !!! πολυ κατουρημα!!!

βεβαια πινω παρα πολυ νερο! παντα επινα αλλα τωρα το εχω ξεφτυλισει :P

καλα βρε τι θα ειναι ανοιχτο σημερα να ψωνισεις??

που μενεις ειπαμε εσυ αννα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου μένω 25 χλμ έξω από τη Θεσσαλονίκη, εκτός οικισμού. Έχουμε στα 3 χλμ ένα χωριό όμως και τα μινι μάρκετ ανοίγουν και Κυριακή. Το κακό είναι ότι για να κάνω οτιδήποτε πρέπει να μετακινηθώ με αυτοκίνητο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Βασιλική μου μένω 25 χλμ έξω από τη Θεσσαλονίκη, εκτός οικισμού. Έχουμε στα 3 χλμ ένα χωριό όμως και τα μινι μάρκετ ανοίγουν και Κυριακή. Το κακό είναι ότι για να κάνω οτιδήποτε πρέπει να μετακινηθώ με αυτοκίνητο.

οδηγεις ακομη ε?

εμενα μου το εκοψε απο το μαιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι εγω απο το καροτσι δεν επλυνα κατι...

Βασιλικη πολυ τουαλετα πας. 5-8 πολλες ειναι. Εγω 1-2 το βραδυ, αλλα νερο πινω και εγω πολυ. Το ειπα και του γιατρου και μου ειπε οτι εχω κατακρατηση υγρων (κοινως πρηξιμο). Λες και δεν το βλεπω απο μονη μου.

Αννουλα οσον αφορα το πλυσιμο, αν ειναι μονο τσισακια, και στους 40 βγαινει ο λεκες. Ουτως η αλλως τα σελτεδακια δεν ερχονται σε αμεση επαφη με το μωρο.

Απο φαγητακι εγω γιουβετσι στο φουρνο θα φτιαξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

anna10019 έγραψε:

οδηγεις ακομη ε?

εμενα μου το εκοψε απο το μαιο...[/quote:206epaar]

Εγω παλι απο τοτε που εμεινα εγκυος (και στις 2) εχω κοψει την οδηγηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!ολες καλα σας βρησκω!!!λοιπον συσπασεις 3-4 την ημερα...και ο υπολογιστης μου τα χει παιξει,ανοιγει και μετα απο λιγο κολλαει..κατα τ'αλλα ζεστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μπελλα!!!!

αννουλα μου εγω πρηξιμο δεν εχω καθολου σχεδον, λιγο μονο αμα κουραστω...

απο νερο πινω πανω απο 5 λιτρα τη μερα σιγουρα...

λες και τρωω σαρδελες :P

εγω 2-3 φορες πηγαινα τους πρωτους μηνες.. :blush:

αφου καμμια φορα σκεφτομαι να κοιμαμαι πανω στη λεκανη :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου....

εγω ξυπνησα κ πηγα με τον αντρουλη μου να δουμε ενα σπιτι γιατι ψαχνουμε να μετακομισουμε αλλα τρεχαματα απο εκει...

εσεις απο οτι βλεπω ολα καλα...κ εγω απο τουαλετα σκιζω καθε τρεις κ λιγο μεσα ειμαι....απο φαγακι φτιαχνει η πεθερα μου σουφλε...γιαμι γιαμι.... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια.

Να σας ενημερώσω πως την Παρασκευή έκανα τον μπεμπούλη μου.

Πήγαν όλα μια χαρά & εγώ πλέον είμαι καλά.

Ελπίζω να είστε ολες καλά & θα τα πούμε σύντομα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μια χαρα τα νεα σου.

Βασιλικη 5(!)λιτρα νερο? :ohmy: Καλα που το βαζεις??? :woohoo:Ετσι εξηγουνται οι τακτικες επισκεψεις, χιχι... :silly: Και με 2 μωρακια δεν εχεις πρηξιμο? Καλα, τωρα ζηλεψα... :blush: Πολυ γελασα με τον υπνο πανω στην λεκανη! :laugh: :laugh: :laugh:

Αννουλα καλημερα και σε εσενα. Δικιο εχεις, εχουμε λιγοστεψει επικινδυνα! :dry: Τελικα αποφασισες τι θα μαγειρεψεις? :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενη μου να σου ζησει το μωρακι σου, να το δεις οπως επιθυμεις και να ειναι παντα γερο τυχερο και ευτυχισμενο. Να τον χαιρεσαι! Καλη λοχεια να εχεις! :P:P:P:P

Εισαι πολυ λακωνικη ομως, θελουμε λεπτομερειες απο τη γεννα και απο το μωρο. Βαλε και καμια φωτο αν μπορεις! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera koritsia ti kanete?egw zestenomaiiiiiiiiiiiiii............perimenw na erthei to apogeyma gia na pame na paroume tin mama mou tha erthei na meinei mazi mas na me voithaei kai stis douleies na exw kai parea....

tzenh an den kanw lathos sto onoma na sou zisei to mwraki gero kai dynato kai kaklh loxia....

oso gia faghto den xerw ti na mageirepsw exw paradwsei pleon den thelw na kanv tipota...kai o antras mou to mono pou kanei einai na paizei play station... :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στη παρέα

Τζένη συγχαρητήρια. Να σου ζήσει το μωράκι. Άντε σιγά σιγά παίρνετε όλες σειρά!

Πολύ κατήφια διάβασα στα χτεσινοβραδυνά μηνύματα :(

Ελπίζω να μην σας επηρέασα κι εγώ αρνητικά. Power κοπέλες και cheer up!

Βασούλα το δωμάτιο κα τα πλη κτι κό!!! Ωραία χρώματα, σε γαληνεύουν. Αλλά βρε κορίτσια, όλες κάνατε ξεχωριστό δωμάτιο για το μωρό σας? Εγώ τη κούνια την έβαλα δίπλα στο κρεβάτι μου και θα την αφήσω εκεί για πολυ καιρό. Δεν θέλω να σας αγχώσω, αλλά έχω διαβάσει τόσα για το σύνδρομο αιφνίδιου θανάτου και δεν νομίζω ότι θα ήμουν ήσυχη με το μωρό σε άλλο δωμάτιο.

Θέκλα εγώ πλέον τα ρούχα της μπέμπας που λερώνονται (και αυτό το γάλα δεν βγαίνει εύκολα) τα πλένω στους 60 βαθμούς. Το ίδιο και τα σελτεδάκια. Αν είναι καλής ποιότητας δεν παθαίνουν τίποτα. Χρησιμοποιώ ακόμα αυτά που είχα στα δίδυμα πριν 8 χρόνια και είναι σαν καινούρια.

Εγώ ιδιαίτερα νέα δεν έχω να σας πω. Ο σύζυγος πήρε τα παιδιά και τη μαμά μου και πήγανε για μπάνιο στην Πρέβεζα. Θα ψάξουν και για δωμάτιο να πάει η μαμά μου με τα παιδιά για καμιά βδομάδα, να κάνουν και κανένα μπανάκι. Κάνει καλό στο ανοσοποιητικό σύστημα.

Εγώ στον υπολογιστή, με ένα μπωλ γεμάτο σύκα. Τα μισά τα έφαγα :S:S

Ζυγίστηκα σήμερα και είδα ότι από τη γέννα έχω χάσει 10 κιλά. Μου μενουν άλλα 6 για να επανέλθω. Πάλι καλά, γιατί φοβόμουν ότι ήταν πολύ περισσότερα :)

Η μπέμπα έχει χαλάσει λίγο το πρόγραμμα του φαγητού. αντί να τρώει στο τετράωρο, γκρινιάζει στις 2,5 με 3 ώρες. Βασικά όποτε είναι ξύπνια μασουλάει και θέλει να φάει. της έδωσα πιπίλα, αλλά τώρα καταλαβαίνει ότι δεν βγάζει τίποτα και τσατίζεται :angry::angry: μια σταλιά άνθρωπος κι έχει και νεύρα :blink:

Αυτά απο μένα (πάλι καλά που δεν είχα και πολλά νέα, χιχιχι)

Φιλιά σε όλη τη παρέα. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...