Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν είμαι μόνη αλλά κι εγώ έτσι αισθάνομαι. Ο άντρας μου πέφτει νωρίς για ύπνο γιατί κουράζεται πολύ. Εμείς πάλι έχουμε τα δικά μας ωράρια... Το mammy είναι μεγάλη παρηγοριά, δε το συζητάω. Μ'έχει πιάσει κι ένας εκνευρισμός τις τελευταίες μέρες...άλλο πράγμα. Γενικά δεν πέρασα σκαμπανεβάσματα με τις ορμόνες σε όλη την εγκυμοσύνη, τις τελευταίες 1-2 βδομάδες όμως αν με πιάσεις από τη μύτη θα σκάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι 3 μας λοιπον...

Βασιλικη τελικα δεν βγηκατε για φαγητο ε? Πιστευω οτι θα ηταν απο τις τελευταιες ευκαιριες γιατι μετα με δυο ζουζουνια μεσα στο σπιτι...

Αννα σε βλεπω λιγο μελαγχολικη ή ειναι η ιδεα μου? Γιατι ετσι βρε κοριτσακι? Νομιζω γενικα οτι μας εχει κουρασει ολες η αναμονη (σε συνδυασμο παντα με τη ζεστη... :( )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν αντεχω βρε αννουλα μου αληθεια!!!

θελω παρα πολυ να βγω κι εγω μια βολτουλα, βαρεθηκα κλεισμενη εδω αλλα τι να κανω???? :blush:

αννα μου μην σε παιρνει απο κατω! ειδικα τωρα που ειμαστε στην ουρα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω Βασιλικουλα, αληθεια, 2 ανθρωπους κουβαλας!Εμεις εδω με ενα και παλι ειναι στιγμες που δεν εχω κουραγιο ουτε τουαλετα να παω.

Αυτο λεω και εγω, ειμαστε στην ουρα, μονο που μου φαινεται πολυυυυυ μεγαλη! :( (Ισως πιο μεγαλη και απο το ιδιο το βοδι!...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Οι 3 μας λοιπον...

Βασιλικη τελικα δεν βγηκατε για φαγητο ε? Πιστευω οτι θα ηταν απο τις τελευταιες ευκαιριες γιατι μετα με δυο ζουζουνια μεσα στο σπιτι...

Αννα σε βλεπω λιγο μελαγχολικη ή ειναι η ιδεα μου? Γιατι ετσι βρε κοριτσακι? Νομιζω γενικα οτι μας εχει κουρασει ολες η αναμονη (σε συνδυασμο παντα με τη ζεστη... :( )

Λίγο σκασμένη είμαι. Δεν είναι μελαγχολία αυτό που νιώθω. Δεν μπορω μάλλον να το προσδιορίσω ακριβώς. Είναι και αυτά που λες, η αναμονή, η ζέστη, ο επικείμενος αιφνιδιασμός. Ξέρεις από μια μεριά ζηλεύω τα κοριτσια που ξέρουν πότε και τι να περιμένουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεεεεεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιιιι

ειμαι κ εγω εδω ειχαν ερθει κατι φιλοι να μου κανουν λιγο παρεα παλι καλα γιατι ο αντρας μου σχολαει στις 3... :(:(:(

τωρα βεβαια φυγανε αλλα ετσι κ αλλιως επρεπε να ξαπλωσω...

απο εχτες που βγηκα ειμαι συνεχεια στο κρεβατι ειτε καθηστη με το λαπτοπ η ξαπλωνω κοιμαμαι κ το μεσημερι κ το βραδυ νωρις...

σημερα εχω κανει μονο 4-5 συσπασεις παλι καλα....

εχω παρατηρησει οτι στον καναπε οταν καθομαι πολυ ισως γιατι ειναι κολοκαναπες κ καθολου βολικος με κουραζει κ κανω συσσπασεις ενω κ στο κρεβατι καθηστη ειμαι αλλα δεν κανω τοσο πολυ... :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

πως γινετε αυτο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

δεν αντεχω βρε αννουλα μου αληθεια!!!

θελω παρα πολυ να βγω κι εγω μια βολτουλα, βαρεθηκα κλεισμενη εδω αλλα τι να κανω???? :blush:

αννα μου μην σε παιρνει απο κατω! ειδικα τωρα που ειμαστε στην ουρα ;)

Μιλάω κι εγώ βρε Βασιλική. Τι να πεις κι εσύ ρε κορίτσι; Επιτρέπεται να εμψυχώνεις εσύ εμένα. Το έχω πει πολλές φορές και θα το ξαναπώ, μπράβο σου και πάλι μπράβο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το καθορισμενο παντωςεχει κι αυτο το αγχος του...

εγω πιστευω μολις μου ορισει ημερομηνια θα αγχωθω :blush:

ωστοσο αννουλα οι φωτος μου δεν με αντιπροσωπευουν πλεον...

καθε μερα εχω διαφορα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα ρε Ντόρα, μια χαρά, είχες παρεούλα απόψε. Στο θέμα των συσπάσεων δεν μπορώ να βοηθήσω γιατί δεν έχω ξεκαθαρίσει αν και πότε έχω. Χαίρομαι πάντως που είσαι καλύτερα και από θέμα συσπάσεων και από θέμα ψυχολογίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εεεεεεεεεειιιιιιι τι μελαγχολίες είναι αυτες;;; :blink:

Θα σας μαλώσωωωωωω!!!

Εχετε την καλύτερη παρέα στην κοιλίτσα σας!

Μιλήστε στα μωράκια σας!Εγώ έτσι έκανα συνέχεια και ένιωθα υπέροχα!

Που να πηγαίνετε και μ'αυτήν την ζέστη;;; :ohmy:

Αναστασία μου να σου ζήσει η μπουμπούκα σας!!!

Τώρα αρχίζουν τα ωραίααααααααααα!!!

Ντοραααα είσαι φοβερό πειραχτήριιιιιι :laugh: :laugh:

Βασούλα φοβερό δωμάτιο!!!!Με το καλό να τα χαρεί το μωρουλίνι σας!!!

Συμπεθερούλα :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα βρε Ντορα, που εισαι εσυ?

Ευτυχως που εχεις και λιγο παρεουλα, να περναει και η ωρα. Αναπαυση τωρα οσο μπορεις. 4-5 συσπασουλες δεν ειναι τιποτα.

Αννουλα πρεπει να εμψυχωθουμε λιγο, να ανεβουμε!Ενταξει και εγω δεν ειμαι συνεχεια ετσι, σκαμπανεβασματα...νομιζω λογικο ειναι, μας περιμενει ενα τοσο σημαντικο και μοναδικο γεγονος και καπου χανουμε τη μπαλα, δεν ξερουμε πως να το διαχειριστουμε.Εγω παλι αλλες φορες θα ηθελα να ξερω ποτε γενναω και αλλες φορες οχι, περιμενω την εκπληξη. Βγαλε ακρη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως τη ντορουλα!!

παιζει ρολο και η σταση του σωματος βρε κοριτσακι! εγω εχω προσεξει οτι σε μια συγκεκριμενη σταση αν κατσω παθαινω παντα ;)

αννα μου ολες τραβαμε τα ζορια μας....

παλι καλα λεω εγω! αν εξαιρεσεις οτι ζοριζομαι και δεν μπορω να παρω τα ποδια μου, ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα ;)

αυτο ομως που βλεπω τωρα ειναι οτι μετα στη θεση της κοιλιας θα εχω ενα τσουβαλι μαλλον :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Αναστασια ακομα αφαντη εεεεε?????

αααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχ κριμα η καραμελιτσα.... :dry::dry::dry:

φοβαμαι μην της κανει κακο.....

σιγουρα εχει αρχισει τα βασανηστηρια.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μακαρι να μην εχει αρχισει τα πολυ αγρια κ σκληρα ακομα οπως τσιμπιματακια στο πωπουδακι κανενα δαγκωματακι στα μπουτακια κ το χειροτερο μην της εχει δωσει ρουφηχτα φιλακια στα πατουσακια.... :huh::huh::huh::huh:

αφηστε τα γιατι κ μονο που τα σκεφτομαι ανατριχιαζω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ελπιζω να μπει κ να την προλαβουμε πριν της κανει μεγαλυτερο κακο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς τη Βασούλα, την ξενύχτισα μανούλα. Σε τι φάση είμαστε; Κοιμάται φαντάζομαι και περιμένεις μέχρι την ώρα του επόμενου γεύματος;

Λοιπόν, για να αρχίσουμε να ανεβαίνουμε πάλι, ποια θα κάνει πρόβλεψη για το Νο 17;

Βασιλική, σήμερα διάβαζα τις μανούλες του καλοκαιριού. Όλες αυτό το θέμα με την κοιλιά είχαν. Εμάς που θα είναι και ριγέ, που το πας; Χαχαχαχαχα Και αν πω ν'αρχίσω τις πλαστικές δε θα ξέρω από που να ξεκινήσω και που να τελειώσω...Γιατί καλή και η κοιλιά αλλά εκεί που θα παιχτεί το παιχνίδι μ'εμένα είναι το στήθος. Ε ρε γέλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπήκα για λίγο να ενημερωθώ.Περιμένω τον ζουζούνο μου να ξυπνήσει για να τον ταίσω και να κοιμηθούμε!

ο ζουζούνος μου κοιμάται συνέχεια!

Θα προσπαθήσω να τον βάλω στο στήθος μήπως και κάνουμε τίποτα γιατί δεν με βλέπω καλά.Πονάει το στήθος μου και ο μικρούλης δεν λέει να ρουφήξει για να ξελαφρώσω λιγάκι...

Αρχισε να κουνιέται...Τρέχω να τον βάλω στο στήθος πριν πιάσουν οι μεγάλες οι πείνες και δεν κρατιέται!

Καληνύχτα κοριτσάρες!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Η Αναστασια ακομα αφαντη εεεεε?????

αααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχ κριμα η καραμελιτσα.... :dry::dry::dry:

φοβαμαι μην της κανει κακο.....

σιγουρα εχει αρχισει τα βασανηστηρια.... :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

μακαρι να μην εχει αρχισει τα πολυ αγρια κ σκληρα ακομα οπως τσιμπιματακια στο πωπουδακι κανενα δαγκωματακι στα μπουτακια κ το χειροτερο μην της εχει δωσει ρουφηχτα φιλακια στα πατουσακια.... :huh::huh::huh::huh:

αφηστε τα γιατι κ μονο που τα σκεφτομαι ανατριχιαζω :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ελπιζω να μπει κ να την προλαβουμε πριν της κανει μεγαλυτερο κακο :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ε δεν παίζεσαι :silly: :silly: :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

καλως τη ντορουλα!!

παιζει ρολο και η σταση του σωματος βρε κοριτσακι! εγω εχω προσεξει οτι σε μια συγκεκριμενη σταση αν κατσω παθαινω παντα ;)

αννα μου ολες τραβαμε τα ζορια μας....

παλι καλα λεω εγω! αν εξαιρεσεις οτι ζοριζομαι και δεν μπορω να παρω τα ποδια μου, ειχα μια πολυ καλη εγκυμοσυνη χωρις προβληματα ;)

αυτο ομως που βλεπω τωρα ειναι οτι μετα στη θεση της κοιλιας θα εχω ενα τσουβαλι μαλλον :P

αφηστε τα κ εγω με την ψυχολογια πανω κατω ειμαι....μια γιατι μου φωναζουν μην κανεις το ενα μην κανεις το αλλο λες κ ειμαι αναπηρη μου συμπεριφερονται ωρες ωρες σηκωνομαι λιγο κ αμεσως γιατι σηκωθηκες.... :angry::angry::angry::angry::angry: μια γιατι εχω βαρεθει μεσα στο σπιτι μονη μου τελειως εχω κ εγω κατι καλες φιλες που τρεχουν μονο οταν θελουν κατι....εχω κ μανα κ πεθερα που λενε τα δικα τους θα τα κανουμε ετσι κ οχι αλλιως κ με πριζουν κ εγω σαν να μην υπαρχω ουτε η αποψη μου :blink::blink::blink: γιαυτο τα πηρα κ ειπα εγω θα αποφασισω κ ο αντρας μου πως θα τα κανουμε την αποψη σας θα την ακουσω αλλα ως εκει δικο μου ειναι το παιδι ειναι κ το πρωτο μου κ θελω να το χαρω. δεν θα μου το βγαλετε απο την μυτη... ;););) τι να κανουμε υπομονη χρειαζεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

Ε δεν παίζεσαι :silly: :silly: :lol::lol::lol:[/quote:13qkvem1]

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου οσο για την κοιλιτσα μια που οι αντρες μας το παιζουν εξυπνοι κ λενε κατι ατακες του τυπου σιγα εμεις γενναμε εσεις απλα κυοφορητε :angry::angry::angry::angry: κ τα παιρνω μια που τα εχουν ολα ευκολα οτι μας αφησει η εγκυμοσυνη θα πληρωσουνε να το φτιαξουμε.... ;););););)

εγω ετσι του ειπα αλλιως του λεω το επομενο καντο μονος σου... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπου εδώ λέω να σας αφήσω εγώ. Πάω να προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο γιατί αν περάσει η ώρα μου...μετά καλό ξημέρωμα.

Καλό βράδυ σε όλες :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Κάπου εδώ λέω να σας αφήσω εγώ. Πάω να προσπαθήσω να κοιμηθώ λίγο γιατί αν περάσει η ώρα μου...μετά καλό ξημέρωμα.

Καλό βράδυ σε όλες :kiss::kiss::kiss:

καληνυχταααααααααααααααααααααααααα........ :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...