Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ - ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 16


Recommended Posts

γεια σας φιλεναδες!!!!!

γυρισαμε και εμεις σπιτι και ειπα να σας γραψω πριν ξυπνησει το καραμελακι μου!!!την ιστορια τοκετου θα σας τη χρωσταω!ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι και ο Νικος μου κ εγω που εχουμε πια τη μπεμπουλα μας αγκαλιτσα!!!ειναι πανεμορφη!!!!τη βλεπω και νομιζω πως ζω σε αλλο κοσμο..ειναι ο θησαυρος μου!!!!το καμαρι μου!!!!η ζωη μου!!!!το αγγελουδι μου!!!!!η ψυχουλα μου!!!ειναι τοσα πολλα αυτα που εχω να σας πω και να σας περιγραψω που χρειαζομαι αρκετο χρονο και δυστυχως αυτη την ωρα δεν τον εχω.ηρθαμε σπιτι πριν απο ωριτσα.συγγνωμη για την ελλειψη νοηματικης αλληλουχιας αλλα ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που τα εχω τοσο πολυ χαμενα!!!!απλα.... ΤΗΝ Λ Α Τ Ρ Ε Υ Ω!!!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα..δεν εχω μπει σε φβ ακομα..θα το κανω μολισ ηρεμησω λιγο...... σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολες σας για τη συμπαρασταση και ανυπομονω να βρω χρονο συντομα να τα πουμε οπως παλια....... ειστε το παρεακι μου!!!οι φιλεναδες μου!!!!σας ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!φιλακια πολλα σε ολεςςςςςςςςςςςςςς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 985
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

an-n έγραψε:

γεια σας φιλεναδες!!!!!

γυρισαμε και εμεις σπιτι και ειπα να σας γραψω πριν ξυπνησει το καραμελακι μου!!!την ιστορια τοκετου θα σας τη χρωσταω!ειμαστε πολυ ευτυχισμενοι και ο Νικος μου κ εγω που εχουμε πια τη μπεμπουλα μας αγκαλιτσα!!!ειναι πανεμορφη!!!!τη βλεπω και νομιζω πως ζω σε αλλο κοσμο..ειναι ο θησαυρος μου!!!!το καμαρι μου!!!!η ζωη μου!!!!το αγγελουδι μου!!!!!η ψυχουλα μου!!!ειναι τοσα πολλα αυτα που εχω να σας πω και να σας περιγραψω που χρειαζομαι αρκετο χρονο και δυστυχως αυτη την ωρα δεν τον εχω.ηρθαμε σπιτι πριν απο ωριτσα.συγγνωμη για την ελλειψη νοηματικης αλληλουχιας αλλα ειλικρινα ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που τα εχω τοσο πολυ χαμενα!!!!απλα.... ΤΗΝ Λ Α Τ Ρ Ε Υ Ω!!!!! ελπιζω να ειστε ολες καλα..δεν εχω μπει σε φβ ακομα..θα το κανω μολισ ηρεμησω λιγο...... σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ολες σας για τη συμπαρασταση και ανυπομονω να βρω χρονο συντομα να τα πουμε οπως παλια....... ειστε το παρεακι μου!!!οι φιλεναδες μου!!!!σας ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!φιλακια πολλα σε ολεςςςςςςςςςςςςςς!!

Αναστασία μου, πήγατε σπιτάκι σας; Καλώς μας ήρθατε!!!! Για ποια νοηματική αλληλουχία μιλάς; Έχεις συγκλονιστεί πουλάκι μου; Αυτά περιμένουμε κι εμείς. Με το καλό να προσαρμοστείτε και να βρείτε τους ρυθμούς σας σύντομα. Σας φιλω και τις δύο :kiss::kiss::kiss::kiss: Αααα, και περιμένουμε καραμελοφωτογραφία :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου γλυκια πολυ χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και ειστε ηδη στο σπιτακι σας. Να τη χαιροσαστε και να τη βλεπετε να ανθιζει. Ειδες που αξιζε και με το παραπανω η αναμονη!!!! Να μας τη φιλησεις και περιμενουμε το συντομοτερο νεα σας μαζι με φωτο της καραμελενιας σου :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An-n καλη λοχεια να εχεις!Ειδες,το καλο πραγμα αργει τελικα...αλλα σε αποζημιωσε :) να σας ζησει το κοριτσακι σας,να ειστε παντα ευτυχισμενοι οπως ειστε τωρα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasia mou na sas zisei i mikri karamelitsa!!!

sas pedepse ligo alla twra sas antamipse kai me to para panw ;)

tha perimenoume foto tis kouklitsas sas :)

filakia polla polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

anna mou mallon den eimai i katalili na lisw tin aporia peri spasimo nerwn giati kai gw mallon eixa diarroi kai de to eixa katalavei :dry:

pantos mi to afiseis etsi, na pareis to giatro sou oposdipote

filakia :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία! Καλώς μας ξανάρθες, ως μανούλα πλέον :kiss: Να σου ζήσει το καραμελάκι σου (σας βλέπω να το βαφτίζετε "καραμελίτσα" στο τέλος :P )! Σου έχει πάρει τα μυαλά ε; Πάντα καλά να είστε να τη χαίρεστε τη μικρή πεισματάρα! Τι κάνει; Πώς σου φαίνεται που την πήρατε σπίτι;

Άννα, δεν πήρες γιατρό τηλέφωνο; Για ντροπές είμαστε τώρα; Πάρε βρε να δεις τι παίζει! Όσο για το θήλαστρο, θεωρείται από τα πολύ καλά γενικά. Εμένα δε με βόλεψε, αλλά δεν αποκλείεται εσένα να σε βολέψει.

Ντόρα, καλύτερα είσαι εσύ ε; Ευχαριστούμε για την πρόταση γάμου, αλλά τα έχουμε ήδη κανονίσει με τη Βασούλα :P Καλά, είδα το Νεκτάριο και έλιωσαααα μιλάμε! Να σου ζήσει συμπεθερούλα! Τι γλυκιά μανούλα :) Αυτή η φωτογραφία που τον έχεις αγκαλίτσα τα λέει όλα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου επιτέλους στο σπιτάκι σας με την καραμελίτσα!!!σου έχει πάρει ήδη τα μυαλά...Αξιζε η αναμονή.Καλή λοχεία να έχεις και περιμένουμε με την πρώτη ευκαιρία περιγραφή και φωτογραφία.Πολλά φιλάκια να της δώσεις απο εμάς!!!

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι μου κάνουν?Βλέπω ο ύπνος έχει γίνει μεγάλο θέμα συζήτησης....

Θέκλα να ζήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι...

Κυο και Βασω τι καλά που μιλάτε για τα μωρακια σας... ;)

Αννα επιασε η ευχή μου?Πολύ χαίρομαι! :)

Ελενά μου τι κάνει ο γαμπρούλης μας? :kiss:

:kiss::kiss: στα υπόλοιπα κορίτσια!!

Α!!!!Αυτο για το χαιδεμα της κοιλιας και τις συσπάσεις μου το είπε και εμένα ο γιατρός!!Και εγώ προσπαθω να μην τη χαιδευω πολυ.Ακουμπαω το χερι πανω και το αφήνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου, την δική σου εξέλιξη σκεφτόμουν κι εγώ γι'αυτό θορυβήθηκα λίγο. Ναι, θα τον πάρω τηλέφωνο και βλέπουμε. Ευχαριστώ. Προς το παρόν έχω πλαντάξει στα νερά :x Kuo μου, σ'ευχαριστώ κι εσένα για την απάντηση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, κοπελαρα μου, γυρισατε σπιτακι σας επιτελους? Μπραβο αγαπη μου, με το καλο!!!Σε εχει ξετρελανει η μικρη σου καραμελιτσα ε? Μα υπαρχει τιποτα πιο ομορφο? Σε βλεπω πολυ ανεβασμενη, χαιρομαι γι αυτο!

Ευτυχως ολα πηγαν καλα και τωρα φαινεται οτι εχεις ξεχασει και ταλαιπωριες και πονους και ολα, πανε αυτα, παμε για αλλα, καλυτερα! :woohoo: Το ξερω οτι ειναι δυσκολο για εσενα, οπως και για τις αλλες φρεσκομανουλες, αλλα οποτε μπορεις να μπαινεις να μαθαινουμε νεα σου, μη χαθεις απο το ομορφο παρεακι μας! ;)

Μας ελλειψες τοσες μερες! :blush:

Φωτο απο τη νυφουλα μου το συντομοτερο παρακαλω! :P

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Αααα, ευχαριστουμε πολυ τον αντρουλη σου και τη φιλη σου που μας ενημερωσαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna mou kat' arxin min anxonesai, na thimasai oti den einai oles oi periptwseis idies, esy pare to giatro sou kai tha deis ti tha sou pei

egw fantasou to exw valei toso ennoia pou apo xtes pou pira eksitirio apo to nosokomeio, nomizw oti sinexeia exw ugra, oti kati simvainei kai loipes koutamaritses

gi auto sou lew iremia, kserw imaste se periergi fasi kai ta pants mas anisixoun :dry:

loipongia na iremiseis gia pare to giatro sou kai enimerwse mas :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα τον ρωτησα και εγω τον δικο μου γιατρο για το θεμα του σπασιματος των νερων (οχι οτι δεν το ηξερα, αλλα...) και μου ειπε οτι τα νερα δεν σπανε μια και εξω.

Στην αρχη εχεις μια σχετικη διαρροη, η οποια συνεχιζεται αρκετη ωρα μετα. Οποτε το καταλαβαινεις! Και οντως ετσι ειναι (δοκιμασμενα πραγματα!) Να φανταστεις εμενα μου εσπασαν τα νερα στο σπιτι και μεχρι που εφτασα και στο μαιευτηριο (στο ανσανσερ μεσα συγκεκριμενα ειχε σχηματιστει λιμνουλα! :woohoo: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου καλα ειναι ο γαμπρουλης σου :P:P:P Ολο κουνιεται και ξετρελαινει τη μαμα. Την Τεταρτη θα παμε στο γιατρο να δουμε ποσο μεγαλωσε...Εσας ποσο ειναι τωρα η μπεμπα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια επιστρεψατε!!!!

να τη χαιρεσαι την κουκλιτσα σου που παιδεψε τοσο τη μανουλα για να κανει εντυπωση ;)

αννα μου νομιζω δεν πρεπει να αγχωνεσαι γλυκια μου!!! πιστευω θα το καταλαβαινες αν ηταν τα νερα!!!

κοριτσια τοσες μερες αναρωτιομουν τι εγινε μια με μια διδυμομανουλα που μιλαγαμε και ηξερα οτι ειχε ρηξη υμενων και τελικα σημερα μπηκε και μας ειπε οτι γεννησε τις κουκλιτσες της προωρα 29.5 βδομαδων!

ειναι πολυ μικρουλες και τις εχουν εντατικη αλλα πανε λεει καλα!!!

αχ να βγουνε παληκαρακια οι μικρουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επικοινώνησα και μου είπαν αυτά που λες και εσύ Άννα μου και ηρέμησα λίγο. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκια μου πάντως για το ενδιαφέρον και την συμπαράστασή σας. Μεγάλη υπόθεση η παρέα μας! Αγγελική μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου όλα καλά θα πάνε με τα μωράκια! Θα δυσκολευτούν λίγο οι ψυχούλες στην αρχή αλλά αφού φτάσανε ως εδώ πιστεύω ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.

Κι εμένα μόλις με πήρε η κουμπάρα η φρεσκομανούλα! Είναι απλά ξετρελαμένη με την μπουμπού της :woohoo: :woohoo: :woohoo: Θέλω κι εγώωωωωωω!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia μου να σας ζησει κ απο εδω...θελουμε φωτο οταν με το καλο μπορεσεις....φανταζομαι οτι δεν θα εχεις χρονο γιατι θα εχεις βαλει μπροστα τα βασανιστηρια που λεγαμε..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

κακομοιρη καραμελιτσα τι σου μελε να παθεις... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

οσες μερες αργησες τοσες θα σε βασανιζει.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Επικοινώνησα και μου είπαν αυτά που λες και εσύ Άννα μου και ηρέμησα λίγο. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κοριτσάκια μου πάντως για το ενδιαφέρον και την συμπαράστασή σας. Μεγάλη υπόθεση η παρέα μας! Αγγελική μου :kiss:

Οσα ξερει η μανουλα... ;)

Τελικα η παρεουλα μας ειναι η καλυτερη! Ειμαστε η μια για την αλλη! :P Πολυ χαιρομαι και εγω βρε κοριτσακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

Anastasia μου να σας ζησει κ απο εδω...θελουμε φωτο οταν με το καλο μπορεσεις....φανταζομαι οτι δεν θα εχεις χρονο γιατι θα εχεις βαλει μπροστα τα βασανιστηρια που λεγαμε..... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

κακομοιρη καραμελιτσα τι σου μελε να παθεις... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

οσες μερες αργησες τοσες θα σε βασανιζει.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Βλεπω Ντορα μου δεν χανεις τη φορμα σου! :laugh: :laugh: :laugh: Ειτε μεσα ειναι η καραμελιτσα ειτε εξω, εσυ θα πειραζεις την μαμα της! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη ολα καλα θα πανε με τα μωρακια, ενταξει, ειναι λιγο προωρα αλλα ειναι σε καλα χερια φανταζομαι. Εξαλλου η επιστημη εχει προχωρησει τοσο πολυ!

Αννουλα ακουμε απο παντου γεννητουρια και εχουμε χαζεψει! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρώτα απ' όλα οι ευχές. Αναστασία, να σας ζήσει το μωράκι! Να είναι πάντα καλότυχο και με υγεία. Και αν σε παίδεψε λιγάκι, είμαι σίγουρη ότι θα το έχεις ξεχάσει ήδη!!

Εύχομαι επίσης τα καλύτερα για τα πρόωρα διδυμάκια. Μακάρι να βγούνε σύντομα από τις θερμοκοιτίδες.

Νέα μηδέν. Το υπνοσάκουλό μου όλο κοιμάται και ενεργείται. Τα δίδυμα παίζουν όλη μέρα έξω στην αυλή με τα ξαδέρφια τους κι εγώ δεν έχω τι να κάνω! Μέχρι και η μαμά μου την κοπάνισε γιατί λέει θα πάθει κατάθλιψη εδώ μεσα :dry: Εγώ τι πρέπει να πω :blink:

Και η μαμά και ο σύζυγος είναι ανένδοτοι στο θέμα της βόλτας. Δεν μ'αφήνουν να πάω πουθενά. :angry::angry: Μου φαίνεται θα βουτήξω το αυτοκίνητο και θα την κάνω. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ntora26 έγραψε:

Βλεπω Ντορα μου δεν χανεις τη φορμα σου! :laugh: :laugh: :laugh: Ειτε μεσα ειναι η καραμελιτσα ειτε εξω, εσυ θα πειραζεις την μαμα της! :laugh:[/quote:3j0rcsm1]

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

εννοειτε πως δεν θα σταματησω τωρα που θα εχει κ διαφορες αποριες για την καραμελιτσα...μα δεν το κανω επειτηδες εχει αυτο το κατι που σε κανει να την πειραζεις αυθορμυτα μου βγαινει... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου τις πιο θερμές ευχές, καλή λοχεία να έχεις!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κορίτσια,τελικά τζάμπα τον αδίκησα το θυμήθηκε :silly: με ρώτησε αν μπορώ να πάμε καμιά βόλτα το βραδάκι αλλά πουουουουουου! δεν την παλεύω.

Μόλις έκανα ένα ντουζάκι και πάλι μούσκεμα είμαι, τι κακ'ο κι αυτό !! :dry:

madre έγραψε:

Νέα μηδέν. Το υπνοσάκουλό μου όλο κοιμάται και ενεργείται. Τα δίδυμα παίζουν όλη μέρα έξω στην αυλή με τα ξαδέρφια τους κι εγώ δεν έχω τι να κάνω! Μέχρι και η μαμά μου την κοπάνισε γιατί λέει θα πάθει κατάθλιψη εδώ μεσα :dry: Εγώ τι πρέπει να πω :blink:

Και η μαμά και ο σύζυγος είναι ανένδοτοι στο θέμα της βόλτας. Δεν μ'αφήνουν να πάω πουθενά. :angry::angry: Μου φαίνεται θα βουτήξω το αυτοκίνητο και θα την κάνω. :P

Αχ βρε Χρύσα μου, πόσο σε καταλαβαίνω, μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα δεν είναι κι ότι καλύτερο!!! απλά να φωνάξει κάποια φίλη σου,να έρθει να σου κάνει παρέα ή άσε τον άντρα σου σπίτι και βγες εσύ μόνη για έναν καφέ....τι λες :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CrazyMummy έγραψε:

Αναστασία μου τις πιο θερμές ευχές, καλή λοχεία να έχεις!

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας κορίτσια,τελικά τζάμπα τον αδίκησα το θυμήθηκε :silly: με ρώτησε αν μπορώ να πάμε καμιά βόλτα το βραδάκι αλλά πουουουουουου! δεν την παλεύω.

Μόλις έκανα ένα ντουζάκι και πάλι μούσκεμα είμαι, τι κακ'ο κι αυτό !! :dry:

madre έγραψε:

Αχ βρε Χρύσα μου, πόσο σε καταλαβαίνω, μέσα στο σπίτι όλη την ημέρα δεν είναι κι ότι καλύτερο!!! απλά να φωνάξει κάποια φίλη σου,να έρθει να σου κάνει παρέα ή άσε τον άντρα σου σπίτι και βγες εσύ μόνη για έναν καφέ....τι λες :huh:[/quote:28rd9j2x]

Αχ καλή μου, μία φίλη έχω όλη κι όλη εδώ, από τότε που μετακόμισα στην επαρχία, κι αυτή ήρθε χτες το βράδυ να μου πει τον πόνο της κι έφυγε. Και σήμερα που την παρακάλεσα να έρθει να πιούμε ένα καφέ, όσο ήρθες εσύ άλλο τόσο ήρθε κι εκείνη :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...