Μετάβαση σε περιεχόμενο

το σιδερο .. μας τελειωσε,τωρα?


Recommended Posts

γεια σας κουκλες,ειρωνια που γραφω το θεματακι στην κατηγορια ελεύθερος χρόνος ,μα εκει τον ξοδευουμε οι περισσοτερες,στο σιδέρωμα!!!

προ τετραετιας σαν δωρο γαμου μου πήρανε ενα συστημα σιδερώματος juro pro αυτο με το μποιλερ που ειναι ενσωματομενο με τη σιδερωστα,στην δικη μας περιπτωση το μποιλερ αποσπαται για να το παρεις μαζι σου..(τι να μην εχεις να σιδερωσεις στις διακοπες?προς θεου!)

σημερα εκανε ενα τσακ και αρχισε να τρεχει το νερο απο τα πλαγια αντι απο την πλάκα...δοκιμασα μηπως ειχε αλατα μα τπτ ,τα εφτυσε ...

και τωρα τι κανουμε?περαν του οτι εμεινα απο σιδερο ,πρεπει να αγορασω κ καινουργιο!!!

εσεις ποια εχετε?ειστε ευχαριστημενες?γτ κακα τα ψεματα ηταν αρκετα δυσκολο στο ανοιξε κλεισε ολο αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιωτάκι το ίδιο έπαθε και το δικό μου σίδερο....Κι εμένα τέτοιο είναι αλλά Tefal...Μόνο που το δικό μας το είχαμε αγοράσει εμείς 350 ευρώ... :ohmy::ohmy::ohmy: Και κράτησε 1,5 χρόνο... :(:(:(

Το έχω στο ντουλάπι και κάθεται, αλλά σκέφτομαι να το πάω για επισκευή...Αν φτιάχνετε, θα το φτιάξω...

Τώρα έχουμε πάρει ένα απλό Philips γύρω στα 70 ευρώ και είναι super...Είμαι υπερ-ευχαριστημένη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γιου ρο προ το εχουν ...γι πολυ χαλια σιδερο..απο οσες που το ειχαν δικες μου τουλαχιστον..

δεν ναβεις το ματι,να τα βαζεις μανω και να τα πατησεις με 1 κατσαρολα για αρχη;;;χαχα..

να παρεις παντως καποιο με μποιλερ..βολευει..γλιτωνεις πολυ χρονο..

ασε που το τσαλακωμενο ειναι της μοδος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν ρε γιωτα το το ηθελες το σιδερο???? παει τωρα!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εγω εχω το juro pro και ειμαι πολυ ευχαροστημενη..εχω αυτο που ειναι μαζι με σιδερωστρα και βγαζει ατμο και απο εκει..τελειωνω πολυ γρηγορα στοιβες(για αυτο τα αφηνω να μαζευονται :laugh: )

τωρα θα παρεις καινουργιο? εγω παντως παλι τετοιο θα επαιρνα το μονο που με απασχολει ειναι η αποθηκευση του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα γιωτακι!

Εγω τον ιανουαριο αγορασα της ΒΟSCH και μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη..Σου το βαζω να το δεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αδελφή μου έχει πρέσα και μου είπε ότι είναι πολύ ευχαριστημένη, τελειώνει πολύ γρήγορα και κάνει και καλή δουλειά.....δεν κάνεις μια έρευνα αγοράς για πρέσσα?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οτι παρω θα κοιταξω να μην πιανει πολυ χωρο! γ την ωρα παιδευομαι μπας κ το φτιαξω!!! μαλλον ολως θα κανω καλη ερευνα αγορας!!!!

Γωγακι αυτο ειναι σκετο σιδερο με μποιλερ ή παει μαζι με σιδερώστρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποιο εννοείς Σαβρογιωτάκι;;;;; Το Tefal ήταν σκέτο boiler...όχι με σιδερώστρα..

Το philips που σου λέω είναι απλό σίδερο, αλλά είναι super...Και πιάνει και ελάχιστο χώρο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιώτα εγώ έχω το σύστημα της stirelas ολόκληρο το πακέτο..σιδερώστρα, σίδερο με μπόιλερ. Βασικά εκτός του οτι πιάνει πολύ χώρο όλο αυτό (αν και δεν πάσχω απο χώρους)παρ' όλα υατά βαριέμαι συνέχεια το άνοιξε -κλείσε λόγο βάρους...

Με το σίδερο δεν εμεινα ευχαριστημένη έτσι πήγα πήρα ένα απλό της phillips και τώρα βολεύομαι με την σιδερώστρα της stirellas και το σίδερο της phillips...

προ καιρού έκανα μια αναζήτηση στο google και βρήκα μια σιδερώστρα που μπαίνει στον τοίχο και είναι μέσα σ' ένα κουτί...είναι πολύ πρακτική και εννοείτε ανα πάσα ώρα και στιγμή μπορείς να σιδερώσεις οι θέλεις. Το κακό είναι οτι δεν διατίθεται στην Ελλάδα :angry: και τώρα περιμένω μπας και βρω κανένα άλλο site...

όσο για την πρέσα έχω πάρει και απ' αυτή... :P πάλι δεν την χρησιμοποιώ όμως...δεν με βολεύει ιδιαίτερα κι' έτσι την έδωσα στην αδερφή μου η οποία την πρώτη την έκαψε απο την πολύ χρήση.. :P Γούστα είναι αυτά....ότι βολέψει στον καθένα... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα χτυπησες φλεβα!!!!!!!!!!!!!!!εχω και εγω αυτο το σιδερο ειναι το κοκκινο και το μοντελο του λεγεται never stop.το αγορασα περσι οταν παντρευτηκα και εσκασα 530 ευρουλακια.........μεχρι σημερα μου εχει κανει τα εξης κουλα: σε λιγους μηνες σε καποια φαση εβγαζε νερο απο εκει που βγαζει ατμο!το παω στον μαστορα μιας και ηταν με εγγυηση και μου λεει οτι το συγκεκριμενο λειτουργει οταν βαζεις τον ατμο στο max....αλλιως βγαζει νερα.το προσπερναμε λοιπον αυτο.κατα τα χριστουγεννα εκει που βαζω το μποιλερ να ζεσταθει ξαφνικα και χωρις να το ακουμπησω εσκασε το μποιλερ και εβγαζε νερα απο κατω οπως σε εσενα το ξαναπαω για επισκευη και μου αλλαξαν ενα ανταλλακτικο δεν καταλαβα τι.πριν λιγες μερες παει να βαλει σιδερο ο αντρας μου και παταει να βγει ατμος και μαζι με τον ατμο εκτοξευθηκε μαυρο νερο που βρωμαγε.μου κατεστρεψε τον καινουργιο καναπε, επιπλα,το καλο μου το φωτιστικο που το χρυσοπληρωσα γιατι ειναι ασλανης και πλυμενα πουχα ξαναμπηκαν πλυντηριο. :angry::angry::angry::angry::angry: τωρα δεν ξερω τι εκανε ο αντρας μου αλλα λεει οτι δεν βγαζει αλλο.αλλα εγω ανησυχησα γιατι το υγρο που εβγαλε μυριζε πολυ ασχημα και λεω να κανω παραπονα στην εταιρεια να μου το αλλαξουν γιατι εχει χαλασει ηδη 3 φορες εδω και 1,5 χρονο.σημειωτεον η μαμα μου εχει το euro pro το μπλε πιο παλιο μοντελο και εδω και μια δεκαετια περιπου δεω εχει κανενα προβλημα! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το μπλε εχω εγω και ειμαι ευχαριστημενη..απο την μαμα μου το πηρα γιατι δεν την βολευε λογω χωρου :):) μαλλον παλιοτερα τα κανανε ολα πιο ανθεκτικα αν σκεφτεις πως το πλυντηριο μας 850ε παρακαλω κρατησε 3 χρονια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Ζητάω συγκεκριμένα την μπροστινή μπάρα ασφαλείας ενός παλιού καροτσιου 3 σε 2 μάρκας cangaroo sharah verde (του μεγάλου καροτσιου και όχι του καθίσματος αυτοκινήτου). Έχω μόλις γεννήσει το δεύτερο παιδάκι μου και το ξέχασα στην παιδική χαρά και χάθηκε και έτσι γίνεται άχρηστο και μη ασφαλές για το μωρό. Δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να πάρω καινούργιο... Εάν έχει κάποια μαμά ένα παρόμοιο μοντέλο και δεν το χρειάζεται και μπορεί να μου βγάλει την δική της μπάρα ( με πληρωμή) το χρειάζομαι επειγόντως. Σας ευχαριστώ!
    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...