Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΙΟΥ-ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ 2009 Νο4!


Recommended Posts

Καλως την Κατερινα! Φρικη αυτο με την πλυση στομαχου... Ειναι οντως πολυ σοβαρο αλλα και τον Ιασωνα που τον εχουμε κυριως εγω και ο πατερας του σπιτι, τον εχουμε προλαβει πολλες φορες παρα τριχα απο το να φαει τσιγαρο ή μισο αποτσιγαρο εξω στη βολτα. Βουταει πραγματα απο τραπεζια, εψαχνε στην αμμο στη παραλια, παιζει με τα χαλικια στις παιδικες χαρες και υπαρχουν ενα σωρο αποτσιγαρα εκει. 3 δευτερολεπτα να παρεις τα ματια σου, οσο ψαχνεις την πιπιλα για του βουλωσεις το στομα που τρωει βρωμερα σκουπιδια και την εκανε...

Διαιτα... Ναι, απο Δευτερα! Ηταν να ξεκινησω απο αυτη που μας περασε, μαγειρεψα ωραιοτατα νεροβραστα λαχανικα και πηγα στο φουρνο να πρω ψωμι ολικης αλεσης και γυρισα με σοκολατοπιτα και χαλβα... Παμε για την αλλη Δευτερα τωρα!

Η συγκατοικηση με τους γονεις ειναι δυσκολο πραγμα... κοιτα το στοχο μπροστα σου, να σκεφτεσαι το σπιτακι που θα φτιαξετε και πως θα το διακοσμησεις και θα περασει ο καιρος... ενας χειμωνας ειναι!

Οσο για σπουδες και επιμορφωση αν δεν επαιρνα σαν ατομο κατι απο ολα αυτα δεν θα ειχα το κουραγιο να τα κανω, γιατι ξερω πως στο τελος με το πτυχιο και τις βεβαιωσεις απο τα σεμιναρια στο χερι θα ειμαι και θα ψαχνω για σχετικη δουλεια και δε θα βρισκω... Αν καταφερω με τα παρακαλια και τις υποσχεσεις να με παρουν οδηγο στη "Βοηθεια στο σπιτι" του δημου καλα θα ειμαι και εχει ο Θεος... Εμεις να δουμε τι θα γινουμε που δεν εχουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κοριτσακια μου καλησπερα κ απο μενα!!!Το μικρο μου μωρο κανει νανι εδω κ ωρα,το μεγαλο εχει παει να παιξει μπαλα κ εγω μολις εβγαλα μια σοκολατοπιτα απο το φουρνο :) κ ειπα να μπω λιγο να δω τι κανετε μεχρι να κρυωσει να δω τι εφτιαξα!!!1η φορα κανω,αυτο με την κουβερτουρα κ το μπεν μαρι με παιδεψε την ασχετη ζαχαροπλαστη :roll: !!!!

Χθες πηγαμε παιδιατρο!Ειμαστε πια 9100 κ 79εκ!Νομιζω συγκαταλεγομαστε κ εμεις στα μικροκαμωμενα ζουζουνια μαζι με την Λυδια κ τον Παναγιωτακη!Καναμε κ το εμβολιο το Πριοριξ-τετρα για να ξεμπερδευουμε κ με την ανεμοβλογια με 1 τρυπημα!Το κλαμμα παντως ου εριξε με το που ειδε τη γιατρο ηταν αλλο πραγμα

:(:(:( .....ειχε να τη δει 4 μηνες κ ελεγα οτι ισως να ειναι καλυτερα αφου εχει γινει πια πολυ κοινωνικη αλλα επεσα εξω...ουτε να τη βλεπει δε θελει το πουλακι μου!!Κατα τα αλλα ολα καλα!!Ελπιζω να μην εχουμε καμια παρενεργεια απο τα εμβολια αργοτερα!!Α!Καναμε κ το μαντου,το εχετε κανει εσεις?

Αγγελικουλα μου :) !!!Συμπεθερουλα μου γλυκια καλως μας ηρθες κ παλι!!!

Δε μου αρεσει μωρε κ εμενα να δινω πολλες συμβουλες για πργματα που δεν γνωριζω καλα...εγω θελω μονο να σου πω οτι το σημαντικο ειναι εσυ να επιλεξεις ο,τι θα κανει χαρουμενη εσενα κ τον Ιασωνα!!!Ειτε ειναι δυσκολο,ειτε ειναι ευκολο,ειτε θελει πολυ προσπαθεια ,ειτε λιγη...σημασια εχει να αισθανεσαι εσυ καλα κ να εισαι αυτυχισμενη στο τελος!!Εσυ ξερεις καλυτερα...κ εγω απλα σου ευχομαι τα καλυτερα γιατι αν κ δε σε ξερω το πιστευω ολοψυχα πως το αξιζεις!!Κ φυσικα ο Ιασωνας!!!!!!!!!

Διαβασα ολα του τα νεα κ πραγματικα τοα απολαυσα :lol: !!!Οσο για το στιγμα ευχομαι να μην το εχει!!!Δεν ειναι κ κατι πολυ τρομερο ομως,μη σκας!Η μαμα μου το εχει κ δεν την επηρρεασε πουθενα!κ δεν το πηρα ουτε εγω ουτε ο αδερφος μου!

Ντινακι μου γλυκο περαστικα κ πολυ γρηγορα στο Ολινακι μας!!!Υπομονη κοριτσακι μου!!Μη σε παιρνει απο κατω...εχουμε να αντιμετωπισουμε πολλα τετοια στο μελλον!!Να εισαι δυνατη κ σιγα σιγα θα ηρεμει και η μικρουλα!!Ευχομαι να ειναι ηδη καλυτερα!!Τα φιλια μου!

Αννουλα μου εγω οταν αλλαξα της μικρης γαλα(ηταν κ καλοκαιρι) τα δοκιμασα ολα κ ειδικα τα εβαπορε δε τα ηθελε με τιποτα κ στο μονο που κατεληξε να πιει ηταν το ΝουΝου Φαμιλι!!Μια χαρα τα πηγαμε με αυτο ,μου το ειχαν συστησει κ αρκετοι!Τωρα εδω κ καμια βδομαδα το αλλαξαμε,μετα απο επιμονη του αντρα μου,κ πινει το Ολυμπος(δε την ενοχλησε η αλλαγη)!Επειδη ξερω οτι ο Ολυμπος δεν εχει στη Νισυρο,το Νουνου φαμιλι(αν καταληξεις σε φρεσκο)ειναι μια χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανουλα μουουουου!!!!!!Κοριτσαρα μου υπομονη με το χαος του σπιτιου!!!!!!!!!Στο λεω για να το ακουω κ εγω :lol::lol: !!!Εγκεφαλικο κοντευω να παθω :((:(( ...ειδικα τα βραδια που το χαος ειναι στο αποκορυφωμα του!!!Τρελλαινομαι με την ακαταστασια κ εγω αλλα τι να κανω...προσπαθω να το δω χαλαρα λιγο για να μη σαλταρω!!!Που θα παει λεω...θα μεγαλωσει κ θα με βοηθαει :lol::lol: !!!!

Οσο για τα μαλλακια λεω να μη τα κοψω!!Ειναι αρκετα μακρυα κ πυκνα αλλα πολυ σγουρα κ ετσι δε πολυφαινεται το μηκος τους!Οταν τη λουζω φτανουν στην πλατη!

Καρολινακι μου γλυκο τι κανεις??Το κουφετι παπι μας? :) ?Ειδα τα κατορθωματα!!Απιθανη η ζουζουνα!!Μοιαζουν τοσο πολυ τα παιδακια!!!

Καταληγω στο οτι ολα τα ζουζουνια κανουν κ σκεφτονται σχεδον τα ιδια γιατι ολα βλεπουν τον κοσμο απο το ιδιο υψος... :) !Ημουν σκυμμενη κ παιζαμε κ κοιταξα γυρω γυρω το σπιτι κ καταλαβα πολλα!

Με το σιδηρο πως τα πατε?Αληθεια πως καταλαβατε οτι εχει ελλειψη?

Αντρουλα καλως μας ηρθες κ εσυ ξανα!Καλυτερα που θα εισαι πια σπιτι!Θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο,κακα τα ψεμματα!

Χρυσα μου ο Ταζουλης τι κανει?Τα φιλια μου στο ζωηρουλη!!Υπομονη με τα χειμωνιατικα!!Εγω τα εκανε την περασμενη βδομαδα κ ξεμπερδεψα!Τα πλυνα ,τα σιδερωσα,επλυνα κ τις ντουλαπες κ ειμαι ετομη να υποδεχτω το χειμωνα :) !!

Αγαπες σας καληνυχτω!!!Παω να δω τι εφτιαξα...αν βγηκε καλο να στειλω σε καμια????Τα φιλια μου κ την καληνυχτα μου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως τη συμπεθερουλα μου! Τι κανεις Στελιτσα? Εχουμε χαθει καιρο τωρα... :(

Το Πριοριξ-τετρα τι αλλο περιλαμβανει εκτος της ανεμοβλογιας? Ρωταω για να δω μηπως ταιριαξει να το κανουμε ετσι το επομενο γιατι το απλο της ανεμοβλογιας τον χτυπησε αλυπητα... Πουα εγινε ο γαμπρουλης σου, δε βλεπεται! Εβγαλε αλλα 2 σπυρια στο μπουτι χθες το βραδυ και ελπιζω να ειναι τα τελευταια... Θελουμε να παμε σχολειο επιτελους τι θα γινει???

Το μαντου το καναμε αρχες Σεπτεμβριου... Ολα καλα χωρις παρενεργειες οπως και κανενα αλλο εμβολιο πλην αυτου του τελευταιου!

Υψος - βαρος απο αναλογιες μια χαρα εισαστε... αλλωστε δε λεει τιποτα αυτη τη στιγμη για τις διαστασεις που θα παρουν μετα την εφηβεια.

Πως πηγε η βαφτιση της Αφροδιτουλας μας? Εχω χασει επεισοδεια για αυτο θεμα... Εβαλες πουθενα φωτογραφιες?

Κερασε με ενα κομματι σοκολατοπιτα... Θα ταιριαξει μια χαρα με τη σοκολατινα που ετοιμαζομαι να καταβροχθισω! Ξερεις παιρνω δυναμεις γιατι απο Δευτερα εχει διαιτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα μουου!!!Ναι μωρε χαθηκαμε!!!Ετρεχα κ εγω πολυ αυτο το μηνα...εχω πει για τη βαφτιση λιγα πραγματα σε προηγουμενες σελιδες!Ολα πηγαν υπεροχα!!Εκλαψε πολυ λιγο κ ηταν πολυ χαρουμενη κ κοινωνικοτατη!!!Δεν ειναι ετοιμες οι φωτο,οταν ειναι λεω να βαλω στην ομαδα που εφτιαξε η Ζαιρα κ μπορουμε να τις δουμε μονο οσες ειμαστε μελη!Οταν βγουν οι φωτο θα το ψαξω κ θα βαλω!!

Βρε το αγορακι μου ταλαιπωρηθηκε μωρε :( !!Ελπιζω να ηρεμησει συντομα!!!Τις πο σπανιες παρενεργειες εκανες γμτ!Το πριοριξ-τετρα ειναι για ιλαρα,ερυθρα,παρωτιτιδα κ ανεμοβλογια!Τα 3 πρωτα επερεπε να τα ειχαμε κανει Ιουλιο αλλα ειπαμε να μη το κανουμε μεσα στις διακοπες !Το Σεπτεμβη εγω ετρεχα κ ετσι το καναμε τωρα μαζι κ με την ανεμοβλογια αφου ειναι πια 15 μηνων σχεδον!

Αν ειναι καλη η σοκολατοπιτα (μη σε κανω το πειραματοζωο μου :D !)ευχαριστως να σου στειλω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας διάβασα κ πάλι προσεκτικότατα,αλλα κ πάλι δεν είμαι σε φαση να σας

απαντήσω..

Το Ολινάκι μου εξακολουθεί να κάνει πυρετό,ευτυχως όχι παραπάνω απο 38,5,συνεχιζει

να μην κατεβαζει μπουκιά,συνεχίζει να κλαίει κ να θέλει αγκαλια κ βεβαια εγω της την προσφερω

απλόχερα,κ την αγκαλιά μου κ την αγάπη μου κ την απέέραντη υπομονή κ γλύκα μου...

Κ όπως καταλαβαίνετε είμαι εξαντλημενη τώρα,εντελώς όμως....

Τα πιο γλυκά φιλάκια μου στην Στελλίτσα,τη Φανούλα μου,την Αγγελικούλα,την συμπεθερα μου βεβαίως βεβαίως,το Καρολινάκι μου,την Νινίνα κ βεβαια κ σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια..

Ευχαριστω όλες για τις ευχούλες σας..

Αύριο θα ξαναπάμε γιατρό,ελπίζω να πανε ολα καλά..Ο Θεός βοηθός...

Σας αγαπώ πολύ! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανη, εγω εδω ημουνα το βραδυ... Εσυ που εισαι? Τακτοποιεις και ξεσκονιζεις δευτερη βαρδια για σημερα?

Σου ειχα γραψει ολοκληρω κατεβατο... μονο για σενα! Αλλα σε λυπηθηκε ο καλος Θεουλης και με πεταξε εξω πριν πατησω υποβολη... Ξεθαρεψα μετα την αναβαθμιση του σαιτ και δεν ειχα κανει αντιγραφη.

Θυμισε μου αυριο να σου πω την προταση μου για να ηρεμησουν τα νευρα σου, να βλεπεις το σπιτι καθαρο και τακτοποιημενο παντα και να μην κανεις και την Αναστασια στρατιωτακι ακουνητο... Ολα μαζι ταυτοχρονα!!!

Γι αποψε σου στελνω με τη σειρα μου :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-* ..... πολλα και καληνυχτιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Συμπεθερα περαστικα ξανα..και καλα αποτελεσματα στο γιατρο σηερα.

Ν αμου φιλισεις το Ολινακι

Ζαζαζου καλωσηρθες στην παρεα μας.

Εχω κανει κατασχεση στην ντουλαπ ατης μαμας μου..σημερα φοραω μι αμπλουζα που ειναι 30 ετων..ναι ναι μη γελατε...και ολοι μου λενε οτι ειναι τελεια....χαχαχα/...τι να κανω ρε σεις...παλη καλα που στα χειμωνιατικα βρικα ενα παντελονι που να κουμπωνει...αλλιως...

Κατερινακι τα φιλια μου στον μικρο...υπομονη μωρε...θα τα καταφερετε...δυσκολοι καιροι αλλα ΟΚ

Και μη στεναχωριεσαι για δευτερο...κανε εξετασεις..εσυ να ειναι πρωτιστως καλα..και μετα ολα τα υπολοιπα γινοντε..μικρη εισαι ακομα..

ο Ανδρεας τι εκανε με τις δικες του εξετασεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα κοριτσάκια μου!!

Χθες ήταν το πρώτο βράδυ μετά απο μέρες που κοιμήθηκε καλά το τζιτζικάκι μου

κ δεν σηκωσε πυρετό...Β'εβαια το πρωί κ πάλι αρνήθηκε να πιεί έστω κ μια

γουλίτσα γάλα(ποιά,η Ολίνα!!) κ προτιμησε αντι να παίξει να ξαπλώσει

στο κρεβατάκι της κ να κοιμηθεί.. i-)i-)i-)i-)

Όταν με το καλό ξυπνήσει θα παλέψω πάλι να την ταίσω κ θα ξαναπάμε στην

γιατρό μας....

Εδώ βρέχει,εντελώς καταθλιπτικός καιρός... [smilie=sad4.gif][smilie=sad4.gif]

(κ αρρωστιάρικος...)

Αγγελικα αυτό με το συμμαζεμένο σπίτι θέλω να το διαβάσω κ εγώ!!!

Ζαζαζου καλώς μας ηρθες κοριτσάκι μου!Το όνομα σου?Το όνομα του μικρού σου?

Ελπιζω να είμαστε καλύτερα σήμερα... :ympray::ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τι κανετε κοριτσια;..Κωνσταντινα περαστικα κ απο εδω κοπελα μου @};- μα καλα ουτε μια σταγονα γαλα;κ τι της δινεις; σορυ που ρωταω..αλλα πως αντεχει; :?:

Κατερινα συνονωματη καλως μας ηρθες κ παλι,να σου πω τη γνωμη μου καλυτερα να καθισεις κ να μεγαλωσεις μονη σου το παιδακι σου,αλλα οσα ξερει ο νοικοκυρης, ετσι λεει μια παροιμια στο χωριο μου,η αληθεια ειναι πως η συγκατηκηση κ για μας ειναι δυσκολη γιατι μαθαμε μονοι μας, αλλα αν δε γινεται αλιως; υπομονη θα περασει.. ;)

Στελλα εγω θελω σοκαλοτοπιτα, αν εχει μεινει :lol: ωστε κ εσεις στα ιδια κιλα ειστε; ενταξει τωρα θα παρηγοριεμε.... ;)

Αγγελικη με το καλο το νεο ξεκινημα της δουλειας σου κ γενικα ευχομαι οτι καλυτερο :P

Ζαζαζου καλως μας ηρθες, αν θες πες μας λιγα πραγματα για εσας :P

Χρυσα καλημερα, εγω ευτηχως μπενω σε ολα τα ρουχα μου,κ η ορεξη μου αυτο το καιρο ειναι καπως μειωμενη ευτηχως...χιχι

τωρα τα νεα μας ο μικρος παει παντου,σηκωνεται τα κανει ολα ανω,κατω κ εγω τρεχω απο πισω κ φωναζω...οχιιιι......μηηη.....αλλα δεν συνεχιζει απτοητος,μονο ενας υπνος τον ξεκουραζει... :shock:

για την ωρα θα σας αφησω ειναι μαζι μου κ προσπαθει να γραψει αυτος για μενα.....σας φιλω ολες καλημερα ~o)@};-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zazazou, καλως ηρθες στην παρεα μας!

Κωνσταντινα, τωρα που επεσε ο πυρετος, θα αρχισει να τρωει παλι σιγα-σιγα... Το Ολινακι σου θα ειναι συντομα δραστηριο και φαγανο οπως πριν, μη στενοχωριεσαι!

Κατερινα, γιατι δεν αφηνεις το παιδι να εκφραστει, να μας γραψει οτι θελει...

Χρυσα, εγω μπαινω ακομα στα περισσοτερα ρουχα μου αλλα οχι σε ολα! Το αγαπημενο μου τζιν, για παραδειγμα δεν τολμαω να το δοκιμασω... Το τρικ της υποθεσης ειναι οτι δεν ημουνα ποτε και πολυ σταθερη στο βαρος, εχω διακυμανεις απο 65 εως 103 κιλα... Οποτε τα ρουχα που εχω ειναι απο S εως και XL...

Για οποια δεν αντεχει τη σκονη και την ακαταστασια και ξεσκονιζει-τακτοποιει μεσημερι-βραδυ καθε μερα (Φανη για σενα λεω!) και επειδη ειναι εντελως ουτοπικο να περιμενει απο ενα νηπιο μικροτερο των 3ων ετων να μην διαλυει τα παντα στο περασμα του, η λυση ειναι μονο μια...

Μια μερα ή νυχτα που υπαρχουν τρελα κουραγια, καθαρισμα και τακτοποιηση του σπιτιου στην τριχα. Τα διακοσμητικα στοιχισμενα πληρως, τα τζαμια κλειστα (μη φυσηξει αερας και τα χαλασει), τα φωτα ανοιχτα... Και φωτογραφιση (υψηλης αναλυσης αν ειναι δυνατον) ολων των χωρων του σπιτιου, μεγενθυση των φωτογραφιων σε μεγεθος ποστερ και αναρτηση τους σε ολους τους τοιχους του σπιτιου... Χα χα χα... Περιμενατε σοβαρη κουβεντα απο μενα γι αυτο το θεμα? :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Η τακτικη που ακολουθω εγω ειναι... Ολο το σπιτι εκτος του δικης μας κρεβατοκαμαρας ειναι παιδοτοπος για τον Ιασωνα! Τα παιχνιδια μενουν παρατημενα εκει που βρισκονται μεχρι να ερθει το Σαββατοβραδο που τα μαζευω και τα καθαριζω. Ξεσκονισμα του σπιτιου 1 φορα τη βδομαδα. Ηλεκτρικη 2-3 φορες τη βδομαδα. Καθρισμα μπανιου και κουζινας 1 φορα τη βδομαδα.

Τα υπολοιπα... πλυσιμο-απλωμα ρουχων, πιατων, μαγειρεμα, σιδερωμα, μαζεμα-καθαρισμα, χυμενων τροφων και ψιχουλων, ψωνια, καθως και τα ταισματα, πλυσιματα, ντυσιματα του Ιασωνα που ειναι καθημερινες σχεδον ασχολιες δε φτανουν λετε?

Α! και οταν χτυπαει το κουδουνι απροειδοποιητα και το σπιτι δεν ειναι σε ευπρεπη κατασταση, παρκαρω την ηλεκτρικη φατσα στην εισοδο του σπιτιου (να φαινεται καλα) και ανοιγω με το ξεσκονοπανο στο χερι σαν καλη νοικοκυρα... :mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεερα.....!!!

Αγγελικη ποσο γελασα... δεν μπορεις να φανταστεις... =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Ευχαριστω για τις... πολυτιμες συμβουλες σου...!!!! :lol: Να' σαι καλα!!!!!

Φτιαχνω τυροπιτακια και η κουζινα ειναι στο μαυρο της το χαλι.. Ελα να βαλεις ενα χερακι... :D

Διαβασα ολα τα νεα σας χθες... αλλα δεν ειχα κουραγιο να μεινω ξυπνια να σας γραψω...

Στελλιτσα,μη τα κοψεις τα μαλλακια της.. σαν αγορακι θα ειναι.. :D:D:D

Τοσο μαλλι να παει χαμενο...? Να μου την φιλισεις την κοριτσαρα σου.

Ντινακι μου, αντε να γινει καλα το Ολινακι... δε μπορω να σε "βλεπω" ετσι κακοκεφη βρε κοριτσι μου.. Και γαλατακι θα πιει και φαγακι θα φαει.. Μη στεναχωριεσαι... Ειναι αδιαθετο το καημενο... Να μας ενημερωσεις για τα νεα απ' τον γιατρο.. Τα φιλια μας.

Ζαζαζου καλως ηρθες στην παρεουλα μας...!

Πες μας για τον γιο σου...!!

ΠΟΣΑ ΔΟΝΤΙΑ ΕΧΕΙ...? (κοιτα-κοιτα τωρα... θα διαβασουν τα κοριτσια την ερωτηση και θα νομιζουν οτι εχω παθει ψυχωση.... :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )....!!

Ειναι ησυχο παιδακι...?

Εργαζεσαι?

sorry... πολλες ερωτησεις μαζι εκανα....!

Σε περιμενουμε στην ομορφη ομαδα μας.. :x

Χρυσακι μου, το αιωνιο προβλημα ρουχων-κιλων...

Τρωω σαν γουρουνα ΟΛΗ ΜΕΡΑ και μετα θυμαμαι οτι πρεπει να ντυθω κι ολας...!! χαχαχαχχαα!!!

Μια χαρα με την... προ 30 ετων μπλουζα... να θυμιζει μανουλα... :x:x:x:x

Κατερινιω μου, μερες εχουμε να μαθουμε κατορθωματα του Παναγιωτακι..

Ριχνει κανενα βημα ο σκατουλης?

Αχ... ζημιες-ζημιες-ζημιες... ολη μερα οχι και μη ειμαστε ολες...

Μηπως να αλλαζαμε τακτικη και να τα αφηνουμε ελευθερα να τα σπασουν ολα?

Να ησυχασουν πια....!!! :lol::lol::lol::lol:

Φιλια και καλο απογευμα σε ολες...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπεεεεερα.....!!!

Αγγελικη ποσο γελασα... δεν μπορεις να φανταστεις... =))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))=))

Ευχαριστω για τις... πολυτιμες συμβουλες σου...!!!! :lol: Να' σαι καλα!!!!!

Φτιαχνω τυροπιτακια και η κουζινα ειναι στο μαυρο της το χαλι.. Ελα να βαλεις ενα χερακι... :D

Απο κουζινα - κουζινικα και μαγειρεματα οτι θελεις! Για τα αλλα... καταλαβες, ο κοκορας να ειναι καλα που τα κουβαλαει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελικούλα κ Φανούλα μου με κανατε κ γέλασα απογευματιάτικο!! =))=)):))=)):)) Δεν ΄παιζεστε...Όσο για τις δουλειές του...κόκορα μου φαίνεται πρέπει να αρχίσω

να το κάνω κ εγώ...Κ αυτό με την ηλεκτρική μπροστά-μπροστά πολύ ΜΕ άρεσε!! ;)

Η γιατρός απεφάνθη: Αιφνίδιο εξάνθημα κοριτσάκια μου...Ευτυχως!!

Με το που άρχισε να υποχωρεί ο πυρετός,άρχισε να..φουντώνει το κοριτσάκι μου!

Τώρα που ξερω απο τι ηταν όόλη αυτη η ταλαιπωρία είμαι πολύ πιο ήσυχη κ χαλαρή...

Κ βέβαια μαζί με μένα κ το Ολινάκι!!

Σας φιλώ γλυκά!!

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον... :-*:-*

Υ.γ.Νινίνα μου τι της έδινα?Τίποτα!!Τραγικό?Κ τι να κάνω όμως....Χθες ηταν με δυο

μπουκίτσες ψωμάκι με κασέρι κ σήμερα με 200μλ νερό..Ευτυχώς έφαγε το απόγευμα κανονικά

φαγητάκι... #:-s Γιατι το τι φαι-γάλα-κρέμες πέταξα απο χθες δε λέγεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλο βραδυ κυριες, τι να σας πω οχι βηματακι μονος δεν εκανε Φανουλα ειχαμε κ καναδυο πεσιματα, αλλα οταν κρατιετε απο καπου παει παντου, κ ενα περιεργο πραγμα δε θελει να τον κραταμε εμεις οσες φορες το επειχηρησαμε, ξαπλωνει κατω... :(

Αγγελικη κ εμενα μ'αρεσε αυτο με τη σκουπα, κ εγω κοριτσια τα βασικα κοιταζω ρουχα καθαρα, κ φαγητο για ολους μας κ σκουπα κ σφουγγαρισμα καθε μερα, ;)

Κωνσταντινα απο τι το εξανθημα; ειναι αλεργικη σε κατι; σας ειπε σε τι; :?:

εμενα παλι εχει δυο μερες δε θελει το μεσημεριανο κοριτσια; ουτε χθες που ειχαμε το αγαπημενο του, ξεχασα να σας πω οτι δεν εχουμε θερμανση μ'αυτο το κρυο, γιατι εχουμε κεντρικο λεβητα, κ ο διαχειρηστης μας ο μπιπ δεν εβαλε τον απριλιο για να εχουμε τωρα... :twisted: οπως καταλαβενετε ειμαστε μ'ενα σωμα ηλεκτρικο που ευτηχως ο μικρος δεν το πειραζει αναμενο, γιατι σβηστο το χει παιχνινδι.....κ προσπαθουμε να ζεσταθουμε, αυτα, καληνυχτα σας... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα!ολες καλα?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ μου περαστικα στην κουκλιτσα σου!ευχομαι συντομα να ειναι καλυτερα!

ΖΑΖΑΖΟΥ καλως ηρθες στην πολυ ωραια παρεα μας !πες μας λεπτομερειες για σενα κ το ζουζουνι σου!εγω ειμαι η αννα κ εχω τον αλεξανδρο 15 μηνων(2/7).

ΑΓΓΕΛΙΚΗ οπως παντα σουπερ!!!

οι υπολοιπες τι κανετε?

λοιπον εγω αυριο εχω γενεθλια!!!κλεινω τα 25 κ προχωραω στα 26!!!μεγαλωνω η σκατουλα...χαχαχκ ετσι ο γιοκας μου με βοηθησε να φτιαξω τουρτα μους σοκολατα με κερασια!!!θα βαλω φωτο στο φβ να την καμαρωσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mπηκα να σας πω μια ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑΑΑΑ και να παω να ξαπλωσω...

Αλλα με την ευκαιρια... ας πω και μια κουβεντα παραπανω..

Μην παει τζαμπα το μνμ...! (ακριβο το μελανι... :lol::lol::lol: )

Αγγελικη, η δευτερη φουρνια τυροπιτακια μαλλον θα την φαει.. ο κοκκορας!

Αλλα δεν ξερω αν τρωει ΚΑΡΒΟΥΝΑ ο ερμος... =))=))=))

Βγηκα να πεταξω σκουπιδια, επιασα την παρλα με μια γνωστη, και μεχρι να ανεβω σπιτι...

.. ο αντρας μου αραχτος και λαιτ.. καθοταν και ταξιδευε..... -Ρεεεεεε δεν μυριζεις...?

-Οχι τι εγινε...? Αιντε-αντε... Φαε σκ@τουλες τωρα...

Ενα πραγμα.. ΜΟΝΟ ΕΝΑ να ειχε στο νου του.. Χιλια ευχαριστω θα του ελεγα... Τελος παντων...

Κωνσταντινα μου, κανατε κανενα εμβολιο και της ανεβασε πυρετο και μετα εξανθηματα?

Ελπιζω να ειναι καλυτερα τωρα και αυριο πρωι πρωι να βγειτε και να κανετε την πιο ομορφη βολτα της ζωης σας. Μη μου στεναχωριεσαι.. Ξερεις ποσα τετοια παρομοια θα περασουμε?

Πρεπει να ειμαστε δυνατες αγαπη μου.. Αν τα βαψουμε μαυρα κι εμεις ποιος θα δινει κουραγιο στα παιδακια μας?

Περαστικα σας και ολα μα ολα θα πανε καλα. Να μου την φιλισεις..

Κατερινακι μου, ο Παναγιωτης πια ειναι ενα ανεξαρτητο παιδακι..!!

Ειναι αντρακι..!! Θελει να τα κανει ολα ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ...!!!

Οσο για το μεσημεριανο.. για μας πλεον ειναι απιαστο ονειρο.. Την ταιζω με το χερι..(βγαλαμε καινουργιο χουι τωρα..) και τρωει πολυ λιγο.. αλλα τρωει..μη φανταστεις.. 6-7 μπουκιες μετρημενες στα δαχτυλα..

Αναψατε θερμανση..? Εχει τοσο κρυο...?

Σε λιγες μερες ξεκινανε τα πετρελαια.. Καντε λιγο υπομονη, καμια κουβερτουλα παραπανω,

και ολα καλα!!!

Αννουλα μου, καλε τι μικρη μανουλα εισαι? Δεν το ηξερα!!

Να τα εκατοστησεις κοριτσαρα μου!

Να εισαι γερη, ευτυχισμενη και παντα μα παντα χαρουμενη με την οικογενεια σου.

Τι καλο παιδι που εχεις..!! Σουπερ βοηθος...!!! Θελω να δω φωτο της τουρτας...!!!!!!!!!

Σας φιλω ολες!!!!

Καλο ξημερωμα στα ... νυχτοπουλια μας!!! Φιλια πολλαααα!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!

Καλε μόνο εγώ είχα διαβάσει για το "αιφνίδιο εξάνθημα"??

Είναι μια ιωγενης λοίμωξη,η οποία προκαλεί υψηλο πυρετό για 4 με 5 μέρες

κ μόλις υποχωρήσει ο πυρετός,φουντωνουν τα εξανθηματα!Αυτα κρατανε

αλλες 4-5 μερες κ αυτό ηταν!Δε χρειαζεται ούτε αντιβίωση,τίποτα...Μόνο

αντιπυρετικό κ πολλά υγρά..Το κακό βεβαια είναι οτι δε μπορείς να ξέρεις

εξ αρχης οτι είναι απο αυτό ο πυρετός..

Κ το πρωί είδα τα εξανθηματάκια,πηρα τη γιατρό τηλέφωνο κ της λεω

"Χριστίνα,πρέπει να περναει το αιφνιδιο εξάνθημα το Ολινάκι" κ μου λεει

"Δεν παίζεσαι,εσύ είσαι καλύτερη κ απο μένα!!!!!" :)):)):)) Κ τελικά

όντως ήταν αυτό...Το χω ψάξει πολύ με τις παιδικές ασθένειες... :-bd

Τα φιλάκια μου κ πάλι!!Τα λεμε αύριο κοριτσάρες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλεεε!!Καλημερααα!!Τι μου πάθατε όλες??

Το Ολινάκι χτύπησε 13ωρο στον ύπνο(κ συνεχίζει..) κ εγώ πινω καφεδάκι κ ξεκινάω χοντρες δουλίτσες

για να στρωσω αύριο τα όμορφα χαλάκια μου!!!

Πολλά γλυκά φιλάκια,να εχουμε όλες μια πανέμορφη μέρα!:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου τι κάνετε ????????????

επιτέλους βρήκα τρόπο να μπω, βρήκα ποντίκι...............

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

κωνσταντινούλα μου, τα κορίτσια μας το είχαν ξαναζήσει αυτό με το αιφνίδιο εξάνθημα, πριν από ένα μήνα περίπου όταν έλειπες,,το ίδιο περάσαμε και εμείς.......πυρετό ΄40 ακατέβατος κλπ,κλπ.

Αγγελική μου επανήλθες δυναμικά βλέπω.....πολύ χαίρομαι.........................

Φανή μην τρελαίνεαι με τις δουλειές...........ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΠΟΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!

και αν συνεχίσεις ετσι σε λίγο καιρό θα καταντήσεις κουρέλι....

το αγγελουδάκι μου είναι μια χαρά....

ζουζουνεύει όλο και περισσότερο...αυτές τις μέρες είμαι σπίτι και κανουμε όλο αγκαλίτσες...........

κατά τα άλλα μια χαρα. την Τρίτη θα πάω στο γιατρό......

είμαι σπίτι από την Τρίτη και όσο μπορώ ξαπλώνω. είχα λίγο από αυτά τα καφέ υγρά και είχα και λίγους πόνους και ψιλοφοβήθηκα.

η κοιλίτσα φουσκώνει, έχω βάλει φωτό στην ομάδα μας..................................

κοριτσάκια μου που είστε>>??????????????????????????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω ενα καλο νεο! :)

Με δεχτηκαν στο e-learning Κ.Ε.Κ. του Πανεπιστημιου Αθηνων. :!:

[smilie=wav.gif][smilie=wav.gif]

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ Αγγελικουλα μου...καλη αρχή.... :ymapplause::ymapplause: δεν σε φοβαμαι εσενα εχεις υπομονη και επιμονή και θα τα καταφέρεις όοοοοοοοοοοοοοοοοοοολα!!!!!!!!!

όσο για την αιτηση ...δεν απορω καθόλου ...αφου εισαι ο συγγραφεας της παρεας μας!!!!!!!!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Καλ΄ως ήρθες κορίτσι μου!! καλά έκανες και μας έγραψες εδώ γιατί κι εμείς έχουμε ναι μεν ΠΗΤ Ιανουάριο, αλλά τα μωράκια μπορεί να έρθουν και νωρ΄ιτερα. Εμένα αυτό το σάιτ μου βγάζει από 24/12 μέχρι 27/01 ! Για να δούμε 🙏💕
    • Αχ σε καταλαβαίνω! ευτυχώς εγώ δουελύω απ το σπίτι και είμαι οκ τις περισσότερες φορές, αλλά τω΄ρα στις εξόδους δυσκολεύομαι. χθες έβαλα ένα αέρινο φόρεμα καλοκαιρινό και όταν με φυσούσε ο αέρας από μπροστα και κολλούσε πάνω στο σώμα μου, φαινόταν ΜΠΑΜ μια κοιλιά 🤣 καλά μπορεί κι εγώ μόνη μου να τη βλέπω  τόσο εντονα γιατί ξέρω - οι γύρω μου το πολύ να πιστεύουν ότι παραέφαγα 🤣🤣🤣 Ενδιαφέρον αυτό με το ντόπλερ!! μεγαλώνει η παρέα του ντόπλερ 🤣🤣 εγώ κοίταξα χθες λίγο και το βρήκα σε αρκετά σάιτ (για εξωτερικό μιλάω), άρα δεν είμαστε μόνες μας κορίτσια! η παράνοια είναι παγκόσμιο φαινόμενο 🤣🤣 Κορίτσι μου, πως είσαι σήμερα με την αιμορραγία; όλα καλά;; Όσο για το φόβο των τελευταίων εβδομάδων του α τριμήνου, σε καταλαβαίνω πως το λες αγάπη, αλλά πρέπει να διατηρούμε θετική σκέψη, δε γίνεται αλλιώς. Κι εγώ χθες, δε πρόλαβα να σας γράψω εδώ, αλλά χρειάστηκε να πάω στα επείγοντα να με δει η γιατρός μου που εφημέρευε επειδή είχα κάτι κίτρινα παχύρευστα υγρά. ε και πήγα να με δει για να μου γράψει αντιβι΄βση και προβιοτικά. Καλώς ή κακώς, όταν έφτασα εκεί μ έπιασε ένας κόμπος στο στομάχι, ένας πανικός, γιατί μου ήρθαν όλες οι εικόνες από πέρυσι που ήμουν εκεί όταν παλινδρόμησε το πρώτο μου μωράκι. Για κακή μου τύχη, η γιατρός μου ήταν ακρι΄βως και στο ίδιο δωμάτιο, στο ίδιο κρεβάτι που 3 γιατροί ήρθαν από πάνω μου πέρυσι και κοιτούσαν τον υπέρηχο ψάχνοντας την καρδούλα, μόνο για να καταλήξουν να μου πουν τα δυσάρεστα.... Ε, ΄ελα που όμως στην ίδια ακριβώς οθόνη, είδα χθες το μωράκι μου να κουνάει τα χεράκια του κορίτσια 🥲🥲🥲 με χαιρετούσε σα να μου έλεγε "είμαι καλά μαμά, μην ανησυχείς". ήταν μαγικό απλά!! και κάπως έτσι συνειδητοποίησα ότι ακόμα κι εκείς που δημιουργήθηκαν δυσάρεστες αναμνήσεις, πάντα υπάρχει χώρος και ελπίδα να συμβεί κάτι όμορφο, κάτι μαγικό 🤩💖  Προσπάθησε να σκέφτεσαι το μωράκι σου που βρισκεται μέσα σου κορίτσι μου και να πορεύεσαι κάθε μέρα για αυτό 💖 
    • Ωχ αυτό ότι πρέπει να το κάνει κι ο σύζυγος δεν το είχα σκεφτεί! Σας το έγραψε παθολόγος για τον σύζυγο;
    • Καλησπέρα! Εγώ είχα κάνει φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα, παρά μόνο την οβιτρελ! Δεν είχα ανταπόκριση στα φάρμακα! Έφτασε βλαστοκυστη 5 ημερών! Έβαλα αυτήν κ άλλη μια που είχα στην κατάψυξη από φάρμακα! Έπιασε το ένα από τα 2! Τώρα ποιο, προφανώς και δεν ξέρω 😂😂  Πάντως επειδή έκανα 2 με φυσικό κύκλο κι εγώ, την πρώτη δεν πήραμε ωάριο. Οπότε συμβαίνει!  Με το καλό να τα καταφέρετε!
    • Κορίτσια εγω είμαι εργοθεραπευτρια και  συνεργάζομαι με ενα κεντρο ειδικων θεραπειών ως ελεύθερη επαγγελματίας. Οπότε ότι δουλέψω πληρώνομαι. Δεν έχω άδειες κτλ κ δεν με συμφέρει οικονομικά κάτι τέτοιο. Με το σύζυγο δουλεύουμε διαφορετικά ωράρια οπότε είμαστε καλυμμένοι. Εάν δεν την παλεύουμε από κούραση θα πάρουμε κάποιο άτομο για βοήθεια.  Θα δούμε πως θα πάει,  λύσεις υπάρχουν! Και μόνο που θα εχω μειωμένο εγώ είμαι ευτυχισμένη!!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...