Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΕ ΤΙ ΣΚΕΠΑΖΕΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙΑ ΣΑΣ?


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ...

ΕΓΩ ΓΕΝΝΑΩ ΔΕΚΕΜΒΡΗ ΠΡΩΤΑ Ο ΘΕΟΣ..

ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΕ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ ΑΛΛΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ.

ΟΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΘΕΤΙΚΕΣ ΛΟΓΩ ΧΕΙΜΩΝΑ(ΟΙ ΒΑΜΒΑΚΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΡΥΕΣ)

ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΟΥΒΕΤΡΟΥΛΕΣ ΟΙ ΠΑΙΔΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΗΤΑΝΕ(ΟΠΩΣ ΟΙ ΙΣΠΑΝΙΚΕΣ)

ΑΚΟΥΣΑ ΠΩΣ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΜΕΧΡΙ 1 ΕΤΟΥΣ.

ΟΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΔΗΛ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ?

ΓΙΑΤΗΝ ΒΟΛΤΑ ΠΗΡΑ 2. ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΛΙΣ.

ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ?

ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ.

ΑΥΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη μου αν το σπίτι σου είναι ζεστό, μπορείς και το μωρό να το σκεπάζεις με μία φλις. Έξάλλου, θα στο πεί και ο γιατρός, όπως νιώθουμε εμείς την θερμοκρασία νιώθουν και τα μωρά. Μην σου πώ πως αυτά ζεσταίνονται και λίγο περισσότερο απο εμάς.

Ενα σεντονάκι και μία φλις ή μάλλινη στα γερά κρύα νομίζω πως θα κάνουν τη δουλειά τους. Φυσικά θα του φοράς εσωρουχάκι και φορμάκι. Και καλτσούλες απο μέσα αν χρειαστεί.

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη μου αν το σπίτι σου είναι ζεστό, μπορείς και το μωρό να το σκεπάζεις με μία φλις. Έξάλλου, θα στο πεί και ο γιατρός, όπως νιώθουμε εμείς την θερμοκρασία νιώθουν και τα μωρά. Μην σου πώ πως αυτά ζεσταίνονται και λίγο περισσότερο απο εμάς.

Ενα σεντονάκι και μία φλις ή μάλλινη στα γερά κρύα νομίζω πως θα κάνουν τη δουλειά τους. Φυσικά θα του φοράς εσωρουχάκι και φορμάκι. Και καλτσούλες απο μέσα αν χρειαστεί.

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni μου το Δεκεμβριο φυσικα θα κανει κρυο, θα του φορας βελουτε φορμακια κ θα το σκεπαζεις με κουβερτουλα, εγω εβαζα παντα κ σεντονακι απο μεσα γιατι κρατα τη θερμοκρασια.

ευχομαι με το καλο να ερθει στον κοσμο κ οταν το θηλαζεις να το σκεπαζεις με μια φλις στην αγκαλια σου να ειναι ζεστο!

και παλι εδω ειμαστε για οτι απορια εχεις! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni μου το Δεκεμβριο φυσικα θα κανει κρυο, θα του φορας βελουτε φορμακια κ θα το σκεπαζεις με κουβερτουλα, εγω εβαζα παντα κ σεντονακι απο μεσα γιατι κρατα τη θερμοκρασια.

ευχομαι με το καλο να ερθει στον κοσμο κ οταν το θηλαζεις να το σκεπαζεις με μια φλις στην αγκαλια σου να ειναι ζεστο!

και παλι εδω ειμαστε για οτι απορια εχεις! φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni μου,εγω γεννησα αρχες ιανουαριου.ο παιδιατρος μας ειπε να εχουμε σταθερη θερμοκρασια στο σπιτι μεχρι 24 βαθμους.να ντυνω τη μικρη οπως ακριβως εμεις συν ενα ρουχαλακι παραπανω.δεν χρειαζεται να τα ντυνουμε βαρια τα μωρα μας γιατι ζεσταινονται περισσοτερο απο εμας.τη μικρη μου τη σκεπαζα με μια φλις κουβερτουλα και ενα κουβερτακι οχι ιδιαιτερα βαρυ αλλα ζεστο,παντα στον υπνο τη φορουσα ολοσωμο φορμακι αλλα οχι καλτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

veni μου,εγω γεννησα αρχες ιανουαριου.ο παιδιατρος μας ειπε να εχουμε σταθερη θερμοκρασια στο σπιτι μεχρι 24 βαθμους.να ντυνω τη μικρη οπως ακριβως εμεις συν ενα ρουχαλακι παραπανω.δεν χρειαζεται να τα ντυνουμε βαρια τα μωρα μας γιατι ζεσταινονται περισσοτερο απο εμας.τη μικρη μου τη σκεπαζα με μια φλις κουβερτουλα και ενα κουβερτακι οχι ιδιαιτερα βαρυ αλλα ζεστο,παντα στον υπνο τη φορουσα ολοσωμο φορμακι αλλα οχι καλτσες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γέννησα τον γιο μου κάλεσα μαία για να μου δείξει πώς να θηλάσω και επί τη ευκαιρία μου είπε να σκεπάζω το γιο μου με κάτι βαμβακερό ή μάλλινο. Εγώ είχα κουβερτούλα 85% πολυέστερ και 15% ακρυλική και μου είπε ότι δεν είναι καλή για το νεογέννητο. Έτσι βρήκα μια μαξιλαροθήκη (ξέρω μπορεί να γελάσεις!:laugh: ) που είναι 100% βαμβάκι και από πάνω τον σκέπασα με μια κουβερτούλα παιδική μάλλινη. Η θερμοκρασία δωματίου, ο παιδίατρος μας είπε, ότι πρέπει να κυμαίνεται από 18-22 βαθμούς κελσίου. Εννοείται ότι τα πιτζαμάκια πρέπει να είναι από 100% βαμβάκι έτσι ώστε να μην ιδρώνει το παιδί αλλά και για τυχόν αλλεργίες. Μέσα στο σπίτι και στον ύπνο ένα κορμάκι-φανελάκι και ένα πιτζαμάκι είναι αρκετά. Αργότερα, δηλαδή περίπου 3 με 6 μηνών τον έβαλα σε υπνόσακο (100% βαμβάκι) γιατί άρχισε να κινείται και ξεσκεπαζόταν τα βράδια. πάπλωμα δεν χρησιμοποίησα γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού:( (να γλυστρίσει μέσα στο πάπλωμα και να μην μπορεί να πάρει αέρα). Ρώτα όμως, και τον παιδίατρό σου.

Καλή γέννα εύχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γέννησα τον γιο μου κάλεσα μαία για να μου δείξει πώς να θηλάσω και επί τη ευκαιρία μου είπε να σκεπάζω το γιο μου με κάτι βαμβακερό ή μάλλινο. Εγώ είχα κουβερτούλα 85% πολυέστερ και 15% ακρυλική και μου είπε ότι δεν είναι καλή για το νεογέννητο. Έτσι βρήκα μια μαξιλαροθήκη (ξέρω μπορεί να γελάσεις!:laugh: ) που είναι 100% βαμβάκι και από πάνω τον σκέπασα με μια κουβερτούλα παιδική μάλλινη. Η θερμοκρασία δωματίου, ο παιδίατρος μας είπε, ότι πρέπει να κυμαίνεται από 18-22 βαθμούς κελσίου. Εννοείται ότι τα πιτζαμάκια πρέπει να είναι από 100% βαμβάκι έτσι ώστε να μην ιδρώνει το παιδί αλλά και για τυχόν αλλεργίες. Μέσα στο σπίτι και στον ύπνο ένα κορμάκι-φανελάκι και ένα πιτζαμάκι είναι αρκετά. Αργότερα, δηλαδή περίπου 3 με 6 μηνών τον έβαλα σε υπνόσακο (100% βαμβάκι) γιατί άρχισε να κινείται και ξεσκεπαζόταν τα βράδια. πάπλωμα δεν χρησιμοποίησα γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού:( (να γλυστρίσει μέσα στο πάπλωμα και να μην μπορεί να πάρει αέρα). Ρώτα όμως, και τον παιδίατρό σου.

Καλή γέννα εύχομαι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Όταν γέννησα τον γιο μου κάλεσα μαία για να μου δείξει πώς να θηλάσω και επί τη ευκαιρία μου είπε να σκεπάζω το γιο μου με κάτι βαμβακερό ή μάλλινο. Εγώ είχα κουβερτούλα 85% πολυέστερ και 15% ακρυλική και μου είπε ότι δεν είναι καλή για το νεογέννητο. Έτσι βρήκα μια μαξιλαροθήκη (ξέρω μπορεί να γελάσεις!:laugh: ) που είναι 100% βαμβάκι και από πάνω τον σκέπασα με μια κουβερτούλα παιδική μάλλινη. Η θερμοκρασία δωματίου, ο παιδίατρος μας είπε, ότι πρέπει να κυμαίνεται από 18-22 βαθμούς κελσίου. Εννοείται ότι τα πιτζαμάκια πρέπει να είναι από 100% βαμβάκι έτσι ώστε να μην ιδρώνει το παιδί αλλά και για τυχόν αλλεργίες. Μέσα στο σπίτι και στον ύπνο ένα κορμάκι-φανελάκι και ένα πιτζαμάκι είναι αρκετά. Αργότερα, δηλαδή περίπου 3 με 6 μηνών τον έβαλα σε υπνόσακο (100% βαμβάκι) γιατί άρχισε να κινείται και ξεσκεπαζόταν τα βράδια. πάπλωμα δεν χρησιμοποίησα γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού:( (να γλυστρίσει μέσα στο πάπλωμα και να μην μπορεί να πάρει αέρα). Ρώτα όμως, και τον παιδίατρό σου.

Καλή γέννα εύχομαι :)

ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ?

ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ?

ΕΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΤΕ?????

ΩΡΑΙΑ! ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Argi έγραψε:

Όταν γέννησα τον γιο μου κάλεσα μαία για να μου δείξει πώς να θηλάσω και επί τη ευκαιρία μου είπε να σκεπάζω το γιο μου με κάτι βαμβακερό ή μάλλινο. Εγώ είχα κουβερτούλα 85% πολυέστερ και 15% ακρυλική και μου είπε ότι δεν είναι καλή για το νεογέννητο. Έτσι βρήκα μια μαξιλαροθήκη (ξέρω μπορεί να γελάσεις!:laugh: ) που είναι 100% βαμβάκι και από πάνω τον σκέπασα με μια κουβερτούλα παιδική μάλλινη. Η θερμοκρασία δωματίου, ο παιδίατρος μας είπε, ότι πρέπει να κυμαίνεται από 18-22 βαθμούς κελσίου. Εννοείται ότι τα πιτζαμάκια πρέπει να είναι από 100% βαμβάκι έτσι ώστε να μην ιδρώνει το παιδί αλλά και για τυχόν αλλεργίες. Μέσα στο σπίτι και στον ύπνο ένα κορμάκι-φανελάκι και ένα πιτζαμάκι είναι αρκετά. Αργότερα, δηλαδή περίπου 3 με 6 μηνών τον έβαλα σε υπνόσακο (100% βαμβάκι) γιατί άρχισε να κινείται και ξεσκεπαζόταν τα βράδια. πάπλωμα δεν χρησιμοποίησα γιατί υπάρχει κίνδυνος πνιγμού:( (να γλυστρίσει μέσα στο πάπλωμα και να μην μπορεί να πάρει αέρα). Ρώτα όμως, και τον παιδίατρό σου.

Καλή γέννα εύχομαι :)

ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΠΡΙΝ ΓΕΝΝΗΣΩ?

ΘΑ ΜΕ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ?

ΕΑΝ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ ΑΦΟΥ ΓΕΝΝΗΣΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟΤΕ?????

ΩΡΑΙΑ! ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται κ μπορεις να πας συον παιδιατρο κ πριν γεννησεις,μαλιστα μπορει να ερθει ο δικος σου παιδιατρος στη γεννα. Κι εγω δε συνιστω παπλωμα. Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εννοειται κ μπορεις να πας συον παιδιατρο κ πριν γεννησεις,μαλιστα μπορει να ερθει ο δικος σου παιδιατρος στη γεννα. Κι εγω δε συνιστω παπλωμα. Με το καλο το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟΥ ΤΕΒΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΣΕΚΑΡΩ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ.

ΘΑ ΠΑΩ ΔΗΘΕΝ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

:kiss::) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΤΟΥ ΤΕΒΕ ΝΑ ΤΟΝ ΤΣΕΚΑΡΩ ΛΙΓΟ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ.

ΘΑ ΠΑΩ ΔΗΘΕΝ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑΜΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.

ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

:kiss::) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού γεννάς Δεκέμβριο, ένα μήνα πριν έλα σε επαφή με τη μαία, τη δική σου-αν έχεις- ή του μαιευτηρίου που θα γεννήσεις και ρώτα αυτή, σίγουρα θα ξέρει. Αλλά επίσης άφού γεννήσεις το παιδί θα το δει παιδίατρος, ποιός θα είναι αυτός? Αν είναι αυτός που θα έχεις διαλέξει εσύ από πριν, τότε ρώτα τον πριν γεννήσεις!! Αν είναι του μαιευτηρίου ρώτα τον μετά τη γέννα. Αν σε συμβουλέψει να το σκεπάσεις με κάτι που δεν έχεις τότε πριν ή αφού πάτε σπίτι στείλε κάποιον να αγοράσει. Μην αγχώνεσαι δεν είναι πολύπλοκο το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού γεννάς Δεκέμβριο, ένα μήνα πριν έλα σε επαφή με τη μαία, τη δική σου-αν έχεις- ή του μαιευτηρίου που θα γεννήσεις και ρώτα αυτή, σίγουρα θα ξέρει. Αλλά επίσης άφού γεννήσεις το παιδί θα το δει παιδίατρος, ποιός θα είναι αυτός? Αν είναι αυτός που θα έχεις διαλέξει εσύ από πριν, τότε ρώτα τον πριν γεννήσεις!! Αν είναι του μαιευτηρίου ρώτα τον μετά τη γέννα. Αν σε συμβουλέψει να το σκεπάσεις με κάτι που δεν έχεις τότε πριν ή αφού πάτε σπίτι στείλε κάποιον να αγοράσει. Μην αγχώνεσαι δεν είναι πολύπλοκο το θέμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ!!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ???

ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!

ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΧΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΧΙ ΤΙ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΟΧΙ ΤΙ ΜΠΑΝΑΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΝΑ ΟΧΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΔΕΙ ΟΛΑ!!!!!

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΣΩΖΕΙ ΜΕΤΑ!!!!

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΚΑΛΕ ΔΕΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ!!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΑΥΤΟ???

ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΜΙΑ ΒΛΑΚΕΙΑ!!!

ΟΧΙ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΧΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΟΧΙ ΤΙ ΤΑΠΕΤΣΑΡΙΑ ΟΧΙ ΤΙ ΜΠΑΝΑΚΙ ΟΧΙ ΤΟ ΕΝΑ ΟΧΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ΔΕΙ ΟΛΑ!!!!!

ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΗΞΙΜΟ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΑ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΗΣΗ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΜΑΣ ΣΩΖΕΙ ΜΕΤΑ!!!!

:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw apo tin imera pou gennisa sto nosokomeio to skepazan to mwro me paplomataki.oxi to diko mou ola ta mwra kai se osa nosokomeia exw paei edw etsi einai..etsi k egw otan pigame sto spiti eixa to paplwmataki kai to skepaza.oso gia ypnosako apo mikro ton forousa.o paidiatros mou systhse kalitero ton ypnosako.oson afora tis eksodous ton eixa koubertoula kai megalonontas pira sako gia to karotsi.ayta...kali epilogi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw apo tin imera pou gennisa sto nosokomeio to skepazan to mwro me paplomataki.oxi to diko mou ola ta mwra kai se osa nosokomeia exw paei edw etsi einai..etsi k egw otan pigame sto spiti eixa to paplwmataki kai to skepaza.oso gia ypnosako apo mikro ton forousa.o paidiatros mou systhse kalitero ton ypnosako.oson afora tis eksodous ton eixa koubertoula kai megalonontas pira sako gia to karotsi.ayta...kali epilogi!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAIRH!!! έγραψε:

egw apo tin imera pou gennisa sto nosokomeio to skepazan to mwro me paplomataki.oxi to diko mou ola ta mwra kai se osa nosokomeia exw paei edw etsi einai..etsi k egw otan pigame sto spiti eixa to paplwmataki kai to skepaza.oso gia ypnosako apo mikro ton forousa.o paidiatros mou systhse kalitero ton ypnosako.oson afora tis eksodous ton eixa koubertoula kai megalonontas pira sako gia to karotsi.ayta...kali epilogi!!!

ΜΑΙΡΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ? ΕΙΣΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΚΑΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΠΩΣ ΣΚΕΠΑΖΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ..ΠΡΙΝ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 12 ΤΟ ΑΛΛΟ!!!ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MAIRH!!! έγραψε:

egw apo tin imera pou gennisa sto nosokomeio to skepazan to mwro me paplomataki.oxi to diko mou ola ta mwra kai se osa nosokomeia exw paei edw etsi einai..etsi k egw otan pigame sto spiti eixa to paplwmataki kai to skepaza.oso gia ypnosako apo mikro ton forousa.o paidiatros mou systhse kalitero ton ypnosako.oson afora tis eksodous ton eixa koubertoula kai megalonontas pira sako gia to karotsi.ayta...kali epilogi!!!

ΜΑΙΡΗ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ? ΕΙΣΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΕΚΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?

ΚΑΙ Η ΞΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΛΩΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΗΚΕ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΠΩΣ ΣΚΕΠΑΖΕ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΤΗΣ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΕ ΠΑΠΛΩΜΑΤΑΚΙ..ΠΡΙΝ ΑΠΟ 15 ΧΡΟΝΑΙ ΤΟ ΕΝΑ ΚΑΙ 12 ΤΟ ΑΛΛΟ!!!ΑΛΛΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΡΕ ΒΕΝΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΩΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ!!!!(ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ)ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΙΧΕ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΖΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΛΛΙΝΗ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΟ ΟΛΟΣΩΜΟ ΚΑΙ ΚΟΡΜΑΚΙ

ΚΑΙ ΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 22 ΒΑΘΜΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΝΤΥΝΩ ΣΑΝ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΦΗΝΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΑΥΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΡΕ ΒΕΝΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΡΩΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΜΑΖΕΨΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ Η ΑΓΟΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΟΥ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΓΙΑΥΤΟ ΜΗΝ ΑΝΧΩΝΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΗΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ!!!!(ΘΑ ΜΕ ΘΥΜΗΘΕΙΣ)ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΣΑ 1 ΜΑΡΤΙΟΥ ΕΙΧΕ ΚΡΥΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΖΕΣΤΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΚΕΠΑΖΑ ΜΕ ΜΙΑ ΜΑΛΛΙΝΗ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΦΥΣΙΚΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΥΣΑ ΤΟ ΟΛΟΣΩΜΟ ΚΑΙ ΚΟΡΜΑΚΙ

ΚΑΙ ΜΑΣ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΠΕΙ 22 ΒΑΘΜΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΝ ΝΤΥΝΩ ΣΑΝ ΚΡΕΜΜΥΔΙ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΝΤΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΜΑΣ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΕΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΦΗΝΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ ΠΛΑΙ ΑΥΤΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΕΔΩ ΕΙΜΑΣΤΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...