Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

να μαστε κι εμεις!!!

εγω σημερα πηρα και αποτελεσματα απο τις μηνιαιες εξετασεις και χαρηκα πολυ γιατι ο αιματοκριτης εχει ανεβει στο 36!!!!!

απο τον 3ο μου ειχε πεσει στο 30... αλλα τον προηγουμενο πηγε 33 και τωρα 36 οποτε ειναι καλος για την καισαρικη ;)

τη δευτερα θα παω και για υπερηχο και στο γιατρο να μου πει πως παμε ακι ισως να εχω πιο συγκεκριμμενα νεα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ευχαριστώ Αναστασία μου!!!!Και εγω έτσι ήξερα αλλά διάβαζα κάτι και με μπέρδεψε :silly:

Εχω πλένει τα πιο πολλά ρουχα της μικρής και τώρα σκέφτομαι ποιος τα σιδερώνει...Κουράστηκα σήμερα από τις βόλτες :laugh: :laugh:

Αναστασία δεν έρχεσαι μια βολτίτσα προς τα εδω αφου σου αρέσει να κανεις δουλειες????Δεν πιστεύω να έχει μείνει τίποτα στο σπίτι σου που να μην έχεις κάνει.... :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου μπραβοοοοο!!!!!τελεια τα νεα σας!!!!αντε να σου πει και το ποτε μπας και βιαστουμε και εμεις!αυτο που ξερω ειναι οτι η καισαρικη γινεται πριν τις 38 εβδομαδες της κυησης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

lena έγραψε:

ναι Λενα μου!γεννησε προχθες!της εσπασαν ξαφνικα τα νερα και γεννησε εναν παιδαρο 2600γρ κοντα..[/quote:1p8uzaqt]

Σ' ευχαριστώ κούκλα μου!!!! Εύχομαι και σ' εσένα μ' έναν πόνο! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου πες μου που μενεις και εφτασααααααααααααααα!!! :D :D :D :D δεν εχω τπτ αλλο να κανω και πηγα ψωνισα στην καραμελιτσα μου κανα ρουχαλακι για να το πλυνω στο χερι.τι να κανω πια?περιμενω να ερθει το αντρακι μου σε λιγο για να παμε για περπατημα..μμ σκεφτηκα κατι..4 μερες φοραει ο αντρας μου ενα αντιανεμικο για μιση ωρα μονο..λεω να το πλυνω και αυτο... χιχιχιχιχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Βασιλικη μου μπραβοοοοο!!!!!τελεια τα νεα σας!!!!αντε να σου πει και το ποτε μπας και βιαστουμε και εμεις!αυτο που ξερω ειναι οτι η καισαρικη γινεται πριν τις 38 εβδομαδες της κυησης.

αναστασια μου εμεις παμε για νωριτερα λογω των διδυμων γιατι την τελευταια φορα που με ειδε μου ειπε οτι ο χωρος εχει γινει περιορισμενος..

στοχος μας ειναι να μπω στο μηνα μου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μια χαρά και με τις εξετάσεις, άντε και κοντεύεις και εσύ :)

Αναστασίααααα ουουυυυυ είσαι εδώωωωω :silly: :silly: :silly: κοιμήθηκα καμιά ωρίτσα και μόλις ξύπνησα και τσάκισα μια σοκολατίστσα με αμύγδαλα να γλυκάνω την μπουμπού μου μπας και με κλωτσήσει λιγάκι την μάνα που με έχει πιάσει τρελή ανησυχία :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα μου εμεινε πρωτα ο θεος ενας μηνας ...

τελη Αυγουστου γενναωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου γιατι ανησυχεις για το μωρακι σου ??

δεν το ακους ???μαλλον λογω οτι εισαι 37 εβδομαδων

θα ειναι στενεψαν τα περιθωρια ......

κοριτσια εχουν σπασει τα νευρα μου εδω και αρκετη ωρα

απο μια τρελη που ουριαζει καθημερινα,τρωγεται με ολους

και με ΟΛΑ την ακουει ολη η γειτονια..θελω να της φωναξω βγαλε τον σκασμο ηλιθια ....αλλα .....καθομαι και τα γραφω εδω !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα μου μια μέρα ολόκληρη δεν την ένοιωθα καθόλου και το βράδυ πήγα για υπέρυχο, και την επόμενη μέχρι το μεσημέρι τα ίδια τίποτα και πήγα για καρδιοτοκογράφο, ευτυχώς όμως όλα βαίνουν καλώς και εχθές ήταν αρκετά κινητική, σήμερα πολύ μέτρια.... σίγουρα δεν έχει αρκετό χώρο εκεί μέσα αλλά στις εβδομάδες που είμαστε πρέπει να παρακολουθούμε στενά τις κινήσεις ανά δύωρο τρίωρο πρέπει να δίνει το σηματάκι της μου είπε ο γιατρός.....οπότε και εγώ αγχώνομαι (και αγχώνω και τους άλλους) αλλά τι να κάνω? :unsure:

Όσο για την ηλίθια τι να πω κάθε γειτονιά έχει και τον τρελό της... μην μου συγχίζεσαι πες τα εδώ να ηρεμήσεις :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Βασούλα μου μια μέρα ολόκληρη δεν την ένοιωθα καθόλου και το βράδυ πήγα για υπέρυχο, και την επόμενη μέχρι το μεσημέρι τα ίδια τίποτα και πήγα για καρδιοτοκογράφο, ευτυχώς όμως όλα βαίνουν καλώς και εχθές ήταν αρκετά κινητική, σήμερα πολύ μέτρια.... σίγουρα δεν έχει αρκετό χώρο εκεί μέσα αλλά στις εβδομάδες που είμαστε πρέπει να παρακολουθούμε στενά τις κινήσεις ανά δύωρο τρίωρο πρέπει να δίνει το σηματάκι της μου είπε ο γιατρός.....οπότε και εγώ αγχώνομαι (και αγχώνω και τους άλλους) αλλά τι να κάνω? :unsure:

Όσο για την ηλίθια τι να πω κάθε γειτονιά έχει και τον τρελό της... μην μου συγχίζεσαι πες τα εδώ να ηρεμήσεις :kiss:

ουυυφφφφφ ευτυχως Μαρακι μου ηρεμισε !!!!

την προηγουμενη φορα φωναζε παλι και βγηκε μια

και της λεει σκασε πια!!!( κι αυτη σαν και εμενα

θα ειχε αγανακτησει!) :angry::angry::angry:

κι εμενα με αγχωνουν οι κινησεις παρα πολυ ,καλα εκανες

που πηγες για υπερηχο και καρδιοτοκγραφο το ιδιο θα εκανα!!

παντως αν την καταλαβαινεις εστω και λιγο δεν πειραζει αρκει να δινει σηματακια...αλλα το λιγο απο το καθολου εχει διαφορα...

εχω οταν δεν τον ακουω η ξαπλωνω στο πλαι και βαζω το χερι μου στην κοιλια τον ταρακουναω λιγο να ξυπνησει ...η τρωω κανενα γλυκακι :P:P

ξερετε εσεις........

το κακο ειναι οτι δεν εχει παντα αποτελεσμα ..οποτε αγχωνομαστε!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω κοριτσια πλεον μπερδευομαι και δεν ξερω πιο απο τα δυο νιωθω τις περισσοτερες φορες....

η μπεμπα εχει γυρισει εγκαρσια και συνηθως δεν ξερω ποιος ειναι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς που κάποια την έβαλε στην θέση της!!!

Δυστυχώς πάντα τα κόλπα δεν πιάνουν :(

με είχε συνηθίσει αλλιώς , ποτέ μέχρι τώρα δεν με είχε ανησυχίσει τόσο που να μετράω τις κινήσεις της. Αφού εκείνο το πρωί όταν είδα όταν ξύπνησα ότι δεν έκανε τα καθιερωμένα της έφαγα για πρωινό ένα προφιτερόλ που είχα στο ψυγείο αλλά αυτή τίποτα :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαστε πάλι. Το έχει η μέρα σήμερα με τα νεύρα :angry::angry:

Κι εγώ η κακούργα ξέσπασα στη φουκαριάρα τη μανούλα μου που την ξεπάτωσα στις δουλειές επί 6 ώρες σερί!!!!! Κι εγώ βέβαια από κοντά. Έχω λιώσει από την κούραση!!!!!!! Αναστασίαααααα, για έλα και από εδώ μια βόλτα :cheer: τουλάχιστον τελειώσαν τα πιο δύσκολα και τώρα νιώθω πιο ήσυχη. Θέλουμε μόνο ηλεκτρολόγο και ένα συνεργείο να απολυμάνει το σαλόνι. Σας έπρηξα ε;

Πάλι δεν έχουμε νέα από Ρόζη και Χρύσα; Μα σε αναμένα κάρβουνα μας έχουν τα παλιοκόριτσα. Εγώ κοριτσάκια μου, αν όλα πάνε καλά, θα αναθέσω στον άντρα μου να σας ενημερώσει το δυνατόν συντομότερο.

Βασιλικούλα, συγχαρητήρια για τις εξετάσεις και για τον άθλο να κουβαλάς δύο θηριάκια. Όσο μεγαλώνει η κοιλιά μου τόσο αναρωτιέμαι πώς την παλεύεις εσύ;

Μου έχει βγει μια γκρίνια τώρα...άλλο πράγμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

εγω κοριτσια πλεον μπερδευομαι και δεν ξερω πιο απο τα δυο νιωθω τις περισσοτερες φορες....

η μπεμπα εχει γυρισει εγκαρσια και συνηθως δεν ξερω ποιος ειναι....

πω πω Βασιλική μου δεν το είχα σκεφτεί στα δίδυμα μεγαλύτερο άγχος γιατί πρέπει να ξεχωρίζεις ότι κινούνται και τα δύο !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα σου πω Βασουλα οτι αυτο σκεφτομουν χθες θα με πιστεψεις ?????

ελεγα πως καταλαβαινει η κοπελα ποτε ειναι η μπεμπα και ποτε ο μπεμπης ???? μπερδεμαααααα :blush::blush::blush::blush:

Μαρακι αν εκανες αυτο που σου εγραψα ???? να ξαπλωσεις λιγο στο πλαι( για να πιεστει!! :P:P )να ταρακουνησεις την κοιλιτσα μηπως και δωσει η μπεμπουλα κανενα σημαδι????

παντως το εχω ακουσει παρα πολλες φορες αυτο απο φιλες μου που ηταν στο 9ο..μαλλον ειναι πολυ στενα εκει μεσα ...υπομονη πες της οπου να'ναι βγαινει!!!!!!!! :):)

με την Ελλη δεν σου ετυχε να μην την ακουσεις ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την χάιδεψα, την ζούπιξα , την ταρακούνησα τιποτα αυτή.....είχε πέσει σε αραλίκι και ύπνο βαθύ!!!

Στην Έλλη έφτασα 39+6 για να μην την νοιώσω σχεδόν καθόλου και την επόμενη το πρωί μπήκα για πρόκληση! Γι' αυτό τώρα αγχόθηκα πιο πολύ γιατί είναι κάπως νωρίτερα για τόσο στριμοξίδι :S

Αμ αυτή κάνει υπομονή εκεί μέσα εγώ δεν έχω πλέον :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Αμα σου πω Βασουλα οτι αυτο σκεφτομουν χθες θα με πιστεψεις ?????

ελεγα πως καταλαβαινει η κοπελα ποτε ειναι η μπεμπα και ποτε ο μπεμπης ???? μπερδεμαααααα :blush::blush::blush::blush:

Μαρακι αν εκανες αυτο που σου εγραψα ???? να ξαπλωσεις λιγο στο πλαι( για να πιεστει!! :P:P )να ταρακουνησεις την κοιλιτσα μηπως και δωσει η μπεμπουλα κανενα σημαδι????

παντως το εχω ακουσει παρα πολλες φορες αυτο απο φιλες μου που ηταν στο 9ο..μαλλον ειναι πολυ στενα εκει μεσα ...υπομονη πες της οπου να'ναι βγαινει!!!!!!!! :):)

με την Ελλη δεν σου ετυχε να μην την ακουσεις ????

μεχρι πριν λιγο καιρο τα ξεχωριζα..

τωρα ειναι μερικα σημεια που καταλαβαινω ποιο μωρο ειναι και ειναι και καποια αλλα που δεν καταλαβαινω ποιος κκουνιεται εκει :blush::blush::blush::blush::blush:

η αληθεια ειναι ωρες ωρες αγχωνομαι για το αν εχω νιωσει και τα δυο παιδια μεσα στη μερα.. :blush::blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα άντε και τελειώνεις!

Ευτυχώς που έχεις και την μανούλα σου και σε βοηθάει ;)

Να σε ρωτήσω αν δεν θέλεις να παρακολουθήσεις το σεμινάριο στο Παπανικολάου τι ώρες μπορείς να πας να πάρεις τον ασκό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia mou xerwme pou eistai oles kala!shmera den eimai kai toso kala ponaw sxedon kathe tetarto me misawro san ponoi periodou alla den mou petrwnei i koilia....ekana vevea kai kamposes douleies,isws na einai kai krywma apo to aircondision...sinama exw kai xara giati skeftomai oti ayrio erxete i kounia mas kai to karotsi meta mas menei na kremasoyme to kourtivoxilo kai thn kourtina simera peira kai to marsipo!!!!kai thn deytera exoyme giatro na poume gia thn hmeromhnia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως βρε Μαρακι μου ειναι πιο μεγαλη απο την Ελλη η μπεμπουλα ..

παντως κι εμενα οι κινησεις ειναι ο καθημερινος μου φοβος :S

Αχ Βασουλα μου για σενα τι να γραψω????εχεις δυο μωρακια εχεις διπλα προβληματα...

ελπιζω μεχρι την 38 η βδομαδα που θα γεννησω να τον ακουω καθε μερα

αλλιως θα τρεχω σιγουρα κι εγω στον γιατρο για καρδιοτοκογραφο ...

Μα τοση επιστιμη και να μην εχουν βρει κατι να τα ξυπναει και να κουνιουνται,για να μην αγχωνονται η μανουλες :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Αννούλα άντε και τελειώνεις!

Ευτυχώς που έχεις και την μανούλα σου και σε βοηθάει ;)

Να σε ρωτήσω αν δεν θέλεις να παρακολουθήσεις το σεμινάριο στο Παπανικολάου τι ώρες μπορείς να πας να πάρεις τον ασκό?

Μαρία μου φαντάζομαι οποιαδήποτε εργάσιμη μέρα και μεταξύ 8:00-14:00 που λειτουργεί το τμήμα. Αν θες να είσαι σίγουρη όμως πάρε καλύτερα ένα τηλέφωνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Μηπως βρε Μαρακι μου ειναι πιο μεγαλη απο την Ελλη η μπεμπουλα ..

παντως κι εμενα οι κινησεις ειναι ο καθημερινος μου φοβος :S

Αχ Βασουλα μου για σενα τι να γραψω????εχεις δυο μωρακια εχεις διπλα προβληματα...

ελπιζω μεχρι την 38 η βδομαδα που θα γεννησω να τον ακουω καθε μερα

αλλιως θα τρεχω σιγουρα κι εγω στον γιατρο για καρδιοτοκογραφο ...

Μα τοση επιστιμη και να μην εχουν βρει κατι να τα ξυπναει και να κουνιουνται,για να μην αγχωνονται η μανουλες :P:P:P

Μπαααα είναι πιο μικρούλα αυτή, η Έλλη γεννήθηκε 3.360 και ο γιατρός λέει ότι αυτή θα βγεί μικρότερη. Αφού προχτές την μετρήσαμε 2640 δηλαδή βγαίνει και 10 μέρες περίπου μικρότερη για την εβδομάδα της!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...