Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

aggelike. έγραψε:

annoula mou simpasxw kai mena polu spasiklas o giatros me ta kila :angry:

Χαχχχαχχαχχχαχα...αν γεννουσαμε και στο ιδιο μαιευτηριο Αγγελικουλα μου, θα νομιζα πως ειχαμε τον ιδιο! :woohoo: Οσο για το πρηξιμο που λες, μια απο τα ιδια! Εγκυμοσυνη+πρηξιμο=Αννα :(:angry::ohmy::blink::huh::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Σιγά μη δε φάω ρε κορίτσια!Αν δε φάμε τώρα που επιβάλλεται πότε θα φάμε;Άμα υπήρχε θέμα σακχάρου,εκεί αλλάζει το πράγμα,αλλιώς γιατί να καταπιεζόμαστε;;;;;;;; ;)

Αγγελικούλα,καθηγήτρια είσαι;Τι ειδικότητα;Μη σε παίρνει καθόλου από κάτω.Καταλαβαίνω,είναι απόλυτα φυσιολογικό γιατί είσαι γυναίκα.Σκέψου όμως ότι σε λίγο καιρο θα κρατάς με το καλό το μπουμπούκι σου αγκαλιά και σιγά σιγά θα ξεπρηστεις χωρίς να το καταλάβεις!Εν τω μεταξυ στην παρούσα φάση όχι ότι εγώ έχω μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση,αλλά αυτή είναι η αλήθεια.Εγώ τι να πω που έχω κάνει και ραγάδες; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aγγελική ο σύζηγος είναι στην αεροπορία & μας ήρθε λίγο ξαφνικά μετάθεση για Καλαμάτα.Το μόνο καλό πως μας αρέσει η Καλαμάτα & μετά απο εκεί δεν παίζει άλλη μετάθεση.

Όσον αφορά το φαγητό το μόνο που τσακίζω γενικώς είναι τα παγωτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουφου μου αρεσει πολυ ο τροπος που σκεφτεσαι!

Ετσι ακριβως λεω και εγω, αφου δεν εχω ζαχαρο, γιατι να μη φαω? Να ειχα, ας εκανα την καρδια μου πετρα...Δεν θελω να εχω απωθημενα και δυσαρεστες αναμνησεις απο την εγκυμοσυνη μου, εξαλλου τελευταια ειναι, ενας λογος παραπανω! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενη παλι καλα! Αφου σας αρεσει η Καλαματα και δεν παιζει αλλη μεταθεση, ολα οκ! Θα βολευτειτε εκει, ποσο καιρο ειστε?

Κοριτσαρες σας καληνυχτιζω και εγω. Νυσταζωωωω.

Τα φιλια μου και θα τα πουμε αυριο! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα μου γλυκιά :kiss::kiss::kiss::kiss:

Κατερινοφουφού, χίλια συγνώμη και από εμένα. Είναι που τα διαβάζω μαζεμένα και μπερδεύομαι :blush::blush::blush:

Τα Hot Dogs είναι πλέον παρελθόν, τα hot bodies επίσης. Πάμε για άλλα :P:P

Jennybill, πολλές μαζεμένες αλλαγές αλλά όλες για καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του Νικόλα ήταν η πρώτη μετάθεση το 2002 & εγώ μένω εδώ (Κυλλήνη) μόνιμα απο το 2005.

Όλα για καλό λέω πως γίνοντε ,απλά δεν το θέλαμε στην παρούσα φάση,να μπαίναμε σε μία σειρά με το νέο μέλος.Ο μπέμπης δε θα είναι ούτε μήνα όταν θα φύγουμε αλλά σκεφτόμαστε θετικά διότι & να γκρινιάζουμε δεν αλλάζει κάτι. :)

Καλό βράδυ σε όσες πάνε για νάνι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πειράζει,Αννούλα!Τα λάθη είναι για τους ανθρώπους.Αχ,αυτές οι μεταθέσεις είναι πληγή.Τι να κάνουμε όμως;Αυτές είναι οι επιλογές μας! :)

Κορίτσια,ταράχτηκα πολύ τώρα!Δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι έγινε,λογικά από αύριο θα κυκλοφορήσουν τα νέα,αλλά μάλλον παρολίγον φόνος στη γειτονιά μου!Πώς έχουμε καταντήσει έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sou stauroula :):):)

tzeni mou o antras mou einai kathigitis kai kathe xrono pernoume metathesi gia allo meros fetos pame ksana kriti xania ;)

katerinofoufou mou egw akoma kai na thela den epaize na eimai kathigitria :dry: ton perasmeno marti orkistika koinwniologos

twra thelw na kanw metaptixiako

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι πράγμα κι αυτές οι μεταθέσεις,ρε παιδί μου!Εγώ κάθε φορά τις παίρνω πολύ στραβά.Στεναχωριέμαι! :(

Καλά θα κάνεις να κάνεις μεταπτυχιακό.Είσαι μικρή κι έχεις περιθώρια ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αν μπορεις να κάνεις μεταπτυχιακο τωρα μην το αναβάλεις για αργότερα που θα χεις περισσότερες υποχρεώσεις.

Κατερίνα είσαι απο Αρτα ή είσαι διορίστηκες εκεί και έμεινες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!εμεις μολις γυρισαμε.ειχαμε παει να φαμε εξω..ειχα σκασει απο το φαγητο και ενιωθα πως θελω να φαω και αλλο...τι πραγμα ειναι αυτο?πριν φυγουμε να τονισω οτι εφαγα 2 τεραστια ντονατ με σως βανιλια...πωπωπωπω!!!στην επιστροφη ηθελα και παγωτο αλλα τελικα δεν εφαγα γιατι δεν βολευε να γυρισουμε με το τουτου μας. :(

Ελπιδα τα συμπτωματα που ειχα ηταν:πονο εντονο στη μεση(διαξιφιστικος),πονους περιοδου αλλοτε συνεχεις και αλλοτε κολικοειδης,οι γνωστες συσπασεις με το πετρωμα της κοιλιας συνοδευομενες απο πονο ή απο απλη δυσκολια αναπνοης,τσιμπηματα εσωτερικα του κολπου και μια πιεση απο το κεφαλακι του μωρου χαμηλα της κοιλιας.περαστικα στο αντρακι σου!!!

Μπελλα μη συγχιζεσαι κοπελα μου!καλα και αυτη δεν σκεφτεται οτι εισαι εγκυος?πιανει ο τακωμος στις συσπασεις?χμμ..με ποιον να τσακωθω??οκ!οκ!σωπαινω!!!! :blush:

Βασιλικη μου, :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: εχω σκασει στο γελιο..το διαβασα στον αντρα μου και γελαμε παρεα. :lol::lol::lol::lol::lol: ειμαι απαραδεκτη το ξερω :blush:

το ονομα υπεροχο!!!!!η Μυρσινη και ο Λεωνιδας!εε????σουπερ!

Βασουλα μου, θα με φατε λαχανο ολες και μετα θα βγει το καραμελακι..μηπως πρεπει να της αλλαξω υποκοριστικο???μεγεια τα πυζαμακια!!!!

Αννουλα μου λες να εχει δικιο η μαια ε?αα μωλεε...ευχαριστω που με σκεφτοσουν.. :kiss: εμ τοσες δουλειες που κανω πως να μην σου μεινει τραυματικη εμπειρια? :lol::lol::lol::lol:

μασαζακι ε???μπραβο στον συμπεθερο!!! :) μωλε δωσε ενα φιλακι στον γιωργακη απο μενα..πρεπει να ειναι σκετη γλυκα!πειρασμος!!

Κατερινοσουπιτσα μου ναι συννενουμαι ανετα,απλα οχι και τοσο καλα στις ιατρικες ορολογιες.εχω μαθει βεβαια καποια πραγματα λογωω του αντρα μου αλλα οχι και σπουδαια.νευρα???στα καλα καθουμενα..ο καημενος ο αντρας μου με πειραζει και μου κανει καραγκιοζιλικια και εκνευριζομαι χωρις λογο.τον λυπαμαι πολλες φορες και δεν τον στεναχωρω αλλα πιεζομαι γιατι θελω να ξεσπασω καπου.στην λοχεια,αν κρινω απο τα κοριτσια ιουλιου που ειναι λεχωνες..κοριτσια?ετοιμαστειτε για γερα νευρα!πως φοβαμαι αυτη την περιοδο.θα ειμαι και μονη με τον αντρα μου..δεν θελω να μαλωνω :(

Αννα μου καταπληκτικο το σχολιο σου!!!ποσο γελασα δεν λεγεται!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

βασικα πηγα στο νοσοκομειο για να κανω καρδιοτοκογραφημα γιατι η μπεμπα 2 μερες ηταν πολυ ησυχη και με ανησυχησε αυτο.ειναι παντα ζωηρουλα.μας το προτεινε και ο γυναικολογος μου και πηγαμε αμεσως.εχετε δει γυναικολογο να σε ψαχνει 2 μερες συνεχομενα και να μην μπορει να σε βρει?γυρισε απο τις διακοπες του και μας εψαχνε να δει αν ειμαι καλα.ντοιγκ!! :blink:

αχ Αγγελικη μου κοντευω να σκασω απο πρηξιμο..να τονισω οτι ειμαι 39+4..φανταζεσαι πως εχω νταουλιασει?? :blink:

Κατερινοφουφου μου και γω εχω κανει ραγαδες και μου ριχνει παααρα πολυ τη ψυχολογια..αλλα θα τις αφαιρεσω...δεν μπορω,νιωθω χαλια!αμαν!!τι νεα ειναι αυτα?φονος????Χριστε μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αναστασία πάλι εδώ... :P

Κατερίνα μου τι έγινε?

Αγγελική αρχισέ με την πρώτη ευκαιρία και βαλ΄το σκοπό.Εγω τελείωσα μεταπτυχιακό αρχισα διδακτορικό αλλά μετα από 1 χρόνο το παράτησα και το έχω ψιλομετανιώσει... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου κοιτα να με συνηθισεις γιατι θα με τρωτε στη μαπα για πολυ καιρο ακομα ως φαινεται :P :P :D :D :D :D :D :D :D :D

τι να κανω?τι μεταπτυχιακο εκανες αν δεν γινομαι αδιακριτη?αν θες μου λες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελική μου Ειδική Αγωγή αλλά δεν είμαι διορισμένη στο δημόσιο έχω δικό μου γραφείο που κάνω μάθημα στα παιδάκια.

Αγγελική έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα κάνε κάπου που θα σε βοηθήσει στην επαγγελματική σου αποκατάσταση.Πολύ ανεργία ρε κορίτσια...Τι κακό είναι αυτό :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Χεχε τυχερούλα..οκ εντάξει δεν είναι και κάτι τρομερό αλλά ούτε και ευχάριστο.. @Χρύσακι στη σύσπαση θα νιώσεις ότι η κοιλιά σου γίνεται πολύ σκληρή σε εκείνο το σημείο σαν πέτρα και ότι σε πιέζει και μπορεί να νιώσεις σα να σου κόβεται η αναπνοή.. δε νομίζω ότι η σύσπαση braxton hick συνοδεύεται με πόνο... Τουλάχιστον έτσι νιώθω εγώ τις συσπάσεις.. πλέον τις έχω συνηθίσει και αφού είναι ακανόνιστες και λίγες είναι φυσιολογικό..όταν γίνουν τακτικές και αρχίζει να αυξάνει η συχνότητά τους λογικά είναι συσπάσεις τοκετού και εκεί θα υπάρχει έντονη δυσφορία και πόνος..
    • Είμαι σε σοκ δεν το πιστεύω πως είχε τέτοια εξέλιξη η εγκυμοσύνη σου πραγματικά δεν το πίστευα και στην βδομαδα που είσαι λυπάμαι παρά παρά πολύ δεν ξέρω γιατί πρέπει να μείνεις τόσο στο νοσοκομείο, γνωρίζω κοπέλα που πήγε για αυχενική την βρήκαν θέμα με το μωρακι και έπρεπε να το πάρουν πήγε στο ΡΕΑ το έκανε και βγήκε την ίδια μέρα  επειδή μπαίνω και διαβάζω στην ομάδα που είσαι διάβασα όλο το στορι με τα πεθερικά σου και την ανησυχία σου για την αρνητική ενέργεια που έβγαλαν για το μωρακι σου πως δεν χάρηκαν και ότι μπήκατε νωρίς στην διαδικασία για δεύτερο μωρακι + τα έξοδα που θα έχετε και στεναχωρέθηκα όταν διάβασα το πως ένιωθες και ότι είχες ένα φόβο πως θα πας για αυχενική και δεν θα ακούσεις καρδούλα.. αλλά πραγματικά πίστευα πως οι ορμόνες που σε επηρεάζει να νιώθεις έτσι και ότι πιέστηκες που ήσουν σε έναν περιβάλλον που δεν ένιωθες άνετα και ευχάριστα..  Αλλά δυστηχως έκανα τόσο λαθος.. το είχες καταλαβει ότι κάτι δεν πάει καλά το ένστικτο σου έπεσε μέσα πραγματικά στεναχωρέθηκα σου στέλνω μια αγκαλιά παρε τον χρόνο σου κορίτσι μου να ξέρεις δεν εκανες τίποτα λαθος εσυ είσαι μια υπέροχη μανούλα για την κόρη σου και πολύ πολύ δυνατή θα δωσεις λίγο χρόνο στον εαυτό σου και όλα θα πάνε καλά 
    • Κορίτσι μου σε νιώθω τόσο πολύ και πραγματικά λυπάμαι που το βιώνεις και πάλι αυτό το πραγματικά δυσβάχτο και άδικο γεγονός.... Γνώμη μου, επειδή σε μένα δεν έδωσαν την επιλογή της απόξεσης τότε και πήρα τα χάπια (χ2 γιατί το πρώτο πρωτόκολλο δεν έπιασε γιατί ήμουν κι εγώ σχεδόν 11εβδ τότε), χωρίς να θέλω να σε τρομάξω, είναι πολύ επώδυνη και κυρίως ψυχολογικά βαριά διαδικασία... Μπορώ να σου στείλω σε προσωπικό μήνυμα την εμπειρία μου, αλλά να είσαι προετοιμασμένη ότι ίσως αυτή η οδός πολύ πιθανόν να σε κάνει χειρότερα ψυχολογικά και σωματικά... 😢  
    • Εγω έχω πάρει ένα που λέγεται "Η βίβλος της φροντίδας του μωρού"..Καλό είναι,πιάνει αρκετά θέματα και για την αρχή κ αργότερα..
    • Αυτό το έχω απορία κ εγώ..συσπάσεις ακούω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πως είναι..Με πιάνουν καμιά φορά τπτ περίεργα κ λέω λες να είναι;;;🤔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...