Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αυτο λεει και ο αντρας μου!!!δεν το πιστευει πως ενα μικρο ανθρωπακι ειναι στην κοιλια!!!ειχε παθει οταν ειδε την ανηψουλα του νεογεννητη!!και τωρα ανυπομονει να δει το δικο μας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου ακομα εδω.....πρεπει να βεβιαωθω οτι ολες ειστε καλα και μετα να φυγω να παω να γεννησω..

Αγγελικη μου νομιζω πως θα σκασω απο περιεργεια..θελω να την παρω αγκαλιτσα μου ....αντε ρε παιδια!!εγω ποτε θα γινω μανα?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ με αυτό που έπαθα την προηγούμενη φορά,που νόμιζα ότι ήταν αμνιακό,δεν έφαγα χέρι...αλλά αυτό το πράγμα που μας κάνουν τεστ ΠΑΠ....φαντάζεστε τι έπαθα απ΄τους πόνους!!! Και την Δευτ θα φάω και χέρι!!! :dry::dry::dry:

Κατερίνα εγώ ήμουν αυτή με την αντιβίωση προληπτικά.Επίσης έκανα την ίδια εξέταση για τυχόν φλεγμονή και βγήκε πολύ καλή,ο ντοκ είπε πως δεν παίζει να είχα διαρροή αμνιακού.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κατι ασχετο,αυτη η φωτο που εχουν ανεβασει στο φεης,με ενα μωρακι που και καλα η μανα του φυλακιστηκε επειδη την ανεβασε,τι ακριβως ειναι;;;

Vaster μου μια βλακια κ μιση ειναι κ καλα δειχνει το μωρο να καπνιζει μαυρο κ καλα απο αργιλε... :blink::blink::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ax! mpella mou fantasou poso periergo einai gia tous antres :blink:

emeis ta noiwthoume, tous milame kai antapokrinontai, kseroume oti ta agapame prin akoma kala kala gennithoun, ekeinoi omws pathenoun ena sok mexri na siniditopoiisoun ti exei sumvei :P

antres paidi mou antres, einai polu atuxoi ek fisews pou de mporoun na noiwsoun ena mwro na megalwnei mesa tous, alla apo tin alli polu tuxeroi pou de ponane :P

anastasia mou pisteuw oti me tosa gennitouria tha zilepsei kai tha vgei i karamelitsa sas,samati exei voleutei ekei mesa kai tis aresei

o giatros tis sou eipe na kaneis allo ektos apo perpatima? mipws ligo sex? upotithete oti to sp%^&a voithaei stis sispaseis kai sti proklisi toketou ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις γύρισα και διάβασα τα υπόλοιπα.

Μαρία πολύ ωραία η τουρτίτσα της κορούλας σου!

Σταυρούλα,ξεκουράσου όσο μπορείς!

Όλες νομίζω την ίδια περιέργεια έχουμε.Να δούμε πως είναι τα πιτσουνάκια μας :P

Μακάρι να μπορούσα κι εγώ να δω την Αλκμηνούλα! :(

Αναστασία μου,δε βγαίνει η καραμελίτσα,γιατί έχει τρόπους και δίνει προτεραιότητα στα άλλα ζουζουνάκια :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

καλημέρα κορίτσιααααααααααααααααααα!!!!

Μόλις μου σπάσαν τα νερά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κάνω ενα μπανάκι και φεύγω για νοσοκομείο!

Δεν πονάω όμως.... :blink:

Θα φανεί αργότερα!

Θα σας ενημερώσωωωωω!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

Βασούλα μου με το καλόοοοοοο!!!!

Με έναν μόνο πόνο γλυκιά μου!!!!!!

Περιμένουμε νέα με ανυπομονησίαααα!!!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πάντως τσακωνόμαστε ήδη για το που μοιάζει το παιδί!!!χαχαχ

Ακόμα δεν το είδαμε.....

Το σίγουρο είναι ότι όλες μας όταν αντικρύσουμε τα παιδιά μας θα έχουμε μόλις δεί ότι πιο όμορφο στη ζωή μας!!! Κουκουβάγιεςςςς!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!κορίτσια μόλις είδα το Αλκμηνάκι!!!τι κουκλίτσα είναι αυτή!!!τρελάθηκα και συγκινήθηκα μαζί!!!!ανυπομονώ να δω τον μπομπιράκο μου!!!!

έχει να πέσει πολύ κλάμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω έχω περιέργεια πως είναι το μώρακι μου. έχω μια καθαρη 3d αλλά είναι απο τελη Μαρτίου και είναι πολύ μικρή.

Μετα δε μας έκανε τη χάρη να τη δούμε.Και εδώ και ένα μήνα του χάλασε του γιατρου το 3d και κανουμε απλό υπέρηχο. :angry:

Σε ποιον να μοιάζει άραγε?Σε μας ή στους αντρες μας? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Εμείς πάντως τσακωνόμαστε ήδη για το που μοιάζει το παιδί!!!χαχαχ

Ακόμα δεν το είδαμε.....

Το σίγουρο είναι ότι όλες μας όταν αντικρύσουμε τα παιδιά μας θα έχουμε μόλις δεί ότι πιο όμορφο στη ζωή μας!!! Κουκουβάγιεςςςς!!! :P

εκτός εμού.που ήταν πρησμένο & στραπατσαρημένο! μετά απο κάτι ώρες λέω καλή είναι τελικά δεν είναι τόσο χάλια :laugh: :laugh: :laugh:

όλοι με κοροιδεύουν ακόμη... & μου λένε μάνα είσαι εσύ;;;;; :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

εγω τον περιμενω με μαλλι μαυρο!θα πεσει πολυ γελιο αν βγει καραφλιτσος σαν τον αδερφο μου!!

Η δικιά μου ή που θα βγεί με πολύ μαύρο μαλλί όπως γεννήθηκα εγώ, ή εντελώς καραφλή όπως γεννήθηκε ο πατέρας της!

Αν ισχύει πάντως αυτό για τις καούρες στον μπαμπά θα μοιάσει!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μαμα μου με το που της εφεραν τον αδερφο μου,ειπε''πωπω τι ασχημο μωρο ειναι αυτο;;;''χαχαχαχα!ηταν ασπρος με μια τουφα μαλια ορθια ,ξανθος,με δερμα διαφανο,φαινοταν οι φλεβες του και ακομα ετσι ειναι βεβαια!!ασπρουλιαρης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

elpidaki83 έγραψε:

εκτός εμού.που ήταν πρησμένο & στραπατσαρημένο! μετά απο κάτι ώρες λέω καλή είναι τελικά δεν είναι τόσο χάλια :laugh: :laugh: :laugh:

όλοι με κοροιδεύουν ακόμη... & μου λένε μάνα είσαι εσύ;;;;; :laugh: :laugh:[/quote:2etteogs]

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αλήθεια??? Γιατί? Ταλαιπωρήθηκε? Τα καημενούλιααα.....

Τα παιδάκια που γεννιούνται με καισαρική ειναι πιο τυχερά από αυτή την άποψη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμείς γεννηθήκαμε και οι δύο με μαλλί...οπότε το έχω δεδομένο οτι θα έχει μαλλάκια ο μικρός!!!ειδικά αν ισχύει όπως λές και εσύ ελπίδα αυτό για τις καούρες σίγουρα!!!!με πεθαίνουν κάθε βράδυ!!!!

στο χρώμα δεν ξέρω από ποιόν θα πάρει....μελαχρινάκι σαν τη μαμά ή ξανθούλης σαν το μπαμπά;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsakia ti kanete?anhpomonite?to idio ki egw....

t e l e i a ta nea ton koritsivn mas...

Katerinaki sta eipa kai sto fb na sou zisei einai koukla i thea sou...

vasoula xrysa kai rozi me to kalo me enan pono....

egw tha paw ston giatro tin deytera teleytaio rantevou mallon kai gia na kleisoume kai hmerominia...gia va doume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

εμείς γεννηθήκαμε και οι δύο με μαλλί...οπότε το έχω δεδομένο οτι θα έχει μαλλάκια ο μικρός!!!ειδικά αν ισχύει όπως λές και εσύ ελπίδα αυτό για τις καούρες σίγουρα!!!!με πεθαίνουν κάθε βράδυ!!!!

στο χρώμα δεν ξέρω από ποιόν θα πάρει....μελαχρινάκι σαν τη μαμά ή ξανθούλης σαν το μπαμπά;;;

:)

Εμείς ευτυχώς είμαστε πάνω κάτω στα ίδια χρώματα κι ετσι περιπου φαντάζομαι πως θα είναι...Ελπίζω μόνο να πάρει και το χρώμα στα μάτια,αν και λένε ότι όταν και οι 2 γονείς έχουν ανοιχτόχρωμα μάτια βγαίνει κ το παιδί έτσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνήθως έτσι γίνεται Ελπίδα μου!!!μακάρι να πάρει ανοιχτόχρωμα ματάκια!!!

εγώ η μόνη ελπίδα που έχω να γίνει ανοιχτομάτης είναι να πάρει από τον πεθερό μου που έχει κάτι μάτια θάλασσες!!!!αλλά δεν το πιστεύω και πολύ μάλλον σκούρα θα είναι τα ματάκια του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

ΠΗΤ έχω 30 Αυγούστου,αλλά επειδή την προηγούμενη εβδομάδα που με είδε ο γιατρός μου είχα συσπάσεις,φοβήθηκε για πρόωρο τοκετό και με έχει με χάπια και ξάπλα όλη μέρα.Σήμερα ξεθάρεψα και βγήκα λίγο,κατα τ'άλλα έχω μουχλιάσει μέσα.Αθήνα γεννάω,δεν έχω και τις καλύτερες εντυπώσεις για το νοσοκομείο μας εδώ και δεν το διακινδυνεύω!Σε κάλυψα?? :)

Λες να πάω για καρδιοτοκογράφο?

Η αλήθεια ειναι οτι αγχώνομαι πολύ εύκολα τώρα τελευταία και δεν μ'αρέσει καθόλου αυτό,αλλά δεν το θέλω.

Άσε άκουσα μια ιστορία πρόσφατη για γυναικολόγο στο Αργοστόλι & έφριξα.

& μία φίλη μου Αθήνα θα πάει να γενήσει για τον ίδιο λόγο,αλλά εκείνη είναι απο Αθήνα.Πως & δε σε βολεύει η πάτρα;

πάντως ενα καρδιοτοκογράφημα δεν έχει βλάψει ποτέ κανέναν,όλα καλά & όχι άγχος!προηγούμαι εξάλλου :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α απο μαλλί παράπονο δεν είχα! μαύρο & όρθιο,άσε που ήταν πολύ.

αφου μερικοί έξυπνοι μου έλεγαν: καλέ μη βάζεις gel σε μωρό... τι να πείς!

Ελπίδα με καισαρική τελικά την έκανα & βγήκε έτσι διότι είχε σφηνωθεί στην αριστερή μεριά της λεκάνης μου & δεν έλεγε να βγεί!Αφού μπήκα 2μέρες μετά την τελευταία ημ/νια με ωδύνες.

Να σημειώσω πως ο γιατρός δεν μου έκανε λόγο για καισαρική,εγώ απο το πρωί είχα κουραστεί & του είπα άντε να τελειώνουμε! αφού την ένιωθα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...