Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

VASOMITS έγραψε:

καλημέρα κορίτσιααααααααααααααααααα!!!!

Μόλις μου σπάσαν τα νερά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κάνω ενα μπανάκι και φεύγω για νοσοκομείο!

Δεν πονάω όμως.... :blink:

Θα φανεί αργότερα!

Θα σας ενημερώσωωωωω!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

Με το καλό κοριτσάρα μου...να έρθουν όλα εύκολα :woohoo: :woohoo: ! Περιμένουμε νεότερα...

Φιλάκια ! ! ! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Θεη αν σου πω οτι την περισσοτερη εγκυμοσυνη την περασα με μυκητες και κολπιτιδες? Φυσιολογικο βεβαια μου ειπε ο γιατρος μου. Μου εδωσε κολπικα υποθετα αλλα μετα απο μερικες μερες ξαναειχα. Τωρα παλι εχω αλλα αυτη τη φορα επειδη κοντευω να γεννησω μου εδωσε διαφορετικη αγωγη.

Εγω χερι ακομα δεν εχω φαει, την Παρασκευη που εχουμε παλι ραντεβου, θα δουμε...Αλλα αν θυμαμαι καλα, στην 1η μου εγκυμοσυνη χερι δεν ειχα φαει καθολου! Εφαγα ομως οταν σαραντισα και πηγα να με δει, εκει κοριτσια νομιζα οτι γενναω παλι απο τους πονους...δακρυσα και με τα χιλια ζορια καθομουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωωωω..τι απαισιο πραμα αυτο το ''χερι''...μονο που το σκεφτομαι...παθαινω.βασικα πρεπει να εισαι πολυ χαλαρη,αλλα αυτο γινεται;;δεν γινεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν ισχυει για ολες (ειπαμε, ο καθε γιατρος τα δικα του) αλλα εμενα μου το εκανε για να δει αν εχει επανελθει η μητρα μετα τη γεννα και επισης ηθελε να δει αν εχουν επουλωθει οι πληγες και τα ραμματα (γεννησα φυσιολογικα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευτυχώς τα περί χεριού τα απέφυγα στην πρώτη γέννα... αλλά και στη δεύτερη το ίδιο θα είναι λόγω καισαρικής.

Σήμερα ξύπνησα απ τις 5 το πρωί, έκανα τις λιγοστές δουλίτσες μου και μετά γέμισα την μπανιέρα μου νεράκι και έκατσα σχεδόν 1 ώρα.Έκανα όλα τα απαραίτητα ξυρήσματα ( ;) ) και τώρα απολαμβάνω την δροσούλα και την κουβεντούλα μαζί σας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βλέπω όλες έχουμε αρχίσει να το έχουμε ένα θεματάκιμε τον ύπνο...

Λαμπρινούλα και εσύ αξημέρωτα σηκώθηκες!!!κάνει να κάθεσαι τόση ώρα στο νερό;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααα :kiss::kiss:

τι κανετε κοριτσακια μου??

Μαρια μου αυτο επαθα και γω εθχες με το κοριτσακι μου και ευτυχως ειχαμε ηδη ραντεβου με τη μαια και μας ακουσε.εμεις ειχαμε 142 σφιυγμους.μην ανησυχεις.να την παρακολουθεις και ολα θα πανε τελεια!!η τουρτα ειναι μιαμ μιαμ και υπεροχηηηη!!!τι φωτο ομορφη ειναι αυτη?

Θεκλα μου καλα αποτελεσματαααα!

Βασω μουυυυυ!!!ανατριχιασα!!!σου εσπασαν τα νεραααααααααα??????????????αααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!με κανεναν πονοοοοοοοοοοοοοοοοο κοριτσακι μου!!!!!!!!!με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!! :woohoo: :woohoo:

Αννα μου στην εβδομαδα που εισαι μονο οι συσπασεις δικαιολογουνται..το μαζεμα πλεον του μωρου δεν υφισταται.

Μπελλα μου εγω θα μαθω ολα τα γεννητουρια απο εσας και μετα θα γεννησω..να ξερω σε τι κατασταση σας αφηνω βρε! :silly: :silly: :silly: καλα πολυ γελιο η μαμα σου!!! :lol::lol::lol: η φωτο ειναι μ'ενα μωρακι που κανει αργιλε.η μανα του μωρου το εβαλε να κανει αργιλε. :angry: οσο χαλαρη και να εισαι στο χερι που τρως τπτ δεν σε κανει να νιωσεις καλα..το προσπαθησα γι'αυτο σου λεω..εγω εχω απαισια εμπειρια.. :blink:

Θεη μπραβο για το παλικαρακι σου!!!περασατε καλα???

Λουλου ειναι φυσιολογικο να βγαζεις αυτες τις ελιτσες..νομιζω πως μετα φευγουν.και γω εχω βγαλει.ειχα ανησυχησει στην αρχη και το εδειξα στην γυναικολογο μου στην Ελλαδα και μου ειπε πως δεν ειναι τπτ κακο..απεναντιας.

Κατερινοσουπιτσα μου πως θα αδειασει το φορουμ?σου φαινεται να φευγω???? :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol:

Αννουλα και Λαμπρινη καλημεραααα! :kiss:

στο θεμα των μυκητων και της κολπιτιδας και γω νομιζα πως ειχα κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης μου και πηρα προληπτικα το πεβαριλ.μετα εκανα εξετασεις και τελικα δεν ηταν τπτ.εχθες πηρα αλλο ενα γιατι δεν προβλεπω να μου κανουν εξετασεις.θελω να ειμαι σιγουρη.ο γυναικολογος μου εκανε κατι σιχαμερο..οταν πηγα για εξεταση πηρε καποια υγρα και τα..ωχ πως να το πω να μην σιχαθειτε????αχ κολωνω να το πω..εεεε....με τη μεθοδο της οσφρησης καταλαβε οτι δεν εχω τπτ.αλλα εγω ειχα μια μικρη φαγουρα και ετσι πηρα.ρε κοριτσια..απευθυνομαι κυριως σε σενα Αννουλα που τα εχεις περασει λογς της πρωτης σου εγκυμοσυνης.μου εκανε κολπικη εξεταση ο γυανικολογος μου την δευτερα.περασε τον τραχηλο και ερεθισε τον σακο.μου ειπε πως μπορει να δω αιματακι.την ιδια μερα ειδα πολυ λιγο καφε.εχθες ειδα παλι καφε στο εσωρουχο και σημερα ειδα βλεννη κοκκινη αλλα οχι λιγη..τι σημαινει αυτο ξερεις?ειπα και στον αντρα μου να παρει τηλ τον γυναικολογο μου τωρα μπας και μας λυθει η απορια..λες να ειναι απο τον ερεθισμο?τοσες μερες ομως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

βλέπω όλες έχουμε αρχίσει να το έχουμε ένα θεματάκιμε τον ύπνο...

Λαμπρινούλα και εσύ αξημέρωτα σηκώθηκες!!!κάνει να κάθεσαι τόση ώρα στο νερό;;

Γιατι να μην κάτσω? Δεν μου χει πει ο γιατρός να μην κάθομαι.Βέβαια δεν είναι κ κάθε μέρα.Σχεδόν μία φορά την βδομάδα κ αυτό αν δεν βαριέμαι.Αλλιώς κάνω το μπανάκι μου στην ντουζιέρα αλλά δεν με ξεκουράζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινη τη δευτερα που πηγα στον γυναικολογο μου για εξεταση ρωτησε ο αντρας μου αν το μπανιο χαλαρωνει τη γυναικα και αν μπορουν να προκληθουν συσπασεις απο το μπανιο.και μας ειπε ναι.στο καπακι ομως με ρωταει πως κανεις μπανιο Αναστασια?κανεις ντουζ ή στην μπανιερα?και του λεω ντουζ..ωραια μου λεει..ειναι πολυ επικινδυνο να κανεις στην μπανιερα γιατι ειναι εστια μικροβιων η μπανιερα.να την αποφευγεις ειδικα τωρα στην εγκυμοσυνη και ειδικα προς το τελος αυτης..ρωτα καλου κακου τον γιατρο σου και εσυ..το εχω ξανακουσει και παλιοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλίτσες μου πάω να φτιάξω το ψαράκι μου κ λίγες πατατούλες τηγανιτές που λιγουρεύτηκα (γιατί φτιάχνει η γειτόνισα κ μύρισαν) και τα λέμε σε καμιά ωρίτσα ! ! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλακια Λαμπρινη μου...αχ καλε !!τι μου εκανες τωρα????ψαρακι?????πατατες τηγανητες ????πω ρε!με τρελανες τωρα!και εδω δεν εχει ψαρακια για τηγανισμα!καλη ορεξη!!!!!!!!

Μπελλα μου???που την ειδες τη φωτο????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VASOMITS έγραψε:

καλημέρα κορίτσιααααααααααααααααααα!!!!

Μόλις μου σπάσαν τα νερά :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Κάνω ενα μπανάκι και φεύγω για νοσοκομείο!

Δεν πονάω όμως.... :blink:

Θα φανεί αργότερα!

Θα σας ενημερώσωωωωω!!!!

Είμαι πολύ χαρούμενηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

με εναν πονο κουκλιτσα μου...

ααααα κ να σου πω οτι εισαι τρελη για δεσιμο εμενα αμα μου σπαγανε τα νερα απο το παρκισον που θα παθενα δεν θα ειχα κουραγιο να γραψω στο mammy.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

φιλακια περιμενουμε νεα.... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάρες...Τι βλέπω?Σήμερα έχουμε γεννητούρια...

Βασω με το καλό. Με ένα πόνο σου εύχομαι.Καλά είσαι τέρας ψυχραιμίας που μπήκες να μας ενημερώσεις με σπασμένα νερά... :laugh:

Μαρία καλλιτεχνική φωτογραφία και επαγγελματική τούρτα....Μπράβο!! ;)

Αναστασία ακόμα εδώ είσαι εσύ? :P:kiss:

Κορίτσια εγω δε μπορώ να ξεχωρίσω τις συσπάσεις απο το μωρο. Εχθές δε κοιμήθηκα όλη την νύχτα από πόνους περιόδου.Γύρω στις 7 το πρωι με πήρε για κανα 3ωρο ο ύπνος... :( Πήρα τον γιατρό και μου είπε να μείνω ξάπλα σήμερα :(

Λαμπρινή και εγω το έχω ακούσει αυτό για τη μπανιέρα και για τα μικρόβια.

Που είδατε Φωτο της Αλκμήνης? Μη μου πείτε στο facebook γιατί δεν έχω :angry: Πώς είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

γιαβρακι ειναι!!!!με τα μαλλακια της και το μικροσκοπικο κεφαλακι !!!αγαπη μου!!

:):):):):):):):):):):):):)

βρε κοριτσια εχετε απορια πως ειναι το γιαβρακι σας?εγω εχω φοβερη απορια να δω τη μορφη της καραμελιτσας μου συν ολα τα υπολοιπα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

γιαβρακι ειναι!!!!με τα μαλλακια της και το μικροσκοπικο κεφαλακι !!!αγαπη μου!!

Κορίτσια που που που είναι η φωτό από το Αλκμηνιάκη???

Μην μου πείτε Facebook!!!!!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou tha trellathw ti kouklitsa einai i alkmini :woohoo: :woohoo: :woohoo: na tous zisei!!!!!!

eida kai alla euxarista simera exoume polles gennes :woohoo:

vasoula mou ola kala glikia mou kai me enan pono :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

maria mou teleia i tourtitsa sas kai akoma poio teleia i koilitsa ;)

mpella mou kai emena oi trixoules exoun meiwthei pantou alla evgala sti koilitsa pou den eixa pote :angry: as elpisoume oti tha figoun

lou lou mou kai gw exw autes tis elitses alla i xazi nomiza oti tis epatha apo ton ilio kai eixa skopo na paw sto giatro :blink: pali kala pou to thiksate to thema

thei mou me to kalo to dwmatiaki sas :kiss::kiss::kiss:

koritsia kapoies ksexnaw :blush::blush::blush:

ama thimithw tpt allo epistrefw

polla polla filia :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...