Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

vaster έγραψε:

sia 24 έγραψε:

εμεις θα το βαψουμε με χρωματα ειδικα για παιδικα δωματια kinder-vitex,οποτε δεν πιστευω να μυριζει[/quote:ppthitgs]

και εμείς με ειδικά χρώματα για παιδικό θα το κάνουμε της Kraft αν δεν κάνω λάθος..απλά ρώτησα για να είμαι σίγουρη...βέβεια θα το έχω και συνέχεια ανοιχτό το δωμάτιο για παν ενδεχόμενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Sia 24 σε ευχαριστώ για την απάντηση και εμένα κάποιες φίλες μου είπαν ότι θα φύγουν αλλά για τις τριχούλες στην κοιλίτσα μου δεν το βλέπω να φεύγουν :( !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ έβγαλα τριχούλες στην κοιλιά που δεν είχα ποτέ μου...ελπίζω να φύγουν, αλλιώς θα πηγαίνει η αποτρίχωση σύννεφο!!!ήδη την προηγούμενη φορά που έκανα αποτρίχωση τις έκανα και αυτές..δεν γινόταν, μου φαινόντουσαν πολύ άσχημα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό Βασούλα!!! Πολλές μαζεμένες γέννες, τι καλά :laugh: Θα αδειάσει στο τέλος το forum!

Για να θεωρείται σύσπαση πρέπει να πετρώνει ΟΛΗ η κοιλιά. Αν είναι μέρος αυτής, τότε οφείλεται στο παιδάκι. Αυτό είναι 100% σίγουρο, είναι από τα πρώτα πράγματα που μας είπαν στα μαθήματα.

LOY LOY, εμένα το βιβλίο μου λέει ότι φεύγουν αυτές οι τριχούλες και το έχω πιστέψει :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

κατι ασχετο,αυτη η φωτο που εχουν ανεβασει στο φεης,με ενα μωρακι που και καλα η μανα του φυλακιστηκε επειδη την ανεβασε,τι ακριβως ειναι;;;

Και εγώ το έχω απορία!!! Είμαι σίγουρη βέβαια ότι θα είναι καμιά βλακεία (και καλά χιουμοριστικό). Μπορεί να μας λύσει κάποια την απορία :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι, τέλια τούρτα!!!Όπως έχω ξαναπεί εμένα τα χέρια μου δεν πιάνουν καθόλου και θαυμάζω τόσο πολύ εσάς που μπορείτε να κάνετε τέτοια πράγματα!! Άσε που φαίνεται και πεντανόστιμη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Με το καλό Βασούλα!!! Πολλές μαζεμένες γέννες, τι καλά :laugh: Θα αδειάσει στο τέλος το forum!

Για να θεωρείται σύσπαση πρέπει να πετρώνει ΟΛΗ η κοιλιά. Αν είναι μέρος αυτής, τότε οφείλεται στο παιδάκι. Αυτό είναι 100% σίγουρο, είναι από τα πρώτα πράγματα που μας είπαν στα μαθήματα.

LOY LOY, εμένα το βιβλίο μου λέει ότι φεύγουν αυτές οι τριχούλες και το έχω πιστέψει :blink:

καποιο λαθος σας ειπαν γιατι εμενα ποτε δεν πετρωνει ολη η κοιλια μου!και στο καρδιοτοκογραφο που εκανα εγραψε 4 συσπασεις στο 20 λεπτο και τις καταλαβα και τις 4 με πετρωμα της κοιλιας στην μια πλευρα!!!μην μπερδευεστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

vaster έγραψε:

Και εγώ το έχω απορία!!! Είμαι σίγουρη βέβαια ότι θα είναι καμιά βλακεία (και καλά χιουμοριστικό). Μπορεί να μας λύσει κάποια την απορία :)[/quote:2eaeqrbl]

Κοριτσια εγω δεν το εχω δει αυτο! Που ακριβως το ειδατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

απο χθες στο φεης μπουκ κυκλοφορει μια φωτο με ενα μωρακι

http://momjailed.info/ ποιος ξερει τι μαλακια ειναι...

Μπελλα μου εσυ την εχεις δει τη φωτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι εχω βγαλει χνουδι στην κοιλια,και εχουν ελλατωθει οι τριχες σε χερια ποδια!εχει 1μιση μηνα που εκανα αποτριχωση τα ποδια και βγηακαν τωρα ουτε οι μισες!!!στα χερια δε εχουν γινει πολυ ανοιχτες ,λεπτες και μειωθηκαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

καποιο λαθος σας ειπαν γιατι εμενα ποτε δεν πετρωνει ολη η κοιλια μου!και στο καρδιοτοκογραφο που εκανα εγραψε 4 συσπασεις στο 20 λεπτο και τις καταλαβα και τις 4 με πετρωμα της κοιλιας στην μια πλευρα!!!μην μπερδευεστε!

Χμμμ... τι να πω... Τις δικές μου πάντως τις καταλαβαίνω, όλη η κοιλιά γίνεται πέτρα και εκείνη την ώρα δεν μπορώ ούτε να κουνηθώ ούτε καν να αναπνεύσω καλά :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέηηηηη, καλώς ήρθες :) Με το καλό να φτιάξετε τα πράγματα του μωρού!! Είχα ανησυχήσει για σένα αλλά μου είπε εχθές η Κατρίνα ότι είσαι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα δεν την ειδα...

σοβαρα ολη η κοιλια σου πετρωνει;;;μπα εμενα καρουμπαλακι κανει μαι δεξια,μια αριστερα,μια πανω,μια κατω,μια διαγωνια,και τωρα που μεγαλωσε η μητρα οτι ξεκιναει η συσπαση την βλεπω κιολας να γινεται και να χτυπαει σαν παλμος,ντουπ ντουπ και πετρωνει!!δυσφορια εχεις επειδη πετρωνει ολη!!εμενα απλα με ενοχλει και αν τυχει να ειμαι ξαπλωμενη ανασκελα καταλαβαινω τον σφυγμο τον λαιμο να χτυπαει γρηγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα εγω απ οτι εχω καταλαβει, τιποτα δεν ειναι το ιδιο στην εγκυμοσυνη μιας γυναικας σε σχεση με καποια αλλη...Αλλες βγαζουν τριχες, αλλες οχι, αλλες αποκτουν δυσκοιλιοτητα, σε αλλες βελτιωνεται το προβλημα, ακομα και οι συσπασεις τους διαφερουν...

Τι να πεις...αβυσσος! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαβασα πως μπορει να προκληθουν και απο καποια μολυνση οι συσπασεις,γι'αυτο δινουν καποιοι γιατροι αντιβιωση και ζητανε εξετασεις κολπικου υγρου,εμενα δεν μου πε να κανω καμια εξεταση...θα της το πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

διαβασα πως μπορει να προκληθουν και απο καποια μολυνση οι συσπασεις,γι'αυτο δινουν καποιοι γιατροι αντιβιωση και ζητανε εξετασεις κολπικου υγρου,εμενα δεν μου πε να κανω καμια εξεταση...θα της το πω....

Ναι, και μένα με έβαλε να κάνω για εξέταση αίματος (CRP) που ανιχνεύει φλεγμονή. Νομίζω ότι σε κάποια κοπέλα από εδώ ο γιατρός της είχε χορηγήσει και αντιβίωση προληπτικά :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Τελικα εγω απ οτι εχω καταλαβει, τιποτα δεν ειναι το ιδιο στην εγκυμοσυνη μιας γυναικας σε σχεση με καποια αλλη...Αλλες βγαζουν τριχες, αλλες οχι, αλλες αποκτουν δυσκοιλιοτητα, σε αλλες βελτιωνεται το προβλημα, ακομα και οι συσπασεις τους διαφερουν...

Τι να πεις...αβυσσος! :woohoo:

πραγματι ετσι ειναι !τιποτα δεν ειναι στανταρ,ουτε οι συσπασεις ουτε η εναρξη τοκετου,σε αλλες ξεκιναει με σπασιμο νερων,σε αλλες με αποβολη της βλεννας,σε αλλες με συσπασεις,σε αλλες με ολα μαζι!χαχαχαχα!εδω και στην ιδια γυναικα οι εγκυμοσυνες της ειναι διαφορετικες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χμμμμ...τελικα ο καθε γιατρος κανει τα δικα του!

Εγω μονο στην αρχη της εγκυμοσυνης μου εκανα καλλιεργεια κολπικου υγρου και χερι δεν εχω ''φαει'' (ακομα τουλαχιστον) απο το γιατρο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα θα παω να κανω και επανελεγχο ντομπλερ ,να δει και τον τραχηλο μου αν εχει κονταινει...να δουμε και ποσο πηγε το φουστρουκακι μας!χερι δεν με εβαλε η γιατρος μου ακομα,στην 36η με το καλο ειπε για να μην εχουμε τιποτα εκπληξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

πραγματι ετσι ειναι !τιποτα δεν ειναι στανταρ,ουτε οι συσπασεις ουτε η εναρξη τοκετου,σε αλλες ξεκιναει με σπασιμο νερων,σε αλλες με αποβολη της βλεννας,σε αλλες με συσπασεις,σε αλλες με ολα μαζι!χαχαχαχα!εδω και στην ιδια γυναικα οι εγκυμοσυνες της ειναι διαφορετικες!![/quote:1vnbvjei]

Εχεις δικιο σε αυτο που λες, ομως σε εμενα επειδη διανυω την 2η εγκυμοσυνη μου, μεχρι στιγμης τα συμπτωματα και οι ενοχλησεις της εγκυμοσυνης ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια σε σχεση με πριν. Μονο για την εναρξη του τοκετου δεν μπορω να ξερω ακομα πως θα ειναι! (Στην 1η μου εσπασαν τα νερα αλλα χωρις καθολου πονο, χωρις βλεννες, χωρις αιμα και χωρις συσπασεις ή διαστολη). Για να δουμε τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντως βρε κορίτσια κάθε γυναίκα έχει διαφορετική εγκυμοσύνη και κάθε γιατρός λέει διαφορετικά πράγματα...

εγώ έκανα καλλιέργεια στον 5ο μήνα γιατί είχα φαγούρα και τελικά είχα μύκητες..φυσικά η γιατρός μου μου έδωσε αγωγή με υπόθετα...

το γνωστό "χέρι" πότε περίπου το τρώμε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κούκλες μανούλες!Τι νέα είναι αυτά καλέ;Με το καλό Βασούλα.Πάω να κάνω μπάνιο με την κορούλα μου και μετά πάω στα Prenatal μήπως βρώ τίποτα ρουχαλάκια για εμένα.Δε μου κάνει πια τίποτα.

Τα λέμε μετά ;):kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη ηβλεννα που λενε,νομιζα πως ειναι ροζ,αλλα εχθες που ρωτησα την γιατρο μου μου πε πως ειναι ασπρο πυχτο....κατι τετοιο ειχα πριν απο μερες,πυχτα υγρα(σορρυ κιολας...),αλλα και τετοια υγρα εχεις και οταν γυρναει το μωρο και πιεζει κατω με το κεφαλακι του...και επειδη γυρισε και ο μπομπιρας εκεινες τις ημερες υπεθεσα οτι ηταν απο αυτο...λετε να ηταν η βλεννα του τραχηλου;;;μεχρι τωρα ομως δεν θα ειχα και ροζ;;θα δουμε σημερα ,τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...