Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

καλησπερα παρεακι μου ολες καλα ειδα....

κ εγω ειμαι καλυτερα το χερι εχει ξεπριστει αρκετα κ αρχιζει να γινετε μοβ βεβαια δεν μπορω να πιασω τιποτα ακομα η να το χρησιμοποιησω αλλα ειναι καλυτερα...σημερα ειχε ερθει η πεθερα μου σιδερωσε κ φαγανε μαζι...

θα σας γραψω σε λιγο αναλυτικα... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ mou esena skeftomoun eixes pei kappoies meres prin oti se epoiasan dynatoi ponoi...lew ayti i kopela pws antexei toses meres xwris na exei gennisei...den eixa diastolei i mpempa den exei parei thesei einai se isxiaki thesi kai aytos einai enas parapanv logos gia kaisariki...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι... Πέθανα πάλι σήμερα. Τις τελευταίες μέρες μου φαίνεται αγγίζω επίπεδα Αναστασίας στις δουλειές αλλά με αντίστοιχα αποτελέσματα :(

Τι βλέπω όμως; Πολύ κινητικότητα στην ομάδα!!! Και η Αγγελικούλα και η Χρύσα και η Σταυρούλα... Κοριτσάκια μου πλησιάζει η ώρα. Από εδώ και πέρα πιστεύω θα πάιξουν και πολλοί αιφνιδιασμοί :) Σταυρούλα, μήπως πρέπει να προσέξεις; Μήπως είναι λίγο νωρίς; Χρύσα και εσύ κορίτσι μου, ξεκουράσου και χαλάρωσε.

Ντόρα, χαίρομαι που είσαι καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ελπιδα σωστη σε βρισκω οσον αφορα τα κιλα! Και εμενα ακριβως το ιδιο! Την Παρασκευη που πηγαμε στο γιατρο, ζυγιστηκα και μου λεει

-Μπραβο Αννουλα, ενα κιλο μονο? :ohmy: (Νομιζα οτι με ειρωνευοταν)

-Μηνα με ειρωνευεσαι? (εχουμε πολυ μεγαλη οικειοτητα)

-Οχι αληθεια σου λεω, την προηγουμενη φορα πηρες 3!Τωρα μονο 1? Μπραβο και παλι!

-Ευχαριστω πολυ! (δεν μιλαω....ξερω... :silly: )

Και καπου εκει πεταγεται ο αντρας μου :angry:

-Ναι, αλλα τα 3 κιλα που πηρε ηταν για ολοκληρο το μηνα, τωρα το 1 κιλο αντιστοιχει σε 10 μονο μερες!!!(εχουμε πυκνωσει τα ραντεβου)

Και εκει εφαγε την κλωτσια κατω απο το γραφειο του γιατρου... ;)

Ο ρουφιανοοοοοοοοος! :angry::angry::angry:

Παντως εχεις δικιο, ουτε ο αντρας μου δεν κανει ετσι για τα κιλα μου, εκεινον τι πρεμουρα τον εχει πιασει??? Του ειπα οτι θα τα χασω ομως και το ξερει, εξαλλου οταν γεννησα ημουν και πιο αδυνατη απ οτι οταν εμεινα εγκυος μετα απο λιγο καιρο, τα εχασα σε 2-3 μηνες το πολυ! Εχασα και απο δικα μου!

:laugh: :laugh: :laugh:

Αννούλα μου κι ο δικός μου το ίδιο ρουφ και χειρότερος είναι!! Με δίνει στεγνά τι τρώω,πως και πότε....Τον κλώτσησα κι εγώ μια φορά και με κοίταξε και λέω τώρα θα πεί: Tι κλωτσάς ψέμματα λέω?

Ικανός ήταν αλλά τελικά δεν...

Αναστασία μου,ξέχασα να σου απάντήσω για τη Νέλλυ μου,ότι είναι 3 χρονών και ζεί στο χωριό με τη μαμά μου αλλά της έχω κ μου χει τρελή αδυναμία!

Χρυσάκι κανονικά πότε σου έχει πει περίπου για καισαρική ο γιατρός σου?

Σταυρούλα εσύ ειδοποίησες τον γιατρό σου?Τι σου είπε?

Ντοράκι μπράβο που είσαι καλύτερα σήμερα! :kiss:

Ελενακι δεν ξέρω τι πρόγραμμα χρησιμοποιείς και δεν σου βγάζει αλλαγή μεγέθους...Πως να βοηθήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου μην αγχωνεσα απλα προσπαθησε οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι!

Ντορακι μου δεν ειπαμε θα παρεις εμενα να σου κανω δουλιτσες?γιατι ξεσηκωνεις την πεθερα σου????

Χρυσα μου εγω ειμαι αλλο φρουτο!!!απο τοτε που μου εκανε ο γυναικολογος την ψηλαφιση και εφυγε η βλεννη σταματησαν οι πονοι.ειναι ομως τωρα 2 μερες που ποναω παλι πολυ ειδικα τα βραδια.

καλυτερα να σου πω με την καισαρικη,ξερεις ποτε θα γεννησεις.βλεπε εμενα..εχω σκασει και ακομα δεν ξερω ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να 'μαι πάλι... Πέθανα πάλι σήμερα. Τις τελευταίες μέρες μου φαίνεται αγγίζω επίπεδα Αναστασίας στις δουλειές αλλά με αντίστοιχα αποτελέσματα :(

Τι βλέπω όμως; Πολύ κινητικότητα στην ομάδα!!! Και η Αγγελικούλα και η Χρύσα και η Σταυρούλα... Κοριτσάκια μου πλησιάζει η ώρα. Από εδώ και πέρα πιστεύω θα πάιξουν και πολλοί αιφνιδιασμοί :) Σταυρούλα, μήπως πρέπει να προσέξεις; Μήπως είναι λίγο νωρίς; Χρύσα και εσύ κορίτσι μου, ξεκουράσου και χαλάρωσε.

Ντόρα, χαίρομαι που είσαι καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ελπιδα οι καουρες ειναι σαν να καιγεται ο οισοφαγος σου, αναμεσα στο λαιμο και το στηθος νιωθεις εντονο καψιμο. Και εγω εχω καμια φορα, οχι συνεχεια.

Αρα καούρες είναι αυτό που παθαίνω! Και πως μπορώ να το αποφύγω βρε κορίτσια? Είναι πολύ άσχημο αίσθημα! :x

Δηλαδή το παιδί μου θα έχει τελικά μαλλάκια και δεν θα είναι καραφλούλι όπως γεννήθηκε ο μπαμπάαας !!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου και συ τεκνον βρουτε????και εσυ θα μας αποχωριστεις????χαχαχαχαχα!!

Ελπιδα γλυκα η Νελλυ σου!

Ελενα μου καπου σ'εχασα!οταν ξαναμπεις θα σου στειλω τις οδηγιες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδα δυστυχως δεν υπαρχουν και πολλες λυσεις!!!κρυο νερακι.εμενα με ανακουφιζει το λεμονι.μισο λεμονι ετρωγα και ημουν οκ!πλεον το συνηθισα.

Σταυρουλα θα σε δει κατα πασα πιθανοτητα..ετοιμασε το εδαφος!!!χιχιχι!

κοριτσακια μου φευγουμε!παμε για καφεδακι!!!!θα τα πουμε μολις γυρισω!!!μακιααααααααααααααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Κορίτσια την Τετάρτη που εχω ραντεβού λέτε να μου δει τον τράχηλο?

για να περιποιηθώ την περιοχή :laugh:

Κανονικά απ'οσο γνωρίζω οι γιατροί σου βάζουν χέρι μετά την 36η εβδομάδα που έχεις μπει στο μήνα σου και δεν πειράζει αν προκαλέσουν τοκετό.Τώρα στη δική σου περίπτωση είναι πολύ πιθανόν να σε κοιτάξει,οπως κι εμένα στην 34 εβδομάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια κι εγώ πάω να ξεκινήσω να ετοιμάζομαι για την βάπτιση,γιατί μέχρι να ισιώσω και μαλλί σε slow motion και να ετοιμάσω τα ρουχαλάκια του αντρούλη μου ίσα ίσα θα προλάβω!

Φιλάκια πολλά! Τα λέμε το βράδυ ή αλλιως αυριο το πρωί! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου με παρεξήγησες. Εννοούσα με αντίστοιχα με τα δικά σου αποτελέσματα. Συγκεκριμένα δεν έχω κανένα από τα σημάδια μου αναφέρετε :(Καλά να περάσετε !!!

Σταυρούλα οι γιατροί αποφεύγουν να βάλουν χέρι τόσο νωρίς ακριβώς για να μην προκαλέσουν τπτ.

Ελπίδα, βοηθάει επίσης να μην ξαπλώνεις μετά το φαγητό. Νσ είσαι όσο σε πιο κάθετη σταση γινεται από τη μέση και πάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Κοριτσάκια κι εγώ πάω να ξεκινήσω να ετοιμάζομαι για την βάπτιση,γιατί μέχρι να ισιώσω και μαλλί σε slow motion και να ετοιμάσω τα ρουχαλάκια του αντρούλη μου ίσα ίσα θα προλάβω!

Φιλάκια πολλά! Τα λέμε το βράδυ ή αλλιως αυριο το πρωί! :kiss:

Καλά να περάσετε Ελπιδάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήρθα και εγώ μετά από πολύωρη απουσία!!Διάβασα πολύ βιαστικά τα νέα σας και βλέπω όντως μεγάλη κινητικότητα :woohoo: !

Βρε Αναστασάκι, ακόμα εδώ??!!Πιστεύω ότι είναι θέμα ωρών άντε 1-2 ημερών, δεν υπάρχει περίπτωση να καθυστερήσει άλλο, θα δεις!

Ντοράκι, περαστικά. Φαντάζομαι ότι θα πονάει πολύ, άουτς...

Υπέροχες κοιλίτσες!!! Άννα, εγώ τις είχα δει στο fb τις φωτογραφίες και μου άρεσαν πάρα πολύ, ιδιαίτερα αυτή που βάζει ο Γιώργος το αυτί του στην κοιλιά σου... Είναι για εξώφυλλο περιοδικού! Wendy, σιλφίδα είσαι, μοιάζεις σα να έχεις πάρει 1-2 κιλά μόνο! Καλά, για τη Βασιλική δεν το συζητάω.. Τεράστια κοιλούμπα!!!

Σταυρούλα, νομίζω ότι η μικρή ποσότητα δεν είναι τίποτα... μην ανησυχείς... Και εγώ έχω τον ίδιο προβληματισμό για τον καλωπισμό. Από εδώ και πέρα προσπαθώ να το έχω λίγο σουλουπωμένο μπας και του έρθει αναλαμπή να με εξετάσει κολπικά και γίνει ρεζίλι (αν και μεταξύ μας πιστεύω ότι οι γιατροί έχουν δει πολλούς Αμαζόνιους!!!). Χρύσα, και εσύ πέρασες την περιπετειούλα σου καημένη...Από τη μία καλύτερα που πήγες στο νοσοκομείο και τώρα είσαι ήρεμη ότι όλα είναι φυσιολογικά. Περιμένουμε την ημερομηνία που θα σου πει ο γιατρός! Αγγελική,βιάζεται η κορούλα σου βλέπω!!! Αν είναι όντως βλέννη, σε καμιά βδομάδα το πολύ θα έχεις γεννήσει!!!!!

Τα δικά μου νέα αντίστοιχα είναι (είναι μάλλον οι εβδομάδες που διανύουμε που είναι ανησυχητικές!). Εχθές το μεσημέρι μετα το ΚΕΠ που σας έλεγα (ήταν κλειστό λόγω καλοκαιριού, άρα ακόμα να ανοίξω οικογενειακή μερίδα- ούτε έχουμε δηλώσει το γάμο που έχει γίνει προ 3ετίας) πήγα 3 ώρες σε ένα τεράστιο σούπερ μάρκετ και όταν γύρισα είχα τρελές συσπάσεις, σχεδόν δεν ηρεμούσα καθόλου. Τελείωνε η σύσπαση και μετά από 1 λεπτό ερχόταν η επόμενη με μέτριας έντασης πόνο. Πίστεψα για ακόμα μια φορά ότι γεννάω. Τελικά ξάπλωσα ακίνητη από τις 9 , κοιμήθηκα στις 12 και σήμερα που ξύπνησα αργά όλα ήταν μια χαρά. Ουφφφ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια.

Ήμουν χωρίς internet αυτές τις μέρες & πριν λίγο ενεργοποιήθηκε πάλι,τι χαρά!

Επειδή όμως το mammy κολλάει πολύ,δεν μπορώ να διαβάσω τα νέα σας.

Ελπίζω να είστε καλά :) & τα λέμε αργότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑ!!!! Γεννήσαμε και γυρίσαμε χτες από το νοσοκομείο!! Εχω μία κοράκλα, 3 κιλά! Με ένα κατάμαυρο μαλλί άλλο πράγμα! θυμάστε που λέγαμε για καούρες και τριχωτά μωρά?? ΕΕ το δικό μου τελικά τις δικαιολόγησε τις καούρες που είχα τόσους μήνες. σκέτο πιθηκάκι! χιχι. Αλλά θα πέσουνε αυτές οι τριχούλες και θα είναι ακόμα πιο όμορφη ;)

Κορίτσια δεν διάβασα τα νέα σας, 95 σελίδες είναι too much!! θα το κάνω όμως σιγά σιγά.

Πείτε μου γέννησε καμία άλλη από την παρέα? Οι υπόλοιπες πως τα πάτε?

Εγώ κορίτσια, πήγα στις 27 στο νοσοκομείο για εισαγωγή με την προοπτική να μπω για καισαρική στι 28 το πρωί.Τελικά όμως, είχα συσπάσεις όπως έδειξε το non stress και προκειμένου να μου δώσει ο γιατρός φάρμακα για να σταματήσουν οι συσπάσεις, με έβαλε για καισαρική το ίδιο βράδυ. Το μοναδικό μειονέκτημα, ότι βιαζόταν και μου έκανε ολική νάρκωση από την οποία τρομαξα να συνέλθω. Βέβαια ήταν πολύ καλύτερα από την προηγούμενη φορά, και την επόμενη μέρα έβγαλα και τον καθετήρα και τον ορό. Ανάρρωσα πολύ γρήγορα. Τώρα έχω ένα θεματάκι με το γάλα, γιατί το άφησα να έρθει και τελικά η μπέμπα δεν έπιασε. Ήταν και τόσο πολύ που δεν μπορούσα να το αδειάσω και πέτρωσε μέσα στο στήθος μου. Τώρα έχω λίγο πυρετό αλλά πιστεύω ότι θα περάσει σύντομα. Προσέξτε κι εσείς το θέμα του θηλασμού. Δεν θέλω να σας αποθαρρύνω αλλά τελικά δεν είναι και τόσο απλό. Λοιπόν, περιμένω να διαβάσω νέα σας κορίτσια μου και με το καλό όλες να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα! Να σας ζήσει η μπεμπάρα!! Να είναι πάντοτε καλά :) Τι όμορφα! Περιμέναμε νέα σας κι ευτυχώς όλα πήγαν τέλεια :cheer: Με το θηλασμό, το ίδιο περίπου έπαθε και μια κοπέλα στο δωμάτιο που ήμουν επειδή όμως το παιδάκι της έπαθε ίκτερο και η ίδια κατέβαζε ήδη πολύ γάλα. Τελικά... δούλεψε θήλαστρο για να μην έχει χειρότερα. Εσύ έχεις μιλήσει με γιατρό, έτσι; Αφού έχεις αρκετό γάλα πάντως, καλό είναι να επιμείνεις να μάθει η μικρούλα να πιάνει σωστά! Μην απογοητεύεσαι :kiss::kiss:

Κατρίνα λες χαζομάρες. Κάνε μπάνιο παιδί μου τώρα που την έχεις δίπλα σου γιατί μετά θα είμαστε στη στέρηση! Η κοιλιά είναι φοβερή! Επίσης έχει κατέβει ε;

Άννα, για το θηλασμό... το παλεύω για αποκλειστικά. Δεν έχει κατέβει η "επιθυμητή" ποσότητα ακόμη και το ψιλοφοβόμουν λόγω του χαμηλού της βάρους, αλλά σήμερα την έχω σχεδόν όλη μέρα εκεί και δεν της έχω δώσει μπουκάλι. Ελπίζω γιατρός και... ζυγαριά να μου δώσουν το ΟΚ. Όσο για την Bepanthol, ναι, χρησιμοποιούν στο Μητέρα αυτήν που είναι για βρεφάκια, αλλά την ίδια είχα πάρει κι από πριν.

Αγγελικούλα, όλα καλά, thanks :kiss: Γενικά μου αρέσει το σπίτι οπότε προς το παρόν είμαι εντάξει. Η... περίοδος διαρκείας που λες κι εσύ δεν είναι και τόσο τραγική. Το αίμα άλλωστε μειώνεται μέρα με τη μέρα!

Ελπιδάκι, το μπιμπερό αυτό το έχουν στα μαιευτήρια αν κατάλαβα καλά, δεν το πουλάνε έξω. Είναι ουσιαστικά έτοιμο μίγμα σε γυάλινο μπιμπεράκι, που απλώς πρέπει να ζεσταθεί. Εμένα αρνήθηκαν να μου δώσουν, αλλά εσύ είσαι ειδική περίπτωση.

Βασούλα, τι όμορφη κοιλίτσα! Μικρή ε; Σούπερ, θα εξαφανιστεί σε χρόνο ρεκόρ ;) Για τα κιλά μην ανησυχείς καθόλου. Ήμουν 52, μπήκα να γεννήσω 66 και βγήκα 60. Ε τι στο καλό, λίγο ο θηλασμός, λίγο το τρέξιμο, δεν θα φύγουν και τα άλλα; 13,5 κιλά είναι πταίσμα!

Βασιλική :woohoo: :woohoo: Τα δίδυμα την έχουν καταβρεί εκεί μέσα; :laugh: Τέλεια κοιλιά!

Αναστασία, μη σκέφτεσαι χαζομάρες ρε συ. ΟΚ, άργησε λίγο να έρθει η μπέμπα αλλά τι θα γίνει, δεν θα βγει; Θέλει να κάνει εντύπωση :P

Αγγελικούλα :woohoo: Χρύσα :woohoo: Σταυρούλα :woohoo: Όπου να 'ναι γεννάτε δηλαδή! Πω πω έρχονται όλα τα μπεμπάκια μαζί :woohoo: Με το καλό!

Σήμερα δεχθήκαμε επίσκεψη παρά τις ενστάσεις μου (μόλις βγήκαμε από το μαιευτήριο, πλιζ ας ηρεμήσουμε λίγο πρώτα και άλλα τέτοια). Ο τύπος από το ζευγάρι που ήρθε... με το που με είδε λέει "Κατερίνα, πάχυνες;" Τώρα δηλαδή τι του λες; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω παλι...

που πηγατε ολες?τι εγινε ολες παμε για ξαπλα τις ιδιες ωρες??? :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

ειμαι καλυτερα σημερα αλλα ψυχολογικα ετσι κ ετσι εχω τσακωθει με την μανα μου απο την μερα που χτυπησα το χερι γιατι εφυγε ο αντρας μου απο την δουλεια κ ηρθε σπιτι τρεχοντας οταν τον πηρα τηλ κ του ειπα τι εγινε αμεσως πηρε την μανα μου κ ηρθε απο το σπιτι αφου ειδε οτι σε γενικες γραμμες ειμαι καλα επρεπε να παει παλι στην δουλεια (δεν μας περισευουν τα λεφτα για να χανει μεροκαματα)...η μανα μου ενω εγω υπεφερα κ ειχα ταραχτει βρηκε ωρα να μας κανει κυριγμα για τα σκυλια που εχουμε 3 κ τι τα θελουμε τοσα κτλ κατι που μας το λεει σε καθημερινη βαση συνεχεια κ της εχουμε πει οτι εμεις τα θελουμε ειναι δικη μας η αποφαση δεν αλλαζει κ να σταματησει να μας πρηζει...κ αρχισε να τα βαζει με τον γιωργο ειχε τρομαξει κ με εμενα ο κακομοιρης κ της ειπε παλι τα ιδια θα λεμε καθε φορα τρογεσαι με το ιδιο θεμα(ασχετα οτι δεν ειχε καμια σχεση γιατι δεν τσακωθηκανε τα δικα μου το ενα το δικο μου με του αδερφου μου)...κ αρχισε κ η μανα μου να λεει τα δικα της εγω να φωναζω να σταματησει κ η μανα μου εκει να λεει μεχρι που τα πηρε ο αντρουλης μου που με εβλεπε να ποναω κ να κλαιω κ να με ταραζει η μανα μου περισοτερο κ της ειπε αυτα ειναι τα σκυλια εμεις τα εχουμε εμεις τα φροντιζουμε δεν σου ζητησαμε βοηθεια κ στην τελικη αμα σου αρεσει αν δεν σου αρεσει προβλημα σου...κ εφυγε να παει στην δουλεια η μανα μου το πηρε λες κ την εβρισε κ αρχισε να μου λεει ενα σωρο μαλακιες για τον αντρα μου ενω εγω προσπαθουσα να φτιαξω το χερι μου... :angry::angry::angry::angry::angry: μετα απο ολο αυτο αρχισε να με ψελνει για τις δουλειες του σπιτιου που δεν ειχα μαζεψει τα ρουχα τα στεγνα :blink::blink::blink: κ αν οχι εγω γιατι δεν τα μαζεψε ο γιωργος....αρχισε κ εκει να τον κραζει που ο κακομοιρης καθε μερα κανει σκουπισμα σφουγκαρισμα ξεσκονιζει πλενει πιατα κανει την αυλη ποσα να κανει???δουλευει κιολας...την μανα μου δεν την νοιαζει ομως κ συνεχισε να τον κραζει κ να να με πριζει κ να μην υπολογιζει ουτε λιγο την κατασταση μου...το αφησα ετσι να περασει κ μιλαγαμε στο τηλ κανονικα αλλα εκραζε τον γιωργο μεχρι που τα πηρα εχτες κ της ειπα να σταματησει κ αρχισε κ μου ελεγε οτι αμα μου κανει εμενα να τον κρατησω κ οτι δεν θελει ουτε να το βλεπει να κατσω σπιτι μου κ αυτη στο δικο της κ κατι τετοια εγω τα πηρα τοσο πολυ κ τις εκλεισα το τηλεφωνο... :angry::angry::angry::angry::angry: μα ειναι δυνατον στην κατασταση που ειμαι κιολας να μην σεβεται κ να μην υπολογιζει τιποτα....ουτε οτι με στεναχωρει ουτε οτι με ταραζει τιποτα τοση αναισθησια????? :(:(:(:(:(:(:(

γιαυτο δεν εχω πολυ ορεξη κ δεν γραφω τοσο πολυ οσο πριν...σας διαβαζω ομως κ βλεπω αν εισαστε καλα...ελπιζω να μην σας ζαλισα απλα δεν εχω κ πολλες φιλες ουτε πολυ παρεα γενικα για τα πω κ να χαλαρωσω λιγο ακομα κ με την κουμπαρα μου ξεκοψα αλλη απο εκει που με καραφλιασε τελειως...στον αντρα μου δεν τα λεω κ του δειχνω οτι ειμαι καλα αλλα δεν ειμαι... :(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα, να σου ζήσει η κορούλα σου!!! Θα είναι κουκλίτσα με το πυκνό μαλλάκι της, μπορείς να της βάζεις και κορδελάκια από τώρα :woohoo:

Kuo, μου δίνεις κουράγιο! "Ακούγεσαι" πολύ δυνατή και ότι όλα τα έχεις υπό έλεγχο! Το αίμα που έχεις είναι ακριβώς σαν της περιόδου?? Η τομή πονάει?? Το στήθος σου πονάει από τις προσπάθειες?? (όπως έχεις καταλάβει, πλησιάζοντας ο καιρός έχω αρχίσει λίγο να φοβάμαι...). Κατά τη διάρκεια της μέρας έχεις χρόνο να ξεκουραστείς έστω για λίγο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντοράκι, πρέπει από το ένα να μπαίνουν και από το άλλο να βγαίνουν... Και εμένα η πεθερά έχει άποψη για τα πάντα αλλά προσπαθώ να λέω "ναι, ναι, ναι", μέσα μου βράζω για κανένα δεκάλεπτο και μετά σκέφτομαι "σιγά να μην κάτσω να σκάσω!!". Λέγε και εσύ "ναι,ναι" και μην κάνεις τίποτα από αυτά που σου λέει... Θέλει ηρεμία το μωράκι... μη σε πιάσουν συσπάσεις και μαζί με το χέρι τρέχεις και στο μαιευτήριο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Ντοράκι, πρέπει από το ένα να μπαίνουν και από το άλλο να βγαίνουν... Και εμένα η πεθερά έχει άποψη για τα πάντα αλλά προσπαθώ να λέω "ναι, ναι, ναι", μέσα μου βράζω για κανένα δεκάλεπτο και μετά σκέφτομαι "σιγά να μην κάτσω να σκάσω!!". Λέγε και εσύ "ναι,ναι" και μην κάνεις τίποτα από αυτά που σου λέει... Θέλει ηρεμία το μωράκι... μη σε πιάσουν συσπάσεις και μαζί με το χέρι τρέχεις και στο μαιευτήριο...

τοσο καιρο αυτο κανω απο την μια εμπαινε απο την αλλη εβγαινε...αλλα τωρα ειναι χειροτερα δεν θελει ουτε να τον βλεπει κ τα κραταει δεν κανει πισω ευκολα...θα αρχισει παλι αν θες ελα εσυ εγω δεν ερχομαι κ ενα σωρο τετοια...κ τηλεφωνο αν δεν την ξανα παρω εγω δεν θα παρει...οσο για τις συσπασεις εχω ηδη κ δεν λενε να σταματησουνε τοσα φαρμακα περνω αλλα αυτες εκει...ουτε αυτο δεν υπολογιζει... :(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και... μια και η μπέμπα συνεχίζει να κοιμάται τον ύπνο του δικαίου, ας σας παραθέσω τη λιγότερο συγκινητική και χωρίς ανατροπές ιστορία τοκετού ever :laugh:

Είναι λοιπόν Δευτέρα. Κατερίνα και Χρήστος ξεκινούν μέσα στο άγχος για το Μητέρα. Μας έχουν προϊδεάσει ότι ενδέχεται να μας κρατήσουν, αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου λέω "ναι σιγά". Μπαίνουμε για υπέρηχο και ανακαλύπτουμε ότι μέσα σε δύο 24ωρα ο πλακούντας έχει πάει από grade 1-2 σε 3 :ohmy: Ο ομφάλιος λώρος είναι σε φάση... σήψης (μεταφορικά, αλλά όχι και τόσο), η μικρή δεν αιματώνεται σχεδόν καθόλου και πρέπει να βγει. Παρότι το ψιλοπεριμέναμε, τρώμε φρίκη κι εγώ κι ο Χρήστος!

Καθώς ο άντρας μου τρέχει πανικόβλητος να βρει τη δημόσια τράπεζα ομφαλοπλακουντιακού αίματος -γιατί το είχαμε αφήσει για τελευταία στιγμή τα πανέξυπνα- εγώ πάω στην... "παραλαβή" (ναι, έτσι λέγεται)! Είχα προνοήσει να το ξυρίσω ;) αλλά το κλύσμα δεν το γλίτωσα :blush: Μετά από 2 λεπτά:

- Κυρία Α. ενεργηθήκατε;

- Όχι.

- Καλά, ξανάρχομαι σε λίγο.

(μετά από άλλα δυο λεπτά)

- Κυρία Α. έγινε τίποτε;

- Μπα.

- (Ψιλοτσαντισμένη) ε κάντε μερικές βόλτες πέρα δώθε.

(μετά από ένα λεπτό)

- Τι έγινε, κυρία Α.; Ενεργηθήκαμε (όλοι μαζί);

- Όχι.

- (Βγαίνει στο διάδρομο τελείως εκνευρισμένη και φωνάζει:) ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΗ, Η ΚΥΡΙΑ Α. ΔΕΝ ΕΝΕΡΓΗΘΗΚΕ!

Τελικά η κυρία Α. θυμήθηκε να ενεργηθεί αφού την καλωδίωσαν για τον καρδιοτοκογράφο και τσάντισε κι άλλη νοσοκόμα :blush: Να μη σας τα πολυλογώ, μεσολάβησαν αρκετές ώρες αναμονής στις αίθουσες ωδινών. Ήρθε ο άντρας μου με τον εξοπλισμό, ήρθε ο γιατρός, μου έκαναν επισκληρίδιο και μου έβαλαν καθετήρα (που δεν είναι τίποτα, εάν φοβάται κάποια). Interestingly, ο καρδιοτοκογράφος έδειχνε ότι έχω αρκετές συσπάσεις. Εγώ χαμπάρι, έτσι; :laugh: Λίγο πριν με βάλουν στο χειρουργείο κι αφού έχω ακούσει ΤΑ βογκητά :blink: ακούω και το θεϊκό "ΠΑΙΔΙΑ, ΕΝΑΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΡΗΓΟΡΑ! ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ" :unsure::huh: Άντε τώρα εσύ να πας να γεννήσεις...

Τέλος πάντων, μπαίνουμε χειρουργείο. Η μεγάλη στιγμή έχει φτάσει. Η καρδιά μου παίζει ντραμς και σκέφτομαι ότι θα πεθάνω από αγωνία μέχρι να δω ότι αυτό το πλασματάκι που μας έκανε να λαχταρήσουμε τις τελευταίες ημέρες... είναι καλά! Ο γιατρός κάνει χαβαλέ όλη την ώρα, μια με μένα μια με το χειρουργό που τον βοηθά... Σε φάσεις μιλούν χαμηλόφωνα μεταξύ τους και τρέμω μήπως συνέβη κάτι κακό. Ώσπου μου πατάει την κοιλιά, μου την ξαναπατάει, ακούγεται ένα ΓΛΟΥΠ ψιλοαηδία και μετά... *γκουχ γκουχ* και κλάααααμα η μικρή κυρία Αλκμήνη, το μικροσκοπικό μαυρομάλλικο πλασματάκι μου! Παρεμπιπτόντως, μιας και περί μαλλιών ο λόγος, επηρεασμένη από αυτά που λέγαμε για καούρες, την περίμενα... φαλακρή τραγουδίστρια, αλλά τελικά διαψεύστηκα ;)

Τέλος πάντων, πείτε με ζώο, αλλά τα περίμενα λίγο πιο συγκινητικά τα πράγματα... Ότι μου δίνουν αγκαλίτσα τη μικρή μου κι ότι κλαίμε και οι δύο :( Αλλά μπα... την έβαλαν στο πυρεξάκι και μου την έφεραν δίπλα να τη δω μόνο, χωρίς να μπορώ να την ακουμπήσω. Πολύ πολύ μεγάλο ξενέρωμα. Εγώ πάντως έκλαψα, όπως επιβάλλει το πρωτόκολλο :P

Ευτυχώς, παρά τις προβλέψεις του γιατρού ότι θα βγει μέχρι 2350, βγήκε 2580 και με τα πνευμονάκια της να δουλεύουν τέλεια, οπότε γλιτώσαμε τις θερμοκοιτίδες και τα σχετικά.

Αυτά πάνω κάτω, κοριτσάκια μου όμορφα. Ειλικρινά εύχομαι τα πράγματα να κυλήσουν εξίσου ομαλά και... μη επεισοδιακά για όλες (και να πιάσει με τη μία το κλύσμα :laugh: ) :kiss:

Alkmini013.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...