Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

εμενα κοριτσακια μου ουτε που με εχει ρωτησει ποσα κιλα πηρα....

μονο ο γιατρος που μου εκανε τους υπερηχους και την ληψη τροφοβλαστη ασχολειται με τα κιλα μου....

ο αλλος.... περα βρεχει...

βεβαια η αληθεια ειναι οτι εχω παρει λιγα σχετικα.. μονο 10 αλλα ημουν παχια απο πριν...

παντως και αυτος που μου μου κανει τους υπερηχους λεει οτι αυτα που πηρα θα φυγουν αμεσως με τη γεννα...

και βεβαια περιττο να σας πω οτι το τελευταιο διμηνο σαβουριαζω οτι βρεθει στο δρομο μου.... :blush::blush::blush::blush:

μιλαμε πειναω συνεχεια :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

xaxaxaxa polu gelasa vasousa mou me auto gia tous xontrous giatrous :P:P:P

vasiliki teleia i didimokoilitsa :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: pws ta kataferneis ston upno? edw emeis kai zorizomaste genikotera :P

anna mou ti foto me to giorgaki pou vgazei kraugoula ti latreuw :woohoo:

anastasia mou mi stenaxwriesai kai mi skeftesai vlakioules, apo mera se mera pisteuw i karamelitsa tha kanei tin amfanisi tis ;)

koritsia sta dika mou twra, girisa molis apo thalassitsa kai to nauplio to vlepw mallon akuro dioti mallon i mikri mas viazetai na vgei :ohmy: pws na eksigis allios to gegonos oti (sygnwmi gia tin perigrafi :blush: ) ekana tsisakia kai skoupistika kai eida mikri posotita vleneis kai ligo kafe ugro :dry:

lete na gennaw kai na min to xw katalavei??? opws auto pou sas elega xtes oti polles kopeles de noiwthoun ti diastoli paei tha trellathw :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

[αααααααααα ολες δικαιουμαστε ενα κομματακι Pizza ....

ε χμμμμμμ πειραζει που δεν εχω σκοπο να φαω μονο ενα ?????? :blush:

την τριτη εχω γιατρο θα με βαλει στο ζυγι παλι

τι μας ζυγιζουν ρε κοριτσια ??? εμεις τους ρωτησαμε ποσα κιλα ειναι ???

ο δικος μου ειναι και χοντρος !!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικουλα λεεεεεεεεεεες??? :woohoo: :woohoo: :woohoo: Θα μας κανεις εσυ τα εγκαινια του Αυγουστου? :woohoo: Μιλησες με τον γιατρο σου? Περιμενουμε νεα σου οπωσδηποτε!!!

Βασιλικη εσυ εχεις πολυ διακριτικο και ευγενικο γιατρο. Μακαρι να ηταν και ο δικος μου ετσι...Και εχεις παρει και λιγα κιλακια, ειδικα για μανουλα διδυμων.

Βασουλα φαντασου και να μην ειχες αδυναμια στα γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου πατατες στο φουρνο με φιλετακι κοτοπουλο και χωριατικη.α!και μια υπεροχη σαλτσα για το φιλετακι.φαγαμε αργα πρωινο γι'αυτο αργησα να μαγειρεψω.ηταν πετυχημενο με το οτι θελει το κοριτσακι μου να προκαλεσει εντυπωσεις.μαλλον περιμενει τον καλο της να την παροτρυνει.. :P:lol::lol:

Βασουλα μου πιτσα ε???μιαμμμμμμμμμμμμμμμ!!!!καλα γελασα τρομερα με τον γιατρο σου και τα κιλα του.. :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: πετυχημενο το σχολιακι σου!!!!! ;)

Ελπιδα πολυ εφαγες κοπελα μου!!θα σκασεις!!!!εγω εφτιαξα ζαμπονοκασεροπιτα και εφαγα..αα!δεν μπορω..εμ δεν βγαινει εμ δεν θα τρωω κιολας???(εχω ενα θεμα με αυτο..δειτε παρακατω)

καλα το σκυλακι σου ειναι πανεμορφο..ποσο ετων ειναι?για μαρσιπο οι παιδιατροι δεν το συστηνουν γιατι μπορει να προκαλεσει σοβαρα προβληματα στη σπονδυλικη στηλη του μωρου και η ζημια να ειναι ανεπανορθωτη.πριν το αγορασεις ψαξε το πολυ!παντα ονειρευομουν να παρω μαρσιπο αλλα..με την ορεξη εμεινα! :dry:

Αννουλα μου επανερχομαι σε σενα γιατι θυμηθηκα κατι και θελω να σε ρωτησω..μωρε ξερεις τι ανησυχια εχω?εχω φοβο με το φαγητο..τι εννοω..φοβαμαι να φαω γιατι νομιζω πως ανα πασα στιγμη μπορει να σπασουν τα νερα,να παω να γεννησω και απο το ζορι μου κατα τη διαρκεια του τοκετου να κανω εμ... :x ..να τονισω οτι εχω προβλημα με τον εμ.. :x τον φοβαμαι και προτιμω χιλιες φορες να ποναω για μερικες ωρες παρα να κανω..ισχυει κατι τετοιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χαρά μου έκατσε το catering σας λέω...αν κ έχω αρχίσει να φοβάμαι με το φαί γτ κάποιες μέρες δεν μπορώ να κοιμηθώ,καούρες είναι?Δεν ξέρω. Νιώθω λες και το φαγητό είναι στον οισοφάγο μου...σόρρυ!

Ασε Αννα τις έτρωγα και εναλλαξ τις φρυγανιες με τις γεύσεις... :P:P:P

Κι εμένα ο γιατρός μου πλού πιεστικός με τα κιλά...Τώρα πια του αρνούμαι να ανέβω στη ζυγαριά και φεύγω!Κι αυτός γελάει πλεον,έχει καταλάβει ο άνθρωπος τι παίζει με μένα....Του έχω υποσχεθεί όμως ότι θα τα χάσω όλα μετά τη γέννα...ούτε άντρας μου να ήταν!!!

Αγγελικούλαααα..... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Πάρε τον γιατρό σου,να δούμε τι θα σου πεί! Λες να ετοιμάζεται να βγεί η μπουμπου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγγελικη μου μακαρι!αυτο με τη βλεννη μαλλον σημαινει οτι γεννας!!!!μπορει να σου παρει το πολυ 1 εβδομαδα!αν και νομιζω πως νωριτερα θα σκασει μουρη η μικρουλα σου!!!!!!να μην μας ξεχασεις!να μας ενημερωσεις!!!!!!!!!!!!!!!!!με το καλοοοοοο οτι και να ειναι!!!!!!εγκαινιασε τον μηνα μας εσυ Αγγελικουλα μου!!!!!αα!να παρεις τον γιατρο σου τηλ.μη το αφησεις ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, να σου πω!

Γι αυτο ακριβως συμβουλευουν τις εγκυες που ειναι ετοιμογεννες να τρωνε λιγο και ελαφρια,αν και εμετος την ωρα της γεννας δεν ειναι κατι συνηθισμενο. Αρα το λιγο και ελαφρυ, μεχρι να γεννησεις θα το εχεις χωνεψει ηδη. Παντως απο το σπρωξιμο, απ οσο ξερω, εμετος δεν γινεται. Κυριως το λενε αυτο σε περιπτωση που χρειαστει ολικη ναρκωση για καισαρικη. εκει πρεπει να εισαι εντελως μα εντελως νηστικη! Αλλα κατι τετοιο δεν παιζει για σενα. Οποτε χαλαρωσε και μην πεθαινεις της πεινας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia ti kanete?tha skasw an den sas pw ta nea mou...!!!!

loipon apo proxthes me exoun piasei ponoi periodou pou antanaklousan stin mesi kai katw...ekana ypomoni oli tin paraskeyi kai to vradi ektos apo 20 leptous ponous peiga kai 7 fores toyaletal,oi ponoi synexistikan kai exthes wspou to apogeyma den antexa kai pira til ton loukouma ton giatro mou o opoios mou eipe na paw sto attiko na me dei o afimereywn maieytiras ki an einai kati ton idopoioyne(sta a_x_d_a toy diladi)telos panton sto telos egw th gelasw teleytaia...!loipon piga sto nosokomeio opou ekei me evalan 2 wres se kardiotomografo opou kategrafe tous ponous poso sixni itan kai toys palmous tis gorgonitsas i opoia edeine resta stis mproxies...mou ekanan ena test me ena roz xartaki kai gia kerasaki me kerase kai o giatros ena xeraki ston kolpo mou...ta eida ola :blink::blink::blink:

afou elevxan to istoriko mou ponoi,zaxarokai piesi me rwtisan kai pote efaga teleutaia fora...ekei ta xriastika rwtaw giati kai mou eipan oti mporei na kanw kai twra kaisariki :woohoo: :woohoo: to apotelesma itan oti oi ponoi arxizan na elatwnoun kai i gorgonitsa mallon koimithike...tous lew diladi egw feygw twra kai ti itan olo ayto?mou lene ta prweortia diladi mporei na sou spasoun ta nera kai mes tin nyxta alla kai se mia vdomada,oi gynaikes pou exoun piesi kai zaxaro gennane nwritera kai nai giati na min sou spasoun kai ta nera....ayti tin stigmi eimai xapla kai ayrio to apogeyma exw pali rantevou me ton loulouko ton giatro mou mallo tha mou pei kapoia syntomi hmerominia.....viazete i gorgonitsa mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου μπορεί να φάω κι ένα τοστάκι σε λίγο!Τι να κάνω?Λες να μη θέλω να φάω?Αλλά απ'αυτό το πράγμα που με πιάνει προτιμώ το λίγο καλύτερα!Τελικά οι καούρες πως είναι?

Ετσι με το μάρσιππο ε?? Δεν τον θέλω για καθημερινή χρήση,αραιά κ που θα τον χρησιμοποιώ.Θα τον πάρω γτ θα σκάσω αλλιώς δε γίνεται μου έχει κάτσει τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ama dw oti sineizei, giati to eida sygnwmi pali otan ekana tsisakia :blush: kai oxi sto eswrouxo akoma :huh:

de ponaw ektos apo liges enoxliseis sti mesi :dry:

aurio exw rantevou outos i allos me to giatro opwte tha mas pei

ti na pw polu viastiki mou fainete i mikroula mou :dry:

pantos min anisixite oti kai na ginei enoeite pws tha sas enimerwsw prwtes ;):P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου σ'ευχαριστω πολυυυυυυυυ πολυυυυυυυυυυυυ :kiss::kiss: !!!!ξερεις τι εννοια το εχω????παρα πολυ φαβαμαι ρε γμτ!προτιμω να σε σαπισει καποιος στο ξυλο παρα να κανω εμ.. :x με σκοτωνει!!!!!!εκεινη η φιλη μου που σου ελεγα εκανε εμετο κατα τη διαρκεια του τοκετου γιατι η μαια της πιεζε τη κοιλια για να βγει το νινι της.και προχθες που πηγα στο νοσοκομειο μου ειπε ο αντρας μου οτι η κοπελα που ηταν μεσα για γεννα(την ειδα κιολας,μπλιαχ) εκανε 3 φορες εμετο και απο τοτε...τρεμωωω :ohmy::blink::S σ'εμπιστευομαι ομως γιατι τα εχεις περασει και συ!!!

Ελενα μου, λοιπον θελεις να μου πεις τι προγραμμα χρησιμοποιεις για τις φωτος σου?αν χρησιμοποιεις το προγραμμα προβολης εικονων και φαξ των windows μπορω να σου πω τι να κανεις βημα βημα. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας!!!Επέστρεψα και εγώ...Εσκασα από το φαγητό πάλι.Βλέπετε ο πεθερούλης μου είναι κρεοπώλης και ετοιμάζει συνέχεια κάτι μεζεκλίκια αλλο πραγμα... :silly:

Τι ωραίες κοιλίτσες είναι αυτές που είδα.Καλά Βασω μου πως βολεύεσαι με τα 2?Τώρα που σε είδα δεν θα παραπονεθώ για την δική μου κοιλιά.. :P

Αννα τέλειες οι φωτογραφίες σου. :)

Αναστασία μου δεν υπαρχει αλλη λύση.ειναι μονόδρομος..Κάνε sex!! :laugh:

Αγγελική λες να ετοιμάζεται η μικρή σου?Αυτό με την βλένη ηθελα να σας ρωτήσω και εγώ.Την Πέμπτη(sorry για την περιγραφή)ένιωσα βρεγμένο το εσώρουχό μου.Πηγα τουαλέτα είχα βραχεί λίγο,σκουπίστηκα και είδα βλενη στο χαρτί.Με πόση ποσότητα πρεπει να ανησυχούμε?!ακουγεται λίγο γελοίο ως ερώτηση, ξέρω) :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδα σωστη σε βρισκω οσον αφορα τα κιλα! Και εμενα ακριβως το ιδιο! Την Παρασκευη που πηγαμε στο γιατρο, ζυγιστηκα και μου λεει

-Μπραβο Αννουλα, ενα κιλο μονο? :ohmy: (Νομιζα οτι με ειρωνευοταν)

-Μηνα με ειρωνευεσαι? (εχουμε πολυ μεγαλη οικειοτητα)

-Οχι αληθεια σου λεω, την προηγουμενη φορα πηρες 3!Τωρα μονο 1? Μπραβο και παλι!

-Ευχαριστω πολυ! (δεν μιλαω....ξερω... :silly: )

Και καπου εκει πεταγεται ο αντρας μου :angry:

-Ναι, αλλα τα 3 κιλα που πηρε ηταν για ολοκληρο το μηνα, τωρα το 1 κιλο αντιστοιχει σε 10 μονο μερες!!!(εχουμε πυκνωσει τα ραντεβου)

Και εκει εφαγε την κλωτσια κατω απο το γραφειο του γιατρου... ;)

Ο ρουφιανοοοοοοοοος! :angry::angry::angry:

Παντως εχεις δικιο, ουτε ο αντρας μου δεν κανει ετσι για τα κιλα μου, εκεινον τι πρεμουρα τον εχει πιασει??? Του ειπα οτι θα τα χασω ομως και το ξερει, εξαλλου οταν γεννησα ημουν και πιο αδυνατη απ οτι οταν εμεινα εγκυος μετα απο λιγο καιρο, τα εχασα σε 2-3 μηνες το πολυ! Εχασα και απο δικα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μου τι επαθες κοπελα μου???θες να σου δωσω μερικες μερες απο μενα???ολα καλα θα πανε!!αλλα καλου κακου περιμενε εσυ..τι διαστολη σου ειπε οτι εχεις???

Ελπιδακι οι καουρες ειναι το καψιμο που νιωθεις στον οισοφαγο,οι αναγωγες αλλιως.πολυ δυσαρεστο συναισθημα!!!εμενα να δεις ποσο μου εχει κατσει αλλα αφου δεν το συστηνουν..γκρρρρρ!!!

Αγγελικη μου σου εκανε καθολου ψηλαφιση ο γιατρος?η βλεννη μπορει να συνεχιστει για καμια μερα ακομα..

Σταυρουλα μου και εσυ βλεννη????????δεν εχει σχεση η ποσοτητα.και μια σταλιτσα-σταγονα να δεις ειναι καμπανακι...λεγεται βισμα βλεννης και αυτο προστατευει τον τραχηλο.απαξ και φυγει επιταχυνεται ο τοκετος!!με το καλοοοο κοριτσακια μου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Ελπιδα σωστη σε βρισκω οσον αφορα τα κιλα! Και εμενα ακριβως το ιδιο! Την Παρασκευη που πηγαμε στο γιατρο, ζυγιστηκα και μου λεει

-Μπραβο Αννουλα, ενα κιλο μονο? :ohmy: (Νομιζα οτι με ειρωνευοταν)

-Μηνα με ειρωνευεσαι? (εχουμε πολυ μεγαλη οικειοτητα)

-Οχι αληθεια σου λεω, την προηγουμενη φορα πηρες 3!Τωρα μονο 1? Μπραβο και παλι!

-Ευχαριστω πολυ! (δεν μιλαω....ξερω... :silly: )

Και καπου εκει πεταγεται ο αντρας μου :angry:

-Ναι, αλλα τα 3 κιλα που πηρε ηταν για ολοκληρο το μηνα, τωρα το 1 κιλο αντιστοιχει σε 10 μονο μερες!!!(εχουμε πυκνωσει τα ραντεβου)

Και εκει εφαγε την κλωτσια κατω απο το γραφειο του γιατρου... ;)

Ο ρουφιανοοοοοοοοος! :angry::angry::angry:

Παντως εχεις δικιο, ουτε ο αντρας μου δεν κανει ετσι για τα κιλα μου, εκεινον τι πρεμουρα τον εχει πιασει??? Του ειπα οτι θα τα χασω ομως και το ξερει, εξαλλου οταν γεννησα ημουν και πιο αδυνατη απ οτι οταν εμεινα εγκυος μετα απο λιγο καιρο, τα εχασα σε 2-3 μηνες το πολυ! Εχασα και απο δικα μου!

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου καλη ορεξη....καλλιο αργα παρα ποτε..τωρα θυμηθηκα οτι πηγες για μαμ!!!!

φωτο θα βαλω αργοτερα..τωρα ειμαι με βαζελινη και θα τρομαξετε αν σας βαλω τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου, την ιστορια του τοκετου μου λιγο πολυ σας την εχω πει. Στις 10 απο τις 12 ωρες που διηρκησε ο τοκετος μου εγω εσπρωχνα. Επειδη το μωρο ειχε σκαλωσει και δεν κατεβαινε, ο γιατρος ΜΑΖΙ και η μαια μου εσπρωχναν με δυναμη την κοιλια για ωρες. Εμετο δεν εκανα!

Ελπιδα οι καουρες ειναι σαν να καιγεται ο οισοφαγος σου, αναμεσα στο λαιμο και το στηθος νιωθεις εντονο καψιμο. Και εγω εχω καμια φορα, οχι συνεχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου,περασα τις φωτο απο τη μηχανη στον υπολογιστη και ανοιξα ενα καινουργιο φακελο και τον αποθηκευσα στις εικονες μου. Τωρα βρισκινται εκει και δεν ξερω τι να τις κανω περα απο να τις βλεπω μονη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω εβγαλα βλεννη σχεδον 3 μερες.και αυτο ειναι καμπανακι οτι πλησιαζει η ωρα.και εγω εχω πονους στη μεση(διαξιφιστικους πονους),πονους περιοδου,πονους στο κολπο σαν να με τσιμπαει κατι πολυ δυνατα(σορρυ),πετρωματα στη κοιλια.ειναι σημαδια τοκετου ολα αυτα..καλα εγω ειμαι αστοχο παραδειγμα..ο πονος στη μεση σημαινει οτι ανοιγει η λεκανη για να βγει το νινακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μου μου δινεις κουραγιο συμπεθερουλα μου!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: ευχαριστω πολυ!!!!!!!!

Ελενα κατσε να σε κανω φιλη στο μαμμυ να σου στειλω απο εκει αναλυτικα τα βηματα για να μην τρωω χωρο εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ και εγω έχω πόνους στη μέση και από χθες τσιμπίματα στο πιπί...ωχ να μου πήγε τώρα!! :S απο σήμερα δεν κάνω τίποτα(οχι οτι εκανα και πολλα)

δε θέλω ακόμα να γεννήσω....Τεταρτη έχω ραντεβού και θα μάθω τί γίνεται!!!

Καλά Αννα πολύ ρουφ ο άντρας σου... :laugh: :laugh: :laugh:

Εγω τον έχω εκπαιδεύσει και όταν με μαλώνει ο γιατρός ο αντρούλης μου προσπαθει να με καλύψει :evil:

Αλλά και ο δικός μου ο γιατρός πολύ κόλλημα με τα κιλά. Αφού έχει και διαιτολόγο στο γραφείο του :blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...