Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No15


Recommended Posts

Βαζω αλλη μια, και αυτη απο τη φωτογραφιση και ειναι απο τις αγαπημενες μου! Φαινεται και ποσο μεγαλη ειναι η κοιλια μου (εχει μεγαλωσει κι αλλο απο τοτε)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

καλα ο γιος σου ειναι φοβερος!!!!!!!!!!!!!

φανταστικες φωτογραφιες Αννουλα μου ..

εχω παθει πλακα ...

λογικο να ειναι απο τις αγαπημενες σου ....

χμμμμμμμμμμ φανηκε και η Αναστασια ε ????????

τι θα γινει βρε καραμελιτσα ?????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ έγραψε:

Μαλλον εγω ειμαι πολυ χαζουλα και δε μπορω να βαλλω φωτο :(:(:(

Ελπιδα μου,επιλεγω τη φωτο που θελω να βαλλω παταω επεξεργασια αλλα δε μου βγαζει καποια επιλογη για να αλλαξω το μεγεθος της. ΟΥΦ θα σκασω...

Στην επεξεργασια εικονων (ειναι πανω πανω) επιλεγεις συμπιεση--> ιστοσελιδες -->οκ και το κανεις αποθηκευση αρχειου. Μετα πατας browse τη βρισκεις, πας απαντηση και πατας img.

Εγω αυτο κανω, μακαρι να βοηθησα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια, μακαρι να ειχες φεις και να μπορουσες να τις δεις ολες, ειναι πολλες!

Εσυ οπως σε θυμαμαι, κορμαρα και απορω ΠΟΥ πηγαν τα κιλα που λες οτι εβαλες, (μαλλον λες οτι τα εβαλες για να μας συμπαρασταθεις και να μη νιωθουμε ασχημα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχιιιιι μια χαρα τα εβαλα Αννα μου ρωτα την ζυγαρια μου !!!! χαχαχ...

απλα πηγαν οοοοοοοοοοολα σχεδον στην κοιλια !!!!τα ποδια εχουν μεινει ιδια ..

Εσεις εισαστε στο μηνα σας ...εγω ειμαι ακομη στον 8ο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιτούλα ΟΚ, αλλά μην τρελαίνεστε, δεν έκανα κάτι φοβερό, το φύλλο ήταν έτοιμο ;) Απλά μάλλον πήρα πολύ κιμά και τώρα έχω να ζυμώνω και κεφτέδες :huh: Σας ευχαριστώ πάντως για τα καλά σας λόγια :kiss:

Βασούλαααααα, τι κοιλίτσα μινιόν είναι αυτή!!!!! Που τα έβαλες τα 13,5 κιλά; Εγώ πάντως είμαι στην κατηγορία Αννούλα, Κατρίνα, Ελπίδα. Βαρέων. Και η Βασιλικούλα βαρέων βαρών. Ααααχχχ κοριτσάκι μου, πώς την παλεύεις; Δε θα διαμαρτυρηθώ ξανά....εεεεε, για σήμερα τουλάχιστον :P

Αναστασία μου αποφάσισα να μην ξανασχολιάσω την καταστασή σου γιατί είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα τα λουστώ όλα!!!! Μάλλον έχω την καραμελίτσα Νο2 :(

Αααχ, θέλω να σας βάλω κι εγω φώτο κοιλίτσας αλλά δε με βοηθάει ο καλός μου γιατί δε θέλει. Να δείτε τι θα πει ραγάδες και να παρηγορηθείτε :side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παραταω με τις φωτο. Μαλλον δεν προκειται να τα καταφερω :(:(:( . Θα βλεπω τις δικες σας και θα παρηγοριεμαι. Σας ευχαριστω παντως για τη βοηθεια. Δεν ειναι για μενα αυτα τα σπορ. Κριμα και ηθελα να τις δειτε...

Δεν μπορω να βρω Αννουλα μου στην επεξεργασια τη συμπιεση...

Παρεπιπτοντως απλα θεικες οι φωτο με την κοιλιτσα σου και το Γιωργακη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μετα σου λεει οπτικη ινα!τριχες!ειχα γραψει ενα κατεβατο ολοκληρο και με πεταξε 2 φορες το τσοκαρο!τα λεφτα μου πισω ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! καλα ε...τα εγκεφαλικα μου κυτταρα χορευουν τσιφτετελι αυτες τις μερες....κροσια λεμεεε τα νευρα !!!

Αννουλα μου,μας αρεσει πολυ η παρεα σας!και λεμε να αποχωρισουμε αργα απο το τρελο παρεακι!!!θα σε ξεπερασω και σενα και τις περισσοτερες κοπελες εδω μεσα...δεν πτοουμαστε ωρε!χαχαχαχαχα!!! ενα πραγμα με ανησυχει μοναχα!μη φτασουμε τις 42 εβδομαδες κανει κακακια η μπεμπα μεσα και καταπιει το μυκωνιο..και μονο που το σκεφτομαι τρελαινομαι!ο αντρας μου εχθες εμαθε απο ενα φιλο του οτι η γυναικα του ηταν 40+1 και πηγαν στο νοσοκομειο για εναν ελεγχο.η κοπελα ειχε ελαχιστους πονους,την εξετασαν απο κατω να δουνε σε τι φαση βρισκεται και ειχε διαστολη 3.της εκαναν αμνιοτομη και γεννησε!εγω???δεν εχει τπτ για μας καραμελιτσα μου?????

καλα οι φωτος σας τελειες!!!

Βασουλα μου εκρηξη θα γινει αλλα δεν ξερω ποτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα (anna10019) Μην μου πεις οτι τον ρωτας ????

ουτε εμενα θελει να βαζω φωτο αλλα.......

Αχ βρε Ελενακι μου προσπαθησε λιγο ακομα να δουμε τις φωτο σου ..θα τα καταφερεις ...

καλα ρε Αννα τι ματαρες εχεις ?????????

πως εχεις αγαπημενες φωτο ????????????

ολες ειναι φανταστικες ...!!!!!!

δεν μας ζαλισες καθολου ....

ποσες φωτο σας εβγαλε ο φωτογραφος ???????

τι τυχερη που εισαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

μετα σου λεει οπτικη ινα!τριχες!ειχα γραψει ενα κατεβατο ολοκληρο και με πεταξε 2 φορες το τσοκαρο!τα λεφτα μου πισω ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!! καλα ε...τα εγκεφαλικα μου κυτταρα χορευουν τσιφτετελι αυτες τις μερες....κροσια λεμεεε τα νευρα !!!

Αννουλα μου,μας αρεσει πολυ η παρεα σας!και λεμε να αποχωρισουμε αργα απο το τρελο παρεακι!!!θα σε ξεπερασω και σενα και τις περισσοτερες κοπελες εδω μεσα...δεν πτοουμαστε ωρε!χαχαχαχαχα!!! ενα πραγμα με ανησυχει μοναχα!μη φτασουμε τις 42 εβδομαδες κανει κακακια η μπεμπα μεσα και καταπιει το μυκωνιο..και μονο που το σκεφτομαι τρελαινομαι!ο αντρας μου εχθες εμαθε απο ενα φιλο του οτι η γυναικα του ηταν 40+1 και πηγαν στο νοσοκομειο για εναν ελεγχο.η κοπελα ειχε ελαχιστους πονους,την εξετασαν απο κατω να δουνε σε τι φαση βρισκεται και ειχε διαστολη 3.της εκαναν αμνιοτομη και γεννησε!εγω???δεν εχει τπτ για μας καραμελιτσα μου?????

καλα οι φωτος σας τελειες!!!

Βασουλα μου εκρηξη θα γινει αλλα δεν ξερω ποτε!!!!

Άντε καλέ που θα κάνει κακάκια. Η καραμελίτσα είναι κιουρία. Άμα δε βάλει παμπεράκι δεν έχει τπτ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

καλα κανεις και βαζεις φωτο Αννουλα ..εμεις που δεν εχουμε fb

δεν τις ειχαμε δει καθολου ....

μολις τις ειδες δεν τρελαθηκες ???????

Οχι απλα τρελαθηκα, ξεμυαλιστηκα εντελως!!! :woohoo:

Για 2 μερες δεν εκανα αλλη δουλεια, χαζευα και κοιταζα τις φωτο. Μιλαμε για τρελο κολλημα. Μαλλον το ειχα απωθημενο απο την 1η μου εγκυμοσυνη γιατι δεν εβγαλα ουτε μια η χαζη... :ohmy::(

Αναστασια μολις με πεταξε και εμενα εξω και τοση ωρα ξαναγραφω :angry::angry::angry: (σε περιληψη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου παρεα μας και εσυ??? ελα ελα!!ολοι οι καλοι χωρανε!!!!!αν με πιασεις απο τη μυτη μπαμπ θα κανω...χωρις υπερβολη!αυτη τη στιγμη θελω να ξεσπασω..ολο με τον αντρα μου τα βαζω..μη κανεις αυτο μη κανεις το αλλο..τον λυπαμαι τον κακομοιρη!νοστιμοτατο το φαγητουλι σας!!!!

θα σας βαλω και γω φωτο αργοτερα απο τη κοιλιτσα μου!!!

Ελενα θα σου γραψω οδηγιες μετα και εγω μπας και πιασει.εγω δυσκολευομουν απιστευτα να βαλω φωτο εδω..μιλαμε για εντελως αχετη με αυτο το θεμα αλλα τα καταφερα..παω να φουρνισω το μαμ και ερχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Αννουλα (anna10019) Μην μου πεις οτι τον ρωτας ????

ουτε εμενα θελει να βαζω φωτο αλλα.......

Αχ βρε Ελενακι μου προσπαθησε λιγο ακομα να δουμε τις φωτο σου ..θα τα καταφερεις ...

καλα ρε Αννα τι ματαρες εχεις ?????????

πως εχεις αγαπημενες φωτο ????????????

ολες ειναι φανταστικες ...!!!!!!

δεν μας ζαλισες καθολου ....

ποσες φωτο σας εβγαλε ο φωτογραφος ???????

τι τυχερη που εισαι....

Εεεε...χμμμμ...150 φωτος!ΧΩΡΙΣ ΠΛΑΚΑ!

Οσο για τα ματια, ειναι συνδυασμος μαμα+μπαμπα. Ο Γιωργος δεν τα πηρε, μακαρι να τα παρει τουλαχιστον ο μικρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα λεφτα πισω και στην Αννουλα μας!!!!!!!!!!αντε γιατι!!!!χαχα!αν και τις εχω δει τις φωτος σας στο φβ δνε με κουραζει να τις ξαναδω,γι'αυτο βαλε βαλε!!!!!

Αννα μου :D :D :D :D :D :D :D :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα συγχαρητηρια και για την πιτα και για το χιουμορ σου! Πολυ μου αρεσει να σε διαβαζω!

Ελενακι προσπαθησε μωρε, εγω να δεις τι ασχετη που ημουν στην αρχη, στουρναρι!

Αναστασακι καλη ορεξη, τι καλο εχεις εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λογικο να εχεις κολλημα με τις φωτο ...

απο τις πιο ομορφες φωτο εγκυμοσυνης που εχω δει ( χωρις υπερβολες)

Αναστασια μου περιμενουμε κι απο σενα φωτο της κοιλιτσας ..αν και επρεπε να ηταν στην φωτο μονο η καραμελιτσα ...δεν πειραζει ...θελει να κερδισει εντυπωσεις οπως πολυ σωστα ειπε μια κοπελα ( δεν θυμαμαι ποια)

αχ μην λες για μαμ ..ακομα δεν εφαγα ..περιμενω να τελειωσει τις δουλειες ο καλος μου και θα φαμε μετα κατι ελαφρυ σχετικα γιατι ...

το βραδυ θα παμε για πιτσααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου ποιά ξέρει από μάρσιπους και ring sling και τι διαφορά έχουν,αν έχουν? Που μπορώ να βρώ εκτός από Λητώ? Αυτός εδώ καλός είναι?

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... d=2985178#

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

Λογικο να εχεις κολλημα με τις φωτο ...

απο τις πιο ομορφες φωτο εγκυμοσυνης που εχω δει ( χωρις υπερβολες)

Αναστασια μου περιμενουμε κι απο σενα φωτο της κοιλιτσα ..αν και επρεπε να ηταν στην φωτο μονο η καραμελιτσα ...δεν πειραζει ...θελει να κερδισει εντυπωσεις οπως πολυ σωστα ειπε μια κοπελα ( δεν θυμαμαι ποια)

αχ μην λες για μαμ ..ακομα δεν εφαγα ..περιμενω να τελειωσει τις δουλες ο καλος μου και θα φαμε μετα κατι ελαφρυ σχετικα γιατι ...

το βραδυ θα παμε για πιτσααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα

'

Καλε εγω το ειπα και αυτο το μαργαριταρι (περι εντυπωσεων κλπ) Πιτσα ε? Τι αναγκη εχεις εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάααλι για φαγητά λέτε?? Εγώ τσάκισα φρυγανιές με μέλι,μαρμελάδα και νουτελά!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δεν θα φάω τπτ άλλο,το απόγευμα έχουμε την βάπτιση της κορόυλας του κουμπάρου μας και θα έχει catering σε ένα φοβερό ξενοδοχείο...καταλαβαίνετε τι θα κάνω πάλι.... :blush::blush::blush:

Για μάρσιππο καμια δεν ξέρει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

WENDY έγραψε:

'

Καλε εγω το ειπα και αυτο το μαργαριταρι (περι εντυπωσεων κλπ) Πιτσα ε? Τι αναγκη εχεις εσυ...[/quote:3vh5nyny]

χα χα χα χα :laugh: :laugh: :laugh: εσυ το εγραψες αυτο περι εντυπωσεων ????????κι εγω καπου το διαβασα και μου αρεσε :laugh: :laugh:

αααααααααα ολες δικαιουμαστε ενα κομματακι Pizza ....

ε χμμμμμμ πειραζει που δεν εχω σκοπο να φαω μονο ενα ?????? :blush:

την τριτη εχω γιατρο θα με βαλει στο ζυγι παλι

τι μας ζυγιζουν ρε κοριτσια ??? εμεις τους ρωτησαμε ποσα κιλα ειναι ???

ο δικος μου ειναι και χοντρος !!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδακι εγω αν και μανουλα ηδη, δεν μπορω να σε βοηθησω. Δεν ειχα ουτε μαρσιππο ουτε ring sling! :(

Κρατα την ορεξη σου για το βραδυ! :woohoo: Συνηθως τα κετερινγκ εχουν τελειο φαγητο!

Φρυγανιες, με μελι, μαρμελαδα και νουτελα ολα αυτα μαζι? Περιεργος συνδυασμος! :huh: Μηπως εισαι εγκυος??? :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Πάααλι για φαγητά λέτε?? Εγώ τσάκισα φρυγανιές με μέλι,μαρμελάδα και νουτελά!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δεν θα φάω τπτ άλλο,το απόγευμα έχουμε την βάπτιση της κορόυλας του κουμπάρου μας και θα έχει catering σε ένα φοβερό ξενοδοχείο...καταλαβαίνετε τι θα κάνω πάλι.... :blush::blush::blush:

Για μάρσιππο καμια δεν ξέρει???

Για μαρσιπο δεν ξερω .... :dry::dry:

ααα προτιμω το catering απο την πιτσα ... :blush::blush:

γιατι εχουμε τοση ορεξη ρε παιδια ?????????

θα μπορουσα να τρωω οοοοοοοοοολη τη μερα ...

αλλα πραγματικα η αδυναμια μου η μεγαλη

ειναι τα γλυκα ..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια… ήθελα να μπω κ εγώ στην παρέα μετά από καιρό… να σας πω πολύ σύντομα την ιστορία μου. Μετά από προσπάθεια 1 χρόνου αρχίζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Όλα φυσιολογικά και οι 2.Τελικά ξεκινάμε πρόκληση ωορρηξίας, σπερματέγχυση, χωρίς αποτέλεσμα και μπαίνουμε στην ‘ανεξηγητη υπογονιμοτητα’ όποτε αποφασίζουμε να πάμε για εξωσωματική. Μένω για πρώτη φορά στη ζωή μου έγκυος μετά την 1η εξωσωματική αλλά τελικά είναι βιοχημική. Στην 2η εξωσωματική μένω έγκυος αλλά είναι εξωμητριο κ μπαίνω για λαπαροσκόπηση και αφαίρεση σάλπιγγας. Ο γιατρός βρίσκει και λίγες εστίες ενδομητριωσης (το υποψιαζόμουν λόγω απίστευτου πόνου περιόδου αλλά δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο), όποτε και τώρα είμαι σε καταστολή περιόδου για 3 μήνες. Τον ρώτησα αν τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα που δεν εμένα έγκυος φυσιολογικά και μου είπε ότι δεν μπορούμε να το ξέρουμε 100% αλλά ότι δεν είχα πολλές εστίες ενδομητριωσης κ ότι ήταν κοντά στην ουροδόχο κύστη.  Την τελευταία μηνιαία ένεση για να σταματήσει η περίοδος την έκανα τέλη Απριλίου όποτε θεωρητικά περιμένω περίοδο από Ιούνιο. Δεν μου έχουν μείνει άλλα κατεψυγμένα εμβρυα όποτε και πρέπει να κάνω καινούργια διέγερση (έχω κάνει ήδη 2, η πρώτη κανονική η 2η πιο χαμηλή δόση φαρμάκων). Η ερώτηση τώρα είναι, να κάνω κατευθείαν καινούργια διέγερση ή να προσπαθήσουμε μήπως μείνω φυσιολογικά? Μπορεί να τα έγραψα όλα εν συντομία αλλά έχω περάσει πολλά και μου είναι πολύ δύσκολο να περιμένω κ άλλο… Επίσης έχω πάρει να φάρμακα ήδη μέσω επιτροπής. Αν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο ή θέλει να μου πει μια γνώμη, καλοδεχούμενη.
    • Καλά αυτά τα ποσα απλησίαστα παρά πολλά μωρέ 😳 Ακομα και αυτά που έδωσα για το πρώτο μου παιδάκι, γεννά + επισκέψεις πάλι ήταν πολλά για εμάς..  Μακάρι τώρα που διάλεξα να πάω σε δημόσιο να είναι όλα οκ και να μην μου βγει ξινό🤷‍♀️  
    • Γιατί εμένα γράφει επάνω το κουτί να μην καταναλώνεται σε περίοδο εγκυμοσύνης. Μόνο μια πολυβιταμίνη μου είπαν εδώ ότι επιτρέπεται (pregnacare) αλλά δεν την πήρα.  Να μη σκέφτεσαι το παρελθόν!!! Να είσαι θετική κι όλα θα πάνε καλά! Να σου ζήσει κι εσένα ο μικρός σου κορίτσι μου!  Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό ο γάμος σας με φουσκωμένη κοιλίτσα!
    • Μια απο τα ίδια κι εγώ. Άλλαξα νούμερο απο το 2ο μήνα. Και φυσικά δεν άντεχα καθόλου τη μπανέλα στην αρχή. Αχ κορίτσια μου, εγώ να δείτε πόσο χαίρομαι που μπήκα σε αυτό το παρεάκι! Πολύ σωστά τα λες. Εγώ δηλαδή που τώρα στα 37 έρχεται το 1ο τυχαία δε νομίζω ότι θα κάνω 2ο δυστυχώς. Αλλά αισθάνομαι κι εγώ ότι έχω πολύ δύναμη και αντοχές ακόμα! Αυτό απάντησα κι εγώ σε όσους μου είπαν τώρα να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης... Αφού θα φοράω φορέματα δε λίγες μέρες... τι να τα κάνω;;; Κι εγώ μαζί σου. Αν δεν είχα την πτώση της βαρύτητας δε θα φορούσα!!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...