Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υπνόσακος


Recommended Posts

Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας σχετικά με τους υπνόσακους.

Η μικρή μου,ξεσκεπάζεται συνέχεια το βράδυ,όπως κ να της φτιάξω τα σεντονάκια κ την κουβερτούλα.

Θέλω να της πάρω υπνόσακο κ θα ήθελα όσες χρησιμοποιείτε ήδη,να μου γράψετε εντυπώσεις.

Βαμβακερό ή φλίς?

Ευχαριστώ.:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριάνα μου εγώ τον Χρήστο όλο τον προηγούμενο χειμώνα τον είχα σε υπνόσακο, τα χεράκια με μανίκια κανονικά, που έβγαιναν και έτσι όταν έκανε νύχτες με λιγότερο κρύο τα έβγαζα. Μου φάνηκε καλό γιατί πραγματικά δεν σηκωνόμουν 10 φορές το βράδυ για να τον βλέπω αν ξεσκεπάζετε ( συνέχεια το έκανε και εμένα ).

Πέρυσι ήταν μεγάλο και άνετο, φέτος λέω να του το δοκιμάσω και πάλι ( ήταν για παιδάκια μέχρι 2 χρονών ) για ακόμα έναν λόγο. Ξυπνάει μέσα στην νύχτα ( τις τελευταίες μέρες συνέχεια ) σηκώνετε όρθιος και προσπαθεί να βγεί από το κρεβάτι. Όλη τη νύχτα τρέχω με το που γκρινιάζει γιατί τρέμω στην ιδέα μήπως πέσει. Το κρεβάτι του έχει αρκετό ύψος και φοβάμαι, δεν ξέρω πώς θα του φανεί αλλά του το βάλω …..

Εγώ έχω βαμβακερό, τα φλις δεν τα ήθελα, λένε πως δεν αναπνέει το δέρμα και είναι πιο λεπτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριάνα μου εγώ τον Χρήστο όλο τον προηγούμενο χειμώνα τον είχα σε υπνόσακο, τα χεράκια με μανίκια κανονικά, που έβγαιναν και έτσι όταν έκανε νύχτες με λιγότερο κρύο τα έβγαζα. Μου φάνηκε καλό γιατί πραγματικά δεν σηκωνόμουν 10 φορές το βράδυ για να τον βλέπω αν ξεσκεπάζετε ( συνέχεια το έκανε και εμένα ).

Πέρυσι ήταν μεγάλο και άνετο, φέτος λέω να του το δοκιμάσω και πάλι ( ήταν για παιδάκια μέχρι 2 χρονών ) για ακόμα έναν λόγο. Ξυπνάει μέσα στην νύχτα ( τις τελευταίες μέρες συνέχεια ) σηκώνετε όρθιος και προσπαθεί να βγεί από το κρεβάτι. Όλη τη νύχτα τρέχω με το που γκρινιάζει γιατί τρέμω στην ιδέα μήπως πέσει. Το κρεβάτι του έχει αρκετό ύψος και φοβάμαι, δεν ξέρω πώς θα του φανεί αλλά του το βάλω …..

Εγώ έχω βαμβακερό, τα φλις δεν τα ήθελα, λένε πως δεν αναπνέει το δέρμα και είναι πιο λεπτά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρησιμοποιω και εγώ υπνόσακο. Μάλιστα έχω δύο ένα βαμβακερό και έναν υπνόσακο-κουβέρτα με έχει βολέψει πάρα πολύ μεχρι τώρα.

Μαριλια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρησιμοποιω και εγώ υπνόσακο. Μάλιστα έχω δύο ένα βαμβακερό και έναν υπνόσακο-κουβέρτα με έχει βολέψει πάρα πολύ μεχρι τώρα.

Μαριλια:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΕΡΣΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ..ΗΤΑΝ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΟΠΩΣ Η ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΤΩΡΑ...ΚΑΛΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΕΣΑ Σ' ΑΥΤΟΝ...

ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΚΑΛΤΣΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ..

ΦΕΤΟΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ, ΤΗΣ ΠΗΡΑ 3 ΥΠΝΟΣΑΚΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ, ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ!!

ΚΟΙΜΑΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΚΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

ΧΧΧ ΣΤΗΝ ΕΛΙΣΑΒΕΤ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΠΕΡΣΙ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΣΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ..ΗΤΑΝ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΟΠΩΣ Η ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΤΩΡΑ...ΚΑΛΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΜΕΣΑ Σ' ΑΥΤΟΝ...

ΤΗΣ ΕΙΧΑ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΤΗΣ ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΗΣ ΦΟΡΑΩ ΚΑΛΤΣΟΥΛΕΣ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ..

ΦΕΤΟΣ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ, ΤΗΣ ΠΗΡΑ 3 ΥΠΝΟΣΑΚΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΕΚΔΟΧΕΣ, ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΜΑΣ!!

ΚΟΙΜΑΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ!!!!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΚΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΣΥΝΤΟΜΑ!!!

ΧΧΧ ΣΤΗΝ ΕΛΙΣΑΒΕΤ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριανα μου και εγω τα 2 μου παιδια με υπνοσακο τα μεγαλωσα.Ειδικα την εποχη που εμεινα στην φλωρινα για ενα διαστημα 2 σχεδον χρονων τα θεωρουσα απαραιτητα.Ηταν απο βαβμακερο υφασματακι απο μεσα και ειχε και πουπουλακια χηνας απο εξω ηταν σαν κουβερτουλα.Τα ειχα παρει απο την γερμανια τοτε αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ακομη.Παντως τα παιδια ειχαν μια τελεια θερμοκρασια και δεν ειχα το ανχος μηπως παγωσουν το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριανα μου και εγω τα 2 μου παιδια με υπνοσακο τα μεγαλωσα.Ειδικα την εποχη που εμεινα στην φλωρινα για ενα διαστημα 2 σχεδον χρονων τα θεωρουσα απαραιτητα.Ηταν απο βαβμακερο υφασματακι απο μεσα και ειχε και πουπουλακια χηνας απο εξω ηταν σαν κουβερτουλα.Τα ειχα παρει απο την γερμανια τοτε αλλα δεν ξερω αν υπαρχουν ακομη.Παντως τα παιδια ειχαν μια τελεια θερμοκρασια και δεν ειχα το ανχος μηπως παγωσουν το βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανριαννα μου καλησπερα! Κιεγω για τον ιδιο λογο πηγα και αγορασα περιση υπνοσακο (βαμβακερο) η κορη μου ηταν 9μηνων και με βολεψε παρα πολυ.Οπως ειπε και η Ελντο δεν σηκονωμουν 10 φορες μεσα στη νυχτα ειναι κι εμενα με μανικακια που βγενουν.Οποτε και φετος θα της το φορεσω.Φαντασου οτι αγορασα και για το νεογενητο που περιμενουμε. Ειναι πολυ βολικοι πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανριαννα μου καλησπερα! Κιεγω για τον ιδιο λογο πηγα και αγορασα περιση υπνοσακο (βαμβακερο) η κορη μου ηταν 9μηνων και με βολεψε παρα πολυ.Οπως ειπε και η Ελντο δεν σηκονωμουν 10 φορες μεσα στη νυχτα ειναι κι εμενα με μανικακια που βγενουν.Οποτε και φετος θα της το φορεσω.Φαντασου οτι αγορασα και για το νεογενητο που περιμενουμε. Ειναι πολυ βολικοι πιστευω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!:)

Αύριο κιόλας θα πάμε για υπνόσακο γιατί η Ελισαβετούλα ήδη έχει ένα μικρό βηχαλάκι..:(

A, να σας ρωτήσω και κάτι άλλο?

Από μέσα τι τους φοράτε?

Εγώ τώρα της βάζω κορμάκι με μακρύ μανικάκι κ πυτζαμούλες.

Όταν τη βάζω στον υπνόσακο λέτε να πρέπει να αφαιρέσω κάτι?

Για να μη ζεσταίνεται εννοω.

Ευχαριστώ!

Χριστινάκι μου,αυτός ο υπνόσακος που τα ποδαράκια είναι μέσα,είναι βολικός?Της είχα έναν τέτοιο,όταν ήταν νεογέννητη.

Τώρα που μεγάλωσε και είναι ανήσυχη, το μόνο που με ανησυχεί είναι,εαν επιχειρήσει να σηκωθεί,μήπως ΄΄μπουρδουκλωθούν΄΄τα ποδαράκια της κ χτυπήσει?:unsure:

Ουφ...πολύ άγχος πάλι..:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου!:)

Αύριο κιόλας θα πάμε για υπνόσακο γιατί η Ελισαβετούλα ήδη έχει ένα μικρό βηχαλάκι..:(

A, να σας ρωτήσω και κάτι άλλο?

Από μέσα τι τους φοράτε?

Εγώ τώρα της βάζω κορμάκι με μακρύ μανικάκι κ πυτζαμούλες.

Όταν τη βάζω στον υπνόσακο λέτε να πρέπει να αφαιρέσω κάτι?

Για να μη ζεσταίνεται εννοω.

Ευχαριστώ!

Χριστινάκι μου,αυτός ο υπνόσακος που τα ποδαράκια είναι μέσα,είναι βολικός?Της είχα έναν τέτοιο,όταν ήταν νεογέννητη.

Τώρα που μεγάλωσε και είναι ανήσυχη, το μόνο που με ανησυχεί είναι,εαν επιχειρήσει να σηκωθεί,μήπως ΄΄μπουρδουκλωθούν΄΄τα ποδαράκια της κ χτυπήσει?:unsure:

Ουφ...πολύ άγχος πάλι..:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ζάλισα,αλλά χτες πήγα στα mothercare k benetton και δεν είχαν υπνόσακους για παιδάκια από 1 έτους κ άνω.

Είχαν κάτι πολύ ωραίους αλλά για πιο μικρά μωράκια.

Εσείς από πού πήρατε τους υπνόσακούς σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ζάλισα,αλλά χτες πήγα στα mothercare k benetton και δεν είχαν υπνόσακους για παιδάκια από 1 έτους κ άνω.

Είχαν κάτι πολύ ωραίους αλλά για πιο μικρά μωράκια.

Εσείς από πού πήρατε τους υπνόσακούς σας??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριαννα μου να κοιταξεις να μην εχουν επενδηση υαλοβαμβακα .

οι μονες εταιριες με βαμβακι και μαλλι ειναι η ωμεγα και η p cardin.

τωρα για μεσα εγω απλα λεω να του φοραω βαμβακερο φορμακι αντι για βελουτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντριαννα μου να κοιταξεις να μην εχουν επενδηση υαλοβαμβακα .

οι μονες εταιριες με βαμβακι και μαλλι ειναι η ωμεγα και η p cardin.

τωρα για μεσα εγω απλα λεω να του φοραω βαμβακερο φορμακι αντι για βελουτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριάνα, εγώ πέρσι στη δικιά μου που τέτοια εποχή ήταν 7 μηνών της είχα πάρει τον υπνόσακο που είναι σα σακκί δηλ. με τα πόδια μέσα και με αυτόν βγάλαμε το χειμώνα. Για την ακρίβεια είχα πάρει δύο της Sterntaler (είναι μια γερμανική εταιρεία) από τα Λητώ. Φέτος, που με τα πρώτα κρύα της έβαλα τον περσινό (είχα πάρει το μέγεθος 90 εκ.) η μικρή έκανε την επανάστασή της!!! Και αναγκάστηκα να της πάρω ξανά δύο νέους υπνόσακους της Ωμέγα με ποδαράκια, για να κινείται πιο άνετα. Τώρα πια από μέσα της φοράω μόνο βαμβακερό κορμάκι κοντομάνικο και βέβαια καλτσούλες. Αργότερα, αν κάνει περισσότερο κρύο ίσως βάλω και πιτζαμάκια.

Πέρσι, ανάλογα με τη θερμοκρασία της έβαζα είτε μόνο μακρυμάνικο κορμάκι, είτε κοντομάνικο κορμάκι και πιτζαμάκια, όχι καλτσάκια. Σημειωτέον, ότι οι υπνόσακοι-σακιά είχαν αποσπώμενα μανίκια, τα οποία είχα βγάλει, γιατί ήταν τεράστια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντριάνα, εγώ πέρσι στη δικιά μου που τέτοια εποχή ήταν 7 μηνών της είχα πάρει τον υπνόσακο που είναι σα σακκί δηλ. με τα πόδια μέσα και με αυτόν βγάλαμε το χειμώνα. Για την ακρίβεια είχα πάρει δύο της Sterntaler (είναι μια γερμανική εταιρεία) από τα Λητώ. Φέτος, που με τα πρώτα κρύα της έβαλα τον περσινό (είχα πάρει το μέγεθος 90 εκ.) η μικρή έκανε την επανάστασή της!!! Και αναγκάστηκα να της πάρω ξανά δύο νέους υπνόσακους της Ωμέγα με ποδαράκια, για να κινείται πιο άνετα. Τώρα πια από μέσα της φοράω μόνο βαμβακερό κορμάκι κοντομάνικο και βέβαια καλτσούλες. Αργότερα, αν κάνει περισσότερο κρύο ίσως βάλω και πιτζαμάκια.

Πέρσι, ανάλογα με τη θερμοκρασία της έβαζα είτε μόνο μακρυμάνικο κορμάκι, είτε κοντομάνικο κορμάκι και πιτζαμάκια, όχι καλτσάκια. Σημειωτέον, ότι οι υπνόσακοι-σακιά είχαν αποσπώμενα μανίκια, τα οποία είχα βγάλει, γιατί ήταν τεράστια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΕΣΑ, ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ!!

ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΕΡΑΚΙ Ή ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΜΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ...ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ...

ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΤΑΚΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΣΦΙΧΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ (ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ) ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΗ!!

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ....!!!!

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ...

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!

**** ΑΚΟΥΓΑ ΤΗ ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΧΘΕΣ, ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ "ΒΑΖΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ,ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ ΠΙΑ!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!

ΑΝΤΡΙΑΝΑ ΜΟΥ,ΟΤΑΝ ΤΗΝ ΕΒΑΖΑ ΣΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ ΜΕΣΑ, ΗΤΑΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΟΣ ΕΤΟΥΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΤΟ ΚΟΥΜΑΝΤΑΡΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ!!

ΜΕΤΑ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΓΙΑ ΝΕΡΑΚΙ Ή ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΕΚΛΑΙΓΕ ΤΗΣ ΠΗΡΑ ΥΠΝΟΣΑΚΟ ΜΕ ΠΟΔΑΡΑΚΙΑ...ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΒΟΛΕΥΤΗΚΑΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ...

ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΑΜΕ ΣΤΗ ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΚΑΙ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗ ΤΑΚΤΟΠΟΙΟΥΣΑ ΣΦΙΧΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ (ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΡΤΑ) ΗΤΑΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΣΚΕΠΑΣΤΗ!!

ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΤΕ ΑΝΑΜΕΣΑ ΜΑΣ....!!!!

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΗΛΙΚΙΑΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΣ ΠΕΡΑΣΕΙ...

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ!!!

**** ΑΚΟΥΓΑ ΤΗ ΜΕΝΕΓΑΚΗ ΧΘΕΣ, ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ "ΒΑΖΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΥΠΝΟ,ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ, ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ ΠΙΑ!!!"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

εγώ στο γιο μου βάζω υπνόσακο απ΄όταν ήταν 6 μηνών. Στην αρχή δεν τον ήθελε, έτσι μέχρι να κοιμηθεί τον σκέπαζα με κουβερτούλα και μόλις κοιμόταν του φορούσα τον υπνόσακο και έτσι ήμουν ήσυχη. Ο υπνόσακος έχει και μανίκια αλλά δεν του τα φόρεσα ποτέ γιατί μου φάνηκε ότι τον ενοχλούσαν και ότι θα πρέπει να ήταν πολύ ζεστά! και ο δικός μας ήταν της sterntaler. Ο λόγος που δεν πήρα με ποδαράκια ήταν γιατί αν στην προσπάθειά του να γυρίσει έβγαινε το πόδι και μπερδευόταν με το άλλο? ..... και θα γινόταν χαμός στον υπνόσακο και μετά θα ξυπνούσε!!! Από μέσα φοράει ένα φανελάκι και την πιτζάμα του χωρίς κάλτσες γιατί οι κάλτσες εμποδίζουν την σωστή κυκλοφορία του αίματος. Άλλωστε πόσο κρύο κάνει στο δωμάτιό του που χρειάζεται καλτσούλα?! Και ειδικά όταν τα ποδαράκια είναι μέσα στον υπνόσακο, τα παιδιά δεν πρέπει να ιδρώνουν στον ύπνο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα,

εγώ στο γιο μου βάζω υπνόσακο απ΄όταν ήταν 6 μηνών. Στην αρχή δεν τον ήθελε, έτσι μέχρι να κοιμηθεί τον σκέπαζα με κουβερτούλα και μόλις κοιμόταν του φορούσα τον υπνόσακο και έτσι ήμουν ήσυχη. Ο υπνόσακος έχει και μανίκια αλλά δεν του τα φόρεσα ποτέ γιατί μου φάνηκε ότι τον ενοχλούσαν και ότι θα πρέπει να ήταν πολύ ζεστά! και ο δικός μας ήταν της sterntaler. Ο λόγος που δεν πήρα με ποδαράκια ήταν γιατί αν στην προσπάθειά του να γυρίσει έβγαινε το πόδι και μπερδευόταν με το άλλο? ..... και θα γινόταν χαμός στον υπνόσακο και μετά θα ξυπνούσε!!! Από μέσα φοράει ένα φανελάκι και την πιτζάμα του χωρίς κάλτσες γιατί οι κάλτσες εμποδίζουν την σωστή κυκλοφορία του αίματος. Άλλωστε πόσο κρύο κάνει στο δωμάτιό του που χρειάζεται καλτσούλα?! Και ειδικά όταν τα ποδαράκια είναι μέσα στον υπνόσακο, τα παιδιά δεν πρέπει να ιδρώνουν στον ύπνο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...