Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλα πως συλλέγει ο μικροβιολόγος κολπικό υγρό? :blink::blink:

Εμένα παντα ο γυναικολόγος το έκανε και το έστελνε για αποτελέσματα.

Αχ πονεμένο θέμα το δάσος εκεί κάτω...Δεν κάνεις μια αποξύλωση μήπως και χρειαστεί?? ;)

Κορίτσια τωρα στον 8 κάθε πότε πάτε στον γιατρό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα Κοιλίτσες.......

Βλέπω πρωινές πρωινές

Νανά μου να ζήσετε πάντα ευτυχισμένοι και αγαπημένοι.Κάθε μέρα του έγγαμου Βίου σας να συνοδέυεται από χαρά και χαμόγελο.. Και φυσικά the greatest gift is coming :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ρόζι μου με το καλό. Με έναν πόνο. Θα σε σκέφτομαι.... Θέλουμε νέα το συντομότερο... :cheer::cheer::cheer:

Κορίτσια σχετικά με την εξέταση κολπικών υγρών εμένα ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα. Η Μαία μου με ενημέρωσε ότι θα πρέπει να το κάνουμε αλλά ακόμα τίποτα.

Σχετικά με την επισκεψιμότητα τι να πω. Κάθε γιατρός είναι διαφορετικός. Εγώ κάθε 3 εβδομάδες πάω.

Σουπίτσα εγώ ξυρίζομαι κάθε 2-3 μέρες (στα τυφλά) εκεί κάτω. Σκέφτομαι πως αν σπάσουν τα νερά ή γίνει κάτι και πρέπει να τρέξω στο νοσοκομείο ή στον γιατρό να μην γίνω τελείως ρεζίλι.

Επίσης κάθε 2-3 μέρες ξυρίζω τα ποδαράκια μου για τον ίδιο λόγο. :blush::blush::blush:

Κακένα νέο από την ΚΥΟ μας. Είναι καλά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niakoylinaki έγραψε:

kalhmera.....rozi......... koritsaki moy me enan pono kai esy me to kalo na krathseis to mikroyli soy agkalia ...filakia polla....

Καλημέρα Βερόνικα!!!!

Τι κάνεις??

Διακοπούλες θα πας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ στα τυφλά το κάνω γι'αυτό είμαι σίγουρη ότι σε μερικά σημεία πρέπει να αμαζόνιος και σε άλλα γουλί :P . Θα βάλω την αδελφή μου να βελτιώσει λίγο την κατάσταση. Εγώ στο γιατρό πάω μια φορά το μήνα αλλά όταν μπω στο μήνα μου θα με βλέπει κάθε βδομάδα.

Ο μικροβιολόγος συλλέγει το κολπικό υγρό ακριβώς όπως και ο γιατρός (έχει ειδική καρέκλα). Μόνο που στις εγκύους δεν βάζουν κολποδιαστολέα (εμένα τουλάχιστον αυτό που είχε πει, ίσως επειδή ήμουν και χ%$#σμένη από το φόβο μου).

Ρόζη, με το καλόοοοο!!!!! Περιμένουμε νέα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα δεν είχαν πει ότι θα δροσίσει??? :blink: Πω πω πώς θα ήθελα να ήμουν διακοπούλες τώρα κάτω από ένα δέντρο (ή ακόμα καλύτερα πάνω σε μία αιώρα) και να διαβάζω κανένα ηλίθιο περιοδικό, ααααχχχχχ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa εγω βαζω που και που τον άντρα μου να το κάνει.Στα τυφλά δε γίνεται με τίποτα... :P

Και εγώ θέλω θαλασσίτσα όπως ακριβώς τα λες.Να χαζολογάω στη θάλασσα με περιοδικά να πίνω το φραπεδάκι μου....Τωρα που θυμήθηκα.Καφέ πίνετε?

Εγω από την ώρα που εμεθα οτι είμαι εγγυος οχι.και μου λείπει... :(

Βερόνικα καλά να περάσετε όπου και να πατε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες!!!μολις προσπαθησα να κανω αποτριχωση...φανταζομαι πως θα εγινε!!!!στα τυφλα απλωνα το κερι και τραβουσα...εχθες πηγαμε με τον αντρα μου στην γυναικολογο και οταν φυγαμε μου λεει ''οι τριχες σου μεχρι την κοιλια πηγαν'',που να ειχα και τριχα δλδ,μετα απο 15 χρονια αποτριχωσης με κερι τι τριχα ναχω πια;δεν θελει καθολου τις τριχες και επειδη αυριο παω για τον 2ο ντομπλερ επρεπε να τα κανω να μην φαινεται τιποτα,οχι τιποτα αλλο δεν μπορω να τον ακουω,''δεν ντρεπεσαι να φαινεται η τριχα οταν σου κατεβαζει το κυλοτακι για να κανει υπερυχο;;;''λες και οσες πανε το χουν γουλι...ααααα

Ροζι μου με το καλο και συ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελούδες!

έριξα μια γρήγορη ματιά στα νέα σας, γράφετε και πολλά βρε παιδί μου, που να τα διαβάσεις όλα :):)

Σήμερα φεύγω για το νοσοκομείο. Προσπαθώ όμως να μην το σκέφτομαι μήπως και περάσει πιο εύκολα η μέρα. Το απογευματάκι θα μπω μέσα και η νύχτα φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολη. ούτε και σήμερα μπόρεσα να κοιμηθώ καλά. τέλος πάντων.

Τώρα ξέχασα τι διάβασα στα μηνύματά σας για να το σχολιάσω :S:S

ΑΑΑΑ για την εξέταση κολπικού υγρού. Εγώ την έχω κάνει 3 φορές μέχρι τώρα. μία στην αρχή της εγκυμοσύνης, μία στα μέσα και τώρα η τελευταία που ειναι και η πιο σημαντική. Πάντα σε μικροβιολόγο πάω. Τη μία φορά ήθελε να μου βάλει διαστολέα και ήμουν 5 μηνών. Περιττό να σας πω ότι του έσπασα τα νεύρα!! Κάθε φορά που έσκυβε ο άνθρωπος εγώ κατέβαζα τα πόδια :P Τελικά αρνήθηκα να το κάνω με διαστολέα και πήγα σε άλλη μικροβιολόγο η οποία απλώς πήρε το δείγμα με μπατονέτα. Δεν θα επιχειρούσε μου είπε σε καμία περίπτωση να βάλει διαστολέα σε εγκυμονούσα. Δεν είναι τίποτα πάντως, παίρνεις μια βαθιά ανασούλα και δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

όσο για το δάσος εκεί κάτω, την πάτησα με τα δίδυμα που μου έσπασαν τα νερά νωρίτερα κι έπρεπε να αφεθώ στην περιποίηση μίας νοσοκόμας, η οποία με ξύρισε με πράσινο σαπούνι και ξυραφάκι bic (εκείνα τα κίτρινα :angry::angry::angry: ). έτρεμε το φυλλοκάρδι μου!

Οπότε τώρα προετοιμάστηκα μόνη μου. Καλά ο σύζυγος για να βοηθήσει tweety ούτε κουβέντα :S μόλις του έδωσα το ξυραφάκι τον έπιασε τρέμουλο :laugh: :laugh: :laugh:

οπότε πήρα κι εγώ ένα σκαμνάκι και σε μισή ωρίτσα μετά απο πολλά αχ και βαχ τα κατάφερα :) Τώρα αν άφησα και κάτι τι να κάνουμε. Άλλωστε το ξύρισμα απο τη νοσοκόμα δεν το γλιτώνω γιατί θα μου περάσουν και την κοιλιά.

Νομίζω το παράκανα λίγο κι έγραψα πολλά!! Sorryyyyyyyyyy :unsure::unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εκει κατω δεν εχω κάνει ποτέ με κερί και γενικότερα δεν έχω πολλές.

Για αυτό φοβάμαι να παω αξύριστη στην κλινική μην τις κάνουν όπως να ναι και αγριέψουν. Λέτε να προλάβω όταν με πιάσουν οι πόνοι να τις περιποιηθώ στο σπίτι και να πάω μετά ?? :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

soupitsa εγω βαζω που και που τον άντρα μου να το κάνει.Στα τυφλά δε γίνεται με τίποτα... :P

Και εγώ θέλω θαλασσίτσα όπως ακριβώς τα λες.Να χαζολογάω στη θάλασσα με περιοδικά να πίνω το φραπεδάκι μου....Τωρα που θυμήθηκα.Καφέ πίνετε?

Εγω από την ώρα που εμεθα οτι είμαι εγγυος οχι.και μου λείπει... :(

Βερόνικα καλά να περάσετε όπου και να πατε :)

Tweety εγώ πίνω κάθε μέρα έναν καφεδάκο. Φραπέ (ελαφρύ φυσικά). Ο γιατρός μου είπε ότι ένας είναι ΟΚ.

Μπράβο στον άντρα σου που δεν λέει "οχι" σε τέτοια.

Ο δικός μου ενώ είναι πολύ καλός και κάνει τα πάντα τέτοια πράγματα (ξύρισμα) με τίποτα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madre έγραψε:

Καλημέρα κοπελούδες!

έριξα μια γρήγορη ματιά στα νέα σας, γράφετε και πολλά βρε παιδί μου, που να τα διαβάσεις όλα :):)

Σήμερα φεύγω για το νοσοκομείο. Προσπαθώ όμως να μην το σκέφτομαι μήπως και περάσει πιο εύκολα η μέρα. Το απογευματάκι θα μπω μέσα και η νύχτα φαντάζομαι ότι θα είναι δύσκολη. ούτε και σήμερα μπόρεσα να κοιμηθώ καλά. τέλος πάντων.

Τώρα ξέχασα τι διάβασα στα μηνύματά σας για να το σχολιάσω :S:S

ΑΑΑΑ για την εξέταση κολπικού υγρού. Εγώ την έχω κάνει 3 φορές μέχρι τώρα. μία στην αρχή της εγκυμοσύνης, μία στα μέσα και τώρα η τελευταία που ειναι και η πιο σημαντική. Πάντα σε μικροβιολόγο πάω. Τη μία φορά ήθελε να μου βάλει διαστολέα και ήμουν 5 μηνών. Περιττό να σας πω ότι του έσπασα τα νεύρα!! Κάθε φορά που έσκυβε ο άνθρωπος εγώ κατέβαζα τα πόδια :P Τελικά αρνήθηκα να το κάνω με διαστολέα και πήγα σε άλλη μικροβιολόγο η οποία απλώς πήρε το δείγμα με μπατονέτα. Δεν θα επιχειρούσε μου είπε σε καμία περίπτωση να βάλει διαστολέα σε εγκυμονούσα. Δεν είναι τίποτα πάντως, παίρνεις μια βαθιά ανασούλα και δεν καταλαβαίνεις τίποτα.

όσο για το δάσος εκεί κάτω, την πάτησα με τα δίδυμα που μου έσπασαν τα νερά νωρίτερα κι έπρεπε να αφεθώ στην περιποίηση μίας νοσοκόμας, η οποία με ξύρισε με πράσινο σαπούνι και ξυραφάκι bic (εκείνα τα κίτρινα :angry::angry::angry: ). έτρεμε το φυλλοκάρδι μου!

Οπότε τώρα προετοιμάστηκα μόνη μου. Καλά ο σύζυγος για να βοηθήσει tweety ούτε κουβέντα :S μόλις του έδωσα το ξυραφάκι τον έπιασε τρέμουλο :laugh: :laugh: :laugh:

οπότε πήρα κι εγώ ένα σκαμνάκι και σε μισή ωρίτσα μετά απο πολλά αχ και βαχ τα κατάφερα :) Τώρα αν άφησα και κάτι τι να κάνουμε. Άλλωστε το ξύρισμα απο τη νοσοκόμα δεν το γλιτώνω γιατί θα μου περάσουν και την κοιλιά.

Νομίζω το παράκανα λίγο κι έγραψα πολλά!! Sorryyyyyyyyyy :unsure::unsure:

αντε με το καλο!!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Εγω εκει κατω δεν εχω κάνει ποτέ με κερί και γενικότερα δεν έχω πολλές.

Για αυτό φοβάμαι να παω αξύριστη στην κλινική μην τις κάνουν όπως να ναι και αγριέψουν. Λέτε να προλάβω όταν με πιάσουν οι πόνοι να τις περιποιηθώ στο σπίτι και να πάω μετά ?? :woohoo: :woohoo:

μα δεν το ξυριζουν ολο στην κλινικη,μονο γυρω απο την ''εξοδο''!στα νοσοκομεια το κανουν ολο,και αν κανεις καισαρικη φυσικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Καλημέρα!

Ειναι η πρώτη φορά που κατάλαβα για τα καλά τι είναι οι συσπάσεις,δεν θα σας ξαναρωτήσω.Ειμαι ξύπνια απ΄τις 5.30 κι έχω κάνει πολλές και 1 με πονάκια,ελπίζω να περάσουν,πήρα μισό χάπι τώρα, και να μην γεννήσω ε??? Ωστόσο εχει ξυπνήσει κ η μπέμπα και κουνιέται αλλά είναι τόσο πέτρα η κοιλιά μου που ίσα ίσα την νιώθω...

Χρύσα και Ρόζι με το καλό να φέρετε κι εσείς στον κόσμο δυό υγιή μωράκια!!

Νανά μου να ζήσετε!!! Παντα ευτυχισμένοι να είστε! Με το καλό το μωράκι σας! :kiss:

Αναστασία κι εγώ έχω βρεθεί μπροστά σχεδόν σε τοκετό,πριν από 1μιση χρόνο περίπου,είχα σοκαριστεί,ήταν φυσιολογικός,χωρίς επισκληρίδιο.Φυσικά όταν ακούστηκε το μωρό και το είδαμε μετά είχα πλαντάξει.Δεν το συζητώ ότι πλέον το κλάμα το έχω στο τσεπάκι μονίμως κι εγώ...

JennyBill κι εσύ πρωινή? Πότε έχεις ΠΗΤ? Γεννάς όπου να ναι κι εσυ? Που θα ανέβεις να δεις τον γιατρό σου,Αθήνα? Πάτρα δεν γεννάς εσύ? Ανάκριση σου κάνω πρωινιάτικα :blush:

:) Ελπίδα Πάτρα θα γενήσω,αν & Σ/Κ θα είμαι Αθήνα για καλλωπισμό,αυτό δεν το ξέρει ο γιατρός μου.

& μην ανησυχείς για την ανάκριση :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα.

Κανένα νεότερο από Κατερίνα και Αλκμηνάκι ε;

Νανά, να ζήσετε ευτυχισμένοι και να γεράσετε αγκαλιά :kiss::kiss::kiss:

Αγγελική και Ελπίδα πως είστε; Καμία βελτίωση;

Βάσω θα είσαι στο Παπανικολάου την Τετάρτη; Τέλεια! Χαίρομαι πολύ που θα γνωριστούμε. Εγώ μάλλον θα έρθω με τη μαμά μου.

Αναστασία μου, σε πόνεσε ο γιατρός; Ωχ μωρέ τι έχει να πάθει η καραμελίτσα μόλις βγει :):P;)

Όσο για τα δάση που συζητάτε, τι να πω. Πονεμένη ιστορία. Πρέπει και εγώ να επιχειρήσω μία αποξύλωση γιατί φτάνει ο καιρός και θα γίνω ρεζίλι :blush::blush::blush::blush:

Κορίτσια σήμερα πονάει πολύ το κορμί μου. Κυρίως τα πόδια μου. Οουυυφφφ αυτός ο 9ος :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Καλημέρα και από εμένα.

Κανένα νεότερο από Κατερίνα και Αλκμηνάκι ε;

Νανά, να ζήσετε ευτυχισμένοι και να γεράσετε αγκαλιά :kiss::kiss::kiss:

Αγγελική και Ελπίδα πως είστε; Καμία βελτίωση;

Βάσω θα είσαι στο Παπανικολάου την Τετάρτη; Τέλεια! Χαίρομαι πολύ που θα γνωριστούμε. Εγώ μάλλον θα έρθω με τη μαμά μου.

Αναστασία μου, σε πόνεσε ο γιατρός; Ωχ μωρέ τι έχει να πάθει η καραμελίτσα μόλις βγει :):P;)

Όσο για τα δάση που συζητάτε, τι να πω. Πονεμένη ιστορία. Πρέπει και εγώ να επιχειρήσω μία αποξύλωση γιατί φτάνει ο καιρός και θα γίνω ρεζίλι :blush::blush::blush::blush:

Κορίτσια σήμερα πονάει πολύ το κορμί μου. Κυρίως τα πόδια μου. Οουυυφφφ αυτός ο 9ος :S

Πάρε απο το φαρμακείο μία κρέμα για τα πόδια. Εγώ έχω μία της Gehwol (Γκεβόλ προφέρεται) δροσιστική! Είναι καταπληκτική, μόλις την βάζεις στα πόδια τα νιώθεις να παγώνουν. Ξαλαφρώνεις κι από το πρήξιμο λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα υπόλοιπα κοριτσάκια.....

Μπέλλα μου καιρό είχα να σε ακούσω. Ελπίζω όλα καλά.

Madre με το καλό!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

Αννούλα Καλό κουράγιο στην αποξήλωση. Εμείς την επόμεην Τετάρτη στο Παπανικολάου ελπίζω.

Κρίμα που δεν θα σας δω.. :(

Άννα δεν οδηγάς πια??Στο Ιπποκράτειο νομίζω οδηγούσες ακόμα!

:kiss::kiss: Σε όλα τα κορίτσια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα...! Άντε με το καλό σε όσα κορίτσια είναι έτοιμες για γέννα! Σαν χθες μου φαίνεται η μέρα που άνοιξα το θέμα αυτό και τώρα φτάσαμε να γεννάμε :laugh: ! Κορίτσια εγω έχω πρόβλημα δυσκοιλιότητας συγνώμη για την περιγραφή αλλα πρέπει να σας το περιγράψω για να μου πειτε αν συμβαίνει σε καμία απο εσας. Ποτέ δεν είχα πρόβλημα στη ζωή μου αλλα με τα χάπια που παίρνω (3 μαγνήσιο, 2 σίδηρο, 1 φιλισίν) την ημέρα και ένα σιρόπι για να με βοηθάει να πηγαίνω στη τουαλέτα τα κακάκια μου έχουν σκλυρήνει και υποφέρω :blink: με τις ώρες στην τουαλέτα για να τα κάνω! Συγνώμη και πάλι για την περιγραφή! Το έχει πάθει καμία απο εσάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Madre (Χρύσα δεν είπαμε; Ελπίζω τόσο καιρό που σου απευθύνομαι έτσι να μην κάνω λάθος :blush: ) σ'ευχαριστώ πολύ. Θα ψάξω να τη βρω. Εύχομαι σήμερα να πάνε όλα καλά και σύντομα να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά.

Ρόζη μου, και σ'εσένα κορίτσακι μου εύχομαι τα αντίστοιχα. Όλα κατ'ευχήν.

Γιούλη μου, οδηγάω (αν και όλοι φωνάζουν) αλλά σε κοντινές αποστάσεις. Έχω γίνει αρκετά δυσκίνητη και φοβάμαι μην προκύψει κάτι αιφνιδιαστικό εκείνη την ώρα και αντιδράσω άσχημα.

Loulou, νομίζω ότι λίγο πολύ όλες το έχουμε το πρόβλημα. Προσπάθησε να τρως όσο δυνατόν περισσότερα φρούτα και λαχανικά μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...