Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

Σε χαιρόμαστε Κατερινάκι με την όρεξή σου. Πού τη βρίσκεις δεν ξέρω, αλλά μας τσιτώνεις κι εμάς τα "βαριά πεπόνια" :P Σε καλή μεριά τα $$ και να περάσετε σούπερ :kiss:

Μαράκι, thank you! Το βάρος είναι σχετικά ΟΚ, το doppler ήταν πολύ τσιμπημένο. Το πολύ πολύ το Σάββατο να μας κρατήσουν μέσα. Ίδωμεν :) Εσένα ποιοι σε ταλαιπώρησαν; Οι του ΙΚΑ υποθέτω ε; Είναι πού θα πέσεις μάλλον και υποθέτω ότι έχει πέσει γραμμή να είναι πρήχτες :dry: Περαστικά σου για το άλλο... Μάλλον είναι "υποχρεωτικό" να κολλάμε και τέτοιες χαζομάρες στην εγκυμοσύνη :angry: Στην αγορά κοιτούσες για κάτι συγκεκριμένο; Με βαλιτσούλα τελείωσες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

κορίτσια δεν σας προλαβαίνω με τόσο τρέξιμο που ρίχνω. Καλά, μιλάμε για πολύ ζέστη.Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω και αν αντέξω θα επανέλθω...γιατί εδώ στο δωμάτιο που είμαι δεν έχει aircool και λιώνω... φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πάλι εδώ. Με τις εξετάσεις όλα καλά εκτός από τον αιματοκρίτη. Σε μικρή άνοδο βέβαια αλλά ακόμα πολύ χαμηλός (29.8). Η μικροβιολόγος μου είπε να το πάρω απόφαση ότι θα γεννήσω με χαμηλό αιματοκρίτη :(:( Τώρα τι συνεπαγέται αυτό δεν ξέρω.

Καλώς την Κατρίνα μας. Φωτιά στα μπατζάκια σου πάλι... Καλοφάγωτο το επίδομα στις διακοπές σας και καλά να περάσετε.

Μαρία, περαστικά σου γρήγορα. Δεν είναι κάτι σοβαρό, έτσι; Και το βάρος σας καλό είναι. Γιατί αγχχώθηκες; Άντε να δούμε και το δικό μας αύριο.

Madre, για Λυδία ή Νεφέλη σε έκοβα. Και έπεσα μέσα :):)

Αναστασία μου, τι να πω, θα ξεπεράσεις και την Κατρίνα σε λίγο :) )Πώς τα καταφέρνεις ρε θηρίο; Εμένα σήμερα η μέση μου δε με κρατάει :(:(

Ξέχασα κάτι; Αν ναι θα επανέλθω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου θα μπω μολις φυγουν τα μπαζα οι επισκεπτες μου να σχολιασω τα νεα σας!!!καλα ε...ειμαι εξαλλη!!!οταν λες 7:30 δεν εννοεις 20:00 και κατι..τους ειπα να ερθουν συγκεκριμενη ωρα και τα μπαζα ακομα να ερθουν!εν τω μεταξυ ειναι τυποι που δεν πολυσυμπαθω αλλα τους εχουμε μια μικρη υποχρεωση..της μιας βασικα.που πανε?για ποτο?σε εγκυο ερχονται ρε γμτ!εγω ανα πασα στιγμη μπορει να γεννησω και αυτοι στην κοσμαρα τους!αν ειναι ποτε δυνατον!ασε το χειροτερο..που θα καθησουν κανα 3-4 ωρες!ουφ!συγγνωμη για το ξεσπασμα αλλα μου το εχουν ξανακανει και δεν μπορω καθολου την ασυνεπεια!οταν ερθουν και φυγουν θα ξαναμπω!φιλακια σε ολες!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα, δηλαδή πριν πόσο ήταν; Αλλά και πάλι, 30 σε σχέση με άλλα και άλλα, δεν είναι και τόοοσο χάλια. Άλλωστε όταν με το καλό γεννήσεις, θα το έχουν υπόψη τους :kiss:

Αναστασία, μια από τα ίδια κι εδώ. Με πήρε στις 7 η αδερφή του άντρα μου ότι έρχεται και η ώρα είναι 9+... Το κάνει κάθε φορά και την προηγούμενη της την ψιλο-είπαμε, αλλά απ' ό,τι φαίνεται... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σημερα ειναι μαλλον η μερα της επισκεψης :P

κι εμενα ειχαν ερθει η πεθερα μου και η κουνιαδα μου αλλα φυγανε τωρα...

πηγα σε ενα μαγαζι στην περιοχη μου το εχει αναφερει νομιζω και η φουφου, πηρα μια ρομπα και ενα πυτζαμακι για μενα και για δωρακια που ηθελα 2 ακομη πυτζμακια και 2 πετσετε φορεματακια για τη θαλασσα ολα μαζι... 51,οο ευρω :blink::blink::blink::blink: τσαμπα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκιες μελλουσες μανουλες ..

επεσε πολυ διαβασμα μεχρι να γραψω, :Sτα μισα τα εχω ηδη ξαχασει :P

πρωτα απο ΟΛΑ ομως να γραψω

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ στην Μπελλα μας

με το καλο ψυχη μου το αγορακι σου,μην στενοχωριεσαι για τις παλιοσυσπασεις ξεκουρασου οσο μπορεις τωρα που μπορεις... ;)

Κατρινακι μου σε καλη μερια τα χρηματα που πηρατε ..καλα να περασετε στις Mini διακοπουλες σας :)

Ντορακι μεγια τα υπεροχα επιπλακια σας ...μου αρεσε παρα πολυ το σιελ σεντονακι που γραφει little prince..με το καλο να κοιμηθει εκει ο πριγκιπας σας ...

Αννουλα μου ειχα κι εγω χαμηλο αιματοκριτη 29 ( και μαλλον ακομα χαμηλος ειναι επειδη ζαλιζομαι σαν το κοτοπουλο :S )οταν ρωτησα τον γιατρο μου ειπε να μην αγχωνομαι...και να σου πω την αληθεια βαρεθηκα να αγχωνομαι :P μια χαρα θα γεννησουμε δεν ειμαστε οι μονες ...ας αφησουμε τους γιατορυς μας μια φορα να αγχωθουν για εμας... ;)

Αναστασια μου τετοια ωρα επισκεπτες ???? απαραδεκτοι ...αναισθητοι :angry::angry:να αρχισεις να χασουμουριεσαι απο νωρις μηπως και φυγουν :laugh: :laugh:

Κατερινακι ( Kuo)κι εσυ καλη υπομονη...καλο ειναι να της την "ξαναπεις "( αν δεν μας καταλαβαινουν και οι δικοι μας καηκαμε!!!!)....

Σιγουρα ξεχασα να γραψω και για αλλες κοπελες ...αλλα ηταν πολλα οσα διαβασα και τα ξεχασα :blush::blush:

και τωρα τα δικα μας νεα....

Πηγαμε σημερα στον γιατρο μας ..ειδαμε τον μπεμπη-μπεμπαρο :laugh: :laugh: ο οποιος ειναι 2.400kg !!!!!!

Τελη Αυγουστου με αρχες Σεπτεμβρη μου ειπε οτι γενναω :silly: :silly: αν κανω επισκληριδιο μου ειπε οτι θα καθυστερησουμε αρκετα + η προκληση καθυστερουν τον τοκετο αρκετα ...

Μετα πηγαμε μια βολτα απο τα Η&Μ Καλα εχει φοβερα πραγματα ;)

του πηρα δυο denim παντελονακια φοβερα και διαφορα αλλα πραγματακια

ειχε μια μπλουζα με το σημα τον rolling stones αλλα δεν βρηκα νουμερακι :( ..την επομενη φορα που θα παω στον γιατρουδακο μου θα ξαναπερασω μηπως εφεραν νουμερακια ...αφου τωρα πια ,θα πηγαινουμε πιο συχνα στον γιατρο μας καθε δυο βδομαδες !!!!! :)

επιτελους μπηκαμε στην τελικη ευθεια ...... :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασω,μολις διαβασα τα νεα σου!!!!!!!!!!φτανει ο καιρος ε?????πως ειναι η κοιλιτσα?????μπες κανενα μσν να τα πουμε!!!!!!!!! ;)

με το καλο σε ολες σας κοριτσια μου και με εναν πονο!!!!!!μην αγχωνεστε!!!!!ολα θα πανε τελεια!!!!!!!και μια συμβουλη!!!!!!! :laugh: κοιμηθειτε τωρα οσο μπορειτε γιατι μετα θα πεσει πολυ ουαααααα-ουααααα!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia...me lene maria kai exo πητ 1/9/10..o gynaikologos mou einai sto mhtera kai ekei den boro logo oikonomikon..synergazete me enan sto elena o opoios tilefonikos pou milisame den mou arese san tropos...!eimai ston 8o kai trexo kai den ftano na vro enan gynaikologo sto elena..borei kapia kopela na me voithisei..an kai dyskolo na vro toso arga..eyxaristo kai sorry gia megalo keimeno.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Ευακι μου ..

Μια χαρα ειμαστε ... η κοιλιτσα μεγαλωσε παααααααααρα πολυ !!!!!!

οπως και τα κιλα μου !!!!

μπηκα στο msn αλλα δεν εισαι μεσα ....

να μου φιλησεις την μπεμπουλα σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλορίζικο το 14...

Εχω να μπω 2 μέρες και αυτό γιατί δεν μπορούσα... :angry:

Είμαι καλά και ακόμα περιμένω το τζα του μικρούλη μας!!!

Χθες πήγα για καρδιοτοκογράφο και όλα είναι πολύ καλά με το μικρούλι μας...Είχα λίγες συσπάσεις και φεεεεεεταααααααααα!!!

Πάω να σας διαβάσω και επανέρχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια μου καλά!Μία μπαίνω μία βγαίνω,για να διαβάζω τα νεάκια σας κι όποτε βρίσκω ευκαιρία,γράφω κι από κάτι.

Βασιλικούλα,είμαι σίγουρη ότι λέμε το ίδιο μαγαζί.Τα έχει πάμφθηνα.Λες να πήραμε τα ίδια πυτζαμάκια και την ίδια ρόμπα :P ;Πλάκα θα'χε.

Κορίτσια,αυτό με τις επισκέψεις είναι δράμα.Το έχω με την κουνιάδα μου.Έρχεται πάντα μες στο μεσημέρι,την ώρα που κοιμόμαστε κι εγώ και η μικρούλα μου.Την άλλη φορά της το είπε ο άντρας μου,παρεξηγήθηκε,αλλά ήρθε. :angry: Μιλάμε για γαϊδουριά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια για τα καλά νέα όσων κοριτσιών είχαν γιατρό ή εξετάσεις.Μαράκι sweet καλωσήρθες.Εκφράσου ελεύθερα,όλες εδώ είμαστε πολυλογούδες.Νομίζω κάποιες κοπέλες γεννάνε στο Έλενα.Με το καλό να έρθει το μωράκι σου και ότι χρειαστείς εδώ είμαστε. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki_sweet έγραψε:

geia sas koritsia...me lene maria kai exo πητ 1/9/10..o gynaikologos mou einai sto mhtera kai ekei den boro logo oikonomikon..synergazete me enan sto elena o opoios tilefonikos pou milisame den mou arese san tropos...!eimai ston 8o kai trexo kai den ftano na vro enan gynaikologo sto elena..borei kapia kopela na me voithisei..an kai dyskolo na vro toso arga..eyxaristo kai sorry gia megalo keimeno.

καλησπερα κ καλωσηρθες στην παρεα μας....με το καλο το νινακι σου εγω εχω στο ελενα εκει θα γεννησω ειναι νεος κ καλος οτι ωρα τον χρειαζομαι τον παιρνω τηλ κ με παιρνει κ αυτος να δει πως ειμαι κ δεν ζηταει πολλα για την γεννα...γυρναει 12 αυγουστου θελεις να σου στειλω το τηλ του να μιλησεις μαζι του???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε????εγω το απογευμα πηγα με την μαμα στα jumbo πηρα μπιμπερο 3 φλις κουβερτακια απιστευτα ενα σετ σεντονια που μου αρεσε κ κατι πετσετουλες...αυτα προς το παρον ειναι που θα πηγενα μονο για βολτα... :whistle::whistle::whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an sou einai eykolo nai to thelo..ksereis epeidi eimai mono 17,5 eton kai mexri tora iksera sigoura oti tha exo gynaikologo sto elena koimomoun isixi..tora pou alaksan ta dedomena ta exo xamena..les na me dextei??esy pote me to kalo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τα λίγα που κατάφερα να διαβασω είδα οτι η Κατερινούλα είχε μια μικρή στεναχώρια αλλά χαίρομαι που πλέον είναι εντάξει!!!Βρε φιλενάδα καταλαβαίνω πως νιώθεις...Εγώ συνεχώς στεναχωριέμαι εάν δεν τον νιώσω τον μικρούλη μου...Θα την παρατηρείς λίγο παραπάνω...Δεν χρειάζεται στεναχώρια...Ολα καλά θα είναι με την μικρούλα σου!!!Μοντελάκι θα είναι σαν την μανούλα της...Ηδη την διεκδικούν πολλοί γαμπροί...(Ντορα κάτω τα χέρια σου απο την Αλκμήνη...Νομίζεις οτι θα πέσει με λίγα swarofski;;;;)... :P

Αν είναι να γεννήσεις Κατερινάκι το Σάββατο θα δασκαλέψω τον γιο μου να βγει και αυτός τότε να έχουν και την ίδια μέρα γενέθλια τα πουλάκια μας...Δεν θέλω στεναχώριες!!!

Για πονάκια διαβάζω σε πολλές!Υπομονή κορίτσια!!!λίγο έμεινε σε όλες!Σε λίγο καιρό θα κρατήσουμε αγκαλίτσα τα παιδάκια μας και θα τα έχουμε ξεχάσει όλα!!!

Αγγελικούλα με γειά τα πραγματάκια!Φοβερό το καρότσι!!!

Κατρινάκι μου χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου λίγο καθυστερημένα!Καλά να περάσετεεεε!!!

Μπέλλα μου να τα εκατοστήσεις!!!Με το καλό το μωράκι!!!

Foufou εεεε όχι και χοντρή η μπουμπούκα σου!!!Μια χαρά την βρίσκωωωω!!!

Αννούλα και ο δικός σου μεγάλωσε πολύ...Με το καλό σε όλες μας κορίτσια!!!

Δεν θυμάμαι κάτι άλλο...

Σας αφήνω....

Καληνύχταααααααα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki_sweet έγραψε:

an sou einai eykolo nai to thelo..ksereis epeidi eimai mono 17,5 eton kai mexri tora iksera sigoura oti tha exo gynaikologo sto elena koimomoun isixi..tora pou alaksan ta dedomena ta exo xamena..les na me dextei??esy pote me to kalo?

:ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

εισαι μικρουλι πολυ εσυ.... :blink::blink::blink:

λογικα θα σε δεχτει δεν νομιζω οχι...

εχεις fb?

εγω ειμαι 29/9 ΠΗΤ....κ περιμενω αγορακι...

εσυ???θα στο στειλω σε πμ οκ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai exo fb.koita eimai ligo asxeth edo mesa..prospatho na to katalavo ayto to foroum alla psilodiskoleyomai gia ayto vlepeis pou argo na grapso..emena einai koritsaki..ante me to kalo o antraklas na erthei kai me ena pono...ayto to pm pou to vrisko..sorry alla eipa eimai asxeth

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki_sweet έγραψε:

nai exo fb.koita eimai ligo asxeth edo mesa..prospatho na to katalavo ayto to foroum alla psilodiskoleyomai gia ayto vlepeis pou argo na grapso..emena einai koritsaki..ante me to kalo o antraklas na erthei kai me ena pono...ayto to pm pou to vrisko..sorry alla eipa eimai asxeth

http://www.facebook.com/?ref=home#!/ntora.tagopoulou

κανε με φιλη να σου τα στειλω απο εκει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεία σας κοριτσάκια μου... διαβάζω απο την σελίδα 26 και μετά... να ξέρετε..γιαυτό αν ξεχάσω κάποια ξέρετε γιατί... :blush:

Κατερίνα(kuo) μου είδα ότι ήσουν αγχωμένη και στεναχωρέθηκα... αλλά μόλις διάβασα το σημερινό σου ποστ και είδα ότι το είδες πιο ψύχραιμα χάρηκα! έτσι σε θέλω, όλα καλά θα πάνε... όπως είπαν και τα άλλα κορίτσια τα κιλάκια της μικρής είναι μια χαρά...έχω διαβάσει ότι τα 2500γρ είναι αρκετά για να μην μπεί το μωρό θερμοκοιτίδα... Η ξαδέρφη μου και τα 2 της τα παιδιά 2300-2400 τα γέννησε και δεν μπήκαν θερμοκοιτίδα..

Αγγελικούλα με γειά το καροτσάκι σας... πρέπει να έβαλες φωτό ε? μάλλον είναι στις σελίδες που δεν διάβασα, αλλά είμαι σίγουρη ότι είναι τέλειο!!

Ελπιδάκι μου χαίρομαι που είσαι καλύτερα...

Μπέλλα μου χρόνια πολλά κορίτσι μου, να τα εκατοστήσεις και με το καλό το μωράκι σας!! :kiss::kiss: και για τις συσπάσεις μην αγχώνεσαι, ξεκουράσου και χαλάρωσε...

Ντόρα μου η κούνια σας είναι ΟΝΕΙΡΟ!!! με γειά σας και με το καλό να τη χαρείτε!!

Αναστασία μου το ρίξαμε στο περπάτημα βλέπω... :P άντε ελπίζω να βοηθήσει λίγο την κατάσταση, αφού με το άλλο δεν βολεύεσαι τι να κάνουμε...θα αρκεστείς στο περπάτημα :kiss::kiss:

madre να χαίρεσαι τα αγοράκια σου και με το καλό να έρθει και το τρίτο σου μωράκι... :):)

anna μου εσύ γιατί κουράζεσαι τόσο βρέ? κάτσε εκεί στον καναπέ και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!! και ασε τις δουλειές, δεν τελειώνουν ποτέ!! Ο αιματοκρίτης πόσο θα έπρεπε να είναι στην εβδομάδα που είσαι? Να τρως κρεατάκι.. βοηθάει λένε...

Κατρίνα μου με το καλό να ανταμώσεις την κορούλα σου και καλά να περάσετε στις διακοπές σας...

WENDY μου μια χαρά ο μπεμπάκος σου 2400 παίδαρος!!! φτου φτου!! όσο για τα ρουχαλάκια καλά είπα εγώ ότι έχουμε τα ίδια γούστα (Rolling Stones!!! τρέλλα πρέπει να ήταν!!!) και με γειά τα παντελονάκια και τα άλλα πραγματάκια!! :kiss::kiss:

Ντόρα και Βάσω έχω να σας δηλώσω πως αν πιάσω αγοράκι θα διεκδικήσουμε και εμείς την Αλκμήνη..είμαστε που είμαστε σχεδόν συμπεθέρες με τα τετράποδα παιδιά μας, να μη βγούμε εκτός οικογένειας!!! άσε που ο δικός μου θα είναι και τουλάχιστον ένα χρόνο μικρότερος... (σε περίπτωση που μας βγεί τεκνατζού η Αλκμήνη)οπότε μη κάνετε πολλά σχέδια... ας δει η μαμα και τα δικά μας προσόντα και την προίκα μας όταν έρθει η ώρα και αποφασίζει τότε ποιον θα κάνει γαμπρό!! (έτσι δεν είναι Κατερινάκι μου? :P:P:P )

Αν ξέχασα κάποια sorry!! Φιλάκια σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...