Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

vaster έγραψε:

Ευχαριστω κοριτσακια για τις ευχες!ευχομαι με το καλο σε ολες μας!!!

αχ!τι επαθα σημερα,μερα που ναι...ειπα για τις συσπασεις και μου λεει η γιατρος θα πας στο νοσοκομειο για καρδιοτοκογραφο...πηγα λοιπον με μιση καρδια(ουτε απ'εξω θελω να περναω),μου το εκαναν,και μολις τελειωσε ερχεται ο γυναικολογος το κοιταει και μου λεει''υπαρχει κινηση,επειδη εισαι μικρη(εγκυμοσυνη)δεν εισαι για να μεινεις εδω,θα πρεπει να πας Θεσσαλονικη,''και φευγει!μεχρι να συνειδητοποιησω τι μου πε,εξαφανιστηκε και δεν προλαβα να τον ρωτησω τι εννοει;;;γενναωωωωω;;;πηρα την γιατρο μου μου πε να παρω yutopar,1/4 καθε 6 ωρες μου πε,και να δουμε πως θα παω,ο μαλακας με κοψοχολιασε,τι να πω ρε κοριτσια...τωρα ξαπλα και μακαρι ο μπομπιρας να μην βιαστει πολυ,τουλαχιστον 36η να φτασω..

Ωχ καλό μου! Τι είναι αυτοί ρε; Τόσες πολλές συσπάσεις ή τόσο μαλάκας αυτός; Η γιατρός τι σου είπε; Δεν άφησε περιθώριο να υπερέβαλε ο τύπος στον καρδιοτοκογράφο; :blink: Περαστικά να είναι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αχ Μπέλλα μου κι εδώ ακριβώς τα ίδια.Πάντως μην ανησυχείς με αρκετή ξεκούραση εγώ είδα διαφορά και δεν αγχώνομαι.γιουτοπάρ μου είπε να πέρνω από μισό πρωί,μεσημέρι,απόγευμα,βράδυ αν και χθές που ξεχάστηκα κ πήρα μόνο ένα μια χαρά νομίζω λειτούργησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι ένα πτώμα :( 1-2 ώρες δουλειές, λίγο ανεβα κατέβα τις σκάλες και το αποτέλεσμα... ένα πτώμα στον καναπέ για δύο ώρες να κουτουλάει από τη νύστα και να μην μπορεί να βρει θέση ν'ανακουφήσειτη μέση του. Βρε κοριτσάκια μου, τι κάνετε κάποια απο εσάς και έχετε τόσες αντοχές; Τι πίνετε και σ'εμάς δε δίνετε, εεε;;;; :cheer::cheer::cheer::cheer:

Αννούλα μου γουστάρω πολύ προσωπικό ασφαλείας :cheer::cheer:

Kuo, λες να τους πάρω, ε; Μιλήσαμε πριν καναδυο μέρρες που με πήραν για το σεμινάριό τους, ξανα. Θα ξαναπροσπαθήσω από βδομάδα.

Έχουμε ένα θέμα σ'αυτό το forum με τα μηρμύγκια ή μου φαίνεται :P

Αναστασία, καλό κουράγιο στο περπάτημα. Μάλλον πρέπει να ξεκινήσω κι εγώ γιατί και η δικιά μου τα χνάρια της καραμελίτσας μάλλον ακολουθεί :( Από συσπάσεις, τίποτα. Κάτι, έστω για δειγμα. Ποια φοβόταν ότι θα μείνει μόνη το Σεπτέμβριο; Ε δε θα είναι πολύ μόνη της μάλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να στε καλα αγαπουλες μου!μαλλον πολυ μαλακας ηταν ο τυπος τι να πω...ξεκινησα τα χαπια και ελπιζω να μην βιαστει ο σκατουλης!2 και κατι εβδομαδες ακομη ρε γαμωτο...κατσε μεσα καλε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ξεκουραζεσαι μπελλα μου!!!

χαλαρα απο εδω και περα... ;)

οσο για τα μυρμηγκια :ohmy::ohmy::ohmy: μη μου τα θυμιζετε :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

εγω μονο με την απολυμανση σωθηκα :S ελπιζω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπέλλα μου, τι έγινε; εγώ παραπονιέμαι για συσπάσεις και εσάς βρίσκουν; Μην αγχώνεσαι ρε πουλάκι μου. Μήπως το παράκανες λίγο αυτές τις μέρες και κουράστηκες; Είδες, και η Ελπίδα μας ξεκουράστηκε και είναι μια χαρά τώρα. Τη γιατρό σου πως την άκουσες; Αγχωμένη ή καθησυχαστική;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Αννα μου χαλάρωσε κι εσύ λίγο!Τι έχουμε πάθει όλες? Κι εγώ τώρα είμαι ξάπλα στον καναπέ και σκέφτομαι να βάλω πλυντήριο,σκούπα,να σιδερώσω τα υπόλοιπα ρουχαλάκια.Σε αναμμένα κάρβουνα κάθομαι,αν δεν ήταν εδώ η μάνα μου που δεν με αφήνει θα είχα σηκωθεί τώρα...

Μπέλλα να του τα λες κι εσύ του μπέμπη σου! Εγώ της το υπενθυμίζω συνέχεια,τουλάχιστον 2 βδομάδες θα μείνεις ακόμα εκεί που είσαι!!!Στις 2 του μηνός εμείς πατάμε την 36η εβδομάδα...

Οσο για τα μυρμήγκια,εχουν αρχίσει να σκάνε μύτη κι από εδώ,η πεθερά μου που είναι στον τρίτο έχει γεμίσει λέει! Εμάς στο ισόγειο μας αποφεύγουν ακόμα και πολύ καλά κάνουν!!! :evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικα πιστευω πως η μαλακια εγινε απο την Δευτερα που πηγαμε για ψωνια,κουραστηκα πολυ,πιστευω αυτο φταιει....η γιατρος μου ειναι χαλαρη,μου πε να μην στεναχωριεμαι ,κυριως,δεν την ειδα ανησυχη και αυτο με καλαμαρε αρκετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Ελπιδα μου του τα λεω!!ο αντρας μου ειναι σκατα...φοβαται πολυ...μου λεει οταν φτασει 18 χρονων ο γιος σου(ΣΟΥ!)θα του ριξω μπουνια!!!χαχαχαχαχα!πουλακι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh:

Φοβάται ο καημενούλης!! Κι ο δικός μας μια απ΄τα ίδια! Δεν ήθελε με τπτ να γυρίσω από Αθήνα μήπως και συμβεί κάτι.Τώρα κάθε βράδυ όταν αλλάζει πλευρό τον καταλαβαίνω που βάζει το χέρι του πάνω στην κοιλίτσα μου για να δεί αν όλα καλά.....

Πηγαινε ξάπλωσε και θα δείς που θα νιώσεις αμέσως τη διαφορά!

:kiss::kiss::kiss: πολλά~!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να πας Μπέλλα μου. Είδες η γιατρός; Κάτι θα ξέρει αυτή :kiss:

Ελπίδα μου, μην φανταστείς ότι έκανα και τπτ φοβερό...Δεν αντέχω τα πολλά πολλά.

Πάω να πάρω τις εξετάσεις μου και επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Kuo,γέλασα πολύ με το βιντεάκι!Καλόοοοοοοοοο

Μπέλλα μου,μην ανησυχείς όλα καλά θα πάνε!Έπεσες σε ηλίθιο γιατρό.Ξεκουράσου,κοριτσάκι!

Χρυσούλα,να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου τι απαισιος!!!!με το παρδον κιολας!!! καλα παει καλα?πως πεταει μια κουβεντα ετσι χωρις αιδω και σηκωνεται και φευγει?πλακα μας κανει?ολα καλα θα ειναι!ξεκουρασου και μην κανεις τπτ στο σπιτι.το "αντιδοτο" των συσπασεων ειναι η ξεκουραση.

Κατερινακι μου το "αλλο" δεν μας θελει με τπτ :blush: αν και λενε οτι βοηθαει..οχι οτι το παλεψαμε και πολυ :silly: :silly:

βοηθαει ρε γμτ το σπ... πολυ μας ειπε ο γιατρος χωρις βεβαια να ειναι τπτ αποδεδειγμενο.γι'αυτο και εμεις το ριξαμε στο περπατημα..και πως το βαριεμαιιιιιι!!!!

Αννα μου και σενα τα χναρια της δικιας μου ακολουθει???σωθηκαμε!! :dry::lol:

κανε δουλειες και περπατα οσο μπορεις!σε μενα πιανει.εχθες περπατησαμε πολυ και ειχα τοσες συσπασεις και πονο που νομιζα πως θα γεννησω.

τωρα καθαρισα την κουζινα,εβαλα πλυντηριο πιατων,σφουγγαρισα ολο το σπιτι,ξεσκονισα,καθαρισα το μπανιο,σε λιγο θα παμε ατα και προς το βραδακι περιμενουμε κοσμο στο σπιτι να παιξουμε επιτραπεζιο με κατι παιδια.θα ετοιμασω ζαμπονοτυροπιτακια και κρουασανακια.σε δουλεια να βρισκομαι.. :lol::lol::lol::lol::lol::lol: και σπανε λεει τα νερα οταν ερχεται ο κοσμος!!!!ντοινγκ!!!!! :pinch: ποτε ξυπναω?? :silly: :P

καλα αποτελεσματα Αννα μου!περιμενουμε νεα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν τρωω πορτα απο το μαμμυ τις τελευταιες μερες επειδη δεν μπαινω συχνα!!αληθεια σας λεω..ολη μερα ειμαι στη τρεχαλα και μετα κομματια! :S:S:S:S

καταρχην ..να πω τα ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ..στο κοριτσακι μας..την Μπελλα!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

http://http://www.youtube.com/watch?v=rJ1uSAxqUuc

Γλυκια μου σου στελνω κι απο δω τις ΕΥΧΕΣ με πολλη αγαπη!!Να εισαι παντα ευτυχισμενη..και πντα χαρες στη Ζωη σου να εχεις!Ολα θα πανε καλα και μην ανησυχεις καρδια μου για τιποτα!!απλα ξεκουρασου οσο μπορεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Σήμερα είμαι στους δρόμους....

Πήγα το πρωί να θεωρήσω μια εξέταση δικιά μου και κάποιες για τον άντρα μου και ο ελεγκτής ήταν ψείρας και πρήχτης :angry:

Μετά πήγα και πήρα κάτι αποτελέσματα δικά μου, μου έβγαλε ένα μικρόβιο όχι σε ανυσυχιτικά επίπεδα αλλά ο γιατρός μου έδωσε ένα τζελ για να ενισχύσουμε την περιοχή.

Στις 11 είχα ραντεβού με τον γιατρό για υπέρυχο, η μπουμπού έφτασε τα 2551γρ. (λίγα μου φάνηκαν :dry: , ο γιατρός είπε ότι είναι ok), το αμνιακό είναι φυσιολογικό και ο πλακούντας πήγε grade 1 προς 2.

Μου είπε γενικώς να πίνω πολύ νερό και να παρακολουθώ την κινητικότητα της μπουμπους.

Επόμενο ραντεβού την άλλη Πέμπτη πάλι :cheer:

Περπάτησα και καμιά ώρα στην αγορά αλλά δεν άντεξα, πολύ ζέστη και δεν έβρισκα και κάτι που να μου αρέσει.

Τώρα είμαι στην μαμά μου, έξω έχει φοβερή κάψα και πριν γυρίσω σπίτι θέλω να πάω jumbo και καρφούρ (σήμερα έχει τις πάνες libero 50% έκπτωση, να πάρω για την νέα μπουμπού) αλλά δεν ξέρω αν θα αντέξω να πάω, μόνο που το σκέφτομαι κουράζομαι και θα έχω και την μικρή μαζί μου :S

Να ευχηθώ στην ΜΠΕΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!Να μην στεναχωριέσαι για τίποτα, ξεκουράσου και όλα καλά θα πάνε! Αφού τους ξέρεις τώρα τους γιατρούς εκεί μέσα :angry:

kuo μου το βάρος του bebe είναι καλό (απ' ότι ξέρω από τα 2500 κιλά και πάνω δεν χρειάζεται θερμοκοιτίδα), μην αγχώνεσαι, είμαστε κοντά στις μέρες και εγώ ανυπομονώ να την βγάλω!

Ντόρα μου πολύ ωραία η προίκα σας, με το καλό ο πρίγκιππας να πάρει την θέση του εκεί!!!

Ποια είπε για μουσακά??? αχχχχ και έχω καιρό να τον φάω και ποιος τον φτιάχνει τώρα με τέτοια ζέστη μμμμμ μου άνοιξες την όρεξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω λοιπον απο εδω!!!

Κuo...μη μου στεναχωριεσαι βρε..ολα καλα θα ειναι ..δεν τρεχει λογος ανησυχιας ετσι δεν ειναι??ειδα και το βιντεακι και τρελαθηκα! :woohoo:

ΑΝΝΟΥΛΑ ΜΑΝΝΟΥΛΑ...ειδα καποιες φωτοο..εκπληκτικες?? :woohoo: :woohoo: :woohoo: τελεια εμπειρια και θα σας μεινουν..οι αναμνηστικες φωτος..και ο μπεμπης..πολυ καλα..στα κιλακια του!

ΜΑΓΔΑ..γιορταζεις σημερα...?Μαγδαληνης νομιζω..Χρονια σου πολλα ..παραταυτα !! :P:P

αννουλα..καλα αποτελεσματα!

Αναστασια μου..πλακα εχεις..ολα θα τα κανεις μεχρι να γεννησεις καημενουλα μου..αλλα "κοκο..τιποτα?Λες να εχουμε τιποτα..το βραδυ? ;););)

fou fou....και η μπουμπουκα σου..ολα καλα!!φιλια!και εγω με DETTOL αγκαλια θα παω! :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνεις Κατρίνα μου?

Εγώ ή θα τρέχω πολύ ή θα κάθομαι πολύ! Σήμερα είναι μέρα τρεξίματος, έχω και το αυτοκίνητο αλλιώς δυσκολεύομαι πολύ, οπότε τα μαζεύω όλα σε μια μέρα και μετά είμαι πτώμα!!!

Η Έλλη είναι μεγάλη ζουζούνα, την παρατηρώ κάθε μέρα και βλέπω ένα παιδάκι πλέον, σαν να ξεπετάχτηκε απότομα! Άρχισε να λύνετε και η γλώσσα της και λέει και καμιά λέξη παραπάνω μέρα με την μέρα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σημερα πηγα στο ΙΚΑ!!και επιτελους τελος και με αυτο...πηρα επιδομα...1400 ευρω και 800κατι τον μηνα Ιουνιο!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: Αυριο φευγουμε διακοπες!!τα τσεπωσαμε και παμε..μαζι με κουμπαρακια και βαπτηστηρι θα παμε Γυθειο στους δικους μου..να δω τη κορακλα μου..!!!και απο Δευτερα...Ξηροπηγαδο!!Μακαρι να μην μου κανει καμμια..νηλα το ιντερνετ..και να μπορω να επικοινωνω απο εκει!!

σορρυ βρε κοριτσαρες μου που δεν θυμαμαι τι αλλο εχετε γραψει...πνιγομαι ..να ετοιμασω τα πραγματα..και στις 2100 μου εχει κανονισει ..ο Ηλιας..τραπεζι εξω σε μπυραρια με συναδελφους του!!Ελεος τι θα πρωτοκανω η γυναικα!!! :S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Τι κάνεις Κατρίνα μου?

Εγώ ή θα τρέχω πολύ ή θα κάθομαι πολύ! Σήμερα είναι μέρα τρεξίματος, έχω και το αυτοκίνητο αλλιώς δυσκολεύομαι πολύ, οπότε τα μαζεύω όλα σε μια μέρα και μετά είμαι πτώμα!!!

Η Έλλη είναι μεγάλη ζουζούνα, την παρατηρώ κάθε μέρα και βλέπω ένα παιδάκι πλέον, σαν να ξεπετάχτηκε απότομα! Άρχισε να λύνετε και η γλώσσα της και λέει και καμιά λέξη παραπάνω μέρα με την μέρα :)

να τη χαιρεσαι κιολας τη μπουμπου σου!!ειχε γεννεθλια προχτες ε?Ψυχουλα..τι δωρο της πηρατε φετος??ξερω οτι το καλυτερο ερχεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άντε άντε το σπίτι το ετοίμασες, το χρήμα το τσέπωσες , φεύγεις και διακοπές ποιος την χάρη σου!!! Θα δεις επιτέλους και το κοριτσάκι σου :) Να περάσετε σούπερ ντούπερ!

Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Προς το παρόν μιας και δεν έχει και πρωσοπικές απαιτήσεις ακόμα δεν τις κάνουμε μεγάλα δώρα. Κοιτάμε να καλύπτουμε τις ανάγκες της.

Επειδή μέχρι τώρα τις φτιάχνω εγώ τις τούρτες της και μου αρέσουν να είναι και λίγο υπερπαραγωγή φέτος της πήρα (και τα χρησιμοποίησα στην διακόσμηση) την άμαξα της σταχτοπούτας με φωτάκια, άλογο και αυτήν που την μεταμορφώνει και η Έλλη έχει ξετρελαθεί να τα παίζει, τις άρεσαν πολύ :woohoo: με την πρώτη ευκαιρία θα σας βάλω φωτο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερούδια! Ο μουσακάς καταπληκτικός. με τάραξε στην καούρα βέβαια αλλά δεν πειράζει

Σας ευχαριστώ όλες, όντως τα παιδάκια μου προσπάθησαν και με το παραπάνω. Τα ονόματα δικής μου έμπνευσης, δεν είμαι και πολύ της παράδοσης. Τη μπέμπα σκέφτομαι να την ονομάσω Λυδία.

Ντόρα πολυ όμορφη η κούνια. Άντε με το καλό να την γεμίσεις!!

Βρε κορίτσια, έχω από το μεσημέρι πολύ έντονο πόνο στην πλάτη και τα πλευρά μου. Σε σημείο που νιώθω ότι θα κάνω εμετό. Ελπίζω να μην είναι τα προεόρτια τοκετού, γιατί δεν μπορώ και να γεννήσω φυσιολογικά.

Κάτι διάβασα και για μυρμήγκια. Μάλλον είναι η εποχή τους. Εμένα γέμισε το ντουλάπι με τα τρόφιμα. Αναγκάστηκα να πετάξω τα περισσότερα. Καθάρισα το ντουλάπι και το άφησα άδειο για δύο μέρες. Επίσης πήρα από το σούπερ κάτι παγίδες που έχουν μέσα φυστικοβούτυρο με φάρμακο και ψοφάνε. Δεν είδα και μεγάλη διαφορά όμως, αλλά δεν το διακινδυνεύω να ρίξω σκόνη. Προς το παρόν, περνάω όλες τις επιφάνειες της κουζίνας με ξύδι. κάτι γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...