Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No14


Recommended Posts

elpidaki83 έγραψε:

Κυο τέλεια η μπουμπού σου! Την πέτυχες μάλλον εν ώρα παιχνιδιού και χαράς με ομφάλιο λώρο! :P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: πολυ καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Μπράβο,Ελπιδάκι που είσαι καλύτερα.Είδες μωρέ;Μερικές φορές άδικα ανησυχούμε.Λογικό είναι να έχουμε πονάκια απο εδώ και στο εξής.

Απάλευτη η ζέστη κοριτσάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou sas euxaristw polu polu :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: einai ontos praktiko kai polu stathero telika isws kai na itan kalitera pou mperdeutikan kai mou eferan auto ;)

tha valw kai ti kounia mas aurio :)

elpidaki mou min anxwnesai tpt de tha einai, pantos kalitera na ksekourasteis filakia :kiss::kiss::kiss:

kala oson afora ti mpempoula tis kuos mas apla apisteuti :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

emas pantos de mas kanei ti xari :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ κάτω απ'το κλιματιστικό είμαι!

Πέρα απ΄την πίεση που νιώθω κάποιες στιγμές σαν να σπρώχνει προς τα κάτω η μπέμπα και τα τεντώματα που ακόμα κάποιες φορές τα μπερδεύω με τις συσπάσεις...είχα πονάκια περιόδου έντονα όμως..κι εσύ έχεις Κατερινάκι?

Τελικά μήπως ο γιατρός μου είναι υπερβολικός με το θέμα των συσπάσεων?Εσείς δεν έχετε καμία βρε κορίτσια?Και αν έχουμε 2-3 κατά την διάρκεια της ημέρας πρέπει να φοβόμαστε μήπως γεννήσουμε κιόλας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Σας διάβασα κάπως βιαστικά και απ' ό,τι βλέπω είμαστε όλες βαριές κι ασήκωτες... Μπράβο κοριτσάρες για τα καλά νέα που είχατε από τους γιατρούς σας. Τα δικά μας δεν είναι το ίδιο καλά δυστυχώς. Η μπεμπούλα ναι μεν είναι κινητική και οι περισσότερες μετρήσεις εντάξει, αλλά... πρώτον, πήρε λιγότερο βάρος από το αναμενόμενο (μόνο 300 γρ. σε 2 εβδομάδες και πήγε 2.500) και -το κυριότερο- τα doppler μας δεν ήταν καλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν αιματώνεται όπως θα έπρεπε και ο γιατρός έδειξε ανήσυχος. Αρχικά μου είπε να ξαναπάω την άλλη Τετάρτη να δούμε πώς πάει μήπως μπω νωρίτερα. Μου είπε όμως τελικά να πάω νωρίτερα -το Σάββατο- στο Μητέρα να μου ξανακάνει doppler και μέχρι τότε να τον ειδοποιήσω αν η κινητικότητα μειωθεί... Εννοείται πως τα 'χω κάνει πάνω μου και νιώθω και πολύ μ@λ@κ@ς που τόλμησα από ένα σημείο και μετά να το θεωρήσω ψιλοδεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά. Τέλος πάντων, θα δείξει...

Άννα, έλεγες για στρωματάκι. Της Inglesina ήρθε με ένα extra στρωματάκι που απ' ό,τι γράφει πάνω είναι ανατομικό κ.λπ. και νομίζω ότι αρκεί. Αν σου φαίνεται πολύ σκληρό, σε όλα τα καταστήματα έχει τέτοια στρωματάκια που δεν είναι και ακριβά βασικά.

Αγγελικούλα, πανέμορφο το καροτσάκι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και ένα τελευταίο μηνυματάκι κι από μας. Καταρχήν συγχαρητήρια στην Αννούλα και την Κατερινα για τα νέα τους. Είμαστε δυνατή και φαγανή ομάδα. Καλά για την περίπτωση της Άννας δε το συζητάω, φώναζε το πράγμα στις φωτογραφίες.

Ελπίδα, χαίρομαι που είσαι καλύτερα επιτέλους. Αύριο ξημερώνει μια άλλη μέρα.

Αγγελική μου, το ίδιο καροτσάκι πήραμε αλλά εμείς σε μωβ. Για το στρωματάκι το φανταζόμουν. Ριλαξάκι πήρατε οι περισσότερες, έτσι δεν είναι;

Φιλιά πολλά και από εμένα. Υποσχέθηκα στον καλό μου να δούμε DVD. Άντε μπας και νυστάξω και κοιμηθώ κάπως καλύτερα σήμερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Κι εγώ κάτω απ'το κλιματιστικό είμαι!

Πέρα απ΄την πίεση που νιώθω κάποιες στιγμές σαν να σπρώχνει προς τα κάτω η μπέμπα και τα τεντώματα που ακόμα κάποιες φορές τα μπερδεύω με τις συσπάσεις...είχα πονάκια περιόδου έντονα όμως..κι εσύ έχεις Κατερινάκι?

Τελικά μήπως ο γιατρός μου είναι υπερβολικός με το θέμα των συσπάσεων?Εσείς δεν έχετε καμία βρε κορίτσια?Και αν έχουμε 2-3 κατά την διάρκεια της ημέρας πρέπει να φοβόμαστε μήπως γεννήσουμε κιόλας?

Ναι, μια από τα ίδια κι εδώ. Δε με εξέτασε από κάτω, αλλά μου είπε ότι στον υπέρηχο βλέπει τη μήτρα πιο "ευαίσθητη". Φαίνεται, λέει, ότι η μικρή θέλει να βγει. Διάβαζα σήμερα στο What to Expect... ότι στην πραγματικότητα δεν μπορεί να προβλεφθεί πότε θα γεννήσουμε. Μπορεί να σου πει γεννάς σε λίγες ώρες και να τραβήξει δυο εβδομάδες ή μπορεί να σου πει γεννάς... του χρόνου και να γεννήσεις την άλλη στιγμή. Who knows... Θεωρητικά για να γεννήσουμε πρέπει οι συσπάσεις να γίνονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα. Η μάνα μου μου έλεγε πριν ότι σε μένα είχε διαστολή χωρίς καθόλου συσπάσεις και της έκαναν τεχνητούς... Συνεπώς φαντάζομαι πως από γυναίκα σε γυναίκα είναι διαφορετικά τα πράγματα και πως κανείς δεν μπορεί να προσδιορίσει με βεβαιότητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινουλα μου(kuo), να σκεφτεσει θετικα. Ολα θα πανε καλα,η παναγιτσα τα προστατευει τα νινακια μας. Κανε το σταυρο σου και μη φοβασαι γλυκουλα μου :):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Καλησπέρα. Σας διάβασα κάπως βιαστικά και απ' ό,τι βλέπω είμαστε όλες βαριές κι ασήκωτες... Μπράβο κοριτσάρες για τα καλά νέα που είχατε από τους γιατρούς σας. Τα δικά μας δεν είναι το ίδιο καλά δυστυχώς. Η μπεμπούλα ναι μεν είναι κινητική και οι περισσότερες μετρήσεις εντάξει, αλλά... πρώτον, πήρε λιγότερο βάρος από το αναμενόμενο (μόνο 300 γρ. σε 2 εβδομάδες και πήγε 2.500) και -το κυριότερο- τα doppler μας δεν ήταν καλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν αιματώνεται όπως θα έπρεπε και ο γιατρός έδειξε ανήσυχος. Αρχικά μου είπε να ξαναπάω την άλλη Τετάρτη να δούμε πώς πάει μήπως μπω νωρίτερα. Μου είπε όμως τελικά να πάω νωρίτερα -το Σάββατο- στο Μητέρα να μου ξανακάνει doppler και μέχρι τότε να τον ειδοποιήσω αν η κινητικότητα μειωθεί... Εννοείται πως τα 'χω κάνει πάνω μου και νιώθω και πολύ μ@λ@κ@ς που τόλμησα από ένα σημείο και μετά να το θεωρήσω ψιλοδεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά. Τέλος πάντων, θα δείξει...

Άννα, έλεγες για στρωματάκι. Της Inglesina ήρθε με ένα extra στρωματάκι που απ' ό,τι γράφει πάνω είναι ανατομικό κ.λπ. και νομίζω ότι αρκεί. Αν σου φαίνεται πολύ σκληρό, σε όλα τα καταστήματα έχει τέτοια στρωματάκια που δεν είναι και ακριβά βασικά.

Αγγελικούλα, πανέμορφο το καροτσάκι :)

Ρε κοριτσάρα, ποιο στρωματάκι και χαζά τωρα. Εσύ είσαι το ζητούμενο. Καταρχήν δε θέλει πανικό και δεν πρέπει να αισθάνεσαι άσχημα γιατί θεώρησες ότι θα πάνε καλά τα πράγματα. ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. Δεν είναι σπάνιο αυτό που σας συμβαίνει. ΄Και εσείς είστε ήδη και σε πολύ καλή βδομάδα. Ούτε και τα κιλά του μωρού είναι λίγα. Ξέρω πως όλα αυτά τώρα σου ακούγονται κάπως, αλλά πιστεύω ειλικρινά ότι δεν υπάρχει λόγος να φοβάσαι. Το ελέγχετε και είστε σε επιφυλακή. Οι γιατροί άλλωστε έχουν την τάση να παρουσιάζουν τα πράγματα πάντα λίγο πιο δύσκολα απ'ότι είναι. Είμαι σίγουρη ότι το μωράκι σου θα είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την Κυο! Μη φοβάσαι βρε,όλα καλά θα πάνε.Νομίζω ότι απλά πλησιάζει η ώρα και επειδή είναι πρωτοφανή για εμάς όλα αυτά τα βλέπουμε κάπως.Με την κατάλληλη παρακολούθηση απ'τους γιατρούς μας δεν πιστεύω ότι έχουμε κάτι να φοβηθούμε πλέον.Φτάσαμε ως εδώ αισίως κι έτσι θα συνεχίσουμε ως το τέλος,είμαι σίγουρη γι'αυτό!

Ελάααααα,να μην πέφτει το τιμ τώρα στα καλύτερα!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Καλησπέρα. Σας διάβασα κάπως βιαστικά και απ' ό,τι βλέπω είμαστε όλες βαριές κι ασήκωτες... Μπράβο κοριτσάρες για τα καλά νέα που είχατε από τους γιατρούς σας. Τα δικά μας δεν είναι το ίδιο καλά δυστυχώς. Η μπεμπούλα ναι μεν είναι κινητική και οι περισσότερες μετρήσεις εντάξει, αλλά... πρώτον, πήρε λιγότερο βάρος από το αναμενόμενο (μόνο 300 γρ. σε 2 εβδομάδες και πήγε 2.500) και -το κυριότερο- τα doppler μας δεν ήταν καλά. Αυτό σημαίνει ότι δεν αιματώνεται όπως θα έπρεπε και ο γιατρός έδειξε ανήσυχος. Αρχικά μου είπε να ξαναπάω την άλλη Τετάρτη να δούμε πώς πάει μήπως μπω νωρίτερα. Μου είπε όμως τελικά να πάω νωρίτερα -το Σάββατο- στο Μητέρα να μου ξανακάνει doppler και μέχρι τότε να τον ειδοποιήσω αν η κινητικότητα μειωθεί... Εννοείται πως τα 'χω κάνει πάνω μου και νιώθω και πολύ μ@λ@κ@ς που τόλμησα από ένα σημείο και μετά να το θεωρήσω ψιλοδεδομένο ότι όλα θα πάνε καλά. Τέλος πάντων, θα δείξει...

Άννα, έλεγες για στρωματάκι. Της Inglesina ήρθε με ένα extra στρωματάκι που απ' ό,τι γράφει πάνω είναι ανατομικό κ.λπ. και νομίζω ότι αρκεί. Αν σου φαίνεται πολύ σκληρό, σε όλα τα καταστήματα έχει τέτοια στρωματάκια που δεν είναι και ακριβά βασικά.

Αγγελικούλα, πανέμορφο το καροτσάκι :)

kuo μου μην ανησυχεις ξεκουρασου οσο μπορεις ολα καλα θα πανε...δυστυχως ποτε δεν μπορουμε να πουμε οτι τωρα ημαστε ηρεμες κ να κοιμομαστε ησυχες εγω παντος ειμαι συνεχεια μεσα στο ανχος...υπομονη συντομα θα την παρεις αγκαλιτσα κ θα ησυχασεις... :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινοκουακο μου, πολυ σταναχωρεθηκα με τα νεακια σας, κριμα, :( ευχομαι ομως τελικα να μην ειναι τιποτα, και το Σαββατο που θα πας παλι ολα να ειναι μια χαρα. Ειμαι σιγουρη οτι μεχρι να γεννησεις θα παρει και αλλο βαρος η μπουμπουκα σου! Κοιτα να ηρεμησεις λιγο, οκ? Ειμαστε μαζι σου! :)

Αννουλα μου, και εμεις για DVD παμε, μια ελληνικη ταινια με την Παναγιωτα Βλαντη, νομιζω 180 μοιρες τη λενε. Εσεις ποια θα δειτε?

Καληνυχτα σε ολα τα κοριτσακια και τις κοιλιτσες τους! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

Κατερινοκουακο μου, πολυ σταναχωρεθηκα με τα νεακια σας, κριμα, :( ευχομαι ομως τελικα να μην ειναι τιποτα, και το Σαββατο που θα πας παλι ολα να ειναι μια χαρα. Ειμαι σιγουρη οτι μεχρι να γεννησεις θα παρει και αλλο βαρος η μπουμπουκα σου! Κοιτα να ηρεμησεις λιγο, οκ? Ειμαστε μαζι σου! :)

Αννουλα μου, και εμεις για DVD παμε, μια ελληνικη ταινια με την Παναγιωτα Βλαντη, νομιζω 180 μοιρες τη λενε. Εσεις ποια θα δειτε?

Καληνυχτα σε ολα τα κοριτσακια και τις κοιλιτσες τους! :kiss::kiss::kiss:

Στην άκρη του νήματος, με τον Μελ Γκίμπσον. Καλή μας προβολή :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ ρε κορίτσια. Γιου αρ δε μπεστ κι εγώ η κακούργα σας έριξα με αυτά. Απλώς κάτι πέταξε για θερμοκοιτίδες και τέτοια και από εκείνη την ώρα... :dry: Anyway αν δε φανώ το Σάββατο θα ξέρετε τι έγινε. Θα μάθω στο Χρήστο να μπαίνει στο μάμι καλού κακού.

Λοιπόν, καληνύχτα σε όλες και μόνο καλές σκέψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ευχαριστώ ρε κορίτσια. Γιου αρ δε μπεστ κι εγώ η κακούργα σας έριξα με αυτά. Απλώς κάτι πέταξε για θερμοκοιτίδες και τέτοια και από εκείνη την ώρα... :dry: Anyway αν δε φανώ το Σάββατο θα ξέρετε τι έγινε. Θα μάθω στο Χρήστο να μπαίνει στο μάμι καλού κακού.

Λοιπόν, καληνύχτα σε όλες και μόνο καλές σκέψεις.

καληνυχτα κυοκα μου καλη ξεκουραση φυσικα κ μονο καλες σκεψεις γιατι ειμαι σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα... :kiss::kiss::kiss: κ πολλα πολλα :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: στην μπεμπουλα σου κ πες της να τρωει ολο της το φαει να μεγαλωσει να γινει μια κουκλα να της γνωρισω τον γιο μου... :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καληνύχτα κι από εμάς(μόλις ήπια την αντιβίωση και στανταρ θα ξεραθώ)!

Ολα για τα μωράκια μας τα κάνουμε και τα παθαίνουμε! Οταν θα τα έχουμε αγκαλιά θα τα έχουμε ξεχάσει όλα αυτά σίγουρα και θα γελάμε με τα άγχη και τις υπερβολές μας!

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα μπραβο με το αγορακι σου!!!!ολοκληρο παλικαρακι βγηκε!!!! :woohoo:

Κατερινα(φουφου) χαρηκα και με τα δικα σας νεακια!!κοριτσακι ομορφο εχετε και εσεις! :woohoo:

Ελπιδα χαρηκα και με σενα που νιωθεις καλα! :)

Αγγελικη υπεροχο το καροτσακι σας!!! ;)

Κατερινα(κυο) μου μην στεναχωριεσαι βρε!ολα καλα ειναι!το μωρακι σου ειναι υγειεστατο.και φυσικα μην νιωθεις τυψεις!εσυ δεν φταις σε κατι.. αλλωστε σε λιγες μερουλες γεννας!θετικη σκεφψη απο ολους μας εχεις!!!!!μη στεναχωριεσαι!!! :kiss:

καληνυχτα σε ολα τα κοριτσακια που πηγαν για νανι!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuoula mou glikia mi stenaxwriesai, ola tha pane kala kane to stauro sou sti panagitsa opws leei kai i elena mas kai tha deis oti ola kala tha pane :) pisteuw oti mas prosexei ekei psila pou einai kai emas kai ta ninakia mas :)

alwste eisai sto mina sou kai ligo nwritera na genniseis ola kala tha pane, edw emena mou leei o giatros einai 2.300 kai leei oti kai aurio na gennisw pou leei o logos tha pane ola kala, gi auto sou lew

filakia polla polla :kiss::kiss::kiss::kiss:

anna mou uperoxo to mov kai gw gia mov elega arxika ;)

pou einai i soupitsa mas kale???? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες, τι μου κανετε? B)

Παλι ξυπνησα πρωι πρωι...φευγει ο αντρας μου για δουλεια και σηκωνομαι και εγω! Κοιμαμαι ομως καλα το βραδυ (πως τα καταφερνω δεν ξερω... :huh: )

Περιμενω να ξυπνησετε και εσεις και τα λεμε! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου εχεις γενεθλια σημερα? :ohmy:

Να τα εκατοστησεις κοριτσακι μου, να εισαι χιλιοχρονη και παντα ευτυχισμενη και με το καλο να παρεις αγκαλιτσα το νινακι σου! Χρονια πολλα και καλα! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koilitses mou,

perasa na pw mia kalhmera se oles kai na efxhthw ki apo edw XRONIA POLLA sthn MPELLA mas! :kiss::kiss:

katerina esena sou ta eipa ena xeraki :P:P

shmera exoume ki emeis rantevou me to mwraki mas,gia na doume i tha mas pei o dr. tha gennhsw avrio :blink::blink: xaxaxaxaxa

xthes oli mera,nomiza oti prospathouse na vgei to atimouliko!

sas afhnw gia na siderwsw ligaki kai ta leme se ligo

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου. Πως ειμαστε σημερα???

Μπελλα,χρονια σου πολλα,να τα εκατοστησεις και με το καλο να υποδεχτεις το νινακι σου.

Σημερα εχω να ετοιμασω βαλιτσες γιατι αυριο πρωι-πρωι πεταμε για Αθηνα για το γαμο της ξαδερφης Τατιανας. Οποτε απο Τριτη θα τα ξαναπουμε,σας ενημερωνω για να μην νομιζεται οτι γεννησα :P:P:P και με ψαχνετε. Να προσεχετε ολες πολυ τα μωρακια σας και ελπιζω οταν επιστρεψω να διαβασω και για γεννητουρια στο παρεακι μας. Φιλακια :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα φουσκωμένες κοριτσάρες!!

Αννα μεγάλος ο γιος σου!!μπραβο!!!όσο για την κολπίτιδα και εγω έκανα θεραπεία την προηγούμενη εβδομάδα... :(

foufou μου και εσένα η κοράκλα σου τρώει καλά...είδες άρχισαν και οι προτάσεις γάμου!!!ποιος τη χάρη σου!!!

Αγγελική τέλειο τα καρότσι σας!!Αντε καλές βόλτες.

Kuoula μη στεναχωριέσαι για τη μικρή.Αν ήταν κάτι σοβαρό ο γιατρος δε θα σε άφηνε μέχρι το Σάββατο...Εξάλλου θεωρείσαι τελειόμηνη και δεν θα υπάρχει πρόβλημα.Σκέψου θετικά και μην αγχώνεσαι. πολλά φιλάκια σε σένα και στη μπεμπούλα σου. :P:P:P

Ελενα καλό ταξίδι και καλά να περάσεις..

Εγω σήμερα σηκώθηκα πάλι με κράμπα :angry: Δε πειράζει όμως γιατι σήμερα μου φέρνουν το κραβατάκι της μικρής και είμαι μες στη τρελή χαρά.. :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Θέτις Κ. με το καλό η βάπτιση! Πότε είναι;;  Τι ωραία θα είσαι εγκυούλα και νονά 😍 Πώς είσαι εσύ; Και πότε έχεις ραντεβού στο γιατρό;
    • Το ίδιο με πριν προς το παρόν καθε 3-4 βδομάδες παμε... Εγώ έχω πάρει και από τα δύο. Newborn και 1-3. Σε περίπτωση π βγει ψηλός 🤣 να είμαι προετοιμασμένη 
    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ πραγματικά. Καλή ανάρρωση και σωματική και ψυχική και όλα θα πάρουν το δρόμο τους προς το καλύτερο να είσαι σίγουρη. Στην τελευταία μου αποβολή η γιατρός με έστειλε να κάνω εξετάσεις για θρομβοφιλία. Έχεις κάνει αντίστοιχες εξετάσεις; 
    • Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια μου! Δε γράφω τακτικά αυτές τις μέρες γιατί βρισκόμαστε στον πυρετό των προετοιμασιών για τη βάπτιση όπου γίνομαι νονά ❤️ διαβάζοντας όμως τα μνμτα θέλω κι εγώ να στείλω ένα μήνυμα συμπαράστασης στα κορίτσια μου που έχουν πέσει: @anna30 πέρυσι ακριβώς 2 μήνες αφότου είχα αποβάλλει το 11εβ μωράκι μας, πήγα στη βάπτιση της κόρης μιας ξαδέρφης μου. Μια γειτόνισσα της που με ήξερε φατσικα μόνο, είχε το θάρρος τότε να μου πει "εσύ δε ζηλεύεις τώρα την ξαδέρφη σου που έχει δύο κορίτσακια; Δε θα θέλες ένα κι εσύ;". Νομίζω ήταν απ' τις χειρότερες ατάκες που είπε κανείς εκείνη την περίοδο του πένθους για μένα και το σύντροφό μου. Προφανώς αυτή η κυρία δε γνωρίζε τι μου συνέβαινε, αλλά αυτό δε δικαιολογεί το τι σκέφτηκε να μου πει. Όπως σου είπε η @Diwni εγώ εκείνη τη στιγμή αυτόματα βουρκωσα ενώ την κοίταζα στα μάτια. Κι απλά απομακρύνθηκα. Ίσως καταλάβε κι ένιωσε ασχημα, ίσως και θεώρησε ότι ήμουν απλώς αγενής. Δε με ενδιαφέρει καθόλου. Τι θέλω να σου πω Μ αυτό; Ο κόσμος θα λέει ο,τι βλακεία του κατέβει γιατί δε σκέφτεται πριν μιλήσει. Εσύ δε χρειάζεται ούτε να τους δικαιολογήσεις αλλά ούτε και να είσαι κάπως απέναντι τους. Ο,τι σου βγει. Αν έχεις το σθένος να τους βάλεις στη θέση τους, κάντο. Αν πάλι θέλεις να τους αγνοήσεις, κάντο. Να κάνεις ο,τι περνάει απ' το χέρι σου να ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ. Οποιαδήποτε απώλεια είναι απώλεια και ο θρήνος είναι απόλυτα σεβαστός.  Σου κάνω μια τεράστια αγκαλιά ❤️❤️❤️ @Mpourmpoulo μου γλυκό, έχεις περάσει πολύ δύσκολες εβδομάδες και οι πληγές της απώλειας είναι νωπές. Το κοριτσάκι σας θα σας βλέπει από ψηλά και είμαι σίγουρη πως είναι πολύ περιφανή που είστε οι γονείς της - οι πιο δυνατοι, επίμονοι, με πάρα πολλή αγάπη. Θα σας στείλει το ουράνιο τόξο σας και θα είναι ακόμα καλύτερα απ' ότι είχατε ονειρευτεί 🌈❤️ απ' την άλλη, λυτρωτικά τα αποτελέσματα μιας και ήταν όντως τυχαίο γεγονός - εμας δε μας άφησαν να κάνουμε καρυότυπο πέρυσι μιας και ήταν η "πρώτη" φορά, κάτι που δε το καταλάβα ποτέ, λες κι αυτή η ψυχούλα δε μετρούσε γι αυτούς. Τέλος πάντων, κρατά τα θετικά, σφιξε τα δόντια και τα καλύτερα έρχονται! Έχεις παααααρα πολύ δύναμη μέσα σου αγάπη κι η ζωή σίγουρα θα σ ανταμείψει ❤️❤️
    • Καλησπέρα κορίτσι μου εγω δεν γνωρίζω καθόλου να σου πω την αλήθεια οι γιατροι τι σου είπαν ;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...