Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

καλημερα και σε σενα φραουλινο!και μενα ο πονος στο στηθος καλα κρατει...και κοιλια λιγο,ειδικα οταν ειμαι ορθια αρκετη ωρα.κατα τα αλλα κατι ψιλοζαλαδες οταν σηκωνομαι αλλα νορμαλ πραγματα...οσο για κρεμα για ραγαδες,το πρωι το σκεφτομουν και λεω οταν περασει το πρωτο τριμηνο να ξεκινησω βαζελινη(αν με αφηνει ο γιατρος).νομιζω πως ειναι το καλυτερο.αλλα ειναι πολυ νωρις,ασε που τωρα απαγορευεται και μαλλι να βαφουμε και τετοια.μολις περασει το πρωτο τριμηνο με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ρανια για το στήθος μήπως δεν είναι νωρίς γιατι εγω το νιώθω οτι θα φτάσει στο πάτωμα .Εχω και μια ανησυχία γι αυτόν τον παλιοπονο δεξιά χαμηλά αλλα ελπίζω να είναι απο τους πόνους της περιόδου .Ευτυχώς δεν εχω δει καθόλου αίμα ουτε ροζ ,ουτε καφε και ελπίζω καμία μας να μην δει .

Υπέρηχο μάλλον θα κάνω περίπου 10 Αυγουστου(πανε και οι διακοπές μας γιατί λέγαμε να πάμε Σαμο 31/7-22 /8 ,τωρα θα δουμε. Εσεις απο διακοπές ​? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hi girls!!! Τι κανετε? Εγω εκανα αρκετες δουλειες σημερα που εμεινα σπιτι και νιωθω κουρασμενη, ετσι θα κουραζομαστε τωρα? Τα υπολοιπα αυριο, ειπα να μην πιεστω αλλο. Φραουλινο ολα θα πανε καλα βρε! Θετικες σκεψεις θελω! Εχω κι εγω πονακια χαμηλα αριστερα ομως, δε ξερω γιατι... Θα ρωτησω το γιατρο την Τριτη για ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!μολις ξυπνησα απο ενα διωρο υπνου στον καναπε.οπου σταθω κι οπου βρεθω ρε κοριτσια...εντωμεταξυ με ανησυχει που εχω αρχισει και τρωω γλυκα,παγωτα,κατι πατατακια..νομιζω πως ειναι ψυχολογικο,αποκλειεται να εχω λιγουρες κιολας..αλλα μεχρι την προηγουμενη εβδομαδα ειχα αντιστασεις...τωρα οχι.πρεπει να τα κοψω γιατι θα εχω μεγαλο θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια και εγώ τα ίδια όλο πατατακια και παγωτά και κοιμόμουν απο της 2,30. Και εγω πρέπει να προσέξω γιατι ειχα πάρει κατι κιλακια που δεν μπορούσα να τα χάσω και με βλέπω φάλαινα :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγω ρε γμτ εκανα τοση προσπαθεια...εχασα σχεδον 30 κιλα τους τελευταιους μηνες,οποτε φοβαμαι μη βρω ευκαιρια και ξεσπασω παλι στο φαγητο.εντωμεταξυ μου εδωσε σχετικη διαιτα ο διαιτολογος μου,αλλα εκτος απο της διαιτας,τρωω και τα "δικα" μου.μονο ενα παγωτακι μου εχει μεινει,ειπα δεν θα ξαναπαρω τπτ εκτος αν το εχω πολυ πολυ αναγκη.ασε που ο γιατρος μου ειπε μεγααλη προσοχη σε γλυκα,ζυμαρικα,ψωμι,για να αποφυγουμε διαβητη εγκυμοσυνης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα κιμονακι μου,οχι,δεν ειχα κανενα προβλημα με την περιοδο,μη σου πω ρυθμιστηκε κιολας.και ο ενδοκρινολογος μου ειχε πει,πως με τις πολυκυστικες που ειχα,επρεπε να χασω βαρος για να ρυθμιστουν.νομιζω πως και αυτο συνεβαλλε στο να μεινω εγκυος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ σημερα πονάω αριστερα κατω και φοβάμαι κοριτσάκια μου.... Πολυ δυνατές σουβλιές με πιάνουν και δεν ξερω τι μπορει να ειναι... Δεν εχω διαθεση για τιποτα, θελω να ερθει η Πεμπτη να παω στο γιατρο να δω τι γινεται γιατι θα σκασω........

Καλημερα σας ειπα , δεν σας ειπα.........

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααααα....τι κανετεε??????

Ρε συ γιουλακι...μην αγχωνεσαι ρε πουλακι (ε ολο ποιηματα φτιαχνω πια)

ανοιγει η μητρα και χτυπαει οπου βρει...δεξια αριστερα...μην μου αγχωνεσαι!!!Τσουπ ηρθε και η πεμπτη

:kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!

Γιουλακι μην ανησυχεις!!!!!Εχω κ εγω πονακια με διαφορετικη αισθηση(σουβλιες,τραβηγματα,τσιμπηματα,καψιματα απ ολα εχει ο μπαξες) κ ενταση...

Επισης αρχισαν να με πανανε κ οι θηκες πολυ!!! :pinch::pinch:

Μαλλον ειναι αυτο που λεει η Ζαχα....

Χτες εκλεισα 24 ωρες χωρις ουτροτζεσταν κ το μεσημερακι ειδα κατι υγρα κιτερινο σκουρο-καφε ανοιχτο.... :S .Περιττο να σας πω οτι χεστηκα απο τον φοβο μου!!!!!

Πηρα τον γιατρο κ μου ειπε οτι ηταν αναμενωμενο επειδη επεσαν αποτομα τα επιπεδα της προγεστερονης(γι αυτο μου ειχε ειπε "σταματατα κ παρε με τηλ να μου πεις πως παει" ;) ).Τελικα μου ειπε να βαζω 1.Τωρα ολα καλα.

Δε μπορω κ εγω αλλο!!!!!Θελω να κανονισω για τον υπερηχο για να μου φυγουν οι κακες σκεψεις(οσο γινεται).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AAAAAHHH !! BUENOS DIAS A TODAS !

βρε βρε βρε !! Ζαχα !; αγαπημένη Ζάχα !!!!

gioulaki μην ανησυχείς και εγώ είχα κατι παρόμοιες ενοχλήσεις αλλα μπορεί να είναι και αντανακλαστικοί πόνοι από το εντερο !!

υγρά περίεργα (καφέ κλπ) εχεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε φουσκοκοιλιτσες,εσεις που ΔΕΝ εχετε κανει ακομα τον 1ο υπερηχο

1.ποτε θα τον κανετε?????

2.ποια ηταν η ημερομηνια τελευταια σας περιοδου?

(δεν μας χεζεις ρε λολιποπ???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!εγω εχω παρει αδεια 2 μερουλες και γυρναω απο το πρωι..αυριο θα ξανακανω μια χοριακη οπως μου ειχε πει ο γιατρος και αυριο απογευμα εχουμε ραντεβου,νομιζω πως θα γινει ο πρωτος υπερηχος(μακαρι).

μου ειχε πει πως οταν η χοριακη δειξει πανω απο 1000 μοναδες,τοτε μπορουμε να δουμε σακο στον υπερηχο και αν ειναι ενδο-εξωμητριο.αυριο πιστευω πως θα ειναι κοντα στις 2000 η χοριακη μου,αν ολα πηγαινουν καλα.

εγω τελευταια περιοδο ειχα 25 ιουνιου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαλιστα......σας ρωταω για να μπορω να υπολογισω κ τα δικα μου!!!

Εγω ειχα τελευταια περιοδο 17/6 (σε κυκλο 28-30ημερων)

εκανα εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων 5/7

1η χοριακη εκανα 16/7(12 μερες μετα την εμβρυομεταφορα)

2η χοριακη εκανα 20/7(16 μερες μετα την εμβρυομεταφορα)

και μου ζητησε να επαναλαβω την χοριακη αυριο κ αναλογα με το αποτελεσμα θα κανονισουμε τον υπερηχο...η τιμη της χοριακης που περιμενει ο γιατρος αυριο πρεπει να ειναι απο 8.000 κ πανω

Μου φαινεται οτι καθυστερουμε πολυ κ ζοριζομαι :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8000 και δεν εχετε δει σακο?μηπως εγω δεν καταλαβα καλα?ημουν και λιγο χαμενη προχτες.αλλα ετσι καταλαβα.δεν μπορουμε να κανουμε υπερηχο τωρα,ειναι πολυ νωρις.θελει πανω απο 1000 η χοριακη για να δειξει σακο.γιατι 8000 εσυ και δεν εχεις κανει ακομα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια δεν εχω κανει κανεναν υπερηχο ακομα....

1η χοριακη εδειξε 450μοναδες

2η χοριακη εδειξε 2387 μοναδες

κ θελει να κανω κ 3η χοριακη αυριο η οποια πρεπει λεει να ειναι πανω απο 8.οοομοναδες για να ειμαστε σιγουροι οτι θα δουμε κατι στον υπερηχο.

Επειδη τον 1ο υπερηχο θα τον κανω στην αθηνα κ εγω μενω β.ελλαδα,μου ειπε να μην κανω ταξιδι αν δεν ειμαστε σιγουροι 100% οτι θα δουμε κατι,για να μην ταλαιπωρουμαι τσαμπα με το ταξιδι.

Ελπιζω να τα εγραψα καλα κ να τα καταλαβες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα,οκ,μαλλον απο οτι καταλαβα θα ακουσεις μεχρι και καρδουλα!!για αυτο θελει να ανεβει κι αλλο η χοριακη,να μη σε πηγαινοφερνει..αντε μακαρι!!μπραβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ! πες το βρε Lolli !!! και γω είχα αρχίσει να παραξενεύομαι που η γιατρός μου δεν μου ζήτησε 2η και 3η χοριακή !!!

εεε...με τέτοια πρόοδο σίγουρα θα έχεις πανω απο 8000 χοριακή !!

και μάλλον πας για διδυμάκια ή μου φαίνεται ...;;;!!!

*και εγώ είχα 3 - 4 Ιουλίου ωορρηξία (χρησιμοποίησα τεστ clear blue) αλλα 16 μέρες μετά ήταν 326 η χοριακή μου... βρε μηπως δεν είναι καλή και είναι χαμηλη !; αλλα παλι... 4η εβδομάδα, μέσα στα όρια που εγραφε απο δίπλα στο χαρτί του μικροβιολογικού ήμουν... αρα καλή πρεπει να είναι, ε;

ελεγε 4η εβδομάδα εως 430 ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω μαρακι πως ειναι μια χαρα η χοριακη σου.και μενα την παρασκευη που ημουν 29η μερα απο την τελευταια περιοδο,ειχα χοριακη 357.απλα μηπως πρεπει να ξανακανεις πριν πας?δεν ξερω κιολας,ρωτησε τη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοίτα τώρα να δεις ΤΙ υπολογισμούς εκανα από μόνη μου...

την Τρίτη (13 Ιουλίου) τα τεστ φαρμακείου εβγαζαν αρνητικό αποτελεσμα, ενώ στις 15 ηταν θετικό και λέω :

τα τεστ ωορηξία ανιχνεύουν πάνω από 25 μονάδες ΑΡΑ :

15.7 υποθετικά να ήταν ... 30 ; μέχρι τις 20.7 που βγήκε 326 καλή ανοδο εχει !

πσσσσσσ ούτε ο τύπος του 11888 δεν με φτάνει...........

δεν ξέρω βρε κορίτσια... ούτε η μάνα μου, ούτε η αδελφές του αντρα μου, που έμειναν τα τελευταία χρόνια εγκυες εκαναν τοσες χοριακές...

ρανια θα κάνεις κι αλλη ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου ειχε πει ο ντοκτορας να κανω σημερα και αυριο εχουμε το ραντεβου.εγω ομως τρωγομουν και εκανα την παρασκευη να δω αν ανεβαινει και ειπα να κανω αυριο πρωι,αφου θα παω αυριο απογευμα.ουφ,ζαλιστηκα!αντε να πανε ολα καλα να ηρεμησουμε λιγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...