Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

maria+fotis έγραψε:

αααχχχχ... δελφίνιιιι δελφινάααααακι...!!!

αντε με το καλό !!!

καλή ξάπλα λοιπόν !!!

βρε τσούπρες! εσείς αισθάνεστε ΣΥΝΕΧΕΙΑ πονάκια ή σταματάνε ;;

εγώ οταν τα εχω ψιλοανακουφίζομαι και οταν χανονται ανησυχώ !!!

και μετά τα ανάποδα !!!! :S:S:S:S

Μαράκι καλημέρα!

Από ότι θυμάμαι τα πονάκια συνέχεα έρχονταν και έφευγαν.

Δεν είχαν καμία σταθερότητα.

Οπότε μη σε απασχολεί και μη σε αγχώνει.

Έχουν δική τους πολιτική αυτά… χιχι… :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια καλημερα!! να μπω κι εγω στην παρεα σας??? Ειναι 6,5 εβδομαδων εγκυουλα κ μολις χτες μετα απο ενα σωρο περιπετειες ακουσαμε επιτελους καρδουλα!!! Καλη εγκυμοσυνη σε ολες μας ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή σου μέρα και όλα να είναι τέλεια από εδώ και πέρα!

Γιατί περιπέτειες?

Όταν πήγα και εγώ να ακούσω καρδούλα βρήκαμε βραδυκαρδία στο έμβρυο και μου έδωσαν μόνο 10% να συνεχίσει ι κύηση.

Όμως έγινε το θαύμα και μετά από 5 μέρες η καρδούλα μας χτυπούσε μια χαρά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσακια μου, δελφινάκι δυο ειναι βρε θυρίο....ουαου. Τι καλά! Το ξερατε ή τωρα το μάθατε? Να προσεχεις.

Μαρια και εγω τα ιδια , απο τη μια οταν εχω πονάκια ανησυχω τι είναι και οταν δεν εχω ανησυχω που δεν εχω. Αλλοπροσαλλη παιδι μου...

Αν δεν ακουσω καρδουλα εγω δεν σιγουρευω τιποτα πάντως. Εχω μια ανησυχια ειναι η αληθεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Τι κανετε?

Εγω περασα μια τραγικη νυχτα!!!!! :(

Εκει που ελεγα οτι εδω κ 1 χρονο με ειχαν ξεχασει οι κρισεις πανικου....τσουπ εχτες το απογευμα τα ειδα ολα κ ημουν μονη μου στο σπιτι!

Τρελλαθηκα!!! Ενιωθα χαλια απο την κριση κ απο τον φοβο μηπως με την ενταση που ενιωθω κανω κακο στο σπορακι μου :(:(:(

Ουφφφφφ...σημερα ειμα καπως καλυτερα αλλα .... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Γιουλακι μου!!!!!Το εχω κ αυτο.... :( Με ειχαν ξεχασει για 1 χρονο αλλα μαλλον τωρα που ηρεμισα μου βγηκε ολο το αγχος των προηγουμενων ημερων κ με θυμηθηκαν οι κρισεις!

Ευτυχως ειναι ενημερως ο γιατρος σχετικα με τις κρισεις πανικου κ μου ειχε πει οτι δεν πειραζει...κ αν θελω να μου δωσει αγωγη ακομα κ τωρα στην εγκυμοσυνη.

Τωρα αν κοιμηθηκα....? κοιμομουν κ ξυπνουσα ολη νυχτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Το σποράκι/ ια και τα μάτια σου.

Ποση ωρα κραταει περίπου? Σορρυ κιολας αλλα δενξερω πολλα

απο 10 λεπτα εως και πανω απο 2ωρες...αλλα μετα νιωθω τοσο εξαντλημενη,λες κ με εδερναν 500ατομα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορει να μην ειμαι φουσκοκοιλιτσα,-οσο ζω ελπιζω-αλλα απο κρισεις πανικου κατι ξερω...lolli μου εμενα η μονη περιοδο που δεν με επιαναν ηταν η εγκυμοσηνη,εισαι καλυτερα τωρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kimon έγραψε:

Μπορει να μην ειμαι φουσκοκοιλιτσα,-οσο ζω ελπιζω-αλλα απο κρισεις πανικου κατι ξερω...lolli μου εμενα η μονη περιοδο που δεν με επιαναν ηταν η εγκυμοσηνη,εισαι καλυτερα τωρα??

Ναι Κιμονακι μου καλυτερα ειμαι.Πολυ καλυτερα!Μιλησα κ με τον γιατρουλη μου κ ολα καλα.Μου ειπε οτι για το 1ο τριμηνο δε μπορουμε να κανουμε κατι φαρμακευτικα,απλα ηρεμια κ υπομονη.Θα τα συζητησουμε περισσοτερο απο βδομαδα.

Ρε λες να μην ηταν κριση πανικου αλλα στερειτικο απο το τσιγαρο???

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιζει και αυτο,θα ειχες πολυ το μυαλο σου στο τσιγαρο και...φρικαρες,εμενα με επιαναν το σουρουπο...ε..ρε γλεντια! :blink: δεν εφτασα στα φαρμακα βεβαια αλλα φοβομουν πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια βλεπω ειμαστε μπολικες με το θεματακι του τσιγαρου εε?? κανετε κανενα? εγω καπνιζα σαν τρελη πριν το μαθω... επισης τη μερα που το εμαθα εκανα 3 απανωτα μετα το τεστ... τωρα ομως ειναι 2 βδομαδες που το εχω κοψει μαχαιρι... και προς το παρον καλα την παλευω δεν εχω παραπονο... η κοκα κολα παιδια εμενα μου λειπει περισσοτερο :blush::blush: κατα τα αλλα απο συμπτωματα κ τετοια δεν εχω απολυτως τιποτα... ελαχιστες ανακατωσουρες τα πρωινα αλλα ουτε πονακια...ουτε τσιμπιματακια...τιποτα! :huh::huh: αλλα μετα τον ηχο της καρδουλας που ακουσαμε χτες...ολα καλα!!! :):) μεχρι να την ακουσουμε ο γιατρος μου ηταν πολυ συγκρατημενος... δοξα το θεο! ολα καλα!! :kiss::kiss::kiss: παιρνω κ utrogestan k μπορει κι αυτα λιγο να μου χαλανε το στομαχι... ειμαι κ ξαπλα γιατι ειδα λιγα καφε την προηγουμενη βδομαδα ...αλλα ειπαμε!! οοοολα καλα!!! :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!!! Επεσαν διαφορες υποχρεωσεις και εμεινα λιγο πισω αυτες τις μερες, σας διαβαζω οσο μπορω ομως! Ανυπομονω να περασουν οι μερες να παω στο γιατρο... Lollipopaki μου χαλαρα, μη δινεις σημασια, κριση ηταν και περασε! Εμενα παλι με κρατα μια μελαγχολια, μονο σε μενα συμβαινει? Λεω μα ειμαι τοσο αχαριστη πια? Το ηθελα τοσο πολυ και ειναι στιγμες που ειμαι στα κατω μου χωρις κανενα λογο... Περιεργα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα utrogestan απο το στομα τα παίρνεις? Εγω κολπικά.

Ποτε ειχες τελευταια περιοδο σοφουκι? Να ξαπλωνεις κ να ξεκουράζεσαι.

Και εγω μαχαιρι το εκοψα. Χθες ομως θα εσκαγα, εκανα ενα τσιγαρακι και πολυ το ευχαριστηθηκα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΣΟΥΠΡΙΤΣΕΣ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ !

Lolli ξερω από κρίσεις πανικού... ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ !!! και εγώ την πρωτη μέρα χωρίς καφέ είχα εναν τρελό πονοκέφαλο ! ξεκίναγε από το πίσω μέρος του κεφαλιού και εξαπλωνόταν σε ολοκληρο... μπρρρ...!! ευτυχώς εφυγε...

αλλα κράτησε αλλες 2 μέρες σε πολύ πιο μικρή ενταση (ετσι ξέρω οτι ήταν από αγχος!) αλλα παίζει να ήταν και από το κόψιμο του καφέ ή τσιγάρου !

γιατί και γω το freddaki μου το λατρεύω ! αλλα το εκοψα μαχαίρι !

βρε κορίτσια... τι γίνεται... ούτε το στήθος μου το νιώθω πρησμένο...ωχ ωχ ωχ... ΑΜΑΝ μεχρι να με δει η γιατρος μου !

από υγρά όμως πεντακάθαρα (χρώμα) ! αρα μάλλον ολα καλά, ε!;

απαπααααα αντε να φύγει το 1ο τρίμηνο !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια γκαστρουδες μου!εκανα παλι χοριακη σημερα,357,02!!τωρα μπορω να ηρεμησω λιγο,γιατι εκεινο το 59 μου φαινοταν πολυ μικρο.σημερα 29η μερα,αρα προχωραει καλα ε?

εγω παντως το utrogestan το παιρνω κολπικα και μετα 2 ωριτσες ξαπλα(καλη ωρα).

το στηθος μου με εχει πεθανει.οταν βγαζω το σουτιεν,φωναζω απτους πονους.κατα τα αλλα μια χαρα,νυστα βεβαια τρελη,αλλα παντα το ειχα.και ας μην ξεχναμε,το πιασαμε 6 το πρωι,οποτε θα μας βγει κοιμισιαρικο το μπεμπεκακι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα δει 2 σακους αλλα ο ενας ηταν πιο μικρος και δεν ξεραμε τι θα γινοταν αλλα και το μικρουλι εχει καρδουλα οπως ειδαμε χθες βεβαια ειναι πιο πισω.ελπιζω να παει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρανια εγω το εκοψα το σουτιεν , δεν ακουμπιεται τιποτα, ειδικα στη ρωγα...

Γιατι ξαπλωνεις παιδι μου 2 ωρες???? Τα κολπικα ειναι φτιαγμενα να μπαινουν και να λιωνουν. Ενα 15' λεπτο καλα ειναι. Ειδες τσαμπα ανησυχουσες με τη χοριακη.

Δελφινακι το εχω ξανακουσει αυτο και μεετα απο λιγο καιρι ηρθαν στα ισα τους τα νινακια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls!!!!!

Ρανια ηρεμισες τωρα με την χοριακη ε?? Ο ντοκτορας σου ειπε 2ωρες ξαπλα μετα τα ουτροτζεσταν? Εγω κ στις 3 προσπαθειες δεν ξαπλωνα...

Τα μειωσα τα ουτροτζεσταν (δεν εβαζα πολλα σε αυτη την προσπαθεια) εδω κ 3 μερες βαζω μονο 1(με εντολη γιατρου)!

Μαρια αν ειχα απλα πονοκεφαλο οταν με πιανουν οι κρισεις θα ημουν ευτυχισμενη :dry: .Εχω ταχυκαρδια,ζαλαδα,ταση για :x ,πονο στο στομαχι...δραμα...Ελπιζω να μη με ξαναπιασει μεχρι να περασει το 1ο τριμηνο :)

Εμενα το στηθος εχει 3-4 μερες που με ποναει αλλα δεν ειναι ανυποφορο,να φανταστειτε πως οταν περιμενα περιοδο πονουσα πολυ παραπανω απο τωρα.

Αντε να ερθει η Τριτη να δουμε τι θα δειξει η χοριακη για να κανονισω κ τον υπερηχο....Ανυπομονω!!!!!!!!Μακαρι να πανε ολα καλα Παναγιτσα μου!!! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σαςςςςς και απο εμένα και συγχαρητήρια σε ολες τις εγκυουλεςςςςςς

Κορίτσια εγώ έκανα εμβρυομεταφορα 14/7/2010,χθες προχθές έκανα 3 τεστ σε διαφορετικές ωρες και ήταν και τα 3 θετικά. Σήμερα έκανα μια χοριακη αλλα τωρα που πήρα τα αποτελέσματα μου είπαν οτι είναι 40,8 :( (λίγο χαμηλά).Για να είμαι ειλικρινείς ο γιατρός μου είπε να κάνω την πρώτη χοριακη τη Δευτέρα 26/7 :P (όπως καταλάβατε δεν μπορούσα να περιμένω ως τη Δευτέρα .

Η περίοδος μου κανονικά ειναι για αύριο ή για την Κυριακή.Εδω και ημερες ειναι τουμπανο το στήθος και πονάω στην κοιλιά .Αυτο όμως που με ανησυχεί είναι οτι πονάω και δεξιά στην ωοθήκη,ξερετε τι μπορει να ειναι ,λετε να μην πηγαινει κατι καλα ? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...