Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

Γεια σου ΣΑΜΑΝΘΑ και συγχαρητηρια.

Μια χαρα ειναι η χοριακη σου.Τα σημερινα αποτελεσματα τα πηρες?

Οσο για τα υπολοιπα που ρωτας....

Λογικα κατι θα δειτε στον υπερηχο δεν ξερω γιατι κ εγω θα κανω τον 1ο την Δευτερα.

Ο συζυγος γιατι να μην ειναι μεσα στον υπερηχο???Αν το ζητησετε δε νομιζω να αρνηθει κανενας γιατρος οσο αυστηρος κ αν ειναι!

Ειναι η 1η σου εγκυμοσυνη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ειχα μια αποβολή τα χριστούγεννα που μας προέκυψε εγκυμοσύνη χωρίς να το πολυ-περιμένουμε και δεν πρόσεχα καθόλου....Κάπνιζα, έπινα, έκανα ανάβαση σε βουνά....

Τότε είχα ένα θετικό τεστ μετά από 7 μέρες καθηστέρησης (άργησα πολύ να το κάνω γιατί ήμους σε διακοπές και εκδρομές στα όρη κ τα βουνά) και μετά από 2 μέρες ήρθε η περίοδός μου και πήγα στο νοσοκομείο και έμεινα μέσα 2 μέρες γιατί ήταν παραμονή πρωτοχρονιάς!!!! και η χωριακή ήταν 20 (προφανώς είχε πέσει). Δύο μήνες μετά από αυτό ξεκινήσαμε κανονικά τις προσπάθειες και τώρα στον 4ο μήνα προσπαθειών είμαι έγκυος αλλα ανησυχώ πάρα πάρα πολύ λόγω του περιστατικού των χριστουγέννων....

Η χωριακή μου να βγει σε 1 ώρα περίπου... αχ δεν περνάει η ώρα...

Την προηγούμενη την έκανα πριν 2 μέρες...Είναι πολύ νωρίς για δεύτερη? Δεν μου είπε ο γιατρός να την κάνω, μόνη μου την έκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι με την εξελιξη της 1ης εγκυμοσυνης :( αλλα η καθε φορα ειναι διαφορετικη(μην αρχισεις ομως παλι να περνει τα βουνα κ τα λαγκαδια :P )!!! Μην εχεις αγχος,κοιτα να το χαρεις και να ξεκουραζεσαι.

Καλα εκανες κ πηγες για 2η χοριακη.Υποτιθεται οτι η τιμης της πρεπει να διπλασιαζεται καθε 2 μερες.

Με τον γιατρο σου μιλησες? Του ειπες για την 1η χοριακη ή απλα πηρες κ εκλεισες ραντεβου?

Γνωμη μου ειναι οταν θα παρεις κ τα σημερινα αποτελεσματα να επικοινωνισεις μαζι του κ να τον ενημερωσεις.

Καλη επιτυχια κ περιμενω τα αποτελεσματα ε? :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με τον γιατρό μου. Βασικά για να πω την αλήθεια δεν έχω κάποιον γιατρό που να τον εμπιστεύομαι απόλυτα...Τώρα τελευταία άρχισα να πηγαίνω πιο τακτικά. Εσείς έχετε ήδη επιλέξει τους γιατρούς σας???

Καλά εννοείται ότι δεν θα πάω καν διακοπές...Θα φεύγαμε την επόμενη εβδομάδα και τις ακυρώσαμε... Το έχουμε πάρει πολύ από φόβο από τα Χριστούγεννα που μας ήρθαν σε δύο μέρες τα πάνω κάτω... Όχι τίποτα άλλο αλλά μου είπε και ο γιατρός ότι αν δεν είχα κάνει το τεστ δεν θα είχα καταλάβει ότι είχα μείνει έγκυος...Δεν είχαν δει σάκο, δεν είχαν δει τίποτα...στο νοσοκομείο δεν επιβεβαιώσαν εγκυμοσύνη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια βγήκε 512 είναι καλή?? Η καθηστέρησή μου ξεκίνησε μόλις χθες...

Την Τρίτη ήταν 185...

Πότε πρέπει να κλείσω ραντεβού με τον γιατρό? Έχουμε πει για Παρασκευή 6 Αυγούστου, περίπου στην 10η μέρα καθηστέρησης...Θα μπορέσουμε να δούμε κάτι??

Αχ έχω πολύ αγωνία...Μήπως να πάω νωρίτερα ή δεν έχει νόημα???

Από την αγωνία μου κάπνισα και ένα τσιγάρο... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια χρα ειανι η τιμη της 2η χοριακης μην ανσησυχεις.Οσο για ενα τσιγαρακι δεν χαλασε κ ο κοσμος!!!!

Δεν ξερω αν θα δειτε κατισ τον υπερηχο με 10μερες καθυστερυσης...

Εγω εχω ηδη τον γιατρο μου γιατι η εγκυμοσυνη ειναι αποτελεσμα εξωσωματικης.

Παρε ενα τηλ κ πες του για τις χοριακες που εκανες κ οτι εχεις αγχος λογω της αποβολη σου τα Χριστουγεννα.Θα σου πει αυτος τα επομενα βηματα. Μπορει να σου πει ελα την Παρασκευη ή μπορει να σου πει ελα αμεσα.Αλλα πρεπει να τον ενημερωσεις.

Βρες εναν γιατρο απο καποια γνωστη σου,φιλη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΝΝΗΣΑ ΤΩΡΑ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΜΕΧΡΙ ΠΡΙΝ ΜΠΩ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΖΩΝΗ ΠΑΝΤΑ.....Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΚΑΝΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΣΑΜΑΝΘΑ......ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ ΚΑΙ ΗΡΕΜΙΣΤΕ Η ΖΩΗ ΣΑΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΟΛΙΣ ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑΚΙΑ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha η νύφη μου έμαθε την εγκυμοσύνη της την 6η εβδομάδα, κάποια στιγμή θυμήθηκε οτι έπρεπε να της έρθει περίοδος....

αυτό που ήθελα να πω είναι οτι εκτός οτι κάπνιζε κανονικότατα, την πρωτομαγιά( μια βδομάδα πριν το μάθει) ήμασταν στο βουνό και παίξαμε μηλάκια, τρέχαμε απο εδώ τρέχαμε απο εκεί..

καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.. ίσως ήταν να γίνει ακόμα και αν προσεχές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

samantha καλωσόρισες κ εύχομαι ολα με το καλό!

εμένα με κύκλο 28-31 μέρες, την 32η μέρα είδαμε στον υπέρηχο έναν μικρό ενδομήτριο σάκο.μετά απο μια βδομάδα (δηλ.χτες), είδαμε ένα ολόκληρο φασολάκι(!) κ ακούσαμε καρδούλα! να προσπαθήσεις να βρεις έναν/μία γιατρό που θα σου εμπνέει εμπιστοσύνη κ θα νιώθεις άνετα! στον υπέρηχο μπορεί να είναι κ ο σύζυγος. όλα να πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα γκαστρουδιτσες μου!!μολις τελειωσα απο δουλεια..πολυ ζορι ρε γμτ..κατι πρεπει να κανω.με επιασε και πονος στην κοιλια παλι.ειχε 2-3 μερες.κουραστηκα και αγχωθηκα...

samantha μου καλως ηρθες κι εσυ!!οι χοριακες σου ειναι μια χαρα.εγω ξεκινησα με 59,56 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο,τη μερα που θα ειχα περιοδο ειχα 357 και 4 μερες μετα ειχα 1.101.ο γιατρος μου ειπε πως ειναι πολυ καλες.αρα και οι δικες σου αντιστοιχα.

εγω πηγα την τριτη που ειχα χοριακη 1.101 και δεν ειδαμε σακο.πρεπει να ειναι 1.000-1.200 για να δουμε.και θα παω αυριο βραδυ οπου θα δουμε σιγουρα(ας ελπισουμε).γνωμη μου ξανακανε μια χοριακη σε λιγες μερες(τεταρτη-πεμπτη) για να δεις αν εχει φτασει πανω απο 1.000-1.200 για να δειτε κι εσεις σακο.

οσο για τον υπερηχο,ο γιατρος δεν μου εκλεινε ραντεβου αν δεν μπορουσε και ο αντρας μου για να δει κι αυτος.οποτε θα παμε αυριο βραδυ που θα μπορουμε και οι 2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα,ξεχασα...μερεντα μου σε παρακαλω πολυ αλλαξε ονοματακι..δεν ειμαστε για τετοια στην κατασταση μας!!!θελω γλυκο...........σλουρπ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην Σαμανθα καλως ηρθες, παρε βαθιες ναπνοες και μην αγχωνεσαι...

Να ρωτησω κατι ηλίθιο?Η Μερεντα ειναι η Νουτελλα? ήεχω χασει επεισοδια??? :S

Λοιπον στο θεμα μας..............

Πηγα χθες στο γιατρό και ειδαμε τους σακους :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Παθαμε σοκ, δεν περιμενε ουτε ο γιατρος με αυτη τη χοριακη 2 σακους, αλλα μας την εσκασαν τα ατιμα..

Ειναι ισοι και ειναι 0,96 χιλ. ο καθενας. Ειναι λιγο επιφυλακτικός βεβαια γιατι μετα απο εξωσωματικη το ενα την "κανει" αλλα δεν πειραζει, θα σκεφτομαστε θετικα ;)

Στις ερωτησεις σας....

Τον αντρα μου ο γιατρος τον φωναξε μεσα να δει το σακο. Εννοειται πως επιτρεπεται και των δυο ειναι η στιγμη

Το αυτοκινητο εφοσον δεν με ενοχλει , δεν υπαρχει προβλημα μου. Γενικα ειπε "Να ακουω το σωμα μου και τιποτα αλλα" Αν νιωθω κουραση να κατσω, αν θελω βολτες να πάω. Το σωμα δινει τα δικα του σημάδια και πριν συμβει οτιδηποτε προειδοποιει, αρκει να το προσεξουμε.

Επισης Σαμανθα και εγω ειχα ηδη το γιατρο μου γιατι ειμαι απο εξωσωματικη.

Γλυφιτζουρακι μου, για σενα (επειδη ειμαστε μαζι σε ολα) ο γιατρος μου ειπε οτι πλεον τα σπορακια δεν ξερουν πως βρεθηκαν εκει ;) , αρα απο εδω κ περα λειτουργουν ολα σαν μια φυσιολογικη εγκυμοσυνη.

Το απογευμα φευγψ διακοπες, παω Χαλκιδικη(κοντα) και μου εδωσε ολα τα τηλεφωνα αναγκης ο γιατρος. Μου επετρεψε μπανια, αντιηλιακα τα πάντα αρκει να μη με ενοχλουν οι μυρωδιες και δεν με ζαλιζει ο ηλιος. :silly:

Αχ ρωτησα και αλλα αν θελετ. Παντως ο γιατρος μου ειναι πολυ χαλαρος.

Καλημερα σας ειπα , δεν σας είπα!!!!!

Καλημερα (μα δεν ειναι υπεροχη μερα???)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ βρε gioulaki !!! ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ, Ε ;;;!!

ολα καλά ! ολα καλά !

ΖΑΧΑ καλημέρα ! καλέ τι θα γίνει με αυτήν την κυρία που σε ακολουθεί και βγάζει τα βυζιά της φάτσα φόρα !; το κάνει και το χειμώνα !;; ή μόνο τώρα καλοκαίρι για να μαυρίσει !;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki σου ευχομαι να πανε ολα καλα με το καλο και τα δυο μωρακια σου. ειναι το πιο υπεροχο συναισθημα που υπαρχει για μια γυναικα ειδικα οταν εχει προσπαθησει τοσο πολυ.Οταν θα αρχισεις να βλεπεις χερακια και ποδαρακια να κουνιουνται δεν θα υπαρχει τιποτα αλλο πανω στη γη που θα σε κανει πιο χαρουμενη.Καλη εκγυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες!!!και μελλουσα γκαστρουδω ζαχαρενια!!

ρε γιουλακι τι ωραια!!2 μπεμπεκια!!!!!!!!!!!ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!αντε ολα καλα θα πανε και θα εχεις 2 να ταιζεις,να ξεσκατιζεις(δεν μαρεσει αυτο),τελεια!!

εγω το βραδυ...εχω αγχωθει.φοβαμαι μην ειναι εξωμητριο.φαινεται αυτο απο τον πρωτο υπερηχο?βλεπουμε το σακο και μεσα η εξω το ρυζακι μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΙΟΥΛΑΚΙ MOY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TI XAΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΠΡΩΙΝΙΑΤΙΚΑ!!!!!!!μΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΓΕΝΝΕΘΛΙΩΝ ΠΟΥ ΠΗΡΑ!!!!(και μαλλον δεν θα παρω αλλα :P:P )

ΒΛΑΜΜΕΝΟ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ Κ ΚΛΑΙΩ !!!!!!!!!!!

2 ΣΑΚΟΥΛΙΑ!!!!!!!!!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!!!!!!!!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ!!!!!!!!!!ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ Κ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ 2ΠΛΑ!!!

ΔΩΣΕ 2 ΖΟΥΜΕΡΑ ΦΙΛΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ-ΦΩΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

LOLLIPOP !!! εχεις γενεθλιάκια σήμερα !;;;;;;;

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ !!! με το καλό τα μωράκια σας !!

εχω και απο αυτα :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σε ευχαριστω πολυ Μαρακι με το καλο κ σε σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντρε ρε,εχεις γενεθλια!!χρονια πολλα και καλα,πολυχρονη και πολυχρωμη να εισαι!!με το καλο το η μαλλον ΤΑ μπεμπεκια σου!

και μια απορια...πως θα φτασει το γιουλακι να φιλησει την κοιλιτσα της??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ την ιδια απορια εχω Ρανια μου, αλλα το συγχωρω σημερα το γλυφιτζουρακι μου μπορει να λεει οτι θελει γιατι εχει γενεθλιάκια........

Χθες μετα το γιατρο ο αντρουλης μου εβλεπε εναν αγωνα στη τηλεοραση , του αρπαξα το τηλεκοντρολ κ του λέω " Ακου να σου πω τωρα που ειμαστε 3 θα βλεπουμε οτι θελουμε εμεις" χαχααχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Χθες μετα το γιατρο ο αντρουλης μου εβλεπε εναν αγωνα στη τηλεοραση , του αρπαξα το τηλεκοντρολ κ του λέω " Ακου να σου πω τωρα που ειμαστε 3 θα βλεπουμε οτι θελουμε εμεις" χαχααχααχα

Δημοκρατικες διαδικασιες!!!!

Πλειοψηφια ειστε!!!!!

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια!!μπραβο!πολυ χαιρομαι ρε κοριτσια.θελω να αρχισει να φουσκωνει η κοιλια...αν και με 30 κιλα που ειχα παραπανω το εχω ζησει αυτο το συναισθημα!!χαχα!απο τη μια θελω να το ζησω αργα,να το χαρω..και απο την αλλη θελω γρηγορα να τελειωνω για να πανε ολα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σας χαιρετω....θα επανελθω 16 /8. Μεχρι τοτε ευχομαι να εχετε τελειες επισκεψεις στους γιατρους σας. Γλυφιτζουρακι μου καλη επιτυχια τη Δευτερα που θα δει ς και εσυ τα μικρα σου.

Θα μου λειψετε , αλλα πρεπει να παω να απλωσω τη κορμαρα μου στη παραλία............αχαχαχαχ

Πολλα φιλια στη βυζαρου με τη κιτρινη φατσουλα

Κοριτσακια μου οταν επιστρεψω θέλω ΤΕΛΕΙΑ νέα

μουυυυυυτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ενδογενείς ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...