Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΦΟΥΣΚΩΚΟΙΛΙΤΣΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2010


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 999
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρία μου μην ανησυχείς, ηρέμησε, χαλάρωσε και όλα θα πάνε κατ'ευχήν!

Κοριτσάρες πήρα τηλ.τον ντόκτορα και μου είπε να πάω σήμερα ή αύριο. όπως καταλαβαίνετε, επέλεξα το σήμερα. του είπα μήπως είναι νωρίς για καρδούλα, αλλά εκείνος λέει ότι μπορεί να την ακούσουμε. ίδωμεν!

θα σας πω και τα δικά μου μαντάτα.

φιλουδάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φουσκωκοιλιτσες

Πως είσαστε σήμερα ,εγω πολλούς πόνους.

Μαρακι υπομονή ,απ οτι ακούω συμβαίνει λέει συχνά στην αρχή,ξάπλα και υπομονή .

Φιλια σε ολες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και παλι κοριτσια!!!εριξα παλι ενα διωρο υπνο..και σηκωθηκα με πεινα παλι...δεν μπορω να αφησω το στομαχι μου πανω απο 2 ωρες αδειο,ποναει...κακη αρχη εχω κανει...

τωρα οσο σε ποια εβδομαδα ειμαι..δεν τον ρωτησα αλλα νομιζω πως βγαινει απο την τελευταια περιοδο συν 7 μερες.ειχα 25 ιουνιου...αρα 1η ιουλιου.δηλαδη δεν εχω κλεισει 4ων εβδομαδων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια απλα ξαπλωσε ταβλα τελειως.κι ολα θα πανε κλα.

για τα κοριτσια που εκαναν εξωσωματικη την ημερα της εμβρυομεταφοραε ειμαστε 2 εβδομαδων.ετσι μετρανε.μου το ειπε ο γιατρος μου.φιλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ !

Δόξα Το Θεό ! ολα καλά ! από το πρωί χθες δεν ξαναείδα αιματάκι !

πριν λίγο γυρίσαμε από τον 1ο υπέρηχο, βρήκαμε το ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ :):) σακκουλάκι, 9,6 χιλ, πολύ καλό για την εβδομάδα που διανύουμε :) !

μου εδωσε utrogestan για 1 εβδομάδα, παω για προγεννετικό ελεγχο (αίμα και καλλιεργεια κολπικού υγρού) και τα λέμε την Πέμπτη 5 Αυγούστου να ακούσουμε καρδούλα :laugh: :laugh: :laugh: !!!!

μου απαγόρευσε σεξ-κες επαφές και βάψιμο μαλλιού για το πρώτο τρίμηνο.. :( αλλα δεν πειράζει... τι να κάνουμε ;!

οι πρώτες θυσίες της μάναααααααααααααααςςςςς !!!! χιχιχιχι !

:silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραααααααααααα

Πως πάει η κοινότητα σήμερα .Εμένα οι πόνοι χαλάρωσαν αλλά τώρα έχω άλλη ανησυχία μήπως και αυτο ειναι ένα σημάδι οτι κάτι δεν πάει καλά. Χθες η χοριακη μου ηταν 225 και ο γιατρός μου ειπε οτι ειναι καλά .Παρόλα αυτά δεν βγάζεις και ακρη με τους γιατρούς. Το κάθε πράγμα πρέπει να το ρωτήσω 100 φορές. Αυριο πάλι χοριακη.

Πότε σας είπαν να κάνετε εσείς τον 1ο υπέρηχο ,σε πια εβδομάδα,γιατί εγώ που ρώτησα τον δικό μου για να τον κάνω στις διακοπές μου είπε όποτε θες :huh: τι να πω :blink:

Μαρακι πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια !

Μπραβο ρε Μαρακι....σε ειχα στο μυαλο μου ολη μερα χτες!

Ολα οκ τελικα! Ειδατε κ το σπορακι :):):)

Το σεξ το απαγορευουν γενικοτερα ή επειδη ειδες αιμα?

Σε ρωταω γιατι οταν σταματησα τα ουτροτζεσταν κ ειδα λιγα μπεζ υγρα μου ειπε ο γιατρος να τα ξαναρχισω,ξεκουραση κ αποφυγη επαφων.Δηλ πριν τα σταματησω επιτρεποταν τον σεξ? :blink::blink:

Θα ερθει η Δευτερα κ θα τον ρωτησω....

Φραουλινο dont worry!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

Μαρία, πολύ χαρούμενα τα νέα!!!!!!!! τι ωραίο το σακουλάκι, ε???? με το καλό κοπέλα μου!

Φραουλίνο,αφού το λέει ο γιατρός, δεν πρέπει να ανησυχείς!:)

Πήγα τελικά χτες στον γιατρό μου κ.... ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑΑΑΑ!!!!!!καλά, είναι τέλειο!

μου είπε ότι βάσει ανάπτυξης εμβρύου είμαι τελικά 6 εβδομάδων (μ'αυτές τις εβδομάδες έχω μπερδεψει τα μπούτια μου...)

Μου έδωσε ένα κάρο εξετάσεις (αν θέλετε να μου πείτε να σας τις πω) και μου είπε καλύτερα όχι μπάνια, όχι σεξάκι, όχι μάσα, καφέ ντεκαφεινέ ή γαλλικό. τέλη Αυγούστου έχουμε επόμενη συναντηση!

Μακάρι να μας πηγαίνουν όοοοολα καλά κοριτσάκια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γκαστρουδιτσες μου!!!μαρια μου τι ωραια τα νεα σου,μπραβο!!!ειδες,τζαμπα αγχωθηκες με το αιμα.αχ,αντε κι εγω αυριο βραδυ...

πολυ ζαλαδα ρε κοριτσια..εχετε κι εσεις??

εμενα παντως ο γιατρος,μου ειπε απο την αρχη πως ολα κανονικα,και επαφες και καφες και θαλασσα.μονο μαλλια δεν βαφω και μακρια απο γατες και μαρουλια εξω για το τοξοπλασμα.αα και κομμενη η μηχανη,κλαψ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντεμακιιιιιιιιι!!!!!!!! Ακουσατε καρδουλα ε???? ΤΕΛΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

Ειχα κ εγω τον ντεκαφεινε αλλα σκεφτηκα οτι θα εχει υποστει τρομερη επεξεργασια για να γινει ντεκαφεινε.Πινω μονο ενα νες ελαφρυ το πρωι κ τους υπολοιπους καφεδες της μερας (επινα πολλους πριν την εγκυμοσυνη)τους αντεκατεστησα με χυμους!

Ελα μωρε 1 ελαφρυ καφεδακι τη μερα δε νομιζω να πειραζει....παντως για τον γαλλικο δεν το ειχα σκεφτει γιατι την ειχα μαζεψει την καφετιερα κ δεν την εβλεπα :blink: ...κατσε να την ξεθαψω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Ρανια μου προσωπικα δεν μπορω να πω οτι εχω ζαλαδες :unsure: .....μονο οταν ειμαι πολυ ωρα ξαπλα κ σηκωνομαι ζαλιζομαι λιγο (αλλα αυτο ειναι λογικο)...τα πρωινα σηκωνομαι με ενοχλησεις στο στομαχι για λιγο,αλλα δεν δινω σημασια γιατι θεματακια με το στομαχι ειχα και πριν.

Κομμενη η μηχανη ε???Να παρω μια καλη κουκουλα για το μηχανουλι μου τοτε :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι,κομμενη η μηχανη.βεβαια εμεις εχουμε μεγαλη,αλλα λογικα το ιδιο θα ισχυει και για τα μηχανακια.μηχανη και ρανια μαζι το ξεχνας,του ειπε για την ακριβεια...κι εσυ σημερα δεν θα πηγαινες γιατρο lollipop?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολπικος.χθες καναμε αν και δεν ειδαμε τπτ.αλλα ηταν κολπικος.

ας δουμε και λιγη χαρα!!!εμενα παντως ο αντρας μου δεν μου καθεται.φοβαται!!!ας εχουμε τον υπερηχο τουλαχιστον!!χαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Lolli, ακούσαμε το καρδουλίνι του σπορουλινιού! είναι μαγεία! κ τελικά είναι 1. είχε πλάκα, γιατί ο άντρας μου λόγω κληρονομικότητας διδύμων και απο τη δική του και απο τη δική μου οικογένεια, το είχε κ σίγουρο! κ ρωτάει το γιατρό επιτόπου: "είναι σίγουρα ένα?".τον κοίταζε καλά-καλά ο ντόκτορ κ γελουσε...

Ράνια, από ζαλάδες και ανακατέματα, τίποτα προς το παρόν. Κι εγώ είχα ένα θέμα με το στομάχι απο πριν κ έτσι δεν μου φαίνεται κάτι περίεργο.

:):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι ωραια!!!καρδουλα ε??τελεια!!κι εγω θελω!!!!!

εγω εχω ζαλαδες εντονες.απο ανακατεμα οχι,αν κι εγω ειχα πολυ ευαισθητο στομαχι.εκανα εμετο με το παραμικρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ομορφα νεααααααααααα...μπραβο κορίτσια και εγω το απογευμα θα πάω στον ντοκτορα να δουμε τι θα δουμε.

Απο χθες δεν νιωθω τιποτα παντως ουτε τα μικροτσιμπιματακια που ειχα και δεν ξερω γιατι :(

Αναγουλες , ζαλαδες , και εμετους δεν εχω . Το μονο που εχω ειναι ενα πρηξημο στη κοιλια (ειμαι σαν 4 μηνων εγκυος), αλλα αυτο μου εχει ξεμεινει απο την εξωσωματική κ την υπερδιεγερση των ωοθηκων.

Εχω μια αγωνια για το βραδυ...........

Μαρακι μην ανησυχεις εγω παιρνω 6 ουτροτζεσταν την ημερα!!!!!!!!!!!!!

Ειναι το φαγακι του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα gioulaki η κοιλια εχει σταματησει να με ενοχλει εδω και μερες.το στηθος παλι...αστο,με εχει ταραξει.

αντε να εχεις κι εσυ πολυ πολυ καλα νεακια το απογευμα..!!

παντως πολυ ταλαιπωρια αυτα τα utrogestan.βαζω 3 την ημερα κολπικα και μου ειπε μετα 2 ωρες ξαπλα.το πρωι βαζω ξυπνητηρι στις 6,το χωνω μες στον υπνο μου και στις 8 ξυπναω για δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλες ρωτησατε τον γιατρο σας σχετικα με το αυτοκινητο?

Τι εννοω...?

Τρελλαινομαι για ασκοπες βολτες με το αυτοκινητο καθε βραδυ που σχολαει ο αντρας μου.Δεν οδηγω,απλα με χαλαρωνουν αφανταστα κ μας εχει γινει συνηθεια.Μην σας πω οτι τα πιο σημαντικα θεματα τα εχουμε λσει σε τετοιες βολτες :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για αυτοκινητο το μονο που μου ειπε να βαζω τη ζωνη αργοτερα που θα μεγαλωσει η κοιλια,το κατω μερος κατω απτην κοιλια και το πανω,απο πανω απτην κοιλια.εγω παντως οδηγω κανονικα,απλα επειδη ετρεχα αρκετα και ημουν ψιλοαπροσεκτη,τωρα προσεχω περισσοτερο.δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.στη μηχανη ειναι διαφορετικα μωρε.νιωθεις το καθε τρανταγμα ακριβως στην κοιλια.αυτο που μου ειπε ειναι πως και με ενα πολυ απλο πεσιμο,παει το μπεμπεκι.για αυτο δεν το ρισκαρω να ξανανεβω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε gioulaki όλα θα είναι μια χαρά στον ντόκτορ! θα μας πεις τα νέα!

lolli για αυτοκίνητο να σου πω, δεν ρώτησα.πάντως εγώ οδηγώ κανονικά να σου πω την αληθεια... μόνο αν δω τίποτα συμπτώματα ναυτίας, τότε θα κρατηθώ λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια και από εμένα.

Εγώ έκανα θετικό τεστ εγκυμοσύνης την Δευτέρα που μας πέρασε, και την Τρίτη έκανα χωριακή και βγήκε 185. Πριν από 14 ημέρες ακριβώς (από την Τρίτη) ήταν κ η ωορρηξία μου. Αλλά έχω αγχωθεί πάρα πολύ και σήμερα πήγα και ξανά-έκανα χωριακή για να δω αν ανεβαίνει. Πώς σας φαίνεται το 185 για 13 ημέρες μετά την ωορρηξία?

Πρέπει να πάω από τώρα στον γιατρό? Έκλεισα ραντεβού για την επόμενη Παρασκευή 6 Αυγούστου όπου και θα έχουν περάσει 24 ημέρες από την ωορρηξία...Σκέφτηκα ότι θα ήταν πολύ νωρίς να πάω από τώρα. Εσείς τι λέτε?

Μήπως γνωρίζεται τι θα μπορούμε να δούμε τότε? Θα είμαι 5μιση-6 εβδομάδων...

Επίσης, οι άντρες σας μπαίνουν μέσα στον υπέρηχο?

Ευχαριστώ πολυυυυυ!!!!

Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...