Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλε φτου φτου πως μεγαλωσατε ετσι? μια χαρα ειναι τα κιλακια του turbo..θα πιασει τα 3,5 κιλα σιγουρα..τελεια!

θηλαστρο θα μου δωσει η αδερφη μου της medela..ηλεκτρικο..(ειχε παρει και χειροκινητο αλλα την ποναγε και το σουταρε.)

Βεβαια η σταγονιτσα ειπε να το αποφυγουμε για αρχη το θηλαστρο...ισως για αργοτερα που θα παμε στις δουλειες μας να βγαζουμε γαλατακι για ψυγειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς τη Medela προσανατολίζομαι κ εγώ γιατί άκουσα τα καλύτερα σχόλια. Καλά δεν το θέλω για αμέσως, μετά από 2 μήνες σίγουρα. Απλά φοβάμαι μήπως στο μαιευτήριο μου πουν ότι πρέπει να το χρησιμοποιησω λίγο εκεί για αρχή και μου νοικιάσουν το δικό τους για χρυσάφι :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τlenitsa έγραψε:

Προς τη Medela προσανατολίζομαι κ εγώ γιατί άκουσα τα καλύτερα σχόλια. Καλά δεν το θέλω για αμέσως, μετά από 2 μήνες σίγουρα. Απλά φοβάμαι μήπως στο μαιευτήριο μου πουν ότι πρέπει να το χρησιμοποιησω λίγο εκεί για αρχή και μου νοικιάσουν το δικό τους για χρυσάφι :laugh: :laugh:
ΤΟ ΜΕΝΤΕΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΕΓΩ ΑΦΟΥ ΠΡΙΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΙΛΕΣ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΧΕ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Η ΜΑΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥΣ.ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ.Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΑΠΟ ΦΟΙΤΗΤΕΣ.ΕΚΤΟΣ ΟΤΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ.ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΕΧΩ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ.ΚΑΘΕ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΣΤΑΝΤΑΡ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΘΗΛΑΣΤΡΟ Κ.Λ.Π.ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΕ ΠΡΑΞΗ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ ΣΤΟ ΜΗΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΑΘΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΕΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΧΡΗΜΑ ΜΕΤΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ ΣΤΗΝ ΜΑΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΜΑΙΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΛΗ.ΕΓΩ ΣΑΝ ΑΣΧΕΤΗ ΑΠΟΡΟΥΣΑ...ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΑΝ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΘΗΛΑΣΤΡΟ.ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΑΣ ,ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ ΜΑΣ,ΤΟΥΣ ΦΟΒΟΥΣ ΜΑΣ Κ.Λ.Π.ΘΕΩΡΗΣΑ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΤΑΓΟΝΑ έγραψε:

ΚΑΛΕ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΑΕΙ ΟΛΕΣ>ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΙΛΑΩ?ΤΡΩΤΕ?ΕΓΩ ΕΦΑΓΑ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΜΠΟΥΓΑΤΣΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ Ο ΚΟΥΝΙΑΔΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΟΨΕ ΤΗΝ ΟΡΕΞΗ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΣΑΩΡΟ ΝΑ ΠΙΝΑΣΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΦΑΩ ΤΗΝ ΚΑΡΜΠΟΝΑΡΑ ΜΟΥ.ΣΑΣ ΑΦΗΝΩ ΤΩΡΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΟΤΑΝ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΤΕ.ΚΑΛΗ ΟΡΕΞΗ ΚΑΛΗ ΧΩΝΕΨΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ ΣΕ ΟΣΕΣ ΕΦΑΓΑΝ ΚΑΙ ΧΩΝΕΨΑΝ.

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Bλέπω ότι όλες κάνουμε σούπερ δίαιτα.. :laugh: Κορίτσια κάθε μέρα που περνάει αισθάνομαι όλο και πιο πρησμένη...Ελπίζω με το που μπούμε στον μήνα μας να γεννήσουμε όλες αμέσως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταγονα ευχαριστουμε για συμβουλες. εισαι η πιο εμπειρη μανουλα αναμεσα μας και οτι μας λες ειναι πολυ χρησιμο..

stacey μολις εφτιαξα ενα λαχταριστο κεκακι και τοχω τσακισει...η διαιτα της ΠΑΠΙΑΣ..(τρωμε τα παντα και στον γιατρουλη κανουμε την πάπια :P:P:P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα! Μη μου βάλετε απουσία! Χθες δεν πήγαμε τελικά στο λητώ γιατί ο αντρούλης μου άργησε να έρθει και πήγαμε μια βολτίτσα και σήμερα το πρωί πήγαμε στο Λητώ το νοσοκομείο ρωτήσαμε γι' αυτό που θέλαμε μας είπαν ότι είναι μια έκπτωση που κάνουν αλλά πετάχτηκε μια και είπε ότι είναι επειδή είναι λίγα τα δωμάτια! Τώρα τι να πω? Δηλαδή μπορεί όταν πας για να γεννήσεις να σου πουν δεν υπάρχουν οικονομικά τρίκλινα και να αναγκαστείς να πάρεις τρίκλινο και να δώσεις 600Ε παραπάνω? Θα δείξει! Ρωτήσαμε και για τα βλαστοκύτταρα γιατί έχει τράπεζα το Υγεία. Είπαμε τελικά για το πρώτο παιδάκι να τα φυλάξουμε σε ιδιωτική και στο δεύτερο να τα δώσουμε στη δημόσια!

Μετά πήγαμε για κάτι δουλειές που είχε ο άντρας μου και εγώ και γυρίσαμε μεσημεράκι σπίτι! Από τότε μέχρι τώρα δεν σταμάτησαν οι επισκέψεις! Ήρθε ένας φίλος του άντρα μου, μετά οι φίλες μου και μετά μια ξαδέρφη μου, γι' αυτό και δεν μπόρεσα να μπω καθόλου!

Έρη μου μη τους συμερίζεσαι! Τι και αν έχεις μεγάλη κοιλιά αυτών δεν τους πέφτει λόγος! Καλά είπες στη γνωστή σου! Καλά δεν καταλαβαίνουν ότι οι ορμόνες βαράνε στο φούλ? Τι έκανες τελικά με το ντόπλερ?

Σταγόνα μου δεν πειράζει για τα κιλάκια! Θα τα χάσουμε μαζί όλες μετά! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες πόσα είχες πάρει? Άντε με το καλό το ντόπλερ και καλά αποτελέσματα! Αχ από τον Βόλο ήταν η μουγάτσα? Πέτα κανένα κομμάτι από εδώ! Εγώ ήμουν στο Βόλο φοιτήτρια για 5 χρόνια και ακόμα χρωστάω κάποια μαθήματα! Ήταν τέλεια! Αν δεν είχα γνωρίσει τον άντρα μου μπορεί να έμενα και εκεί μόνιμα! Σχετικά με το θήλαστρο από ότι μου είπε μια γνωστή μου ότι το χειροκίνητο είναι πολύ κουραστικό!

Μαμουνάκι στην Ελλάδα είμαστε όλοι για να πάρουν μπρος θέλουν τη φωνή τους! Τα αυτοκόλλητα ακόμα δεν τα έχουμε κολλήσει να δούμε πότε θα αξιωθεί ο αντρούλης μου! Ωστόσο θα δούμε πως θα τα βάλουμε, θα κάνουμε δοκιμές! Όσο για τα φάρμακα που θα σου χρεώσουν μπορείς να πάρεις μου φαίνεται τις συνταγές ή τα κουτιά δεν ξέρω και καλά και πας και τα πέρνεις πίσω από το ΙΚΑ! Ας με διορθώσει αν κάποια ξέρει το αντίθετο!

Ντόρα δυστυχώς αυτό γίνεται στα δημόσια νοσοκομεία! Ήταν ένας από τους πολλούς λόγους που επέλεξα να γεννήσω σε ιδιωτικό! Έλεγα ότι θα γεννήσω μόνο σε μονόκλινο ή δίκλινο, αλλά όταν άκουσα ότι μπορεί να πας και να μην υπάρχει διαθέσιμο τότε άλλαξα γνώμη!

Λενίτσα εννοείται ότι όταν είναι η ώρα για να θηλάσεις θα τους βγάλεις όλους έξω! Και εγώ δεν το συζητάω αυτό, ειδικά ο άντρας μου θα τους την πει αν δεν βγούνε όλοι έξω, είναι κάθετος σε τέτοια πράγματα! Όχι θα θηλάζω και θα έχω τον καθένα εκεί μέσα! :angry:

Από ότι έχω ακούσει και από την εμπειρία μιας φίλης μου που γέννησε προ 2 ετών της medela είναι τα καλύτερα! Αλλά μήπως δεν χρειάζεται από τώρα? Μπράβο το μπεμπάκι σας μεγάλωσε και εσάς! Εγώ έχω 6/9 ραντεβού οπότε πιστεύω θα κοντεύουμε τα 3!

Μίρια καλά ψώνια! Οπωσδήποτε να πάρεις μια κοπέλα να σε βοηθήσει με τις δουλειές! Δεν είμαστε τώρα για να κουραζόμαστε πολύ!

crazy mammy τι κάνεις εσύ? Εσύ κοντεύεις έτσι?

Ανλού μου τι κάνεις? Πως πας με τις συσπάσεις? Άντε σήμερα θα έχεις και βοήθεια! Αχ, μανούλες! Σαν την μάνα καμία! Τώρα θα γίνουμε και εμείς και θα καταλάβουμε την αξία τους! Καλά και εμένα γεμιστά μαγείρεψε η μανούλα μου και ήταν τέλεια! Σήμερα τα γεμιστά είχαν πέραση! Εγώ πήρα μόνο πιτζάμες και όχι νυχτικάκια γιατί όταν θα είμαι καθισμενη στο κρεβάτι και δεν θα μπορώ να βολευτώ θα πρέπει να έχω και τον νου μου αν φοράω νυχτικό μην φανεί τίποτα! Όσο για το μωρό πάρε και κανένα καλτσάκι για καλό και για κακό!

Αυτά τα λίγα :blush: !

Τι να κάνω προχωρήσατε πολύ την κουβέντα και ήθελα να απαντήσω σε όλες! Ελπίζω να μη γίνομαι κουραστική με τα κατεβατά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α! Ξέχασα να σας πω! Σήμερα έχουμε επέτειο γνωριμίας με τον αντρούλη μου! Κλείνουμε 7 χρόνια γνωριμίας! Ελπίζω να βγούμε! Απόψε η μπέμπα θέλει ΤΙΚΕ! Έχετε πάει ποτέ! Μου έχει κάτσει θέλω να πάω πριν γεννήσω γιατί μετά όταν θηλάζω δεν θα μπορώ να τρώω πικάντικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbie σε χασαμε σημερα..το καταλαβα οτι τρεχεις..

να σας ευχηθω να ζησετε πολλα πολλα χρονια μαζι αγαπημενοι, ευτυχισμενοι με οσα παιδακια εσεις εχετε ονειρευτει.

και μεις φετος τον Ιουλιο κλεισαμε 10ετια γνωριμιας..

ελπιζω να βγειτε και να περασετε ομορφα!

καλο βραδυ και στις υπολοιπες κοιλιτσες!φιλακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια σας διαβασα πολυ γρήγορα και θυμάμαι μονο ενα...μου φερνετε ενα ταψι γεμιστα που να περισσευει γιατι εγω δεν εχω βοηθεια και καθε μερα μαγειρευω????

Επίσης κάπου είδα οτι η barbie έχει επέτειο...Χρόνια σας Πολλά και πάντα ευτυχισμένοι!!!

Θα σας ξαναδιαβάσω αυριο, πάω επιτέλους σπίτι!!!Φιλιά και να είστε όλες καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου....

Η Crazymammy γεννησε σημερα το απογευμα 18:15 την κορακλα της 3290γρ....ενω μιλαγαμε μας λεει οτι εβγαλε ενα κομματι κοκκινο-καφε κ πηρε τηλ τον γιατρο της κ της ειπε να παει απο εκει...κ γεννησε... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo 3imeroma koritsakia ti mou kanete??? ante arxisane ta genitouria ante ante na pernoume sira kai emeis...... :silly:

barbie xronia sas polla gia tin epetio sas an kai ala3e i mera na eiste panta eutixismeni ;)

ax koritsia emeis simera eixame poli gemati mera apo to proi vgikame gia doulies meta pigame gia psonia sto jumpo kai to apogeuma pigame se kati mathimata pou kanoune gia anodino toketo kai frontida tou morou....

makari na gurisi to koritsaki mou kai na min xriasti kaisariki ax poso agxos exo :blush:

mas elege kai i maia simera sto mathima oti kanei kalo to perpatima kai prepi na perpatame ma pos na perpatame kiria mou pou sto miso jumpo simera ithela na paro kareklitsa na katso apo tin kourasi ante meta na kaneis kai misi ora perpatima pou sou lene.. :angry:

sas trelana koritsia filakia polla kai kalo upno

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!! Barbie χρόνια πολλά για την επέτειο σας...Ελπίζω να ήταν ξεχωριστή η χθεσινή βραδιά.. :P

Γεννητούρια ακούω...άντε να έρχεται και η δική μας σειρά.....Αλήθεια barbie μου αν μπορείς ανανέωσε πάλι την λίστα να την δούμε..αν είναι θα την βάλω σαν υπογραφή για να την βλέπουμε συνέχεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.ΧΘΕΣ ΕΜΑΙΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΖΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΧΑΛΙΑ ΜΟΝΟ ΕΚΛΑΙΓΑ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝΑ :( .ΕΧΩ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΗ ΕΙΧΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΧΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ.ΤΡΙΓΥΡΝΑΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΝ ΦΑΝΤΑΣΜΑ ΝΟΙΩΘΩ ΤΟ ΒΛΕΜΜΜΑ ΤΗΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ.ΧΘΕΣ ΚΟΙΤΟΥΣΕ ΚΑΤΙ ΦΩΤΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΛΕΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ "ΚΟΙΤΑΣ ΤΙ ΩΡΑΙΟΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ??ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ"ΟΧΙ ΚΟΙΤΑΩ ΠΟΣΟ ΧΟΝΤΡΑ ΜΠΡΑΤΣΑ ΕΙΧΕ Η ΡΑΝΙΑ ΣΤΟΝ ΓΑΜΟ!!!!ΕΧΩ ΦΤΑΣΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΗΣ ΜΙΛΑΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΚΛΕΙΝΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΟΛΗ ΜΕΡΑ.ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΟΥΜΕ ΓΙΑ 3-4 ΜΕΡΕΣ.!!!ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!ΚΑΙ ΑΝ ΕΡΘΕΙ ΘΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΥΤΗΝ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΕΟ ΑΛΛΟ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΝΤΕΧΩ!!!ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ!!!ΚΑΘΟΜΑΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΥΤΗ!!!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ Κ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ.ΝΟΜΙΖΕΙ ΤΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΑΠΟ ΚΑΠΡΙΤΣΙΟ!!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΩ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΕΔΩ ΟΧΙ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ!!ΝΟΜΙΖΩ ΟΛΕΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΑΜΑ ΜΑΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΑΛΛΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ.ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!!

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ..ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΞΑΝΘΑ ΜΑΛΛΙΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ Η ΠΕΘΕΡΑ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΣΟΙ ΜΑΣ ΘΑ ΜΟΙΑΖΕΙ.!!!ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΡΑΣ!!!

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΑ ΠΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωωω :blink: Κοριτσάκι μου καταρχάς είσαι άξια συγχαρητηρίων... Μπράβο σου για την υπομονή που έχεις και το κουράγιο που κάνεις..Δυστυχώς εγώ προσωπικά δεν ξέρω πόσο θα άντεχα και φυσικά δεν μπορώ να σε συμβουλέψω τι να κάνεις...Είναι δύσκολο να πεις σε κάποιον ότι δεν τον θέλεις μέσα στο σπίτι...γι'αυτό όλα σου τα προβλήματα καλό είναι να τα συζητάς με τον αντρούλη σου γιατί στην προκειμένη περίπτωση μόνο αυτός μπορεί να σε βοηθήσει.... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!! απο οτι βλεπω σημερα ειναι περιεργη η μερα...εχει απο ολα!!!!

καταρχην να ευχηθω στην μπαρμπι καθε ευτυχια!!!!ελπιζω να περασατε υπεροχα εχθες και παντα να ειστε χαρουμενοι!!!!!

ανατριχιασα με την γεννηση της μικρης μπεμπουλας της crazymammy!!!περασε ο καιρος και αρχισαν τα γεννητουρια!!!! Ευχομαι να ειναι γερη και δυνατη η μικρουλα και γρηγορα να πανε σπιτακι τους!!!!Doraki αν μιλησετε τις ευχες μου πες της!!!!

μιρια μου υπομονη....θα γυρισει το μωρακι!!!!οσο για το περπατημα ειναι λιγο δυσκολο αλλα προσπαθησε να περπατας αφου βοηθαει!!!!σιγα σιγα τα απογευματακια που εχει δροσουλα να παιρνεις καμια φιλη σου η τον αντρουλη σου και να κοβεται βολτες στο τετραγωνο!!!!

ερη μου τωρα για σενα τι να πω κουκλιτσα μου????? χαρας το κουραγιο σου....στην κατασταση σου και να ακους αυτα πρεπει να ειναι πολυ οδυνηρο!!!Δεν μπορω να καταλαβω πως μια γυναικα που ειναι μανα μπορει να μιλαει ετσι και να φερεται ετσι στην γυναικα του γιου της που περιμενει το παιδακι τους!!!!απιστευτο....ο αντρας σου ειναι σε δυσκολη θεση, λογικα θελει να κρατησει ισορροπιες και να φροντισει και τις δυο σας!!! Μονο εκεινος μπορει να κανει κατι...αλλα πρεπει να του μιλησεις!!!! Ειλικρινα...οπου να ναι θα χετε το μωρακι σας και σας χρειαζεται ενωμενους και αγαπημενους!ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalo mesimeri koritsia B)

eri mou kane ligo upomoni koritsi mou kai ta pragmata tha ftia3oun apoti katalava i pethera sou den menei monima alla prosorina gia kapies meres kane ligo upomoni kai kratiste xamila tous tonous einai krima tetio kairo pou perimenete to paidaki sas na stenaxorieste kai na exete sugkrousis apla min dinis simasia kai na tis to di3is oti an exei tetia sumperifora auti tha xasi sou euxome ta pragmata na pane kalitera kai min stenaxoriese na 3eris oti kaneis kako sto paidaki sou... thetiki skepsi kai ola tha pane kala ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crazyMummy να σου ζησειιιιιιιι το μωρακι σου!!! να ειναι παντα γερό και ευτυχισμένοοοοο!!!! ευχομαι και συ να εισαι καλα και με το καλο να πατε σπιτακι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eri καλημερα!οπως σου ειπαν και τα αλλα κοριτσακια δειξε λιγο υπομονη..το ξερω ειναι δυσκολο, αλλα αφου ειναι προσωρινο, σκεψου οτι μετα θα μεινετε οι τρεις σας!!!και οι αντρες μας θελουμε την υποστηριξη τους αλλα σκεψου οτι ειναι μαμα τους κι αν πεις εσυ κατι κακο γι' αυτες ειναι ασχημο...

στην crazymammy να της ζησει η kinder εκπληξη κοριτσακι της, γερο και ευτυχισμενο σε ολη του την ζωη!!!Ποτε θα αρχισουμε κι εμεις να γενναμε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ερη μου νομιζω πως ειναι δυσκολο ολο αυτο..ξερουμε ολοι πως ειναι αντρες με τις μανουλες τους..ποσο μαλλον αν ειναι και αρρωστη..θα νιωθει τυψεις αν δεν της προσφερει στοργη...

ομως πρεπει να καταλαβει με ηρεμο τροπο, οτι η λεχωνα για 40 ημερες πρεπει να εχει απολυτη ηρεμια να ασχοληθει με το μωρακι της, να ηρεμησει ορμονικα (γιατι μετα ειναι χειροτερα οι ορμονες μας..κλαματα, φοβιες κλπ) και να τη φροντιζουν και οχι να φροντιζει τους αλλους. φυσικα και η μανουλα σου θα σε βοηθουσε και αν μπορει πρεπει να ερθει..δεν ειναι εγωιστικο..ειναι πραγματικοτητα..πρεπει να το επιβαλλεις...

εγω παντως δεν ξερω αν θα σιωπουσα σε τετοιου ειδους σχολια..μαλλον θα αντιμηλουσα..ή θα απαντουσα με χιουμορ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

creazymamma ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ!!!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΝΑ ΓΕΝΝΑΜΕ!!!ΓΙΟΥΠΙ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΜΟΝΗ ΑΛΛΑ ΠΟΣΟ??ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΕΚΑΤΣΕ 1 ΜΗΝΑ ΜΑΖΙ ΜΑΣ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΩ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΛΕΧΩΝΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΤΩ ΣΕ ΕΝΑ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ!!ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΤΟ ΧΩΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Barbie να ζήσετε κοπέλα μου να'στε πάντα αγαπημένοι

Έρη, σε καταλαβαίνω απόλυτα πως νιώθεις, αν και δεν είμαι στη θέση σου, γιατί αυτόν τον καιρό είμαστε που είμαστε κάπως και έχουμε χίλια πράγματα στο μυαλό μας, αυτό θα σε τρελαίνει ακόμα περισσότερο. Η συμβουλή μου είναι να δώσεις ήρεμα στον άνδρα σου να καταλάβει τι ακριβώς σου συμβαίνει τώρα κ πόσο μάλλον μετά.

Πάντως να ξέρουμε όλες μας ότι όταν λέμε ή ζητάμε εμείς κάποια πράγματα από τους συζύγους μας περνάνε για τρελές κ δε δίνουν σημασία όσο δίκιο κ αν έχουμε. Αν όμως τα ίδια πράγματα τα ακούσουν από κάποιον ειδικό (π.χ. μια μαία στα μαθήματα ανώδυνου τοκετού ή άλλα σεμινάρια όπως της prenatal που πήγα εγώ χτες)τότε συνειδητοποιούν τι είναι σωστό κ τι όχι. Παρ'τον μαζί σου λοιπόν σε καμία τέτοια συνάντηση να μπει περισσότερο στο κλίμα.

Εγώ από την ανυπομονησία μου και το άγχος μου να τα φέρω όλα εις πέρας συνεχίζω ακάθεκτη τα ψώνια :P (μέχρι να μου τελειώσουν τα λεφτά :blink::blink: ). Σήμερα πήραμε από τα Jumbo ένα ωραίο πλαστικό μπανάκι, λαδάκι προδερμ, μωρομάντηλα pampers κ βαμβάκι. Μήπως είμαι υπερβολική που τα πήρα από τώρα;; Η αλήθεια είναι ότι θέλω να τελειώνω με όλα γιατί πλεον δε μπορώ ούτε να περπατήσω. Κουράζομαι εύκολα κ τα πόδια μου έχουν πρηστεί πολύ ρε κορίτσια. Αφού φοβήθηκα τόσο ώστε πήρα κ το γιατρό μου κ μου είπε ότι αφού η πίεση είναι μια χαρά να κάνω μια εξέταση για λεύκωμα στα ούρα

Έκανε καμία τέτοια εξέταση;;

Ωχχ μ'έπιασε τρελή φλυαρία ε;;; :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...