Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ- ΟΚΤΩΜΒΡΗ 2010 Νο 2


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Τί κάνετε; Επειδή πλησιάζει ο καιρός και αγχώθηκα λίγο....να ρωτήσω και εσας με τα βλαστοκύταρρα τί κάνατε; Θα κρατήσετε τελικά ή θα τα δωρίσετε στην δημοσια τράπεζα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 997
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

barbiepa έγραψε:

Leticia με γεια τα πραγματάκια σας! Όσο για το θερμό δεν το ξέρω. Να σου πω εγώ αυτόν το θερμό που λες το είχα πάρει δώρο σε μια φίλη που είχε γεννήσει! Να σου πω δεν σκέφτεσαι να θηλάσεις? Γιατί θα πάρεις από τώρα γάλα σκόνη? Άσε να δεις τι θα σου προτύνει και ο παιδίατρος.

Εγώ λέω να πάω να ζυγιστώ σε λίγο! Για να δούμε που θα έχω φτάσει?

Να ο θερμός που πήρα:

http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=547

Σχετικά με τον θηλασμό εννοείται πως θα θηλάσω αλλα αν δεν θα έχω αρκετό γάλα?οπότε θα πάρω απο φαρ΄μακείο γάλα σε σκόνη να έχω και βλέπουμε.... συνήθως συστήνει και ο φαρμακοποιός τι γάλα να πάρουμέ έτσι δεν είναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τί κάνετε; Επειδή πλησιάζει ο καιρός και αγχώθηκα λίγο....να ρωτήσω και εσας με τα βλαστοκύταρρα τί κάνατε; Θα κρατήσετε τελικά ή θα τα δωρίσετε στην δημοσια τράπεζα;

Kαλημέρα Λένα.Εμείς αποφασίσαμε για δημόσια τράπεζα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

leticia έγραψε:

barbiepa έγραψε:

Να ο θερμός που πήρα:

http://www.anatello.gr/cart/product.php?productid=547

Σχετικά με τον θηλασμό εννοείται πως θα θηλάσω αλλα αν δεν θα έχω αρκετό γάλα?οπότε θα πάρω απο φαρ΄μακείο γάλα σε σκόνη να έχω και βλέπουμε.... συνήθως συστήνει και ο φαρμακοποιός τι γάλα να πάρουμέ έτσι δεν είναι?[/quote:2iczo5x9]

Διάβασες αυτό που είχα αναρτήσει σε προηγούμενη σελίδα από το παίδων Αγ. Σοφία που αφορά το θηλασμό? Θα σου αλλάξει γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lena έγραψε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τί κάνετε; Επειδή πλησιάζει ο καιρός και αγχώθηκα λίγο....να ρωτήσω και εσας με τα βλαστοκύταρρα τί κάνατε; Θα κρατήσετε τελικά ή θα τα δωρίσετε στην δημοσια τράπεζα;

Λενάκι να σου πω την αλήθεια δεν έχω αποφασίσει ακόμα! Μια λέω έτσι μια λέω αλλιώς! Ελπίζω να αποφασίσω μέσα στην επόμενη βδομάδα! Θέλω να το ψάξω λίγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟ ΣΥΖΗΤΗΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ Η ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοιλιτσες μου! να μαι και γω...φυγαμε πρωι πρωι πηγαμε να παρουμε ψαρακια, φρουτακια και λαχανανικακια..ψηνουμε ψαρακια..δουλιτσες ΔΕΝ κανω το σαββατοκυριακο..τις αφηνω για μες τη βδομαδα που σκυλοβαριεμαι ;)

εχασα πολυ κουβεντολοι..τσ τσ τσ

ΛΕΤΙΣΙΑ αυτο που θα χειαστουμε σε πρωτη φαση ειναι ΘΕΡΜΟΜΠΙΜΠΕΡΟ (εχει και η chicco). Διατηρει το νερακι στο μπιμπερο ζεστο.. αυτο της chicco ειναι για μετα τον 5ο-6ο μηνα με τις στερεες τροφες..

ΜΑΡΥΛΟΥ ΚΑΙ ΛΕΝΑ εμεις αποφασισαμε δημοσια τραπεζα. ομως θελει λιγο τρεξιμο.πρεπει να παμε οι ιδιοι απο κει να παρουμε το ειδικο κουτι και αμεσως μετα την γεννα καποιος δικος μας να παει πισω το κουτι..διαβαστε εδω:

http://hcbb.bioacademy.gr/

επισης διαβαστε το αρθρο της barbiera για το θηλασμο. ηταν πολυ ενημερωτικο και λεει να αποφυγουμε ετοιμα γαλατα. να επιμηνουμε στον αποκλειστικο θηλασμο.

barbie μου καλο ειναι να ζυγιζεσαι παντα την ιδια ωρα..το καλυτερο ειναι με το που ξυπνας..μπραβο παντως για τα κιλακια..αλλα μην ξεθαρεψεις..

οσο για αιμοροιδες παρε γιατρουλη να το πεις για να γλιτωσεις τυχον υποθετα..η αδερφη μου υπεφερε στο τελος εγγυμοσυνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ERI79 έγραψε:

ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΔΩΡΙΣΟΥΜΕ ΖΗΤΑΝΕ ΧΡΗΜΑΤΑ?

Όχι.Χωρίς χρήματα είναι...

Για να ενημερωθείτε σχετικά με την δημόσια τράπεζα μπορείτε να μπείτε στο site:

http://hcbb.bioacademy.gr/

Τον Αύγουστο κάθε τρίτη και πέμπτη στις 12:00 κάνουν ενημέρωση σχετικά με το θέμα αυτό και παραλαμβάνεις εκείνη την ώρα το ψυγειάκι με τα σχετικά....όσοι είναι εκτός αττικής το παραλαμβάνουν με courier...

όσο αφορά την ιδιωτική τράπεζα πρέπει να έχεις κανονίσει λίγες μέρες πριν εκτός αν π.χ. γεννήσεις στο μητέρα..το μητέρα είναι συμβεβλημένο με δική του ιδιωτική τράπεζα οπότε λογικά ο διακανονισμός μπορεί να γίνει και την μέρα που πας να γεννήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamounaki έγραψε:

τωρα το δα αυτο..ολα απο ΛΗΤΩ τα πηραμε..αλλα δεν ειχε καροτσι το χρωμα που θελαμε..ειχε εξεντληθει και περιμενουμε!

λετισια διαβασε αυτο

http://www.paidon-agiasofia.gr/index.cf ... PageID=284

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά και πότε θα έρθει το χρώμα που θέλετε? Βέβαια το καρότσι έτσι και αλλιώς δεν θα το χρησιμοποιήσεις αμέσως! Οπότε δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι!

Όσο για το ζύγισμα, ζυγίζομαι μια φορά την εβδομάδα πάντα το πρωί πριν φάω και μετά την τουαλέτα! Έτσι έκανα όταν έκανα και δίαιτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τελικά μαγειρεύω μελιτζάνες στο φούρνο με τυρί! Τις έχω βαρεθεί αλλά τι να κάνω δεν μπορώ να τις πετάξω αφού έχω και τόσες!

Έρη το βραδάκι μάλλον θα έρθουμε προς τα μέρη σου! Μας έχει καλέσει η αδερφή μου γιατί έχει γενέθλια η μικρή της!

Κορίτσια είδατε σήμερα το πρωί τον όμορφο κόσμο? Εκεί που έκανα ζάπινκ βλέπω πως να κάνετε μπανάκι το μωρό σας! Και είχε ένα μωράκι 14 μερών και έδειχνε πως το κάνουν μπάνιο! Περιττό να σας πω ότι πλάνταξα στο κλάμα! Πολύ συγκίνηση! Σκέφτόμουν ότι σε λίγο καιρό θα κάνω και εγώ το δικό μου!

Έριξα και μια ματιά στο youtube για βιντεάκια πως να πλένεις το μωρό σου και στο εξωτερικό από το νοσοκομείο τα πλένουν με νεράκι ολόκληρα! Βρέχουν και τον αφαλό! Ενώ από ότι ξέρω ο αφαλός μέχρι να πέσει δεν πρέπει να βρέχεται! Ξέρει καμία από εμπειρία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω barbiepa..βεβαια ειναι πριν 15 ημερες με μαγιω πουχα παει στο χωριο..μεγαλωσε λιγο ακομα!

καλα και γω το βλεπα και ηταν και κοριτσακι και εκλεγε αυτο και εκλεγα και γω..και ελεγα τωρα αμα με δει αντρουλης θα με κοροιδευει..τελικα δεν ειναι μονο οι δικες μου ορμονες, ε?

που λες αγχωνομαι γιατι ειναι πολυκαροτσι και θελω το πορτμπεμπε και το καθισματακι..μες τη βδομαδα θα τους παρω να τους πιεσω..πρεπει να πλυθει και το εσωτερικο του πορτμπεμπε και αμα γεννησω νωριτερα πως θα το μεταφερω απο μαιευτηριο?αχ..αχ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μπεμπη της αδερφης μου τον καναμε μπανακι χωρις να βρεχουμε καθολου αφαλο, μετα καθαριζαμε με οινοπνευμα και γαζουλα και διπλωναμε μπεμπιλινο ακριβως κατω απτον αφαλο να μην σκεπαζεται..αχ κρεμοταν ο ομφαλιος λωρος και μεχρι να ξεραθει και να πεσει ηταν...μπλιαχ!

η Σταγονιτσα μπορει να ξερει κατι παραπανω που εχει 2 παιδακια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι κανετε πως τα περνατε εχω μερες να μπω σε εσας εχουν πλακωσει τα γεννητουρια στις μανουλες Αυγουστου-Σεπτεμβριου που με εχουν τρελανει κ δεν μου αφηνουν χρονο ειναι κουκλακια ολα κυριολεκτικα....αντε με το καλο κ εμεις οι υπολοιπες να παρουμε αγκαλια τα νινακια μας...ολες καλα?εχασα τιποτα συνταρακτικο????

Αnlou μου κ Σταγονα πριν 2 βδομαδες μου κανανε εισαγωγη τελικα ημουνα με ορους 3 μερες το μονο που καταφερανε ηταν να τις μειωσουμε ακομα κ τωρα εχω περνω χαπια ποτε δεν σταματησανε τελειως η μουνα 3 βδομαδες ξαπλα τελειως αλλα τιποτα οι συσπασεις εκει....μια θα κανω 4-5 την ημερα κ μια 15-20 :blink::blink::blink: ετσι ειχε κ μια γνωστη μου κ τελικα της πηρε ολο τον μηνα.... :blink::blink::blink::blink:

δεν ανχονομαι πλεον την Τεταρτη μπαινω στον μηνα μου... :):):)

σας ψιλο διαβασα αλλα δεν την παλευω να τα διαβασω ολα πειτε μου τα νεα σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς το Ντοράκι! Και εγώ σας διαβάζω στις Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου και βλέπω αυτά τα γλυκούλια!! Αχ πότε θα κρατήσω και εγώ το δικό μου! Μαθαινα τα νέα σου από εκεί! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο! Ντόρα επειδή έχουμε μια μέρα διαφορά ΠΗΤ στην 36η δεν μπαίνεις στο μήνα σου? Έχω μπερδευτεί!

Μαμουνάκι εγώ το έβλεπα μαζί με τον αντρούλη και εκείνος είχε μείνει! Μου λέει τόσο μικρό είναι? :laugh: :laugh: :laugh:

Είναι λίγο ψιλοάσχετος!

Καλά και γιατί αργούν τόσο πολύ για να το παραδόσουν? Αφού το έχεις παραγγείλει εδώ και ένα μήνα! Να τους πάρεις να τους πεις ότι είναι επείγον γιατί δεν θα έχεις πως να μεταφέρεις το μωρό από το νοσοκομείο στο σπίτι! Πες τους κιόλας ότι το βρήκες ετοιμοπαράδοτο σε κάποιο μαγαζί και επειδή το βιάζεσαι αν δεν στο φέρουν να ακυρώσεις την παραγγελία. Να δούμε τότε τι θα σου πούνε?

Και εγώ από ότι θυμάμαι από τον ανηψιό μου γιατί έχουν περάσει και 9 χρόνια από τότε δεν τον έκαναν ολοκληρο μπάνιο μέχρι να πέσει ο αφαλός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α δηλαδή και εγώ μπαίνω στον μήνα μου την Πέμπτη? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δεν έχω ετοιμάσει ακόμα βαλίτσα! Δεν έχω τελειώσει με τα ψώνια! Πωπω αγχώθηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

barbiepa έγραψε:

Α δηλαδή και εγώ μπαίνω στον μήνα μου την Πέμπτη? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δεν έχω ετοιμάσει ακόμα βαλίτσα! Δεν έχω τελειώσει με τα ψώνια! Πωπω αγχώθηκα!

ψυχραιμιαααααααααα ψυχραιμιααααααααααααααααααααα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ντορακι! ολα τα κοριτσακια ειμαστε καλα! μπραβο μην αγχωνεσαι..και αφου μπαινεις στο μηνα σου όποτε θελει καλως να ρθει το μωρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

barbiepa έγραψε:

ψυχραιμιαααααααααα ψυχραιμιααααααααααααααααααααα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:[/quote:17iypuv5]

Έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο!

Αύριο έχω να ετοιμάσω το δωματιάκι γιατί τη Δευτέρα θα μας φέρουν τα επιπλάκια μας!

Εσύ Ντοράκι το δωμάτιο το έχετε ετοιμάσει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...