Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλησπερα καλησπερα καλησπερα..

τι ωραιαα τα τικερακιαα..!

λετε και το δικο μου να ειναι τελικα ροζ!

θα δουμε θα δουμε!

Μπηκα να πω απλα ενα γεια!

νυσταζω για αυτο και σας αφηνω..

Την καλυνηχτα μου και τα φιλια μου στις ωραιοτατες κοιμουμπιτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρωινη πρωινη σημερα!

εκλαιγε ο μικρος στις 7 και σηκωθηκα! ε μετα δεν με ξαναεπερνε ο υπνος..

εχω φτιαξει και απο χθες κοτοπουλακι να φαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!kataifaki teleio to roz!!!!!i love it!!!!koritsia ti tha kanete shmera??emena stis 5 to prwi eirthe o mikros kai stis 6 o megalos....skeftite twra sto krebati egw me thn kilara...o antras mou me thn diki tou....kai ta agoria mou!!!enas axtarmas giname....niotho kommatia!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε???σημερα εχει ανυποφορη ζεστη δεν βλεπω να την βγαζω καθαρη...και ειναι ακομα 10 το πρωι..δεν με βλεπω να κανω δουλειες σημερα..ενα μαγειρεμα και εξω απο την πορτα..ζητω το αιρκοντισιον... :P:P:P:P:P:P

τι ωραια τα ροζ αλλα και τα μπλε μας δεν πανε πισω μωρε :blush::blush::blush::blush::blush:

σας ειπα οτι το εχω ριξει στο διαβασμα?τωρα διαβαζω το "μαμα2 και ο μπαμπας στον κοσμο του" της κατερινας μανανεδακη αυτη εγραψε και το "τι τραβαμε και εμεις οι μανες"τα εχετε διαβασει?ειναι τελεια τα διαβαζω και γελαω μονη μου...ελπιζω παντως να μην περασω οπως περναει η ηρωιδα με τον γιο της γιατι δεν με βλεπω να την βγαζω καθαρη :blink::blink::blink::blink: :silly: :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσαρες. Εχω μερες να μπω και μεχρι τωρα διαβαζα τι γραφετε.

Εγω την Τριτη πηγα στο γιατρο. Ο μπεμπης ειναι μια χαρα. Ειναι 170 gr. Μεγαλωσε πολυ. Τωρα ξανα στις 10 Αυγουστου. Δεν τον εχω νοιωσει ακομη ομως. Mariakriti βαλε με κι εμενα μπλε και βαλε το ονομα Ιασονας.

Πολλα φιλακια. :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια εχω ενα θεμα.

Ρωτησα το γιατρο ποτε θα κανουμε τη β-επιπεδου, και μου ειπε οτι οι υπερηχοι που κανουμε ειναι ολοι β-επιπεδου. Καθε φορα βεβαια ειναι κανα δεκαλεπτο-τεταρτο ο υπερυχος και μετραει κεφαλι, σπονδυλικη, πλευρα και αλλα που δεν πολυκαταλαβαινω. Τι να κανω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω λεω να του εχεις εμπιστοσυνη κατι θα ξερει περισσοτερο...ετσι κι αλλιως αυτα μετρανε στην β επιπεδου...κεφαλακι οργανακια ποδαρακια χερακια καρδουλα...και φαντασου εμεις την καναμε μια φορα εσυ εισαι πιο τυχερη και την κανεις καθε μηνα...τωρα αμα νομιζεις οτι εσυ θα εισαι πιο ηρεμη ξανασυζητησε το του και βλεπεις τι κανεις... :):):):) παντως αν κανεις καθε μηνα τις μετρησεις υποθετω πως και ο γιατρος σου δεν χρειαζεται κατι αλλο να δει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!jada δεν ξερω τι υπερηχο εχει ο γιατρος σου.αλλα εμενα η ξαδερφη μου πηγαινε σε ενα γιατρο που ειχε καλυτερο μηχανημα υπερηχου και απο αυτον που χρησιμοποιουν στα εξειδικευμενα κεντρα..οποτε οντως καθε φορα ηταν σαν να της εκανε β' επιπεδου.ξερω ομως οτι ελαχιστοι γιατροι εχουν τετοιο μηχανημα.γιατι δεν τον ρωτας καλυτερα να ξερεις και τι σου γινεται ειναι σημαντικος αυτος ο υπερηχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmera koritsia...Jada mou egw sthn thesh sou tha ekana kai ton B-epipedou, kai emena o giatros mou exei to mixanima pou einai katalilo gia thn B... alla auto den simenei pos o idios einai katalilos kai idikos oso enas pou exei ekpedeftei gia auton ton logo...Tha sou pw mia istoria pou mou dihgithike mia filh mou kai vgale ta dika sou simperazmata meta...Mia filh ths pigene se mia gunnekologo pou ths elege ta idia "oti den xriazete o B-epipedou kai oti to kanei auth kathe fora kai otan gennhse to paidaki eixe thn ourodoxos kisth ekso apo thn kilitsa tou kai auth den to ide toso kairo pou kai kala ths ekane megalous uperixous kai twra edw kai 2 xronia exoun kanei tou kozmou ta xirourgia kai pali den einai telios kala to mwro..........Mia defterh gnomh den mas xalaei pote na exoume :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εγώ χθες έφαγα μια κλωτσιά που την κατάλαβα καλά!!Τρόμαξα εγώ, ο άντρας μου και σίγουρα ο μικρός γιατί μετά δεν ξανακουνήθηκε.... :S:S:S

Από όσο ξέρω δεν κάνει να βάφουμε τα νύχια μας, αλλά εγώ τον τελευταίο μήνα βάφω τουλάχιστον στα πόδια μου γιατί δεν μπορώ να είμαι εντελώς χάλια..

Σήμερα δεν είμαι καλά - πονάω χαμηλά. Για να σηκωθώ απο την καρέκλα υποφέρω.. και είμαι στην δουλειά!!!!! :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Μπήκα κι εγώ για λίγο να σας πω μια καλημέρα και να βάλω κι εγώ ροζ στο tickeraki μου. Για να δούμε, φαίνεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το μηχανημα ειναι καινουριο μου ειπε και η μαια. Στον πρωτο μου υπερυχο ειχε αλλο. Δε μπορω να πω ολο ψαχνει οποτε παω και τα μεγενθυνει και δε ξερω τι βλεπει. Εσας τι διαφορα ειχε απο τον κανονικο και τον β επιπεδου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ και απο μενα στις μαμαδες και τα μωρουλινια .

Εχει οντως πολυ ζεστη αλλα εμενα με επιασε η προκοπη και εκανα δουλιτσες στο μισο σπιτι τουλαχιστον το αλλο μισο με το αιρκουλερ το μεσημερι.

Ελπιζω σε ενα βραδυνο μπανιο αποψε γιατι το μεσημερι θα εχει πολυ ζεστη δε λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Β' επιπέδου δεν γίνεται απο τον γιατρό μας - πρέπει να είναι εξειδικευμένος στο αντικείμενο. Και εμένα ο δικός μου γιατρός κάνει κάθε φορά μετρήσεις, αλλά την Β' επιπέδου θέλει να την κάνει ένας και μόνο γιατρός που υπάρχει στο ΙΑΣΩ. Δεν εμπιστεύεται κανέναν άλλο. Είναι από τις πιο σημαντικές εξετάσεις οπότε πίεσε τον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η Β' επιπέδου δεν γίνεται απο τον γιατρό μας - πρέπει να είναι εξειδικευμένος στο αντικείμενο. Και εμένα ο δικός μου γιατρός κάνει κάθε φορά μετρήσεις, αλλά την Β' επιπέδου θέλει να την κάνει ένας και μόνο γιατρός που υπάρχει στο ΙΑΣΩ. Δεν εμπιστεύεται κανέναν άλλο. Είναι από τις πιο σημαντικές εξετάσεις οπότε πίεσε τον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Exthes pou sizitousa me thn nifh mou(eimaste akrivos sthn idia evdomada) singriname tis protes egkumosines mas me twra,, isos akoustei ligo parakseno auto pou tha pw alla emena otan me klotsaei polu dinata kai gia polu wra me kanei kai anatrixiazw kapos :dry: Thelw na to esthanome vevea gia na kserw pos einai kala alla einai ligo san to (ALIEN) to thimaste to ergo pou petagotan to terataki mesa apo thn kilia ton anthropon kai nomizw pos epidi egw exw klistofovia etsi disanasxeth kai to mwro pou einai klizmeno ekei mesa...Vevea auta pou skeftome einai xazomares to mwro sigoura den niothei engklovizmenw mesa sthn kilia ,malon vgenoun h dikes mou fovies :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jade μπορει αυτο που σου λεει να ειναι σωστο μπορει να εχει το τελειο μηχανημα αλλα αν εσυ το θεωρεις λιγο και δεν νιωθεις σωστα πανε να κανεις αλλα στην 22 εβδομαδα αν δεν κανω λαθος.

Και γω βαφω τα νυχια απο τα ποδια τι να κανω το βρισκω απαισιο αμα δεν τα βαφω αλλες καπνιζουν και γω που βαφω 10 νυχακια πειραζει. Εκοψα τα σαντουιτσ πινω μονο μπυρα δυο φορες το μηνα ενα ποτηρακι εχω αβαφη τη ριζα ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΒΑΦΩ ΤΑ ΝΥΧΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελειο το τικερακι σου αναστασια!!!!eugenia μη το αφηνεις αν πονας πολυ!!να πας να ξεκουραστεις!κι εγω απο χθες εχω κατι νευροπονακια λιγο πιο κατω απο τον αφαλο.οι κινησεις τουμωρου μπορουν να φερουν πονακια?συμφωνω με την evi κι εγω δε θα κρατιομουν μια β'επιπεδου καπου αλλου θα την εκανα.απο την αλλη βεβαια ξερω οτι οι γιατροι δεν εχουν συμφερον απο αυτη την εξεταση μιας και η ξαδερφη μου πληρωνε σαν επισκεψη!πιστευω πως αν ηταν να θεσουν σε κινδυνο την υγεια των εμβρυων δεν θα το ρισκαρανε με τη καμια!ωστοσο και μια δευτερη γνωμη ποτε δε βλαπτει!τι ζεστη ειναι αυτη βρεκοριτσια!!!!κι εχω ενα σπιτι βομβαρδισμενο!!θα συμμαζεψα λιγο και τις χοντρες δουλειες θα τις αφησω για αυριο που ρεπαρει ο αντρας μου και ηθελα σημερα να κανω και αποτριχωση που κουραγιο με τετοια ζεστη???πρεπει ομως!!!να ρωτησω εχουν μεγαλωσει κι εσας οι τριχουλες σας στη κοιλιτσα???εμενα αρκετα λογω ορμονων!!μια αισθητικος μου ειπε να μη τις πειραξω γιατι μετα την εγκυμοσυνη πεφτουν μονες τους..λιγο αργα μου τα ειπε βεβαια γιατι εγω ηδη τις ειχα πειραξει!!!! :S:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...