Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μια χαρα φαινεται Αναστασια!

Ναι βρε Μαρακι επειδη το σκεφτεσαι πολυ γι αυτο βλεπεις αυτα τα ονειρα.Μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε και θα δεις που θα μπορεις να τον θηλασεις οσο θελεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia mou! Ti kanete?

Maraki, mallon einai kati pou to skeftesai synexeia gi'auto kai to oneirevesai. Ego tis proalles eixa dei oti gennisa fysiologika... :silly: :silly: Ola tha pane kala!! ;)

Evi, kala na perasete. Ax, poso se zilevo!! Ki ego thelo na kleiso ena rantevou sto kommotirio pou pao stin Athina. Exo na koureuto apo to Fevrouario kai ta mallia mou einai san axyra. Gia na min po gia tin exelixi tis proin afeleias...

Ta ypoloipa koritsakia ti kanoun? Ego se mia ora exo rantevou routinas me tin maia, edo. Logika tha akouso kai kardoula, giati yperixo de sou kanei. Sas filo kai tha ta poume argotera. Kali orexi!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαλλον αυτο ειναι..δεν πειραζει ελπιζω ολα να πανε καλα..

κομμωτηριο εεε???θυμαμαι και εγω τοτε που πηγαινα :P:P:P:P παντως να σας πω με την ζεστη που εχει σημερα οχι κομμωτηριο δεν θελω να παω αλλα ουτε μεχρι εξω στην αυλη... :S:S:S:S

να ρωτησω κατι τις παλιες μανουλες???ποση αποσταση πρεπει να ειναιη κουνια απο το καλοριφερ?το δωματιο εχει και αιρκοντισιον τι ειναι προτιμοτερο το αιρκοντισιον η το καλοριφερ??και χαλι στο δωματιο να βαλω???και κατι ακομα μαρεσει να αναβω το τζακι το χειμωνα τωρα με το μωρο θα μπορω?κατι εχω ακουσει για τις αναθυμιασεις αλλα πιο καλα ζεσταινομαι με το τζακι παρα με τα καλοριφερ...αυτα για την ωρα...για περισσοτερες αποριες πιο μετα... :P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι θα σε απογοητευσω αλλα τουλαχιστον για ενα χρονο απαγορευετε ρητα το τζακι για το μωρο , θα σου το πει και ο γιατρο σου Το μωρο πρεπει να εχει 24 βαθμους στο χωρο που ειναι τωρα αν ειναι διπλα στο καλοριφερ θα εχει πολυ περισσοτερους νομιζω.το αιρκοντισιον οσο και αν τα συμπαθω για αρχη δεν ειναι και τοσο καλο νομιζω γιατι ξεραινει την ατμοσφαιρα .και πανω στο καλοριφερ να βαζεις νερο η βρεγμενη πετσετα για να εχει υγρασια.χαλι να βαλεις αλλα για αρχη ενα λεπτο για μην βγαζει σκονη οταν περπατας πανω.τα μωρακια με το παραμικρο μπουκωνει η μυτουλα τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ina μολις μου καταρακωσες την ψυχολογια...με εστειλες στα ταρταρα... :(:(:( οχι τζακι???θα βαλω τα κλαματα..και εγω που ειχα σχεδια για ρομαντικη πρωτοχρονια με τζακι και τον μπεμπη αγκαλια...πανε τα ονειρα μου... :(:(:(:( θα ρωτησω βεβαια και τον γιατρο αλλα μαλλον δικιο εχεις γιατι και εγω εχω ακουσει οτι δεν κανει..δεν πειραζει χαλαλι του :P:P:P:P

ααα και κατι αλλο να ντυσω τα συρταρια τουλαχιστον αυτα που θα μπουν ρουχαλακια και πετσετες να μην ακουμπαν απευθειας στο ξυλο???και τα αρωματικα που εχω σε ντουλαπες και συρταρια να τα βγαλω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι για τα συρταρια δεν ξερω γιατι εγω σε ντουλαπα που τα εχω δεν εχω βαλει κατι αλλο!

οσο για τα αρωματικα εγω δεν βαζω στα μικρα! γιατι συνηθως εχουν πολυ εντονο αρωμα και δεν κανει! αρκει το πολυ απαλο αρωμα που θα περνουν απο την πλυση τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia ti kanete??? :) evi mou mia xara pernas kai kalos na tous dexteis!!!maraki kai egw exw tzaki alla ta paidakia mou eixan genithi se epoxh zesth..kai otan to anaba htan idei 6-7 mhnon...giayto kalitera na rwthseis...oso gia ta oneira einai sigouro to uposinidito sou giati einai kati pou to thes poli kai se anxonei...alla otan tha erthei h wra tha to apolafsis poli kai tha deis oti den einai kai toso dyskolo!! ;);) oi pio poles pantos tis diakopes sas tis kanete blepw..nomizw kai sto stadio pou eimaste einai mia xara...gia mena o prwtos mhnas sto montreal tha einai san diakopes giati thelw na ta gyriso ligo ta paidia mou gia na ton paroun ton kanada me kalo mati :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι ποτε θα μας εγκαταλειψεις???ναι ολες διακοπες πανε μονο εγω μενω στους τεσσερις τοιχους αλλα που θα παει θα ερθει και το επομενο καλοκαιρι και προβλεπονται πανυγηρια... :P:P:P:P

μαρω εσυ τι λες για τα συρταρια???να τα ντυσω?η δεν πειραζει?να σας πω και κατι δεν τα θελω και ολα να ειναι αποστειρωμενα αλλα καθενας μου λεει αλλα και εγω καθομαι στην μεση και τους κοιταω... :huh::huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den nomizw oti yparxei logos na ta ntuseis....pistevw etsi na pernoun kai aera einai pio ygies...ayta pou einai gia na murizoun mhn ta baleis...ta mwroudiaka rouxa me to sapounaki gia brefi einai h pio telia mirodia!!!thn alli khriakh feugo.....maraki tha deis polla oneira akoma..egw sto prwto olo mou to anxos htan h gena...to peses fores gennhsa ston upno mou de legete ase....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάρες!

Κορίτσια και εγώ έχω γεννήσει μέχρι τώρα 3 φορές. Μάλλον ασυνείδητο θα είναι το άγχος μου γιατί συνειδητά δε νοιώθω φόβο για την γέννα. Πιο πολύ με τρομάζει το μετά και αν θα τα καταφέρω.

Ας πούμε αγχώθηκα με την ερώτηση περι τζάκι - καλοριφέρ - air condition.

Mariakap κοντεύετε για το ταξίδι σας βλέπω. Με το καλό.

Mariakrhth βάλε με και εμένα σε αυτές που είναι στους 4 τοίχους και δεν θα πάνε διακοπές. Από εβδομάδα εγώ όμως είπα να ξεκινήσω τα ψώνια για τη κοράκλα μου και θα ασχοληθώ με κάτι.

Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth βάλε έναν Επαμεινώνδα δίπλα μου..

Εγώ θέλω να είναι όλα καθαρά για το μωράκι μου αλλά δεν νομίζω οτι η υπερβολή θα τους κάνει καλό. θεωρώ ότι δεν χρειάζεται να είναι αποστειρωμένα όλα γύρω τους. Εγώ δεν θα βάλω τπτ στα συρτάρια του.

Αντισώματα!!!! ;);)

Πάλι καλά που φεύγω για διακοπές (μια εβδομαδούλα μόνο) γιατί στην δουλειά γίνεται πανικός - θα γυρίσω βέβαια και θα τα βρω όπως τα άφησα!! Δεν την γλιτώνω την δουλειά!! :angry::angry::(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια τι κανετε???εγω απο εχθεσ κανω δουλιτσεσ στο σπιτι και προσπαθω να κοψω τισ πανεσ στο αστερακι μου :lol:

εχουμε καμμια που εκανε β επιπεδου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls..

ευγενια μου σωστη σε βρισκω!

Καλες διακοπες να περασεις!

φιλεναδα να ΣΕ πω που λενε και στα βορια.. φορατε κανονικη πανα? η πανα βρακακι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοραει κανονικη πανα,αλλα 2 μερες τον εχω ολη μερα με το εσωρουχακι του και του υπενθυμιζω οτι δεν φοραει πανα ...τον βαζω συνεχως στο γιο γιο και σημερα εκανε και κακα!!!δεν ξερω αν τα καταφερω,,,αν ειναι ετοιμος για να την κοψει,αλλα εχει αρχισει και εξοικοιωνεται με την ιδεα!!!!αντε να δουμεε....θελει πολυ υπομονη η ολη διαδικασια!! ;) δεν πιστευω ποτε μεγαλωσε....ακομα βρεφος τον βλεπω :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν του βαζεις πανα βρακακι? ετσι ωστε αν του φυγουν να εχεις και την πανα αλλα οποτε θελει να την κατεβαζει και να πηγαινει στο γιογιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

γιατι δεν του βαζεις πανα βρακακι? ετσι ωστε αν του φυγουν να εχεις και την πανα αλλα οποτε θελει να την κατεβαζει και να πηγαινει στο γιογιο!

νομιζω οτι πρεπει να καταλαβει οτι δεν φοραει πανα...και αν κανει τσισα ,θα βραχει!!!!αν του βαλω πανα βρακακι δεν θα καταλαβει διαφορα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι σωστο και αυτο που λες.. τι να σου πω εμεις ακομα φοραμε παναα τον χειμωνα που θα γεννησω θα προσπαθησω να την κοψουμε και εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ισα με τον δικο σου τωρα θα ναι!

τελως παντων...τα νεα σου?

εμενα μια γειτονισσα που με ειδε σημερα μου λεει ποσο μηνων εισαι? και της λεω 4μιση και μου λεει αγορι θα κανεις? και τις λεω δεν εχει φανει με σιγουρια τι θα ναι ακομα!

και μου λεει καλαα στο λεω εγω που εχω εμπειρια αγορι θα κανεις! η κοιλια σου ειναι μεγαλη..

ο,τι θες...ειλικρινα..δεν παει καλα ο κοσμος απο την κοιλια και μονο εβγαλε πορισμα οτι θα ναι αγορι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

natali.str έγραψε:

ισα με τον δικο σου τωρα θα ναι!

τελως παντων...τα νεα σου?

εμενα μια γειτονισσα που με ειδε σημερα μου λεει ποσο μηνων εισαι? και της λεω 4μιση και μου λεει αγορι θα κανεις? και τις λεω δεν εχει φανει με σιγουρια τι θα ναι ακομα!

και μου λεει καλαα στο λεω εγω που εχω εμπειρια αγορι θα κανεις! η κοιλια σου ειναι μεγαλη..

ο,τι θες...ειλικρινα..δεν παει καλα ο κοσμος απο την κοιλια και μονο εβγαλε πορισμα οτι θα ναι αγορι..

να κοψουμε τους υπερηχους...και να μαζευουμε τις γειτονισσες να μαντευουν!!!εδω η αλλη εχει κοριτσι και η γειτονια επημενει αγορι ειναι!!!!τι να πεις

:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα και εσυ μην το δεσεις κομπο οτι ειναι κοριτσι χαχαχαχ

δεν φενοταν καλα..τον αυγουστο θα μαθουμε σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia moy kalispera sas. emena telika moy ekleisan ranteboy gia thn tetarth poy mmas erxete gia b'epipedoy kai exw poly agwnia na dw to mwraki moy.8a sas enimerwsw gia agori i koritsi kai episeis ta onomatakia poy 8a exoyn...xixixi....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σας κορίτσια… ήθελα να μπω κ εγώ στην παρέα μετά από καιρό… να σας πω πολύ σύντομα την ιστορία μου. Μετά από προσπάθεια 1 χρόνου αρχίζουμε με τον άντρα μου να κάνουμε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Όλα φυσιολογικά και οι 2.Τελικά ξεκινάμε πρόκληση ωορρηξίας, σπερματέγχυση, χωρίς αποτέλεσμα και μπαίνουμε στην ‘ανεξηγητη υπογονιμοτητα’ όποτε αποφασίζουμε να πάμε για εξωσωματική. Μένω για πρώτη φορά στη ζωή μου έγκυος μετά την 1η εξωσωματική αλλά τελικά είναι βιοχημική. Στην 2η εξωσωματική μένω έγκυος αλλά είναι εξωμητριο κ μπαίνω για λαπαροσκόπηση και αφαίρεση σάλπιγγας. Ο γιατρός βρίσκει και λίγες εστίες ενδομητριωσης (το υποψιαζόμουν λόγω απίστευτου πόνου περιόδου αλλά δεν φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο), όποτε και τώρα είμαι σε καταστολή περιόδου για 3 μήνες. Τον ρώτησα αν τελικά αυτό ήταν το πρόβλημα που δεν εμένα έγκυος φυσιολογικά και μου είπε ότι δεν μπορούμε να το ξέρουμε 100% αλλά ότι δεν είχα πολλές εστίες ενδομητριωσης κ ότι ήταν κοντά στην ουροδόχο κύστη.  Την τελευταία μηνιαία ένεση για να σταματήσει η περίοδος την έκανα τέλη Απριλίου όποτε θεωρητικά περιμένω περίοδο από Ιούνιο. Δεν μου έχουν μείνει άλλα κατεψυγμένα εμβρυα όποτε και πρέπει να κάνω καινούργια διέγερση (έχω κάνει ήδη 2, η πρώτη κανονική η 2η πιο χαμηλή δόση φαρμάκων). Η ερώτηση τώρα είναι, να κάνω κατευθείαν καινούργια διέγερση ή να προσπαθήσουμε μήπως μείνω φυσιολογικά? Μπορεί να τα έγραψα όλα εν συντομία αλλά έχω περάσει πολλά και μου είναι πολύ δύσκολο να περιμένω κ άλλο… Επίσης έχω πάρει να φάρμακα ήδη μέσω επιτροπής. Αν έχει περάσει κάποια κάτι παρόμοιο ή θέλει να μου πει μια γνώμη, καλοδεχούμενη.
    • Καλά αυτά τα ποσα απλησίαστα παρά πολλά μωρέ 😳 Ακομα και αυτά που έδωσα για το πρώτο μου παιδάκι, γεννά + επισκέψεις πάλι ήταν πολλά για εμάς..  Μακάρι τώρα που διάλεξα να πάω σε δημόσιο να είναι όλα οκ και να μην μου βγει ξινό🤷‍♀️  
    • Γιατί εμένα γράφει επάνω το κουτί να μην καταναλώνεται σε περίοδο εγκυμοσύνης. Μόνο μια πολυβιταμίνη μου είπαν εδώ ότι επιτρέπεται (pregnacare) αλλά δεν την πήρα.  Να μη σκέφτεσαι το παρελθόν!!! Να είσαι θετική κι όλα θα πάνε καλά! Να σου ζήσει κι εσένα ο μικρός σου κορίτσι μου!  Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Με το καλό ο γάμος σας με φουσκωμένη κοιλίτσα!
    • Μια απο τα ίδια κι εγώ. Άλλαξα νούμερο απο το 2ο μήνα. Και φυσικά δεν άντεχα καθόλου τη μπανέλα στην αρχή. Αχ κορίτσια μου, εγώ να δείτε πόσο χαίρομαι που μπήκα σε αυτό το παρεάκι! Πολύ σωστά τα λες. Εγώ δηλαδή που τώρα στα 37 έρχεται το 1ο τυχαία δε νομίζω ότι θα κάνω 2ο δυστυχώς. Αλλά αισθάνομαι κι εγώ ότι έχω πολύ δύναμη και αντοχές ακόμα! Αυτό απάντησα κι εγώ σε όσους μου είπαν τώρα να πάρω ρούχα εγκυμοσύνης... Αφού θα φοράω φορέματα δε λίγες μέρες... τι να τα κάνω;;; Κι εγώ μαζί σου. Αν δεν είχα την πτώση της βαρύτητας δε θα φορούσα!!!
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου, να ζήσετε 💞 όλο χαρές να έχουμε σ αυτό το φόρουμ ✨✨ Βουρ στο ψητό τώρα και σας εύχομαι να έχετε κι άλλες χαρές σύντομα 🤰🏼🔜 🤞
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...