Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2


Recommended Posts

ξερω ποσο δυσκολο ειναι να θες να πας σπιτι σου και να μην μπορεις.μην κοιτας το ρολοι αλλο και ασχολησου με κατι θα περασει πιο γρηγορα η ωρα.Θα σ΄αφησω και γω ομως τωρα παω σπιτι και κει δεν περανει η ωρα αλλα τι να γινει,κανω υπομονη. τα λεμε αυριο μαλλον ξανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε????επιτελους μολις τελειωσα τις δουλειες...ειχα ενα υπεροχο σιδερωμα για κανα τριωρο και μετα φαγητο...ειπα να κανω κατι ευκολο σημερα μια που δεν ειχα πολυ ωρα και ετσι εκανα κοκκινιστο με μακαρονια...εσεις τι μαγειρευετε σημερα???νηστευετε????εγω να σας πω την αληθεια μου οχι δεν τρωω και πολυ κρεας ετσι κι αλλιως παρολα οσα εχει πει ο γιατρος οποτε αμα το κοψω και τελειως βλεπω τον αιματοκριτη να πεφτει στον αδη...

αντε αρχιστε να ξεχυνεστε σιγα σιγα στα μαγαζια..εγω εχω την αλλη βδομαδα ψωνια αν και νομιζω τα πιο πολλα τα εχω ηδη παρει εδωσα και στην πεθερα μου μια λιστα με πραγματα που θελω και ελπιζω να τα παρει και νωρις μαλιστα να προλαβω να τα ετοιμασω...μπηκα στον εβδομο σας το ειπα????αχ...περασε ο καιρος ανυπομονω την πρωτη αγκαλιτσα με τον μπεμπη μου...ρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομουν????αν τελικα μετακομισουμε τον δσεκεμβρη ο μπεμπης θα ειναι δυο μηνων πανω κατω και λεω να μην φτιαξω την κουνια του τωρα αλλα να κοιμαται στο λικνο μεχρι τοτε και στο καινουριο σπιτι να τον βαλω στην κουνια του...θα ειναι λετε ενταξει στο λικνο μεχρι τοτε...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που είμαι στην δουλειά και δεν έχω τπτ απολύτως να κάνω - πως θα περασει αυτός ο μήνας. Εμείς υπολειτουργούμε, οι περισσότεροι είναι σε άδεια και οι εταιρείες με τις οποίες συνεργαζόμαστε έχουν ήδη κλείσει. Έχω πάρει μια ξύστρα (σαν τσουγκράνα) και έχω αρχίσει εδώ και καιρό. Με προσέχουν και να μην κουραστώ και βασικά δεν κάνω τπτ!!! Μόνο μπλα μπλα στο mammyland :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι για αυτό τον λόγο πέρνεις το λίκνο. Για να το έχεις μέχρι 3-4 μηνών στο κρεβάτι σου δίπλα. Φυσικά και δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα. Την κούνια κατευθείαν στο νέο σπίτι!! Άντε με το καλό όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ina μου δεν ξέρω σήμερα τι ώρα θα σχολάσω, ό,τι ώρα τελειώσω βασικά! γύρω στις 7 το υπολογίζω. Πήγαινε και καλή ξεκούραση!

Νατάσσα κι εσύ τα ίδια ε; αχ, υπομονή κι εσύ! σκέψου ότι μετα για 2 εβδομάδες θα ξεκουραστείς! οι εκπτώσεις είναι μέχρι τέλος Αυγούστου

Μαρία μια χαρά θα είναι στο λίκνο! και σε λίκνο και στην "καλαθούνα" μπορούν να ειναι άνετα τουλάχιστον μέχρι 3 μηνών, κι εγώ εκεί θα το έχω το δικό μου πρώτα ο Θεός, μέχρι να το πάω στο δωματιάκι του!

Ευγενία είσαι πολύ τυχερή που σε προσέχουν μην κουραστείς! εγώ σκέψου ότι πριν 2 εβδομάδες δούλευα μέχρι τις 10-11 το βράδυ, και ούτε καν σκέφτηκαν να ρωτήσουν αν αντέχω!! και την Παρασκευή που έλειψα τελικά, να ειναι καλά ο Πρόεδρος που ενδιαφέρθηκε αλλιώς... Η αλήθεια είναι ότι έχουμε πολύ δουλειά και λίγα άτομα να την κάνουν, αλλά τι να κάνω κι εγώ η καημένη... ελπίζω από βδομάδα να πάρω κι εγώ μια "ξύστρα"! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υπομονη κοριτσια και σε λιγο καιρο θα αφησετε πισω την δουλεια σας για τα καλα... :P:P:P:P:P

να ρωτησω και κατι αλλο????τι απορυπαντικο να παρω για να πλυνω τα ρουχα του μωρου???εδω δεν βρισκω το αρκαδι (ετσι νομιζω το λενε που ειναι πιο φυσικο)και εκανα και μια δοκιμαστικη πλυση με το planet για παιδια που ειχα βρει δειγμα σε ενα περιοδικο αλλα δεν μου αρεσε καθολου...οποτε τι κανω/????και μαλακτικο βαζω η οχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι είμαι πάρα πολύ τυχερή στην δουλειά. Το αφεντικό μου έχει τρομερή αδυναμία και συνέχεια μου λέει ότι με βλέπει σαν την 3η κόρη του.Είμαι 10 χρόνια (απο παιδάκι) στην δουλειά. Ήθελε να με παντρέψει με ανηψιό του και συνάδελφο αλλά του την έκανα με ελαφρά..Τον τελευταίο καιρό, πριν μείνω έγκυος, με είχε ζαλίσει να κάνω παιδί και να μην το αφήνω. Εεεε δεν ήθελα να του χαλάσω χατίρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εε ναι, δεν πρέπει άλλωστε να χαλάμε χατίρι στα αφεντικά!!! ;) ! Ελπίζω να είναι το ίδιο ελαστικός μαζι σου και όταν θα επιστρέψεις μετά τη γέννα. Κι εμένα με ρωτούσαν γιατι δεν κάνω παιδί τόσο καιρό κλπ και περίμενα διαφορετική αντιμετώπιση, αλλά τελικά σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα! Και τώρα έχω αρχίσει να μην αντέχω ούτε την καρέκλα, με πονάει πολύ η πλάτη μου

Μαρία καλή η απορία σου, ας μας πουν οι έμπειρες μανούλες να ξέρουμε!

Βρε κοριτσάκια ήθελα να σας ρωτήσω και κάτι άλλο!! αποκτήσατε με την εγκυμοσύνη κυτταρίτιδα;;;; εγώ από τον 2ο μήνα είχα αρχίσει να γεμίζω και το έψαξα λίγο στα φόρουμ, και ευτυχώς διάβασα ότι είναι ορμονικό και μετά τη γέννα φεύγει η περισσότερη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth έγραψε:

γεια σας κοριτσια μου τι κανετε????επιτελους μολις τελειωσα τις δουλειες...ειχα ενα υπεροχο σιδερωμα για κανα τριωρο και μετα φαγητο...ειπα να κανω κατι ευκολο σημερα μια που δεν ειχα πολυ ωρα και ετσι εκανα κοκκινιστο με μακαρονια...εσεις τι μαγειρευετε σημερα???νηστευετε????εγω να σας πω την αληθεια μου οχι δεν τρωω και πολυ κρεας ετσι κι αλλιως παρολα οσα εχει πει ο γιατρος οποτε αμα το κοψω και τελειως βλεπω τον αιματοκριτη να πεφτει στον αδη...

αντε αρχιστε να ξεχυνεστε σιγα σιγα στα μαγαζια..εγω εχω την αλλη βδομαδα ψωνια αν και νομιζω τα πιο πολλα τα εχω ηδη παρει εδωσα και στην πεθερα μου μια λιστα με πραγματα που θελω και ελπιζω να τα παρει και νωρις μαλιστα να προλαβω να τα ετοιμασω...μπηκα στον εβδομο σας το ειπα????αχ...περασε ο καιρος ανυπομονω την πρωτη αγκαλιτσα με τον μπεμπη μου...ρε κοριτσια ξερετε τι σκεφτομουν????αν τελικα μετακομισουμε τον δσεκεμβρη ο μπεμπης θα ειναι δυο μηνων πανω κατω και λεω να μην φτιαξω την κουνια του τωρα αλλα να κοιμαται στο λικνο μεχρι τοτε και στο καινουριο σπιτι να τον βαλω στην κουνια του...θα ειναι λετε ενταξει στο λικνο μεχρι τοτε...????

OYTE KAI ΕΓΩ ΤΡΩΩ ΠΟΛΥ ΚΡΕΑΣ ΑΙΜΑΤΟΚΡΙΤΗ ΕΧΩ ΥΨΗΛΟ---ΣΗΜΕΡΑ ΕΦΤΙΑΞΑ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ ΜΕ ΚΟΛΟΚΥΘΑΚΙΑ ΚΑΙ ΠΑΤΑΤΟΥΛΕΣ--

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευγενια εσυ αγαπη μου εισαι τυχερη..θυμαμαι οταν εψαχνα δουλεια αρραβωνιασμενη ημουνα παω να μιλησουμε με το υποψηφιο αφεντικο ωσπου ακουω το ανεπαναληπτο...:ααα εσυ εισαι αρραβωνιασμενη και αμα θες μετα να κανεις μωρο εγω τι θα κανω παλι θα ψαχνω για υπαλληλο??? ενταξει του λεω ευχαριστω θα το σκεφτω και αν ειναι θα ξαναρθω....εννοειται πως δεν ξαναπηγα...ελεος δηλ...που παμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μωρε κι εγώ δεν εχω πρόβλημα. Και μένα με προσέχουν και ούτε με πιέζουν να κάνω πολλά. 10 χρόνια είμαι κι εγώ και με την κόρη του εργοδότη είμαστε συνομίλικες και τα λέμε όλαμεταξύ μας. Αλλά δεν μπορώ να κάθομαι ρε κορίτσια. Βαριέμαι και δεν περνάει και η ώρα.

Το καλό είναι ότι έχουμε στανταρ ωράριο και δεν καθυστερούμε ούτε λεπτό 7.30 - 15.30. (Σε μισή ώρα φεύγω τι καλα!).

Ελενάκι εσύ κάθεσαι πολλές ώρες ρε συ! Πρόσεχε όσο μπορείς! Φαντάζομαι πως θα κουράζεσαι πολύ. Υπομονή όπως λέει και η Μαρία σε κανα μήνα αν θέλουμε μπορούμε να τους χαιρετήσουμε για αρκετό διάστημα κι έτσι θα ξεκουραστούμε.

Μαρία μου νομίζω πως υπάρχει κι άλλο απορρυπαντικο για παιδιά. Πρέπει να κάνει και το προδέρμ που έχει και απορρυπαντικό αλλά και μαλακτικό. Δεν είμαι σίγουρη όμως. Θα μάθω και θα σου πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI KANETE KOΡΙΤΣΙΑ?? ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 8:30 ΑΠΟ ΤΙΣ 12:30 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ----ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ--ΜΕ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ---ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΡΘΩ ΠΡΩΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ---ΤΓΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΕΡΘΩ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 2 ---ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΡΡΩΤΙΚΗ ΑΠΟ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ ----Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ----ΑΥΤΑ!!!!!! ΤΩΡΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΠΕΙΝΑΩ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ------ΑΝΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΑ ΨΩΝΙΟΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

enina έχω γεμίσει κυτταρίτιδα (λες και δεν μου έφτανε αυτή που είχα ήδη), χαλάρωση απίστευτη στα πόδια (η μάνα μου έχει πιο σφιχτά πόδια) και αυτά. Η κοιλιά μου μου αρέσει πολύ - είναι σαν καρπούζι (να είχαμε και λίγο τώρα...)

Με το καλό όταν έρθει το αγγελούδι μου και με αφήσει ο γιατρός θα ξεκινήσω γυμναστήριο και διατροφή. Μου έταξε ο άντρας μου ότι θα με πάει στον καλύτερο αθλίατρο να με παρακολουθεί. Αυτοί ξέρουν λέει καλύτερα τι πρέπει να κάνουμε για να επανέλθουμε (ήταν μέγας αθλητής το καμάρι μου στα νιάτα του). Τώρα μου κάνει συμπαράσταση στην εγκυμοσύνη.. :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eugeniafrapa έγραψε:

enina έχω γεμίσει κυτταρίτιδα (λες και δεν μου έφτανε αυτή που είχα ήδη), χαλάρωση απίστευτη στα πόδια (η μάνα μου έχει πιο σφιχτά πόδια) και αυτά. Η κοιλιά μου μου αρέσει πολύ - είναι σαν καρπούζι (να είχαμε και λίγο τώρα...)

Με το καλό όταν έρθει το αγγελούδι μου και με αφήσει ο γιατρός θα ξεκινήσω γυμναστήριο και διατροφή. Μου έταξε ο άντρας μου ότι θα με πάει στον καλύτερο αθλίατρο να με παρακολουθεί. Αυτοί ξέρουν λέει καλύτερα τι πρέπει να κάνουμε για να επανέλθουμε (ήταν μέγας αθλητής το καμάρι μου στα νιάτα του). Τώρα μου κάνει συμπαράσταση στην εγκυμοσύνη.. :silly: :silly:

ΕΓΩ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ---ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΑΠ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΗΣ FISSAN ΕΙΔΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ---ΑΛΛΑ ΞΕΧΝΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ-ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ --- ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ-----ΜΕΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ--ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ---

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε νατασσάκι κουράζομαι αρκετά... και το χειρότερο από την κούραση είναι το άγχος, μονίμως με κυνηγάνε οι προθεσμίες και όλα πρέπει να γίνονται "χτες".... ίσως για αυτό είχα και τις συσπάσεις την προηγούμενη εβδομάδα, ταλαιπωρειται και το ζουζουνάκι μου! Α, και είναι και 1 ώρα απόσταση απο το σπίτι!

Μαρίνα να πάρεις αναρρωτική! μην κοιτάς εμένα που είμαι κορόιδο, να πάρεις και να ξεκουραστείς

Μαρία το έχω ακούσει κι εγώ αυτό που λες! συμβαίνει σε πολλές εταιρείες! αν τις γυναίκες τις θεωρούν 1 φορά άχρηστες όταν παντρεύονται, όταν έχουν και παιδιά είναι 10 φορές πιό άχρηστες! μόνο στο δημόσιο νιώθουν οι γυναίκες ασφάλεια να κάνουν οικογένεια και βοηθούνται κιόλας αρκετά, στον ιδιωτικό τομέα χάλια η κατάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marinapapa έγραψε:

eugeniafrapa έγραψε:

ΕΓΩ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΠΑΝΤΩΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ---ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΑΠ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΤΗΣ FISSAN ΕΙΔΙΚΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ---ΑΛΛΑ ΞΕΧΝΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΑΖΩ-ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ --- ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΣΑΙ-----ΜΕΤΑ ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ--ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΟΠΟΤΕ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΤΑΓΟΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ---[/quote:3ltesh5t]

Ετσι ακριβώς Ευγενία κι εγώ, κυτταρίτιδα και χαλάρωση στα πόδια! μακάρι όντως να φεύγει μετά τη γέννα, σίγουρα είναι ορμονικό δεν μπορεί έτσι ξαφνικά να γεμίσαμε!! γιατί δεν το παθαίνουν όμως όλες;;;; βλέπω στην τηλεόραση κάτι μοντέλα έγκυες με τα καυτά σορτσάκια και τα πόδια όπως πριν, και μου έρχεται να τσιρίξω!!

Μαρίνα με τις ραγάδες κι εγώ ξεχνιέμαι να βάλω κρέμα... έχω πάρει την simulsium αλλά περισσότερο χρησιμοποιώ βαζελίνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια!

Τι μου κανετε? ολες καλα απο οτι καταλαβα!

οσες ειστε στις δουλιτσες σας υπομονη θα περασουν λιγες ωρες εμειναν!

Μαρακι συμφωνω με τα κοριτσια μια χαρα θα ειναι στο λικνο του!

ασε την κουνια για το καινουργιο σας σπιτακι!

Με το καλο να κανετε τα ψωνια οσες θα πατε!

εμεις θελουμε κουνια..ολα τα αλλα τα σχετικα τα εχω οσο αναφορα αλλαξιερες και τετοια! ε ενταξει αν ειναι κοριτσακι θα παρω ρουχαλακια αν και εχω απο την Θαλεια καποια! θα παρω ομως κι αλλα αν ειναι αγορακι λιγοστα πραγματα ολα τα ρουχαλακια του Αγγελιυ ειναι ολοκαινουργια..

Οσο για το απορρυπαντικο..

εγω προδερμ χρησημοποιουσα! τωρα μου τελειωσε και τους βαζω πια απο το δικο μας γιατι δεν βγαινουν οι χοντροι λεκεδες!

α!να ξερεται οτι η σκονη προδερμ βγαζει καλυτερα τις βρωμιες!τωρα του μωρου πρεπει να αρχισω παλι προδερμ αλλα μεχρι τον 7ο-8ο μετα μπορειτε να τα πλενετε και με κανονικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρέμα για ραγάδες να βάζεται συνέχεια. Και εγώ της fissan βάζω - πάντα έβαζα ενυδατική στο σώμα μου γιατί έχω πολύ ξηρό δέρμα οπότε δεν το ξεχνάω ποτέ. Κορίτσια δεν είμαι μια χαρά - τα έχω τα αφράτα τα μπουτάκια μου και εγώ. Πάντα είχα απλά τώρα φουσκώσανε λίγο παραπάνω.

Αυτές που βλέπεις με τα αδύνατα πόδια, είχαν κορμάρες και πριν την εγκυμοσύνη και φυσικά προσέχουν πάρα μα πάρα πολύ την διατροφή τους, κάτι που δεν κάνω εγώ!!!:blush: :blush:

Κορμάρα δεν ήμουν ποτέ και ούτε πρόκειτε να γίνω. Ας είμαι στα κιλά μου πριν παντρευτώ και θα είμαι ευχαριστημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα μωρε ευγενουλα ενταξει εγκυμοσυνη ειναι ας τα παρουμε τωρα και μετα τα χανουμε!

το θηριο δεν το ειχατε δει πως ηταν και πως εγινε?εμεις τι λιγοτερο εχουμε απο αυτον δλδ?

τελως παντων εγω φουσκωνω στο προσωπο ακομα ειμαι καλα αλλα στους επομενους μηνες θα σας δειξω φωτογραφιες πριν και μετα και η διαφορα μου ειναι αρκετα εμφανης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Μαρία!! Εμείς λιώνουμε στην ζέστη και στην υγρασία..

Natali δεν αγχόνομαι με τα κιλά - αλλιώς θα πρόσεχα!!! Το Θηρίο δεν τα έχασε με δίαιτα - έκανε επέμβαση. Ελπίζω να μην χρειαστεί να φτάσουμε σε αυτό το σημείο... :P:P:P .

Δεν μας προτείνετε και άλλα προϊόντα τα οποία είναι καλά για τα αγγελούδια μας? Αααα τι ήθελα να ρωτήσω .. διάβαζα ότι καλύτερα να χρησιμοποιούμε γυάλινα μπιμπερό λόγω μιας ουσίας που έχουν τα πλαστικά.

Υπάρχουν όμως κάποια πλαστικά που λένε οτι δεν την έχουν. Τι λέτε για αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω νεογεννητα τους εδινα με γυαλινο..αν αποστερωνεις κιολας ειναι τα καταλληλα..

αλλα περα απο τα γυαλινα η chicco εχει βγαλει κατι πλαστικα που αποστειρωνονται ειναι και για τους κολικους και βασικα δεν ειναι ακριβως πλαστικα! δεν ξερω ακριβως να σου εξηγησω..αλλα απο την στιγμη που πιανει μονο του το μπουκαλι δεν θα του δωσεις γυαλινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Τι κάνετε; Εγώ είμαι μια χαρά! Πήγα και είδα την μπεμπούλα μου σήμερα. Είναι μια χαρά κι αυτή! Είναι 672γρ. και είμαι στην 24η εβδομάδα και 3 μέρες. Κουνιέται συνέχεια η άτιμη υσηχία δεν έχει ο ποπός της. Τώρα θα την ξαναδώ στις 31 Αυγούστου όταν γυρίσω απ' τις διακοπές. Τότε θα κάνω και την καμπύλη ζαχάρου γύρω στις 26 και μερικές επαναληπτικές εξετάσεις έτσι για επανέλεγχο.

Τώρα πριν φύγω για διακοπες με έβαλε να κάνω μια καλλιέργια κολπικου υγρού γιατί της είπα εγώ για τα υγρά μου ότι ανυσηχώ λιγάκι. Θα την κάνω αύριο.

Αστερία αύριο περιμένουμε ευχάριστα νέα σου απ'την β' επιπέδου ε;

Μαράκι μου από Μόντρεαλ τι κάνεις; Είδες κανα γιατρό; Να μας ενημερώσεις ε;

Λέω να σας ανεβάσω μια φωτογραφία να με δείτε. Για να δούμε θα τα καταφέρω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...