Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

vasiliki76 έγραψε:

βρε κοριτσια απο ουλιτιδα πως πατε????

εμενα δεν λεει να υποχωρησει με τιποτα :( μερικες φορες ματωνουν και χωρις να τα πλενω!!! ετσι στο ασχετο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Γύρισα και εγώ! Πω πω πώς θα ήθελα να ήμουν σε μια ξαπλώστρα δίπλα στη θάλασσα και να διαβάζω κανένα περιοδικό!!!! :S

Πήγα το πρωί στο ΙΚΑ και ναι,ναι,ναι έχω επίσημη άδεια :woohoo: Το καλύτερο ήταν ότι εισέπραξα το επίδομα κυοφορίας (2.680 -δεν περίμενα τόσα αλλά δεν με χαλάνε καθόλου :P ).

Πρέπει να πάω να ανοίξω και οικογενειακή μερίδα (ακόμα δεν έχω πάει από τότε που σας έλεγα) και βαριέμαιιιιι.....

Εμένα η ουλίτιδα υποχώρησε τον τελευταίο καιρό. Μόνο όταν βάζω νήμα ματώνουν λιγάκι (στην αρχή ήταν μπλιάχχχχ).

Έχω δίλημμα να αγοράσω θήλαστρο ή όχι...(φοβάμαι μήπως το χρειαστώ και τρέχω τελευταία στιγμή) Εσείς θα αγοράσετε????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:blink::blink::blink:

κατερινα τοσα πολλα????? αυτα δεν ειναι για τις 56 μερες πριν???

μηπως ηταν πολυ υψηλος ο μισθος σου? νομιζω παει αναλογα.. γιατι το ποσοσ που λες μου φαινεται πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου, μήπως είναι με τις μέρες του; Εμένα κάποιες μέρες ματώνουν αρκετά, άλλες καθόλου, αλλά σίγουρα όταν γεννήσουμε θα περάσουν κι αυτά :kiss:

Ρόζη μου ίδιες μέρες θα πάμε, αν το δικό σου δεν κάνει την έκπληξη νωρίτερα :woohoo: Εμένα μου είπε 27-30 :laugh: (γέλιο για να κρύψουμε τον τρόμο)

Κατερινάκι, σε καλή μεριά να πω; Αν και θα φύγουν τόσο γρήγορα με αυτά που μας περιμένουν... :P Θήλαστρο εγώ δεν θα αγοράσω ακόμη. Τις πρώτες μέρες με τα μωρά μας θα είμαστε συνέχεια έτσι κι αλλιώς, γιατί να χρειαστεί; Κι εγώ το σκεφτόμουν, αλλά δε νομίζω ότι χρειάζεται από τώρα. Να δούμε κιόλας ότι πάνε όλα καλά με το θηλασμό και βλέπουμε :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα, καλα να περασετε στις διακοπουλες σας!!!η κοιλιτσα μιαγ λυκααα!!

Κατρίνα Η κοιλιτσα σου εξαιρετικη!!!φτου σας!!!!!

Μαράκι μου χρονια σου πολλα,καλα και ευτυχισμενα!!!με το καλο το νινι σου!!!

Σταυρούλα, απο εφιαλτες????ουουουουουυυυ!!!ασε!!!φρικη!!!εχω δει οτι εχω φαει κερατο απο το αντρακι μου και μολις ξυπνησα ειχα κατι νευρα και του τα εχωνα του τυπου,καλα δεν ντρεπεσαι??τπτ δεν σεβεσαι?τα εχασε ο καημνεος. :blink::blink: και πολλα αλλα.. πιο τραγικα.. πλεον δεν προλαβαινω να δω και πολλα αφου καθε φορα που θελω να αλλαξω πλευρο ξυπναω γιατι ποναω.

κατερινακι μου εμεις θα παρουμε τα παμπρες.δεν ξερω αν σας εχω πει αλλα τα παμπερς εχουν μια γραμμουλα μεσα που δειχνει για το πρωτο 24ωρο που ειναι πολυ σημαντικο να κανουν τσισακια τα μωρακια.μισο γιατι σας μπερδεψα..να το παρω απο την αρχη.οπως σας ειπα ειναι πολυ σημαντικο να δουμε τσισακια στο παμπερς το 1ο 24ωρο..αν ειναι αναμεμειγμενα με κακακια δεν το καταλαβαινουμε και ειναι πολυ σημαντικο γιατι αν δεν δουμε τοτε υπαρχει καποιο σοβαρο προβλημα με το νινι και πρεπει να το ψαξουμε (φτουυυυ φτουυυυυυ!!!!!).με τα παμπερς μπορουμε να δουμε λογω αυτης της γραμμουλας.ειναι πχ κιτρινη και γινεται μπλε.δεν θυμαμαι ακριβως την αλλαγη του χρωματος,θα ρωτησω τον αντρα μου.αα!μπορω να παω να κανω τσισακια σε ενα και να σας πω τι χρωμα γινεται :silly: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

δεν θυμαμαι ποια κοπελα ρωτησε για την ουλιτιδα αλλα μπορω να πω κοριτσια πως ειναι φυσιολογικο.ο οδοντιατρος μου ειπε πως να το περιμενω.ποτε μου δεν ειχα προβλημα και απεκτησα τωρα.βεβαια μπορω να πω πως εχει ελαττωθει αρκετα τις τελευταιες εβδομαδες.τυχαιο??δεν νομιζω? :silly: :lol::lol::lol::lol:

θα σας βαλω και γω φωτο με τη κοιλιτσα μου η ζηλιαρα..

εββδομαδα 37 ακριβως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου εμενα η ουλιτιδα ειναι το πρωτο συμπτωμα που μου παρουσιαστηκε, πριν ακομη να εχω καθυστερηση! :blink:

και δεν εχει αλλαξει ακομη καθολου..... ωστοσο δεν ξερω αν θα βοηθησει να κανω καθαρισμο, φοβαμαι μην παρω την αντιβιωση τσαμπα...

για το θηλαστρο συμφωνω μαζι σου...

αλλωστε μπορει να μας το αγορασει καποιος ανα πασα στιγμη ;)

εγω ειμαι και αισιοδοξη οτι θα καταφερω να θηλασω αποκλειστικα 2 μωρα.... :silly:

τωρα μιλουσα με την αδελφη μου και την ρωταγα τι να εχω μαζι για τα μωρα στο μαιευτηριο...

στην αρχη λεει αφου ειναι και καλοκαιρι δεν θα τους βαλω ρουχακια..

μονο θα τα τυλιγω με πανουλες!

και πιπιλα λεει δεν κανει στα νεογεννητα!

μου ειπε οτι στο δημοσιο θα μου δειξουν 1-2 φορες και μετα θα τα αλλαζω μονη μου!!

και θερμομετρο μου ειπε να παρω του πωπου...

επισης το καλυτερο για τις μυξουλες νατις βγαζεις ειναι λεει το otrisalin.

αυτα εμαθα σημερα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το μπουφανακι που σας υποσχεθηκε προχθες!ειναι το αντιανεμικο της καραμελιτσας μου αλλα λιγο μεγαλυτερο νουμερο.για την ανοιξη το πηραμε.εδω με τοσο κρυο που εχει δεν θα το ευχαριστιομασταν το μικρο νουμερακι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

:blink::blink::blink:

κατερινα τοσα πολλα????? αυτα δεν ειναι για τις 56 μερες πριν???

μηπως ηταν πολυ υψηλος ο μισθος σου? νομιζω παει αναλογα.. γιατι το ποσοσ που λες μου φαινεται πολυ!!!

Λες να κάνανε λάθος και να μου τα ζητήσουν πίσω?? :blink: Πάω γρήγορα να εξαργυρώσω την επιταγή :laugh: :laugh:

Ο μισθός μου είναι πολύ χαμηλός, αλλά το Δεκέμβριο του 09 είχα μια μισθολογική απογείωση, μετά άλλαξα δουλειά και προσγειώθηκα :S Η ασφαλιστική κλάση υπολογίζεται με βάση το μισθό του Δεκεμβρίου γι'αυτό βγήκαν τόσα για τις 56 μέρες. Τελικά αξίζει να κανονίσεις κάτι με τον εργοδότη σου ώστε το Δεκέμβριο να φαίνεται μεγάλος μισθός, στο επόμενο παιδί αυτό θα κάνω :P

Μέσα στις απαισιόδοξες σκέψεις που κάνω, σκέφτομαι αν δεν μπορώ να θηλάσω καθόλου και δεν έχω πάρει τίποτα (ούτε θήλαστρο ούτε αποστηρωτή, κτλ), τι θα κάνω?????

Α.. αποστηρωτή ποιόν αγοράσατε τελικά????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αναστασια εχει κατεβει η κοιλιτσα....

μαλλον εκανα καλα που πονταρισα σε σενα :P:P:P:P

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: απιστευτη εισαι!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: μου φταιχνεις τη διαθεση βρε Βασιλικη μου!να εισαι καλα!!!ευχαριστω πολυ!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: ειναι πολυ χρησιμα τα πραπανω που μας ειπες,ευχαριστουμε!!!

κατερινα(σουπιτσα)αν δεν σου παρει κανεις δωρο θηλαστρο θα πας να το παρεις εσυ η' ο αντρας σου αν το χρειαστειτε..αχρειαστο να ειναι βεβαια!εγω ετσι θα κανω..εχω σταμπαρει ποιον θελω και αν χρειαστω θα παει να μου το παρει.αποστειρωτη κοριτσια εχω παραγγειλει εδω και εναν μηνα και οι μ@@###ες ακομα να μου το στειλουν..θα τους παρω σημερα και θα τους βρισω..μαλλον στα ελληνικα θα πεσει το μπινελικι! ειναι της avent ο δικος μου.. :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι,

Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα! Να τα εκατοστήσεις!!!!

Αναστασία, τι ωραία ρουχαλάκια που έχεις πάρει στη μικρή??!! Όλα είναι ένα-και-ένα!!!Θα την έχεις κοκέτα τη γλυκούλα!!Καλά, η κοιλιά είναι τέλεια... Φαίνεσαι...πολύ έγκυος :woohoo:

άσχετο: σε τι όμορφα τοπία πηγαίνετε εκδρομούλες :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια μια χαρα, μονο κοιλιτσα εχεις...

και τελικα εχετε ζεστη κι εκει εεε???

κατερινα σουπιτσα σου ζητησαν τη μισθοδοσια του δεκεμβριου 2009 απο το ικα η το βρισκουν αυτοι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Μαράκι,

Χρόνια Πολλά και ευτυχισμένα! Να τα εκατοστήσεις!!!!

Αναστασία, τι ωραία ρουχαλάκια που έχεις πάρει στη μικρή??!! Όλα είναι ένα-και-ένα!!!Θα την έχεις κοκέτα τη γλυκούλα!!Καλά, η κοιλιά είναι τέλεια... Φαίνεσαι...πολύ έγκυος :woohoo:

άσχετο: σε τι όμορφα τοπία πηγαίνετε εκδρομούλες :woohoo:

ευχαριστω πολυ Κατερινα μου !τα πηραμε με πολυ πολυ αγαπη!!!φαινομαι πολυ εγκυος ε?γελασα πολυ με αυτο!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!δεν ξερω αν συμβαινει σε εσας αυτο αλλα εμενα με σταματανε στο δρομο και μου μιλανε για τη κοιλια.. :lol::lol::lol::lol:

ετσι ειναι η Σουηδια το καλοκαιρι Κατερινα μου..πανεμορφη το καλοκαιρι..ολο λιμνες και δαση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου τον τελευταιο καιρο εχει σκασιλα!!!το προηγουμενο σκ ειχαμε 38 βαθμους.ολα διαπλατα τα εχω στο σπιτι!!!!φυσαει λιγο σημερα αλλα ειναι ζεστος ο αερας!!ειναι απολαυση!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία τι ωραία κοιλίτσα είναι αυτή...και τα ρουχαλάκια τέλεια

άντε με το καλό να τα βάλει η μπεμπούλα σου!!! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια.Μόνο κοιλιτσα έχεις..

Για τους εφιάλτες που λέγαμε άστα!!οι δικοί μου είναι κωμικοτραγικοί!!!Μια μέρα είδα ότι γέννησα το κοριτσάκι μου και είχε κάτι μούσια..σαν παππας!!! :blink: Δεν την πλησίαζε κανείς και εγω άρχισα να τη ξυρίζω μήπως και την πάρει κανείς αγκαλιά!!! :blink:

Εγώ αυτήν την εβδομάδα θα αρχίσω τα ψώνια!!!

Θήλαστρο θα πάρω της αδερφής μου και ελπίζω να βολευτώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Αναστασία τι ωραία κοιλίτσα είναι αυτή...και τα ρουχαλάκια τέλεια

άντε με το καλό να τα βάλει η μπεμπούλα σου!!! Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια.Μόνο κοιλιτσα έχεις..

Για τους εφιάλτες που λέγαμε άστα!!οι δικοί μου είναι κωμικοτραγικοί!!!Μια μέρα είδα ότι γέννησα το κοριτσάκι μου και είχε κάτι μούσια..σαν παππας!!! :blink: Δεν την πλησίαζε κανείς και εγω άρχισα να τη ξυρίζω μήπως και την πάρει κανείς αγκαλιά!!! :blink:

Εγώ αυτήν την εβδομάδα θα αρχίσω τα ψώνια!!!

Θήλαστρο θα πάρω της αδερφής μου και ελπίζω να βολευτώ.

ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!!να εισαι καλα!!!εχω και κατι μπουτακια πλιτς πλεον..μολις γεννησω πρωτα ο Θεος θα πηγαινω στο γυμναστηριο της πολυκατοικιας μας και θα χτυπιεμαι! :huh::lol::lol::lol::lol::lol:

καλα το ονειρο σου,υπερπαραγωγη!!!!!το διαβαζα στον αντρουλη μου και γελουσαμε παρεα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

καλα ψωνια!!!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κατερινα σουπιτσα σου ζητησαν τη μισθοδοσια του δεκεμβριου 2009 απο το ικα η το βρισκουν αυτοι???

Τη βρίσκουν αυτοί στον υπολογιστή (βγαίνει αυτόμαστα σε ποιά ασφαλιστική κλάση ανήκεις με βάση το μισθό του Δεκεμβρίου).

Αναστασία, έχετε γυμναστήριο στην πολυκατοικία?? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημεραα!!!Καλημεραα..

σε ολη τη παρεα!εχω ερθει εδω και καμμια ωρα σπιτι απο το γιατρο..διαβασα τα νεακια μας..

Επεσα με τα μουτρα στο καρπουζι και ροδακινο!!

Τα νεα μου απο το doctor!Ο μπεμπης του κανει πολυ μεγαλος για το Ντοπλερ..και μου ζητησε να το επαναλαβω το Ντοπλερ!!(Σαν να το΄ξερα χτες)!!25-30 Ιουλιου!!

μετα τις 15 Αυγουστου...NST kai καρδιογρφημα δικο μου!Οπως και τις τελευταιες μου εξετασεις αιματολογικες!Κατα τις 20 -25 Αυγουστου θα παμε για ραντεβου εαν το επιθυμω..αλλιως 25-30 οπωσδηποτε!Ξεχασε το το Σεπτεμβρη!!!! :blink::blink::blink::blink::blink::blink: με επιασε πανικος μοιλς συνειδητοποιησα οτι ειναι σε ενα μηνα :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Αλλη φορά είδα ότι είχε λέπια αλλά ξύπνησα και δε πρόλαβα να το ξελεπιάσω..... κρίμα!!!:silly:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Έχεις τρελή φαντασία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

Αλλη φορά είδα ότι είχε λέπια αλλά ξύπνησα και δε πρόλαβα να το ξελεπιάσω..... κρίμα!!!:silly:

ελα ρεεεε :silly: :silly: !!!!το μωρο το καημενοοοο :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

εχεις αγχος για το μωρακι μαλλον ε?και εγω ειχα δει μερικα, του τυπου οτι ηταν ασχημο και δεν το ηθελε ο αντρας μου και τετοια :blink::blink:

κατερινακι μου ναι εχει η πολυκατοικια απο κατω.οποτε βαριομαστε να παμε στο μεγαλο γυμναστηριο με τον αντρα μου πηγαινουμε κατω.ουτε στο κατω πληρωνουμε ουτε στο μεγαλο λογω του οτι ειναι γιατρος ο αντρας μου..δεν εχουν τελεια συστηματα εδω ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου ειδες που σου τα λεω!!!! :woohoo:

κι εμενα 20-25 μου εχει πει προς το παρον οτι ειναι το επιθυμητο αλλα θα το ξανασυζητησουμε τοτε ;)

εγω δικο μου καρδιολογικο ελεγχο εχω αυριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...