Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

Να σαι καλά foufou μου, τα γλυκάκια τα άτιμα πάντα μας φτιάχνουν την μέρα!!! :laugh: :laugh: και εγώ κατά περιόδους είμαι πολύ γλυκατζού :P

Την άλλη Δευτέρα έχει γεννέθλια το κοριτσάκι μου, γίνετε 2 χρονών!!!!και για την Κυριακή της ετοιμάζω πάρτυ!!!! Του χρόνου με το καλό θα τους τα κάνω μαζί τα γεννέθλια μιας και θα έχουν το πολύ μήνα διαφορά :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

foufou έγραψε:

Τι ωραία!Να σου ζήσει η μπουμπου!Μαμά-Κορούλα και Μπέμπης κοντά κοντά γενέθλια!Τριπλό πάρτυ

Τέλεια θα είναι!!! Μόνο που και αυτή είναι μπουμπού :side: Θα είναι γυναικογεννέθλια!!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ τρώω συνέχεια γλυκά!!! Πάλι καλά που δεν έχω πρόβλημα με το ζάχαρο!!!Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα κιλά που θα δυσκολευτώ να χάσω.

foufou σε ποια εβδομάδα είσαι??περιμένεις αγοράκι ή κοριτσάκι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!

Με το καλό τα doppler σας :) Δεν είναι τίποτα, όλα σούπερ θα πάνε και μετά... στην τελική ευθεία! Πάω να σας διαβάσω και τα λέμε σε λιγάκι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ,νόμιζα αγοράκι!Sorry!Εγώ tweetako περιμένω επίσης κοριτσάκι,όπως και το πρώτο.Ειμαι 30 εβδομάδων ακριβώς.Εσύ πόσο είσαι;Όσο για τα γλυκά εγώ προσέχω γιατί το σάκχαρο είναι οριακό.Τι να κάνω;Το υπομένω!Κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!Χρονια Πολλα στο Μαρακι μας!!!ΤΕΛΕΙΩΣΕ!!!εχθες κοιμομουν ολοι μερα...πολυ κουραση,μεχρι τις 4 ειμασταν εκει ,περιττο να πω τι γλεντια εκανε ο μπεμπης!χαχαχαχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou έχω κόψει τον καφέ, το τσιγάρο το ποτό και το sex.

Τα γλυκά είναι το υποκατάστατο όλων αυτών. Αν τα κόψω και αυτά...

με βλέπω με σύνδρομο πολλαπλής στέρησης!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tweety_ έγραψε:

foufou έχω κόψει τον καφέ, το τσιγάρο το ποτό και το sex.

Τα γλυκά είναι το υποκατάστατο όλων αυτών. Αν τα κόψω και αυτά...

με βλέπω με σύνδρομο πολλαπλής στέρησης!!! :laugh: :laugh: :laugh:

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόρααα, τι πανέμορφα σκυλάκια είναι αυτά :woohoo: :woohoo: Τέλεια να μένεις σε μονοκατοικία και να μπορείς να έχεις σκύλους να φέρνουν βόλτες! Να τα χαίρεσαι και τα τρία και με το καλό να έρθει η στιγμή που θα παίζουν με το μωράκι σου :kiss: Μακάρι και το γατόνι μου να είναι... φιλικό σαν σκύλος με το μωρό, αλλά φοβάμαι ότι θα έχουμε ζήλιες :P

Βασούλα, καλά να περάσετε Χαλκιδική! Καλή ευκαιρία για απόδραση τώρα, γιατί μετά... του χρόνου πάλι! Καλά, η κοιλίτσα είναι τέλεια ε και η μαμά κορμάρα B) Και το χρωματάκι του δωματίου σούπερ!

Κατερινοσουπίτσα, μια χαρά και το Ξυλόκαστρο. Και ωραία παραλία και κοντά για να νιώθεις εσύ καλά ;)

Κατρίνα :woohoo: Η κοιλιά μεγάλωσε κι άλλο από τότε που σε είδα :woohoo: Λες όντως να θέλει να βγει νωρίτερα ο μπέμπης; Απ' ό,τι θυμάμαι σου τον έβγαζαν και αρκετές εβδομάδες μεγαλύτερο ε! Μπορεί να αναστατώθηκε κι αυτός με τους μαστόρους :P

Μαράκι, χιλιόχρονη! Να χαίρεσαι την οικογένεια και με το καλό το νέο μέλος :kiss::kiss:

Σταυρούλα, καθόλου δεν το χάνεις! Κι εδώ όλο εφιάλτες και πέρα δώθε όλο το βράδυ στην τουαλέτα. Έχω δει πάντως πως είναι κάααπως καλύτερα αν δεν πιω νερό τις βραδυνές ώρες. Χθες είχα πιει δυο μεγάλα μπουκάλια μέχρι το απογευματάκι και το βράδυ σηκώθηκα μόνο (!) δύο φορές :P

Μπέλλα, σε σκεφτόμουν. Τα 'παιξες ε; Τώρα ΦΕΕΕΕΕΤΑ που λέει και η διαφήμιση :P

Καλά ρε, κανονίζετε συνάντηση σήμερα και δεν είπατε τίποτε; :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

fetaa!δεν θα πεις τιποτα Κατερινακι μου!σημερα πηγε θαλασσα ο αντρας μου την αδερφη του,και γω σπιτι κλαψ...δεν μ'αφηνει ηγιατρος θαλασσα...καλα η αληθεια ειναι πως θα κουραζομουν παρα πολυ.

Καλημερα Ροζακι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Ρόζη! Πώς πας από πονάκια;

Ελπίζω να μην παιδεύτηκες με την κουνουπιέρα :P Στις οδηγίες αυτής που πήρα για το πορτ μπεμπέ/καλαθούνα έλεγε πλύσιμο στο χέρι και όχι σιδέρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

fetaa!δεν θα πεις τιποτα Κατερινακι μου!σημερα πηγε θαλασσα ο αντρας μου την αδερφη του,και γω σπιτι κλαψ...δεν μ'αφηνει ηγιατρος θαλασσα...καλα η αληθεια ειναι πως θα κουραζομουν παρα πολυ.

Καλημερα Ροζακι!!

Είναι και κακή ώρα ρε συ. Δηλαδή άντε να πας μέχρι τις 11 και μετά πάλι όταν βραδιάσει. Θέλει τόση προσοχή σε αυτές τις εβδομάδες πλέον που λες... ασ' το καλύτερα :cheer:

Να ρωτήσω κάτι; Θα πάω σούπερ μάρκετ σε λίγο και λέω να πάρω ένα πακέτο πάνες να υπάρχουν just in case (και για το βαλιτσάκι). Τι μάρκα προτείνετε; Ένα θα πάρω και βλέπουμε αν θα κάνει κ.λπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Γεια σου Ρόζη! Πώς πας από πονάκια;

Ελπίζω να μην παιδεύτηκες με την κουνουπιέρα :P Στις οδηγίες αυτής που πήρα για το πορτ μπεμπέ/καλαθούνα έλεγε πλύσιμο στο χέρι και όχι σιδέρωμα...

kalimera katerinaki!!!!!ase me ti koynupiera eknevristika twso poli :angry::angry::angry: alla telika ta katafera :):) .ponakia opos eipa eixa oli nyxta :(:( kai den maresi ayto :angry::( ayrio eytixos 8a pame sto giatro!!!epidi mas eixe pei giatros oti logo exwsomatikis plakundas gernaei poli pio grigora.....me vlepw :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

vaster έγραψε:

Είναι και κακή ώρα ρε συ. Δηλαδή άντε να πας μέχρι τις 11 και μετά πάλι όταν βραδιάσει. Θέλει τόση προσοχή σε αυτές τις εβδομάδες πλέον που λες... ασ' το καλύτερα :cheer:

Να ρωτήσω κάτι; Θα πάω σούπερ μάρκετ σε λίγο και λέω να πάρω ένα πακέτο πάνες να υπάρχουν just in case (και για το βαλιτσάκι). Τι μάρκα προτείνετε; Ένα θα πάρω και βλέπουμε αν θα κάνει κ.λπ.[/quote:1jt2u1qx]

εγω πηρα τα pampers newborn,τωρα ποσο καλα ειναι δεν ξερω...παντως εχουν διαφορετικο καλυμμα απο αυτα που θυμαμαι,δεν ειναι εκεινο το πλαστικο :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρόζη, στο 2 δεν είναι; Εντάξει, λογικά δε θα πάει μέχρι τις 40 εβδομάδες, αλλά μέχρι το 3 λογικά θα μεσολαβήσουν κάμποσες μέρες. Ευτυχώς είμαστε σε τέτοιες εβδομάδες πλέον που ούτε θερμοκοιτίδα δεν θα χρειαστούν, οπότε γιατί στενοχωριέσαι βρε; Σε λίγες μέρες θα θεωρείται τελειόμηνο ;):kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κουκλες!!!!!! :)

μαρια χρονια πολλα! να τα εκατοστησεις κοπελα μου και με το καλο να εχεις αγκαλιτσα και το δωρακι σου ;)

αλλα τα λυκα μονο σε φωτο??? :(

κατρινα και βασουλα , ειδικα βασουλα δεν ντρεπεσαι να αναρωτιεσαι μπροστα μου που θα φτασει η μικρη γλυκια σου κοιλιτσα?!?!?!?!?! :P:P:P:P:P:P

πιστεψτε με, ειμαι η ζωντανη αποδειξη οτι μπορει να φτασει οπου θελει...

μπελλα κατσε ξεκουρασου και ασε τις βολτουλες και τα μπανια για αλλη φορα ;)

εγω πιστευω τα πιο καλα ειναι τα pampers... αλλα νομιζω ειναι τα πιο ακριβα!

βρε κοριτσια απο ουλιτιδα πως πατε????

εμενα δεν λεει να υποχωρησει με τιποτα :( μερικες φορες ματωνουν και χωρις να τα πλενω!!! ετσι στο ασχετο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ρόζη, στο 2 δεν είναι; Εντάξει, λογικά δε θα πάει μέχρι τις 40 εβδομάδες, αλλά μέχρι το 3 λογικά θα μεσολαβήσουν κάμποσες μέρες. Ευτυχώς είμαστε σε τέτοιες εβδομάδες πλέον που ούτε θερμοκοιτίδα δεν θα χρειαστούν, οπότε γιατί στενοχωριέσαι βρε; Σε λίγες μέρες θα θεωρείται τελειόμηνο ;):kiss:

den 8a paei 40 evd.etsi kai alios,gt 8a kanoyme kaisariki stis 37evd.(28/07 malon!!!!!!!!!)alla as katsei mesa akwma gia 2 vdomades na parei kai ligo varos akoma :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι τυχερές όσες πάνε θάλασσα!!εγώ πρώτη φορά δε θα πάω φέτος και μου λείπει τόσο :(

θέλαμε να πάμε και εμείς έστω και λίγες μέρες τώρα τον Ιούλιο αλλά το σκέφτηκα καλύτερα και δεν...μπάνιο δεν θα μπορώ να κάνω, θα ζεσταίνομαι,

το βράδυ δε θα μπορώ να κοιμηθώ...δε πειράζει του χρόνου με τη μπεμπούλα μας!!!

rozi μην ανησυχείς. όλα θα πάνε καλά.Και εγώ είχα πονάκια πριν λίγες μέρες, πήγα στον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και ότι από εδώ και πέρα πρέπει να το συνηθίσουμε γιατί όσο περνάει ο καιρός θα πονάμε αρκετές φορές!!! :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...