Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Aννα μου μονο γι'αυτο μιλαω μωρε γι'αυτο και απολογουμαι.. :blush:

πως περασατε στη Σαρτη?εχω παει και ειναι πανεμορφα!υπεροχη παραλια+θαλασσα!!!

ξεκινησα κοριτσια να κανω καμια δουλεια και κουραστηκα..τι εκανα?ενα πλυντηριο πιατων εβαλα,καθαρισα λιγο τον παγκο της κουζινας,2 πλυντηρια και 2 στεγνωτηρια..νιωθω τοσο κουρασμενη :blink:

μολις τελειωσουν οι 2 ξενοι(το εχω δει 1000δες φορες :silly: :silly: ) λεω να σφουγγαρισω και να πλυνω 2 μπλουζες του αντρα μου στο χερι.μετα απομενουν αλλα 2 στεγνωτηρια και ειμαστε οκ!!!εχει καμια δουλεια καποια να της κανω??? :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νέα μας λοιπόν. Ήμασταν δέκα μέρες Χαλκιδική, τις περισσότερες μέρες στους γονείς μου και ένα ΣΚ στη Βουρβουρού στους γονείς του καλού μου. Περάσαμε ήσυχα και οικογενειακά. Τπτ ιδιαίτερο, αλλά τουλάχιστον ξεκουραστήκαμε και αλλάξαμε και λίγο παραστάσεις.Κατα τα άλλα φουσκώνω συνέχεια, έχω γεμίσει ραγάδες και για κακή μου τύχη λόγω φουσκώματος έχω και μια μικρή αιμορραγία από τα ράμματά μου. Ψάχνω το γιατρό για να τον συμβουλευτώ αλλά μάλλον είναι σε διακοπές :( Από μπανάκια ψιλά πράγματα αλλά ας μην παραπονιέμαι γιατί έχει και κάποιες στερημένες (Αναστασία μου κυρίως για σένα το λέω :( ). Κι εγώ τα απέφυγα λόγω υπερβολικής ζέστης και αιμορραγίας.

Αννούλα μου να ξέρεις ότι το θέμα μας δεν το έχω ξεχάσει. Απλά δεν βρήκα τον πεθερό μου εύκαιρο. Ήμασταν διαρκώς με άπειρο κόσμο.

Κατά τα άλλα, επιστροφή στη βάση μας. Ο καλός μου από σήμερα στη δουλειά κι εγώ προσπαθώ να βρω το κουράγιο να κάνω κάποιες δουλειές στο σπίτι. Μας πήραν τηλέφωνο ότι ήρθαν οι κουρτίνες και τα φωτιστικά μας, οπότε πάλι θα έχουμε κάτι ψιλομαστορέματα :( Θέλω να κάνω και κάτι τελευταία ψώνια με τις εκπτώσεις και δεν έχω κουράγιο για τίποτα. Συμβουλή για τις μανούλες του Σεπτέμβρη: κάντε ότι μπορείτε νωρίς γιατί κάθε επόμενη βδομάδα μας βρίσκει όλο και πιο βαριές. Και με αυτήν την ζέστη γίνονται όλα δυσκολότερα. Εκτός αν είστε στην κατηγορία Κατρίνα-Duracell :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, δεν αφήνεις αυτές τις δουλειές να πιάσεις καμία άλλη ;);) Αφού βλέπεις ότι αυτές δεν βοηθάνε την κατάσταση :P Θα σκέφτετεαι η καραμελίτσα σου ότι θέλεις να την στρώσεις και αυτήν στις δουλειές, και σου λέει "καλά είμαι εδώ..." :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Αναστασία μου, δεν αφήνεις αυτές τις δουλειές να πιάσεις καμία άλλη ;);) Αφού βλέπεις ότι αυτές δεν βοηθάνε την κατάσταση :P Θα σκέφτετεαι η καραμελίτσα σου ότι θέλεις να την στρώσεις και αυτήν στις δουλειές, και σου λέει "καλά είμαι εδώ..." :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Aννουλα απλα τελειο! Δεν παιζεσαι!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπημενες μου φιλεναδιτσες!!

μπηκα να σας πω οτι ειμαι καλα και σημερα απολαμβανω την επετειο μας!Ξεκινησαμε απο χτες βραδυ βολτα στο Μοναστηρακι..φαγαμε μπροστα στο ναο του Ηφαιστου τα σουβλακια μας..και γυρισαμε 0030 σπιτι πτωματα!Σημερα ο καλος μου πηγε σε μια δουλιτσα και γυρνωντας μου εφερε λουλουδακια!!Γενικοτερα σημερα δεν καναμε πολλα!πηγαμε JUMBO για κατι αυτοκολλητα που μου ελειπαν..

δεν προλαβα να διαβασω τιποτα γιατι εχω λοιωσει..στο δωματιο μου απο το μεσημερι..

Η μικρη μου δεν θα ερθει τελικα αυριο για τη γιορτη του πατερα της και επειδη εκνευριστηκα με τη μανα μου που δεν μου ειπε τιποτα..τελικα θα παμε Γυθειο Παρασκευη να τη Παρουμε και θα παμε απευθειας απο εκει Ξηροπηγαδο Δευτερα μαλλον!ευχομαι να μη μου κανει καμμια νηλα το stckaki της COSMOTE..(ΕΧΕΙ ΣΣΗΜΑΑ) και ετσι να εχω internet να μιλαμε!

Σας φιλω γλυκα ..προς το παρων ισως μπω το βραδακι!

αα αν γινει κατι..κανενα ευχάριστο..ενημερωστε μεε εε??(τηλεφωνικα!!!)

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα τελεια περασατε στη Χαλκιδικη απ οτι καταλαβα (αγαπημενο μερος...) Και ξεκουραστηκατε, και τα μπανακια σας κανατε, τελεια! Το μονο που ειναι δυσαρεστο ειναι που αιμορραγησαν τα ραμματα σου, κριμα βρε κοριτσακι μου...Ευχομαι να μην ειναι τιποτα, περαστικουλια σου!

Τωρα τα κεφαλια μεσα ε? :( Με γεια και τα καινουρια σας πραγματα, να τα χαρειτε!Καλα ψωνια και καλες αγορες!

Σε ευχαριστω που με σκεφτεσαι, με συγκινει το ενδιαφερον σου! Το ξερω πως δεν με ξεχασες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μωρε Αννα με εκανες και γελασα...βασικα ακομα γελαω και ετσι και ξυπνησει το αντρακι μου απο σενα θα του πω να ζητησει τις εξηγησεις!!!:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

καταρχην να ξεκινησω απο τις διακοπουλες σου!χαιρομαι που περασες καλα και ας μην εκανες πολλα μπανακια..βρε μη με βλεπεις που παραπονιεμαι ..αν ειχα θαλασσα της προκοπης(οχι σαν τη δικια μας εδω παγωμενη) παλι δεν θα εμπαινα ως εγκυος..ειμαι λιγο χεστρουλα..χαχαχαχα!!φοβουμαι για το νινι μου!οσο για τη στερηση ,ναι ειμαι!αχαχαχαχα!στο θεμα της θαλασσας και οχι μονο! :P :P :D :D :D :D

εχεις αιμορραγια απο καποια προηγουμενη τομη?καισαρικη για πχ?οσο για τις ραγαδες..μονο να με δεις πως κυκλοφορω στο σπιτι για να τις αποφυφω τις αναθεματισμενες..η μπλουζα κατω απο το στηθος,η κοιλια στην απεραντη θεα του κοινου και φυσικα γυαλιζει σαν το γκλιτερ.αυτο ειναι το μαρτυριο μου..

με το καλο οι δουλιτσες!με προσοχη και ρεγουλα!

τι να πιασω αλλη δουλεια Αννουλα μου???προλαβαινω?σημερα που ειμαι καλα εχει εφημερια ο αντρας μου..δεν με θελει σου λεω..χαχαχαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

τι να πιασω αλλη δουλεια Αννουλα μου???προλαβαινω?σημερα που ειμαι καλα εχει εφημερια ο αντρας μου..δεν με θελει σου λεω..χαχαχαχαχαχα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

αχ μωρε Αννα με εκανες και γελασα...βασικα ακομα γελαω και ετσι και ξυπνησει το αντρακι μου απο σενα θα του πω να ζητησει τις εξηγησεις!!!:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

καταρχην να ξεκινησω απο τις διακοπουλες σου!χαιρομαι που περασες καλα και ας μην εκανες πολλα μπανακια..βρε μη με βλεπεις που παραπονιεμαι ..αν ειχα θαλασσα της προκοπης(οχι σαν τη δικια μας εδω παγωμενη) παλι δεν θα εμπαινα ως εγκυος..ειμαι λιγο χεστρουλα..χαχαχαχα!!φοβουμαι για το νινι μου!οσο για τη στερηση ,ναι ειμαι!αχαχαχαχα!στο θεμα της θαλασσας και οχι μονο! :P :P :D :D :D :D

εχεις αιμορραγια απο καποια προηγουμενη τομη?καισαρικη για πχ?οσο για τις ραγαδες..μονο να με δεις πως κυκλοφορω στο σπιτι για να τις αποφυφω τις αναθεματισμενες..η μπλουζα κατω απο το στηθος,η κοιλια στην απεραντη θεα του κοινου και φυσικα γυαλιζει σαν το γκλιτερ.αυτο ειναι το μαρτυριο μου..

με το καλο οι δουλιτσες!με προσοχη και ρεγουλα!

τι να πιασω αλλη δουλεια Αννουλα μου???προλαβαινω?σημερα που ειμαι καλα εχει εφημερια ο αντρας μου..δεν με θελει σου λεω..χαχαχαχαχαχα!!

Μην βλέπεις που τα λέω σ'εσενα, κι εγώ σε καναδυό βδομάδες θα τρέχω πίσω από τον δικό μου και θα παρακαλάω :blush:

Η τομή είναι από μία επέμβαση που έκανα πριν κανένα μήνα στην κοιλίτσα, χαμηλά. Είχα μία μεγάλη ελιά που με την εγκυμοσύνη μεγάλωσε πολύ και τον τελευταίο καιρό είχε κάνει φλεγμονή. Θα την έβγαζα στον τοκετό αλλά δεν πήγαινε άλλο. Δεν βαριέσαι, αυτά να είναι τα προβλήματα. Απλά σκέφτομαι πως θα είναι εκείνη η περιοχή μετά τον τοκετό. Ράμματα πάνω, ράμματα κάτω σαν τη νύφη του Φρακενστάιν θα είμαι :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

Μην βλέπεις που τα λέω σ'εσενα, κι εγώ σε καναδυό βδομάδες θα τρέχω πίσω από τον δικό μου και θα παρακαλάω :blush:

Η τομή είναι από μία επέμβαση που έκανα πριν κανένα μήνα στην κοιλίτσα, χαμηλά. Είχα μία μεγάλη ελιά που με την εγκυμοσύνη μεγάλωσε πολύ και τον τελευταίο καιρό είχε κάνει φλεγμονή. Θα την έβγαζα στον τοκετό αλλά δεν πήγαινε άλλο. Δεν βαριέσαι, αυτά να είναι τα προβλήματα. Απλά σκέφτομαι πως θα είναι εκείνη η περιοχή μετά τον τοκετό. Ράμματα πάνω, ράμματα κάτω σαν τη νύφη του Φρακενστάιν θα είμαι :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΝΝΟΥΛΑ έγραψε:

an-n έγραψε:

τι να πιασω αλλη δουλεια Αννουλα μου???προλαβαινω?σημερα που ειμαι καλα εχει εφημερια ο αντρας μου..δεν με θελει σου λεω..χαχαχαχαχαχα!!

Ε, καποτε θα τελειωσει αυτη η ρημαδα η εφημερια βρε αγαπη μου...δεν θα διαρκεσει και για παντα! Αντε βουυυυυυυρ!!! (και με τις ευλογιες μας! :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα κορίτσια...μπορεί να μην μπαίνω συχνά αλλά προσπαθώ να σας προλάβω στα θέματα σας!

Εμείς ψωνίσαμε για τον μικρούλη μας και τώρα τα περίμενουμε να μας τα φέρουνε στο σπίτι το πολύ σε 2 εβδομάδες μας είπαν! Ότι έχει σχέση με την περιποιήση του (κρεμούλες, σαμπουάν, κολώνιες,χτένες,..) τα πήραμε όλα απο τα jumbo που έχει προοιόντα της chicho πιο φθηνά απο άλλα μαγαζιά!

Έκανα και το Dobler και είναι όλα πολύ καλά μου είπε ο γιατρός, ο μικρός μας είναι 1900γρ!

Βρε κορίτσια θελω να μου πείτε και εσείς αν σας συμβαίνει....! Μόλις πιέσω το στήθος μου βγάζω κάτι σαν υγρό άσπρο προς διάφανο! Γάλα είναι αυτό και απο τόσο νωρίς το βγάζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anna10019 έγραψε:

[

Απλά σκέφτομαι πως θα είναι εκείνη η περιοχή μετά τον τοκετό. Ράμματα πάνω, ράμματα κάτω σαν τη νύφη του Φρακενστάιν θα είμαι :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOY LOY έγραψε:

Βρε κορίτσια θελω να μου πείτε και εσείς αν σας συμβαίνει....! Μόλις πιέσω το στήθος μου βγάζω κάτι σαν υγρό άσπρο προς διάφανο! Γάλα είναι αυτό και απο τόσο νωρίς το βγάζουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κοπελίτσες!Ξυπνήσαμε άγρια χαράματα σήμερα,όχι ότι κοιμηθήκαμε αλλά λέμε τώρα.Εχθές πήρα μια μικρή λαχταρα με την κόρη μου,αλλά τέλος καλό όλα καλά.Την τσίμπησε κάτι και φοβήθηκα για καμιά αλλεργία.Ήταν η πρώτη φορα που την τσίμπησε και δεν ήξερα πως θα αντιδράσει ο οργανισμος της.Αλλά οκ.

Κατρίνα μου,χρόνια πολλά!Να τα εκατοστήσετε και να είστε πάντα ευτυχισμένοι.

Ντοράκι,ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Κατερινα(foufou). Περαστικα στη μικρουλα σου,τιποτα κακο να μη σας ξαναβρει. Ο υπνος εχει καταντησει ενα ψιλομαρτυριο,σηκωνομαι περιπου καθε μιαμιση ωρα για τσισακια :P:P:P Ευτυχως που το wc ειναι διπλα στη κρεββατοκαμαρα γιατι θα ξταν τραγικο να πρεπει να κατεβαινω συνεχεια 18 σκαλοπατια!!! Κατα τις 10 θα παω στο κομμωτηριο να καλλωπιστω ενεκα του γαμου της ξαδερφης μου :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κουκλίτσα!Ευχαριστώ πάρα πολύ.Ο ύπνος όντως πλέον αντί να μας ξεκουράζει,νομίζω πως μας αγχώνει.Υπομονή.

Αντε να πας να καλλωπιστείς να ανανεωθείς.Εγώ ψοφάω για τέτοια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε ξεφούσκωσε καμία??Κρίμα.. Πάντως σκέφτομαι τα κορίτσια που γεννάνε σε λίγες μέρες και λέω πότε θα ερθει η ωρα να μετράμε και εμείς αντίστροφα..

Αναστασία δε μας κουράζεις καθόλου.Σε καταλαβαίνω απόλυτα!!! ;) Εγω εδω που έχω ακόμα 50 μέρες, είμαι όλη μέρα στην γκρίνια και λέω πότε θα γεννήσω.. : :P

Κατρίνα μου να χαίρεσαι τον άντρα σου σήμερα. Απο ότι κατάλαβα Ηλία τον λένε ή κάνω λάθος?

foufou όλα καλά με την κόρη σου?Τι την τσίμπησε?Τουλαχιστον είδες οτι δεν έχει σε κάτι αλλεργία ;)

Ελενα και εγω τα ίδια με την τουαλέτα.Καθε μιαμιση ώρα σηκώνομαι και το κακό είναι οτι στο καπάκι πίνω νερό γιατι διψάω πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Σταυρουλα μου. Μη μου λες για νερο διοτι μονο το βραδυ θελω τουλαχιστον ενα λιτρο,ολη την ημερα ουτε που ξερω ποσο πινω. Με ενα μπουκαλι στην αγκαλια ειμαι. Υπομονη,ολοενα και πλησιαζει ο καιρος για να παρουμε τα λουλουδακια μας αγκαλιτσα :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ ανυπομονώ να έρθει η ώρα να ξαλαφρώσω λίγο.Την τσίμπησε ναι.Όντως ήταν ένα καλό τεστ.Μόνο τέτοια να είναι πάντα για όλο τον κόσμο. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω πινω πολύ νερό περίπου 3 λίτρα.Το ένα το πινω το βράδυ.Χωρια που μου αρέσει το πεπόνι και κάθε βραδυ καθαρίζω και τρώω... άλλα έχω κάνει με τόσο νερό μια επιδερμίδα στο πρόσωπο.....:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...