Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βασιλικη μου ειχατε και αλλη εξεταση???ακουω για καλα αποτελεσματα και χαιρομαι!!!μπραβοοο τα νινακια σου!!

οσες εχουν εξετασεις καλη επιτυχια!!!!

καπου πηρε το ματι μου οτι καποια παρελαβε τα επιπλακια της??μεγειες λοιπον!!!!!!!!!με το καλο το νινακι!!!!!!αχ δεν θυμαμαι ποια ειναι ομως..πολυ ρομπα ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!!Αναστασια μου ακομη;;;;;;η μπουμπουκα θα αποφασισει ποτε θα βγει!!!μην αγχωνεσαι!Αννουλα δεν ειδα ακομη τις φωτο,τωρα εκανα αιτημα φιλιας,αλλα ειμαι σιγουρη πως ειναι τελειες αφου εισαι μια κουκλα!σημερα θα παμε και μεις να παρουμε τα επιπλακια μας!!!ηρθαν πολυ νωριτερα τελικα...ακομα το δωματιο δεν το βαψαμε...Αυγουστο λεει ο αντρας μου,φιλια στις υπολοιπες!!!Κατρινα μου να ζησετεεεεεε!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου αυτο θα κανω..η μπεμπα δεν θελει ζορια,αυτο καταλαβαμε!:D :D :D :D με βλεπω να ξεπερναω τις 40 εβδομαδες..γκρρρρρρρρρ!!! βασικα τον τελευταιο καιρο εχουν αυξηθει πολυ τα συμπτωματακια οποτε ελπιζω να κανει κανα ντου!

με το καλο να ερθουν τα επιπλακια σας!!!εχετε χρονο με το βαψιμο,μην αγχωθεις ολα θα γινουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια...

λοιπον τα νεα μας απο τον γιατρο ειναι καταπληκτικα....

ο μπεμπης εχει τελεια αναπτυξη ηταν κ υπερκινητικος κ δεν τον αφηνε να κανει υπερυχο...... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

το αντρακι μου ειναι 1362γρ :blink::blink::blink:

κ ειναι μια χαρα... :silly: :silly: :silly:

τωρα μας μενει το ντοπλερ θα το κανω απο 5 αυγουστου- 15 αυγουστου...

επισης μου αυξησε το μαγνησιο λογο συσπασεων κ μου απαγορευσαι τις δουλειες.... :ohmy::ohmy::ohmy:

μου ειπε για χαλαρωσε γιατι δεν θελουμε απο τωρα συσπασεις...

κ με ρωτησε κουραζεσαι???του ειπα οχι :whistle::whistle::whistle: κ μου λεει τι κανεις ολη μερα κ μολις του ειπα σκουπιζω σφουγγαριζω πλενω πιατα κανω την αυλη εεε βαζω κ κανενα πλυντηριο ααααα κ ξεσκονισμα γυαλισε το ματακι του μου χαμογελασε σαν να ηθελε να με βουτηξει απο το αυτι κ μου ειπε κομμενα αυτα τωρα ξεκουραση κ ηρεμια...μου εδωσε κ κατι χαπια σε περιπτωση που δεν σταματησουν οι συσπασεις σε μεχρι την παρασκευη να τα παρω για 5 μερες κ μετα θα ξανα μιλησουμε....ο αντρας μου φωναζε γιατι καμια φορα δεν επινα το μαγνησιο κ μου ειπε τερμα οι δουλειες... :S:S:S

πως θα την παλεψω χωρις να κανω ουτε δουλειες ?????:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

foufou μου δεν σε ξεχασα μιλησα με την φιλη μου μου ειπε οτι ειναι πιο οικονομικο το γαια απο το μητερα κ οτι εχει πολυ καλυτερο προσωπικο κ γενικα καλυτερη εξυπηρετηση...κ οτι απο οτι ακουει κ απο τον κοσμο ειναι πολυ ικανοποιημενοι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ,επεστρεψα κι εγω απο τις συντομες διακοπουλες μας ! :)

ελπιζω να σας ελειψα λιγακι !!! :P

δεν προλαβα να σας διαβασω γλυκουλενιες μου 80 σελιδες ειναι περιπου

( σαν να γραφω πανελληνιες!) ελπιζω να ειστε ολες καλα ..απο οτι διαβασα δεν ειχαμε ακομη καμια γεννα ..αλλα μαλλον πλησιαζει ο καιρος ... :):)

Κατρινακι μου να ζησετε,με το καλο και ο μπεμπουλης σας ..

ann-n μου λιγο εμεινε κοπελα μου υπομονη ..το πολυ σε δυο βδομαδουλες θα γεννησεις που θα παει θα βγει η μπεμπουλα ... :blush:

doraki μου μια χαρα ο μπεμπης σας μπραβο !!!! :woohoo:

κανεις πολλες δουλειες απο οτι διαβασα ( εγω δεν κανω ουτε τις μισες !!! :P ) κανε λιγο υπομονη κοριτσακι μου ειναι κριμα τωρα στο τελος να μας πιανουν συσπασεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντορακι μου μπραβοοοο!!!τα αποτελεσματα σας ειναι πολυ σουπερ!!!ειδες που σου ελεγα οτι ειναι συσπασεις??αα!!!θα σε μαλωσω και γω.. τερμα οι δουλειες,μονο ξαπλα θα εισαι..θα σου κανουμε εμεις παρεα..

μωλε ειναι αντρακι ολοκληρο...!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ntora26 έγραψε:

καλημερα κοριτσακια...

λοιπον τα νεα μας απο τον γιατρο ειναι καταπληκτικα....

ο μπεμπης εχει τελεια αναπτυξη ηταν κ υπερκινητικος κ δεν τον αφηνε να κανει υπερυχο...... :woohoo: :woohoo: :woohoo:

το αντρακι μου ειναι 1362γρ :blink::blink::blink:

κ ειναι μια χαρα... :silly: :silly: :silly:

τωρα μας μενει το ντοπλερ θα το κανω απο 5 αυγουστου- 15 αυγουστου...

επισης μου αυξησε το μαγνησιο λογο συσπασεων κ μου απαγορευσαι τις δουλειες.... :ohmy::ohmy::ohmy:

μου ειπε για χαλαρωσε γιατι δεν θελουμε απο τωρα συσπασεις...

κ με ρωτησε κουραζεσαι???του ειπα οχι :whistle::whistle::whistle: κ μου λεει τι κανεις ολη μερα κ μολις του ειπα σκουπιζω σφουγγαριζω πλενω πιατα κανω την αυλη εεε βαζω κ κανενα πλυντηριο ααααα κ ξεσκονισμα γυαλισε το ματακι του μου χαμογελασε σαν να ηθελε να με βουτηξει απο το αυτι κ μου ειπε κομμενα αυτα τωρα ξεκουραση κ ηρεμια...μου εδωσε κ κατι χαπια σε περιπτωση που δεν σταματησουν οι συσπασεις σε μεχρι την παρασκευη να τα παρω για 5 μερες κ μετα θα ξανα μιλησουμε....ο αντρας μου φωναζε γιατι καμια φορα δεν επινα το μαγνησιο κ μου ειπε τερμα οι δουλειες... :S:S:S

πως θα την παλεψω χωρις να κανω ουτε δουλειες ?????:(:(:(:(

κατα τ'αλλα δεν κανεις τιποτα!! :P ,να μην κουραζεσαι,εχεις καιρο μετα ουουουου!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να μην ξεπερασουμε τις 40 εβδομαδες Βασουλα μου...αυτο με τρομοκρατει λιγο σαν σκεψη..κατα τ'αλλα οκ!

καλως επιστρεψατε πισωωω!πως περασατε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρίνα μου να ζήσετε και με το καλό να έρθει και το μωράκι σας!!!

Αναστασία μου τελικά η καραμελίτσα σου θα βγεί όποτε γουστάρει αυτή μου φαίνεται... περαστικά σου κιόλας...αλλά τώρα είσαι καλύτερα ναι? Σευχαριστώ πολύ... έτσι λέω και γώ να πάω και να περάσουμε τέλεια!! :kiss::kiss:

Ντόρα μου μπράβο για τα νέα σας μια χαρά το μπεμπάκι σας!! φτου φτου!!

Εσύ όμως μην κάνεις χαζά βρέ! οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ... τώρα αντι να κάνεις δουλειές να κάθεσαι όλη μέρα στο mammy (τιμωρία :P:P )

Απόλαυσέ το τώρα που μπορείς γιατί μετά θα θέλεις και δεν θα βρίσκεις! :):)

Vaster μου με τοι καλό να βάψετε το δωμάτιο και να γίνει τέλειο!!

:kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ντορα μια χαρα τα νεα σου :woohoo:

οσο για το πως θα την παλεψεις ... να σε ενημερωσω οτι εγω δεν κανω καμμια δουλεια εδωβ και εναμιση μηνα :blush:

τη βγαζω κυριως ξαπλα :blush:

βασουλα πιστευω να περασες καλα!!!

καλε η αλλη βασουλα που ειναι???? λειπει 2 μερες η ειναι η ιδεα μου????? :unsure:

αναστασια τι θα γινει ?? μεχρι κι εγω θα σε προλαβω???? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Ντορακι μου μπραβοοοο!!!τα αποτελεσματα σας ειναι πολυ σουπερ!!!ειδες που σου ελεγα οτι ειναι συσπασεις??αα!!!θα σε μαλωσω και γω.. τερμα οι δουλειες,μονο ξαπλα θα εισαι..θα σου κανουμε εμεις παρεα..

μωλε ειναι αντρακι ολοκληρο...!!!!

παλι καλα που μου το ειπες εσυ εγω δεν το ειχα καταλαβει νομιζα πως ειναι ο μπεμπης κ δεν θα του ελεγα τιποτα αν δεν το ειχαμε συζητησει κ αν δεν το διαβαζα καπου εδω μεσα που το λεγανε κ αλλες κοπελες οτι κοτρονιαζει η κοιλια τους απο τις συσπασεις....γιαυτο σε ρωτησα κιολας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mια χαρουλα περασαμε Αναστασια μου ..δεν σταματησα να τρωω ασε!!!!

εβαλα μεσα σε δυο βδομαδες εναμιση κιλο !!!!!

οσο για την μπεμπουλα σου πιστευω οτι θα ερθει εκει που δεν το περιμενεις ...

Βασουλα μου θυμισε μου ποια αλλη βασουλα γραφεις γιατι μαλλον ειμαι ακομη στον κοσμο μου !!!

τι κανουν τα διδυμακια σου ?????ποτε σου ειπαν οτι ερχονται με το καλο ?????Πες μου νεα σας εχω να σας διαβασω μια βδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιελιζ μου αυτο δαπιστωνω και γω..αχ κοριτσακι μου γλυκο τι δεν σου εχω ταξει..βολτιτσες στη θαλασσα της εχω ταξει,ρουχαλακια ομορφα της εχουμε παρει,ολη της η προικα και τα παιχνιδακια της την περιμενουν,τι αλλο να κανω?μηπως μου διαφευγει κατι?πασα προσφορα δεκτη :P :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol::lol:

να περασετε υπεροχα κοριτσακι μου!!!! ;);):kiss::kiss::kiss::kiss:

α!ευχαριστω για την ευχουλα σου!!ναι,ειμαι καλυτερα! :)

Ντορακι μου τουλαχιστον τωρα ξερεις και μπορεις να προφυλαχθεις.. :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασουλα μου μια χαρα σε βρισκω!!!!οσο για τα κιλακια μην ανησυχεις..οταν γεννησουμε με το καλο(για μενα βλεπω να αργει :( ) θα τα χασουμε ολα!!!

Βασιλικη ποτε γεννας????αχ θα τρελαθω!!!ειμαι 38+1 και ακουω για επερχομενους τοκετους σε 10 μερες και εχω φρικαρει..τεσπα..εχω καταντησει κουραστικη..δεν ξαναμιλαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και απο μενα ομορφες!!! Τι κανουν τα νινακια σας? Ο δικος μου μια χαρα ειναι ολο κουνιεται. Σημερα πηγα στο ΙΚΑ και πηρα το επιδομα κυοφοριας. Την Παρασκευη θα φυγουμε Αθηνα οικογενειακως γιατι το Σαββατο παντρευεται η ξαδερφη μου. Οποτε αυτη την εβδομαδα θα κανω καλλωπισμους για το γαμο. Φουστανι πηρα ενα πρασινο στραπλες σχετικα κοντο,λιγο πανω απο το γονατο. Πολυ γλυκουλα με δειχνει :P:P:P .

Αναστασια μου υπομονη,η καραμελιτσα σου δε θελει να σε αποχωριστει...

Θεη και Βασουλα καλως μας ηρθατε παλι :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς Κατρινάκι να ζήσετε κουκλάρα :kiss: Με το καλό ο μπεμπάκος! Εύχομαι να είναι όλα καλά και να κάνετε κάτι όμορφο για να τιμήσετε την ημέρα!

Αναστασία μου, κοίτα, δύο εβδομάδες έχουν μείνει. Μέχρι τότε πολλά γίνονται, γιατί να ξεπεράσεις τις 40;; Και μη φρικάρεις καθόλου. Δεν κάνουμε διαγωνισμό ποια θα γεννήσει πρώτη. Να έρθουν όλα τα μπεμπάκια στην ώρα τους και να είναι όλα καλά θέλουμε!

Σιδερένια κιόλας βρε συ. Τι μαλακίες μας σερβίρουν ε :dry:

Μπέλλα, με γεια σας! Φωτογραφίες, ναι; Εγώ θα σας βάλω από Τετάρτη που θα το τελειώσουμε λογικά :cheer:

Ντόρα, πολύ καλά τα νέα για τον μπεμπούλη που έγινε μπέμπαρος ολόκληρος :woohoo: , αλλά όντως, μήπως να κάτσεις και λιγάκι; Δηλαδή έχεις συσπάσεις και αυτό δεν σε κάνει να θέλεις να αράξεις; Ξέρω, είναι λίγο εκνευριστικό να πρέπει να διακόψουμε/χαλαρώσουμε τις καθημερινές μας δραστηριότητες, αλλά είναι για λίγο καιρό και σίγουρα για καλό σκοπό :)

Βασούλα, πολύ μας έλειψες! Έτοιμη να βγάλω το απουσιολόγιο να σε σημειώσω ήμουν :evil: μέχρι που εμφανίστηκες! Τέλεια περάσατε ε; Καλά έκανες κι έφαγες! Λίγος καιρός μας έμεινε να φάμε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα την γλιτωσα την απουσια !!!

αχ κοριτσια εχω σκασει απο την ζεστη !!!!

να ρωτησω κατι τα κοριτσια που ειναι 8-9ο μηνα?????

μετα τον 8ο μηνα αισθανεστε λιγοτερες κινησεις απο τα μωρακια

σας λογω χωρου ??η και τωρα ειναι οκ ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μου σε καλη μερια.με το καλο να πατε αθηνα και να περασετε υπεροχα στον γαμο!θελουμε φωτο με το φορεμα και το περιεχομενο του φυσικα :P:lol::lol::lol::lol: ναι στην ωρα της θα ερθει!

αχ μωρε Κατερινακι μου εννοειται πως δεν κανουμε διαγωνισμο..απλα εχω κουραστει παρα πολυ!πεφτει η πιεση μου,με πιανουν εξαψεις στα καλα καθουμενα,ειμαι συνεχως με μια κρεμα στην κοιλια(το σιχαθηκα αυτο :angry: )δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια,αρχισα να ξυπναω περισσοτερες φορες και δεν με πιανει ο υπνος για καμια ωρα και καθομαι να κοιταζω το ταβανι μεχρι να νυσταξω παλι και πολλα αλλα.γι'αυτο θελω να γεννησω.αφου θεωρουμαστε εδω και μια εβδομαδα τελειομηνες γιατι να μην σκασει μουρη το μικρουλακι μου?τεσπα,ο Θεος ξερει ποτε πρεπει να βγει!

οσο για το αν θα ξεπερασω τις 40 εβδομαδες..εδω δυστυχως δεν κανουν προκληση πριν την 41+κατι..το εχουν σαν αρχη τους!καταλαβες γιατι ανησυχω?αν ειναι να γεννησω ως τις 40 εβδομαδες οκ!νο προμπλεμο.αλλιως...ε ρε γλεντια!τεσπα..εχω κουραστει και γωω να τα λεω και εσεις ακομα περισσοτερο να τα διαβαζετε!αι προμις,δεν ξαναμιλαω!οποτε θελει ας ερθει το καραμελακι μου! :):):)

Κατερινακι πως το βαζεις αυτο το εικονιδιακι με τα κερατα?διαβολακι ειναι?

οσο για το φαγητο!με ξετιναξε!ευτυχως περασε ομως!ευχαριστω για την ευχουλα σου!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

Κοριτσάκια μου βγαίνω... τα λέμε το βραδάκι φιλάκια σε όλες!!!

καλο ταξιδι Γιελιζ μου!!!!!!με το καλο να συναντησεις το αντρακι σου!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
    • @Elenaki12 λογικο ρε αγαπη να σπαζεσαι. Εμείς δουλευουμε βαρδιες κ μερικες φορες πεφτει να φευγει ο ενας για δουλειά πριν να γυρισει ο αλλος. Αστα. Με το καλο ο γαμος σας! Να σας πανε ολα τελεια!
    • Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια ! Δεν εύχομαι τίποτα άλλο από εκείνη τη μετά, να είμαστε καλά κ να έρθουν όλα όπως τα ονειρευόμαστε ! Με προτεραιότητα το μωράκι μας .. δυστυχώς το είδος της δουλειάς μου δεν μου επιτρέπει τέτοιες κινήσεις εύκολα, αλλά δεν ήθελα να χάσω κ αυτόν τον μήνα χωρίς λόγο! Κάνω τόσες θυσίες(καλή διατροφή, τεστ, συχνες επαφεσ Ακόμα κ πτώμα ) να το χάσω μόνο κ μόνο για τη δουλειά ;!;! Αν είναι να χαθεί ο μήνας να χαθεί από άλλες αιτίες όχι μόνο γιατί έχουμε κωλοδουλεια… συγγνώμη για αυτά που λέω αλλά με είχε πιάσει το παράπονο όταν είδα την κατακόκκινη γραμμή το μεσημέρι στο τεστ ωορρηξίας που πάλι έτυχε σε μέρα που δούλευα ..
    • Άντε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου με το καλό ο γάμος πάντα ευτυχισμένοι να είστε, αγαπημένοι και να έρθει το μωρακι σας να ολοκληρώσει την ευτυχία σας 🥰 καλα εκανες και έφυγες από την δουλειά δεν είναι να χάνονται τέτοιες μερες μακάρι να μπορέσετε και αύριο και μεθαύριο να έχετε μπόλικες επαφες 😊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...