Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

Μια χαρα ειμαστε και εμεις!

2 χρονια???Ουαααααουυυυ!!! Αλλα αν ειναι να σας αρεσαν τοσο πολυ, χαλαλι η αναμονη... Αντε με το καλο λοιπον τα καινουρια σας επιπλα, να τα χαρειτε επιτελους και να παιρνει σειρα και το μωρακι σας, ε? ;) Μην το αφησετε παραπονεμενο το καημενουλι... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

φαντάσου πόσο αναποφάσιστοι ήμαστε!!!!χαχαχαχαχα

ναι μωρέ..και εγώ έχω αρχίσει να ψιλοαγχώνομαι που τα έχουμε αφήσει τελευταία στιγμή τα πράγματα του μπέμπη αλλά πιστεύω θα προλάβουμε!!!!

ευτυχώς τα έχω όλα έτοιμα από την κουνιάδα μου(τα χοντρά εννοώ) και θα χρειαστεί να πάρω μόνο συρταριέρα...οπότε δεν θα μας πάρει πολύ χρόνο...

και την άλλη εβδομάδα θα ξεσκιστώ στα ψώνια για τον μικρό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαινω...παντως μην ανησυχεις, εχεις χρονο! Τωρα βουρ για ψωνια, εχει και εκπτωσεις... :woohoo:

Και εγω δεν χρειαστηκε να παρω καινουρια επιπλακια για το δωματιο του μπεμπη, εχω το βρεφικο δωματιο του Γιωργου, σχεδον καινουριο και εφτιαξα παιδικο για τον Γιωργο! Και ρουχαλακια εννοειται, γιατι και ιδιο φυλο ειναι και την ιδια περιοδο εχουν γεννηθει και ο Γιωργος τα εχει βαλει ελαχιστα γιατι μεγαλωνουν γρηγορα! Βεβαια κατι λιγα του πηρα...(σαν χαζομαμα που ειμαι!) :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό επιβάλεται!!!έστω και για να νιώσουμε τη χαρά οτι κάτι πήραμε!!!!!

εγώ από ρουχαλάκια δεν είχα τπτ καθ'οτι έχω ανηψούλα και όλα ήταν κοριτσίστικα...αλλά χαίρομαι γιατί θα τα πάρω όλα από την αρχή και θα χαρώ τη διαδικασία!!!!

να σε ρωτήσω κάτι;;στρώμα πήρες καινούργιο ή θα χρησιμοποήσεις αυτό του Γιώργου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,κούκλες!Αννούλα,συγνώμη που δε σου απάντησα εχθές,αλλά πήγα για ύπνο.

Ένας λόγος που δεν έμεινα κι εγώ ευχαριστημένη από το Μητέρα ήταν η συμπεριφορά των μαίων στο θέμα του θηλασμού.Είχα αυτοκόλλητο αποκλειστικού θηλασμού και μου το ξεκόλλησε μία επειδή με είδε να του δίνω ξένο.Πριν από αυτό όμως μία μου είχε πει ότι δεν έχω ακόμα γάλα γι'αυτό πρέπει την πρώτη φορά να του δώσω ξένο.Άλλη μία φορά όταν μας φέρανε τα μωράκια η δικιά μου ξεκινησε να θηλάζει λίγο πριν τα ξαναπάρουν,έτσι μία μου την πήρε μέσα από την αγκαλια την ώρα που τη θήλαζα.Δεν ασχολούνται καθόλου μα καθολου.΄Μόνο ορισμένες.Πάντως νομίζω πως το Ιασώ έχει γίνει πιο οικονομικό από το Μητέρα και αν έχεις και κάρτα ανεργίας έχεις και 30% έκπτωση.

sioula,καλορίζικα τα πραγματάκια σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεία σου foufou και ευχαριστώ!!! Κατερίνα αν θυμάμαι καλά από οτι πρόλαβα να διαβάσω!!!

Κατερινάκι (kuo) καλημέρα!!!κάνε γρήγορα τον καφέ και έλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και πολύ καλά κάνεις.Άλλωστε που ξέρεις μπορεί να γεννήσουμε τελικά κι οι δύο στο Μητέρα και να είμαστε στο ίδιο δωμάτιο. :P Έχω ήδη ένα κοριτσάκι 15μισι μηνών και περιμένω κι άλλο ένα κοριτσάκι. :) Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κούκλες και καλή εβδομάδα!!!

Θέη μου με γειά η κρεβατοκάμαρα!!! Και με το καλό να φτιάξετε και το δωμάτιο του μπεμπέ!! :):)

:kiss::kiss::kiss::kiss::kiss: σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καταρχάς ευχαριστώ για τις πληροφορίες για το Μητέρα. Κι εγώ έχω ένα προαίσθημα ότι θα είναι ψιλοτραγικά στο συγκεκριμένο θέμα. Θα πάμε αποφασισμένες όμως :)

Κατερινοφουφού, να την χαίρεσαι τη μικρούλα σου! Καθόλου πρωταπριλιάτικο αστείο δεν ήταν ε :) Ναι, το πρώτο μου είναι χιχιχ :woohoo:

Άννα, πήγα μες στην τρελή χαρά να δω τις φωτογραφίες και συνειδητοποίησα ότι δεν έχω φίλη την Birth Story :blush: και έβλεπα άλλο προφίλ της :dry: Της έκανα request και θα τσεκάρω μετά. Σίγουρα θα είναι τέλειες και πολύ πολύ τρυφερές! Πήγαμε μεγάλη βόλτα γιατί νιώθω φοβερές τύψεις που κλείνω το αντράκι μου μέσα τελευταία, αλλά η ζέστη δεν βοηθάει!

Εσείς κυκλοφορείτε ακόμη με άνεση ή...;

Ρόζη :woohoo: Κι εγώ ακριβώς το ίδιο είχα πάθει προχθές! Χθες τίποτα και σήμερα πάλι τα ίδια! Άλλες, πιο σαφείς... ενδείξεις ότι πλησιάζει η ώρα δεν έχω. Πάντως λογικά ακούγονται όλα αυτά, ανεξάρτητα από το ότι δεν θα χρειαστεί να περιμένουμε να σπάσουν τα νερά, να μας πιάσουν οι πόνοι κ.λπ. Πώς είσαι κατά τ' άλλα; Σε έχει πιάσει άγχος;

Θέη μου, καλώς να τα δεχθείτε, να αλλάξετε παραστάσεις μέσα στο σπιτάκι σας :) Σίγουρα θα προλάβετε του μπέμπη βρε. Κι εμείς ακόμη φτιάχνουμε στο δωμάτιό της!

Ερώτηση σχετικά με θηλασμό/μαιευτήριο (την έχω ξανακάνει νομίζω, αλλά είναι ακριβώς αυτό που με αγχώνει): αν μου πουν κι εμένα το πρώτο διήμερο ότι δεν έχω κατεβάσει ακόμη γάλα και το μωρό πρέπει να πάρει ξένο... τι στο καλό κάνω; :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζήσει η μικρή σου!!!και με το καλό και η δεύτερη κορούλα!!!

εμένα είναι το πρώτο μου!!!αγοράκι και έχουμε τρελαθεί να τον περιμένουμε!!!σήμερα έχω και ραντεβού στη γιατρό μου και είμαι μέσα στην ανυπομονησία!!!!

όσο το να γεννήσουμε και οι δύο στο Μητέρα κομματάκι δύσκολο γιατί είμαι Θεσσαλονίκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και στις Κατερινουλες μας...δυο απο τις πολλες!

Καλα, στο θεμα του θηλασμου...ασε! Μεγαλη πικρα το Μητερα! Αλλα αυτη τη φορα θα πατησω ποδι, δεν γινεται...δεν την ξαναπαταω!Θα γινω οοοοοοοσο κακια και στριμμενη χρειαζεται! :angry: Και οι μαιες να ειναι πιο ασχετες και απο εμενα! :angry: Μονο μια ηξερε, φαντασου!!! Για Ιασω δεν το σκεφτομαι, ειχε παει ο αντρας μου επισκεψη σε μια κοπελα που γεννησε και ηταν πολυ κλειστοφοβικο το δωματιο, με παραβαν και τετοια.

Καρτα ανεργιας δεν εχω γιατι δουλευω. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Γιελίζ!!!ευχαριστώ πολύ!!!

Κατερινάκι την ίδια απορία έχω και εγώ...θεωρώ οτι και να τους πούμε στα μαιευτήρια για αποκλειστικό θηλασμό, τις 2 πρώτες μέρες δίνουν ξένο και μετά το σταματάνε για το θηλάζεις αποκλειστικά...αν το κάνουν και αυτό..γιατί ακούω πολλά για το θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελεια Θεη μου, θα δειτε το νινακι σας! Εννοειται οτι περιμενουμε νεακια! ;)

Εμεις εχουμε ραντεβου την Τεταρτη και ανυπομονουμε και εμεις! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το συζητώ Αννούλα μου..κατευθείαν θα μπω να σας πω τα νέα...τουλάχιστον τώρα που είμαι εδώ και έχω την ευκαιρία να τα λέμε , πριν φύγω πάλι, θα το κάνω!!!

ανυπομονώ πάντως..πόσο θα έχει μεγαλώσει άραγε το μανάρι μου;;;αν όλα είναι καλά και τα σχετικά..εσείς με καταλαβαίνετε!!!!

άντε και η Τετάρτη κοντά είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,DIOSA μου και καλή εβδομάδα!

Αχ,Θέη συγνώμη νόμιζα ότι μένεις Αθήνα.Άντε με το καλό το αγοράκι σου και καλή επιτυχία στο γιατρό σήμερα.

Λοιπόν,κορίτσια κοιτάξτε!Εμένα η μαία μου μου είχε πει ότι εφόσον γέννησα όταν ήρθε η ώρα και όχι προγραμματισμένα,δηλαδή όχι με ραντεβού και τέτοια είμαι έτοιμη να θηλάσω.Βέβαια μου είχε πει κιόλας ότι αν το παιδί δεν φάει το πρώτο 24ώρο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Άννα και πολύ καλά θα κάνεις.Δε θα κάνουμε εμείς αυτό που θέλουν εκείνες.Όσο για το Ιασώ γέννησε η νύφη μου εκεί πριν 1 μήνα περίπου κι έχω ακριβώς την ίδια άποψη.

Πάντως γενικά έγω σκέφτομαι,όταν με το καλό γεννήσω να της δίνω και ξένο γάλα για συμπλήρωμα σε περίπτωση που δε χορταίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινοκουακο και εμενα ετσι μου ειχαν πει και ετσι την πατησα και εγω. Μου ειχαν πει οτι δεν ειχα ακομα γαλα και το παιδι πειναει, τι να κανω και εγω, πρωταρα ημουν, τους ακουσα, λεω κατι θα ξερουν...ετσι του εδιναν ξενο...το θεμα ειναι οτι οταν μου ηρθε το γαλα (ειχα και αρκετο!) το μωρο ειχε βρει την ευκολια του στο μπιμπερο και δυσκολα δεχοταν το στηθος πλεον!Σκ@τ@!

Οσο για τις φωτογραφιες, για δοκιμασε να μπεις στο προφιλ μου. Εκει πρεπει να φαινονται! Θελω τοσο πολυ να τις δειτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια μανούλες!Πως τα περνάτε?

Εγω μετα από πολύ καιρό κοιμήθηκα σαν πουλάκι.Εριξε μια βροχη εχτες....

Και τώρα ο καιρός είναι βροχερός και κάνει κρύο!!!!!! :woohoo:

Θεη με γεια τα έπιπλά σας!! 2 χρόνια ε? Και εγω με τον άντρα μου αναποφάσιστοι είμαστε..είναι λιγο κουραστικό καμια φορα!

Κυούλα πλησιάζει η ώρα ε?αρχισαν τα πονακια...αντε υπομονη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou glika kalimera :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

annoula mou glikia teleies oi fotos :woohoo:

kuoula mou kai gw de mporw plewn na kounithw, pote gennas? sou exoun kanonisei imerominia etsi den einai?? re koritsia plaka plaka se esas ti emeine mono imeres ;) ante oles mas me to kalo :kiss::kiss::kiss:

loipon emeis tha prepei na anevoume pali athina exoume rantevou me ton akatanomasto ante na doume pws tha paei giati exw arxisei kai anxwnomai :dry::angry:

na kanw mia asxeti erwtisi pou exei notos galleris??? exoume mia lista gamou ekei kai den exw idea pou einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...