Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΟΥΛΙΟ ή ΑΥΓΟΥΣΤΟ ή ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΙΟ εγώ θα γίνω ΜΑΝΑ!!


merykal

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.

συγχαρητηρια zaira.ευχομαι μια υγιη και τελειομηνη εγκυμοσυνη!δικιο εχεις δεν πρεπει να κοιταμε για συμπτωματα γιατι ολο και "γενναει" το μυαλο μας ,μετα ειμαστε σιγουρες οτι ειμαστε εγκυος και οταν ερχετε η περιοδος κλαιμε.εγω αυτο καταφερα να το κανω μετα απο πολυ καιρο με πολλες απογοητευσεις!δυστηχως το αγχος δεν μπορουμε να το κοντρολαρουμε ειναι το πιο δυσκολο...ειδικα αν περιμενεις χρονια για να ερθει το θαυματακι που τοσο θες ειναι αδυνατον να μπορεσεις να το διωξεις.ομως ερχεται καποια στιγμη που λες τελος και δεν ασχολεισαι πλεον με συμπτωμτα και ολα αυτα.καλο ειναι να τα λεμε απο εδω γιατι υπαρχουν πολλες κοπελες που δεν εχουν κανεναν να μιλησουν,οπως και εγω.με τον αντρα μου μιλαω φυσικα αλλα οσο να ναι ειναι αντρας δεν νιωθει 100% οπως νιωθετε εσεις εμενα!

εννοειται Marikaki και στα δικα μας ;)

xouanitaki μην κοιτας τιποτα μονο οταν δεις καθυστερηση κανε χοριακη να μαθεις.ειχα και εγω καποιο μηνα υγρα τις ημερες που περιμενα για πρωτη φορα κιολας και ημουν σιγουρη οτι θα ειμαι εγκυος εφοσον δεν ειχε ξανασυμβει και ομως εμεινα με την χαρα.γι αυτο αστα ολα μην κοιτας τιποτα και ευχομαι να ανακοινωσουμε μαζι τα ευχαριστα μεχρι την Κυριακη δεν περιμενω και εγω :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

zaira συγχαρητήρια και από εμένα....

Τι καταιγισμός ανακοινώσεων εγκυμοσύνης έχουμε τις τελευταίες ημέρες;

Άντε και ο Οκτώβριος να είναι το ίδιο (και γιατί όχι και περισσότερο γούρικος) από τον Σεπτέμβριο για τις περισσότερες από εμάς.....

rose25....υπομονή και θα σου έρθει και σε σένα η πολυπόθητη εγκυμοσύνη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ rose25. Να είναι γερά και καλοφωτισμένα πάνω από όλα και ας έρθουν όποτε θέλουν....Να μην αργήσουν βέβαια γιατί έχουμε και κάποια ηλικία....Δε θέλω να δείχνω και γιαγιά στο ίδιο μου το παιδί.....Έλεοςςςςςςςςςςςςςς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άχ, βάχ, και τρισεβάχ!!!!!!!!!!!!!!!

Τι να πω και εγώ η έρημη;;;;;;;;;;

Θα μπορούσα να είμαι γιαγιά σε αυτή την ηλικία!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Πολλές φορές λέω στον εαυτό μου "που πας, ρε Καραμήτροοοοοοοο;;;;;;;;" :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααα κοριτσια ...zaira σου ευχομαι να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!

εγω θα πω τα ιδια που σου ειπαν και τα κοριτσια για το θεμα αγχους κ για το site...τουλαχιστον εδω καταλαβαινει η μια την αλλη...ενταξει ησουν κ τυχερη που εμεινες στο 1ο τριμηνο εγκυος διαφορετικα θα σε ετρωγε κ σενα το αγχος!!!

1)Anastasia32

2)Maria12

3)Pipitsazouzouna

4)Merykal

Lollipop

5)Lora-ex BOUBOU 1305

6)Afrodith

7)Sisi2007

Andria

8)Olga**

9)Tinkybel

10)Kimon

11)Rose 25

12)Joanaki

13)Χρύσα82

14)Merenta

15)Mariaz

Dreamgirl

16)Patata77

17)xouanitaki

stedim

18)pff

19)Stamymamy

nutella

20)Giotatzo

21)Afrodite

22)Voula25

Βασιλακης23)Katia80

24)Speranza

25)Nefenoula

26)Μαιρη3

Zaira

ElenaKos

27)Levou

28)Barb

29)Tanya

30)Maraki 24

31)Evangelia V.

32)Stefani

33)Helena83

34)Csystalleni

35)Love_05

Xoanita

36)MaDi

37)Marikaki27

Anemos78

38)Elenakioooo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρικάκι καλησπέρα από την ηλιόλουστη Αθήνα....Μόλις γύρισα από το γυμναστήριο και πριν να ξεκινήσω την καθημερινή φασίνα, είπα να χαλαρώσω για λίγο και να μπω να δω τι κάνει η όμορφη παρέα μου...

Ελπίζω να είσαι καλά....και να χαμογελάς όσο περισσότερο μπορείς.Όσο για το θέμα της ηλικίας, μην το ψάχνεις. Ωραίο θα ήταν να γινόμασταν όλες νεαρές μαμάδες (στο σχολείο, οι περισσότερες μαμάδες είναι κατά πολύ νεώτερες από εμένα και έχουν ήδη 5 χρονών παιδιά....μερικές φορές πραγματικά τις ζηλεύω και με πιάνει το παράπονο!) αλλά δυστυχώς δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή την ώρα που τα θέλουμε...Στο κάτω κάτω όλοι τις επιλογές μας κάνουμε....Και εγώ, αν ήθελα, θα μπορούσα να παντρευτώ πιο νωρίς και τώρα ήδη να είχα παιδιά (υποθέτω τουλάχιστον, είναι κάτι που δε θα το μάθω ποτέ), αλλά αποφάσισα να διαλύσω μια σχέση ζωής (τότε) και να αφοσιωθώ στις σπουδές μου και στην καριέρα.Απέκτησα άλλου είδους εμπειρίες, έζησα καταστάσεις που δεν τις είχα φανταστεί....και στην πορεία,εντελώς ξαφνικά, όταν είχα ήδη κλείσει τα 30 γνώρισα το σημερινό μου σύζυγο που με έκανε να αναθεωρήσω πολλά και να δω τη ζωή με άλλο μάτι. Έχω όλο το πακέτο για να δημιουργήσω μια σωστή οικογένεια.....εγώ θα κάνω ό,τι περνάει από το χέρι μου αλλά.....όλα είναι θέλημα ΘΕΟΥ.

ΜERYKAL πού χάθηκες εσύ βρε κοπέλα μου; Καιρό είχα να σε ανταμώσω.....Ελπίζω να είσαι καλά και να μπαίνεις να τα λέμε πιο συχνά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σου Τάνια μου :YMHUG::-*:YMHUG::-*

Ζηλεύω την ηλιόλουστη Αθήνα [smilie=sunny.gif], γιατί εδώ βρέχει ~x( , βρέχει ~x( , βρέχει ~x( ...(κατακλυσμό κάνει!)

Έχω πολύ σίδερο να κάνω (βλ. μετά τις διακοπές...) και όλο το κλώθω... Πρέπει να στρωθώ, όμως, γιατί δεν πάει άλλο.

Χθες παρέλαβα ταχυδρομικώς τις ενέσεις και τα χάπια για την επόμενη θεραπεία. Ήρθαν με κούριερ μέσα σε ένα δοχείο από φελιζόλ. Μόλις το αντίκρυσε ο άντρας μου, γούρλωσε!!!! Μου λέει, "τα φάρμακα ήταν εκεί μέσα;;;;;;" Το κάτω ράφι του ψυγείου γέμισε κουτιά...!!!! Τι να "κανομενέ", θα το υποστούμε στον βωμό της πολυπόθητης εγκυμοσύνης :) :) :)

Εν τω μεταξύ, έχω να μεταφράσω μια μικρή ιστορική νουβέλα, από τα ελληνικά στα αγγλικά, για έναν εκδοτικό οίκο στην Αγγλία, και το κλώθω και αυτό... Επίσης, σκέφτομαι να κάνω αίτηση για μια θέση (βοηθός διευθυντή, assistant curator) στο τμήμα Ελληνορωμαϊκών αρχαιοτήτων στο Μουσείο Καλών Τεχνών της Βοστώνης, που άνοιξε στα μέσα Σεπτέμβρη. Πρέπει να συμμαζέψω το μυαλό μου και να συντάξω ένα καλό cover letter (το οποίο δεν έχω ξαναφτιάξει ποτέ!), για να προβάλλω τον εαυτό μου όσο καλύτερα γίνεται. Δεν σκεφτόμουν ακόμα για δουλειά, γιατί προείχε η απόκτηση οικογένειας, αλλά αυτή η θέση είναι πολύ σημαντική για να μην προσπαθήσω...

Το άλλο Σαββατοκύριακο έρχεται ο αδερφός μου από το Παρίσι για ένα συνέδριο στη Βοστώνη στο Μ.Ι.Τ. και θα μας επισκεφθεί για 2 μέρες. Δεν φαντάζεσαι πόσο ανυπομονώ να τον ξαναδώ. Έχω 1,5 χρόνο...

Αυτά είναι τα δικά μου νέα, προς το παρόν.

Τώρα, το σίδερο μου γνέφει από το βάθος της κουζίνας...

Φιλάκια πολλά χχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρίσι;;;;;;

Χτύπησες φλέβα Μαρικάκι μου τώρα....Ήμουν στο Παρίσι για 2,5 χρόνια και έχω αρχίσει να το νοσταλγώ.....Κλαψ, κλαψ, κλαψ.....

Επικεντρώσου στις δουλειές και στην καριέρα που σου προκύπτει...(είναι σημαντικές...μην αφήσεις τις ευκαιρίες να πάνε χαμένες....) για να βρεις και πάλι τις ισορροπίες σου. Όσο για το θέμα του παιδιού....ξέρω ότι θα κάνεις ό,τι χρειάζεται. Από εκεί και πέρα....άλλος αποφασίζει.....

Καλή δύναμη και καλό σιδέρωμα....... :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο αδερφός μου μένει στο Παρίσι τα τελευταία 15-17 χρόνια. Έχει φύγει από την Ελλάδα από το 1978, πρώτα με σπουδές και μετά έμεινε Αγγλία, Αμερική, Βέλγιο και τώρα Γαλλία.

Είμαι χωρίς απασχόληση ακριβώς 2 χρόνια και έχω αρχίσει να τρελαίνομαι...

Τώρα που η παραίτησή μου από το Υπουργείο Πολιτισμού πρέπει να έχει γίνει αποδεκτή, αποδεσμεύομαι από την Ελλάδα και μπορώ να προσπαθήσω για κάτι καινούργιο στην Αμερική.

Δυστυχώς το θέμα του παιδιού δεν εξελίσσεται όπως θα θέλαμε..., όπως λές και εσύ, άλλος κανονίζει... Οπότε, νομίζω ότι θα πρέπει σιγά-σιγά να κοιτάξω και το θέμα της δουλειάς, γιατί αλλιώς θα μου στρίψει εντελώς!!!!!!

Σε φιλώ γλυκά Τάνια μου και τα ξαναλέμε αργότερα, ή αύριο :-*:x:-*:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φευγει κι αυτος ο μηνας......δεν ηταν και πολυ γουρλης.....kimonaki στον Οκτωβριο θα ανακοινωσουμε εγκυμοσυνη θα δεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares m koimaste?????????? :(:(:(:(

twra vrika xrono na mpw ligo

molis epestrepsa apo surprise party k den eixa ypno.

eftixws paei k afti i mera....2 meres meinane.... :?

ypomoni na doume

kalinixta sas k 8a ta poyme avrio

xxxxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!

TANYA μου γεια σου...μπαινω καλη μου αλλα μαλλον την ωρα που μπαινω μαλλον δεν εισαι εσυ..ελπιζω να ''ανταμοθουμε'' καποια στιγμη ;):)

σας προσκαλω σε αλλο ποστ αν θελετε ελατε να τα λεμε εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!!!!!!!!!!τι μου κάνετε?απ'οτι καταλαβαίνω ο Σεπτέμβρης δεν ήταν και ο καλύτερος μας μήνας!εμένα πάντως έχει αρχίσει και μου τη δίνει αυτή η κατάσταση,θα σαλτάρω,το βλέπω!!!!!!!!!!!!προς το παρόν βέβαια το μόνο που μπορώ να κάνω είνια να ξαναξεκινήσω το γυμναστηριάκι μου,να ξεδίνω λίγο!!!!!!!!!!Ο Οκτώβρης ας είναι πιο ευοίωνος!εγώ θα κάνω και σαλπιγγογραφία και έχω διπλή αγωνία!!!!!!!!!Μόνο εσείς με καταλαβαίνετε πραγματικά!!!!!!!Καλό μας μήνα λοιπόν!!!!!!!!φιλάκια!!!!!!!! :P:P:P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι κανένα νέο;;;τι έγινε;;θα περιμένεις τελικά μέχρι τη Δευτέρα;;;Άντε να έχει μια τεράστια χοριακούλα κ να μη ξαναέρθει η βρωμοπερίοδος σε καμία!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι κανένα νέο;;;τι έγινε;;θα περιμένεις τελικά μέχρι τη Δευτέρα;;;Άντε να έχει μια τεράστια χοριακούλα κ να μη ξαναέρθει η βρωμοπερίοδος σε καμία!!! ;)

m exei er8ei pali i ili8ia k de kserume ti pige strava....

8a kanw k salpigografia afto to mina na dume giati den iparxei pou8ena provlima oson afora gonimotita.

apogoiteftika alla afu to mono p mporo na kanw eine na prospa8isw afto to mina tote ptou k ap tin arxi pali

:)

xxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μη στεναχωριέσαι helena83, που θα πάει θα το πετυχουμε όλες το μπεμπουλινάκι μας. Αφού δεν έχετε πρόβλημα γονιμότητας όλα είναι θέμα χρόνου.έλα στο νέο μας post "ένα όνειρο, μια ελπίδα και μια ευχή θα γίνω μάνα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HELENA μου μην αγχώνεσαι γλυκιά μου..όπως σου είπε και η love_05 όλα είναι θέμα χρόνου!Εφόσον κάνεις καλή ωορηξία κ δεν έχει κ ο άντρας σου κανένα προβληματάκι τότε το μωρακι σας θα έρθει γρήγορα!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na mas kanei ti timi syntoma

8a kanw k salpigografia na eime siguri k makari na eine o tyxeros m minas, k mena k olwn twn koritsiwn.

Aste pou apo to prwi ypoferw apo tus ponus opos panta otan er8ei me rixnei sto krevati..

ti na kanw 8a perasei k afto

ypomonh......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na mas kanei ti timi syntoma

8a kanw k salpigografia na eime siguri k makari na eine o tyxeros m minas, k mena k olwn twn koritsiwn.

Aste pou apo to prwi ypoferw apo tus ponus opos panta otan er8ei me rixnei sto krevati..

ti na kanw 8a perasei k afto

ypomonh......

μην ανησυχεις κοριτσι μου!!!!δεν εχεις τιποτα κι ολα θα πανε μια χαρα!!!αν δεν συνεβη αυτο το μηνα, δεν πειραζει, καποιος λογος θα υπαρχει για το καλο του μωρου!!!μη στεναχωριεσαι, ειμαι σιγουρη πως τον οκτωβριο θα γινεις μανουλα!!!!μπορει να απογοητευτηκες λιγο και το καταλαβαινω (εχω βρεθει πολλες φορες σ'αυτη τη θεση....) αλλα να σκεφτεσαι πως εισαι μια χαρα, και την επομενη φορα ειναι η σειρα σου!!!!η παναγιτσα θα στειλει σε ολες μας μωρακι!!!!λιγη πιστη χρειαζεται!!

και περαστικουλια ( για την παλιοπεριοδο...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

makari na mas kanei ti timi syntoma

8a kanw k salpigografia na eime siguri k makari na eine o tyxeros m minas, k mena k olwn twn koritsiwn.

Aste pou apo to prwi ypoferw apo tus ponus opos panta otan er8ei me rixnei sto krevati..

ti na kanw 8a perasei k afto

ypomonh......

Καλημέρα κοπέλα μου, βλέπω κι εσύ συμπάσχουσα είσαι με την παλιοπερίοδο ε? δεν φτάνει που μας έρχεται μας ταλαιπωρεί κιόλας!! Πάντως θα συμφωνήσω με τα άλλα κορίτσια, εφόσον δεν έχετε θέμα γονιμότητας είναι καθαρά θέμα χρόνου και λίγης τύχης ;)

Εμένα περισσότερο με αγχώνει η σκέψη ότι μπορεί να έχουμε πρόβλημα αλλά είναι πολύ νωρίς για να κάνουμε εξετάσεις και τέτοια, οπότε του δίνουμε τον χρόνο του...

Όλα θα πάνε καλά θα δείς, θετικές σκέψεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...