Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

an-n έγραψε:

κατερινακι επιβαλλεται και μετα τη γεννα γιατι καθως μαζευεται η κοιλιτσα μας μπορει παλι να κανουμε ραγαδες.. δεν λεει στο τελος να κανουμε.μετα το σαραντισμο εγω προσωπικα θα ερχισω να ελαττωνω τη επαλειψη.νομιζω πως θα κανω χρονια να βαλω κρεμα ξανα στο σωμα μου!χχαχαχαχαχαχαχα!!τωρα βαζω 7-8 φορες την ημερα!ουφ!

γιαυτο σου ελεγα εχτες οτι η κρεμα δεν κανει κ πολυ δουλεια στεγνωνει αμεσως ενω η βαζελινη κραταει πολλες ωρες κ δεν θελει συνεχεια... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kuoula mou dikio axeis :blush: apla emeis akoma eimaste sto na mathoume o enas ton allo :blush:

ntora mou pes mas kai mas poia marka einai auti i vazelini pou mirizei white mask :)

na sas pw oti den exw vgalei kamia ragada kai de vazw tpt giati ksexniemai :blush:

lete na ti patisw sto mazepse? :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

kuoula mou dikio axeis :blush: apla emeis akoma eimaste sto na mathoume o enas ton allo :blush:

ntora mou pes mas kai mas poia marka einai auti i vazelini pou mirizei white mask :)

na sas pw oti den exw vgalei kamia ragada kai de vazw tpt giati ksexniemai :blush:

lete na ti patisw sto mazepse? :blink:

γραφει επανω vazeline φυτικη βαζελινη white musk k με μικρα γραματακια imolia ειναι ασπρο το βαζακι με πρασινο καπακι εχει στον βεροπουλο...εχει κ αλλα αρωματα...αλλα αυτη ειναι κ παχυρευστη κ μυριζει τελεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλα βρε Αγγελικούλα, σίγουρα θα κάνεις πολύ χαριτωμένα τις ζήλιες σου :P Για τις ραγάδες, η επικρατέστερη άποψη είναι ότι έχει να κάνει με τον τύπο του δέρματος, αλλά ό,τι μπορούμε κάνουμε κι εμείς... Μέχρι στιγμής δεν έχουν κάνει την εμφάνισή τους. Ελπίζω να μην έχουμε δυσάρεστες εκπλήξεις :angry:

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από τη δουλειά και με ρώτησαν αν ο άντρας μου είναι διαθέσιμος να δουλέψει σε εμάς του χρόνου, άρα θα είμαστε παρεούλα στη δουλειά :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα γλυκιες μου εγκυουλες !!!!

τι κανετε ?????γεμιζετε σελιδες παλι με την πολυλογια σας!! :P

δεν ξερω αν θυμαμαι οοολα αυτα που διαβασα πολυ φοβαμαι πως οχι :blush: ...

Κuoula μου αρχισες να ετοιμαζεις τα ρουχαλακια της μπεμπουλας σου ,τι καλα!μην αγχωνεσαι που ειναι λιγα ,μετα τη γεννα με τα δωρα που θα μας κανουν θα γεμισουμε ρουχαλακια .. :woohoo:

soupitsa μου ελπιζω σημερα ολα να πανε καλα στον γιατρο σου ,θα περιμενουμε νεα σου .. :)

Αnna καλα να περασετε Χαλκιδικη ....

Καλως ηρθαν και τα νεα μας μελη :)

ουφφφφφ αλλα νεα δεν θυμαμαι sorry !!!!!

αλλα ειστε ολες καλα απο οτι διαβασα κι αυτο μονο μου φτανει! ;)

εμεις χθες πηγαμε στο cosmos να αλλαξω κατι ρουχαλακια και εγινα πτωμα κοριτσια ,δεν αντεχω καθολου να περπαταω ,με επιασε η μεση και δεν ελεγε να περασει ..εψαξα να βρω και μαγιο σε δυο τρια καταστηματα αλλα τιποτα :(:( δεν ειχα κουραγιο να ψαχνω,για αυτο πηγα και χτυπησα μια γλυκια κρεπα με παγωτο και nutella!!!!

ηταν ονειρο !!!!!!!! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kuo μου κούκλος ο Άσαντ... αχ γέλασα πάρα πολύ με το "και παρόλο που μοιάζει πολύ κακός και απειλητικός, είναι μια πολύ χαδιάρα αδερφάρα"

Και ο δικός μας απο όταν τον στειρώσαμε ψιλοαδερφίζει... αλλά σσσσ μη τα λέμε αυτά, μη μας ακούσουν οι υποψήφιες νύφες και προπάντων οι υποψήφιες συμπεθέρες!!!! για τα ρουχαλάκια τώρα, όσα και να έχεις πάντα λίγα θα σου φαίνονται και τελικά θα δείς που δεν θα προλάβετε να τα φορέσετε όλα γιατί τα μωρά μεγαλώνουν γρήγορα... άλλωστε έτσι δεν κάνουμε και με τα δικά μας ρούχα? όλο παίρνουμε και τελικά φοράμε αυτά που μας βολεύουν και τα υπόλοιπα κάθονται.. Ωραία θα είναι να δουλεύετε μαζί με τον αντρούλη σου... Άντε με το καλό!!

Wendy μου τι ήταν αυτο που είπεςςςς!! παγωτό και nutella μμμμ μας ξασηκώνεις!!!! :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα! Τι κάνεις; Σε βάρεσαν τα συμπτώματα του τελευταίου τριμήνου για τα καλά ε; :P Λίγη νουτέλα όμως πάντα φτιάχνει την κατάσταση (βλ. προηγούμενες σελίδες για κορμούς κλπ χαχαχα) :kiss::kiss:

Ντόρα, τέλειο! Ό,τι έπρεπε τώρα :) Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γιατί γενικά κινείται ψιλοσυνέχεια, αλλά νομίζω πως η μικρή σε ευχαρίστησε :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Βασούλα! Τι κάνεις; Σε βάρεσαν τα συμπτώματα του τελευταίου τριμήνου για τα καλά ε; :P Λίγη νουτέλα όμως πάντα φτιάχνει την κατάσταση (βλ. προηγούμενες σελίδες για κορμούς κλπ χαχαχα) :kiss::kiss:

Ντόρα, τέλειο! Ό,τι έπρεπε τώρα :) Δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο γιατί γενικά κινείται ψιλοσυνέχεια, αλλά νομίζω πως η μικρή σε ευχαρίστησε :P

Ασε Κατερινα μου δεν μπορω να κανω δυο βηματα και κουραζομαι,

σαν γιαγια εχω γινει!!!!επισης καθε μερα σχεδον ζαλιζομαι...

κι αφου δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον ορθια λεω να κοιμαμαι ολη μερα και νυχτα ..τελικα ομως ουτε αυτο γινεται ...επειδη σηκωνομαι 3-4 φορες για να παω τουαλετα + οτι πριν σηκωθω το σκεφτομαι 10 λεπτα :laugh:

οσο για τα γλυκακια μαλλον μας επιασαν οι υπογλυκαιμιες μας ..οχι δεν ειμαστε λαιμαργες, εμεις προσεχουμε!!!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ntoraki mou euxaristw :) an kai den exoume veropoulo edw tha koitaksw mipws ti vrw allou ;)

kuoula mou xaritomenes, xaritomenes alla sto telos tha mi ti pei asxima kai tha xei kai dikio :blush:

dimosiografos den eisai???

se exw ksana rwtisei nomizw :blush::S

vasoula kai giouli :kiss::kiss::kiss:

mias kai akouw ta kommatia pou evale i ntora mas, na sas pw oti latreuw tin keltiki mousiki :) i enya exei polla kommatia mias kai i idia einai irlandi ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

DIOSA μου ασε το γλυκακι ηταν τελειοοοοοο :P

βαλε μια φωτογραφια κι εσυ το δικο σου γατο να τον δουμε ...

Νατος wendy μου ο χοντρούλης μου :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

ntoraki mou euxaristw :) an kai den exoume veropoulo edw tha koitaksw mipws ti vrw allou ;)

kuoula mou xaritomenes, xaritomenes alla sto telos tha mi ti pei asxima kai tha xei kai dikio :blush:

dimosiografos den eisai???

se exw ksana rwtisei nomizw :blush::S

vasoula kai giouli :kiss::kiss::kiss:

mias kai akouw ta kommatia pou evale i ntora mas, na sas pw oti latreuw tin keltiki mousiki :) i enya exei polla kommatia mias kai i idia einai irlandi ;)

αυτο ειναι για εσενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DIOSA έγραψε:

WENDY έγραψε:

Νατος wendy μου ο χοντρούλης μου :P:PGoody2-20100708.jpg[/quote:qugmw2wz]

yeliz ο γατούλης σου είναι όλα τα λεφτά..... :laugh: :blush:

Τέλεια τα μουστακάκια του!!!!! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βρε κοριτσια μονο καθε βραδυ βαζω κρεμα!!

δεν με τραβαει το δερμα παρολο που εχω πολυ μεγαλη κοιλια...

αυτο κολλαει στην προηγουμενη σελιδα :P

που συζηταγατε για κρεμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου λείψατε παρα πάρα πολύ!!!

Μία εβδομάδα έχω να γράψω αλλά έχω διαβάσει τα νέα σας όσο μπορούσα.

Ενώ κάθε πρωί που έρχομαι στην δουλειά συνδέομαι με πιάνουν από τα μούτρα και τρέχω σαν τον Βέγγο. Σήμερα επιτέλους χαλάρωσα λίγο και διάβασα 40 σελίδες και ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γράφω..

Αννούλα μου σε ευχαριστώ που ρώτησες που είμαι..... Οι άλλες οι γαιδούρες τίποτα τσου τσου τσου :kiss::kiss::kiss::kiss: Αννούλα γνώρισες τον γιατρουδάκο μου?? Πολύ καλός άνθρωπος.... Πως σου φάνηκε? Και εγώ θα πάω στην επόμενη επίσκεψη στο Διαβαλκανικό. Μάλλον θα κλείσει το Ιατρίο του μέσα Ιουλίου και οι επισκέψεις θα γίνονται εκεί. Αννούλα κάτι με ρώτησες για βλαστοκύτταρα??

Σε παρακαλώ ξαναγράψε την ερώτηση γιατί αρχόζω και τα χάνω.... :blush::S

Κορίτσια εγώ ήμουν τυχερή με τον γιατρό του ΙΚΑ. Πήγα και μου έγραψε χωρίς πολλά πολλά την "fake"ΠΗΤ μου. Δεν του το είπα βέβαια ότι είναι ψεύτικη αλλά δεν ζήτησε να δει υπέρηχο κτλ. Μόνο την βεβαίωση από τον Γιατρό μου.

Αχ κανονικά σήμερα θα σταματούσα από την δουλειά. Τώρα με την "καινούργια ΠΗΤ" σταματάω το άλλο Σάββατο αλλά στην πραγματικότητα δουλεύω μέχρι και 30 Ιουλίου.

Επειδή όμως αρχίζω και κουράζομαι με το 10ωρο ωράριο μου θα ζητήσω να φεύγω στις 5 πλέον. Να δουλεύω "μόνο" 8.30 ώρες και όχι 10. Θα μου πουν καμιά βλακεία ξέρω αλλά ειλικρινά δεν με νοιάζει. Κουράστηκα...

Κορίτσια η Κατρίν που είναι? Είναι πολύ περίεργο γιατί είναι η πιο τακτική.

Καλώς τα καινούργια μας μέλη (έγκυες και μη)!!! Είμσατε πολυλογούδες θα το δείτε...

Κύο μου και ο άντρας σου δημοσιογράφος>??

Βασούλα και εγώ θέλω κρεπούλα. Καλά σήμερα τσάκισα παγωτάκι και ένα κρουασαν. Καλά έχω ξεφύγει. Το μόνο καλό είναι ότι μετά της 18.00 τρώω λίγο (κανένα φρουτάκι) αλλά σήμερα μέτρησα έφαγα 2800 θερμίδες. Πωω πω η γουρούνα... :woohoo: :woohoo: :woohoo: Πως να τρώω και το βράδυ...

Κορίτσια αύριο περιμένω την μαία του γυναικολόγου μου στο σπίτι. Τον ρώτησα στην προηγούμενη επίσκεψη και μου είπε ότι έχει την κοπέλα που είανι και στο Ιατρείο του καθώς και μία μεγαλύτερη και λογικά πιο έμπειρη. Προτιμήσαμε την νέα γιατί σκέφτομαι ότι θα νοιώθω πιο άνετα μαζί της και κάπως πρέπει να μάθε και αυτή :dry:

Κορίτσια σόρρυ για το τεράστιο Ποστ. επανέρχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον όλες κάνετε νανάκια. Μπορεί και εγώ να μπω λίγο αργότερα.

Καλό απόγευμα

Αγγελικούλα μου δυστυχώς δεν έχω ηχεία στην δουλειά. Θα προσπαθήσω να το ακούσω από το σπίτι.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Αυτό πιστεύω κι εγώ, παντού καλά είναι, έχω ακούσει πολύ καλές εμπειρίες και για τα δύο, απλώς να βρει η κάθε γυναίκα έναν γιατρό που να εμπιστεύεται και να νιώθει άνετα, για μένα αυτό μετράει!
    • Μετά από αυτό που περάσαμε κι εγώ θα το κάνω της γρίπης για να πάρει αντισώματα και το μωράκι! Θα προσπαθήσω να πείσω και τον σύζυγο γτ έχει φοβία με τις ενέσεις..
    • Κορίτσια πήγα γιατρο! Ολα σουπερ 215γρ το λακτακι μας, ολα τα βρηκε φυσιολογικά! Τη γλυτώσαμε τη ζαβομαρα 😝 35,5 τραχηλος και μου ειπε πολυ καλος, ψηλος.  Αρχες ιουνιου εξετασεις και 12/06 Β επιπέδου. Συνεχιζω με τις  πολυβιταμινες  που παίρνω κ το χάπι του θυρεοειδή. Μας το έβγαλε κ φωτο ίδιο ο πατέρας του είναι. Από τώρα φαίνεται 
    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...