Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

kuo28 έγραψε:

Λαμπρινή, κορμό με κοτόπουλο και λαχανικά εννοούσαμε :P

Μαρία, τι γλυκούλα η μικρή σου! Μακάρι και μετά να είναι έτσι... Θυμάμαι εγώ ζήλευα απίστευτα όταν γεννήθηκε ο αδερφός μου κι έλεγα τόσο σκληρά πράγματα που η μαμά μου έκλαιγε :blush: Ευτυχώς, εσένα είναι αρκετά μικρότερη και μπορεί να το δει αλλιώς το πράγμα, who knows!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kuo28 έγραψε:

Βασιλική, ναι, αυτόν που μπαίνει στην κατάψυξη. Λογικά μπορείς αντί για λιωμένη κουβερτούρα να βάλεις μερέντα; Δεν ξέρω, αυτό περιμένω να μας πει η Θέκλα!

Μαράκι καλημέρα και καλά αποτελέσματα! Να σε ρωτήσω κάτι, επειδή είμαστε στις ίδιες εβδομάδες και νομίζω ότι καταλαβαίνω τι λες. Περπατούσα πριν κι ένιωθα τσιμπήματα πολύ χαμηλά, λες και... θα έβγαινε κανένα χεράκι :blush: Το ίδιο πράγμα λέμε ή να πάρω τώρα το γιατρό τηλέφωνο; Έχουν αρχίσει κάτι πολύ κουλά πονάκια κι εδώ :S

εγώ την συνταγή την βρήκα εδώ:

http://www.greekmasa.gr/index.php?optio ... &Itemid=49

είναι πολύ εύκολο και γευστηκότατο το άτιμο το γλυκάκι!!!

έχω μια μεριδούλα ακόμη στην κατάψυξη μη με κολάζετε άλλο.

προσπαθώ να κρατηθώ :blush::blush: μεσημεριάζει κιόλας και αρχίζω να πινάω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia kathisixastika ligo pou akouw oti k alles exoume ponakia tsimpimata k niwthoyme ta mwra paradoksos xamila.bebaia thelei apales kiniseis to prama giati o traxilos den einaiapo betonARME!!!!!

XRISTE MOU TI SYNTAGI K AYTI me to kormo!!!!

POU LETE EIXA 20 MERES NA PARW GRAM,MARIO K TROMOKRATITHIKA GIA TO MWRO,ETSI TORIKSA LIGAKI STO FAI ....MOU ANOIKS H OREKSI K EXW PAREI TIN ANIFORA....

ALITHEIA...STA POSA KILA EIMASTE......????ENNOW EPIPLEON...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

αυτος που ξερω εγω ειναι διαφορτικος :huh:

με βουτηρο, κακαο, μπισκοτα, καρυδια, αχνη, κονιακ και κανονικα εχει και αυγο ομως τωρα δεν εβαλα...

αυτον που λετε δεν το ξερω αλλα μονο 3 υλικα???? :unsure:

αυτόν έκανα κι εγώ μέχρι τώρα..χωρίς αυγά βέβαια,αλλά επειδή λατρεύω την μερέντα βρήκα την συγκεκριμένη συνταγή και καταενθουσιάστηκα. έβαλα την μεσαία μερέντα,έχει τρία,αλλά πιστεύω ότι σήκωνε άνετα παραπάνω,οπότε μην αγχώνεστε βάλτε μπόλικη :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστούμε Θέκλα! Καλά ξυπνητούρια :)

Μητσάκο εγώ στα +11. Δεν έχω πάρει εδώ και καιρό παραδόξως αλλά δε φοβάμαι για την μπέμπα, ξέρω ότι συμβαίνει. Ας το χαρούμε χαχαχ :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν βρε κορίτσια τι μου κάνετε,στο λινκ βρήκα αυτό:

http://glykoapospiti.blogspot.com/2010/05/blog-post_19.html

σκέτη κόλαση φαίνεται...πολύ γλυκαντζού έχω γίνει,προ εγκυμοσύνης δεν ήμουν έτσι :blink::blink:

Κατερίνα φτιάξε τον κορμό για να μην το ξανασυζητήσουμε.

εγώ παώ να τσιμπήσω λίγο καρπουζάκι, μετά τον ύπνο είναι ότι καλύτερο μμμμμμμμ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα εγκυουλες!!!!τι κανετε???χαθηκα λιγο γιατι ξαμολυθηκαμε εξω λογω καλου καιρου,πηγαμε παραλια,για ψωνια,εχθες ειχα τα γενεθλια μου χωρις βεβαια να κανουμε τπτ σημαντικο.το αντρακι μου ειχε εφημερια και γω μονη μου στο σπιτι ολο το βραδυ..η διαθεση μου αισχος!δεν μου αρεσει οταν ερχεται αυτη η μερα ,καθολου.παντα μελαγχολω!η μπεμπα μου με εχει τρελανει στην κλωτσιτσα το μαναρι μου και μου εφτιαχνε τη διαθεση..σημερα παλι εχει πεσει η πιεση μου και νιωθω πολυ χαλια!

εχθες ψωνισαμε για την καραμελιτσα μας ενα σεντονακι λευκο για την καλαθουνα της και μια σκατομαζωχτρα(μονο 10 Ε).

οσο για τα κιλακια και τα γλυκακια,φατε αφοβαααααα!!!

εγω εδω και ενα μηνα δεν εχω παρει δραμι..ειμαι στα+10.

ελπιζω ολες να ειστε καλα!!!καλα αποτελεσματα στις εγκυουλες που περιμενουν αποτελεσματα απο εξετασεις.με το καλο οσες εχετε να δειτε τα νινακια σας(βλεπε εμενα,αυτη την εβδομαδα θα τη δουμε για τελευταια φορα και η επομενη θα ειναι στην αγκαλιτσα μας).

κυουλα καλη επιτυχια και καλα αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia mou :):):)

kai meis ksipnisame nwris simera kai kaname doulitses

eutixos egw mias kai twra menw sto patriko mou exw aperioristi voithia apo ti manoula mou :) fisika i kaimeni ksepatwnete sti douleia koritsia douleuei dyo douleies mia prwi mia vrady :( ax! vre mama :(

telos panton xtes piga me ti mami mou thalassa itan wraia alla simera fainete akoma kaliteri ;)

a! o antras mou simera einai rethymno kai polu ekneurizomai pou den eimai ekei :angry::angry::angry:

annoula mou megalos kai sas o mempis ;)

thekla mou kai gw vouliazw me ti koilia :blush: alla exw vrei tropo kai kolimpw sta plagia ;)

de thimamai kati allo :blush::blush::blush::blush:

na sas pw oti o kormos de mou aresei sa gliko, ektos kai an exete na protinete kana korm me krema aspri kai fraoula :silly: :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ζεστηηηηηηηηηη!τι κανετε;;;ο κορμος ειναι το αγαπημενο μου γλυκο!!!εγω το κανω μονο με βουτυρο κακαο και μπισκοτα,τα αυγα δεν τα συμπαθω ,και λιγο κονιακ,και καπως ετσι κανω και σουηδικα τρουφακια αλλα αντι μπισκοτο βαζω βρωμη!!!και λιγο καφε με το κακαο!αυτες τις μερες ολο χαζα τρωμε και θα τρωμε μεχρι τον γαμο!!παλι καλα δεν εχω κανεναν στο σπιτι γιατι τοτε ποιος ξερει ποσα ακομα θα ετρωγα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιιιι Αναστασία μου, πολύχρονη βρε κοριτσάρα! Να σε χαίρεται ο αγαπημένος σου και σύντομα πολύ σύντομα να χαίρεστε και οι δύο τη μικρή καραμελίτσα! Μόνο σου ήσουν ρε γαμώτο; Ελπίζω σήμερα να είσαι πολύ καλύτερα. Έχεις την πιο υπέροχη παρέα εκεί μέσα άλλωστε :)

Γέλασα με τη σκατομαζώχτρα!!! Αλλά τι είναι; Αυτά τα καλαθάκια εννοείς;

Κορίτσια εδώ από κιλά την παρα-προηγούμενη φορά μου ψιλοέβαλε χέρι επειδή

είχα πάει +12, το έραψα λίγο, έχασα 1 και πάει ενάμισης μήνας που είμαι στα ίδια. Δεν ξέρω γιατί αλλά σημαίνει ότι έχουμε ελπίδες, που λένε πολλοί ότι στο τέλος παίρνεις τα πολλά... Θέκλα κρατιέμαι να μη βγω έξω για υλικά (περισσότερο βαριέμαι βασικά χαχαχ), αλλά θα τον φτιάξω για να φύγει το απωθημένο και να μη σας πρήζω. Ξελιγώνουμε η μία την άλλη!

Αγγελικούλα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

λαμπρινη δεν κανει γλυκα????

εχεις τσιμπημενο ζαχαρο?? :blush:

με έχουν βάλει από το διαβητολογικό κέντρο να κάνω αυστηρή δίαιτα σε φαγητά κ γλυκά. Άλλες φορές είναι πάνω αυτό το ζάχαρο άλλες φορές όχι. Μου χουν πει να κάνω κ ινσουλίνες, αλλά φοβάμαι!Ίσως τον τελευταίο μήνα να ξεκινήσω γιατί μέχρι ώρας το κοντρολάρω το άτιμο το ζάχαρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ουφφφ...τοσες ωρε θελω να μπω..να σας Καλημερισω..αλλα που να προλαβω..Τρεχω σαν το Βεγγο απο το πρωι με τους μαστορους!!εχω εδω μπογιατζηδες..και κατω στην αυλη 3μαστορους που χτιζουν τη μαντρα!Κοψανε μια τεραστια τριανταφυλλια και εφριξα στην αρχη..(δεν πειραζει καλο θα της κανει!!)Που λετε τρεχω 3 οροφους πανω κατω να τους κανω καφεδες..να τους παω νερακια και να βλεπω και τι γινεται!οι αλλοι μεσα ουτε καν εχουν αρχισει το βαψιμο!μεχρι τωρα ξεστηνανε τα επιπλα..και σπατουλαρανε..Μου κανανε και μια ζημια..τεραστια!!Τους επεσε η βιβλιοθηκα της Ελενας μονοκοματη και διαλυθηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κυουλα μου!!!να 'σαι καλα!!!!και εσυ οτι επιθυμεις!!!!μονη μου ημουν απο το βραδυ και επειτα.. δεν θα το ελεγα οτι ειμαι καλυτερα αλλα την παλευω!βλεπω τη κοιλιτσα μου κ τα καρουμπαλακια της και με χαροποιει!!!η σκατομαζωχτρα ειναι ο καδος που πετας τα παμπερς χωρις να μυριζει ουτε το μπανιο ουτε τπτ..ειναι τελειο!!διαβασα πως το χρησιμοποιουν 5.000.000 μαμαδες!!

φατε οσο μπορειτε τωρα κοριτσια γιατι μετα θα το βουλωσουμε για τα καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο... αφιερωμενο στη Αναστασια μας...

HAPPY BIRTHDAYYY!!!Ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου!καλη Λαευτερια να εχεις..και αυτο που ποθεις ..στην ωρα του στην αγκαλια σου να τοχεις!!!να σε χαιρεται ο αντρας σου..κι εμεις..φυσικα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες μου πάω να κοιμίσω το μικρό και επανέρχομαι ... καλή ξεκούραση σε όσες αποχωρήσουν κ καλό κουράγιο Κατρίνα μου. Υπομονή.Δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κια μιας και εβαλα τη τουρτα ειδα οτι μιλατε για ..γλυκα!!εγω κοριτσακια μου στην αρχη αν θυμαστε ολο μπραουνις εφτιαχνα και ολο παγωτα ετρωγα!Τωρα εχω χαλαρωσει αρκετα..και το εριξα στα φρουτα!ειμαι σταθερα στα 14 -15 κιλα συν!!αντε να βαλω κανα 2 ακομη του μωρου!

Πονακια..Τελευταιες μερες..εχω αρκετα τραβηγματα..σφιξιματα..!Η μεση μου ομως κοπαναει πισω στο ..ποπω.και δεν μπορω να πατησω το ποδι μου!αυτο ειναι απο κουραση και το παθαινω συχνα εδω και ενα χρονο!

ΑΝΝΟΥΛΑ...πολυ καλα και το δικο σας αγορακι μια χαρα τα κιλακια του!Φατσουλα σαν τον δικο μου εκρυβε το μουτρακι του ε?

Οσες πατε για μπανιο..σας ζηλευω..!!εχω λιωσει στη ζεστη και δε πορω να ανοιξω ουτε air condition!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

Αυτο... αφιερωμενο στη Αναστασια μας...

HAPPY BIRTHDAYYY!!!Ευχομαι οτι καλυτερο κοριτσι μου!καλη Λαευτερια να εχεις..και αυτο που ποθεις ..στην ωρα του στην αγκαλια σου να τοχεις!!!να σε χαιρεται ο αντρας σου..κι εμεις..φυσικα! ;)kids_birthday_cake_idea_02.jpg

αχουυυυυυυυυυ!!!τι γλυκοοοοοοο!!!(για την κινηση-πραξη λεω) :lol::lol::lol::lol::lol:

με συγκινησες κατρινα μου!!!!σ'ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυ!!!!και εσυ ο,τι επιθυμεις!!!!συντομα να κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!!καλα η τουρταρα......ονειροοοοοοοο!!!!!!!!!πως ηξερες οτι μου αρεσει η φραουλιτσα??? :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol::lol:

ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

Κατρινα έγραψε:

αχουυυυυυυυυυ!!!τι γλυκοοοοοοο!!!(για την κινηση-πραξη λεω) :lol::lol::lol::lol::lol:

με συγκινησες κατρινα μου!!!!σ'ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυ!!!!και εσυ ο,τι επιθυμεις!!!!συντομα να κρατας το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!!καλα η τουρταρα......ονειροοοοοοοο!!!!!!!!!πως ηξερες οτι μου αρεσει η φραουλιτσα??? :silly: :silly: :lol::lol::lol::lol::lol:

ευχαριστω πολυυυυυυυυυυυυυ!!!!!![/quote:1fo350xz]

KAΡΑΜΕΛΙΤΣΑ...ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ..ΤΥΧΑΙΟ..?..ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ... ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!

ΚΑΤΡΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΑΝΑΚΑΤΕΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ!!ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ???ΕΛΕΟΣ... :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αναστασια χρονια πολλα!!!! να τα εκατοστησεις και με το καλο να ερθει και η κουκλιτσα σου!! :kiss:

κατρινα μου μην τρεχεις βρε πανω κατω!!!

θα τα παιξεις εσυ πια!!! :blink:

λαμπρινη υπομονη με τη διατροφη.. θα τα φας μετα εσυ μαζεμενα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrinaki eleos!!!!!!!!!!!!oxi na sou kanoun k zimia,de katalaba,tha prepei na tin antikatastiseis???

anastasia nasai kala koritsaki moy!!!

kuo mou eprepe naxw to internet na me eixes simvoulepsei noritera,tsampa pira to kilaki to epipleon,apo fovo.sas milaw eilikrina eimai oli mera sta glika,alla mazi me tonous apo froyta k fai oti ftiaxnei h pethera.exw parei 8 kila,einai liga gia ta dedomena moy,alla de moy erxetai tipota apti mesi k katw kala kala oyte ta vrakia moy!!!einai topiko to paxos moy,panta mpoyti k kolos.i kittarittida mou xvris ipervoles exei ginei katafanis de nomizw oti me kali diatrofi ayto tha fygei meta ti genna.....

arketa me tis mal...mou...ta mvra den einai apolaysi tvra poy xoreyoyn san palava sti koilia mas!!!!!!!! :):):):)

aaaaaaaaaaa!!!na rwthsw? to doppler to kanate idiwtikws?tha mou paroyn 90 eyrv k to ika de ta dinei pisw,oyte me enstash ase toxw ksanakanei!!!otan omws pas gia rantevoy sto elena k to aretaieio exoyn meta tis 20 aygoystoy...kalhnyxta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλικη μου ευχαριστω πολυ!!και εσυ με το καλο τα διδυμακια σου!!!!!

κατρινα μου με προσοχη οι δουλειες!!μετακομιζεις? ή κανεις ανακαινιση δωματιων??

παω να μαγειρεψω και ερχομαιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Σ ευχαριστώ πολύ.Εχω μέρες ακόμα μπροστά μου πρέπει να βρω τρόπο να ηρεμήσω όσο γίνεται αυτό δηλαδή.Ναι τα συναισθήματα είναι πολλά.Δεν ξέρω αν είμαι έτοιμη να δεχθώ μια αποτυχία.Ευχομαι απλά σε πρώτο βήμα να υπάρξει η εμφύτευση.
    • Αχ.... Όσες φορές κι αν διαβάσω αναρτήσεις από κοπέλες σε αναμονή από έμβρυομεταφορά μου έρχονται όλα εκείνα τα συναισθήματα, φόβος, αγωνία, προσμονή, άγχος, ελπίδα.... Από τη μια να παίρνεις κουράγιο κι από την άλλη να γεμίζει αρνητικές σκέψεις το μυαλό...   Υπομονή κορίτσι μου! Λίγη υπομονή ακόμα.... Δεν είσαι μόνη σου...  Εύχομαι να έχεις μόνο ευχάριστα νέα σύντομα! 🍀☺️🙏🏼
    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...