Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ 2009 Νο 11!!!!!!!


Recommended Posts

αλησπερα βρε κοριτσια. Τι κανετε? Προσπαθω απο χθες να μπω και ολο με πεταει. Τι γινετε? :angry:

Ελπιζω τωρα να τα καταφερα!

Ισμηνη μου φτιαξες το κεφι! Γελασα πολυ! :laugh:

Μπεμπακος εγω του βαζω αλλα οχι παντα.. Την νυχτα μονο απαραιτητος που δεν τον αλλαζω!

Σωσω !!! Καλα η γιαγια απαιχτη!!!! :laugh:

Τελικα τι εγινε με την Νανουκα? Ειναι η δεν ειναι?

Αχ μην με πεταξει παλιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 953
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα!

Σωσώ;

Πρωινή πρωινή;

Ο δικός μου ξύπνησε στις 5:30, θήλασε και κοιμήθηκε άλλη μια ώρα...

Για καμιά ωρίτσα χουζούρευα κι αυτός έπαιζε...

ε μετά άρχισε να τα παίρνει κρανί... χαχαχα!

αλλά... μου έκανε κάτι αγάπες!!!

Κάτι φιλιά, κάτι αγκαλιές!!!

Το αντράκι μου!

Έβαλα να φάω 2 αλμυρά που έφερε ο Πετρής...

γλυφότανε και ορμούσε κατά πάνω μου...

του έδωσα ψωμάκι και ξετρελάθηκε!!!

νομίζω οτι πιο πολύ του άρεσε η διαδικασία παρά η γεύση :laugh:

Σωσώ, ΘΕΑ η γιαγιά!!!

Ερώτηση:

Ήσουν μες στα μαύρα ντυμένη όταν πήγες να τους γνωρίσεις;

Χθες μίλησα με Ντομ, από το σκάιπ, αλλά γραπτώς γιατί κοιμότανε ο δικός μου...

μου έστειλε φωτό όλητην οικογένεια!!!

είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ πιο όμορφη από τον άνδρα της που της λέει βλακείες κι αυτή τα πιστεύει!!!

απλώς είναι λίγο ζουμερή γυναίκα!!!

σας αφήνω για να διαβάσουμε παραμυθάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας!!!!!

εμεις ξαναρχισαμε τους εμετους...

τι να πω βρε παιδια..

μου ερχεται να της βαλω ζιλοτειπ να της κλεισω το στομα...

εχει ξερασει παντου...

το σπιτι βρωμαει εμετιλα...

πηρα τον παιδιατρο και μου ειπε αν της αλλαξα κατι στη διατροφη..

τιποτα δεν της αλλαξα...

δεν ξερω τι να κανω πλεον..

σωσω η γιαγια δεν παιζεται...

η γιαγια του ανδρα μου (87) οταν μαθαμε το φυλο γυρναει και λεει

"ε δεν πειραζει...παιδακι θα ναι και αυτο και να το αγαπατε..." :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααααααα

σε λιγο φευγει ο αντρας μου για δουλεια ο μπεμπακος μου κοιμαται σε λιγο θα παω να μαζεψω γιατι γινεται χαμος, που ειστε ολες καλε;

πεστα βρε νανουκα και εγω της ειπα οτι ειναι πολυ ωραια κοπελα και εμεις οι ζουμερες εχουμε τη χαρη μας χαχαχαχαχα

περιμενω το απογευμα να παμε βολτουλα βαριεμαι μεσα.

αντε σας φιλω παω να μαζεψω και ερχομαι παλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαρά, περάσανε 2 ώρες.

Ακόμη συμμαζεύεις;

Το πρωί πήρα τηλ τη γιατρό και μου είπε να πάμε θάλασσα αλλά να μην τον βάλουμε μέσα...

Απογοητευτήκαμε λίγο...

Παρ' όλ' αυτά ξεκινήσαμε να πάμε...

Τελικά είχε πάρα πολύ αέρα και δεν καθίσαμε καθόλου :(

Το επόμενο ΣΚ δουλεύει ο Πετρής... μας βλέπω του χρόνου να κάνουμε το πρώτο μας μπάνιο...

Η Βάγκ πού είναι βρε παιδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια....γιατι νανα σας ειπε να μην κανετε;;;

εμεισ πηγαμε στη θαλασσα..ουε για πλακα..βρεξαμε πατουσες,εκλαιγε και φυγαμε αρων αρων..οταν λεω φυγαμε εννοω πηγαμε απεναντι στη ταβερνα..και ξεδωσα εκει..χαχα..

χαρα εμεις δε νειμαστε τροφαντουλες..κατι σε φαλαινουλες μας κανω..

καλε που ειστε οι υπολοιπες;;;

ελενη καλα βλεπω και τη γιαγια σας..αλλα τετοιες ατακες ειναι και γαμω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανουκα δεν εκανα τιποτα μονο τα πιατα εκανα ηρθε η αδερφη μου.

καλα κοριτσια τρελλαθηκα ο μπεμπακος μου εκανε εμετο ολο του το φαγητο 4ωρες μετα αφοτου εφαγε δεν ηξερα τι να κανω πηρα παιδιατρο και μου ειπε δεν ειναι τιποτα να μην φοβαμαι και οταν θελει να του ξαναδωσω.

δεν καταλαβα τη τον πηραξε γιατι εκανε εμετο τοσες ωρες μετα, αφου επρεπε να το ειχε χονεψει,

ηταν η ωρα που θα του εδινα τη φρουτοκρεμα ακομη τρεμω αν τωρα που κοιμαται του ξανα ερθει να κανει εμετο τη θα κανω;

δηλαδη εγω τοσο καιρο ταϊζα το παιδι ενω ειχε ακομη φαγακι στο στομαχακι του; ενα παιδι για να χονεψει θελει δυο ωρες, εγω τον ταιζω ανα 4με5ωρες

καθε ποτε πρεπει να τρωει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσώ μας είπε να μην κάνουμε μπάνιο γιατί δεν του πέρασε ακόμη ο βήχας, αλλά και γιατί δεν έχει πολύ ζέστη...

& όντως φυσούσε πάρα πολύ!!!

Κανείς δεν ήταν στην παραλία... μόνο οι ναυαγοσώστες :laugh:

Τι έγινε σήμερα βρε κορίτσια;

Μας ματιάσανε τα μωράκια μας;

Ελπίζω να μην ξανακάνουν εμετό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα καθισα από ολη την ημερα....

ουτε καταλαβα πώς περασε η μερα..

παλι καλα που προλαβαμε και βγαλαμε βολτα το παιδι το πρωι...σημερα αφηνιασε...σημερα σκεφτηκα πολλες φορες την Καλυψω....πεθαναμε και εγω και ο αντρας μου...δεν γκρινιαζε αλλα ηθελε ο,τι υπεπεφτε στο οπτικο του πεδιο :S:S:S

κοιμηθηκε φυσικα ξερος..και εγω ετσι θα πεσω....

Χαρα μην αγχωνεσαι..μηπως πιεστηκε και εβγαλε το φαγακι του???μηπως κρυωσε λιγακι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Helloooooooo

Έχω να σας πω οτι το βρηκα το αυτοκόλλητο στα κακα της μικρής..ολοκληρο :blink::blink::blink:

Σημερα παλι αλλαγες στα ρουχα καναμε..

Πήγα στο πρεμαμαν αλλα δεν μου αρεσε τιποτα..

Τελικα της πήρα παιχνιδια φισερ πραις και ρουχα του ορεστη..

Κατι τελευταια μεινανε και τελος..

Αυριο θα παμε να κοινωνησουμε 1η φορα..

Παιρνουμε και τη λαμπαδα μαζί? Δε θυμαμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello

ναι ναι παιρνεισ και την λαμπαδα αλλα δεν την αφηνεις εκει.

εγω βεβαια την αφησα χεχεχεχεχχεχεχεχε

και εμεις αυριο για 2η φορα το προηγουμενο σ/κ ειμασταν χαλκιδικη και δεν την πηγα.

ποτε φευγετε διακοπες κοριτσια?

χαρα μου τιποτα δεν θα ειναι.

μια χαρα τον ταιζεις

ελενη μου παλι ταλαιπωρια η ειρηνουλα.

φροσω καλυτερα ο μπομπος?

χρυσουλα μου που εισαι καλε?

η vag οντως που πηγε?

αχ χθες βγηκα με γυναικοπαρεα.ηταν πολυ πολυ καλα. βεβαια μετα δεν μπορουσα να κοιμηθω.κατα τις 4 παρα πρεπει να με πηρε και ο δημητρακης μου φυσικα ξυπνησε στις 7 ενω ειχε κοιμηθει στις 12 30. ελειπε η γατα και.... εβλεπε τον αρχοντα των δαχτυλιδιων. περιεργως δεν ειχε εφιαλτες το βραδυ.το ειχε ξαναδει στον εξυπνο τον αδερφο μου.αυτος μαλιστα του το προλαβε για χθες. θα τον σφαξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχει πανσεληνο απόψε..

"Δε νιωθω θλιψη..μα μου χει λείψει..το κοριτσακι αυτο που αγαπησες τυχαία.."

Πολύ μ'αρεσει..

http://www.youtube.com/watch?v=YYJ1b5XWIXU

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας βρε κοριτσια, πως ειστε?

Εγω εχω ψιλοχαθει γιατι προσπαθω να διαβαζω και να δουλευω και δεν σας διαβαζω συνεχεια. Εχω και τη μπουμπου μου που δεν τρωει, κοιμαται μονο αγκαλια κτλ κι εχω λυγισει τελευταια.

Περαστικα στα αρρωστουλια μας και πολλες ευχες για ομορφο σαββατοβτραδο στις μαμαδες. Εγω ειμαι μπροστα στον υπολογιστη και κανω παρουσιασεις για τα μαθηματα μου...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου καλημέρα!!

τι κάνετε?

εμεις πολύ καλά..

πήγαμε για μπανάκι χθες

ξεκουράστηκα απίστευτα, άλλος άνθρωπος σας λέω..

χαλάρωσα ρε παιδί μου, άλλαξα παραστάσεις..

τα μωρά τα αφήσαμε στις γιαγιάδες..

σήμερα μάλλον δεν θα πάμε, χθες βράδυ έβρεξε πάρα πολύ..

μάλλον βολτούλα στα goodys το απογευματάκι

σωσω καλά να περάσεις στην Αμοργό

γέλασα με τη γιαγια, ό άντρας σου ξέχασε να πει οτι είσαι και το καλύτερο παιδί :kiss:

Χρυσούλα και γω θέλω επειγόντως διακοπές, αλλά μάλλον φέτος δε θα πάμε..

αχ θυμάμαι τις πρώτες διακοπές με τον αντρούλη μου..

είχαμε έρθει στη Ζάκυνθο μαράκι

μιλάμε τώρα για το 2001, τι τέλεια που είχαμε περάσει..

γυρνάγαμε όλες τις παραλίες, αλλά είχαμε κολλήσει μόνο με μία τη Δάφνη, αν δεν κάνω λάθος

τι ωραία ανεμελιά είχαμε τότε..

λοιπόν αλλάζω θέμα..

οι μπέμπηδες πεινάνε, πάω να τους ταίσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..μαρκατ να σαι καλα ...το κακοο ειναι οτι ειναι 3 ωρες...ελπιζω χωρις καμια καθυστερηση οπως της αλλη φορα που αντι για 2.5 το καναμε 5...

γεωργια πουθενα πουθενα δε θα πας;;;τα μωρα σου μπανουν για μπανιο;;;

ισμηνη εσεις δε θα φευγατε χαλκιδα σκ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερααααααααααααα

γεωργια καλο ταξιδι και δεν θα εχει καθυστερηση ολα θα ειναι τελεια να μου προσεχεις τη μπουμπου.

εμεις ολα καλα θα παμε για φαγητο στον μπεμπαρο μας να τον δουμε ο μπεμπακος δεν καταλαβαινει οτι ειναι μωρο και του πιανει το κεφαλι και του κανει ντοπ ντοπ λες και ειναι το παιχνιδι του η θελει να του βγαλει τα μαλλια. ζεστη εχει σημερα.

ισμηνη πηγες εκκλησια; ολα καλα; καλοφωτηστη να σου ζησει. περιμενω και εγω την ωρα που θα τον κοινωνησω για πρωτη φορα αντε να ερθει.

τα λεμε το απογευματακι φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλά τι γέλιο έριξα με όλες σας.Είστε αλλού για αλλού στο κύμα του γιαλού.Η Χαρά να ορύεται που δεν άκουγε καμια σας την ερώτηση για την κρέμα συγκάματος, η Σωσώ με την τρελογιαγιά, η Μαρκατ με το μπανιάρισμα των παιδιών τα κορίτσια μαζί τα αγόρια ξέχωρα, λες και πλένει πρώτα τα ποτήρια μετά τα πιάτα, πρώτα τα λευκά μετά τα χρωματιστά.Τι πλάκα έχετε!Σωσώ πές μας ότι θα μπαίνεις μάμυ κι από Αμοργό να μας τρελάνεις!καλά να περάσετε!Γουστάρω και ζηλεύω που δεν κωλώνεις-λόγω μπέμπας-να πηγαίνετε οικογενειακώς από δω κι από κει.Θενκς για την υπεράσπιση!Νανούκα είμαι πολύ ζουμερή, σαν ένα τόνο πορτοκαλάδα!Χτες έτρεχα σε βαφτίσια και μετά, το βράδυ,καναμε το τραπέζι στα κουμπαροξαδέρφια μου-τους παντρέψαμε-μπαρμπεκιου, σουβλάκια,κοτόπουλα,μπριζόλες κλπ. με σαλάτες, απλά και υγειινά πράγματα,για να διατηρώ τη σιλουέτα μου :P

Θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι κι εγώ, γυναικολογικό, αν το έχετε ακούσει ή πάθει.Δεν ξέρω και πώς να το κάνω θέμα στο μάμυ.

Τον προηγούμενο μήνα, τη 12-13η μέρα του κύκλου είχα αιματάκι, ροζ-κόκκινο,είχε προηγηθεί επαφή την προηγούμενη μέρα,δεν μου είχε ξανασυμβεί και είχα ανησυχήσει για εξωμήτριο-καλά μην το σχολιάσετε αυτό :P -Κράτησε 3-4 μέρες αυτό, στο τέλος έγινε καφέ.Ελεγα μήπως έγινε τραυματισμός, παρόλο που δεν πόνεσα.Ο γιατρός που τον πήρα μου είπε δεν ανησυχούσε.Τεστ ωορρηξίας που έκανα όταν μου πρωτοπαρουσιάστηκε,ήταν αρνητικό.Εδειξε θετικό μετά από 4-5 μέρες από την εμφάνιση του αίματος.Αυτό το μήνα λοιπόν, προχτές ξανά τα ίδια!Ακριβώς την ίδια μέρα του κύκλου!12-13η μέρα!Και δεν είναι μια-δυο σταγόνες.Βάζω σερβιετάκι γιατί είναι σχεδόν σαν 1η μέρα περιόδου αλλά αντί για καφέ είναι ροζ κόκκινο.Και δεν είχε προηγηθεί επαφή αυτή τη φορά!Αρα αποκλείω το ενδεχόμενο τραυματισμού.Τι είναι αυτό ρε παιδιά;;;Δε μου είχε ξανασυμβεί ποτέ!Και είχα άλλες 4-5 περιόδους μετά τη γέννα, να πεις ότι μετά τη γέννα άλλαξα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μας!! ημουν σιγουρη οτι ανοιξατε το 11!!!

μου λειψατε βρε!

αλλα τι να κανω... εφερα τη μαμα μου απο Πεμπτη για να κανω καμια δουλεια και γιατι την Παρασκευη ειχαμε να παμε σε γαμο συνα δελφισσας.

πηγαμε στο γαμο με τα μωρα, τα καραματιασαν κλασσικα... τα ξεματιαζαν η αδερφη μου, η θεια μου απο την Κρητη και ο αντρας μου και μετα επαιρναν ντεπον για να τους φυγει ο πονοκεφαλος! τι θα κανουμε μ' αυτο το ματι πια! κυριως το Σπυρο!

μετα το γαμο και εναν καφε, τα πηγαμε σπιτι, τα μπανιαρισαμε, τα ταϊσαμε, τα κοιμησςαμε στα ρηλαξ κατω, για να τα ελεγχει καλυτερα η μαμα μου και φυγαμε για το γλεντι! πρωτη φορα εξω βραδυ χωρις τα μωρα!!! περασαμε πολυ ωραια. γυρισαμε κατα τις μια, τα πηγαμε στα κρεβατια τους και την πεσαμε και εμεις.... ομως ο Σπυρος ειχε αλλη γνωμη... ηθελε να μας τη βγαλει ξυνη την εξοδο... ξυπνησε στις 2:30 και ως τις 5 γκρινιαζε αν και κουτουλουσε απο νυστα! τι τσαγακι, τι γαλα, τι αγκαλια, τι τι τι ...!!! μας ξετιναξε το ατιμο!

το Σαββατο ξαναεχουμε γαμο και θα τα ξανακρατησει η μαμα μου... αντε να δουμε...

οσο για σας...

ΝΑνα σιγουρα αρνητικο το τεστ;;;

Καλυψω-Ευη, κουραγιο...

Μαρακι, ολο συνταγες εισαι... και εσεις οι αλλες...

Σωσω κανε καμια βουτια και για μς στη Αμοργο...

Ντομ, τι να πω δεν ξερω με την περιπτωση σου...η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα... γενικα! :laugh: πλακα κανω... μηπως να παρεις κανενα γιατρο τηλ;;; δεν ειναι να παιζουμε με τα γυναικογικα μας...

Συμπεθερα, μ' εχασες, ε;

Φροσω, εκτος απο το οτι οταν θυμουνται χαιρονται... σ' αφησαν και χωρις φρουτα;;;

Περαστηκα σας και στην Ειρηνουλα και σε ολα τα αρρωστουλια...

Ισμηνη, ολοκληρο βγηκε το αυτοκολητο;;; εβγαλες φωτο;;; ελπιζω να μην το χρησημοποιησε μετα ο γιος σου... :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Ντομ, να πας γυναικολόγο.

Δεν ξέρω τι είναι αλλά μ' αυτά δεν παίζουμε!!!

Σωσώ καλά να περάσεις!!!

Πω πω ρε κορίτσια... μόνο εγώ και η Χρυσούλα δουλεύουμε... πόσο τυχερές είσαστε!!!

Εμείς πρώτη φορά που δεν πήγαμε εκκλησία...

Κοιμήθηκε το κουτσούνι και μαζί μ' αυτό και η μανούλα του...

χιχιχι!!!

Ήρθε η πεθερούλα και πήγαμε λαϊκή...

μαγείρεψα για τον Άνθιμο και τώρα ξανακοιμήθηκε.

Λέω να πάω να ξαπλώσω κι εγώ δίπλα σοτν ανδρούλη μου που κοιμάται γιατί δούλευε νυχτέρι!

Χθες όλη μέρα δεν έκανε κακά...

Σφιγγότανε ο κακομοίρης αλλά τίποτα...

Το βράδυ δεν κοιμήθηκε καθόλου καλά... σήμερα θα στείλω τον ανδρούλη μου...

το πρωί τα έκανε όλα μαζεμένα...

Μιλάμε για πολύ μπόχα!!!

:laugh:

πόσο καιρό λέτε να κοιμάται κάποιος μαζί του στο δωμάτιο του;

έχουν περάσει 10 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...