Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

καλημερα!!

αχ γωγω τα ιδια ακριβως..μονο που μετα το ξεχναει

παλια τρελαινοτανε τωρα ακου τι κανει.

τον ξεντυνω κια τρελαινεται απο χαρα..γεμιζουμε μπανιεριτσα και γελαει και χτυπιεται..

πα να τον βαλω και καθεται ορθιος και προσπαθει να φυγει :blink:

παω να του βρεξω το κεφαλι χωνει το κεφαλι του στα μπουτια μου με αγκαλιαζει να προστατευτει και γεμιζουμε νερα :ohmy:

μολις του βαλω σαπουναδα καθεται και παιζει..με το που ανοιγω το τηλεφωνο του μπανιου ξανασηκωνεται τρομαγμενος και ξανακανει το ιδιο..μολις τελειωσουμε το ξεπλυμα καθεται και μετα δεν θελει να βγει... :blink::blink::blink::blink::blink:

αντε βγαλε ακρη!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

του εχω παρει καπελακι για αυτη την δουλεια αλλα το βγαζει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Αχ βρε Χρύσα μου έτσι την έκανατις δύο τελευταίες φορές, αλλά δεν κάθεται...Χτυπιέται...Δεν ξέρω τι έγινε ξαφνικά.. :(:( Δεν προλαβαίνω η άμοιρη η μάνα να ρίξω νερό...Σας λέω με το που πιάνω το ντουζ στο χέρι γίνεται αυτό... :(:(:(:(

Αφροδίτη λες να επιχειρήσω κι έτσι να την ξεπλύνω;;;;Θ πάρω το ποτιστήρι της που δεν το χρησιμοποιεί και θα τη λούσω... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σήμερα έλεγα να την κάνω μόνο μπάνιο και να μην της λούσω, να μην της βρέξω το κεφάλι να δω πως θα αντιδράσει.... :dry::dry::dry:

Όντως το νερό δεν το γουστάρει να της πέφτει στη μουρίτσα, αλλά γιατί αντιδρά έτσι ξαφνικά;;;;Από τη μια μέρα στην άλλη;;;;; :dry::dry::unsure::unsure::unsure:

Αχ δηλαδή όλες το έχουμε το πρόβλημα ε;;;;; :dry::dry::dry:

Ρε κορίτσια μα να κλαιει μέχρι να την παρει ο ύπνος;;Χθες την ώρα που έπινε το γάλα της (το κρατάει μόνη της το μπιμπερό και πίνει), το έβγαζε από το στόμα ψευτοέκλαιγε και αναστέναζε... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω εγω εχω αυτες τις βραδινες ιστεριες εδω και 13 μηνες..απο τοτε που γεννηθηκε δηλαδη

Ισσος καποια στιγμη να επεσε λιγο νερακι παραπανω και να της ηρθε φοβος..θα το ξεπερασει παντως..εγω θυμαμαι τον εαυτο μου μικρο που δεν ηθελα να κανω μπανιο το κεφαλι γιατι φοβομουν μη μπει νερο στα αυτια μου.

Ειναι καθαρα ψυχολογικο πιστευω θα το ξεπερασεικαποια στιγμη απλα θελει λιγο προσεκτικους χειρησμους να της φυγει ο φοβος.

Μπορεις να ξεκινας οπως ειπε και η Αφρο να της ριχνεις λιγο λιγο νερακι ξεκινοντας απο πισω και με το χερι να σκουπιζεις - ξεπλενεις απο μπροστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ γεμίζω την μπανιέρα, εκείνη μέσα στην χαρά, προσπαθεί να βγάλει τα ρούχα της, την πάνα της και αφού είναι γυμνούλα φεύγει τρεχάλα και πάει στο δωμάτιό της!!!!.....πάω από πίσω και την παίρνω, την βάζω μέσα και όλα εντάξει....τα πιτσιρίκια είναι περίεργα!!! :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα-καλησοερα σε ολες!

τι κανετε?

φτιαχνω κεικ και μετα μελιτζανοπιτα!

θα στειλω στο μπαμπα μου!

για μια εβδομαδα θα λειπει η μαμα μου στο χωριο!

ηρεμια???????????

η ηρεμια!!!!!!!!!!!!!!!!

το απογευμα θα παμε θαλασσα παλι!

αλλη μια εβδομαδα νυχτα και μετα αδεια!

16/7 το πλοιο θα σαλπαρει..........

2 εβδομαδες!

αχ ποσο αναγκη το εχω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσια καλησπερα..Εκανα με καισαρικη τη μπεμπα μου στις 27-6 Ζυγιζε 3100

Στις 30-06 -εξοδος απο μαιευτηριο(λιγο νωριτερα) βαρος 2930.

Στις 27 -06 εφαγε συμπληρωμα και στις 28-06 απο τις 6 το πρωι θηλαζουμε και μονο αυτο.

Εχθες 1-07 ηρθε η παιδιατρος και τη ζυγισε Ηταν 3020.

Πριν τη ζυγισει ομως μου ειπε οτι αν ξυπναει σε λιγοτερο απο 2 ωρες δινουμε συμπληρωμα

Ενοειται οτι ξυπναει και στα 40 λεπτα αλλα μερικες φορες κοιμαται 2 ή και 3 ωρες(σπανιο)

Η διαρκεια των γευματων ειναι επισης πολυ μεγαλη μερικες φορες Σημερα απο τις 9.00 ειναι ξυπνια και τρωει με μικρα διαλλειματα Κοιμηθηκε στις 2 παρα.

Πειτε μου τη γνωμη σας για αυτα και στειλτε μου με πμ καποιον παιδιατρο προς Περαμα Πειραια καποιον που να υποστηριζει το θηλασμο Απογοητευτηκα με την παιδιατρο γιατι φευγοντας απο το μαιευτηριο μου ειπαν να συνεχισω ετσι..Ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απισ να σου ζησει!!! τι χαζη συμβουλη σου εδωσαν!! σορρυ κιολας !!! αυτο που ξερω ειναι να την βαζεις οσο θελει κ οποτε θελει !!θα σου πουν κ τα κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απισ αυτες τις βλακιες λενε ολοι μα ολοι οι παιδιατροι

και εμενα μια τετεοια κοτσανα μου ειπαν!!!!

ευτυχως με βοηθησαν τα κοριτσια..και ειχα διαβασει αρκετα

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΩΡΑΡΙΟ

Να ακολουθεις την βασικη αρχη, να θηλαζεις οποτε σουζηταει το μωρο, να μετρας πανες.

παιδιατρο δεν εχω να σου συστισω γιατι ειμαι Θεσσαλονικη..αλλα να ξερεις πως πολυ δυσκολα θα βρεις παιδατρο ενημερωμενο σε θεματα θηλασμου.

Τετοια οδιγια οχι μην την ακολουθησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια πηγε στο αυτοκινητο της(η παιδιατρος) και μου εφερε επι τοπου 3 κουτια γαλα της μαρκας που ειχε πιει την πρωτη μερα στο μαιευτηριο Η μανα μου ετοιμασε το γαλα και ευτυχως ξεκολλησε το μυαλο μου και δεν το εδωσα εΥΤΥΧΩς που υπαρχετε κι εσεις...

Αυτο με τον υπνο που απο τις 8 ως τις 2 ηταν ξυπνια(και ειχε λυσσαξει να θηλαζει) αποτελει προβλημα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απις να σου ζησει1!! αυτα ειναι σαχλαμαρες, οταν πειναει θα τη βαζεις στο μεμε. ωραριο δεν προκειται να φτιαξει απο τωρα! ουτε εγω ξερω καποιον παιδιατρο να σου συστησω..

γωγω δοκιμασε λιγες μερες να μην την ξεπλενεις με το τηλεφωνο, ασε το νερο να τρεχει απο την κατω τη βρυση και ξεπλενε τη σιγα σιγα με το χερι σου. μετα απο λιγες μερες χρησιμοποιησε το παλι. εμας οταν ημασταν στο νοσοκομειο επειδη τον επλενα μονο τοπικα δεν ηθελε με τιποτα να δει τη μπανιερα! φοβοταν παρα πολυ οταν γυρισαμε! μετα απο λιγες μερες ολα ηταν οπως και πριν!! και τωρα τρελαινεται!!

αυτο το ποτηρακι το εχουμε κ εμεις, ετσι οπως κουνιεται ομως παλι μεσα στα μουτρα του πεφτει το νερο.

γιωτα καλο κουραγιο!!! κ εδω μια απο τα ιδια! εχουμε μαζεψει ενα σωρο ψιλοπραγματα!

αφησα τον μικρο στη μανα μου σημερα, ετρεχα να παω να παραγγειλω κλειδαριες για το αμαξι του αντρα μου, πηγα να ψωνισω και σε 2 ωρες θα παω να παρω τα κλειδια απο το καινουριο σπιτι και να δειξω στον ελαιοχρωματιστη πως θα το βαψουμε ακριβως.. και εχω και τον κακο χαμο στο σπιτι!!! ατελειωτες κουτες!! σημερα θα μαζεψω και τα ρουχα απο τις ντουλαπες!! ουφ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτα λογικα θα επρεπε να ειχε κοιμηθει..εστω και λιγο.

Παντως θημαμαι και εμενα ο μικρος δεν ηταν ποτε πολυ του υπνου.

Δεν ξερω κιόλας..ας απαντησουν και οι αλλες κοπελες.

Το να λυσσαξει να θηλαζει ειναι φυσιολογικο.

ειναι πολυ μικρο ακομα, πρεπει να ρυθμησει την παραγωγη , βεβειαωσου οτι πιανει καλα και δεν καταπινει αερα.

Μπορει να ηθελε απλα να πιπιλισει να μοιρησει λιγο μανουλα, να νιωσει ζεστασια και θαλπορη...αχ..θελλω και εγω ενα νινι ακομα...

πωπω ποσο μου ελειψαν αυτα!!!!!!

Το κουτι γαλα..χμ...

κοιτα μη του παρεξηγεις..οι περισσοτεροι γιατροι ετσι κανουν. Να εχεις εμπιστοσυνη σε σενα και στο παιδακι σου.

Θα καταφερετε θα θηλαστε ειμαι σηγουρη γι'αυτο.

Καλυτερα καταχωνιασε τα γαλατα καπου πολυ πολυ μακρια να μη τα βλεπεις μπροστα σου, εγω ακομα προσπαθω να ξεφορτοθω το ενα κουτι που μου εδοσε η παιδιατρος..ειναι σφραγησμενο...

ζχιχιχχ το οτι δεν το θελει κανεις ειναι μαλλον παρηγορο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι μυθος οτιτα νεογεννητα κοιμουνται συνεχεια ,κ η δικη μου ολο ξυπνια ηταν ...με κοιτουσε με ενα επικριτικο φος συνεχεια....ηταν φατσα και αλλωτε πεινουσε στο μισαωρο αλλωτε στην ωρα! εγω μονο θα σου πω πως αμα το παιδι σου δεις οτι ενω θηλαζει αρκετα και βρεχει τις πανες που πρεπει να βρεχει ,διαπιστωσεις οτι δεν βαζει βαρος μην τρομαξεις κ το κοψεις το γαλα σου ,επειδη την πατησα κ το παιδι ειχε αλλεργια τελικα το λεω ....σε τετοια περιπτωσηαπλα αφαιρει η μανουλα τα γαλακτοκομικα απο τη διατροφη της και το παιδι ξεπερναει πολυ γρηγορα την αλλεργια!!! δεν στο λεω γ να σε τρομαξω προς θεου ,ειναι πολυ λιγα τα παιδακια που εχουν τετοια αλλεργια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιτα, ο δικος μου σα νεογεννητο κοιμοταν λιγοτερες ωρες απο οτι κοιμαται τωρα!! ακουγα οτι ολα τα αλλα κοιμουνταν 16 και 18 ωρες και ο δικος μου με το ζορι εκλεινε το 12ωρο! ηταν ολο στο βυζι! φυσιολογικο ειναι, υπομονη να εχεις εσυ..

να προσεχεις οπως λεει και η σεσιλια να ακους το γκλουπ γκλουπ, οτι καταπινει δηλαδη και να πιανει καλα την αλω, οχιμονο τη ρωγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα άυτό που σου είπε η παιδίατρος είναι βλακεία

Τα μωρά στην αρχή θέλουν το στήθος όχι μόνο για φαγητό

αλλά και για παρηγοριά και να νιώθουν την μαμά.

Εμείς για 1,5 μήνα είμασταν αυτοκόλλητες.

Το μωρό στο στήθος όποτε θέλει και για όση ώρα θέλει

Στον θηλασμό τουλάχιστον για το 1ο διάστημα δεν κοιτάμε ρολόι

Το στομαχάκι του είναι πολύ μικρό και το μητρικό γάλα πολύ

εύπεπτο γιαυτό και δεν μπορεί να τους κρατήσει 3 ώρες όπως η φόρμουλα.

Η μόνη ένδειξη αν το παιδί τρέφεται σωστά είναι οι βρεγμένες πάνες

που θα πρέπει να είναι 6-8 την ημέρα.

Για παιδίατρο δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν είμαι Αθήνα

Καλά θα κάνεις όμως να βρεις κάποιν που υποστηρίζει τον θηλασμό

τα κορίτσια από Αθήνα θα σε βοηθήσουν σίγουρα.

Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε εμείς

Καλή συνέχεια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

XAXAXA...ΓΙΩΤΑ..ΘΑ ΕΡΕΘΕΙ ΝΑ ΚΑΘΑΡΗΣΕΙ ΤΗΝ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ!!!!!

χαχαχα.

Γεννικα Απισ να εισαι υποψιασμενη.

Μην τα ισοπεδονουμε ολα, δεν ειναι ολοι οι γιατροι ιδιοι.

Εγω παρολο που κανω του κεφαλιου μου πολυ συχνα σε ορισμενα ζητηματα..αφου βεβεια κουβεντιασω με την γιατρο μου, ακολουθω τις συμβουλες της.

Φυσικα αυτο που σου ειπε ηταν μεγαλη κοτσανα..την οποια ομως δυστιχως για την ελλαδα λενε παρα πολλοι παιδιατροι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λίνα κι εμένα ήταν πολλές ώρες ξύπνια νεογγένητη.

Θυμάμαι την 2 βδομάδα 1 μέρα που είχε κοιμηθεί μόνο 3 ώρες :blink:

Η παιδίατρος απαράδεκτη, να την αλλάξεις οπωσδήποτε :angry:

Πρόσεξε αυτό που σου είπαν τα κορίτσια να βλέπεις ότι καταπίνει

και πιάνει καλά και όχο μόνο την θηλή και σε πληγώσει.

Επίσης όταν κοιμάται η μπέμπα να κοιμάσαι κι εσύ για να παίρνεις

δυνάμεις. Άσε τους υπόλοιπους να κάνουν δουλειές κι εσύ ασχολήσου

αποκλειστικά με την μπέμπα ;)

Γιώτα σπίτι είσαι σήμερα, δεν δουλεύεις?

Για την σκόνη πάντως δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα στο αεροδρόμιο

Λένα καλό κουράγιο με το μάζεμα

Άντε να τελειώνετε να τα πούμε κι από κοντά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω ρε πουστη!!!! μολις μου τον εφεραν πισω!!! αμαν κ εχω ενα σωρο πραγματα να κανω!!! πως θα παω να παρω τα κλειδια? να συννενοηθω με τον ελαιοχρωματιστη??? ΓΑΜΩΤΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twra eida to minima sou apis ,sou stelnw pmthn paidiatro mou (konta menoume)

mono pou den kanei episkepseis sto spiti .mhn se anisixei auto kai to dikomou sto iatrio ton pigena kaiola htan ok .

den exei is souper gnoseis panw ston thilasmo alla den sampotarei ,emena toulaxiston pote den mou eipai kati kako kai oute pou mou ekane pote tema giati thilazw kai pote tha to kopsw .h prwth mou paidiatros san thn dikia sou htan kai me authn thn deuterh brika thn isixia mou .koitazei thn douleia ths kai den sampotarei .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω ρε κοριτσια εχω αγχωθει με τις μετακομισεις σας!!!!!

Μακαρι να ημασταν κοντα να σας εστελνα τη μανα μου.

Λίνα και παλι να σου ζησει η μπέμπα!!!!

Και ο δικος μου γιος ελαχιστα κοιμοτανε.Γυρω στις 8 ωρες. :blink::blink::blink::blink::blink: Τα ειχα δει όλα!!!

οποτε εκλαιγε τον εβαζα στο στηθος και καναμε μαραθωνιους θηλασμους.

Οταν 40-ντησε αρχισε να θηλαζει πολυ καλα αλλα και παλι δεν κοιμοτανε.Ειναι στο παιδί.

Να μετρας τις πάνες που βρεχει και καθε εβδομαδα να την ζυγίζεις.Πρεπει να παιρνει γυρω στα 115 με 220 γραμμαρία/εβδομαδα (τις 4 πρωτες εβδομαδες).

Να ξερεις οτι οι περισσοτεροι παιδ. με την 1η δυσκολια αμεσως προτεινουν φόρμουλα.

Παπακι και εγω φετος για πρωτη φορα θα παρω μαζι τη μανα μου στις διακοπες. Και μαλιστα το προτεινε ο αντρας μου.Εγω ουτε που το ειχα σκεφτεί.

Πέρυσι μας ειχε βγει το λαδι.Την Κυριακη φευγουμε και μεις για καμια βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα εγω θα την πω την περιεργεια μου και ας με πειτε και ξενερωτη. :blush::blush::blush::blush::blush:

Εχετε μπει να δειτε συζυτησεις εγκύων;;;; :blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Πα πα πα!!!!!!Μαλλον στο 2ο παιδι λειτουργεις διαφορετικα ε;;;;

Η μηπως εγω ειμαι τοσο περιεργη και με απασχολουν άλλα πραγματα;;; :ohmy::ohmy::ohmy: Μάλλον αυτο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...