Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

Μα και εγω αν θυμαστε, μπηκα στο τρενακι να ρωτησω για το στηθος μου. Ακομα και για μια τετοια ερωτηση, φοβηθηκα να ανοιξω θεμα. Ειπα.,..καλυτερα να ρωτησω τα κοριτσια που ξερουν σιγουρα να μου απαντησουν και δεν θα γινουμε και κωλος...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια μου!!!!!!!! Είστε πολύ καλές!!

:kiss::kiss::kiss:

Pebi μου να σου πω κι εγώ την άποψήμου χωρίς να με μαλώσεις;;;;; :P:P:P:P

Εντάξει κι εγώ βρίσκω υπερβολικό να θηλάζεις ένα μωράκι τόσο χρονών όχι για τους λόγους που σου λένε, αλλά πιστεύω, ΠΙΣΤΕΥΩ, ότι δεν έχεις να του προσφέρεις τίποτα παραπάνω...Ακόμα και ο ένας χρόνος μου φαίνεται πολύς...

Εγώ τώρα που θήλασα 2 μήνες τη μικρή, λέω ότι το δεύτερο θέλω να το θηλάσω...Αλλά εννοώ 6 μήνες... :laugh: :laugh: :laugh: όχι παραπάνω..Δε νομίζω ότι θα έχω το κουράγιο!!!Βέβαια αυτά τα λέω ΤΩΡΑ...Όταν μπω στο χορό, μπορεί να θέλω να χορεύω για 10 χρόνια!!! :laugh: :laugh: :laugh: Μπορεί να μην έχω τη δύναμη να το αποχωριστώ το νινί από τα μεμέ.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε???

εγω εχω τα νευρα μου... χτες κοιμηθηκε ο κυριος 12 η ωρα κ εγω 4 για να κανω τις δουλειες που ηθελα.. να πλυνω πιατα να σφουγγαρισω να συμμαζεψω και παλι χαος ειναι το σπιτι!! δε μπορω αλλο με εχει κουρασει

αντε να γινει και αυτη η μετακομιση να ηρεμησουμε

γωγω συμπεθερουλα μου μια χαρα θα τα καταφερεις!!! μην ανησυχεις καθολου!! θα σε βοηθαμε ολες οπως μπορουμε και μην αγχωνεσαι καθολου!! κατσε να γκαστρωθεις πρωτα και θα σου κανουμε σεμιναρια!!!

θουλη αν την εχεις περασει δεν υπαρχει προβλημα μην ανησυχεις

νατασουλα εχει ειπωθει κ αυτο... κ πιο παλια το θυμαμαι.. ειναι ελλεεινο πλεον το επιπεδο και μετανιωνω που καθομαι και ασχολουμαι, πραγματικα..

αχ ηθελα τοσα να γραψω και δε θυμαμαι τιποτα....

αφροδιτη σεσιλια ευη αργη ... εισαστε τοσες πολλες... σας φιλω κοριτσαρες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό δρομολόγιο στο τρενάκι μας εύχομαι.... :kiss:

για τυχόν προβλήματα ξέρετε που θα απευθυνθείτε: στην ΧΡΥΣΑΑΑΑΑ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :silly:

Γωγώ εγώ όταν ήμουν έγκυος την 1η φορά, πριν 5,5 χρόνι περίπου, νομίζω το μάμμυ δεν υπήρχε, έψαξα πολύ στο ιντερνετ όμως και βρήκα πολλές πληροφορίες σχετικά με τον θηλασμό, και μου άρεσε πολύ η ιστοσελίδα www.thilasmos.gr , όπου αναφέρεται σε όλα: στάσεις θηλασμού, προβλήματα και πώς να τα ξεπεράσεις κ.λπ.....με βοήθησε αρκετά....

Λοιπόν πήγα κέντρο και ψώνισα για την βαφτηστήρα (γενέθλιά της), τα παιδιά μου, για μένα και τον άντρα μου ένα δωράκι γιατί τελευταία έχουμε παραμελήσει ο ένας τον άλλον!!!! :(

Θούλη δεν κατάλαβα: έχεις ανεμοβλογιά? πώς θα κολλήσει η Νατάσσα? από το εμβόλιο? αυτό πρώτη φορά το ακούω!!!! :ohmy::huh::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mpempoula16 έγραψε:

Εντάξει κι εγώ βρίσκω υπερβολικό να θηλάζεις ένα μωράκι τόσο χρονών όχι για τους λόγους που σου λένε, αλλά πιστεύω, ΠΙΣΤΕΥΩ, ότι δεν έχεις να του προσφέρεις τίποτα παραπάνω...Ακόμα και ο ένας χρόνος μου φαίνεται πολύς...

εγώ θήλασα την μικρή μου μέχρι 19 μηνών, μετά αποθήλασε μόνη της, αν διαβάσεις τον ΠΟΥ και την Αμερικανική Παιδιατρική Ακαδημία, όπως επίσης και την UNISEF και kellymom, θα δεις ότι προτείνουν υποχρεωτικό αποκλειστικο θηλασμό μέχρι 6 μηνών και συνέχιση θηλασμού μέχρι και 2 έτη και μετά όσο θέλει το παιδί και η μητέρα.....σημαίνει ότι κάτι τελικά προσφέρεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω οταν ειχα μεινει εγκυος ειχα αγνοια για παααααρα πολλα!!! και δεν ασχοληθηκα καθολου ουτε με το θηλασμο ουτε με ρουχα επιπλα κλπ ουτε με φυσιολογικο τοκετο η καισαρικη ουτε με τα κιλα μου ουτε για τα μαθηματα ανωδυνου.. πραγματικα για τιποτα!!!

οταν εφτανε η ωρα να γεννησω ο αντρας μου αρχισε να μου λεει να το θηλασω το μωρο και εγω δεν ηθελα ουτε να το ακουσω.... θεωρουσα το θηλασμο εντελως σιχαμερο πραγμα!!!χαχαχαχαχ!!! δε μπορουσα να διανοηθω οτι το βυζι μου θα το πατουσα και θα πετουσε γαλα!! αφου κοροιδευα τον τολη οτι θα του εβαζα γαλα στον καφε!!!!

ομως οταν γεννησα και εβαλα τον μικρο στο στηθος, παρολο που δεν το ηθελα πραγματικα εκεινη την ωρα, και τον εβλεπα να παλευει να βρει τη θηλη με το στοματακι του αλλαξα ριζικα αποψη... και τον θηλασα 8 μηνες, παρα τον πολεμο που μου εκανε ο παιδιατρος και οι γονεις μου.. με στηριξε πααααααααααααρα πολυ ο αντρας μου και ο γυναικολογος μου σε αυτο...

αργη νομιζω οτι το λεει η θουλαρα επειδη με αυτο το εμβολιο υπαρχει πιθανοτητα να την εμφανισει το παιδι σε ελαφρια μορφη.. αλλα δεν ξερω αν ισχυει και κατα ποσο ειναι μεταδοτικο σε αυτη τη μορφη. παντως αν την εχεις περασει μια φορα εχεις αντισωματα και δεν ξανακολλας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TZA!!!

Ξαναμπήκα!!!!!

Η Χρύσα ανέφερε οτι άνοιξα και εγώ το 14ο τρενάκι και η αλήθεια είναι πως το έκανα,όμως Αφροδίτη, που δεν το είδες....τι να δεις εδω εγω που το άνοιξα και δεν το βρήκα!!!! :P:P

Πρέπει να το βρω και να το διαγραψω καλε????Περιφέρεται κάπου μόνο του?????????????? :laugh: :laugh:

Με ακούτε ή πήγατε να θηλάσετε???????? :P:P:P

Μάρθα και εμεις πρεπει να κάνουμε το εμβόλιο της ανεμοβλογιας στο Θάνο και σκοπευω να τον παρω τηλεφωνο τον γιατρο να τον ρωτησω μηπως και ξέχασε πως ειμαι εγκυος....Αλλα την άλλη βδομάδα θα πάρω,να μπει ο Ιουλιος και μετα θα το κάνουμε.

Natasoula,ναι τελειώσαμε επιτέλους και τώρα θέλω επειγόντως ΔΙΑΚΟΠΕΣ :blink:

ΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΤΟ ΚΑΦΕΔΑΚΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γωγουλα οτι προσφερεις, προσφερεις....

εγω θυμαμαι το γυναικολογο μου που με ειχε βοηθησει παρα πολυ που μου ελεγε μεχρι τα 2 να το παλεψω... μετα δημιουργειται ισχυρη ψυχολογικη εξαρτηση και καλο ειναι να αποθηλασω... ασχετα αν εγω η ασχετη το εκανα πολυ νωριτερα... πω πω κοριτσια ακομα το σκεφτομαι και πιστευω οτι επρεπε να επιμεινω να θηλασω τουλαχιστον μεχρι το χρονο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι μαζί απαντήσαμε.

Ασε τα παίξαμε...αλλα εγινε καλούτσικο....

εγω καλα ειμαι για τους υπόλοιπους κουβαλητές δεν ξέρω :blush:

Ρε κορίτσια,3 χρόνια μείναμε στο προηγούμενο σπίτι...

Τόσα πράγματα από που βγήκαν!!!!

Δεν τελειωναν οι κουτες...

Ενταξει εχουμε περισσότερο χώρο τώρα αλλα αν δεν είχαμε δεν νομίζω οτι θα χωρούσαν κάπου όλα αυτα...

Τι σου κάνει μια τετράφυλλη ντουλάπα και μία αποθήκη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωτηριες οι αποθηκες!!!!

κ εμεις εχουμε παααααααρα πολλα πραγματα και το θεμα ειναι οτι ολα τα χρησιμοποιουμε!!! απαραιτητη προυποθεση για το νεο μας σπιτι ηταν να εχει αποθηκη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμασταν στον Αγιο Ιωαννη Καλαμαριας

και πήγαμε λίγο πιο πριν στον Αγιο Παντελεήμωνα ,δίπλα στο στρατόπεδο Νταλίπη...από καμπαναριό σε καμπαναριό πάμε!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχαχαχαχαχα!!!

εισαστε του ανατολικου μπλοκ δηλαδη... εμεις στην αλλη ακρη!!

κοριτσια ριχτε καμια ιδεα τι χρωμα να βαψουμε το σαλονι.... μαυρα επιπλα ολα δερματινος καναπες και τα χαλια ειναι με μακρια τριχα καφε σκουρα με χρυσοπορτοκαλι αποχρωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εμείς μετακομίσαμε αρχές Δεκ και πριν είχαμε 3 δωμάτια υπόγειο και τώρα στο καινούργιο σπίτι έχουμε 3,5 δωμάτια υπόγειο και όλα είναι γεμάτα με πράγματα!!! :woohoo: δεν έρουμε τι να τα κάνουμε, αφού λέγαμε να ζητήσουμε και τα δωμάτια-υπόγεια των γειτόνων να βάλουμε πράγματα!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχαχαχαχα σοβαρα??????? ουαου!!!!!!

κοριτσια ξεχασα να σας πω..... με πηραν σημερα απο την τραπεζα που εχω κανει τη χρεωστικη και με ρωτησαν αν εκανα χτες δυο παραγγελιες. τους φανηκαν υποπτες συναλλαγες.. η μια 860 και η αλλη 700 (αν θυμαμαι καλα τα ποσα) σε σεξουαλικα βοηθηματα!!!!!!!!!! αχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!

φυσικα και δεν την εκανα εγω αλλα τι διαολο ηθελαν να ανοιξουν?? σεξ σοπ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενάκι τι θα έλεγες για ένα πορτοκαλί σε έναν τοίχο και το άλλο απαλό μπεζ;;;;;;;Εγώ για να καταλάβεις επειδή έχουμε λαχανί καναπέ, στον απέναντι τοίχο έχει ένα κομμάτι που ξεχωρίζει πάνω πάνω (δε θυμάμαι πως λέγεται) και το έχουμε βάψει λαχανί-πράσινο σαν τον καναπέ...Το ίδιο και το τζάκι!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: Είναι πολύ ωραίο!!!!Τα υπόλοιπα έπιπλα του σαλονιού είναι σκούρο βέγκε!!!!

Κορίτσια εμείς που θα βρούμε σπίτι μεγαλύτερο (κατά προτίμηση μεζονέτα), στην ίδια περιοχή άντε και με τα ίδια λεφτά;;;;Δεν αντέχω άλλο!!!!!!!!Τα πράγματα είναι τόσο πολλά που μας πνίγουν!!!!!!Θέλω όλα να τα πετάξω από το μπαλκόνι!!Τρελαίνομαι!!!!Και είναι όλα απαραίητα!!!!

Και φυσικά έχουμε και αποθήκη!!Στην οποία βέβαια δεν μπορείς να μπεις μέσα από τα πράγματα που έχουμε!!!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις χρησιμοποιησει την καρτα στο ιντερνετ? Πως βρηκαν τον αριθμο της?

Παλι καλα που σε πηραν απο την τραπεζα και θα πληρωσεις εσυ τα γ@@#$%τικα..στην κυριολεξια...χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!

καλοριζικο το καινουριο τρενακι σας!

Δε θα μεινω γτ δε θελω να σας κολλησω αχωνευτιτιδα κ μεγαλογλωσσιτιδα!

Ηθελα να σας γραψω ομως...

Θουλη μου η Νατασα κοιμαται!Νομιζω πως ο "φοβος" για να κολλησεις ειναι τα τσισακια-κακακια του μωρου...Πιθανον να κανω λαθος ομως... :blush: Αλλα αφου περασες...Ολα οκ!

Για τη Νατασα..Περιμενε να ξυπνησει κ να μας πει! :huh:

Χρυσα οταν σε πρωτο"γνωρισα" δεν περιμενα να εχουμε τοσα κοινα κ να παραδεχτω τοσο πολυ τον τροπο που γραφεις!ειδικα οταν μιλας για σοβαρα θεματα ....!

Αθηνα ελπιζω να φυγει το πονακι!Συγχαρηστηρια για τον αποθηλασμο!

Ιζακι μ'αρεσεις!Εισαι μια γλυκια μανουλα!

Εγω θα επαιρνα μαξιλαρι θηλασμου στη θεση σου!

Η τσαχπινα ειναι 11.200(σχεδον 10 μηνων) κ ακομα τη θηλαζω πανω σε αυτο καποιες φορες!Αξιζει!Δεν ειναι το ιδιο με τα κοινα(θνητα :laugh: ) μαξιλαρια!

Γωγω εχεις τρομερο χιουμορ! :laugh: (επισης με συγκινησες λιγακι)

Βικυ ευχομαι τα χρονια θηλασμου σας να 2πλασιαστουν!

Αφροδιτη -τωρα τι θυμηθηκα- δε θα ξεχασω ποτε τη μερα που σε "επιασα απο τα μουτρα" 7.30 το πρωι για να σε ρωτησω τι να κανω με το πετρωμενο στηθος μου!Ευχαριστω.

Γιωτα θα ηθελα πολυ να εχουμε γνωριστει(κανονικα) 1,5 χρονο πριν....

Νατασουλα διαβασα για το δοντακι της μικρης..Ευχομαι να μην ξαναπεσει η μικρουλα σου!

αληθεια(οτι θυμαμαι χαιρομαι) ειχες πει οτι φοραει 18 νουμερο παπουτσι?

Λενα μ'αρεσει πολυ ο τροπος που γραφεις!

Θυμαμαι καλα πως καποτε στις συναντησεις εσυ κ η Θουλη θηλαζατε ανετοτατα δημοσιως??

Αργυρω το να παρεις ετσι "στο ασχετο" δωρο στο ταιρι σου νομιζω εχει μεγαλυτερη αξια! ;)

Ευη μελλουσα τρεχωκδενφτανωτσουτσουνομανουλα με το καλο να γεμισει νεες ομορφες στιγμες το καινουριο σπιτι!

Φιλακια!(μη με παρεξηγειτε που επαθα αναλαμπη κ μπηκα..!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ ήσουν κι εσύ στο τρενάκι;;;; :laugh: :laugh: :laugh: Εγώ είμαι καινούρια και δεν το ήξερα... :laugh: :laugh: :laugh:

Σε ευχαριστώ για το κοπλιμέντο κυρία.... :laugh: :laugh:

Ρε συ Αναστασία να σε ρωτήσω κάτι;;;;Χωρίς να με παρεξηγήσεις...

Είσαι αρκετό καιρό στο φόρουμ και φαίνεσαι αξιόλογη μανούλα...

Γιατί κάθεσαι και χαλιέσαι και μαλώνεις για το θηλασμό;;;;;

Είπες τη γνώμη σου και την πολύτιμη εμπειρία σου...Από εκεί και πέρα θέλει η άλλη να θηλάσει και να το παλέψει καλώς...Δε θέλει, ας μην θηλάσει...Γιατί κάθεσαι και ασχολείσαι και μπαίνεις σε αυτό το τρυπάκι;;;

Ασε τους καυγάδες και γύρνα πίσω στο τρενάκι μας.... :laugh: :laugh: :laugh:

Στα λέω όλα εντελώς φιλικά!!!!!Δε θέλω να με παρεξηγήσεις!!!Απλώς ρε παιδί μου είχα πάντα πολύ καλή εντύπωση για σενα και δε θέλω να σε βλέπω να "ξεκατινιάζεσαι" και να δημιουργείς άσχημη εντύπωση....Οκ;;;;

Εντελώς φιλικά!!!!!!

Σε φιλώ εσένα και την κουκλάρα σου!!

Συνέχισε να θηλάζεις το αστέρι σου και ασε τις άλλες να κόψουν το....βυζί τους!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Επίσης τα κιλά της κόρης σου με παρηγορούν!!!!!Υπάρχει και άλλη παχουλή στην παρέα εκτός από την κόρη μου!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ιζακι την εχω 3-4 χρονια και την εχω χρησιμοποιησει αρκετες φορες αλλα μονο μεσα απο σελιδες "υποτιθεται" ασφαλους συνδεσης!! τι να πω... μα ειναι και τρελη η παραγγελια!!! πολλα λεφτα για πηδηματα!! εκτος αν τα ηθελαν για μπουρδελο, τι να πω πια!!!

γωγουλα τελικα εχουμε παρομοιο γουστο.. κ εμεις λεγαμε για πορτοκαλι με μπεζ!!!! θα ειναι πολυ εντονο λετε ομως?? ρεσυ δινετε παρα πολλα λεφτα!!!!!! πω πω πως τα βγαζετε περα!!

αναστασια welcome back! ναι ναι καλα θυμασαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν θα του έκανα την χάρη να τον αφήσω έτσι.... Ας μην την βλέπει αλλά θα την αναγνωρίσει και θα δίνει ότι πρέπει για το παιδί του!!!!εγώ όχι δεν θα του έκανα αυτή την χάρη.... Γιατί δεν έγινε μόνο του το παιδί!!! 
    • @maroo8 @Gioher κορίτσια την παρήγγειλα και τώρα αν τυχόν στην πρώτη μετακίνηση από το μαιευτήριο στο σπίτι δεν έχει έρθει δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος.. οριακά είναι, μάξιμουμ έως 14 Αυγούστου μας έχει πει ο γιατρός..
    • 500 ανα ετος;; εμενα προσφατα ρωτησε μια φιλη μου που θα γεννησει συντομα και σκεφτεται να το κανει και της ειπαν 1500 για ολη την 20ετια.. εχουμε κανει πολλες συζητησεις γι αυτο το θεμα και η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν ξερω τι παιζει με αυτο το θεμα και αν ισχυουν ολα αυτα που λενε..
    • Ειναι λογικο να υπαρχουν αυτα τα συναισθηματα. Ολοι αισθανομαστε καπως οταν ανακαλυπτουμε οτι υπαρχει καποιο θεμα. Προσωπικα περασα δυσκολα αλλα το πιο σημαντικο ηταν να στηριξω τον συζυγο ωστε να μην νιωσει ουτε στιγμη ασχημα. Ολοι θελουν τον χρονο τους. Τωρα για τις θεραπειες θα συμφωνησω με την κοπελα παραπανω που σου εγραψε να δωσεις το τριμηνο να δειτε πως θα παει αλλα παραλληλα μπορεις να δεις τα χαρτια που χρειαζεται να συγκεντρωσεις για να περασεις απο επιτροπη εξωσωματικης γιατι θα χασεις κι εκει αρκετο χρονο αν χρειαστει τελικα να το κανεις. Εμεις καταφυγαμε σε αυτην την επιλογη γιατι η αληθεια ειναι οτι ειδαμε μια μικρη βελτιωση με τη θεραπεια αλλα οχι κατι θεαματικο ωστε να μας δινει σοβαρες πιθανοτητες να συλλαβω κανονικα. Βεβαια ο καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος οποτε ποτε δεν ξερεις. Παντως οπως γραφτηκε με την εξωσωματικη παρακαμπτονται αυτες οι δυσκολιες με το σπερμα οποτε στο τελος θα πανε ολα καλα και θα πετυχετε τον στοχο σας. Ευχομαι κοριτσι μου το καλυτερο να εχετε δυναμη και να αποκτησετε το θαυματακι σας!
    • Εχω παρει εγω, σιγουρα χρειαζεται για μεγαλες αποστασεις , τωρα αν εισαι κοντα στο μαιευτηριο δεν εγινε και κατι λογικα θα βαλεις τη ζωνη και θα εισαι οκ...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...