Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

νατασσα αλλαξα παιδιατρο γιατι η δικιαμ ου ειναι εγκυος και αποφασισα να πηγαινω στου τεβε..

τι στο καλο το πληρωνουμε και πολλα κιολας? αλλα αυτη μου ειπε πως λογω αναπτυξης να κανουμε ενα σωρο εξετασεις για αλλεργιες-αυριο θα παρω αποτελεσματα) και πως επειδη παλι η αναπτυξη του ειναι μικρη επισης κακως το γυρισα σε φρεσκοα γαλα και χρειαζεται εμπλουτισμενο.. :(

και μπερδευτηκα γαμωτο!!!!!

η προηγουνεη ελεγε ολα καλ και αυτη ξινισε με το που τον εξετασε.. :(

μαρθα φουντουνιααααααααααααααααααα δεν γινεται να μην σχολιασω!!!

τσακισα τα μπισκοτα..παει η διαιτα παλι... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Ευχαριστώ, ευχαριστώ....

Θούλη είμαι χαμηλών τόνων!!! δεν το φωνάζω !!!! :P

οι Βενετίες δεν γιορτάζουν μόλις τώρα το κοίταξα!!!!

mpempoula16 έγραψε:

Αγορομάνεςςςςςςςςς πείτε μου τη συνταγή για γιο...Εγώ που ποτέ δεν ήθελα αγοράκι, τώρα θέλω σαν τρελή ένα!!! :laugh: :laugh: !

κάνε σεξάκι, όπως λες, την ημέρα της ωορηξίας και θα πετύχεις την γιο!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γωγω...οχι να το παινευτω....ρωτα και την ευη..το τσισ κεικ μου τα σπαει!!!!!

Βενη εγω το συζητησα καμια ωρα με την δικη μου για το γαλα....ουτε εμενα ηθελε να δοσω φρεσκο

μεταξυ μας μεγαλονοντας αμα συνεχισεινα τρωει γιαουρτι με τον ρυθμο που το τρωει τωρα...αλλα και κανενα τυρακι που τωρα δεν...δε με νιαζει να πινει γαλα.

Να ρωτισω..φροθυτοποτο- κομποστα τα φτιαχνετε;;;;.

εγω φτιαχνω και του δινω να πινει και του αρεσει πολυ

Αρτζ!!!!

χρονια πολλλλααααααα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενετία καλά κάνατε και πήγατε για εξετάσεις, μπορεί να είναι αλλεργία

και να μην έχει άλλο σύμπτωμα εκτός από την μη πρόσληψη βάρους, όπως και η Κωνσταντίνα ;)

Να μας ενημερώσεις αύριο για τα αποτελέσματα

Για το φρέσκο δεν ξέρω κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του

Αυτό που σου είπε πάντως έχει μια λογική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

To cheesecake της Χρύσας ΣΚΙΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!

και εχω πολλους μάρτυρες!!!!

Εγω εχω υιοθετήσει την συνταγη και για το καλοκαιρι είναι super!!!

Argi , πως λες γαι τη γιορτη τόσο σίγουρα?

Τα ημερολόγια δεν γράφουν τις θρησκευτικές γιορτές που δεν είναι τόσο γνωστές...

Αφου σου λεω οτι προκειται για ξαδέρφη μου,θα στειλω μηνυμα να μαθω απλα ποτε ειναι,μπας και ειναι των Αγιων Παντων και ξεγελιεμαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι ποτε δε ακουω τη παιδιατρο..

εχω ενστικτο κ πραττω..

δηλ με ελεγε να ξεκινησω με φρουτα αρχισα με λαχανικα..

με ειπε φρεσκο μετα το 1.5 εγω αρχισα απο 13 μηνων.

με ειπε πορτοκαλι απο τον 6 μηνα εγω το εβαλα κοντα στο χρονο..

αυτα...

:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργυρω πολυχρονη!!! τι χαμηλων τονων καλε???? τις γιορτες τις φωναζουμε!!!!!!!

εμενα επειδη τα γενεθλια μου συνηθως τα ξεχνανε οι πιο πολλοικαι δεν εχω γιορτη (και εγω ξεχναω γενεθλια) τους το λεω καμια εβδομαδα πριν και κανα δυο μερες πριν..υπενθυμισεις!!!! :laugh: :laugh:

νατασσα και εγω ετσι το σκεφτηκα και γυρισα στην σκονη..θα δειξει αυριο απογευμα θα σας πω!

χρυσα τι ειναι αυτο που λες? χυμο? εμενα δεν πινει χυμους του φαινεται περιεργο

ρε σεις..ακομα κοιμαται...απο τις11 σχεδον..λετε να επαθε τιποτα? ή μηπως βαριεται που ειμαι εδω σου λεεει αυτη θα με ζουπαει συνεχεια σας κοιμηθω καλυτερα??? :laugh: :laugh: :laugh:

βρε συ μαρθα καποια πραγματα ομως τα σκεφτεσαι..οκ και εμενα με ειπε να δινω ρυζαλευρο βανιλια και εδωσα σκετο της holle που ουτε καν τα ηξερε..ή μου ειχε πει να δινω μηλο στη ναρχη αλαλ δεν εδινα λογω του οτι ητανε εκτος εποχης αλλα αυτο με την αναπτυξη με εχει θορυβησει...

τωρα θα μου πεις και με το δικιο σου..και εγω και ο κωστας ειμαστε κομματακι στουμπακια..τι θα βγει ο μικρος φασουλας???? :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

αλλα τα κιλα ειναι εκτος καμπυλης..9.5 και το υψος στο 10% δηλ. 79.5... :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βενη εγω βραζω σε μια κατσαρολιτσα 2-3 κερασια, ενα νεκταρινι, 2 βανηλιες η δαμασκινα, και μισο μηλο.

το ζουμι που μενει βαζω μεσα μερικες σταγονιτσες λεμονι και του το δινω

καμια φορα αμα δεν εχω φρεσκα φρουτα πολτοποιω τα βρασμενα και τα πινει

Βεβαια κανονικαθελει και λιγη ζαχαρη αλλα δεν βαζω ακομα..τρωει ηδη αρκετα

Για τους γιατρους δεν ξερω..μερικες φορες καλο ειναι να ακολουθουμε αυτα που λενε..με την προυποθεση βεβεια να του εχουμε εμπιστοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρθουλα εγω στο εχω πει κ απο κοντα οτι δεν συμφωνω με αυτο τον τροπο σκέψης..διοτι γιατροι δεν ειμαστε....ε κατι παραπαω θα ξερουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αργυρω αυτο προσπαθω να σου πω,εκει που ψαχνεις γιορτη δεν προκειται να βρεις!!!Είναι μονο οι πολυ σημαντικες...

Πήρα τηλεφωνο τη γιαγια της,στη Θάσο.

Επειδη εχουν πολλες Βενετίες εκει τη γιορτάζουν.

Είναι 14 Μαρυιου Βενυ και τότε γιορτάζει ο Αγιος Βενεδικτος.

Είναι θρησκευτικη γιορτη,παπας τους το ειπε...

Τώρα τι να σας πω....γιαγια ειναι και γιορταζει μια ζωή και η ξαδερφη μου γιορταζει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τον αγιο βενεδικτο το ειχα βρε αλλα τοτε γιορταζουμε και εμεις???

βρε λες να το καθιερωσω???????? :):):):) :laugh:

αντε του χρονου κερναωωωωωωω!!!!!!! θα γιορταζω μαζι με του κωστα που ειναι 21 μαιου!!!!γιουπιιιιιιιιιιι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια συμφωνω κ γω γιατροι ειναι κατι ξερουν αλλα με τα φαρμακα παω οτι με πουν..

αλλα δε ηθελα να δωσω εμποριου κρεμες..

επισης πορτοκαλι ξερω μετα το χρονο,..κ παλι δε του δινω συγκεεται..

οσο για το φρεσκο αν δικη μου επιλογη..

δε ηθελα σκονη..ειμαι λιγο κολλημενη :blush:

εχω μια φιλη στη σουηδια που με ειχε ενημερωση πως ειναι εκει το συστημα κ μ αρεσε κ το ψιλοτηρησα..

δηλ ελεγε καθε 3-5 μερες βαζουμε στη αρχη ενα νεο φρουτο η λαχανικο.

ενω η δικη μας με ειπε 1 μερα μηλο μπανανα κ 2 μερα μηλο μπανανα πορτοκαλι..

ε δε μ αρεσε..ε δε εκανα κ κατι τραγικο που τα εδωσα αντι σε 2 μερες σε 2 βδομαδες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σορυ που στο χαλαω, 14 Μαρτιου ηθελα να γραψω!!!!

Να ζητησεις αναδρομικα τα δωρα σου.

Είναι πολλη συνιθησμενη γιορτη στο νησι αλλα οχι και εδω,αυτο δε σημαινει οτι δεν μπορεις να γιορτασεις.Και οι Βενετιες μαζι , ναι.

Ρώτα κανεναν ενημερωμενο ιερεα να σου πει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω ειχα τετοια κολληματα και εκανα πολλα του κεφαλιου μου..

αυτα που λες ειναι επιλογες δεν ειναι κατι κακο..

αλλα εμενα που μου λεει μικρη αναπτυξη γιοκ φρεσκο ναι σκονη τι να της πω????

οχι βρε ευη μαρτιο..δεν βολευει!!!! 2 γιορτες θα εχω να ετοιμαζω σε ενα μηνα??? φτιαχνω και πολλα!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

σε ευχαριστω!!!

υ.γ. για τα διδυμα ετσι το ειπα δεν νομιζω να το πιστεψες!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα βενετια..σορυ που σε ξεχασα 14 μαρτιου :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

ναι δικες μου επιλογες εκανα..δε ειναι κατι κακο..

ας πουμε στη φιλη μου που παμε μαζι στη ιδια..τη ειπε μεχρι το χρονο να δινει νερο αφου το βρασει :blink:

εμενα ποτε δε με ειπε κατι τετοιο γιατι δε ρωταω..

γιαουρτι εβαλα 10 μηνα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η δικια μας με ειχε πει καθε 3 ημερες ενα φρουτο γ να μην την πειραξει ,να δουμε μηπως βγάλει κατι....παντως ειλικρινα νομιζω κ δεν το λεω για τη Μαρθουλα μα και εγω το σκεφτηκα οτι στο φρέσκο στρεφομαστε ειδικά εμείς που δεν θηλάζουμε και λόγω του κόστους ρε παιδια..εκεινο το γμμν νοβαλακ που κανει 10 ευρω το κουτι και μιλαω γ 2ης βρεφικης κ οχι πρωτης που ηταν 20 νομιζω περασε κ καιρος κ κρατουσε 3 ημερες δεν ξεχνιετε με τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιωτα ΠΟΤΕ δε το σκεφτηκα απο θεμα οικονομιας..

αληθεια..

απλως το φρεσκο ειναι φρεσκο..

ναι τωρα θα με πεις οτι δε ειναι εμπλουτισμενο..

ε μετα σκεφτομαι ε δε πειραζει πινει κ το δικο μου το εμπλουτισμενο :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VENI έγραψε:

οχι βρε ευη μαρτιο..δεν βολευει!!!! 2 γιορτες θα εχω να ετοιμαζω σε ενα μηνα??? φτιαχνω και πολλα!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

σε ευχαριστω!!!

υ.γ. για τα διδυμα ετσι το ειπα δεν νομιζω να το πιστεψες!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Α οχι κυρια μου ,εγω εκανα τοσο αγωνα να βρω την ημερομηνια!!!

Θα την γιορταζεις και θα κανεις και τραπεζι με εμενα επιτιμη καλεσμενη!!!!!!! :P:P:P:P

Εχει πολλη ζεστη,εχω και μια ηλικια ...

Θυμησε μου τι ειπες για τα διδυμακια μου,να σε κακιωσω!!!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα φρεσκα δεν τα θεωρω και τοσο φρέσκα ούτε τοσο αγνά Μάρθα...τπτ δεν ειναι αγνο πλέον....λιγο πιο αγνο ηταν αυτο που επερνε η γιαγια μου απο τη γειτονισσα κ με το εκανε με κακκαο Ιον ,εγω το σκεφτηκα το οικονομικο Μαρθα οταν ξεκινησα να πληρωνω 300σαρια γ γαλατα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πειραζει μαρθα σε συγχωρω για φετος!!!! του χρονου ομως????????????

δεν ειναι μονο το κοστος.,.ειναι οτι θες να δωσεις στο μωρο πιο υγιεινα πραγματα, πιο φρεσκα!

και δεν ειναι πιο φτηνο αν αγοραζεις π.χ. γεωργικης σχολης εχει παει 1.9 το λιτρο!!!!!!!!

ή βιολογικο ή κατσικισιο 2.5 παλι ακριβα ειναι-πανακριβα-

αυτο που με τρελλαινει ειναι οτι ο καθενας λεει τα δικα του!!!

λες και δεν ειναι επιστημη η ιατρικη αλλα εμπειρια!!!!!!!!!!!!!!

π.χ. η πρωτη παιδιατρος μου ελεγε πως εινα ιτοσο μικρη η ποσοτητα σιδηρου που υαπρχει στα 500μλ γαλα που θα πιει απο το εμπλουτισμενο που δεν αξιζει τον κοπο να πιει εμπλουτισμενο :ohmy:

η νεα λεει πως τα μικρα εχουν αναγκη απο εξτρα σιδηρο που τους παρεχεται μεσα απ οτα εμπλουτισμενα :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

ΚΑΙ ΕΓΩ Η ΜΑΝΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ???????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα λιτρο ομως Βενι σε παει 2 ημέρες...κανε τον πολλαπλασιασμό!!!! καλα το κατσικισιο πανακριβο ,αγορασα να δοκιμάσω και δεν μου άρεσε κιόλας!μπλιαξ!!!γενικα το αντιπαθω το γαλα ,ειμαι τυρού..κ νομιζω οτι κ η κορη μου το ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

VENI έγραψε:

Α οχι κυρια μου ,εγω εκανα τοσο αγωνα να βρω την ημερομηνια!!!

Θα την γιορταζεις και θα κανεις και τραπεζι με εμενα επιτιμη καλεσμενη!!!!!!! :P:P:P:P

Εχει πολλη ζεστη,εχω και μια ηλικια ...

Θυμησε μου τι ειπες για τα διδυμακια μου,να σε κακιωσω!!!! :kiss::kiss:[/quote:vaskpznx]

:kiss::kiss::kiss::kiss:

μην μου συγχιζεσαι!!!!!!!!!

αντε του χρονου τραπεζι!!! :kiss::kiss::kiss:

τι σου ειπα καλε??εγω τιποτα!!!!!

(ειχα πει κατι για μπειμπισιτιγκ αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβως!!!!! :whistle::whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε γιαυτο λεμε στο τελος ας κανει η καθε μανα οτι θελει..εμενα η βλαμμενη η γειτονισσα εδεινε στο μωρο το ζουμι απο το τραχανα οταν ηταν λεχουδι...ειναι νορμαλ αυτό?οχι πειτε μου....πραγματικα πιστευω οτι ολα τα μωρακια τα προστατευει ο Θεουλης (απο τις δικες μας μαμακιες)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...