Μετάβαση σε περιεχόμενο

TO EXPRESS TOY ΒΥΖΟΝΥΧΤΙΟΥ VOL 14 KAI ΤΥΧΕΡΟ!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 977
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κοριτσια ερωτηση!!!

εχω την εντυπωση πως ο μικρος το βραδυ ξυπναει γιατι επιναει..αλλα τεμπελιαζει να τραβηξει γαλα απο το στηθος και προτιμαει να το πιπιλησει και να γκρινιαξει...

κανει λετε να του δοσω γαλα

δεν θα ηθελα να τρωει νυχτιατικα

το νερο πινει μερικες γουλιες και το αφινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηραμε μηχανακι !!! πηρε και μετα θεση πιο κοντα ,ποιος μας πιανει τωρα !!!

να ρωτησω κατι ,ποσο ευκολο η δυσκολο ειναι τα ταξιδεψω με τρενο και τον μικρο ?

θα εχω και τους γονεις μου αν το κανω αλλα το σκευτομαι ,πως θα αντεξει 4-5 ωρες ο μικρος στην αγκαλια χωρις να τριγυριζει ελευθερος να παιζει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1ον Χρύσα: καλύτερα συνέχισε με το νερό γιατί αν μάθει στο γάλα, θα πρέπει να σηκώνεσαι και να κάνεις γάλα όλη την ώρα, δεν το συνιστώ, αυτό το θέμα το είχα κουβεντιάσει πριν πολλά χρόναι με έναν παιδίατρο-συνάδελφο, ο οποίος μου είχε πει ότι είναι προτιμότερο το νεράκι.....

2ον Αφροδίτη: κανένα πρόβλημα με τον μικρό ταξίδεψε, αφού θα είναι και οι γονείς, το πολύ να βολτάρει στο τρένο, ε και?

η αδελφή μου ταξίδευε πολύ συχνά και με 2 παιδιά μόνη της!!!

κανένα πρόβλημα!!!!

γράφω βιαστικά γιατί φεύγω για τράπεζα να πληρώσω τα τέλη κυκλοφορίας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μικρη δεν κοιμηθηκε!

βλεπει παλι τα ζουζουνια!

θελω να τα δαγκωσω αυτα τα ζουζουνια!

κοιμηθηκα 1 ωρα...αφησα τον Π. με την μικρη!

Αφροδιτη ευκολο ειναι ... η φιλη μου το κανει πολυ συχνα με 2 παιδια 5και 3 πολυ ζωηρα και πηγαινει κατερινη!

προσαρμοζονται τα παιδακια....η οι γυρω απο αυτα!

δεν θελω να μαγειρεψω!

μηπως να στειλετε λιγο απο αυτο που φτιαξατε χθες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!! σημερα ειμαι σπιτι..τι κανετε?

λεω να φτιαξω κατι να εχει ο μικρος να τσιμπαει.κεικ κουκουρακια..θα δω!

ρε κοριτσια εχω μπερδευτει με το γαλαααααααα!

η γιατρος η παλια ελεγε φρεσκο, η κανιυργια σκονη μεχρι 2(ουτε καν advance) και οσο το ψαχνω αλλα βρισκω!! εντωμεταξυ εχει κανει και δυσκοιλιοτητα ενω παλια εκανε κακα 5 φορες την μερα τωρα σφιγγεται σφιγγεται και τιποτα. ακτινιδιο του δινω..,αλλα..

σημερα του εβαλα και συκο αποξεραμενο στην φρουτοκρεμα..αντε να δουμε.

αλλαξα και γαλα πηρα αλμιρον να δω..

χρυσα μην δινεις γαλα αμα δεν εισαι σιγουρη μην του γινει συνηθεια

δεν λεω να πειναει και να μην δινεις, αν και τωρα που το σκεφτομαι ο δικος μου ενω εχει κοψει το βραδυνο φαγητο εδω και καιρο που και που ξηπναει και μια μερα εδινα νερο και επινε λιγο και μετα γρινιαζε και δεν κοιμοτανε παλι και ειπιε γαλα και κοιμηθηκε..οποτε βλεπεις και κανεις..μπορει να περιμενε γαλα και γιαυτο επινει 2 γουλιες νερο..μου το εχει κανει παντως εμενα.

αφροδιτη μεγια το μηχανακι και την μεταθεση!!

καλα η ελενη(αγορακι μου)κουκλα νυφη!!!!!!!!!! την ειδα στο φεις μπουκ..

εφτιαξα μπαμιες με κοτοπουλο για εμενα και τον μικρο και κοτοπουλο με κριθαρακι για τον κωστα..

τι αλλο???? αυτα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..

καλο μηνα!!!!!!!!1

ζηλεψα..χθες δε ηρθα στο καφε..

μα γιατι ολες να μενετε απο κει? :angry:

μπραβο που βοηθησατε τη γιωτουλα...

αφρο θα τον κυνηγας συνεχεια...σιγα μη κατσει στα αυγα του...

παπακι τι κουσουρι σε αφησε η γεννα?

σες κ γω νυσταζω...

νατασουλα κ γω θελω κολοκυθακιαααααααα

αργι σε ζηλευω που κοιμασαι...

ο μπεμπουλης παλι χαθηκε..

αχ θα εχει ενα μαυρισμααααααααααα

γιωτα καλε τι λες οτι μπαινεις σε 6 φορουμ :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα βενι ..

ο μικρος καλα?

οχι δε ειδα τη ελενη..θα τη θαυμασω σε λιγο...

χρυσα πες μου το κεικ απο φρουτα..να κανψ στο μικρο../

ΚΑΛΕ ΖΗΤΗΣΑ ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΠΟ ΜΠΡΙΑΜ Κ ΤΟΥΡΛΟΥ.

καμια δε με ειπε :(

να σας πω..

ο μικρος εδω κ καιρο..δε θυμαμαι ποσο(τουλαχιστον βδομαδα)

εχει στο πουλι του μπιμπικακια κ γυρω γυρω κοκκινιλα κ σπιθουρια..

το συνδιασα οτι ειναι απο το μελι..αλλα δε του ξανα εδωσα αλλα δε φυγαν..

λετε να ειναι απο τα καλοκαιρινα φρουτα?

νεκταρινι,βερικοκο ροδακινο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxaxa η σαυρα ψεμματα λεει...δεν μπαινει σε 6...μπαινει σε 16!!! την εχω καταλαβει εγω!!!!

Βενη μου σ'ευχαριστω για την παριγορια. Γαλα ακομα δεν του εχω δοσει, επιμενω στο νερακι και σε αγκαλιτσες..ελπιζω το χτεσινο και το σημερινο να ειναι αο κανενα δοντι.

Ενα διαστημα ειχε φιταξει, ξυπναγε στις 2-3 και μετα στις 5..και μια και καλη στις 7...τωρα παλη τι επαθε δεν ξερω!!!

Θου πως πας;;;

Θα ερθουμε και απο σενα καλεεεεε

πρωτου βαρυνεις!!

αλλα κανονισε να φτιαξεις κανενα γλυκο..αλλιως δεν ερχομαστε!!!!

πλακα κανω...θα φερουμε εμεις γλυκα!!!

Γιωτα τα κερασια τελεια..ο μικρος χλαπακιασε 5 με μπανανα και γιαουρτι...εφαγε και ο αντρας μου

Αφρο και εγω σκεφτομουν οταν θα κατευουμε Αθηνα να παρουμε τρενο..αλλα δεν ξερω ακομα

Μεγεια το μηχανακι και τη μεταθεση...ειδες που καποια στιγμη ολα φτιαχνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βγάλτε πρόγραμμα να ρθω να μαγειρεύω κάθε μέρα και σε μία :P:P

Μάρθα το μπριαμ εγώ το κάνω στην γάστρα, κόβω όλα τα λαχανικά (πατάτα, κολοκυθάκι, μελιτζάνα, πιπεριές και ότι άλλο έχω, τρίβω φρέσκια ντομάτα, κρεμμύδι σκόρδο και μαιντανό, τα ρίχνω από πάνω, αλάτι, πιπέρι και νεράκι και τα αφήνω μέχρι να λιώσουν στους 180-200 βαθμούς.

Τα σπυράκια δεν νομίζω να είναι αλλεργία, εκεί θα έβγαζε? :woohoo: :woohoo:

Χρύσα κι εγώ νομίζω καλύτερα να μην δώσει γάλα σε αυτή την ηλικία

Άφρο καλορίζικο το μηχανάκι και η μετάθεση :)

Στο τρένο το πολύ πολύ να βολτάρετε

Βενετία την επόμενη φορά θα κανονίσουμε οπωσδήποτε να έρθουμε σε εσένα για καφέ γιατί χθες δεν βόλευε :kiss::kiss:

Γιατί άλλαξες παιδίατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θου εγω το κεικ το φτιαχνω με αυτη τη συνταγη

4-5 κούπες διαφορα φρουτα γλυκα ( οπως μπανανα, μηλο, αχλαδι, πορτοκαλ, σταφιδες κλπ κλπ πολτοποιημένα η καλυτερα χονδροκομμενα)

λιγο χημο πορτοκαλη η μηλο η γαλα

1/2 κουταλάκι κανέλα

2 κούπες αλεύρι που φουσκώνει μόνο του καλυτερα ολικης

2 κουταλιές της σούπας βιταμ

2 αυγα

Χτυπας στο μηυξες το βηταμ με τα αυγα να ασπρισουν( αμα θες βαλε και ζαχαρι μαυρη), προσθετεις το αλευρι την κανελα και το χημο η γαλα.

αμα σου βγει νερουλο βαλε λιγο αλευρι ακομα

μετα βαζεις τα φρουτα ανακατευεις καλα με ενα κουταλι, τα βαζεις σε αλευρομενη η λαδομενη φορμα και το ψυνεις μεχρινα βγει στεγνη η οδοντογλυφιδα

εμενα το τρωει κα ο πεθερος και ο Οδυσσεας

Μπριαμ και τουρλου ειναι σχεδον το ιδιο φαγητο

εγω φτιαχνω και κατσαρολας και φουρνου

και το φτιαχνω βαζοντας τα εξης υλικα

κολοκύθακια μελιτζανες, πατατες πιπερια καροτο,

Αχνιζω λιγο κρεμμυδακι και 1 σκελιδα σκορδο βαζω τα λαχανικα και ντοματαφρεσκια πουρε η σαλτσα και νερο 2 φλιτζανια, βαζω μια κουταλια λαδι αλατι ριγανη και τα αδινω να βρασουν αμα θες τραγανα τα λαχανικα βαλε πρωτα καροτο πατατα να μισομαλακωσουν και βαλε μετα τα υπολοιπα.

Μολις ψηθουν προσθετω το υπολοιπο λαδι και μαιντανο..παει με φετα και χωριατικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΈΡΑΑΑΑΑΑ!!!

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

Καταρχήν να ευχαριστήσω τη Γιώτα που με δέχτηκε χθες σπίτι της,αν και εδινε σε μία αγορομάνα να διπλώσει κοριτσιστικα,φανταστικα,τσαχπινικα ρουχαλάκια.... :P:P:P

Και εγω χάρηκα πολύ που σας γνώρισα και ελπίζω να σας ξαναδώ σύντομα!!!

Ενταξει είμαι θεα τι να κάνουμε :P:P:P:P :laugh: :laugh:

Η Κωνσταντίνα και η Ελενα είναι αξιολάτρευτες και παίζανε μια χαρούλα μεταξύ τους...

Ο Χριστοφοράκος....καλέ τι φατσα ομορφη είναι αυτός?Χρυσα,οτι θελει κάνει ο κύριος,ξέρει τι αδυναμία του έχεις....Αλλα γέλασα πολύ,μόλις περνούσε από μπροστα του η Κωνσταντίνα,η τεράστια, έτρεχε και εκλαιγε στη μαμα του....άντρες παιδί μου,μόνο φωνή...σα το γιο μου!!!!!

Σας ευχαριστώ και τις τρεις για τα καλα σας λόγια και Γιώτα φευγοντας χθες ξέχασα να σου ευχηθώ καλή τύχη στο νέο σας ξεκίνημα και όλα να σας ερθουν πολύ βολικα!!

Νατασσούλα , από εβδομάδα μαγειρευεις σε εμένα!!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι βρε νατασσα!!!! δεν βολευει ειναι μακρια δυστηχως και αν δεν με φερει καποιος δεν μπορω να ερθω..ασε που γυρισα 7 το απογευμα απο την δουλεια οποτε και ταξι να επαιρνα ποτε???????????

ειναι και ο μικρος μες την ζουρλα του με τα δοντια του ο καημενος..

ρε συ χρυσα ωραιο ακουγεται το κεικ ετσι..σε τι φορμα μακροστενη ή μεγαλη κανονικη?

μολις εκανα κουλουρακια βρωμης πολυ νοστιμα γινονται και ο μικρος τα τρωει πολυ..εκανα αλλη παραλλαγη ομως σημερα με πορτοκαλι κανελλα και ειναι τελεια!!!!!!

και ναι καλε!! ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΣΤΙΣ 21!!!!!!!!!!!!!!!!!! η μονη μου γιορτη :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αργι γιορταζεις κ δε το φωναζεις????????

χρονια πολλλλλλλλλααααααααααααααα

χιλιοχρονη κ να χαιρεσαι τα παιδακια σου που ειναι πολυ ομορφα :kiss::kiss::kiss::kiss:

τι κερνας? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέεεεεεεεεεεε εμένα με ξεχάσατε;;;;; :(:(:(:( Ντροπή σας γαϊδάρες!!!! :angry::angry: Ούτε μια δε με αναζήτησε... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Καλά ρε σαβρογιώτα κάλεσες τα κορίτσια στο σπίτι για να σου κάνουν δουλειές;;;;; :ohmy::ohmy: Δε ντρέπεσαι λίγο...;;;Ευτυχ'ως που δεν ήρθα δηλαδή.. :P:P:P

Η αλήθεια είναι ότι σας ζηλέυω....

Καλά ρε Παναγιώτα υπάρχουν κοπέλες που κάθονται και μετράνε ημέρες;;;; :dry::dry: Εγώ έμεινα στον πρώτο μήνα προσπαθειών έγκυος και κάναμε σεξάκι όποτε θέλαμε....Δεν ήξερα τέτοια πράγματα!!!!!!

Αγορομάνεςςςςςςςςς πείτε μου τη συνταγή για γιο...Εγώ που ποτέ δεν ήθελα αγοράκι, τώρα θέλω σαν τρελή ένα!!! :laugh: :laugh:

Εύη κουκλάρα ακούω ότι είσαι.....Μπράβο σου κοπέλα μου!!!!!!Θα πάμε όλες σε καλλιστεία μου φαίνεται!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Χρύσα μην του δώσεις γάλα τη νύχτα!!!!Μετά θα ξυπνάει συνέχεια!!!!

Θου είναι καλύτερα ο Ντόντος;;;Οι αναγούλες πως πάνε;;;;

όταν ανέβω εγώ σε ποιο σπίτι θα συναντηθούμε;;;; :laugh: :laugh: Η μήπως θα έρθετε όλες στην παραλία να απολαύσετε την κορμάρα μου;;; :laugh: :laugh: :S:S:S

Φιλάκια σε όλες σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως την πολυλογου :P

στο ξενοδοχειο θα ερθουμε καλε :laugh: :laugh: :laugh:

καλα ειναι ο μικρος..δοξα το θεο..

απο αναγουλες καλυτερα...παω να φαω φουντουνια :blush:

μη σχολιασει καμια :S :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θουλη για να μη σχολιασω...θελλω και εγω ενα πακετο!!!!!

Γωγω να σε πει η Ευη τη συνταγη!!!!!

χαχαχα

Δεν θα του δοσω γαλα...αμα ειναι να ξυπναει...αλλιως θα φουνταρω στον θερμαικο!!!!!

δεν την παλευω αλλο παντως..αυτο θα σας πω....

αφου χτες το βραδυ ελεγα..οοοχχχιιι..δεν θελλω αλλο παιδι!!!!

Βενη εγω το βαζω σε μικρη στρογγυλη φορμα στην οποια φτιαχνω το τσιζ κεικ μου αλλα και τα παντεσπανια. Ειναι πιο ευκολο να το κοψω μετα σε κοννατια μικρα σχετικα και λεπτα παντως το εχω φτιαξει σαν φαση και εξω φτιαξει και τουρτα με το συγκεκριμενο.

Γινετε πολυ ωραιο με ισδιασμο βερικοκα νεκταρινια δαμασκινα...λεω να φτιαξω..μμ μου ανοιξατε την ορεξη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουντούνιααααααααα;;;;Θέλω κι εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Γιατί καλέ με λες πολυλογού;;;;; :angry::angry: Λιγομίλητη είμαι πάντα... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Στο ξενοδοχείο ε;;;;;;Είσαι σίγουρη;;;Θα το γκρεμίσουν τα ταρζανάκια μας!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Χρύσα τι νοικοκυρά είσαι εσύ;;;;;; :laugh: :laugh: :laugh: Κανόνισε αν βρεθούμε να μου ετοιμάσεις ένα τσιζκεικ για να φάω επί τόπου και ένα για το σπίτι.... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Εύηηηηηηηηηηηηηηηη...Το μυστικό για γιο παρακαλώ!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποια συνταγή ρε παιδιά????????

Τι έχασα??????????

Βένι, Βενετία είσαι??????????

Γιορτάζεις σίγουρα και αν θέλεις θα σου πω και ακριβως ημερομηνία , απο την εκκλησία.Η ξαδερφούλα μου λέγεται Βενετία και η γιαγια της και ξέρω οτι γιορτάζουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα, τώρα το πιασα....

Γωγω,θα πω του άντρα μου να πάρει τηλέφωνο το δικό σου γιατί το μυστικό ούτε εγώ το ξέρω....

Εγω προσέφερα τα ωαρια,εκείνος έσπειρε τα y του!!!!!!χα!χα!

Πάντως αν κάνεις γιο,θα ερωτευθείς.....εγω είμαι ερωτευμένη με το γιο μου,αλήθεια,έρωτας είναι!!

Οσες έχουν αγοράκια το ξέρουν πολύ καλα αυτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

evipapa έγραψε:

Ποια συνταγή ρε παιδιά????????

Τι έχασα??????????

Βένι, Βενετία είσαι??????????

Γιορτάζεις σίγουρα και αν θέλεις θα σου πω και ακριβως ημερομηνία , απο την εκκλη

σία.Η ξαδερφούλα μου λέγεται Βενετία και η γιαγια της και ξέρω οτι γιορτάζουν!

ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙΣ?????? ΓΙΟΡΤΑΖΩ???????????????????? :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

ρε συ το εχω ψαξει και εχω και θειους παπαδες και δεν γιορταζω..βρε λες να μας ξεφυγε?????????

μηπως εννοεις των αγιων παντων? καλα αμα μου βρεις γιορτη.........!!!! τα να πω!!!!

θα σου κανω μπειμπισιτινγκ και στα διδυμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...